'Servische Adolf vrijgesproken Gus Dur is man van dialoog en verzoening Buitenland Prestigieuze 'Britannica' staat nu gratis op internet 'Bush in '72 opgepakt voor bezit van cocaïne' Verloren in de erewacht Kabinet: overwinning Wahid is een mijlpaal Strijd in Tsjetsjenië wordt steeds feller rachel Een joodse kolonist bewaakt bij de nederzetting it Rachel op de bezette Westoever een container, nadat Israël id geprobeerd het terrein te ontruimen. Het had de eerste van serie ontruimingen van kleine nederzettingen moeten wor- maar kolonisten wisten met succes te verhinderen dat het iewoonde terreintje werd leeggehaald. Later ontmantelden bij Ramallah wel een watertoren. Dat was volgens de 'Raad in Joodse Nederzettingen' een begin van ontruimingen die de iad aan premier Barak heeft beloofd. Afgelopen week bereikte regering overeenstemming met de overkoepelende raad van Jonisten over de ontruiming van twaalf nederzettingen. Door et akkoord is de raad diep verdeeld geraakt. De Palestijnen wil- dat alle nederzettingen op de Westoever verdwijnen. foto ap natiharnik ikistan betreurt besluit Gemenebest amabap Pakistan betreurt de schorsing door het Gemene- ,st wegens de militaire coup van vorige week. Islamabad vindt it het verband van voormalige Britse kolonieën 'de reactie van Pakistaans publiek onvoldoende heeft meegewogen'. Dat t de nieuwe minister van buitenlandse zaken Ahmed. Hij lit op de populariteit van de nieuwe machthebbers. Die lij- n voorlopig veel krediet te hebben, omdat veel Pakistanen de te rond de afgezette premier Sharif corrupt vonden. Ook zei imed niet te verwachten dat de schorsing ernstige economi- he consequenties heeft. leidooi voor speciaal EU-politiekorps penhagen Nederland en Denemarken pleiten voor de vor ig van een snel inzetbaar politiekorps van de Europese Unie, onder de vlag van de VN politiewerk zou kunnen verrichten [crisisgebieden. Dat zei de Deense minister van buitenlandse Jken Helveg gisteren. Het korps zou moeten worden ingescha- Id'zodra een gebied door een internationale vredesmacht is iliggesteld. Het voorstel is gebaseerd op de ervaringen met in- nationale politiekorpsen die actief zijn in Bosnië en Kosovo. Igens Helveg is het inefficiënt om elke keer opnieuw te begin- n als er behoefte is aan een dergelijk korps. Zijn Nederlandse lega Van Aartsen had het voorstel eigenlijk op een gezamen- e persconferentie zullen lanceren, maar zag daar vanaf om- thij morgen aanwezig wil zijn bij de begrafenis van de Tanza- janse oud-president Nyerere. ier met Brits rundvlees verboden •ns» Een demonstratief diner van een pro-Britse Franse con- lentenorganisatie is gisteren op het laatste moment verbo- De groep wilde in een restaurant in het Noord-Franse liens met een smakelijke maaltijd aantonen dat het overdre- is Brits rundvlees te laten staan. De veterinaire dienst stak :hter een stokje voor. Enkele uren voor het begin van de ltijd namen de autoriteiten vijftien kilo illegaal geïmpor- le rundersteaks in beslag. De genodigden, onder wie een :p Britse Europarlementariërs, konden weer naar huis. ïkrijk verbiedt de invoer van Brits rundvlees nog steeds, om- het bang is voor de gekke-koeienziekte (BSE). Parijs keert i daarmee tegen de Europese Commissie, die deze zomer importverbod uit 1996 ophief. Jieuwe scanner vernielt vakantiefilms Inchen Een nieuwe generatie röntgenscanners voor controle 1de bagage op vliegvelden is zeer schadelijk voor onontwik- lde vakantiefilms. Omdat het nieuwe apparaat een driehon- id maal sterkere hoeveelheid energie uitzendt dan oudere isies, worden negatieven en dia's volledig onbruikbaar. Dat Bdt het Duitse fototijdschrift Color Foto. De apparaten wer- 1 aanvankelijk vooral ingezet voor het doorlichten van de ge- ke bagage, maar worden steeds vaker ook gebruikt voor idbagage. Inmiddels zijn de scanners op