Van Wonderen: 'Dit is cruciale week Zwaar bekritiseerde Ferrari-top hoopt op clementie FIA A] Sport Bogarde is nieuwe kop van jut bij Bar^a Nieuws ISDAG 19 OKTOBER 1999 rije val ADO Den Haag ^jjAACDe vrije val van ADO Den Haag in de Toto Divisie enit serieuze vormen aan. Gisteravond verloor de voormalig ploper in het eigen Zuiderpark met 1-0 van het laag geklas seerde Haarlem. In een slecht en tumultueus duel moest leidsrechter Van Beek al na twintig minuten worden vervan- ndoor vierde official Schenkels. Van Beek had een bal in het zicht gekregen en werd groggy afgevoerd. Zijn vervanger deel- diep in de tweede helft twee rode kaarten uit aan Haarlem- fiers: Cabeza en Carrilho (2x geel). Met negen man slaagde de e ,eg er desondanks in de voorsprong (doelpunt Oostrom) te •dedigen. Haarlem had tot dusverre alle uitduels van dit sei- >n verloren I Schorsing voor bokser na beet K iden De Engelse bokser Adrian Dodson baarde onlangs op- n door, in navolging van de Amerikaanse bokser Mike Tyson, en tegenstander te bijten. Hij kon die daad in een partij om de menebest-titel niet ongestraft doen. De Britse boksbond iorste Dodson voor 18 maanden. Daarnaast kreeg de bokser dj iboete van een kleine 3500 gulden. Het slachtoffer van de ir» et was de Canadees Alain Bonamie. Dodson verklaarde zich hl zwaar gestraft te voelen. Tyson kreeg in 1997 voor een soort- is ijk vergrijp een schorsing van 15 maanden. imman naar remise '1 ncEVEENJan Timman heeft de gedeelde koppositie in de nd iongroep van het VAM-schaaktoernooi in Hoogeveen behou- i. De Amsterdammer speelde gisteren in de tweede ronde t zwart remise tegen Sadvakasov uit Kazakstan. Medekoplo- Anatoli Karpov uit Rusland deelde eveneens het punt met Hongaarse Judit Polgar. Vandaag speelt Timman met wit in derde ronde tegen Karpov. rajicek elfde in WK-race hte carlo Richard Krajicek is door zijn prestatie in Wenen en Ive finale) geklommen naar de elfde plaats van de ranglijst ir toelating tot de WK, die van 23 tot en met 28 november in b mover wordt gehouden. Alleen de eerste acht spelers komen lat toernooi in actie. Krajicek heeft 1775 punten, 120 minder inummer acht, de Brit Tim Henman. De Nederlander speelt te amende weken nog in Stuttgart en Parijs. Op de wereld- m glijst, waarbij rekening wordt gehouden met de prestaties in aatste 52 weken, zakte Krajicek overigens een plaats naar de en jende positie. pardon meneer Pele Paolo De Mercedes Benz die voor het stoplicht stil hield teen perfect doelwit. Maar toen de onbekende straatrover dat de voetballegende Pele in de limousine zat, stopte hij pistool weg, excuseerde zich en maakte zich snel uit de voe- De voetbalster en zijn vrouw Assyria waren op 1 oktober -de schrik vrij gekomen toen zij in hun auto-met-chauffeur den beroofd voor een stoplicht in de wijk Itaim Bibi in Sao A'e lo. Met getrokken pistool spong een dief naar voren en eiste ele de inzittenden hun geld en juwelen afgaven. Toen hij door- dat hij Pele aan het beroven was, zei hij 'sorry' en verdween zonder buit. I Yankees in World Series QN« De New York Yankees hebben de World Series van de 'rikaanse profhonkbalcompetitie bereikt. De titelhouder loeg in de finale van de American League de Boston Red In een best-of-sevenserie waren de New Yorkers met 4-1 te De laatste wedstrijd in Boston eindigde in 6-1 voor de kees. De ploeg, die vorig jaar in de eindstrijd San Diego es kansloos liet, staat al voor de 36ste keer in de World Se- PRIJSVRAGEN maandag 18 oktober: 1 - 6 - 7 - -1-28-29-31 -36- 38-44- n II 59-62-63-67-71-80. dl,. