L 4^ duin W EERPRIJZEN ACTIEPRIJS Extra SUPERHOOFDPRIJS HOOFDPRIJZEN Een week naar Cuba G®B NB6S REIZEN Martinair Puzzel 3 RUTTE&ZN J (cachareï) Tweedaags arrangement in Bilderberg hotel Puzzel mee of stort geld voor Willem van den Bergh Lijndiensttickets naar Alicante Oplossing Puzzel 1 V Zo dot E u mee 5; ys - ZATERDAG 23 OKTOBER 1999 Jl Iedere week geeft Hennys Rits een kledingbon van 100 gulden cadeau, te besteden in één 'van de Hennys Rits winkels in Leiden, Alphen aan den Rijn, Katwijk, Rijns burg, Lisse, Noordwijk, Wassenaar, Roelofarendsveen. Lekker gebruind de winter door. Dat kan als u gaat zonnebanken bij Siësta Beach. Met de te winnen 10-muntenkaart ter waarde van 80 gulden staat u er straks zonnig bij. Het adres is Evertsen- straat 69e (zijstraat Zijlsingel t.o. Meelfabriek), telefoon 071- 522 ZONNESTUDIO Lekker genieten buiten de deur in een sfeervolle en waterrijke omgeving: Shooters, Waterfrond Restaurant en Bar, gevestigd in het recreatiegebied De Valkenburgse Meren (via Omme- dijkseweg) in Valkenburg, verenigt als deze kwaliteiten in zich. Het restaurant stelt een dinerbon voor twee personen van 100 gulden beschikbaar. Sportief het jaar uit. De prijswinnaar van de fitnesskaart ter waarde van 79 gulden kan een maand sporten bij Action Club in de Evertsenstraat 69e (zijstraat Zijlsingel t.o. Meelfabriek), te lefoon 071- 522 62 66. lichaamsbeweging op Een speciaal pakket, vooral voor de echte jeneverdrinker. Rijpe en mooie 'Oude vijf jenever' met daarbij een likeur, de 'Grand Champagne l'Orange likeur in een houten kistje met twee glaasjes ter waarde van 93 gulden. Al 168 jaar distilleert de fir ma Rutte& ZN in Dordrecht jenevers en likeuren. De likeuren worden gestookt van graanalcohol en de jenevers van mout wijn en graanalcohol. De distillaten worden daarna op geur en smaak gebracht met natuurlijk geur- en smaakgevers als krui den, specerijen en fruit. DtSTlLtATBU Sauna Thermen 5 mei-^%y Heerlijk ontspannen in een Romeinse stoomcabine, een nevel grot en zelfs een ijsgrot. Dat kan allemaal in het fantastische 2.500 m2 grote complex van Sauna Thermen 5 Mei. Voor de prijswinnaar ontspannen genieten met vier kaarten voor een saunabad ter waarde van 150 gulden. Telderskade 42-44 (bij Churchilllaan) in Leiden, telefoon 071-572 05 20. Terwijl het buiten koud en guur is, waan je je in het tro pisch Tikibad in een andere wereld. Laat je drijven op de golven in het golfslagbad, werver rond in de Space Bowls en vlieg door het Wassenaar langste overdekte glijbanèncomplex van Europa. Rusti ger kan ook, dobbe ren in de Lazy River of bubbelen in whirlpools. Het Tikibad is een onderdeel van Duinrell in Wassenaar, vlakbij dus. De prijswinnaar kan nog een paar mensen meenemen ook, want hij of zij krijgt maar liefst vier kaarten cadeau. De to tale waarde van deze prijs is 84 gulden. PARFUMS Niet zo maar frisheid, maar een exclusief luchtje. Parfums Cacha- rel (Prestige Collecti ons Nederland uit Weesp) heeft een flacon Eau de Toilette Ode Eden beschikbaar ge steld. De fles heeft een winkelwaarde van 82 gulden. Space Expo is Europas eerste permanente ruimtevaarttentoon stelling. Ontdek het universum en maak een reis door de wereld van de ruimtevaart vanaf het begin tot in de verre toekomst. De prijswinnaar kan deze reis maken, want Space Expo heeft vier kaarten ter waarde van 54 gulden beschikbaar gesteld. OMNIVERSUM Een cadeaubon voor vijf personen voor het Space