,eiden Regio Provincie pleit voor Valkerhout GRATIS Nummer 85 niet te koop Donderdag 21 oktober 1999 opent Olympus Shoes HORLOGE Kerstverlichting in de herfst De edelachtbare beslist over het bier van Bacchus duinrell Geding over aandelen EZH op 4 november ISDAG 20 OKTOBER 1999 efstal met geweld Een inbreker verschafte zich gisteren toegang tot een ung aan de Os en Paardenlaan via de tuindeur. Eenmaal overrompelde hij de 37-jarige bewoner door hem weg te en verdween met een portemonnee met inhoud. iluiper in Stevenshof Een insluiper heeft gisteren in de Stevenshof twee keer •slagen. Uit een woning aan de Maria Rutgersweg nam hij laspoort en sleutels weg. Uit een huis aan de Marie Jun- straat verdween een portemonnee met diverse pasjes. In gevallen kwam de man binnen door gaatjes in een raam- jn te boren en zo het raam te openen. i deuren van haar splinternieuwe filiaal! BIJ BESTEDING VAN MIN. FI.150,- (ZOLANG OE VOORRAAD STREKT) ■pus Shoes. Haarlemmerstraat 116-120 Lelden 071-5127428 leiden Nu de dagen korter worden en de nachten langer, is de tijd aangebroken om te zorgen voor licht in de duisternis. Bewoners en middenstanders aan de Breestraat werden wat dat betreft op hun wenken bediend. Gisteren werd boven de winkelstraat namelijk de jaarlijkse kerstverlichting opgehangen. Dit keer gebeurde dat in de vorm van groene, verlichte strikken. In januari wordt de versiering weer verwijderd. FOTO HENK BOUWMAN ad van kaam ins is groot dat er bij Café Bacchus per 1 janu- 100 voortaan bier van het Brand wordt getapt in- van het oude, vertrouw- olsch. Of de vaste klanten et etablissement aan de raat daar echt lang van t liggen, is nog maar Opvallend is wél dat deze j niet zonder slag of tot stand is gekomen. Er een rechter aan te pas i om die wisseling van de forceren. wel rechter Robbers pas november uitspraak doet zaak tussen de Brand ouwerij BV en eigenaar de Vries van Bacchus zag gisteren tijdens het kort somber in voor de uit- Met de woorden: „U zit de problemen", hield elachtbare in het Paleis ustitie de zakenman De Vries op het einde van de zit ting een spiegel voor. „U bent toch geen beginner. Dan be grijpt u toch ook wel dat u niet zomaar een handtekening on der een contract kunt zetten. Om dan vervolgens een dag la ter weer spijt te krijgen. Zo werkt dat toch niet in deze we reld?" Om die ene simpele pennen streek draaide het gisteren alle maal. Na zes jaar Grolsch liep het contract met de Twentse brouwerij af en het leek de man van Bacchus een uitgelezen moment om eens te zien of er ergens anders betere voorwaar den van levering waren los te peuteren. Dit ook mede met het oog op de aanstaande opening van zijn tweede café: Poco Loco op de hoek van Haven en Haar lemmerstraat. En inderdaad, bij de Lim burgse firma Brand kreeg hij wat hij zocht: betere voorwaar den. Eerst mondeling en een week later ook middels een of ferte op papier. Dan praat je, op termijn, toch al snel over een investering van tonnen. Dan ga je, zo veronderstelde rechter Robbers, met het nemen van een beslissing toch zeker niet over één nacht ijs. Welnu, dat ging De Vries dus wel. Een dag na het zetten van zijn handte kening, belde hij op 17 augus tus Brand al om de hele boel weer af te blazen. Maar dat nu vonden ze bij de brouwerij in Wijlre op z'n zachtst gezegd niet correct. Brand liet bij de rechtbank in Almelo prompt beslag leggen. Met een kort ge ding ter handhaving van de overeengekomen 'deal' als vol gende stap. Pure spijt en gemeende loya liteit lagen volgens advocaat mr. Spigt ten grondslag aan de handelwijze van zijn cliënt. Die op het moment van tekenen ei genlijk direct door had dat hij de plank finaal missloeg. Feite lijk had hij toen al gewoon bij Grolsch willen blijven. Een 'toe vallig' bezoek diezelfde