Ajax heeft geen kind aan mak Hapoel Roda JC is te bescheiden Sport 'Sydney zit er normaal gesproken niet in' Juventus overtuigt met man minder i an Moorsel is ook maar een mens Mont Ventoux en ploegentijdrit terug in de Ronde van Frankrijk VRIJDAG 22 OKTOBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Feyenoord spoort 'verboden fans' op Rotterdam Feyenoord heeft beslag weten te leggen op kopieën van paspoorten van supporters die het uitduel tegen Boavista hebben bezocht. Na rellen met Feyenoord-fans eerder dit jaar in Leverkusen, kondigde voorzitter Van den Herik aan dat zijn club in Europees verband geen supporters meer zou meene men. Een kleine groep fans trok, ondanks die maatregel, toch naar Trondheim en Porto. „We hebben deze week van Boavista kopieën gekregen van de paspoorten van Feyenoord-fans die bij dat duel aanwezig waren", zei manager Hagelstein. Fans die in Trondheim aanwezig waren, kondigden eerder al aan een eventueel stadionverbod bij de rechter te zullen aanvechten. Hagelstein kan zich over de mogelijke maatregelen nog niet uit laten. „We gaan ons beraden over eventuele stappen." Uit angst voor de komst van supporters van Feyenoord heeft Borussia Dortmund besloten op de dag van de wedstrijd tussen beiden elftallen in de Champions League de kassa's bij het Westfalen- stadion gesloten te houden. Rafter mist finale Davis Cup jQNDENDe Australische tennisser Patrick Rafter mist de finale van de Davis Cup tegen Frankrijk, 3 tot en met 5 december in Nice. Hij ondervindt te veel last van zijn schouderblessure, die hij in augustus opliep. Onderzoek wees uit dat Rafter een ope ratie moet ondergaan. Op een scan was te zien dat de kwetsuur onvoldoende was hersteld. Mogelijk mist Rafter ook de Austra lian Open, het eerste grandslamtoernooi van 2000. Verwacht wordt dat Australië in de Davis Cup nu met Mark Philippoussis en Lleyton Hewitt aantreedt. G-14 dreigt weer uit UEFA te stappen madrid De groep van veertien Europese topclubs G-14 heeft opnieuw gedreigd uit de Europese voetbalunie UEFA te stappen en een eigen Superliga op te richten. „De UEFA is er niet in ge slaagd de financiële beloften na te komen", zei Lorenzo Sanz, G-14-voorzitter en preses van Real Madrid. Het geduld van de veertien topclubs, waaronder Ajax en PSV, raakt op, aldus Sanz. De Spanjaard bevestigde berichten als zouden verantwoordelij ken van AC Milan gepleit hebben om de UEFA onmiddellijk te verlaten. De overige dertien clubs wilden nog eenmaal met de bond praten. „De clubs weten nog altijd niet welke sommen ze zullen ontvangen voor de uitzendrechten. Zo kan het niet ver der gaan", aldus Sanz. De UEFA had de winnaar van de Cham pions League zo'n 100 miljoen gulden beloofd, maar in werke lijkheid zou dit bedrag veel lager liggen. Vorig jaar dreigde de G- 14 al op te stappen om een Superliga te formeren. De UEFA wist de crisis af te wenden met uitbreiding van de Champions Lea gue en financiële tegemoetkoming aan de clubs. Brussel kraakt FLFA-regels brussel De Europese Commissie is gisteren begonnen met een onderzoek naar de regels die de internationale voetbalfederatie FIFA hanteert voor spelersmakelaars. Volgens