Het wel en wee van 50 zijn "M WEER Chemische castratie TV Beroemde Monroe-jurk brengt 2,63 miljoen op 65 :ei Dc DONDERDAG 28 OKTOBER 1999 152 C 0 M M E T A A R Nieuw is de discussie niet. Toen de Amerikaanse staat California in 1996 een wet aannam waarbij kinderverkrachters verplicht che misch kunnen worden gecastreerd, kaartte CDA-Kamerlid Hillen het idee aan bij de toenmalige minister van justitie Sorgdrager. Hij stond alleen. Drie jaar later begint de discussie opnieuw, maar in een ander kli maat. Chanel-Naomi Eleveld en Sybine Jansons zijn op gruwelijke wijze vermoord. De actiegroep Strop begint een internetsite waar op mensen kunnen zien of bij hen in de buurt een veroordeelde pedofiel woont. Bewoners van de nieuwbouwwijk Ypenburg verja gen een vermeende pedofiel. Toch horen ook in dat klimaat eerst de vragen te worden gesteld of je zo'n middel wel wilt toepassen en zo ja, of het zinvol is. Vorig jaar meldden onderzoekers in het gezaghebbende New England Journal of Medicine dat lustremmende middelen hoopgevende re sultaten opleverden. Daarbij ging het echter om een onderzoek op basis van vrijwilligheid. De vraag blijft wat het effect is van een gedwongen behandeling. Seksueel misbruik heeft immers vaak niet alleen te maken met de seks op zich, maar ook met de wens om hoe dan ook volledig macht over een ander te hebben. Als dét verlangen of een andere stoornis de werkelijke reden is voor het misbruik, zal het gedwon gen toedienen van een lustremmend hormoon waarschijnlijk wei nig effect hebben. Machtslustonderdrukkende hormonen bestaan immers niet. Bovendien is met het in menige sportschool verkrijg bare hormoon testosteron het effect van de chemische castratie vrij gemakkelijk ongedaan te maken. Een belangrijke overweging is dat wie vrijwillige chemische castra tie afwijst, daarmee te kennen geeft dat hij liever (veel) langer in de cel of de tbs-kliniek blijft dan dat hij zijn zo destructief gebleken seksuele lust kwijtraakt. Zo iemand kun je dus niet zonder grote ri sico's op vrije voeten stellen. Maar het valt al evenmin in te zien wat gedwongen castratie toevoegt aan dat verblijf in cel of kliniek. Gedwongen chemische castratie mag dan de charme van de een voud hebben, een behandeling op vrijwillige basis lijkt vooralsnog de enige reële mogelijkheid om via medicatie het risico op her nieuwd seksueel misbruik te beperken. De Big Brothers van The A-Team Ik schaamde me er altijd een beetje voor dat ik het leuk vond. Maar nu steeds meer mensen openlijk toegeven dat ze Big Brother een be langwekkend tv-programma vinden, durf ik er na al die jaren lang zaam voor uit te komen. Ik heb vroeger genoten van The A-Team. En nog steeds trouwens, merk ik als ik een van de herhalingen op SBS6 bekijk. Idioot eigenlijk, want de serie is te onzinnig om over te praten. Maargoed, dat is het24 uur per dag volgen van een groepje oninteressante mensen in een paar barakken ook. En in The A-Team gebeurt tenminste nog wat. Het team - voor de mensen die het nog nooit hebben gezien - bestaat uit vier Vietnamveteranen die zich nu inspannen om onrecht te be strijden. Wat heel overzichtelijk werk is. Want in The A-Team zijn de boeven vreselijk slecht, terwijl de goeden meestal dicht tegen de grens van heiligheid aanzitten. Verder kun je zien dat het begrip 'zinloos geweld' in het midden van de jaren '80 - toen de serie werd gemaakt - nog niet echt was inge burgerd. In The A-Team schieten de boeven en de vier helden er na melijk buitengewoon lustig op los. Per uitzending moet er minstens de maandproductie van een middelgrote munitiefabriek doorheen gaan. Opmerkelijk genoeg laat daarbij geen mens het leven. Sterker nog. er raakt zelfs niemand gewond. Er sneuvelen slechts bloempotten, meubels en veel, heel veel glaswerk, hoewel de schutters vaak van zeer dichtbij