dag nog van vertegenwoordigers van dat bedrijf plus daaraan gekoppeld een verbeterde aanbieding deed de balans uiteindelijk toch weer doorslaan in het voordeel van de vaste leverancier. Met als gevolg dat er op 17 augustus dus dezelfde handte kening stond onder twee ver schillende aanbiedingen. Maar omdat er maar één soort bier tegelijk door een leiding kan vloeien, kan er alleen daarom al slechts sprake van één rechts geldige krabbel. Rechter Rob bers: „Was u nog maar een groentje geweest, dan viel dit nog te begrijpen. Maar van een beetje zakenman..." MET DE HERFSTVAKANTIE NAAR ATTRACTIEPARK DUINRELL! dag van je leven met de spetterende attracties, onbegrijpelijke sies, de nieuwe Music Laser Light Show en natuurlijk het over- Duinrell. Duinrell I 2242 JP Wassenaar Tel (070) SI SS ISS Geen gouden tip overval Woudbes leiden eric-jan berendsen De politie heeft naar aanleiding van het gisteravond uitgezon den televisieprogramma Op sporing Verzocht over de ge welddadige overval op 7 juni op een man en een vrouw in een woning aan de Woudbes in de Merenwijk, 14 reacties gehad. Volgens de politie zit de gouden tip er nog niet bij. Tijdens het programma werden composi tietekeningen getoond van mo- gelijke daders. Het gaat om twee mannen met een medi terraan uiterlijk, tussen de 18 en 22 jaar. Ook werd gevraagd om informatie over een gesto len wit- en geelgouden schakel armband en een halsketting. De man en de vrouw werden be roofd en mishandeld. De man revalideert nog steeds, zit in een rolstoel en kan nauwelijks praten. De daders maakten naast de sieraden ook geld buit. hter de ramen van een fors ntal huizen aan de Jacob tslaan hangen mini-posters. er te koop Jacob Catslaan 85, dt de tekst. Op het bewuste Ires woont de familie Mid- Ikoop. En die heeft verhuis- annen hetgeen weer tegen tzere been is van vele ande- straatbewoners. Want de iddelkoops zijn de ideale bu il. Actief bij de organisatie n het straatfeest, zij zorgden mede voor dat de Jacob Cat- lan samen met de Vrouwen ig tijdens de Leidse Mara- on in juni het predikaat 'ge- >te straat van Leiden' en op nummer 85 kan lereen terecht voor een bak- i koffie en een praatje. Kort- ii, de straatbewoners zien de iddelkoops liever niet ver beken. de actie enig resultaat heeft, is nog maar zeer de vraag. Een makelaar is al bezig met de verkoop van nummer 85. Als alle partijen het over de prijs eens kunnen worden uiter aard. En die prijs is niet mals want het zijn gewilde wonin gen aan de Jacob Catslaan. En waar gaan de Middelkoops dan naar toe? „Geen idee", al dus mevrouw Middelkoop. „Dat weten we echt nog niet. Maar het zou ook geen ramp zijn als we het huis niet kun nen verkopen. We wonen hier namelijk fantastisch." Misschien is er toch nog hoop voor de actievoerders. Grofvuil (3) Het grofvuil maakt nogal wat los dezer dagen. Zo schreef Petra Schaatsber- gen onlangs een brief waarin De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt. is het symbolische middelpunf van de stad ze haar ongenoegen kenbaar maakte ten aanzien van de ge meentelijke ophaaldienst met betrekking tot de verwerking van het grofvuil voor haar nieuw aangekochte woning aan de Oude Rijn. Tot drie maal toe liep een afspraak met de Dienst Milieu en Beheer in het honderd waardoor het vuil zich voor haar oude en nieuwe woning hoog opstapelde. Met alle overlast van dien. Fons Delemarre, voorlichter van het gemeentelijke sector die zorg draagt voor het opha len van het grofvuil, trok zich de kritiek bijna persoonlijk aan. Niet alleen stelde hij een diepgaand onderzoek in naar het incident, maar bovendien bood hij aan om eens een dag je mee te gaan 'op de wagen'. Het zou, zo meende hij, moge lijk een verhelderende kijk op het gebeuren geven. Leiden schoonhouden is