de commissie zijn die in strijd met de Europese mededingingsregels. Ze ver hinderen dat personen die over de juiste bekwaamheden be schikken tot deze beroepsgroep kunnen toetreden. De make laars regelen de overgang van een speler van de ene naar de an dere club. De FIFA laat alleen personen toe die over een ver gunning beschikken. Bovendien moet er een bankgarantie van 200.000 Zwiterse frank worden gestort. De Europese Commissie heeft er begrip voor dat de voetbalorganisatie controle wil hou den op het beroep van spelersmakelaar en dat er regels nodig zijn. Maar de regelgeving moet wel in verhouding staan tot het beoogde doel, vindt ze. Ronaldo wordt ambassadeur VN milaan De Braziliaan Ronaldo wordt ambassadeur van de Ver enigde Naties. De 23-jarige aanvaller, wereldvoetballer van het jaar 1998, verklaarde dat hij een actieve rol ambieert. Ronaldo heb bracht onlangs in het kader van een VN-ontwikkelingsproject al Ooi een bezoek aan Kosovo, t tv Doelman Kooiman terug op oude nest utrecht Sparta heeft doelman Frank Kooiman (29) van FC Utrecht aangetrokken. De Rotterdamse club haalt met de trans actie een oude bekende terug. Kooiman, bij FC Utrecht dit sei zoen verdreven door Harald Wapenaar, bracht zijn jeugd door als Spartaan en stond er van 1993 tot 1996 onder contract. Daarna keepte hij twee seizoenen voor VW. Kooiman staat morgenavond in de uitwedstrijd tegen Fortuna meteen al onder de lat omdat Roland Jansen is geschorst. Oud-tennisser Bromwich overleden Melbourne De vroegere Australische tennistopper John Brom wich is deze week op 80-jarige leeftijd in Geelong overleden. Hij won twee keer de open Australische titel, in 1939 in Melbourne en in 1946 in Adelaide. In 1948 had Bromwich drie matchpoints in de finale van Wimbledon, maar hij moest de overwinning la- len aan de Amerikaan Robert Falkenburg. De Australiër greep dat jaar op Wimbledon wel de titels in het gemengd dubbelspel en het mannendubbel. OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS Taeke Taekema in Oranje. Dat het er ooit van zou komen daar twijfelde niemand in hockeyend Nederland aan. De 19-jarige speler van HCKZ geldt al jaren als een van de grootste talenten en hij heeft een dusdanig krachtige sleeppush in huis dat Bram Lomans met een gerust hart aan het einde van zijn carrière kan denken. Door de afzegging van vier basisspe lers van Oranje voor de jubileumwed strijd komende week in Egypte heeft Taekema blijft ondanks uitverkiezing met twee benen op de grond bondscoach Maurits Hendriks eerder dan verwacht een beroep gedaan op Taekema. „Ik blijk toch dichter tegen Oranje aan te zitten dan ik dacht. Mijn selectie geeft in ieder geval aan dan ik bij de eerste 24 zit", aldus de verraste neo-international. Teakema dankt zijn uitverkiezing aan zijn uitstekende spel in de eerste weken van het huidige seizoen. Zijn naam prijkt in het bondsblad boven aan het klassement Speler van het Jaar in de hoofdklasse, voor bekende namen als Stephan Veen, Remco van Wijk en Sohail Abbas. Maandag ver trekt de veelvoudig jeugdinternational naar Egypte om voor het eerste met het 'grote' Oranje een wedstrijd te spelen in