erets moet bewijzen dat hij een topper is Spitsen Ter Leede scoren hoge cijfers Sport PSV: Khokhlov of Kolkka Waterreus op de tribune Willem II dik tevreden met derde plaats CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK 071-63564» SV moet vanavond in Glasgow winnen van de Rangers C (zonder Numan en Reyna) om nog een kans te ma in in groep F van de Champions League. Het zou de irste overwinning zijn en pas de tweede van zijn coach ric Gerets op het internationale podium. Met zijn vori- clubs Lierse SK en Club Brugge kwam de Belg in ze- m jaar niet verder dan een zege op VfB Stuttgart. asgow» albert geesing DUIVENTIL ie dinsdagavond in Eindho- na het bittere verlies in de otminuten van de Champions iague-wedstrijd tegen Glas- iw Rangers (0-1), zei Eric Ge- is ongevraagd: 'Het is over en Was het doemdenken, een ychologisch hoogstandje, zo de coach nu beweert, of zei toen gewoon wat z'n hart m ingaf en liet hij zich leiden »or de driften en emoties die m als speler kenmerkte? Dat itste waarschijnlijk. Drie weken verder en twintig lelpunten rijker in de Neder- ïdse Micky Mouse-competi- is het moreel bij PSV weer rdig opgekalefaterd, in casu van Gerets. De Belg moet ichrokken zijn van het oor- el van Johan Cruijff, in zijn als analist van Studio Sport, van de ongezouten kritiek in mmige media op zijn druisti- manier van coachen in het [kwartier tegen de Rangers, als hij eerder tegen Bayem inchen een gemis aan moed inde door in het elftal te gaan luiven en Vogel (in plaats Wielaert) als rechtsback op .tellen. ASGOW MARK CALDENHOVEN Maar sprak Gerets die dins dagavond nou onzin of niet? Ja en nee. Ja, omdat er nog drie wedstrijden gespeeld moeten worden en er dus nog negen punten te verdienen zijn bo venop het ene punt (Valencia, 1-1) dat PSV nu heeft. Nee, om dat hij met eigen ogen heeft kunnen zien waaraan het de ploeg in opbouw op het inter nationale podium ontbreekt: ervaring in het spelen van top wedstrijden onder druk, geeste lijk en fysiek. Daar wordt geen voetballer beter van. Eerder laks en hoogmoedig. Het niveauverschil in de ere divisie loopt dit seizoen de spuigaten uit. Zo kan het ge beuren dat PSV op kop gaat met de volle winst uit acht wed strijden en, wat nog veelzeg- gender is, met een doelsaldo van 40 voor en zes tegen. „Een Micky Mouse-competi- tie hè", zegt Rangers-coach Dick Advocaat. „Nederlan ders", vindt hij, „zouden wat minder laatdunkend moeten doen over de Rangers en het Schotse voetbal. Een uitwed strijd hier is veel moeilijker dan in Nederland." „Wat is dat voor competitie Veel zal vanavond voor PSV afhangen van Ruud van Nistelrooy. waarin PSV zoveel kan scoren", eens, zeg ik dan maar", vragen spelers van de Rangers Want in Nederland is verde- regelmatig aan Michael Mols. digen een vies woord en zijn de „Zulke uitslagen krijg je wel meeste defensies van perka- i het antieke Gleddog House, m de voet van de Highlands, laken Frank Arnesen, Ernie randts en Eric Gerets een dol- tje. Het thema is het WK ïtbal in Mexico, toch alweer irtien jaar geleden. PSV's di- cteur uit Denemarken, met ;n wit wijntje binnen hand- ireik, wrijft het er bij de trai- er nog maar een keertje in. IVie praat er nu nog over Bel ie, Jullie werden vierde, maar j] dereen heeft het