Feyenoord leeft nog altijd Sport Barcelona als eerste naar volgende ronde FC Bal Op De Vlag Een heel bijzondere gele kaart /OENSDAG 20 OKTOBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 C Fimman troeft Karpov af jOOGEVEENLï Jan Timman vestigde gisteren tijdens het VAM- ichaaktoemooi in Hoogeveen alle aandacht op zich door nie mand minder dan Anatoli Karpov te verslaan. Na drie ronden 5,1 ieeft de Amsterdamse grootmeester de leiding in de vierkamp iv net het fraaie totaal van 2 1/2 punten. Karpov en de Hongaarse rel udit Polgar, die van debutant Sadvakasov uit Kazachstan won, ■id olgen op een punt achterstand. Timman zette Karpov zodanig lg under druk dat de Rus op de 40ste zet de beslissende fout on naakte. Vijf zetten later staakte Karpov ontluisterd de strijd. <j Sregory wil lijfstraf voor arbiters nden De antipathie van John Gregory, trainer van Aston Vil- tegen voetbalscheidsrechters heeft erg grote vormen aange- er lomen, getuige een uitspraak gisteren tegen het persbureau ns leuters. „Persoonlijk vind ik, dat scheidsrechters op een paar \Ii lectroden aangesloten moeten worden. Na drie foutieve beslis- kei ingen dient er dan 50.000 volt door hun genitaliën te worden i« lejaagd", sprak Gregory schaamteloos. De trainer kreeg vorige dii naand al een geldboete van 7000 gulden wegens het beledigen 5ig an een scheidsrechter. 'at "jichalken en Siemerink winnen ion Sjeng Schalken en Jan Siemerink zijn het tennistoernooi an Lyon goed begonnen. Gistermiddag won de Limburger in ivee sets van de Fransman Guillaume Raoux: 7-6 (7-5) 6-2. Sie- nerink bleef in de volgende partij op het centre court de Ma- okkaan Hicham Arazi de baas met 6-3 7-6 (7-4). Siemerink leek geheel hersteld van een knieblessure. graves in World Series tegen Yankees De Atlanta Braves hebben ten koste van de New York Iets de World Series van de Amerikaanse profhonkbalcompeti- nnti e bereikt. De Braves beginnen zaterdag in Atlanta tegen de ew York Yankees, winnaar van de American League. De Bra- loegen in de finale van de National League de Mets in 'n innings met 10-9. De best-of-sevenreeks eindigde daardoor B' i4-2. Het zesde duel in Atlanta kende een spannend scorever- op iop. De Mets zagen ondanks achterstanden van 5-0 en 7-3 ins twee keer de leiding te nemen. De Braves beslisten de priller aan het eind van de elfde inning. ai ennis de Vreugt wint EK-schaken Deur naar tweede ronde staat nog open na vierde gelijkspel GERARD BAAS 18-jarige Dennis de Vreugt Lisse heeft eergisteren in Griekse Niforeika beslag 6 i egd op de Europese jeugdti- schaken. Pas in de laatste de stelde hij met een remi- e- zijn overwinning veilig. De »a ugt, die schaakt voor het ,al) rersumse HSG, eindigde 10 punten uit 13 partijen punt voor de Rus Iljoesjin. Lissenaar was vooral in het Idenstuk van het toernooi dreef, hij won toen vijf BI [strijden op rij. Daarna vol- nden twee remises. „In de twe rlaatste partij gaf ik het ia uit handen", aldus de mt stej aars student Planologie, „ik kreeg een remisebod dat ik weigerde. In de zetten daarna begon ik me af te vragen waar om ik dat bod geweigerd had en verloor ik mijn concentra tie. Gelukkig maakte mijn te genstander wat foutjes en sleepte ik er toch nog een half punt uit. Jn de slotronde ben ik eigenlijk niet meer in ge vaar gekomen." De Vreugt twijfelt of hij nu zich volledig op schaken moet gaan richten. „Dat zal afhangen van mijn studie. Als ik me niet meer kan motiveren, ga ik me een jaar op schaken richten. Ik ben daar nog niet uit, want ik weet ook niet zeker of ik beter word als ik me alleen met schaken bezig houd." De deur staat nog op een kier, maar voor Feyenoord wordt het een hele toer om de eerste ronde van de Champions League te overleven. De Rotterdam mers boekten hun vierde achtereenvolgende gelijk spel (1-1) op het Europese podium en lijken daarmee op de zijdeur naar het UEFA Cup-toernooi af te stevenen. Want de derde plaats in de poule biedt dit seizoen dat aperitiefje nog als troostprijs. