Tafeltje-dek-je voor meer ouderenhreektbee" Stekkweker showt bloem van anderen Rijn Veenstreek ^•e boer ^S^eMatic bedenkt hei keukens van kastanj( 931,5 GOEDHART ^^BOUWHUIS Werkstraf voor kl| op hoofd in 't Fan Wegwijs Klankbordgroep kan niet spreken namens bevolking Hoogmade Steen uit 1880 terug in het sluisje DONDERDAG 4 NOVEMBER 1999 974 Bloemenvaktentoonstelling in Aalsmeer De rubriek De Boer Op belicht opvallende kenmerken van het leven op het platteland. In deze aflevering vertellen de gebroeders Van Klink uit Roelofarendsveen hun verhaal vanaf de internationale bloemenvaktentoonstelling in Aalsmeer. George en Leo met een stand op de Internationale Bloemenvaktentoon- FOTO HENK BOUWMAN het succes van zijn bedrijf ech ter niet door de aanwezigheid in Aalsmeer. „Het enige wat je aan groei kunt doen, is goede producten leveren. Dan praten je klanten over je en dat levert weer nieuwe klanten op." Die potentiële klanten, waar het allemaal om draait, komen geïnteresseerd kijken naar de diverse soorten bloemen. Van Klink wijst op de lisianthussen. „Onze eigen Naomi's zijn vrij nieuwe soorten van ons. We hebben ze in de kleuren lichtrose, violet en wit met een paars randje. Wij hebben het alleenrecht in Nederland en nog een aantal landen", pro moot Van Klink. De bloem met diverse knoppen aan een sten gel wordt vooral verwerkt in boeketten. „Het is echt een modebloem. En als er vraag naar is, dan doe je daar iets mee." Ook andere belangstellenden zijn er genoeg. Veel particulie ren, onder wie Aziaten met ca mera's, bekijken de bloemen bewonderend en komen met vragen als 'hoe moet ik mijn bloemen afsnijden' en 'wat voor een bloem is dit'. Leo van Klink en zijn broers hebben er geen problemen mee die din gen uit te leggen. „Uiteindelijk komt ons product bij hen te recht." Belangstellenden kunnen van daag en morgen tussen tien uur 's ochtends en negen uur 's avonds in de veiling in Aals meer terecht. Zaterdag is dat van tien tot vijf uur. roelofarendsveen/aalsmeer In onze showroom presenteren wij de SieMatic keukens, gemaakt van mooi, fijn generfd kastanje. Ook prachtig te com j met andere materialen uit de rijke SieMatic c Kom en zie met eigen ogen waarom SieMatic mooier zijn. Het SieMatic Keukenideeënbo J voor u klaar. tJldvlfl Hoorn 126a, (Lo. Avifauna), Alphen a/d Rijn, tel.: 0172 - 42 21 00 Dikke auto's verstoppen de toevoerwegen naar de Bloe menveiling in Aalsmeer. Schip - holtaxi's met bellende zakenlui manoeuvreren handig tussen de vrachtwagens door. En het parkeerterrein van de veiling staat vol met Italiaanse, Deense en Duitse auto's en touring cars. Gisteren begon de 37ste Internationale Bloemenvakten toonstelling en dat bracht heel wat buitenlanders op de been. Maar ook regiogenoten togen naar de tentoonstelling. Zoals de gebroeders Van Klink: Leo, George en Jan. De han delskwekers uit Roelofarends veen en Buitenkaag staan al ze ker vijftien jaar op de vakten toonstelling. Niet met eigen werk: de lisianthussen, antir rhinums en chrysanten die in de stand staan, zijn van hun klanten. Volgens Leo van Klink is dat de normaalste zaak van de wereld. „Wij kweken alleen stekken: de jonge plantjes. Ik kan hier wel drie kisten met jonge plantjes neerzetten, maar de mensen willen zien wat er uit komt." Vader van Klink begon 47 jaar geleden met zijn kwekerij in oude wetering/den haag persbureau cerberus De Haagse politierechter heeft een achttienjarige inwoner van Oude Wetering zestig uur werk straf opgelegd voor het