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 SEPANG RTR/ANP Ferrari ligt onder vuur en kan tot vrij dag niets doen. De Italiaanse renstal moet lijdzaam afwachten of de inter nationale automobielfederatie FIA die dag clementie toont. De FIA diskwalifi ceerde zondag de auto's van Ferrari, hetgeen de stal de wereldtitel Formule 1 kostte aan de Finse McLaren-rijder Mika Hakkinen. Onder voorbehoud, want Ferrari diende een protest in dat de federatie vrijdag in Parijs behandelt. Vijftien ju ridische experts met autosportervaring buigen zich over de zaak. Een dag later volgt waarschijnlijk een bindende uit spraak. Sinds zondagmiddag daalt de kritiek neer op de hoofden van de Ferrari-lei- ding. Coureurs Eddie Irvine en Mi chael Schumacher behaalden een fraaie dubbelzege in Maleisië, maar de FIA keurde de windgeleidingspanelen aan de zijkanten van hun auto's af. Ze zouden tien millimeter afwijken van de geoorloofde lijn. De Franse team baas Jean Todt waste direct zijn han den in onschuld en verklaarde dat Fer rari de gewraakte aërodynamische hulpstukken al langer gebruikt. Met technisch directeur Ross Brawn moet hij echter vrezen voor zijn baan. Italië is in rep en roer vanwege de 'schande van Ferrari'. Ondanks miljardeninves teringen wacht Ferrari sinds 1979 op een wereldtitel. De Italiaanse pers reageerde furieus. ,,Weg met de schuldigen", schrijft La Gazzetta dello Sport, en: „Deze waan zin valt niet te tolereren." „Wat doen die mecaniciens eigenlijk?", vraagt Corriere della Sera zich af. „Eerst ver geten ze op de Nürburgring een band en nu in Sepang een lineaal om de carosserie na te meten." Willi Weber, manager van Michael Schumacher, sloot in een vraagge sprek met de Stuttgarter Nachrichten, manipulatie niet geheel uit. „Ik kan me zoiets goed indenken. Het gaat in de Formule 1 nu eenmaal om veel geld en de wereldtitel vertegenwoordigt een hele hoge waarde." Hij voegde er aan toe bepaalde aanwijzingen te hebben, maar het concurrerende team van McLaren uit te sluiten. Hij wees er op dat de bolide van Schumacher voor de race op de Nürburgring was gecontro leerd en dat Ferrari sindsdien geen wijzigingen had aangebracht. Brawn en Todt moeten bij Ferrari- president Di Montezemolo op het matje komen. Todt verdedigde zich gisteren tegen de pers: „Het was geen opzet. We hebben geen voordeel van de platen gehad. De straf is buitenpro portioneel en trof ons als een donder slag bij heldere hemel." De bazen hopen op een herzien be sluit van de FIA in hoger beroep. Fer rari bidt voor een scenario waarin de punten voor het constructeurskampi oenschap geschrapt worden, maar waarin de rijders hun punten behou den. Dat gebeurde eerder in 1995 na een bezineaffaire met Benetton in Bra zilië. De stal reed met onreglementaire brandstof, maar de rijders zelf kregen geen straf. Goedkoopste en belangrijkste van alle Feyenoord-spelers twijfelgeval voor duel met Boavista Hij was de goedkoopste van alle Feyenoord-spelers, kwam onder Arie Haan als een bescheiden profvoetbal ler binnen in de Kuip. Maar in de paar seizoenen dat hij nu zijn brood verdient in Rotterdam-Zuid is hij zo be langrijk geworden, dat het legioen al zucht en steunt bij de gedachte dat Kees van Wonderen er vanavond in de Champions League niet bij zal zijn. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN De centrum-verdediger bracht de voorbije dagen door in het bijzondere hersteloord van Dick van Toorn. Stoeiend met vreemde apparaten, afgewis seld met intensieve behande lingen. Alles met als doel de in ternational op de been te krij gen voor het Champions Lea gue-duel met Boavista. Als er één man is die Feyenoord in deze fase niet kan missen, is dat Van Wonderen. Hij is de meest betrouwbare en meest inspire rende speler geworden van het huidige Feyenoord. Van Wonderen stuurt, coacht en buffelt in de defensie. De aanhang van Feyenoord schat zijn kwaliteiten al veel langer hoog in. De verdediger kreeg de bijnaam 'Wonderboy' en die naam siert hem nog steeds. Ook in de ogen van bonds coach Frank Rijkaard is hij voorlopig de best presterende Feyenoorder in het moeilijke seizoen na het kampioensjaar. Samen met doelman Jurek Du- dek lijkt Van Wonderen nog het minste last te hebben van vormverlies. Toch kon ook hij niet voorko men dat Feyenoord is ont spoord en is afgezakt