de 45 grootste vlieg- len van de wereld in gebruik. Reizigers kunnen de apparaten [kennen aan hun trommelvormige vorm of het opschrift 'In- Ion Technologies L3'. |iegtuigkaper in Hamburg gepakt 1BURGDe kaper van een Egyptisch verkeersvliegtuig is gis- ivond op de luchthaven van het Duitse Hamburg gearres- rd. De dader gaf zich zonder verzet over aan de politie. Hij M politiek asiel aanvragen in Duitsland. De 48 passagiers en U bemanningsleden konden het vliegtuig even na de aanhou- g veilig verlaten. De man, een naar schatting 25-jarige ara- t, kaapte de Boeing 737 kort na vertrek uit het Turkse Istan- ,van waar het naar Cairo zou vliegen. Volgens ooggetuigen tot Ireigde hij de piloot en co-piloot met een mes. Er is nog geen ien gevonden. Aanvankelijk werd ook een andere man aan- °°P ouden, maar hij bleek niets met de kaping te maken te heb- l De passagiers - Britten, Amerikanen, Turken en Egyptena- zijn vandaag alsnog naar Cairo gevlogen. °gj Jccin mogelijk achter Golfsyndroom ierel ihingtonHet middel pyridostogmine bromide (PB) kan de ,en' zaak zijn geweest van het Golfsyndroom, de verzamelnaam r een reeks ziekten die duizenden Amerikaanse soldaten iben opgelopen tijdens de Golfoorlog. Dat schrijft het Ameri- nse ministerie van defensie in een gisteren vrijgegeven rap- ;nl t Het middel werd de soldaten toegediend om hen te be un w ermen tegen aanvallen met zenuwgas. Meer dan 100.000 /is» de 700.000 Amerikaanse soldaten die werden ingezet in de sh '0g tegen Irak liepen ziekten op. Tot nog toe is er geen oor- k gevonden. Volgens het ministerie was PB het enige middel igei de soldaten te beschermen tegen zenuwgas. Ongeveer kfl 000 manschappen kregen het preventief toegediend, lem J Klux Klan klaagt New York aan 3yit vork De Ku Klux Klan wil dit weekeinde uit protest in vol aat door New York marcheren. De racistische organisatie i zijl ft de stad gisteren aangeklaagd, omdat die het dragen van de 1 c* uchte karakteristieke maskers tijdens openbare bijeenkom- 11" i heeft verboden. Bij een zogenoemde 'White Pride-beto- h. ziln witte jurken en puntmutsen volgens de Klan on- 0^ 'eerlijk. Volgens de organisatie druist het verbod in tegen recht op vrije meningsuiting. De Klan eist verder een verbod ing1 iet arresteren van haar leden die zich zaterdag 'met traditio- i attributenvoor een gerechtsgebouw in Manhattan zullen K30 tame'en De zaak wordt morgen door de rechter behandeld, of 5 euwe verkiezingsronde in Niger ^0 iey_» Er komt een nieuwe verkiezingsronde in Niger. Geen de zeven kandidaten heeft een duidelijke meerderheid be- ld in de eerste ronde van afgelopen zondag. De kiezers kun- Mljop 24 november stemmen op twee kandidaten: oud-leger- ■®nel Mamadou en ex-premier Issoufou. Zij kregen respectie- B®^32,3 en 22,8 procent van de stemmen. De voormalige pre- |Bnt Ousmane werd derde: hij behaalde 22,5 procent. Ousma- ^^erd in 1994, na twintig jaar militair bewind, tot president 'zen. Hij werd twee jaar later opgevolgd door Ibrahim Bare tassara, na verkiezingen die volgens velen waren vervalst, ïassara werd in april tijdens een staatsgreep vermoord. De lezingen moeten de terugkeer van de democratie inluiden. LONDEN Rtr-DPA Eén van de meest gereputeerde naslag werken ter wereld, de Encyclopaedia Britannica, is sinds gisteren gratis op het internet te raadplegen. De in moeilijkhe den verkerende uitgever hoopt uit recla me op de webpagina's voldoende in komsten te kunnen halen om het insti tuut overeind te kunnen houden. Onlangs besloot de uitgever al om het naslagwerk van 32 delen en 44 miljoen woorden vanaf 2001 alleen nog maar op cd-rom te publiceren. Het eerbiedwaar dige naslagwerk is volgens velen veel te lang blijven vasthouden aan de papieren editie, een peperdure 'muur van boe ken' die tot 1996 door colporteurs aan de man werd gebracht. De Britanica heeft