Middelmors wacht grote herinrichting L D/ Arnold van der Klauw voelt zich gedumpt Duin Bollenstreek Rijnsburgers betuigen spijt over vernielen van voortuin Flora en Eelde fuseren Voormalige levenspartner maken elkaar het leven zu Arbeidsbureau moet na 18 jaar gehandicapte collega ontslaan 'Arnold moet blijven' Deel kabelgeld Lisi is nog niet verdeelt! Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 39,95 WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 chef roza van der veer, 071-5356451, plv- chef wim van wanroov, 071-5} Schuur brandt volledig uit sassenheim In de Sasseaiheimse Oranjebuurt, aan de Teyloos- straat, is gisteravond een losstaande schuuj; compleet uitge brand. Bij de eerste melding van de brand was er sprake van dat vuurwerk de oorzaak was van de brand om de schuur. De eige naars ontkenden dit later. Op de schuur lag een golfplaten dak van asbest. Volgens de brandweer zijn er geen gevaarlijke stof fen vrijgekomen. Bij aankomst van de brandweer was een buur man al met een tuinslang aan het blussen. Sint Jeroenskerk houdt veiling noordwükVrijdagavond wordt in het Hof van Holland aan de Voorstraat 79 in Noordwijk de traditionele kerkenveiling van de Sint Jeroenskerk gehouden. Tijdens de veiling, die om 20.00 uur begint, worden aan de kerk geschonken artikelen onder toe ziend oog van notaris Janbroers geveild. Lezing over bolgewassen in Lisse ussEOp maandag 8 november wordt in Lisse een lezing en een diatentoonstelling crver bijzondere bolgewassen gehouden. De lezing wordt gehouden in de Pauluskerk aan de Ruishomlaan 33 in Lisse èn begint om 20.00 uur. Straattheaterfestival zoekt vrijwilligers noordwijk» VrijwiLligers die zich nu al aanmelden om mee te helpen aan het Noordwijkse Straattheatèrfestival in 2000, kun nen nog meepraten over de programmering. De organiserende stichting zoekt vrijwilligers voor de functies van locatiemanager, begeleider, spreekstalmeester en gastvrouw of gastheer tijdens het festival. Initiatiefnemer A. Bos zegt vooral op ondernemen de, creatieve mensen te hopen die nog mee willen denken over de formule en de programmering van het festival. Ook techni sche mensen zijn van harte welkom. Behalve het straattheater, dat volgend jaar gehouden wordt op 12 en 13 augustus, is er net als afgelopen jaar ook weer een Noordwijk Zomer Schilder Fes tival, van 9 tot en met 13 augustus. Voor de organisatie hiervan zijn ook nog medewerkers nodig. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de Stichting Straattheater Festival Noordwijk. Telefoonnummers 071-3618636 of 06-51636323. Playbackwedstrijd bij millenniumfeest katwuk De jaarlijkse mini-playbackwedstrijd van Kubus 85 in Katwijk staat dit keer in het teken van de millenniumwisseling. De finale vindt plaats op vrijdag 31 december in het Dorp van de eeuw op de Zeeweg. De eerste voorronde vindt plaats op 5 november vanaf 19.30 in wijkgebouw Koestal-Overduin aan de Louise de Coliginylaan. Later volgen voorrondes in de wijkge- bouwen van Cleyn Duin/Witte Hek (17 november) en Noord- /Noord-Oost (25 november). Jeugd van 6 tot en met 15 jaar kan zich opgeven op telefoonnummer 4016649 voor 5 november, 4013545 voor 17 november en 4073151 voor 25 november. Rijnsburgse Boys kampt met ruimtegebrek Voetbalvereniging Rijns burgse Boys kampt met ruimtetekort. De club heeft meer leden dan het op de velden van sportpark Mid delmors kwijt