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN De vraag is of Feyenoord in de Champions League nog wel iets te zoeken heeft. Voor de toe komst van de club is een aantal miljoenen extra in kas niet zo gek, maar sportief gezien lijkt een langer avontuur in Europa pure zelfkastijding en dus is het gevaar groot dat er meer ge zichtsverlies wordt geleden. Feyenoord bood de eigen fans gisteravond lange tijd op nieuw een wanvertoning. Het legioen keek met stijgende ver bazing toe hoe elf Rotterdam mers elkaar vooral in het eerste bedrijf zielloos en zonder enige fantasie op eigen helft de bal in de voeten speelden. Als er geen Portugees over de middenlijn kwam, ging dat nog goed ook! Zodra Feyenoord zelf een paar passen richting het Portugese doel moest maken, werd de bal ingeleverd en holde iedereen weer achteruit. Op Champions League-ni veau zal dergelijk afbraakvoet bal zelden zijn vertoond. Leo Beenhakker had na de neder laag tegen Roda JC andermaal zijn elftal aangepast. Hij liet Jan de Visser en Bonaventure Kalou terugkeren in de basis. Van Wonderen, die ondanks inten sieve behandelingen niet op tijd fit was om het duel tegen Boa vista te halen, en de Pool To- masz Rzasa waren de pionnen die ontbraken ten opzichte van het optreden in Kerkrade. Maar Jon Dahl Tomasson beseft dat hij ir wie er op dit moment ook aan het grote werk mag ruiken, veel verschil maakt het allemaal niet. Feyenoord maakt een ang stige indruk en lijkt alle basis onderdelen van het voetbal in de poel van ellende, waarin het terecht is gekomen, te zijn kwijtgeraakt. Hoever het zelfvertrouwen is weggezakt bij de ploeg van Beenhakker werd een paar mi nuten na rust duidelijk. Julio Cruz werd door Paul Bosvelt al leen voor de keeper gezet en durfde van zes of zeven meter niet eens op doel te schieten. Cruz legde de bal af aan Jon Dahl Tomasson, maar zelfs dat lukte hem niet. De Argentijn le verde de bal in bij een Portuge se verdediger. Beenhakker liet in de rust Pe ter van Vossen in de kleedka de laatste minuut de laatste kans mist. mer achter. De Zeeuw werd daarmee uit zijn lijden verlost. Hoewel op zijn instelling nooit iets is aan te merken, kan hij al weken weinig extra's aan het spel van Feyenoord toevoegen. Radoslav Samardzic was zijn vervanger. De Joegoslaaf maak te daarmee zijn debuut in de Champions League cn dat deed hij alles behalve slecht. Hij bracht op de linkerflank leven in de brouwerij. Z'n aller belangijkste bijdrage kwam een kwartiertje voor het einde, toen hij aan de basis stond van de 1-0. Met een vrije trap bediende hij Jon Dahl To masson in het strafschopge bied, die met een omhaal zowel de Poitugese defensie als zijn eigen spelers in de doelmond verraste. Kalou kon de bal nog ternauwernood terug voor het doel brengen, waar Tomasson al weer klaar stond om de bal in het net te koppen. Maar het hele seizoen heeft Feyenoord al geen voorsprong kunnen vasthouden en dat luk te ook gisteravond niet. Vijf mi nuten later stond Boavista al weer op gelijke hoogte. Konter man schopte op de. hoek van het strafschopgebied wat onge lukkig Jorge Couto voor de be nen, wat voor de Italiaanse ar biter Alfredo Trentalange vol doende was om de bal op de stip te leggen. De