Theater van het OMNIVERSUM IN Den Haag of voor IMAX Waterstad Theater in Rotterdam, ter waarde van maximaal 87,50 gulden Een bezoek aan het Omniversum betekent spanning, sensatie en educatie. In de 60 miljoen gaatjes van de koepel van het Omniversum worden 500 maal vergrote films om u heen ge projecteerd. Aangevuld met het superstereosysteem zit u let terlijk middenin de voorstelling.IMAX is een filmtheater met een enorm projectiescherm van maar liefst 23 m. breed en 17 m. hoog, ofwel zes verdiepingen van een flatgebouw. Supercinema dus.O- NIVERSUM, President Kennedylaan 5, Den Haag, telefoon 070-3 54 54 54.IMAX Waterstad Theater, Schiedamsedijk 130, Rotterdam, telefoon 010-404 88 44. Doe het zelf met Praxis, met het juiste materiaal en gereedschap en handige tips. Speciaal is de afdeling home-decoration voor het maken van schitterende combinaties met behang, vloerbedekking, gordijnen en verlichting. Met de Praxis Cadeaubonnen ter waarde van 100 gulden kan de prijswinnaar aan de slag. De cadeaubon nen zijn te besteden bij Praxis Leiden en/of Leiderdorp. Met twee personen ontspannen en culinair genieten op de Veluwe in een van de vier Bilderberg hotels. Een comfortabele hotelkamer, boek lezen bij de open haard, een duik in het zwembad en gezellig dineren in het hotel-restaurant. Het Bilderberg-arrangement be staat uit een heerlijk driegangendiner, een overnachting in een comfortabele kamer, een uitgebreid ontbijt, gebruik van zwembad. Een superprijs ter waarde van 225 gulden. Bilderberg Hotel De Buunderkamp Wolfheze; Bilderberg Hotel Klein Zwitserland Heel- sum; Hotel De Bilderberg Oosterbeek; Bilderberg Hotel Wolfheze. BILDERBERG De opbrengst van de puzzelactie van het Leidsch Dagblad gaat dit jaar naar het Willem van den Bergh Zorgcentrum voor verstandelijk gehandicapten in Noordwijk.1 jury onder leiding van prof. dr. L. Leertouwer koos het zorgcentrum uit de in totaal 51 goede doelen die door de lezers van deze krant zijn aangebracht. De puzzelactie, die vorig jaar voor het eerst is gehouden, bracht toen 21.000 gulden op voor de herinrichting van een ontmoetingsruimte in Swetterhage. Willem vand Bergh wil het geld bestemmen voor de renovatie van een treintje en voor de aanschaf van een recreatiebus. Voor deze beide doelen is ruim dertigduizend gulden nodj Op veler verzoek is de actie dit jaar uitgebreid. Lezers die niet willen puzzelen, maar wel een bijdrage willen storten, kunnen dit doen op giro 57055 t.n.v. puzzelai Leidsch Dagblad in Leiden. Natuurlijk doen wij na afloop van de actie weer verslag over de wijze waarop het geld is besteed. Met z'n tweeën naar het zonnige Cuba. Dat is de superhoofdprijs van deze puzzelmarathon. De deelnemers die na zes weken puzzelen het sleutelwoord hebben gevonden en tijdig hebben ingestuurd, komen voor deze reis in aanmer king. (Lees voor de precieze voorwaarden het kader 'Hoe doet u mee?'). Deze prachtige superprijs is geschonken door luchtvaartmaatschappij Martinair en de reisor ganisatie NBBS Reizen uit Leiden. NBBS Reizen en Martinair hebben in Cuba een mooi plekje uitgezocht waar de prijswinnaar of -winnares mét reisgenoot aangenaam kan vertoeven. U krijgt één week hotelovemachti- ging in Cuba voor 2 personen en twee tickets van Martinair naar Cuba. NBBS reizen organiseert overigens niet alleen reizen naar Cuba. Het reisprogramma biedt u onbeperkte vakantiemogelijkheden in de USA en Canada. Van compleet verzorgde