het kader van het 75-jarig bestaan van de internationale hoc- keybond FIH. Met nog minder dan een jaar te gaan voor de Olympische Spelen, komt de uitverkiezing van Taekema misschien net op tijd om zich in de kijker te spelen. Uitgerekend vorige week liet hij zich in een interview in Hockey Magazine ontvallen dat het team voor het olympisch toernooi op papier al vaststaan en de Spelen voor hem net te vroeg komen. „Sydney zit er voor mij normaal gesproken niet in, maar heel misschien is er nu toch een klein kansje. Veel hangt af van mijn spel in de rest van het seizoen. Het zou natuurlijk prachtig zijn, maar het is geen ramp als het voorlopig bij deze ene keer zou blijven." Nikos Machlas haalt verwoestend maar niet doeltreffend uit. den haag anp/rtr Juventus is al vrijwel zeker van de derde ronde van het toer nooi om de UEFA-beker. De 'Oude Dame'*, voor het evene ment geplaatst via de omweg van de Intertoto, won het eerste duel van de tweede fase bij Levski in Sofia, 3-1. De zege was enigszins opval lend, aangezien Juve het al na een kwartier met een man min der moest doen. Bachini kreeg de rode kaart. Er was op dat moment nog niet gescoord. Tien minuten voor tijd moest ook Pazin van Levski van scheidsrechter Monteiro ver trekken. Toen stond het 2-1. Juventus speelde met twee oud-Ajacieden. Doelman Van der Sar en verdediger Oliseh. De Nigeriaan opende in Sofia de score met een fraai afstand schot. De overige doelpunten van Juve kwamen op naam van de Joegoslaaf Kovancevic. Voor Levski scoorde Yoffou. Het duel werd kort onderbroken, nadat een toeschouwer Juventus' aanvaller Esnaider met een fles vol water bekogelde. Anderlecht, met de Nederlan- "waalfde stek toch goed voor Spelen Leontien Zijlaard-Van Moorsel kan rliezen. De Brabantse, dit jaar goed voor jna vijftig overwinningen en een wereldti jd I. leed bij de WK baan in Berlijn een pijn- ke nederlaag. De winnares van het zilver n n vorig jaar wist op de individuele achter- ing slechts de twaalfde tijd te realise- „Natuurlijk heb ik de pest in, maar ie- ireen heeft nu gezien dat ik ook maar een Je tlens ben", concludeerde Van Moorsel. K een Ze mag wel naar Sydney. Ook de achter- ble 'Ig'ngsploeg wist zich met een twaalfde :n. Ki isitie eveneens op het nippertje voor de leien te kwalificeren. Het kwartet Robert ppens, Michael van der Wolf, Peter s niet juisti en Jens Mouris behoorde niet direct zoals1 de kanshebbers. Toch viel ook deze t het J ^sering tegen. „Maar het belangrijkste is vvij aan de olympische eis hebben vol- k an", vond bondscoach Peter Pieters. 'at geldt ook voor Leontien. Volgend jaar iet ze er pas echt staan. ugylai r°ch moest Van Moorsel gistermiddag en D even twee keer kijken, toen ze haar eindtijd, 3.40,497, op het scorebord zag staan. „Ik dacht: heb ik dat gereden, dat kan niet. Het ergste is, ik kon niet harder." De twaalfde plaats bleek toch de harde waarheid. Bo vendien veronderstelde Van Moorsel dat ze voor de olympische kwalificatie bij de eer ste acht had moeten eindigden. Echtgenoot Michael Zijlaard en haar ploeggenoten stonden al klaar met troos tende woorden. Al vanaf de eerste ronde liep het niet. In de