kan en wil daarom uitbreiden. Een werkgroep onderzoekt de toekomstige ontwikkeling in ledental en de (on) mogelijkheden van uitbreiding. runsburg peter van egmond „Het is voortdurend passen en meten met de wedstrijden", signaleert Rijnsburgse Boys voorzitter D. Heemskerk. „We moeten in het weekeinde vroeg beginnen en laat doorgaan. Dat is nooit goed voor je velden, je krijgt meer kans op afgelastin gen. Dat krijg je dan weer in het voorjaar terug, dan wordt ook doordeweeks gespeeld." Rijnsburgse Boys heeft daar om meer velden nodig. De situ atie is nog niet zo ernstig dat de club 'nee' verkoopt aan nieuwe leden, maar de speelschema's zijn met het huidige ledental wel steeds moeilijker rond te krijgen. Volgens de club gaat het hierbij niet om een inciden tele piek, maar om een structu reel probleem. De sportclub heeft de ge meente benaderd met de vraag of herinrichting dan wel ver plaatsing van Middelmors mo gelijk is. Er werd een werkgroep opgericht die al snel de conclu sie trok dat verplaatsing niet tot de mogelijkheden behoort. De reden: ruimtegebrek in Rijns burg. De Hom is bestemd voor woningbouw, ten noorden van het Oegstgeesterkanaal is elke vierkante meter ingepland voor passengebieden en verschillen de bedrijventerreinen. Daarom onderzoekt de werk groep, met vertegenwoordigers van Rijnsburgse Boys en de ge-. meente, nu de mogelijkheden van uitbreiding. Ook korfbal vereniging Madjoe en de Rijns burgse ijsclub schuiven nenkort aan bij de gesprek! Behalve naar bevolking; wikkeling en dus jeugdaan uitbreidingsmogelijkheden het kostenplaatje van ma gelen, wordt ook de parkei legenheid onder de loep u men. Als Rijnsburgse Boysl speelt, staan steevast de men van de Noordwijkei vol illegaal geparkeerde au Daar moet verandering in men, vinden gemeente eni balclub. Groot knelpunt bij de richting van het gebied Vuilnisbelt, het parkje mi.; in het Middelmorsgebied, is de pukkel in het lands waarmee we rekening he! te houden", zegt wetho C. van der Graaf. „Of die worden verplaatst, is niet delijk. Want ik weet niet daar allemaal in de grond j Wethouder C. van der heeft de herinrichtingsplai van Middelmors naar bi gebracht in antwoord gen van het CDA. De Rijns! se christendemocraten dri al jaren aan op verzelfsti ging van het sportcom maar daar zit al evenveel geen schot in. Van der zegt dat de plannen voot zelfstandigingen tijdelijk plank blijven liggen, tot duidelijkheid is over de komst van Middelmors. den haag/rijnsburg rob onderwater In een dronken en jolige bui vernielden twee Rijnsburgers op 28 mei een voortuin in de Graaf Florislaan in hun woon plaats. Dertig planten werden uit de grond getrokken. Ook gooiden de Rijnsburgers met stenen. Gisteren bij de politierechter zat het duo met het schaam rood op de kaken. Ze wilden 'zo snel mogelijk' van de zaak af en betuigden spijt. Ze waren be reid de schade, geraamd op 2000 gulden, te vergoeden. Voor rechter Wijnnobel-Van Erp was daarmee de kous niet af. Ze vond dat de Rijnsburgers moesten worden gestraft. Daar om kregen de mannen, 21 en 22 jaar oud, ieder 750 gulden boete opgelegd. Als stok achter de deur kreeg het tweetal een voorwaardelijke straf van twee weken opgelegd. De rechter vroeg of het duo 'akkoord ging met de straf. Er klonk een ferm 'ja' door de rechtzaal. „We willen er niet omheen draaien, we zijn fout geweest." Met gemengde ge voelens verlieten ze de recht