vooral last gehad van Microsoft, dat zijn Encarta encyclopedie op cd-rom sinds 1993 vrijwel gratis meegeeft bij de verkoop van een pc. Wrang detail is dat het softwarebedrijf voor de ontwikkeling van een cd-encyclopedie eerst onder handelde met de uitgevers van de Brita nica, maar dat die lieten weten niet ge ïnteresseerd te zijn. Toen de Britanica in 1994 toch met een eigen cd-rom kwam, bleek dat weinig meer te zijn dan een op schijf gezette papieren versie. De mogelijkheden van geluid, (bewegend) beeld en interactivi teit werden niet of nauwelijks gebruikt. De uitgever wil nu niet proberen die schade op internet in te halen, maar streeft ernaar 'de meest gedegen en be trouwbare website ter wereld' te wor den. De eerste Britannica verscheen in 1771 in het Schotse Edinburgh. Het na slagwerk werd in 1995 verkocht door de Amerikaanse William Benton Foundati on aan de in Zwitserland zetelende be legger Jacob Safra. Tot de wetenschap pers die hun bijdrage hebben geleverd aan het naslagwerk behoren onder an deren Sigmund Freud, Albert Einstein en Marie Curie. Joegoslavië-tribunaal zien onvoldoende bewijs voor veroordeling Jelisic wegens volkerenmoord De rechters van het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag hebben het proces tegen Goran Jelisic, alias de 'Servi sche Adolf, halverwege afgekapt door hem vrij te spre ken van volkenmoord. De aanklagers bestempelen het eerste vonnis in een genocide-zaak voor het Haagse tri bunaal als 'voorbarig', omdat Jelisic' verdediging en de slotpleidooien nog niet waren gehoord. DEN HAAG MARJOLUN DE COCQ Maar rechter Claude Jorda zei gisteren dat het bewijs dat de aanklagers hebben gepresen teerd 'onvoldoende is om een veroordeling wegens genocide te rechtvaardigen'. Jefisic (31) werd wel schuldig bevonden aan misdaden tegen de mense lijkheid en oorlogsmisdaden. Vorig jaar bekende hij in 1992 minstens twaalf mensen te hebben vermoord tijdens etni sche zuiveringen in Bosnië. „Ze noemen me Adolfzei Jelisic in een trotse verwijzing naar Hitier, toen hij bij zijn eer ste voorgeleiding in januari 1998 alle beschuldigingen tegen hem ontkende. Maar in sep tember kwam hij na onderhan delingen tussen advocaten en aanklagers tot een gedeeltelijke schuldbekentenis: hij wilde 'zijn ziel zuiveren'. Omdat Jeli sic op het punt van volken- moord weigerde toe te geven, moest hij hiervoor alsnog te recht staan. De 23 getuigen van de aan klagers hebben volgens de rechters echter niet voldoende aangetoond dat Jelisic in het 'volledig bewustzijn' verkeerde dat hij met zijn moorden geno cide pleegde, of dat hij de wens had moslims als specifieke be volkingsgroep uit te roeien. Vol gens een nieuwe regel kunnen de rechters een proces bij ge brek aan bewijs voortijdig be ëindigen. De aanklagers kunnen in be roep gaan tegen de uitspraak. Volgens hen was er zeker geen 'tekortkoming in de bewijsvoe ring' en was Jelisic voor zijn slachtoffers het gezicht van de genocide. Jelisic was in 1992 een van de vele criminelen die door de Bosnische Serviërs uit de gevangenis werden gehaald om aan voldoende beulen te komen voor de etnische zuive ringen. Jelisic, toen 23, wierp zich op als 'chef-executies' van een kamp in Brcko, waar honder den moslimmannen en enkele Kroaten werden vastgehouden. Volgens getuigen had Jelisic een extreem perverse inslag en doodde hij met onverholen sa disme. Jelisic' straf, maximaal le venslang, wordt in een later sta dium bepaald. Portugezen blij met 'teruggave' Oost-Timor USSABON-DIU Rtr-ANP Portugal heeft gisteravond het besluit van Indonesië verwel komd waarmee de annexatie van Oost-Timor wordt geannu leerd. Oost-Timor was tot 1975 een Portugese kolonie. In dat jaar lijfde Indonesië het gebied met geweld in. Het jaar daarna annexeerde Jakarta Oost-Ti mor. De Verenigde Naties heb ben dit nooit erkend. Het nieuwe