rit tegen de Australische titelverdedigster Lucy Tyler, eveneens te leurstellend zevende, kon Van Moorsel geen moment in haar ritme komen. „Na de eerste doorkomst deed het al pijn. Ik heb elf ronden moeten vechten, maar het draait op de baan vooral om souplesse. Die ont brak." Van Moorsel heeft de omschakeling van de weg naar de baan niet voldoende kun nen maken. Begin vorige maand prolon geerde ze in Treviso haar wereldtitel op de individuele tijdrit. Met het oog op de WK baan liet ze de wegrace in Verona schieten. Ajax was er gisteravond op gebrand om ondubbelzinnig aan te tonen dat het Nederlandse voetbal nog lang niet tot de 'kleintje' behoort: 0-3. Want zo diep is het club voetbal in Nederland natuurlijk nog niet gevallen dat het moet optreden in het internationale vlooientheater van bijvoorbeeld Hapoel Haifa. is het geleden dat Ajax nog aan de voetbaltop stond. De neer gaande lijn is onmiskenbaar. Het was veelzeggend dat Jan Wouters een bloedserieuze waarschuwing deed uitgaan voor de tegenstander. De num mer drie van Israel boezemt nu kennelijk al flink ontzag in. Dat was sterk overdreven. Ajax had geen kind aan Hapoel. Dat lag natuurlijk aan de tegen stander, die veel, bijna alles toeliet. Maar ook aan Ajax, dat geconcentreerd speelde, de aanvallen over een breed vlak opzette en snel toesloeg. De twee doelpunten waren daar een mooi bewijs van. Wamber- to mocht de bal voor het doel brengen, Machlas kopte 0-1. Dat was in de derde minuut. Nieuwenburg rende zo maar over het veld, in de richting van het Hapoel-doel; hij kwam nie mand tegen. Knopper stond al even klaar met het been naar achteren (0-2). Een droomstart, heet dat. Maar het was niet meer dan de werkelijke krachts verhouding. Ajax had de regie gewenst, het had het gekregen. Alsof Hapoel zich al bij de loting had neergelegd bij het onvermijde lijke. Een ongeorganiseerde haifa ype minkema Ver weg van de grote tv-voet- bal-en-geldshow gaat het er een stuk gemoedelijker aan toe. Daar keken een paar gezinne tjes gezellig vanaf hun balkon netje, langs de palmbomen, naar een leuke wedstrijd. En wat maakte het uit dat de wed strijd nog een kwartiertje later begon? Geen regisseur die er klaar stond met de genadeloze stopwatch. Het is het toneel waar het voetbal nog mag rege ren. Waar Nederland even moet uitrusten van zo veel slopende jaren aan de top. De opkomst en ondergang van het Nederlandse clubvoet bal heeft heel veel te maken met de successen en de val van Ajax. De Amsterdammers brachten in de afgelopen tien jaar met de bekers en de finale plaatsen zo veel internationale punten binnen, dat het Neder landse contingent clubs steeds groter werd. Frappant: terwijl drie Nederlandse elftallen op dat mooie podium staan - of zijn gevallen - staat Ajax al een trede lager. De Amsterdammers zijn de rest van Nederland ken nelijk weer voorgegaan. Het kan snel gaan. Hoe lang bende, had Wouters geroepen. Hij had het positief bedoeld, maar het bleek vooral letterlijk. Ajax was streng als een top- ploeg. Zo dominant was de ploeg in eigen land nog niet ge weest. Wouters heeft de organi satie in zijn eigen elftal herken baar gemaakt. De