minutenlang op elkaar staan te ratelen. Ondanks dat vele geknal, rekent The A-team de schurken meestal in door hen een vuistslag toe te dienen. Of door hen met een in fraai slow-motion gefilmde snoekduik te vloeren. De verhaaltjes zetten ook niet echt aan tot nadenken, om het maar voorzichtig te zeggen. Eigenlijk zijn het steeds dezelfde soort verha len. Als je de tekstschrijvers al een compliment moet maken, is het meer om het feit dat ze keer op keer van dezelfde gegevens steeds weer een andere aflevering weten te maken. Hoewel het verhaal van gisteren, de vier helden bevrijden weerloos meisje uit handen van boeven, wel erg vaak terugkeert. Over de karakters hoeven we het helemaal niet te hebben. De vier hoofdpersonen - slimme baas, ritselende versierder, prettig gestoor de helicopterpiloot en knap knutselende kleerkast - zijn werkelijk zo vlak als een dubbeltje. En dat is ook precies het aardige. Het is een heerlijke serie om bij weg te suffen. Geen moeilijk gedoe, ingewikkelde verrassingen of bloederige toestanden, maar gewoon een klein uurtje onbekom merd vuurwerk. Al prikkelt het toch ook wel weer de fantasie. Hoe zou het Big-Brotherhuis er bijvoorbeeld uitzien na een bezoekje van die lui? wil buys Plaatselijk mist Met het fenomeen 'wolken op straat' oftewel mist hebben we dit najaar nog maar weinig te maken gehad. In september kwam dat door de (na- )zomerse warmte en later in de maand door de Noordzeeregens, in ok tober stonden de schrale oostenwinden garant voor een mistloze perio de. Nu hebben we wel een rustige vochtige atmosfeer en de afgelopen nacht koelde het wat sterker af dan de laatste dagen. Aangezien koude lucht minder waterdamp kan bevatten dan warme lucht is er bij over verzadiging kans op mist. Tijdens de afgelopen nacht ontstond voorna melijk in het zuiden plaatselijk dichte mist bij temperaturen om streeks 5 graden. In onze regio ging het hoofdzakelijk om laaghangen de bewolking. De komende nacht daalt de temperatuur ook in westelijk Nederland tot 6-7 graden en daar er opnieuw veel waterdamp in de atmosfeer zit en er weinig wind staat kan plaatselijk mist ontstaan. Morgen is het rustig en het blijft waarschijnlijk droog. De temperaturen stijgen tot 15, mogelijk 16 graden. Het weekeinde lijkt druilerig te zullen verlo pen. Vanuit het zuidwesten van Europa is een storing naar ons land onderweg. Dit systeem heeft de afgelopen dagen de vakantiegangers op de Canarische eilanden op een waterballet onthaald. Op de lucht haven Los Rodeos op het eiland Tenerife viel in 36 uur 85 mm en gisteren overdag viel er op Fuerteventura 25 mm. De storing veroor zaakt zaterdag enige regen en motregen. Ook het frontensysteem van een activerende depressie ten noordwesten van Schotland doet een duit in het zakje. Zondag trekt het regengebied weg maar het is nog wel tamelijk winderig. Na het weekeinde valt er van tijd tot tijd regen en soms staat er veel wind. Nieuwe oceaandepressies zijn debet aan deze ontwikke ling. Op het Italiaanse eiland Sicilië is het gisteren zowaar nog heter geworden. In Catania steeg het kwik zelfs tot 38,6 graden. In ons land was het mooi herfstweer. De zon scheen geregeld en de temperaturen stegen tot bijna 15 graden. Zowel Bloemendaal, Schiphol als Valkenburg noteerden een maximumtemperatuur van 14,5 graden. jan visser X XXL X VJXOl XVXLIV VXX1N JlJSZJ XVAVJ 'Op je vijftigste zit je niet piotsteling in een kamp Rose-Mary de Boer, freelance journaliste, doet tv-research. Van haar hand verschijnt binnenkort het boek 'Het leven is een speelbal van de tijd'. Zij vroeg 31 bekende Nederlanders naar het wel en wee van het vijftig zijn. Patricia Steur zorgde voor de portretfoto's. MILLENNIUM „Vijftig worden, dat doe je maar een keer. Eerlijk gezegd had ik nooit gedacht dat ik zo lang mee zou gaan. Daar ben ik nog