zaal. Een 'tuintje slopen' kwam hen op 1750 'gulden per per soon te staan. runsburg/eelde peter van egmond Het idee ontstond nog.geen jaar geleden, toen Flora-directeur Jansen en Eelde-directeur Lut- gert in een informeel gesprekje van gedachten wisselden over wat hun beider bloemenveilin gen voor elkaar konden beteke nen. Al snel brak de overtuiging door dat een fusie tussen Flora en Eelde het beste was. Sinds gisteravond is die fusie een feit, beklonken door de leden van de beide veilingcoöperaties. It takes tiuo to tango. Vrij ver taald: fuseren doe je met z'n tweeën. Dus vergaderden de le den van Agricentrum Eelde in het noorden des lands, die van grote broer Flora tegelijkertijd in de mijnzaal van hun eigen residentie. Jn beide plaatsen ge wapend met mobiele telefoons om eikaars stand ^a^ zaken te volgen. Voor de stemming zet be stuursvoorzitter Gerrit Ravens- bergen de voor- én de nadelen van een fusie nog eens uiteen. „Laten we hier duidelijk stellen dat dit niet is om goud geld aan te verdienen. Wel is het zo dat de omzet van het veilpunt Eel de de omzet van Flora versterkt. Maar daarvan merkt u niet di rect iets in uw portemonnee. Laten we nog iets anders duide lijk stellen. Onze beoogde fusie- partner is een gezond bedrijf, maar Flora staat er nog beter voor." De voordelen zijn volgens Ra- vensbergen evident. Meer om zet, meer volume, meer afzet- kansen. Een versterkt imago, met uitzicht op nog meer fu sies. En gezien de problemen met het aanwijzen van kassen- gebieden in het westen, zal het zwaartepunt van de productie buiten de Randstad komen te liggen. Een 'huis in productie- gebied Noord-Nederland' is* goed beschouwd een strategi- sche meesterzet? waar marktlei ders Aalsmeer en Naaldwijk niet tegenop kunnen. De 177 leden van coöperatie Flora, in verschillende kringver gaderingen al uitgebreid be werkt met argumenten, hadden hun mening eigenlijk al ge vormd. Een paar vragen passe ren de revue. Waarom nu een vergadering, nu een aantal le den 'op stap' was, en dus ver hinderd? Waarom fuseren met een veiling die volgens BV- structuur is ingericht, en waar de leden dus minder inspraak hebben? En waarom die Eelde- directeur Ernst Lutgert, die 'slimme vos', nu in het mana gement van Flora? Ravensbergen veegt de kritiek beleefd" i tafel, en het protest verstomt. Geen vragen meer? De stem ming kan beginnen. Als de uit slag wordt voogelezen, zijn vriend en vijand verrast door de overweldigende steun voor de fusie: 89,9 procent heeft 'ja' in gevuld. Het wachten is op de uitslag van de stemming in Eelde, maar de mobiele voicemail meldt nog geen resultaat uit Groningen. „Ze hebben daar een moeilijkere bevalling dan wij", vermoedt Ravensbergen. Het 'ja' van Flora was verwacht, het 'ja' van Eelde niet zonder meer. Een eerdere fusie tussen Eelde en Aalsmeer liep immers stuk. „Ze moeten een 80 pro cent meerderheid hebben. A hell of a job." In de kantine bij de mijnzaal drommen de Flora-leden bijeen om met een hap en een glas de, nog halve, overwinning te vie ren. Pas een klein uur later 5 jnaant Ravensbergen demenig- te tot stilte. „Uit de stemming Scissenlieimer krijgt drie weken cel den haag/sassenheim gedecideerd van - in. Betlde blijkt dat het.yoorstel in Eêlde is aangenomen. Wij hadden negentig procent, in Eelde is het 97,3 procent gewor den. Ze hebben ons dus nog verslagen." lisse peter blok Het voltallige