namelijk zo eenvoudig nog niet. Leiden schoonhouden is hard aanpoten, kopte de krant in derdaad op vrijdag de vijftien de oktober. Een 'aardig arti kel', zo vond ook D.R. Feijen. Maar de voorzitter van de Co- operatieve Woonvereniging Rijnland stuurde wel meteen het afschrift van zijn brief d.d. 22 september 1999 mee. De brief waarin hij schreef onaan genaam verrast te zijn door de boete van 300 gulden die de Rijnlandflat aan de Bachstraat op 8 september van de Reini- gingspolitie had gekregen. Omdat er op die datum goede ren waren aangeboden die niet onder de omschrijving 'grof vuil' vielen. Volgens de voorzitter had zijn huismeester evenwel te goeder trouw gehandeld en boven dien betoogde hij, kan natuur lijk iedereen op zo'n openbare ophaalplek er later van alles De buren zien de bewoners van Jacob Catslaan 85 liever niet vertrekken. FOTO HENK BOUWMAN bijzetten. Het bestuur had de boete voldaan, zij het onder protest. En had, tot op heden, nog geen antwoord gekregen op de brief waarin om ophel dering werd gevraagd. Los van de vraag welke vervuiler nu ei genlijk betaalde, vond voorzit ter Feijen vooral dat uitblijven van een antwoord een teleur stellende zaak. Omdat we niet elk incident over het grofvuil uitputtend kunnen behandelen, gaan we inhoudelijk verder niet in op de zaak. Het artikel was daarin ook duidelijk. Maar een fat soenlijk briefje hoort de voor zitter natuurlijk wel te krijgen. „Dat krijgt hij ook", zegt voor lichter Delemarre. „Dat is standaard-procedure. Alleen duurt dat wel eens een tijdje. Het hangt er een beetje vanaf op welk bureau de klacht te recht is gekomen. Ambtelijke molens draaien wel eens wat minder snel. Fax die brief maar even door. Dan zal ik zien, wat ik kan doen." Spookverschijning Begin september nam Jetske Goudsmit afscheid van de ge meente Leiden. Zij zetelde als hoofd van de sector Stadstoe- zicht in het voormalige politie bureau aan de Zonneveld straat. Als baas van onder an deren de parkeerpolitie en de controleurs van de waren markt, om maar eens een paar voorbeelden te noemen. Jetske ging echter weg bij de ge meente Leiden naar een head huntersbureau in Amsterdam. Toch waart haar geest nog rond door de gangen aan de Zonneveldstraat. Anders kun nen wij niet verklaren dat een brief van de afdeling Markten van 15 oktober j.l. is onderte kend door jawel, JA. Goud smit, hoofd sector Stadstoe- zicht. Of heeft zij misschien twee banen, een dubbelgan ger, een tweelingzus danwel iemand die zich voor haar uit geeft? Nee, nee, driewerf nee. Jetske Goudsmit is wel degelijk ver trokken bij de gemeente, meldt Fons Delemarre. „En zij wordt tijdelijk vervangen door Martha Vonk. Kijk, wij sturen dagelijks heel veel brieven de deur uit. En dan bedoel ik écht heel veel. Al die brieven heb ben een eigen opmaak en wor den via éen eigen macro op de computer ondertekend, die macro gaan we meteen veran deren. Trouwens, per 1 de cember hebben we een nieuw sectorhoofd dus dan kunnen we die macro weer verande ren." ad van kaam eric-jan berendsen Leiden krijgt steun van de provincie bij haar pleidooien voor de bebouwing van marinevliegkamp Valkenburg. In een brief aan minister Pronk breken Gedeputeerde Sta ten een lans voor de bouw van rond de 8000 woningen bij Valkenburg. Daarbij sluit de provincie goeddeels aan bij het Leidse plan 'Valkerhout', waarin plaats is voor 9000 woningen. leiden ruud sep Het pleidooi van het provincie bestuur komt op een strate gisch moment. Pronk werkt momenteel hard aan de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening, waarin de grote plannen voor de komende decennia worden vastgelegd. De Vijfde Nota moet rond de jaarwisseling worden vastgesteld. Gedeputeerde M. Vissers (GroenLinks/ruimtelijke orde ning) liet gisteren weten dat hij