vooruitgang blijft zichtbaar. Maar de onme telijke onmacht van de tegen stander van gisteren moet daar bij ook in beeld worden ge bracht. Hapoel Haifa, bedwin ger van Besiktas, baas over Club Brugge, zou zonder bodem uit de Nederlandse eredivisie val len. Ajax was zo verschrikkelijk veel sterker. De gemakzucht dreigde. Maar er was maar één speler op één momentje die met de neus omhoog liep. Ri chard Witschge keerde snel te rug naar zijn taken. Naar zijn ploegmaats die - zoals Nieu wenburg, Winter, Verlaat, Chi- vu, Knopper en ook Laudrup, sober en doelmatig speelden. Naar het model van Jan Wou ters, hun baas. Pas in de negen tigste minuut was Witschge weer voor het doel. Hij scoorde bijna met een mooie omhaal. Toen, bij 0-3, vond Wouters het goed. 'Thank you, Ajax', riep de speaker en de toeschouwers in havenstad Haifa gingen blij naar huis. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Winter, Verlaat en Chivu; O'Brien, knopper en Witschge; Laudrup (65. Gronlcjaer), Machlas (46. Arveladze) en Wamberto. der Van Diemen in de basis, won in Brussel van het Italiaan se Bologna, 2-1. Köller scoorde twee keer voor de thuisclub. Ten Cate, oud-coach van Vites se, was op eigen veld met MTK Boedapest succesvol tegen AEK Athene, 2-1. Lyon won door een treffer van Serge Blanc van Celtic, 1-0. Bij het duel raakte oud-Feyen- oorder Henrik Larsson, uitgere kend na een botsing met de doelpuntenmaker, ernstig ge blesseerd. Waarschijnlijk heeft hij zijn been op twee plaatsen gebroken. kerkrade anp Roda JC kan zich over twee weken in en tegen Wolfsburg weinig tot geen fouten permit teren. De ploeg trainer Ver- goossen bleef gisteravond op Kaalheide in het eerste UEFA- bekerduel met de Duitsers ste ken op 0-0. Daarmee deed de nummer drie van de eredivisie zichzelf te kort. Na een gelijk- opgaande eerste helft leverde een Limburgs offensiefje na de rust wel kansen, maar geen doelpunten op. Door de offensieve spelop vatting van beide ploegen ont stond een open wedstrijd, met kansen aan beide kanten. De Duitse ploeg, gedeeld zesde in de Bundesliga, was in de eerste helft iets gevaarlijker dan Roda JC, mede door een paar vreemde capriolen van doel man Kalac. Akpoborie (van dichtbij op Kalac) en Jusko- wiak (voorlangs en op Kalac) waren evenwel niet scherp ge noeg. Bij de thuisploeg roken Luijpers (kopbal van doellijn), Lawal (naast) en Van der Luer (twee afstandschoten door de doelman gepareerd) aan een treffer. Na de rust ging Roda JC nog fanatieker op jacht naar een doelpunt. Valgaeren, aange speeld door Peeters, en Zafarin lieten in de beginfase vrije schietkansen liggen. De beste mogelijkheid in de eerste tien minuten was opnieuw voor Zafarin. Hij tikte de bal van dichtbij op de paal na een voorzet van Tchoutang. Roda JC viel daarna terug naar een middelmatig niveau. De com binaties liepen niet en geslaag de individuele acties waren zeldzaam. Spelmaker Van der Luer kon zijn ploeg ook al niet inspireren. Zijn voorzetten en vrije trappen misten te vaak de juiste richting. Alleen in de laatste minuut schoot hij met scherp. Doel man Reitmaier stopte de 'ko gel' met moeite, waarna Vrede de rebound naast