dagelijks verbaasd over. Men sen met een turbulente levens stijl worden zelden oud. Artsen hebben me jaren geleden al ge waarschuwd. Maar inmiddels zijn die doktoren allemaal ter ziele en ik leef nog volop. Krasse taal van dichter, perfor mer en nachtburgemeester van Rotterdam Jules Deelder, in middels 55 jaar oud. En juist om dat laatste gegeven gaat al les. De leeftijd en de wereld van de vijftigers. Volgende week verschijnt het boek 'Het leven is de speelbal van de tijd, portret ten van opmerkelijke vijftigers'. Schrijfster Rose-Mary de Boer gunt de lezer een kijkje in het zielenleven van bekende Ne derlanders. In haar boek pas seert een keur aan kunstenaars, schrijvers, acteurs en allerhan de creatieve geesten de revue. Vijftigers! Wat zijn dat. Een spe ciale doelgroep? Wat doen ze zoal en hoe staan ze in het le ven? Wordt er teruggekeken of is het juist een moment van be zinning. Vijftig jaar - het heeft iets magisch en akeligs. Maar vast staat dat de geschiedenis van Abraham en Sara juist doet geloven dat het leven dan een nieuw impuls krijgt. Op haar vijftigste kreeg Sara haar kind: Izaak. De naam betekent la chen en dat deed Sara dan ook bij het idee dat ze een kind zou krijgen. Mijlpaal of niet, prettig of niet: het gaat vanzelf. De veelal posi tieve uitspraken van de BN'ers in het boek doen zelfs geloven dat de faceliften van Adèle Bloemendaal en de borstver groting van bijvoorbeeld Patty Brard een uitzondering zijn. Jenny Arean bijvoorbeeld, nu 57 jaar, vond haar 50ste een mijlpaal. „Genadeloos de foute kant op. Daar moet je niet over kniezen maar iets van maken. Anders sukkelt het leven aan je voorbij en wordt het vooral een kwestie van je tijd uitzitten. Dat is dus foute boel." Vooral de uitspraken van de da mes in de bundel gaan nogal eens over het verval van het lijf dat eens strak was, maar na de vijftig genadeloos inzakt. Voor levensgenietster en reizend kunstenaar Gerti Bieren broodspot is leeftijd onbelang rijk. „Ik weet niet eens hoe laat het is of welke dag het is, laat staan de datum waarop we le ven", onthult ze. Ook haar lijf is voor de 59-jarige geen optie om zich druk om te maken. „Als je het levensvuur maar in je be waart." Priester Antoine Bodar, bekend Jules Deelder: „Nooit gedacht dat ik zo lang mee zou gaan." foto'sgpd Peter Faber: „Een zachte manier van vervellen.' geworden door zijn radio- en televisieprogramma's, zegt niets om verjaardagen te geven. De 55-jarige houdt er zelfs niet van. Hij begrijpt de verdienste niet en ziet niet in wat er te vie ren valt. De 51-jarige Linda van Dyck heeft niets met leeftijden. Ster ker nog, ze wilde in beginsel zelfs niet in het boek voorko men, want zoals ze zelf zegt: „Ik heb een hekel aan hokjesgeest en stigma's. Alsof je op je vijf tigste opeens in een vijftig-plus kamp wordt gestopt. Je bent ge woon wie je bent, ongeacht je leeftijd." En passant meldt de actrice dat ze zelf nooit bezig is met leeftijden, wel dat haar man tien jaar jonger is. Herman Brood is 53 jaar, maar voelde zich op zijn vijftigste ui termate ongemakkelijk en vond het zeker geen mijlpaal. „Die mijlpaal had ik op mijn 21ste. Met tijd en leeftijd heb ik ge woon niets. Ben ook niet bang voor de dood. Sterker nog, ik vind doodgaan tamelijk ouder wets." Volgens Brood wordt er weinig anders naarmate je ou der wordt en blijf je diep in je hart hetzelfde kind met dezelf de onzekerheden. Publiciste en columniste Emma Brunt (54) vond in eerste in stantie vijftig worden niets bij zonders en ging er fluitend aan voorbij. Maar ze kwam snel tot de conclusie dat er toch wel veel dingen veranderen. ,,Als ik vrouwen van rond de dertig probeer te vertellen over hun toekomstperspectieven, dan voel ik me een soort Cassandra, die het slechte nieuws komt brengen: je blijft niet eeuwig mooi, mannen raken minder in je