slaan van een Gondelpopbezoeker in 't Farm. Bovendien dreigt nog een voorwaardelijke celstraf van twee weken als stok achter de deur als hij binnen twee jaar opnieuw met justitie in aanra king komt. De straf is gelijk aan de eis van officier van justitie. De politierechter achtte be wezen dat de Weteringer zich met een groep andere jongeren schuldig maakte aan openlijk geweld. Tijdens Gondelpop op 29 augustus van dit jaar ont stond in het jongerencentrum een massale knokpartij. Enige verdachten moeten zich maan dag verantwoorden bij de kin derrechter. De strafzaken tegen drie anderen komen later aan de orde. De officier van justitie de de knokpartij een 'vu de ervaring' voor de be- van 't Farm. „Je krijgt he dat je niet meer fatsoen! een feestje kunt gaan dat er herrie wordt gei De advocaat van de We was het met de officier openlijk geweld niet kan j mag. De jongen heeft i ingezien en wil zijn leve ren. Hij gaat niet meer groep naar de kroeg en! afstand als er ruzie wc maakt. De advocaat plei een lagere straf. De politierechter noei eis van de officier echtei hoog omdat justitie zwaarder tilt aan openl weldpleging. „Klappen i en schoppen moet doen", zei de politie: „Als er een van de groep ge mishandeling pleegt, daar mede verantwo voor worden gehouden.' alphen aan den run* Stichting Wegwijs besta jaar. De stichting biedt aan om ouderen en capten zo lang moge - standig te laten wonen tioneren. De 350 vrij; zijn actief in activiteit* en de Thuishulp Oud Gehandicapten. Ook ze maaltijden rond. Ou bedanken voor hun inz niseert de stichting o vember een feestavond CDA Rijnw<| boos op CDA-Bosko^ runwoude/boskoop marieta kroft t De CDA-fractie in Rijnv I boos op haar collega- buurgemeente Boskoo fractie wil een deel vai Rijnwouds grondgebied gen ITC-terrein inlijven koop. Het CDA Rij' spreekt in de vandaag den algemene beschot van 'bizarre voorstellei ons betreft is deze han onbehoorlijk en onfats De christen-democrati ben al een boze brief n collega's in de buurgn de deur uitgedaan. Het CDA in Boskoop annexatievoorstellen a< de dinsdag tijdens de al beschouwingen. Volgt partij heeft de gemeen, woude wel de lusten ITC-terrein, maar niet ten. Rijnwoude vangt onroerend-zaakbelastin j van de bedrijven. De gi Boskoop heeft alleen dt Het bestemmingsverkec al zwaar vrachtverkeer, immers gebruik van 1 koopse wegennet. De h derhoudskosten aan 1 gennet is juist een van langrijkste oorzaken d koop de artikel 12-stati aanvragen om uit de fii problemen te komen. De Rijnwoudse CDA voorzitter H. Démoed 1 middels een brief teru van zijn Boskoopse c Zij vragen het CDA-Rij daarin om begrip. Dém erken hun problemen Maar dat betekent nie dan maar een oplossin de eigen gemeente moe ken." De Boskoopse wethc ten Hagen (WD/ruimte dening) wil nog niet r op de annexatievoo „Het voorstel van het uitgelekt. Ik reageer pa partij het heeft uitgespr de algemene beschoi van dinsdag." j Roelofarendsveen. Samen met zijn zoons breidde hij die steeds meer uit, totdat er geen plek meer was aan de Flora- weg. Daarom kocht de firma een stuk grond met kwekerij aan de Huigsloterdijk in Bui tenkaag. Daar gaan de zaken zo goed, dat het bedrijf begin de cember volledig overgaat naar Buitenkaag. De laatste chry- santenstek moet dan uit de Veense grond zijn gehaald. Om de naamsbekendheid te vergroten laten de drie hun be drijf gróég vier dagen in de steek. De achterblijvers kunnen het alleen af, denkt Leo. Overi gens gaan ze er 's ochtends voor de beurs en 's