gleed. Wolfs burg kreeg daarna ook nog een droomkans. Invaller Wück knalde vanuit buitenspelposi tie op de vuisten van Kalac. Een nederlaag had Roda JC ook niet verdiend. Roda JC: Kalac; Rudge, Vrede. Luijpers en Van Haaren; Zafarin, Van der Luer, Valgae ren en Lawal; Peeters en Tchoutang (82. Ja cobs) parijs afp/rtr/anp t voorbij, maar niet zo snel als ze zelf had gewild en had FOTO ANP De Mont Ventoux is voor het eerst sinds 1987 op genomen in de Ronde van Frankrijk. Dat bleek gisteren in Parijs tijdens de presentatie van het rittenschema van de Tour van volgend jaar. De start is op 1 juli in het pretpark Futuroscope na bij Poitiers. Op 4 juli wordt een oude discipline in ere hersteld. Die dag is er tussen Nantes en Saint- Nazaire een ploegentijdit over 69 kilometer. In 1995 werd er voor het laatst per ploeg tegen de klok gefietst. De renners krijgen eerst de Pyreneeën voor de kiezen, daarna volgen de Alpen. Daartussen ligt de etappe naar de Mont Ventoux, de 'Reus van de Provence' waar in 1967 de Engelsman Tom Simpson overleed. In 1987 won de Fransman Bernard op de flanken van de Mont Ventoux een tijdrit. De omstandigheden zijn er zo erbarmelijk, met name de hitte, dat er in de gehele Tour-his torie slechts vijf keer is aangekomen. Voor Ber nard wonnen er op de Ventoux slechts grote na men: Gaul in 1958, Poulidor in '65, Merckx in '70 en Thevenet in '72. „We wilden een klassiek parkoers om de au thenticiteit van de wedstrijd te behouden", zei Tourbaas Jean-Marie Leblanc tijdens de presen tatie. Behalve een finish in het Duitse Freiburg doet de Tour ook Zwitserland aan. Ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de internatio nale wielrenunie UCI is Lausanne, waar het hoofdwartier zich bevindt, etappeplaats. Het to taal aantal kilometers in de 87ste Tour bedraagt 3630. Er zijn twee rustdagen: 12 en 17 juli. Lance Armstrong gaf gisteren tijdens de pre sentatie van het routeschema rechtstreeks vanuit Texas zijn commentaar. „Een goed evenwicht tussen bergetappes en vlakke ritten", sprak de Amerikaanse Tourwinnaar op een tv-scherm. Tot zijn belangrijkste tegenstanders bestempelde hij de Spanjaard Escartin, de Duitser Ullrich, de Ita liaan Ullrich én Michael Boogerd. „Maar er zijn nog wel meer coureurs die de Tour volgend jaar kunnen winnen", voegde Armstrong eraan toe. De opname van de beruchte Mont Ventoux in het routeschema noemde hij een goede zaak. „Het is een hele speciale berg. Wielerfans in de hele wereld zullen zich erop verheugen." SCOREBORD PRIJSVRAGEN it is jten van donderdag 21 oktober: 5-7-9-10-11-12-18- lg val 825-31-33-38-44-45-50-53-57-67-76 (onder n. Da; ttat" weid anden *beker zich ronde, eerste wedstrijd Irie lal JC (Ned) - VfL Wolfsburg (Dui) 0-0. Scheidsrechter 1 (Rus) Toeschouwers. 7500 Gele kaart. Zafarin •JC). Akpoborie. Nowak (Wolfsburg). «I Haifa (Isr) - Aja* (Ned) 0-3 (0-2). 3. Machlas 0-1, Knopper 0-2, 56 Laudrup 0-3. ScheidsrechterMi- '(Pol). Toeschouwers: 14.500 u P'aag (Tsj) - Grasshoppers (Zwi) 3-1 (2-1). 20. D 1-0, 23. Yakin 1-1, 39 Kuchar 2-1, 50. Ulich 3-1 "cuwers: 4555 Scheidsrechter: Poulat (Fra) Rode 84 De Napoli (Grasshoppers) 'Sofia (Bul) - Juventus (Ita) 1-3 (0-1). 