personeel van ar beidsbureau Lisse wil dat hun vorige week ontslagen gehandi capte collega Arnold van dei- Klauw (49) zo snel mogelijk weer in dienst wordt genomen. Van der Klauw moest een week geleden na ruim achttien jaar trouwe dienst het veld ruimen, omdat hij met een jaarsalaris van 15.000 gulden te duur is ge worden. Volgens ide dertig medewer kers van arbeidsbureau Lisse is hun gehandicapte collega het slachtoffer geworden van de toegenomen zakelijkheid van werkvoorzïeningschap het Spektrum, dat voor het eerst in al die jaren een vergoeding voor de diensten van Van der Klauw wilde hebben. „Maar het ont slag van onze Arnold is niet al leen aan Het Spektrum in Voor hout te wijten", zegt Julia Koot, namens de dertig personeelsle den van het Lissese arbeidsbu reau. „Onze eigen organisatie, nota bene een arbeidsbureau, heeft zich natuurlijk ook niet van haar meest sociale kant la ten zien door Van der Klauw op straat te zetten, omdat hij ons voor bet eerst in achttien jaar geld kost. En dat is nog zacht uitgedrukt. Bijna twintig jaar lang hebben we de gratis hulp van Van der Klauw, die in al die tijd nooit en te nimmer ziek is geweest, dankbaar aanvaard. Nu hij 15.000 gulden per jaar kost, laat de directie van ar beidsvoorziening Rijnstreek hem vallen. Maar wij laten het er niet bij zitten, dit accepteren we niet." Arnold van der Klauw is vol gens Koot bij arbeidsbureau Lisse een 'manusje van alles'. „Hij heeft bij ons een breed ta kenpakket. Hij verricht werk zaamheden in de postkamer, in het archief, maakt kopieën, zet koffie en thee, maakt schoon, doet de boodschappen en ver zorgt de transporten naar onze vestigingen in Leiden en Al phen aan den Rijn. Hij maakt met zijn auto voor ons heel wat kilometers. Als Arnold niet te rugkeert, moeten we iemand aannemen die al zijn taken, en dat zijn er veel, op zich neemt. Ik weet zeker dat die vervanger veel duurder is dan Arnold." Alle dertig personeelsleden zeggen 'alles op alles te zetten' om hun ontslagen collega weer op 'hun en ook Arnolds' ar beidsbureau aan het werk te krijgen. „Wij geven ons echt niet zomaar gewonnen. Wij wil len Arnold terug. Liever van daag nog dan morgen." Medewerkers van het arbeidsbureau in Lisse willen hun gehandicapte collega, die vorige week door de directie op straat werd gezet, niet zonder slag of stoot laten gaan. 'Arnold moet blijven'. foto dick hogewoning lisse peter blok Arnold van der Klauw zit in zak en as. De gehandicapte Lissenaar (49) is sinds vorige week zijn baan bij het arbeidsbu reau Lisse kwijt. „Ze hebben me er ge woon uitgegooid", zegt Van der Klauw. „Niks meer en niks minder. Ik ben ge dumpt. En dat na achttien jaar. Dat doet pijn. Ik ben van de hemel in de hel terechtgekomen. Mijn baan bij het ar beidsbureau was alles voor mij." Vorige week dinsdag moest Van der Klauw zich bij de Lissese directeur van het ar beidsbureau, N. Zefzafï, melden. „Zij meldde me dat ik mijn biezen kon pak ken, omdat ik 15.000 gulden per jaar kost. Ik wist niet wat ik hoorde. Ik heb er al nachten van wakker gelegen." Arnold van der Klauw kwam achttien jaar geleden via werkvoorzieningsschap Het Spektrum bij het arbeidsbureau te recht. „Ik wilde weg bij het werkvoor zieningsschap. Ik ben wel gehandicapt, maar niet gek. Ik ben na een ernstig on geluk lichamelijk gehandicapt gewor den, maar geestelijk ben ik in orde." Van der Klauw slikt. Hij denkt