geïnteresseerd als je veertig of vijfenveertig bent. Want wat je ook doet: fitnessen, lijnen, de deur van de plastisch chirurg platlopen, niets zal je kunnen behoeden voor de genadeloze Jenny Arean: „Genadeloos de foute kant op." De nauwsluitende jurk die Ma rilyn Monroe droeg toen zij in 1962 president John F. Kennedy toezong op zijn verjaardag, is gisteravond op een veiling in New York van de hand gegaan voor 1,26 miljoen dollar (2,63 miljoen gulden). Daarmee is de vleeskleurige, met lovertjes be zette japon veruit de duurste ter wereld geworden. De hoogste prijs tot nu toe was 222,500 dol lar (464.000 gulden), die in 1997 werd betaald voor een diep blauwe japon van prinses Diana. Onder het veilingpubliek ging luid gejuich op toen bekend werd dat de firma Gotta Have It! Collectibles het winnende bod had uitgebracht. Op de vraag waarom hij een klein for tuin over had voor een jurk ant woordde mede-eigenaar Robert Chargin: „Omdat hij geen 3 miljoen dollar kostte, wat wij dachten dat hij waard was.... we hebben hem voor een koopje." Schargin had 1,15 miljoen ge boden en moest, met de com missie voor de veiling, 1,267,5 afrekenen. Monroe's jurk, gemaakt van zij de en bezet met bergkristallen en lovertjes, werd ontworpen door Jean Louis en kostte oor spronkelijk 12.000 dollar. Ook andere kledingstukken en ei gendommen van Monroe die gisteren bij Christie's onder de hamer kwamen brachten on verwacht veel op. Een platina- ring die Monroe had gekregen van haar ex-echtgenoot Joe DiMaggio en die door Christie's was geschat op 30.000 tot 50.000 dollar, ging weg voor 772,500 (1,61 miljoen gulden). En de kleine vleugel die eerst van Monroe's moeder was ge weest en later overging op haar dochter, deed 632,500 (1,32 miljoen gulden) in plaats van de geschatte 10.000 tot 50.000. Vandaag kwam de rest van Monroe's nalatenschap onder de hamer. De meeste spullen hebben bijna veertig jaar opge slagen gelegen. Monroe, die in 1962 op 36-jarige leeftijd over leed aan een overdosis slaapta bletten, heeft al haar bezittin gen nagelaten aan haar mentor Lee Strasberg, die vele beroem de Hollywoord-acteurs heeft opgeleid. De nalatenschap wordt verkocht door Strasbergs weduwe Anna. De bijzondere band tussen zussen De oudste dochter (29) zegt: niemand kent me zo goed als zij. Haar zus (27) vinat: ik kan met niemand zo la chen als met haar. Ze fluisterden en giebelden op el- kaars kamer, tierden over eikaars troep, trokken hun hele jeugd met elkaar op: zusjes. In geen enkele relatie speelt intimiteit en rivaliteit zo'n grote rol: tegen el kaar aanrollen van het lachen, tegen elkaar krijsen van woede. Gluren naar eikaars lichaam: spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is de mooiste van het land? Mateloos jaloers zijn als de een het beter doet op school, of de ander een kanjer van een vriendje heeft. Maar ook: troosten als 'hij' niet belt, een hoge ma te van betrokkenheid bij de ander. De antropo loge Margaret Mead meende: 'Zussen zijn waarschijnlijk de meeste competitieve relatie binnen een familie, maar als zussen zijn opge groeid, wordt het de sterkste relatie'. Gefascineerd door het 'zusterschap' besloot de Amerikaanse journaliste Carol Salinge daar een boek over te schrijven. Ze inter viewde een twintigtal zussen, jeugdige en bejaarde zussen, blank, zwart, met de meest uiteenlopende beroepen. Sha ron Wohlmuth zorgde voor stijlvolle, ka rakteristieke foto's. Samen met de teksten maken zij het boek Sisters uitgegeven door The running Press, Philadelphia) ontroe rend, herkenbaar en confronterend. Het is opgedragen aan: 'Alle vrouwen, gezegend met zussen, die de hoogtepunten in het le ven van elkaar onvergetelijker hebben ge maakt en de dieptepunten dragelijker. HELEEN CRUL 'Niemand kan dichter bij mij staan als mijn zus, maar niemand kan mij ook erger kwetsen', zegt een van de geïnterviewde zussen. Als Shirley Masiejczy naar haar zussen Donna en Debbie kijkt, ziet ze zichzelf weer spiegeld. Niet alleen omdat ze allemaal een mooie huid, blond haar, en dezelfde blauwgroene ogen heb ben, of omdat ze gaatjes in eikaars oren maakten op de basisschool. Ook niet omdat ze vaak dezelfde din gen kopen, onafhankelijk van elkaar. Het is veel die per. 