arrange menten (bijvoorbeeld self drive tours langs een vooraf vastgelegde route) tot tal van losse com ponenten die de klant zelf kan combineren tot een reis op maat (autohuur, camperhuur, vluch ten, hotels). Ook diverse 'tussendoortjes' naar Amerikaanse en Canadese steden en combina ties van steden. Het motto van NBBS reizen is: 't Complete programma. Maar dan anders. De trouwe puzzelaars maken steeds meer kans op een prijs. Naast de superhoofdprijs is er nog een su perhoofdprijs te winnen voor degenen die zes weken lang meedoen en het goede sleutelwoord tijdig heb ben ingezonden. Twee lijndiensttickets naar Alicante De Nederlandse luchtvaartmaatschappij Transavia Airlines vliegt naar tal van Europese bestemmingen. Deze twee Alicante-tickets zijn geldig tot 1 juni 2000. Embargo's en restricties voorbehouden. Transavia airlines Prijswinnaars week 1: Fam. C.D. van Beelen uit Katwijk wint een t\v hotelarrangement van de Bilderberg Zuid Veluwe Hotels, ter waarde gulden. Fam. H. Bos uit Oegstgeest wint vier kaarten voor een saur Sauna Thermen 5 mei in Leiden, ter waarde van 150 gulden. J. Hi Leiderdorp wint een kledingbon ter waarde van 100 gulden, beschil steld door Henny's Rits. M. van der Sluis wint een dinerbon sonen ter waarde van 100 gulden, beschikbaar gesteld door Shooters, rond Restaurant en Bar aan het in Valkenburg. Mevrouw E.C.J. Di, Den Hartog uit Katwijk wint een houten kistje met een fles rijpe 'Ou jenever' en een fles 'Grand Champagne a l'Orangé likeur plus twee j ter waarde van 93 gulden, beschikbaar gesteld door Rutte zn. N.M. man - Van Hemert uit Leiderdorp wint vier kaarten voor het Tiki Duinrell met de totale waarde van 84 gulden. A. Koevoet uit Oegstgee een flacon Eau de Toilette Ode Eden met een winkelwaarde van 821 beschikbaar gesteld door Prestige Collections Nederland in Weesp. uit Leiderdorp wint een 10-muntenkaart ter waarde van 80 gulden zonnebanken oij Siësta Beach in Leiden. P.P. v/d Berg uit Leiderdot een maand fitnesskaart ter waarde van 79 gulden, beschikbaar ges» Action Club in Leiden. Fam. J.W.M. Borst uit Hoogmade wint vier voor Space Expo in Noordwijk ter waarde van 54 gulden. Het sleute was: temperatuur. Totaal opbrengst week 12426,90. tro: M, tej KGST( je| UZANf let Horizontaal: 1. Kandelaar; 6. Amerikaanse veeboer; 12. mu ziekstuk voor twee stemmen; 13. koude valwind; 14. Japans bordspel; 16. deel van een trap; 18. kleur; 19. geliefde van Zeus; 20. cijfer; 22. koningskind; 24. vertragingsmiddel; 25. cein tuur; 27. niet lang; 28. toiletarti kel; 30. gewicht; 32. zangstem; 33. grondtoon; 35. rivier in Oost-Vlaanderen; 37. houding; 39. familielid; 40. gevechtswa gen; 42. landstreek in Frankrijk; 44. rivier in Duitsland; 46. Ja panse gordel; 48. lof; 50. voor zetsel; 51. drug; 53. zuivelpro duct; 54. vistuig; 55. hoogst ontwikkelde apensoort; 58. kind (Eng.); 60. sneeuwhut; 61. smalle sloot; 62. ernstig; 65. elastisch; 67. ik (Lat.); 69. oor uil; 70. euvel; 71. gevangeniska mer; 72. ruzie; 74. kledingstuk; 76. rivier in Italië; 78. carbol- zuur; 80. rivier in Duitsland; 81. beryllium; 82. vlek; 84. slot; 86. bijwoord; 87. verheugd; 88. kloosteroverste; 90. trotse hou ding; 92. kleur; 96. meubelstuk; 98. pausennaam; 99. zeer arm; 103. insect; 104. oude lengte maat; 105. mal; 106. ongekookt; 108. nachtspiegel; 109. deel van een vuurwapen; 110. plaats in Egypte; 112. haremslavin; 113. voorheen. Verticaal: 1. Voertuig; 2. com pactdisc; 