nog over 8 lanish Dynamite'?" Gerets ipt met een quasi-zuur ge- zicht uit een glas rode wijn en zegt: „Jongens, we gaan naar boven. Nog een uurtje brain stormen." Gerets twijfelt op PSV's lin kerkant over Joonas Kolkka, de ouderwetse vleugelspits, of Dmitri Khokhlov, de 'zaalvoet baller' uit Rusland die immer de neiging heeft 'naar binnen' te trekken. Kolkka of Khokhlov, het is voor vanavond het dilemma van Gerets. De speler die hij voor de krachtproef in Schot land in gedachten had, Wilfred Bouma, moet hij met een en kelblessure missen. „Hij had perfect in mijn plannen gepast. Nu is het toch wikken en we gen. Khokhlov is altijd een vraagteken. Of hij is fantastisch of hij is helemaal niets. En die kleine, Kolkka, is de man in vorm. De vraag is of we het spel breed moeten houden of dat we Van Bommel en Vogel met Khokhlov moeten ontlas ten. Ik ben er gewoon nog niet uit." Dan, tegen rechterhand Brandts: „Vroeger zat ik met Guus Hiddink ook altijd zo te filosoferen. Uiteindelijk kwa men we altijd uit op ons oor spronkelijke plan." Vermoedelijke opstellingen: Glasgow Rangers: Stefan Klos; Sergio Porrini. Lorenzo Amoruso, Craig Moore en Tony Vidmar; Rod Wallace, Barry Ferguson, Giovanni van Bronckhorst en Jorg Albertz; Michael Mols en Neil McCann. PSV: Ivica Kralj; Rob Wielaert, Ernest Faber, Yuri Nikiforov en [an Heintze; Ovidiu Stinga, Johann Vogel, Mark van Bommel en Dmitri Khokhlov (Joonas Kolkka), Luc Nilis en Ruud van Nistelrooy. edelegeerde in FIA werd itipt over i edrog Ferrari lauer, de technisch gedele- S rde van de internationale Dmobielfederatie FIA die tag de Ferrari's van Eddie e en Michael Schumacher :urde, controleerde de boli- na tips van anderen. Dat zei dinsdag in een interview de Duitse krant Münchner ndzeitung. auer diskwalificeerde de Jrari's, omdat de windgelei- jlgspanelen achter de voor- iden een centimeter van de doofde lijn afweken. Hij laarde dat hij de wagens al ;er wilde controleren, om- Ferrari telkens snel een k over de bolides gooide en n de garage opborg. „Maar van anderen heb ik duide- aanwijzingen gekregen", le Duitse ingenieur, ij ontkende niet dat hij een cte tip van een andere For el-renstal kreeg. „In de nule 1 controleert iedereen ar. Je wordt niet direct aan- iroken, maar als je door de delgangen loopt, hoor je lerkingen die je later ge kt", aldus Bauer. FIA test de auto's bij kproef, zei Bauer. In de vo- race op de Nürburgring de federatie de Ferrari's willen bekijken, maar de ;ns waren toen al weg. Het tse vaktijdschrift Auto, mo und sport schrijft de ge- akte tip direct aan concur- McLaren toe. McLaren- reur Mika Hakkinen behaal- ondag de wereldtitel, na de ivalificatie van Ferrari. Vrij- dient echter een hoger be- waarin de FIA een protest Ferrari in behandeling JREBORD sportprijsvragen jn dinsdag 19 oktober: 3-19-21 27 - 28 - 36 - 49 - 51 - 53 - 57 - 58 62 67 8-72 - 74 - 76. (onder voorbehoud) IEerste pri|S: 22 winnaars, elk bruto f 3028,50. (prijs 441 winnaars, elk f 24,30. Derde prijs "s. elk f 7,60 (onder voorbehoud) Amsterdam. Saporta Cup. eerste ronde. Astronauts (Ned) - Alba Regia SC (Hon) 61-53 (26-30) Topscorers Spinks 18 punten, McGuthrie 14 Weert Ricoh Cup. BS Weert - Donar 67-83. Sadvakasov (Kaz) 1-0 Stand: 1. Timman 2 1/2 