Roemeen Ti- mofte klaarde dat klusje simpel: 1-1. Leo Beenhakker sprak na af loop van de thuiswedstrijd te gen Boavista van een hard ge lag. „Voor de vierde keer gelijk, voor de vierde keer geven we een voorsprong weg in de Champions League", mokte de trainer van Feyenoord. „Het is vooral een kwestie van vorm." Beenhakker gaf toe dat de eerste helft van Feyenoord po ver was. „We wilden graag van af de zijkant doorkomen. Daar is niets van terecht gekomen. We speelden in een heel laag tempo, met weinig diepte en beweging. Ik zag duidelijk een ploeg die tegen zichzelf speel de. Dat is mede een gevolg van ons spel in de laatste weken, dat niet echt soepel is." Beenhakker was redelijk te vreden met de tweede helft. „We hebben toen de handrem eraf gehaald. Maar we hebben te weinig gedaan met de kan sen. Te veel spelers kunnen momenteel niet brengen wat ze anders wel kunnen. Daarmee is veel verklaard." Champions League GROEP A NK Maribor (Slv) - Lazio Roma (Ita) 0-4 (0-1). 34. Mihajlovic 0-1, 50. Inzaghi 0-2, 63. Stankovic 0-3, 74. Inzaghi 0- 4. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Toe schouwers: 10.000. Dinamo Kiev (Oek) - Leverkusen (Dui) 4-2 (2-1). 4. Kosovski 1-0. 12. Kirsten 1-1. 36. Sjatskikh 2-1, 49. Neuville 2- 2, 61, Holovko 3-2. 89. Vasjsjoek 4-2. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Toe schouwers: 40.000. Lazio Roma 4 3 1 0 10 11-2 Leverkusen 4 12 1 5 6-6 DynamoKiev 4 1 1 2 4 6-6 Maribor T. 4 1 0 3 3 1-10 GROEP B Arsenal (Eng) - Barcelona (Spa) 2-4 (1- 2). 15. Rivaldo 0-1 (strafschop). 16. Luis Enrique 0-2, 44. Bergkamp 1-2, 56. Figo 1-3, 70. Cocu 1-4, 84. Over- mars 2-4. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 73.000. Barcelona ge plaatst voor tweede ronde. Fiorentina (Ita) - AIK Solna (Zwe) 3-0 (2-0). 5. Batistuta 1-0, 36. Chiesa 2-0, 86. Balbo 3-0. Scheidsrechter: We- gereef (Ned). Toeschouwers: 30.000. Barcelona 4 3 1 01011- 6 Fiorentina 4 12 1 5 5-4 Arsenal 4 12 1 5 6-6 AIK Solna 4 0 13 1 2-8 GROEPC Borussia Dortmund (Dui) - Rosenborg (Noo) 0-3 (0-1). 17. Sörensen 0-1. 58 Sörensen 0-2, 70. Winsnes 0-3. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toe schouwers: 40.000 Rode kaart: 68. Ricksen 2x geel. Feyenoord - Boavista 1-1 (0-0). 76. To masson 1-0, 82. Timofte 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Trentalange (Ita). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Bosvelt, Paauwe, Van Gastel (Feyenoord), Augustine, Luis Manuel, Pedro Emanuel (Boavista). RosenborgT 4 2 2 0 8 10- 4 Dortmund 4 12 15 6-7 Feyenoord 4 0 4 0 4 5-5 Boavista 4 0 2 2 2 3-8 GROEP D Sturm Graz (Oos) - Croatia Zagreb (Kro) 1-0 (1-0). 40. Kocijan 1-0. Scheids rechter: Hamer (Lux). Toeschouwers: 12.000. Olympique Marseille (Fra) - Manchester United (Eng) 1-0 (0-0). 69. Gallas 1-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschou wers: 60.000. Marseille 4 3 0 1 9 6-3 Man.United 4 2 1 1 7 5-2 Croatia Z. 4 1 1 2 4 4-3 Sturm Graz 4 1 0 3 3 1-8 Verrassende nederlaag voor Manchester United iby's bij KZ en De Danaïden ijgen gewoon warme melk is hommeles aan de /0Ü lontgomerylaan, althans antfve het Nederlands Korfbal mogen geloven. Nou ja, imeles; in het laatste num- van het officiële orgaan Het Koninklijk Nederlands bal Verbond stond te lezen de leden van KZ Leiden en )anaïden op trainingsavon- verstoken blijven van war- >ss rersnaperingen. De reden? n h ens een te grote stroombe- mag een aantal elektri- apparaten niet worden ge- plet als de lichtmasten bran- Dit om stroomstoringen te oi iiijden. ui trainingsavonden en bij idwedstrijden dus geen tos aar ook geen flesje warm