24. Ohseh 0- Kovancevic 0-2, 55. Yoffou 1-2,89 Kovacevic 1-3 Wsrechter Monteiro (Por) Toeschouwers. 30 000. Rode kaart: 16. Bachini (Juventus). 78. Pazin (Levski). Inter Bratislava (Slw) - Nantes (Fra) 0-3 (0-2). 26 Sibier- ski 0-1 (strafschop). 34. Da Rocha 0-2, 86. Carriere 0-3 Scheidsrechter: Olsen (Noo). Toeschouwers. 7000. Widzew Lodz (Pol) - AS Monaco (Fra) 1-1 (1-1). 5. Wichni- arek 1-0 (strafschop), 40 Giuly 1-1 Scheidsrechter: Treossi (Ita). Toeschouwers. 5000. Werder Bremen (Dui) - Viking Stavanger (Noo) 0-0. Scheidsrechter; Romain (Bel). Toeschouwers: 5984 IFK Göteborg (Zwe) - AS Roma (Ita) 0-2 (0-1). 37 Montel- la 0-1, 51. Montella 0-2 Scheidsrechter Gallagher (Eng) Toeschouwers. 18.319. Teplice (Tsj) - Real Mallorca (Spa) 1-2 (0-2) 28 Tristan 0-1. 32. Tristan 0-2, 67. Verbir 1-2. Scheidsrechter: Vuo- rela(Fin) Toeschouwers: 5850 Steaua Boekarest (Roe) - West Ham United (Eng) 2-0 (1- 0). 41. Rosu 1-0, 58. Ilie 2-0. Scheidsrechter Larsen (Den). Toeschouwers: 10.000. Anderlecht (Bel) - Bologna (Ita) 2-1 (2-0). 19. Köller 1-0, 32 Köller 2-0, 90. Signon 2-1 Scheidsrechter. Sundell (Zwe). Toeschouwers 17.000 PA0K Saloniki (Gri) - Benfica (Por) 1-2 (0-0). 68 Gomes 0-1. 89. Franzeskos 1-1. 90 Guiaro 1-2 Scheidsrechter Schoch (Zwi) Toeschouwers: 33.000. MTK Boedapest (Hon) AEK Athene (Gri) 2-1 (2-0). 28 Egressy 1-0. 35 Eros 2-0, 62. Cinc 2-1. Scheidsrechter Koren (Isr). Toeschouwers- 4000. FC Zurich (Zwi) Newcastle United (Eng) 1-2 (0-0). 51 Maric 0-1, 60. Shearer 0-2,68. Castillo 1-2 Scheidsrech ter- Granat (Pol). Toeschouwers: 9600. Grazer AK (Oos) Panathinaikos (Gri) 2-1 (0-0). 57. Lipa 1.0, 64. Sypniewski 1-1, 81. Pamic 2-1, Scheidsrechter: Snoddy (Nle) Toeschouwers 6000 Olympique Lyon (Fra) - Celtic (Sch) 1-0 (0-0). 64. Blanc 1-0. Scheidsrechter. Temmink (Ned). Toeschouwers 35.000. Leeds United (Eng) - Lokomotiv Moskou (Rus) 4-1 (2-0). 27 Bowyer 1-0. 45 Bowyer 2-0. 56. Smith 3-0, 80 Lcs- kov 3-1, 83. Kewell 4-1 Scheidsrechter Stark (Dui). Toe schouwers: 37 814 Parma (Ita) - Helsingborgs IF (Zwe) 1-0 (1-0) 44. Canna- varo 1-0. Scheidsrechter. Kapitams (Cyp). Toeschouwers: 3530 Atletico Madrid (Spa) - Amica Wronki (Pol) 1-0 (0-0). 83 Baraja 1-0. Scheidsrechter Plautz (Oos). Toeschouwers 8.000. Straffen betaald voetbal: 1 wedstrijd. Turay (Excelsior), 2 wedstrijden: Cabeza (Haarlem). Ajax: voorwaardelijke boe- Knokko-Le Zoute. Belgacom Open, 1,6 miljoen gulden: Stand na eerste ronde: 1 Goosen (ZAf) 65 slagen, 2. John stone (Zim), Rivero (Spa), Robertson (Sch) 67, 5. Haegg- man (Zwe), Howell (Eng), Cejka (Dui), James (Eng) 68. 55. Muntz(Ned) 73 Monterrey (Mex). CSI: Klassiek springen: 1. McNaught (Zwi) Bim 0 fouten 64.66 seconden, 2. Madden (VSt) Cl oud Nine 0-65,33, 3. Wylde (VSt) Lapell 0-66,65 Pro- ?ressief springconcours 1. Pessoa (Bra) Corrada 0 - 0,13, 2. Beltran de Ballanda (Fra) Crocus Graverie 0-, 42,34, 3 Simpson (VSt) 0-42,90, 6. Tops (Ned) Operette 0-48,75. Springconcours metstrafpunten: 1. Ehning(Dui) For Pleasure 0-70,49, 2. Deslauriers (Can) Lamada 0- 71,15,3 Nieberg (Dui) Giorgio 0-71,89 PAARDENSPORT (Oez) - Rantanen (Fin) 1-0, Cifuentes (Ned) - Y/estermen Berlijn. WK baan. (Fin) 1/2-1/2, Van der Weide (Ned) - Podgaets (Oek) 0-1 Stand: 1 Goerevitsi, Remderman. Neverov 5 1/2. 