avonds na afloop nog wel 'even' langs. „Werkweken van veertig uur kennen wij niet." Wel hebben ze dit jaar een deel van het voorbereidende werk voor de show uit handen gegeven. „An dere jaren deden we alles zelf, ook het decor opbouwen. Nu hebben we dat door een arran geur van de Keukenhof en de Kerstflora laten doen." Of de inspanningen extra geld in het laatje brengen is niet na te gaan, vindt Van Klink. „Je Handelskweker Jan van Klink staat dezer dagen samen met zijn broers stelling in Aalsmeer. kan het verschil niet meten tussen of je hier wel of niet staat. Inderdaad, het kost een paar centen om hier te staan. Maai" als je het niet doet, weet je niet wat je mist. Het is recla me en dat is gewoon belang rijk." Volgens de kweker komt Uitstapjes voor vijftigplussers alphen aan den run Het Overleg Samenwerkende Ouderenbon den (OSO) organiseert de komende maanden twee uitstapjes. Vijftigplussers kunnen zich opgeven voor een bezoek aan het ballet De Toverfluit in de Amsterdamse Stopera op 19 december 's middags. Kosten: f 52,50, met PAS 65 f 33,50, inclusief ver voer. Op 6 januari 2000 organiseert het OSO voor ouderen en kleinkinderen een uitstapje naar museum New Metropolis in Amsterdam. Deelnemers betalen vijf gulden per persoon voor de busreis. Opgave kan schriftelijk bij het OSO-kantoor, J.P. Coenlaan la, 2404 AL Alphen aan den Rijn. Banen in de zorg via internet runstreek Jongeren die belangstelling hebben voor een oplei ding of baan in de zorg kunnen vanaf 12 november terecht op de internetsite www.zorgnieuws.nl. De website geeft onder meer informatie over opleidingen en zorginstellingen in de Rijnstreek. Werkgevers en werknemers in de zorg hebben het initiatief genomen voor de site vanwege de toenemende vraag naar medewerkers. hoogmade marieke de wit Jacobswoude vindt dat de klankbordgroep Leefbaar Hoogmade niet kan spreken namens de bevolking in het dorp. „Deze rol is voorbehou den aan de gemeenteraad van Jacobswoude", schrijft het col lege. Met deze uitspraken wil len B en W duidelijk maken wat de positie van de klankbord groep is. Toina Beuving, één van de voorzitters van Leefbaar Hoog made, vindt het jammer dat het gemeentebestuur de groep niet beschouwt als stem van het dorp. „Dat proberen we wel te zijn. Vragenlijsten waarop men sen hun wensen kenbaar kun nen maken, doen we bij ieder een in de bus." Beuving is al negen maanden, sinds de op richting van de klankbord groep, teleurgesteld in de hou ding van de gemeente. Twee weken geleden kreeg de groep pas de gelegenheid om zich of ficieel voor te stellen aan het gemeentebestuur tijdens zijn bezoek aan Hoogmade. In hun algemene beschou wingen schreven het CDA en Gemeentebelang dat de ge meente de initiatieven van de klankbordgroep 'ambtelijk en bestuurlijk' moet steunen. Vol gens het college is dat niet haal baar, temeer omdat Leefbaar Hoogmade geen gemeentelijke werkgroep is. nieuwe wetering Najaren is het gat in het sluisje in Nieuwe Wetering weer op gevuld. Maar niet met een gewone baksteen. Gisteren is een oude gedenksteen uit 1880 teruggemetseld. Op de steen staan alle na men van de leden van het polderbestuur die de eerste steen van het sluisje legden op 2 augustus van dat jaar. Het terugplaatsen van de steen is een onderdeel van de opknapbeurt van het sluisje, dat overigens jaren geleden al buiten werking is gesteld. Bouwbedrijf Boers uit Hazerswoude is sinds september bezig met het schoonmaken van de muren, het herstellen van de voegen en het