parlement en tweehonderd benoemde wetge vers in Jakarta, verenigd in de Raadgevende Volksvergadering (MPR), de annexatie ongedaan gemaakt. Dat maakt de weg vrij om het land onder VN-bestuur te plaatsen, ter voorbereiding op onafhankelijkheid. Alle poli tieke groeperingen stemmen er mee in dat Oost-Timor zich af scheidt en aanvaarden de uit slag van het referendum van 30 augustus. Daarin sprak bijna tachtig procent van de kiezers in Oost-Timor zich uit voor on afhankelijkheid. Intussen steken per uur on geveer vijfhonderd Oost-Timo- rezen de grens met het westelij ke (Indonesische) deel over om naar huis terug te keren. Dat meldt de VN-vluchtelingenor- ganisatie UNHCR. AUSTIN ANP George Bush jr., gouverneur van Texas en vrijwel zeker de Republikeinse kandidaat voor het Witte Huis, is in 1972 gear resteerd voor het bezit van co caïne. Door toedoen van zijn invloedrijke familie - zijn vader werd later president van de Verenigde Staten - is de zaak in der minne geschikt. Dat meldt de Amerikaanse schrijver J.H. Hatfield in het internettijd schrift Salon News. Vandaag verschijnt zijn bio grafie over de gouverneur: 'Ge- lukszoon: George W. Bush en de creatie van een Amerikaanse president'. Hatfield baseert zijn beweringen op 'drie bronnen dicht bij de familie'. Een hoge adviseur van Bush fluisterde hem in dat de toen 26-jarige student aan de Yale Universiteit werd geholpen door een rechter die bevriend was met zijn vader. Daardoor moest hij 'wat werk voor de ge meenschap verrichten in een jongerencentrum voor minder heden'. De rechter behandelde de zaak achter gesloten deuren en zorgde ervoor dat Bush geen strafblad kreeg. Bush ontkent de aantijgin gen. Wel gaf hij eerder toe te hebben gewerkt op een jonge renproject in Houston. Al lange tijd circuleren er geruchten over het drugsverleden van Bush. Zelf gaf hij alleen toe 'fouten te hebben gemaakt in zijn leven en daarvan te hebben geleerd', zonder op details in te willen gaan. Bush presenteert zich graag als fel bestrijder van drugs en is voorstander van harde straffen. Indien de ge ruchten kloppen, betekent dat zijn politieke dood. DEN HAAG GPD De Nederlandse regering 'ver welkomt' de overwinning van Abdurrahman Wahid als de nieuwe president van de repu bliek Indonesië. Ze vindt zijn uitverkiezing 'een mijlpaal' in het democratiseringsproces dat het land doormaakt. In een verklaring verwijst mi nister Van Aartsen van buiten landse zaken naar de 'moeilijke omstandigheden' waaronder in Indonesië het afgelopen jaar is vastgehouden aan dat proces van democratisering. Van Aartsen refereert aan de vrij heid van pers en vakbonden, aan vrije politieke partijvor ming en aan de vrije verkiezin gen die nu een nieuwe presi dent hebben opgeleverd. De Nederlandse regering denkt tegelijkertijd dat het land 'nog een lange weg te gaan heeft'. Wahid, ook bekend on der de naam Gus Dur, 'zal een oplossing moeten vinden voor fundamentele vraagstukken op economisch en politiek terrein'. Het kabinet hoop met Wahid te komen tot een constructieve samenwerking. Ook de afzonderlijke politieke partijen zijn verrast over, maar tevreden met de uitkomst van de presidentsverkiezing. WD- woordvoerder Weisglas noem de de keus van het Volkscon gres wel 'opmerkelijk'. Zijn CDA-collega Van Ardenne sprak eveneens van een 'verras sende uitslag'. „Nederland moet nu zo snel mogelijk de banden met Indonesië aanha len. Minister Van Aartsen en premier Kok zijn daar tot nu toe veel te afhoudend in geweest", aldus Van Ardenne. Het Groenlinks Tweede-Ka merlid Vos noemt de eerste de mocratisch gekozen president van Indonesië 'een goede keus'. Zij verwacht dat Wahid meer tegemoet komt aan het streven naar autonomie van verschil lende regio's dan de door hem verslagen Megawati Soekamo- putri. Vos hoopt wel dat Mega wati gaat deelnemen aan Wa hids regering. londen