punten, 2. Polgar, Karpov 11/2,4. Sadvakasov 1/2 Open groep, vijfde ronde. Voornaamste uitslagen: Goerevitsi (Bel) - Gofshtein (Isr) 1/2-1/2, Van den Doel (Ned) Neverov (Oek) 1/2-1/2, Werle (Ned) - Berelovic (Oek) 1/2-1/2, Bosboom (Ned) - Golosjapov (Oek) 1/2- 1'2, Kasimdzhan (Oez) - Bosch (Ned) 1-0. Barsov(Oez) - Blees (Ned) 1-0, Jonkman (Ned) Reinderman (Ned) 0- basketbal I Stand aan kop: 1 Goerevitsj, Van den Doel, Gofsht- iv, Berelovic 4 punten. pLa Coruna (Spa) - Montpellier (Fra) 3-1 (1-1). TENNIS Ljron. Mannen. 1.6 miljoen gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Arazi (Var) 6-3 7-6, Schalken (Ned) - Raoux (Fra) 7-6 6-2, Gambill (VSt) - Kroslak (Slw) 6-1 6-2, Tarango (VSt) - Knowles (Bah) 6- 4 6-1, Federer (Zwi) - Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Tillström (Zwe) - Koubek (Oos) 6-2 5-7 6-3, Gustafsson (Zwe) - Canas (Arg) 6-4 6-3 Tweede ronde: Courier (VSt) - Phi- lippoussis (Aus/9) 6-3 3-6 6-1, Schüttler (Dui) - Safin (Rus/15) 6-1 6-4, Woodruff (VSt) - Corretja (Spa/4) 7-5 7-6. Moskou. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Krasnoroetskaja (Rus) - Talaja (Kro) 6-1 3-6 6-2, Van Roost (Bel/5) - Schnyder (ZAP 7-5 6-2. Sidot (Fra) - Plischke (Oos) 6-3 6-4, Myskma (Rus) - Rubm (VSt) 64 6-3, Panova (Rus) - Dementieva (Rus) 7-6 1-6 7-5. Pe- trova (Rus) - Martinez (Spa) 6-16-4 Bratislava. Vrouwen. 220 000 gulden. Eerste ror.de: Ap pelmans (Bel/4) - Hantucho.a (Slw) 6-4 6-4. Black (Zim) - Pelikanova (Tsj) 6-2 6-1, Kleinova fTsjl - Toela- ganova (Oez) 64 7-6, Dechy (Fta/2) - Courtois (Bel) 6-3 64, Clijsters (Bel/8) - Snyder (VSt) 6-1 6-3, Batsjeva (Bul) - Morariu (VSt/5) 7-5 4-6 6-1Schwartz (Oos) - Ku- cerova (Tsj) 6-2 6-3, Hrdlickova (Tsj) Nagyova (Slw) 6- 4 6-0, Chladkova (Tsj) - Marosi (Hon) 6-0 3-6 6-1 ment. Het gemis aan tegen stand in de eigen competitie maakt van PSV een dolend ge zelschap zodra moet worden aangetreden in de Champions League. Daarin ligt niet alleen het niveau een stuk hoger, in dit milieu gaat het om miljoe nen en is veel, zo niet alles ge oorloofd om tot winst te ko men. Dat ondervond bijvoor beeld Mark van Bommel, die zich liet provoceren door Lo- thar Matthaus en prompt twee duels aan de kant moest blij ven. Vanavond is de Limburger er weer bij en vormt hij voor de eerste keer in de Champions League een dubbel met Johann Vogel. Aan het begin van de Europe se cyclus sprak Gerets over een leerjaar waarin van PSV geen wonderen verwacht mogen worden. Maar wie de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden analyseert, komt alras tot de ontdekking dat het ruige uiter lijk van de Belg niet strookt met de brave manier waarop PSV in de Champions League voetbalt: te voorkomend, met te weinig lef en branie om het imago van de vriendelijke provincieclub van zich af te schudden. Topvoetballers - en dat waren Gerets, Gullit, Wouters en Rijk aard - zijn niet per definitie top- coaches. Daar komt wel iets meer voor kijken. In Ibrox Park moet Eric Gerets maar eens be wijzen dat hij de topcoach is die ze in Eindhoven in hem zien. Als een revanche op zijn sceptici, die drie weken geleden meenden dat hij PSV 'regel recht naar de uitschakeling coacht'. Een betere voedings bodem voor wraak is er niet. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Glasgow gpdvense hiërarchie, seerde Chris van vloog gistermorgen der Weerden plaats Ronald Waterreus op eigen initiatief in de thuishaven nestelt zich van- naar Glasgow. van Glasgow Ran- avond als supporter gers. PSV weet zich van PSV op de tri- Behalve Water- op Ibrox gesteund bune van Ibrox voor reus, drie weken ge- door 1400 fans, van de wedstrijd tegen leden in Eindhoven wie de PSV-zwem- Glasgow Rangers, tegen de Rangers mers Marcel Wou- De Limburger, die nog eerste doelman, da, Pieter van den na Ivica Kralj en Pa- nemen onder ande- Hoogenband en trick Lodewijks de re de vandaag 36 clubtrainer Jacco derde doelverdedi- jaar geworden Stan Verhaeren de be- ger is in de Eindho- Valcbc en de gebles- kendsten zijn. Joyce Kipping (sportvrouw van Warmond) is in Hoofd dorp voor de tweede maal ach tereen kampioen van Neder land luchtgeweerschieten ge worden. De 27-jarige Kipping is lid van schietvereniging Toxo- tes uit Wassenaar In verband met de schoolvakantie is voor het komende weekeinde een klein inhaalprogramma vastge steld. Wel wordt om de Amstel- en EWR Cup gevoetbald. Te vens enkele vriendschappelijk wedstrijden: UDO-UDWS, Fo- reholte-Meerburg en SJZ-DOSR De voetbalclubs Neptunus en Wilhelmus hebben volgens de tuchtcommissie van West III geen enkele schuld aan de vechtpartij, die op de eerste competitiedag ontstond na af loop van het eerste klasseduel tussen beide clubs Met Marcel Akerboom (Ajax) is ook Katwij- ker Cor Varkevisser (Feijen- oord) geselecteerd voor de jeugdinterland van Nederland onder de 18 tegen Azerbeidzjan Hockeyclub LOHC heeft voor een periode van 3 jaar jaar een sponsorcontract getekend met Multiplan Taeke Taekema (HCKZ) leidt met 25 punten het landelijk klassement voor de beste hockeyer Een aantal re gionale marathonschaatsers zijn als nog bij een sponsor- ploeg ondergebracht. Een to taaloverzicht: Seignette: Hans Schipper (Warmond), Frisa: HenkAngenent (Woubrugge), Kocomon: Rick van der Hoorn (Ter Aar) en Jan Dirk Corts (Koudekerk), Peter van Vliet: Ubbo Kuper (Rijpwetering), Bional Big Boss: Ruud Borst (Leiderdorp), BP: Peter Baars (Nieuw Vennep) en Jolanda van Goozen (Hoogmade), AA Drinks: René en Wendy Vergeer en ploegleider Piet Vervoort (al len Warmond) Evert van Ben- them is de nieuwe ploegleider van het marathonteam van Erik Huizebosch. De tweevoudig winnaar van de Elfstedentocht neemt dit schaatsseizoen ziet in de Buiterploeg nog een leuke uitdaging voordat hij naar Ca nada emigreert Ronald van den Ing uit Roelofarendsveen is geselecteerd voor de super sprint om de City Bokaal op 30 en 31 oktober in Utrecht Ba rend Kruit is zaterdag tijdens d»- reünie benoemd tot lid van ver dienste bij de wielervereniging Swift. De 80-jarige Leidenenaar reed in 1939 zijn eerste wieler wedstrijd en is meer dan 60 jaar lid Met Jos Lucassen (Colog ne) en John den Braber (AXA) heeft Nederland er weer twee wielerprofs bij. Rabobankma- nager Jan Raas heeft een bod gedaan op wereldkampioen Ot car Freire. Ook Mapei, Once, Polti en Festina hebben de jacht naar de Spanjaar ingezet. Freire wil eerst met zijn huidige ploeg Vitalicio om de tafel De Holland Ladies Tour, een etap pewedstrijd voor vrouwen heeft van de UCI definitief de week van 5 