2. Kasimdzhanov, Berelovic 5. HANDBAL Schiedam. Vrouwen, Holland-toernooi. Tweede speeldag: Nederland - China 31-24 (14-10) Scores Nederland. Raz- dorov 5, Mulder 3, Hekman 3, Lamem 3, Burgers 3. De Boer 3, Heuwekemei|er 3, Ordelmans 2, Feqen 2, Erke- lens 2, Van Lmder 1. Krqnen 1. Roemenië - Spanje 34-26. Rusland - Polen 23-26 Stand: 1. Roemenië en Polen 2-4,3. Nederland en Spanje 2-2, 5. China en Rusland 2-0. SCHAKEN Hoogeveen. VAM toernooi. Kroongroep, vierde ronde: Judit Polgar (Hon) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Karpov (Rus) - Sad- vakasov (Kaz) 1/2-1/2. Stand: 1 Timman 3 punten, 2. Karpov, Polgar 2, 4. Sadvakasov 1. Open groep, zevende ronde, voornaamste uitslagen: Goerevitsi (Bel) - Bosboom (Ned) 1-0, Kasimdzhanov (Rus) - Berelovic (Oek) 1/2-1/2, Van den Doel (Ned) - Remder man (Ned) 0-1, Jens (Ned) - Neverov (Oek) 0-1. Brodsky (Oek) - Golosiapov (Oek) 1/2-1/2, Gofshstem (Isr) - Werie (Ned) 1/2-1/2, l'Ami (Ned) - Tivjakov (Rus) 0-1, Barsov TENNIS Lyon. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Derde ronde: Kafelm kov (Rus/1) - Larsson (Zwe) 7-5 7-5, Spadea (VSt/8) - Cou rier (VSt) 6-4 6-4, Tillstrom (Zwe) - Zabaleta (Arg/11) 4-6 7-6 6-2, Hewitt (Aus/13) - Woodruff (VSO 6-4 6-3, Gus- tafsson (Zwe) - Schüttler (Dui) 6-4 6-2, Tarango (VSt) - Es- cudé(Fra) 6-2 1-6 6-1. Moskou. Vrouwen. 2,1 miljoen gulden Tweede ronde: Tauziat (Fra/4) - Panova (Rus) 6-3 3-6 6-3, Fanna (Ita) - Pitkowski (Fra) 6-3 6-1, Van Roost (Bel/5) - Krasnoroetska- ja (Rus) 6-2 2-6 7-5, Huber (Dui) - Dragomir (Roe) 6-3 4-6 6-3, Raymond (VSt) - Petrova (Rus) 6-2 6-2 Bratislava. Vrouwen, 220.000 gulden. Tweede ronde: Ap pelmans (Bel/4) - Chladkova (Tsj) 6-1 5-7 6-2, Hrdlickova (Tsj) - Black (Zim) 6-1 6-4, Mauresmo (Fra/1) - Rittner (Dui) 3-6 6-4 6-4, Habsudova (Slw/6) - Cocneteux (Fra) 7 56-3. WIELRENNEN Mannen. Ploegenachtervolging, kwartfinales 1 Frar/-i|k (Bos. Ermenault, Moreau, Neuville) 4 03.309. 2. Duits land 4.03,358, 3 Oekraïne 4 04,745, 4 Rusland 4.05,906, 5. Groot-Bnttaniè 4.07,719, 6. Australië 4.09,107, 7. Nieuw-Zeeland 4.14,820, 8. Polen gevallen, 12. Nederland (Mouris, Schep, Slippens en Van der Woll) 4 15,040. Halve finales: Frankrijk - Rusland, Duitsland Oekraïne Olympische sprint, finale; Frankrijk - Groot-Brittanniê 44.848 - 45,485 Om de derde plaats: Duitsland - Austra lië 45.364 - 45,687. Eindstand 1 Frankrqk (Gané, Rous seau, Tournant), 2. Groot-Brittaniê. 3. Duitsland, 4 Au stralië. Vrouwen. Individuele achtervolging, kwalficaties: 1 Clig net (Fra) 3.32,953, 2, Arndt (Dui) 3,36,584, 3. Slioes- sareva (Rus) 3.36,796, 4. Mazeikite (Lit) 3.36,959, 5 Tsjalikh (Rus) 3 36,995, 12. Zijlaard-Van Moorsel 3.40,497 Halve finales: Clignet - Mazeik.te, Arndt - Sh- Sprint, kwartfinales: Ba1 anger (Fra) wint van Memke (Dui) 2-0, Wang (Chn) wv Faure (Fra) 2-1, Fems (Aus) wv. Gritsjna (Rus) 2-0, Dubnicoff (Can) w.v. Freitag (Dui) 2-0 Halve finales: Ballanger - Dubnicoff, Wang - Ferris.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21