'Alsof je in een spiegelt kijkt, maar dan naar een spiegel die terugspreekt. Dat is wat een zus is', meent Shirley. De 'Green Sisters' vormen een familie van drie zussen die nooit langer dan tien minuten uit eikaars gezel schap zijn. Toen Dott)''s echtgenoot na zijn pensioen naar Florida wilde vertrekken, wilde zij alleen als de anderen haar ook zouden volgen. Ieder van de zussen heeft maar één kind maar al die kinderen hebben drie moeders. Het boek bevat ook een onthutsend portret van de 'Beek Sisters', Kristin (16) en Laura (14) die elkaar niet kunnen luchten of zien. Alles wat de één doet, irriteert de ander, en omgekeerd. Ze kunnen niet in één kamer met elkaar want dan wordt het bonje. Dat ze mis schien ooit, later, nog eens goede vrienden zullen wor den, vinden ze 'nauwelijks tegeloven'. Ze zijn in het boek de enige uitzondering. Nagenoeg alle ander zus sen getuigen gloedvol van hun gezamenlijke herinne ringen, van de periodes van nabijheid en afstand, van de hoogoplopende ruzies, maar vooral van een diepe genegenheid voor elkaar. Ze vertonen een hoge mare van betrokkenheid, sympathie en respect voor elkaar. hoezeer hun levenswandel en inkomen ook uiteen kan lopen, waar ze ook wonen, hoe veel of hoe weinig con tact ze ook met elkaar hebben. Zusterschap is een van zelfsprekend verbond. Het is er gewoon, het hoort er bij. Gevoelens van genegenheid worden dan ook zel den uitgesproken. De voor Sisters geïnteri'iewde zussen kregen aan het eind van het gesprek de vraag wat zij voor elkaar voel den. Meestal was dit, schrijft Carol Salinge in haar voorwoord, 'een aangrijpend moment waarbij papie ren zakdoekjes nodig waren.En steevast leverde dat zussen op die verbaasd, ontroerd en vertederd naar el kaar keken. Want ze hadden nooit beseft dat ze zoveel voor elkaar betekenden. Misschien is zo'n zelfde soort boek ook over broers te schrijven, al zullen die elkaar niet verdrongen hebben in de badkamer en de rivaliteit in hun relatie op heel andere wijze tot uitdrukking hebben gebracht. Maar Sisters maakt wel heel erg duidelijk hoe makkelijk vrouwen over hun emoties praten en hoe ze zich on derling verbonden weten door gebeurtenissen die de loop van vrouwenlevens toch nog vaak bepalen, om het even of ze kunstenares zijn of politieagente: de mannen in hun leven, de kinderen die zij kregen of juist niet kregen, hun huizen, de band met hun ou ders. Sisters is een boek dat je eigenlijk zou willen ge ven aan vrouwen die in onmin leven met een zus, soms zelfs hun enige zus. Want door de regels heen dringt het besef dat het bezit van een zus inderdaad een zegening is. En dat jezelf en je zus tekort doet wan neer je haar geen deelgenoot laat zijn van je leven. nog dagen waarheid dat oudere vrouwen gewoon eerder worden afge schreven dan oudere mannen. Wat mannen betreft moet je voor je veertigste 'binnen' zijn, anders is je kans verkeken", al dus een ietwat teleurgestelde Brunt. In tegenstelling tot Emma Brunt voelt Else-Marie van den Eerenbeemt, familietherapeut, zich in de zomer van haar le ven. Zeker niet in de herfst. De immer jolige Peter Faber is 55 en voelt zich nog net zo als op zijn tweeëndertigste. „Ik heb mijn hele leven al last van de midlifecrisis. Ik zie dat tegen woordig als een zachte manier van vervellen." De bescherm laag van oude gewoontes en ballast van opvattingen en vi sies verdwijnen dan beetje bij beetje." Na zijn bezoekjes aan een uni versiteit