3. primitieve woning; 4. grafheuvel; 5. het eten; 7. et terbuil; 8. bars; 9. wreed; 10. hectare; 11. gebaksoort; 15. uit roep van schrik; 17. vogelpro duct; 18. boom; 19. Europeaan; 21. deel van het lichaam; 23. kloosterlinge; 24. bedorven; 26. kreupel; 27. grondsoort; 29. persoonlijk vnw.; 30. gekheid; 31. naaldboom; 32. spil; 34. iets waarover men niet praat; 36. voorzetsel; 38. rund; 39. volks stam in Nieuw-Zeeland; 41. op het kantje; 43. landbouwwerk tuig; 45. ent; 47. alcoholische drank; 49. peulvrucht; 52. strijdgewoel; 53. keet; 54. Noach; 56. deel van het dak; 57. Turkse titel; 59. tweetal; 63. strafwerktuig; 64. betaalmiddel; 66. peulvrucht; 67. Engelse adellijke titel; 68. aardbol; 71. meneer (Spaans); 72. meisjes naam; 73. gezicht; 75. plant; 77. Jl~ö deel van een kachel; 78. mu- kleed; 85. achter; 87. bedeesd; ziekgezelschap; 95. volzin; 97. wand; 105. gevuld; 107. vaste zieknoot; 79. Chinese afstands- 89. slaapgelegenheid; 91. zeepwater; 99. sneeuwsmelting; regel; 109. Frans lidwoord; 111. maat; 80. azijn; 83. monniks- knaagdier; 93. mager; 94. mu- 100. voorzetsel; 101. slee; 102. kant. De letters uit de vakjes 11- 93- 105- 44- 104- 65- 70- 91- 5- 80- 95- 4 vormen een sleutelwoord dat u moet insturen om in aanmerking te komen voor de weekprijzen. Wilt u in aanmerking komen voor de Superhoofdprijs, verzamel dan zes weken lang de sleutelwoorden. In de zesde puzzelweek maken we bekend hoe u met behulp van alle sleutelwoorden het woord kunt vormen waarmee u de reis naar Cuba kunt winnen. iinnij U lost eerst de kruiswoo lassa zei op. Daarna vormt u n est. j. hulp van de cijfers ondei d puzzel het sleutelwoon |aart woord dient uiterlijk t4"1" 3 november 1999 om - ons bezit te zijn. Ds middag trekt de Leidse 0hei mevrouw Mr. I LM. Ka; erzoc Verv >e 1061 H alsema de winnaar* U kunt zoveel oplossinj lrs" V; sturen als u maar wilt. daarmee grotere kans i van de prijzen en steunt dien nog eens extra het doel. Om voor de hoofd aanmerking te komen i aan alle zes de puzzels mjurgei en steeds het sleutel sturen. Het is dus ver puzzels of die woorden ren. In de laatste afleveti de puzzelactie (zaterdag me vember) leest u hoe ooni zes gevonden sleutelu kunt meedingen naar d hoofdprijs. Alle prijzen ten bel deze puzzelactie zijn ken aoor bedrijven, kent dat de opbren derd procent ten aan de recreatiebusNan van den Bergh. Eenmaal ge worden toegekend aan naar of winnares person lmiJr zullen door de beschik! nsten Iers niet worden verzilvt ishee De oplossing van puz erde, de namen van de prijsw sta(-j worden gepubliceerd H Leidsch Dagblad van zat november. Ij hier h U kunt inzenden op nieren: 'oarki 1. Per briefkaart iDls w Schrijf het sleutelwoord ,n briefkaart en plak naasl iaaj wone frankering (80 eet slap maal drie gulden aan ikker' Nederlandse postzegi lening adresseer aan: nhet PUZZELACTIE jodoo nkon LEIDSCH DAGBLAD POSTBUS 54 2300 AB LEIDEN Zo 2. Per giro te or Schrijf de tekst uit de rande: Som het girobiljet en schri maal drie gulden over POSTGIRO 57055 PUZZELACTIE LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN wat; nogn ten. E tdoei Niet via girotel betaalkaarten bruiken. 3. Niet meedoen, wel Als u geen zin heeft c puzzelen, maar wel gel ven voor het goede d dat door overmaking bedrag naar het boven rlp nnctcrirnnnmmpr e postgironummer. t raai imijr hngn waai wil 'aai inh< mijn loen v liden

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16