ook en voor de baby', mededeling. raard bracht dat een glim- op de gezichten van de 'bollen-redactie. Een leuke kunnen wij wel waarde- y3 Maar omdat er geen uitleg a een der clubbesturen bij stond, hebben wij zelf maar even gebeld. Wilco Bavelaar, bestuurslid kantinezaken bij KZ Leiden, verschaft opheldering. „Er is éen beetje ophef', bekent hij. Maar het is een storm in een glas water. Het klopt wel dat af en toe om onverklaarbare rede nen de stoppen eruit vliegen. Er zijn al een tijdje problemen met de stroomvoorziening, doordat alle stroom door dezelfde kabel loopt. Maar het is flauwekul om te stellen dat we geen tosti's meer kunnen maken, als de lampen branden. Met de gemeente doen de korf balverenigingen nu een onder zoek of het euvel op korte ter mijn verholpen kan worden. Volgens Bavelaar is een extra groep voldoende om te voorko men dat de stoppen blijven doorslaan. Maar de baby's kun nen aan de Montgomerylaan ondanks alles zonder proble men warme melk krijgen. LEIDEN Voor de mensen die wel eens in de oude sporthallen vertoeven, is het een bekend ver schijnsel. Een verdwaalde zaalvoetbal of vol leybal, die in de nok van de hal is blijven steken tus sen de dwarsbal ken. Maar bij UVS zul len de toeschou wers toch vreemd opkijken van dit kunststukje. Een uit koers geraakte voetbal die keurig boven op de vlag genmast is blijven liggen. Een klein wonder- Do cienne Bastiaans bekleedt momenteel en unieke positie in de Nederlandse er(T twereld. De aanvoerster van korfbal- eer KZ Leiden, kreeg bij het treffen in en ■of n Haarlem een gele kaart voorgehou- '8 Niet omdat ze een ongeoorloofde n g-treding maakte, aanmerkingen had op da rbitrage of anderszins de regels over- Niets van dat alles, Bastiaans kreeg omdat het publiek zich - zoals dat ze ;0vf iheet - in woord en gebaar met de lei- bemoeide. is dat nou? lond er ook van te kijken", Bastiaans. ■si scheidsrechter gaf de tegenstander een WorfJ voor een overtreding die hij aan pV( idere kant slechts met een vrije bal af- ■l0gi Daar werd door wat toeschouwers op t de ^eerd met gejoel. Vervolgens werd door heidsrechter aan mij gevraagd of ik kon zorgen dat onze aanhang stil bleef. 'P naar de kant om te overleggen en heeft iemand in het publiek zijn mid- nger naar de scheidsrechter opgesto ken. De leidsman ging ervan uit dat de des betreffende persoon bij ons hoorde en daar om kreeg ik vervolgens een gele kaart. Wellicht onbewust, maar de arbiter heeft een geheel nieuw licht op de problematiek van geweld op de tribunes geworpen. Ziet u het voor u: spreekkoren in bijvoorbeeld De Kuip? Geel voor Van Gastel! Dat daar nou een scheidsrechtert je uit de derde klasse van het veldkorfbal op moest ko men. Het is even geniaal als onuitvoerbaar. Bij KZ zien ze het bijzondere er wel van in maar de club onderneemt toch een poging de kaart ongedaan te maken. Secretaris Chiel Slierings, zelf voetbalarbi ter: „Tegen een gele kaart is bij de korfbalbond officieel geen protest mogelijk, maar wij hebben toch een brief geschreven omdat het om een uitzonderlijke situatie gaat. Want volgens ons kan je voor zoiets namelijk he lemaal niet worden betraft." Daar denken ze op het hoofdkantoor van het het Koninklijk Nederlands Korfbal Ver- „Ik wil niet op de afhandeling van deze kwestie vooruitlopen voordat de tuchtcom- missie de zaak heeft behandeld, maar ik kan je wel zeggen dat ik me niet kan herin neren dat zoiets ooit eerder is gebeurd", meldt woordvoerster Marjan Kuipers van het KNKV. Toch zijn er omstandigheden denkbaar dat het wél kan", bevestigt Kuipers. „Een aanvoerder is verantwoordelijk voor