tot en met 9 september toegewezen gekregen. De Itali aan Antonio Mostacchi is wed strijdleider. Leiden (start) en Langeraar (finish) zijn kandida ten voor de eerste etappe De Belgische plaatsen Brugge, Ant werpen, Gent en Zolder vech ten om een etappe nu de Ronde van Italië in 2002 uit Groningen van start gaat De regiokampi oenschappen van Zuid- en Noord-Holland op zaterdag 20 november worden verplaatst van Amsterdam naar Spijkenis se Zaterdag 5 december staat het kampioenschap van Zoeter-, woude (cyclo cross) op de ka lender. De wedstrijd staat al leen open voor de inwoners van het sportieve dorp Er is een gebrek aan trainers bij regiona le gymnastiekverenigingen. Ad vendo (Ter Aar), OGAV (Oegst- geest), Gyvero (Rijpwetering), Hou Vast (Hazerswoudc) heb ben zo'n probleem. Slank en Kwiek houdt op 30 oktober in sporthal De Vliethorst (Voor schoten) springkampioen- schappen voor ploegen Swift oer houdt op zondag 24 okto ber een Oostduinrit over 35 of 55 kilometer. Starttijd tussen 8.30 en 12.00 uur Renbaan Duindigt organiseert op woens dag 27 oktober een laatste woensdagmeeting. De toegang is gratis oisterwijk gpd De rol van Willem II is uitgespeeld in de Champions League. Daar doet trainer Co Adriaanse na de nederlagen tegen Spartak Moskou, Bordeaux en Sparta Praag niet moeilijk over. Toch valt er nog wel wat te verdienen. Veel geld en een plaats in het toernooi om de UEFA Cup. Met die ge dachte begint de Brabantse ploeg van avond aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Praag. Co Adriaanse is blij dat de grote clubs de nodige zekerheden hebben ingebouwd op het hoogste Europese niveau. De nummers drie van elke poule in de Champions Lea gue mogen als doekje voor het bloeden hun Europese avonturen vervolgen in de UEFA Cup. „Voor absolute topclubs mis schien een troostprijs, maar voor Willem II een regelrechte hoofdprijs." „Dan hebben we het uitstekend gedaan, en dat meen ik uit de grond van mijn hart." De trainer van Willem heeft zich neerge legd bij het onvermijdelijke. „We doen niet meer mee in de Champions League. Iets anders kan ik er niet van maken. Dat is geen prettige gedachte. Je wilt het hoogst haalbare als je aan een competitie mee doet. En dan is het niet leuk als je na drie wedstrijden al bent uitgeschakeld. Op pa pier leek het alsof wij in niet zo'n sterke poule waren terecht gekomen. De praktijk was heel anders. Willem II werd op het schaaltje van de zwakste ploegen ingeloot Dan weet je dat je tegenover drie sterke te genstanders komt te staan. Dat heb ik steeds beweerd en dat is uitgekomen. Adriaanse is niet bang dat zijn spelers er een plichtmatige vertoning van zullen ma ken tegen Sparta Praag, Bordeaux en Spai tak Moskou. „Je speelt op het hoogste in ternationale podium en dan hoef je geen enkele speler te motiveren. De spelers moeten de komende drie wedstrijden ge bruiken om in zichzelf te investeren. Door goed te presteren in de Champions League kunnen ze misschien wel een beter con tract afdwingen. En er valt natuurlijk nog steeds heel veel geld te verdienen." De meest opvallende scores vielen afgelopen weekeinde te noteren bij Ter Leede. De prestaties van de voorhoede waren van dien aard dat de drie spitsen, Erwin Beltman, Alan Campfens en Hicham