in Engeland, die er op is gericht mensen gelukkig te maken, voelt Faber zich op zijn leeftijd: „De koning van de vier kante meter en daar mag alles omheen gebeuren." Een filoso fie die staat als een huis. Actrice Cox Habbema heeft een luxe probleem. Met haar 54 jaar hoeft zij zich in tegenstelling tot haar vriendinnen geen zorgen te maken om haar billen, dijbe nen, buiken en wat verder nog 'fout' kan zitten. Ze heeft nooit een band met haar uiterlijk ge had, vandaar haar zorgeloze uitspraken. gonnie van der spek Nog 65 dagen en het ni we millennium breekta Reden voor deze krant i in een dagelijkse serie ti rug te kijken op belang gebeurtenissen die grepen op correspond rende data in de a 1000 jaar. Deze week: 2 okt 1400: Geoffrey Cha overleden: 26 okt 1974: gin gijzelingsdrama Sell veningse gevangenis; 2 okt 1886: inhuldiging V heidsbeeld; 28 okt 191' begin drooglegging VS; okt 1837: geboortedag Abraham Kuyper; 30 ol 1938: Paniek in VS dooi hoorspel. 28 OKTOBER 1919 In de jaren twintig noemt dent Herbert Hoover het een 'nobel experiment'. 1 28 oktober 1919 de bijbehl de 'Volstead-act' wordt aai nomen, zijn de Amerikane 1 dan ook van overtuigd dal 160 voorgoed de drank hebbeonees gezworen. Een nieuwe nai geboren worden, kondigt Anti-Saloon League eerdei jaar strijdvaardig aan. Mas verbod op het maken, veri en vervoeren van alcohoüsff^f dranken zal de Verenigde ten tot 1933 in een chaos i ten. Drinken wordt al snel stoerste dat je kunt doen snel vergeten zijn de be we denen tot de aanvaarding het achttiende amendeme IJ de Grondwet, dat alcohol bant. De drooglegging mi een einde maken aan drai misbruik en de verondersi gevolgen daarvan: misdaa ge lonen en armoede. Ooi dringt het besef door dat! niet langer aanvaardbaar! alcohol te stoken van kostl n8 Vi graan. Maar midden jaren 0I?e' tig zal de drooglegging eer tionale obsessie worden. - legale alcohol wordt mass achterovergeslagen, terwi] des als die van Al Capone profiteren van de illegalite de verkiezingen van 1932 het snel gedaan zijn met t drooglegging. Veel Ameril 'i*tc heffen de slogan aan van winnende Democraten: days are here again'. henk ruijl HiJ indei emi arige eren at d( rak s iüet< menselijk;! lebu il pe :not< ozijn urdi Burj Een man die videobanden gestolen waarop popzanger CHAEL JACKSON met zijn iet di kinderen speelt, eist 100.0 oor v dollar (ruim 200.000 guide elang losgeld. Volgens Jacksonsi oord, voerder probeert de man de aarir den ook aan Amerikaanse vardbladen te verkopen. De den werden in juli gestolen een hotelkamer in Parijs w zanger met zijn kinderen vi tie vierde. De banden tonei hij op zijn landgoed in Cali' en op het terrein van Disne bij Parijs met zijn kinderen tweejarige Prince Michael son Jr., en de eenjarige Par chael Katherine Jackson, De zanger merkte de diefst enkele dagen geleden op, zijn kantoor een telefoontje kreeg waarin losgeld werd? Eerder deze maand maakte zanger en zijn tweede vrout vroegere verpleegster DEBI ROWE, bekend dat zij na dr jaar huwelijk hadden beslot uit elkaar te gaan. De partij zijn het nog niet eens gevw over de voorwaarden voor scheiding, maar waarschij' krijgt Jackson de voogdij o> zijn twee kinderen en kan een aanzienlijk geldbedrag moet zien. Fox 8 gaat kleding uit de s Goudkust veilen via internr is volgens de commerciële roep voor het eerst dat datj beurt in Nederland. Interrü bruikers kunnen via de pa www.veiling.com/goudkust den op onder meer de swea met V-hals van HARM (Wir Gerschtanowitz), een winti van TIM (Michiel de Zeeu» een onderjurk met bijbehoi bovenjurk van EVA (Lieke Lexmond). Fox belooft dat sommige kledingstukken geur van de acteur of de li( stift van de actrice zit. De brengst van de veiling in d ber gaat naar een nog te bi goed doel. JLST Vas |Pië

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2