De Chinese president Jiang Zemin, op staatsbezoek in Londen, inspecteert wat verloren tussen de bontmutsen de erewacht van de Welsh Guards die hem gisteren ontving. Het bezoek noteerde daar meteen zijn eerste incidentje. Een demonstrant voor de mensenrechten die te dichtbij kwam, moest door een lid van de Guards worden verjaagd. foto epa adam butler Belgische koning heeft onecht kind BRUSSEL ANP De Belgische koning Albert II heeft een buitenechtelijke dochter van circa dertig jaar. Dat schrijft de 18-jari ge Vlaamse biograaf Mario Danneels in het gisteren ge presenteerde 'Paola, van La Dolce Vita tot koningin', een boek over de Belgische vorstin. Danneels zegt dat het 'al jaren circulerende gerucht' is bevestigd door een oud-medewerker van de koning, die tien jaar aan het Belgische Hof heeft ge werkt. Het koninklijk huis en premier Verhofstadt wei gerden gisteren elk com mentaar. Volgens de schrij ver heet de vrouw Delphine en woont zij momenteel in Londen. Haar moeder is af komstig uit een Brusselse adellijke familie. De man van de ex-minnares is vol gens de biograaf een Waal se industrieel. Danneels zegt dat tal van politici en journalisten al ja ren op de hoogte zijn van het bestaan van het buiten echtelijke kind. De publieke omroep VRT zegt dat het gerucht hen in de loop van gisteren ook is bevestigd. De jonge biograaf zegt ver der dat koningin Paola. van Italiaanse origine, tegen haar wil vorstin is en over enkele jaren zou willen af treden. MOSKOU HANS HOOGENPUK CORRESPONDENT De strijd tussen de Russische troepen en Tsjetsjeense eenhe den wordt feller. Dat viel giste ren op te maken uit berichten uit Moskou en het Russische hoofdkwartier aan de grens met Tsjetsjenië. Ook de Tsjetsjeense kant sprak over hevige gevech ten. Voor het eerst deelde Mos kou mee dat kleine commando groepen Russisch sprekende Tsjetsjenen achter de Russische linies actief zijn. De Russische president Jeltsin heeft zijn Amerikaanse collega Clinton een boodschap gestuurd, waar in hij zegt te zullen zoeken naar een politieke oplossing van het conflict. Maar in de verklaring staat ook dat Rusland vastbe sloten is de orde in Tsjetsjenië te herstellen. „Rusland is het doelwit geworden van aanval len die gezien de wreedheid en het cynisme zonder weerga zijn", citeerden Russische pers bureaus het Kremlin. Gedoeld wordt op de bomaanslagen die aan zo'n driehonderd Russen het leven hebben gekost. Uit de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny werd gemeld dat de Tsjetsjeense leiding van plan is de namen van de terroristen bekend te maken die achter de aanslagen in Rusland zitten. Grozny bereidt materiaal voor dat de komende dagen aan in ternationale organisaties en aan de pers zal worden overhan digd. Moskou stelt de Tsjetsje nen verantwoordelijk voor de aanslagen, maar zij hebben steeds elke betrokkenheid ont kend. De Russen meldden gis teren ook dat tussen de 10.000 en 20.000 Tsjetsjeense 'bandie ten' zich in de bergen voorbe reiden op de strijd. Twee vechten om een been en de der de gaat ermee heen. Het spreek woord kon geen betere toepassing vinden dan bij de overwinning van Abdurrahman Wahid, de beminnelij ke moslim-intellectueel, bij de presi dentsverkiezingen vandaag in Indo nesië. De ziekelijke en bijna blinde Wahid, beter bekend als Gus Dur, was de minst waarschijnlijke win naar, maar ging toch met de eer strij ken. JAKARTA THEO HAERKENS CORRESPONDENT „Ik stel voor dat we eerst naar Se- manggi gaan en daarna naar Habibie." Semanggi is het kruispunt in het za kencentrum van Jakarta, op anderhal ve kilometer van het parlement, waar gewelddadige confrontaties tussen studenten en veiligheidstroepen stee vast plaatsvinden. Habibie is zijn voor ganger die zich vannacht terugtrok uit de race om het hoogste ambt. Karakteristieker konden de eerste woorden van de