terug aan dat ene fatale moment in zijn leven. Zijn vriendjes duwden hem als 8-jarige met een karretje de weg op in de veron derstelling dat de weg vrij en verlaten was. „Niet dus. Ik kwam onder een auto terecht. Maar liefst zes weken ben ik tiecentrum moest ik allies opnieuw le ren. Van ademhalen tot en met praten. Bij het ongeluk is de rechterkant van mijn hersenen geraakt. Daardoor is de linkerkant van mijn lichaam voor een deel verlamd geraakt. Maar dat verhin dert niet dat ik hier gewoon kan func tioneren." Van der Mauw wil zo snel mogelijk met zijn collega's worden her enigd. „Ik hoor hier bij het arbeidsbu reau Lisse thuis. En ik ben gelukkig niet de enige die dat vindt. Ik wil hoe dan ook niet terug naar Het Spektrum om chocoladereepjes in te pakken of was knijpers te maken." Directeur Zefzafï was niet bereikbaar voor commentaar. lisse/alphen aan den run Directeur D. Visser van arbeidsvoorziening Rijn streek vindt dat de ge handicapte medewerker Arnold van der Klauw, die vorige week nog door hem op straat werd ge zet, bij het arbeidsbu reau Lisse moet blijven werken. „Arnold moet gewoon bij ons blijven. Hij mag hoe dan ook niet de dupe van de ontstane situatie worden. Daar voor heeft hij de afgelo pen jaren teveel voor ons bedrijf betekend." Werkvoorzienings schap Het Spektrum wil voor het eerst sinds acht tien jaar geld zien voor de diensten van Van der Klauw. „Dat vind ik ui terst vreemd", stelt Vis ser. „Zij hebben hem achttien jaar geleden bij ons gedetacheerd, waar bij is afgesproken dat zij hem betalen. Nu krijgen wij ineens een rekening gepresenteerd." Het Spektrum vraagt 15.000 gulden. „Op een zo kort mogelijke termijn wil ik met Het Spektrum tot een oplossing ko men", aldus de hoogste baaS van de drie arbeids bureaus in Lisse, Leiden en Alphen aan den Rijn. „Er moet en er zal een oplossing komen. Wij willen Arnold niet kwijt en hij wil graag bij ons blijven, Nogmaals. Ar nold mag hiervan niet de dupe worden." rob onderwater 'Een bittere strijd'. Zo typeerde advocaat L.C. Blok een vete tus sen twee Sassenheimers. Ooit waren ze een gelukkig paar. De man (39) en de vrouw kregen twee zonen. Maar nu leven ze in staat van oorlog. „Ze pro beert me kapot te maken", zei de Sassenheimer gisteren voor de rechtbank. De man stond terecht voor mishandeling van zijn voorma lige levenspartner en ontvreem ding van een verblijfsvergun ning van zijn zoon. De man, die later hertrouwde, mishandelde voorts in mei de vader van zijn echtgenote, die inmiddels weer bij hem is vertrokken. Voor dat vergrijp stond hij ook terecht. Voor de rechtbank ontkende de man alle geuite beschuldi gingen. Hij had zijn voormalige levenspartner niet aangeraakt, toen hij zijn zoon 13 november '98 kwam ophalen van school. Daar had de zoon, die bij zijn moeder woonde, volgens zijn vader om gevraagd. Maar de moeder wilde haar zoon niet zomaar meegeven. Op het schoolplein ontstond een schermutseling en er werd over en weer gescholden. Tegen de politie verklaarde de man de vrouw te hebben weggeduwd, maar voor de rechtbank giste ren zei hij haar niet te hebben aangeraakt. De jongste zoon woont inmiddels bij zijn vader. Rechter Wijnnobel-Van Erp vond de tegenstrijdigheid in de verklaringen opmerkelijk. De medische verklaringen van zijn ex-vrouw en haar nieuwe part ner waren duidelijk: er was wel degelijk sprake geweest van mishandeling. Over de 