vervan gen van verdwenen en slechte stenen. Het bedrijf verwacht over vijf weken klaar te zijn. Overigens is het ge meentebestuur van Al kemade van plan een hou ten damwand in de water kering aan te brengen in plaats van de aarden wal die er nu ligt. Daarvoor hebben B en W het water schap De Oude Rijnstro men, de voormalige eige naar van het sas, om een bijdrage van 5000 gulden gevraagd. Alkemade trekt extra geld uit voor maaltijdenservice Bromfietser qB hazerswoude-runduk Alkemade streeft ernaar om meer ouderen volgend jaar maaltijden van tafeltje-dek-je te laten nuttigen. Burge meester en wethouders willen de maaltijden onderbren gen in hun minimabeleid. Inwoners met een inkomen tot 110 procent van het 'minimum' kunnen hierdoor een vergoeding krijgen voor hun diepvriesmaaltijd. Ook wil de gemeente de huur vergoeden van de diepvrieskisten en magnetrons die nodig zijn om de maaltijden te berei den. Wethouder Nagtegaal verwacht dat de plannen Al kemade volgend jaar 50.000 gulden extra kosten. alkemade janneke de jonge In juli dit jaar stopte de vorige bereider van de maaltijden, ca fetaria Cozijn in Oude Wete ring, de levering. Sindsdien krij gen dertig ouderen in de ge meente vriesverse maaltijden van het Haagse bedrijf Apetito. Elke week worden er zeven te gelijk aan de voordeur afgele verd. Met behulp van een mag netron kan de oudere elke dag een warme hap bereiden. Twin tig anderen krijgen dagelijks een warme maaltijd van het Woubrugse zorgcentrum Woudsoord. Tot nu toe geeft de gemeente alleen subsidie aan de SOB, de Stichting Ouderen Belangen. Dit overkoepelende orgaan, dat onder meer tafeltje-dek-je re gelt, betaalt van die subsidie de maaltijden. Het gemeentebe stuur wil de subsidie recht streeks aan de ouderen geven. „We willen een individuele benadering", zegt wethouder Nagtegaal. Een andere oplos sing om de mensen direct hun geld te geven, zou subsidiëring via de bijzondere bijstand zijn. Nadeel daarvan is dat mensen met een laag inkomen maar een 'groot vermogen (door bij voorbeeld een eigen huis) niet in aanmerking komen voor de maaltijden. „Dat zou betekenen dat de mensen eerst hun bezit moeten opeten voor ze kunnen meedoen. Dat zouden we niet willen", aldus Nagtegaal. De directe aanleiding voor deze andere financiering zijn de hogere kosten waar de afne mers mee te maken krijgen. Be halve een deel van de kostprijs voor de maaltijd moeten ze ook de huur van de diepvriezer en de magnetron betalen. Deze kosten per stuk elke maand dertig gulden. Nagtegaal wil die kosten op zich nemen. „Mis schien kunnen we zelf een stuk of tien van die apparaten aan schaffen en ze laten rouleren", zegt de wethouder, die op die manier minder denkt uit te ge ven aan de apparaten. B en W willen de verandering met terugwerkende kracht per 1 juli laten ingaan. „Per 1 juli is Cozijn gestopt. Een aantal mensen heeft al een diepvrie- zertje thuis staan." Nagtegaal wil hun huur van de afgelopen maanden alsnog vergoeden. De gemeenteraad moet zich nog over het voorstel buigen. Een 16-jarige bromfietser uit Hoogmade is gistermiddag op de Rijndijk in Hazerswou de gewond geraakt na een aanrijding door een 59-jarige automobilist uit Ter Aar. De automobilist reed uit een uitrit de Rijndijk op en ver leende geen voorrang aan de over het fietspad rijdende bromfietser. De Hoogmade- naar is met een gebroken been overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis in Lei derdorp.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16