het gedrag van zijn ploeg én aan hem of haar kan worden gevraagd om het eigen publiek te sussen of stil te krijgen, als de scheidsrechter daar aanleiding toe ziet. Mocht een aanvoerder daar in de ogen van de scheidsrechter geen ofte weinig gehoor aan geven, dan kan hij daar een gele kaart voor worden getrokken. Dat is alleen nooit eerder voorgekomen. Ik geef toe, het blijft een vreemde zaak. En dat is het. LONDEN ANP/RTR Barcelona heeft zich gisteren als eerste geplaatst voor de tweede ronde van de Champi ons League. In een vooral voor rust boeiende confrontatie bleef de ploeg van Louis van Gaal Arsenal op Wembley met 4-2 de baas. Barcelona begon voor ruim 73.000 toeschouwers op Wem bley met vier Nederlanders in de basis. Coach Van Gaal had Reiziger, Bogarde, Cocu en Kluivert opgesteld, doelman Hesp was verrassend genoeg gepasseerd ten faveure van Ar- nau. Het was een gewaagde vervanging, de 24-jarige reser ve-doelman keepte de afgelo pen vier seizoenen slechts drie officiële wedstrijden voor Bar celona. Bij Arsenal stond Bergkamp, de laatste weken fors bekriti seerd, gewoon in de basis. Met Overmars bepaalde hij daarmee het aantal Oranje-internatio nals op Wembley op zes. Barcelona kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Arbiter Meier zag in een buiteling van Cocu over het been van Adams een strafschop. Rivaldo koos vanaf de stip de rechterhoek. Nog geen minuut later brak Luis Enrique, weggestuurd door Figo, op rechts door. Adams kon al struikelend niet afdoende ingrijpen en doelman Seaman was opnieuw kansloos. Amau voorkwam niet veel la ter een zeker doelpunt toen van dichtbij eerst Overmars en daarna Adams inschoot. Omdat Barcelona slordig om sprong met de ruimte die het kreeg, kon Bergkamp vlak voor rust de spanning terugbrengen. Hij deed dat op grootse wijze. Een voorzet van Kanu bracht hij met de rechtervoet onder controle, waarna de afwerking met het andere been Arnau te machtig was. Bergkamp had de voorgaande twaalf duels niet gescoord. „Hij moet het nu maar eens laten zien", had Ar- senal-coach Wenger gezegd. Het leek het sein voor een Londense stormloop, maar een treffer van Figo, tien minuten na rust na een verdedigings- fout, besliste het duel voortij dig. Cocu maakte het leed voor de Engelsen nog erger: 1-4. Overmars deed in de slotfase nog iets terug. Bij Fiorentina tegen het Zweedse AIK, het andere duel in poule B, opende Batistuta namens de thuisclub al na vijf Mare Overmars wordt belaagd door 'Pep' Guardiola. Het stevige duel wordt op de achtergrond gevolgd door Michael Reiziger. foto reuters minuten de score. Niet veel la ter moest arbiter Wegereef het duel tijdelijk stilleggen, nadat een deel van de lichtinstallatie uitviel. Het mankement was na enkele minuten verholpen. Fio rentina liep in de resterende tijd via Chiesa en Balbo uit naar een 3-0 zege. In poule A hield Dynamo Kiev de hoop op plaatsing voor de volgende ronde levend door op eigen veld Bayer Leverkusen met 4-2 te verslaan. Bij rust leidden de Oekraïners met 2-1. Lazio bleef eenvoudig koploper dank zij een 4-0 zege bij het Sloveense Maribor. Mihajlovic, Inzaghi (tweemaal) en Stanko vic namen de productie voor hun rekening. Titelverdediger Manchester United met Jaap Stam in de ba sis, ging verrassend onderuit bij het Franse Olympique Marseil le. Gallas scoorde na 69 minu ten het enige doelpunt. Mar seille nam de koppositie daar mee over van de Mancunians. Sturm Graz pakte in poule D de eerste punten. De Oostenrijkers versloegen Croatia Zagreb met 1-0. Kocijan was de gelukkige.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25