de grootscheepse bouwplannen niet als een bedreiging van de Duin- en Bollenstreek ziet, maar eerder als 'nieuwe kan sen'. Vissers pleit voor een 'in tegrale herinrichting' van het hele gebied tussen de duinen en de rijksweg A44. Zo'n opera tie biedt volgens de gedepu teerde naast mogelijkheden voor grootschalige woning bouw ook grote kansen voor natuurontwikkeling. Het alternatieve plan voor de bebouwing van het marine vliegkamp dat door de gemeen ten Wassenaar, Katwijk en Val kenburg is opgesteld, kan op weinig bijval van de provincie rekenen. Het aantal van 5000 woningen dat in dit plan op het vliegveld zou verrijzen, noemt Vissers 'toch wat aan de magere kant'. ,Als we dat doen, dan vrezen we dat we op niet al te lange termijn toch weer elders moeten gaan kijken voor een bouwlocatie." Hij benadrukt dat de meest besproken alter natieve bouwplek, de Zoeter- woudse Grote Polder, voor de provincie onbespreekbaar blijft. Vissers hoopt dat bebouwing van Valkenburg een ander pro ject dichterbij brengt. „Het is natuurlijk van groot belang dat we niet pas na gaan denken over de ontsluiting wanneer de nieuwe wijk klaar is. Maar ook hier zie ik geen bedreiging, maar juist een kans. Het is een extra aanmoediging om de Rijn-Gouwelijn snel te ontwik kelen." Door gelijktijdige ont wikkeling van Valkerhout en de sneltram tussen Alphen aan den Rijn en Noordwijk kan de overheid volgens de gedepu teerde twee vliegen in één klap slaan: de nieuwe wijk krijgt di rect een goede aansluiting op het openbaar vervoer, en de sneltram kan vanaf het begin rekenen op een groot reizigers aanbod. Eindelijk goed geregeld C™MAKWljtN VERZEKERINGEN Bel Rob van Marwijk 071 516 24 62 leiden annet van aarsen EWR en 23 regiogemeenten, oud-aandeelhouders van de EWR, vechten hun geschil met de gemeente Leiden op 4 no vember uit voor de rechter. De datum van het kort geding is gisteren door EWR bekend ge maakt. Het is voor het eerst dat het energiebedrijf actief naar buiten treedt over zijn stand punten in de ruzie rond de ver koop van aandelen in Electrici- teitsbedrijf Zuid-Holland (EZH) aan Preussen Elektra. De gemeente Leiden is mo menteel juridisch eigenaar van de EZH-aandelen maar moet volgens EWR het pakket 'om niet' overdragen. Daarover zou den in 1991 al sluitende afspra ken gemaakt. „De verkoop van de aandelen EZH aan Preussen Elektra staat thans voor de deur. Het is daarvoor nodig dat EWR de aandelen EZH geleverd krijgt van de gemeente Leiden", meent EWR. „De gemeente Lei den stelt zich sinds kort op het standpunt dat zij een vergoe ding dient te ontvangen alvo rens zij haar medewerking zal verlenen aan de overdracht van de aandelen. De gemeente heeft dit standpunt overigens niet feitelijk of juridisch kunnen onderbouwen." Van de 24 regiogemeenten in het EWR-gebied doet alleen Zoeterwoude niet mee in het kort geding. Burgemeester A. Koopmanschap: „We hebben vanaf het begin aangegeven dat het geen goede zaak is dat twee overheden tegenover elkaar voor de rechter staan. Wij wil len ook dat er een oplossing komt, maar dan via bemidde- ling." De overgrote meerderheid sloot zich echter aan bij het energiebedrijf, dat nu naar de rechter stapt. „De boekwinst van de verkoop van de aande len EZH komt ten goede aan al le oud-aandeelhouders van EWR, door uitgifte van nieuwe aandelen in NUON ENW", al dus EWR. „Daarom hebben ook de andere aandeelhouders be lang bij nakoming van de door de gemeente Leiden gemaakte afspraken met EWR en steunen zij de vorderingen van EWR." Leidsch Dagblad brengt in zes specials de belangrijke voorpagina's van de afgelopen eeuw uit. De volgende special verschijnt op dinsdag 7 december. Unieke actie van Leidsch Dagblad, speciaal voor abonnees. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15