nieuwe president van Indonesië niet zijn. Gus Dur schroomt het contact met het volk niet en houdt graag de communicatiekanalen open met wie dan ook. Hij staat op goede voet met de andere oppositieleiders, is dik bevriend met Megawati Soekamo- putri, die hij versloeg. Maar heeft ook steeds de kanalen met de vorige machthebbers opengehouden. Abdurrahman Wahid, de leider van Nah diatul Ulama, met ruim dertig mil joen leden de grootste moslimorgani satie van Indonesië, was altijd al aan wezig in het politieke debat. Hij heeft de laatste jaren onvermoeibaar gepro beerd op vreedzame wijze veranderin gen te bevorderen. Dat hij zelf nog ooit president zou worden, was tot voor kort moeilijk denkbaar. Wahid is half blind en heeft kort na elkaar twee her seninfarcten gehad. Hij laat zich bij publieke optredens meestal begelei den door zijn dochter Yenni. Invloedrijk was hij altijd wel, met zijn enorme achterban die voornamelijk bestond uit eenvoudige moslims van het platteland. Gus Dur is een man van verzoening en dialoog, en was zel den te beroerd om zijn mening te ge ven. Ondanks zijn kwakkelende ge zondheid dook hij overal weer om ge sprekken op gang te brengen of te houden. Zo bezocht hij Soeharto een aantal malen, nadat die was afgetre den, in pogingen om geweld dat overal in het land de kop op stak in te tomen. Bij herhaling beschuldigde hij de auto riteiten van betrokkenheid bij schijn baar onverklaarbaar geweld, zoals de moorden op moslimgeestelijken eind vorig jaar in Oost-Java. Ook het geweld in Ambon weet hij aan provocaties. Pogingen om verzoeningsgesprekken van de grond te krijgen met Soeharto en de zijnen leverden echter niets op. Gus Dur zat eveneens achter het be zoek van de Nederlandse Ambonezen vorige week nog brachten aan Jakarta, in een poging bij te dragen aan beëin diging van het bloedvergieten. Ook in het verleden probeerde hij met iedereen in contact te blijven. Hij is al tijd innig geweest met oppositieleid ster Megawati Soekamoputri, maar werd twee jaar geleden nog geregeld gezien met Siti Hardiyanti Rukmana oftwel Tutut, de oudste dochter van Soeharto, indertijd vice-voorzitter van Golkar. Dat maakte hem altijd wat on grijpbaar. Critici hadden ook wel moeite met de soms cryptische uit spraken van deze karakteristieke Ja vaan. „Hij komt te vaak vaag uit de hoek", zei een politiek commentator eens. Wahid komt uit een van de meest in vloedrijke families van het land. Zijn vader en grootvader waren bekende moslimleiders. Zijn vader was ooit mi nister van godsdienstzaken. Gus Dus is moslimleider, maar tegelijkertijd een overtuigd voorstander van de schei ding van politiek en religie. Kort voor de verkiezingen veegde hij in niet mis te verstane woorden de geestelijk lei ders de mantel uit die hun volgelingen hadden opgeroepen vooral te stem men op moslimpartijen. Indonesië is het grootste moslimland van de we reld. Hij verzette zich hartstochtelijk tegen moslims die zijn persoonlijke vriendin Megawati niet aanvaardbaar achtten als president omdat zij vrouw is. Maar hij kon zijn volgelingen niet overtui gen. evenmin als zijn collega Amien Rais, die de andere grote moslimorga nisatie leidde. Daardoor vormden de moslims uiteindelijk een eigen, derde kamp binnen het politieke spectrum. Nog geen twee weken geleden accep teerde Wahid de presidentskandida tuur die hem werd aangeboden door Amien Rais, de man die de grotere en kleinere moslimpartijen in het parle ment wist samen te smeden. Gus Dur nam het aanbod echter pas definitief aan na consultatie van zijn eigen spiritueel leider. Doordat Habi bie zich vannacht kansloos terugtrok en regeringspartij Golkar geen andere kandidaat naar voren schoof, gingen het gros van de Golkar-stemmen naar Wahid, die zo de immens populaire Megawati overtroefde.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 5