'ontvreemde' blijfsvergunning had de tegen zijn vrouw gezegd die pas zou teruggeven, de autopapieren van de zou krijgen. Die verld stond op schrift in het de Tegen de rechter zei hij een dergelijk papier te hf gezien. „Waarom zegt u tegen de politie", zei de re „Omdat ik kwaad was" klaarde de man. Kwaad was hij kenneliji j toen zijn schoonvader ii spullen van zijn dochtt hem thuis kwam ophale ontstond een vechtpartij gens de man wilde de sc! vader zich naar binnen wi „Maar wilde u de spullei uw vrouw wel afgeven?" de rechter zich af. Dat wil 39-jarige wel, maar dan aan de vrouw. De ad\ vond het noodweer van zi ent, maar daar wilde de niets van weten. „U h< deur ook dicht kunnen do Ze veroordeelde de m< zes weken gevangeni waarvan drie weken voor delijk. Voorts moet de ma schadevergoeding betalei zijn ex-vrouw en haar pi De Sassenheimer gaat daa mee akkoord en hij gaat ger beroep. „De onderste zal boven komen", voors)e ontr( hij gisteren. Daarbij laat)e oudste zoon, die inmidd^ een inrichting zit, oproep f getuige. Volgens de vader bij een van schermutsi' alleen voor als zijn vader gevangenis zit, arie int veld Van de ruim negen miljoen gul den die Lisse te besteden heeft na de verkoop van de kabel, wordt ongeveer 1,6 miljoen gul den overgeheveld naar andere potjes, om van daaruit aanvra gen van verenigingen en instel lingen om gemeentelijke steun mogelijk te honoreren. Dat is gisteravond tijdens de raads commissie kabelgelden beslo ten. Het college van burgemeester en wethouders wilde van die 1,6 miljoen gulden iets meer dan 1 miljoen gulden reserve ren voor het opbouwen van een reserve voor openbare verlich ting. De commissieleden leden bleken daarvan geen voorstan der. „Voor het onderhoud aan zmg. .- .nentaal niet hij, maar zijn zoon a 10OKtepL vrouw een klap gegeven en(fe andere reden van het hog p roep is dat hij moet zorgei ven zijn jongste zoon. Diejt Iederlan nut (NAi em en oonstelli Hij zit, ing van uut, mei ïrdamse hier, eeld, we ijkt verb len even len en i aar wat en de vervanging van dei 1 1- 1 x- x j acu wctl bare verlichting moet d meente standaard een s en(j potje hebben. Daarvoor i extraatje uit de kabelgeldei bedoeld." Wethouder J. Schuijt schuwde daarop dat een ging van de OZB-belastin de nieuwe lantaarnpalen te kunnen betalen niet op hand is uit te sluiten. Het miljoen wordt op spraak van de commissie lopig veilig opgeborgen, er een goede bestemming is gevonden. °l 7?Kre,SteMnde.Ims'üat! van het kabelgeld gaat b( instandhoudingsreserve, door het mogelijk word,, aanvragen die tot nu to zijn gehonoreerd opnieii bekijken. Cor nieuwk met et vindt strant; Japan; voor d (tel. 01 Try katwiji en bes Outs. 1 festiva 't Jok, LV< leiden ziekke Estafel is niet Son: victor andere 'The Pi overlet farct, v werdei Wayloi Sc Al 25 ja schlage maar v\ ren: 'Fi grote h sche re Met zij de tint stond bekenc fatsoen lap. He schreef geen pi van hel 'Hallo, motto.' In 1973 stad Gr „voorbi Meer d wist de smette] De laat kranter nog ma optrede Rex Gili Münch Alexanc doorlop en han< een ton ste stap maakte speelde Twee ja met hel in Bom otterda/ lelende uur van en alon on. Hij k Hier, tu egt hij la ens naai Bullshit leteen laar zo i er niet, hend du hier tiaar nie Met die erende t geven en c izienbai temen, eefsel v unpelen ïrste ge; massa ulpend an wel 'aterialei aaieren

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20