Rbii, allen werden beloond met een 'negen'. Op de andere velden kregen twee spelers die waardering: Vincent Bon (Katwijk) en Ray mond Flaton (Quick Boys). Flaton, vorig jaar tweede achter Patrick van Dam, kreeg dat hoge cijfer ondanks de 1-2 nederlaag van zijn club tegen Scheveningen. In de top van het klassement is weinig veranderd. Alleen Mauri ce Balkhoven is uit de topdrie gevallen. Door zijn 'zeven' tegen Noordwijk staat de Alphense aanvoerder op de vierde plaats. De huidige topdrie bestaat uit spelers die niet in actie kwamen: Ray mond Buis, Saïd Elmahdadi en Martin de Louw. Armando Luxen- burg van FC Lisse kroop iets dichterbij de ereplaatsen. De spits scoorde voor zijn club tegen Ter Leede en ontving een 'acht'. Hij is vijfde in het klassement. Katwijk is de beste club. Het nam een lichte voorsprong op Rijnsburgse Boys, waarmee het vorige week de eerste plek deelde. Tussen het wiel en de onderkant van de luchtingang is met moeite te zien waar het verplichte stripje aan de Ferrari van Eddie Irvine ontbrak. foto ap Fl-baas Bernie Ecclestone de FIA de organisatie, promo- zijn slecht voor de sport. Het is uitte in de Britse krant Times tie, marketing en televisieuit- een schande dat het kampioen kritiek op de uitsluiting van zendingen van de races verzor- schap vertekend kan worden Ferrari. „Nonsens", aldus Ec- gen. „Ik voer al jaren campagne door de schuld van een arbei- clestone, wiens bedrijven met tegen de te strikte F1-regels. Die der die een fout beging." 6 De Jong 9 Van Beelen 6 72. Kruit 8 Rutten 7 Van der Gun Excelsior M - Katwijk 1-3 H van Duijn 8 Vooys Heymans 7 73 P Van der Meer Robbers 7 - 9 80. Guyt 7 De Ridder 8 57. Molenaar Dubbeldeman Roest De Roode Van Lochem Cadel Aalbersberg 89. Roodakkers - 72 Heemskerk 7 Kroszynski 8 Boulayoune 6 83. V/d Velden Gieling Ter Leede - FC Lisse 3-1 Waasdorp De Jong Bloemheuvel Van Zeist Honsbeek 8 Stolk 8 Wajer 7 Beltman 8 84. Benfrekane Camfens ARC - Noordwijk 0-1 73. 7 Rbii 7 A. Blok ARC: Admiraal Van Orssager 33. Van Tol 6 Van Meggelen 7 8alkhoven 7 R. Blok 5 M. Bloemheuvel 6 Bos 8 68. Van Beest 4 fteinders-Folmer 5 P. Bloemheuvel 7 FC Lisse: Bouman 73. Tetro Taument Van de Zwet Langeveld Hoei Tan Van de Berg Schnater Van Bemmel Luxenburg Noordwijk: Korff Van Kins Ten Brinke Smit P de Jong W de Jong Korbee 7 70. Smits 8 Scheurwater 7 93. Pitti 7 Kleijn 7 Van Dam 7 Van der Laan UVS-SC Feyenoord 1-0 De Heiden Buys Parrel Ooyendijk D. v/d Heiden Van Grootveld Roest 7 Verheij 7 Bennekers 7 De Kievit 7 Cornelia 8 81. Akerboom Ter Leedespeler Erwin Beltman is blij en pakt ploeggenoot Hicham Rbi op de schouders. Beiden ontvingen een 9. foto kees van hoogdalen Spelersklassement 1) Buis (Rijnsburgse Boys) 7,80 2) Elmahdadi (FC Lisse) 7,67 3) De Louw (Ter Leede) 7,60 4) Balkhoven (ARC) 7.57 5) Luxenburg (FC Lisse) 7,50 6) Bon (Katwi|k) 7,43 Korff (Noordwijk) 7,43 Van Zeist (Ter Leede) 7,43 9) Linger (FC Lisse) 7,33 Taument (FC Lisse) 7.33 11) Aandewiel (Quick Boys) 7,29 Faber (Rijnsburgse Boys) 7,29 Flaton (Quick Boys) 7,29 Robbers (Katwijk) 7,29 15) Cornelia (UVS) 7,25 Club-klassement 1) Katwijk 2) Rijnsburgse Boys 3) FC Lisse 4) Ter Leede 5) Noordwi|k 6) Quick Boys 7) ARC 8) UVS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27