naar de zevende plaats op de ranglijst. De vraag aan Van Wonderen of het pijn doet juist in deze perio de het stuurloze schip als stuur man te moeten .verlaten, wordt volmondig beaamd. „Ik wil nu zeker geen wedstrijd missen. Feyenoord maakt een moeilijke periode door. Vrijdagavond, op de terugweg van Kerkrade naar Rotterdam, was de hele ploeg behoorlijk teneergeslagen. Ik was al eerder van het veld, maar ik hoorde dat de jongens na afloop geen zin hadden om met de pers te praten. Toch hoort dat er ook bij. Maar het geeft waarschijnlijk aan hoe rot iedereen zich voelde." Van Wonderen zegt dat de spelers zich er van bewust zijn dat ze op dit moment onder hun normale niveau presteren. „Na het succes van vorig jaar vallen de resultaten in het eer ste deel van dit seizoen tegen. Als je na negen wedstrijden twaalf punten hebt verspeeld, doe je het gewoon niet goed. Dat is een heel simpele conclu sie. Bij een club als Feyenoord is het sowieso niet goed als je een wedstrijd verliest. De druk is hier groter dan bij de meeste andere Nederlandse clubs. Maar het is moeilijk de oorzaak te vinden voor de mindere prestaties en het vormverlies van de ploeg." Met drie intensieve weken in de Champions League lijken de problemen voor de worstelende Rotterdammers alleen maar groter te kunnen worden. Het zware programma heeft nu al z'n tol geëist. „Dit is een crucia le week voor de club," zegt Van Wonderen. „De spelers zijn ei genlijk blij dat we nu Boavista op bezoek krijgen. Als we negen dagen met de kater van Roda JC blijven rondlopen, werkt dat ook door. Nu heeft Feyenoord de kans om een paar dagen la ter al wat recht te zetten. Daar na volgt NEC thuis, ook een wedstrijd die winst moet ople veren. Lukt dat dan wordt er waarschijnlijk een hoop onrust weggenomen." Van Wonderen zegt, net als zijn trainer, dat er intern geen problemen zijn. De spelers groep functioneert in zijn ogen goed. „En daar maakt ook Julio Cruz deel van uit. In de drie sei zoenen dat Julio bij ons speelt, heb ik nu elk jaar wel een keer meegemaakt dat er ophef over zijn functioneren wordt ge maakt. Ik heb niet eens behoef te meer om het te ontkrachten. Er is geen probleem en als an deren die dingen wel willen schetsen kunnen wij dat niet te genhouden." Vandaag besluit Van Wonde ren in overleg met de medische staf en Leo Beenhakker of hij ondanks zijn slepende blessure zijn rentree maakt in de ploeg. „Óf ik bereid ben me te force ren in deze fase? Met mijn bles sure kan ik niet rommelen. Het gaat of het gaat niet. Ik accep teer de blessure omdat ik nu wel weet dat ik er toch niets te gen kan doen. Ik heb jarenlang niets gemankeerd. Maar als profvoetballer kom je allemaal een keer aan de beurt. En het komt altijd op het verkeerde moment. Afgelopen zomer bij de duels van Nederland tegen Brazilië, nu weer in een periode dat Feyenoord het moeilijk heeft. Eén ding heb ik geleerd en dat is dat het geen zin heeft om te piekeren." 'Papegaai' in selectie wordt nek om gedraaid ROTTERDAM GPD Feyenoord verwacht al binnen enkele dagen maatregelen te nemen tegen een speler die ver trouwelijke zaken naar buiten brengt, waardoor veel onrust is ontstaan binnen de selectie. Trainer Leo Beenhakker ergert zich mateloos aan de zogenaamde rotte appel, die delen van de bespreking van vorige week woensdag naar de pers liet lekken. „We hebben een papegaai binnen onze selectie. Binnenkort draai ik 'm zijn nek om," zo liet Beenhakker gisteren na de training niets aan duidelijkheid te wensen over. „In alle jaren dat ik trainer ben, heb ik de rijen gesloten kunnen houden. Als dat niet gebeurt, zoals nu het geval is, is dat heel vervelend." BARCELONA GPD Nog geen week nadat Patrick Kluivert de gemoederen bij F.C. Barcelona in beroering bracht met zijn scheldpartij tegen een scheidsrechter, hetgeen hem op een schorsing van vier wedstrij den kwam te staan, is een an dere Nederlandse voetballer het spraakmakende middelpunt geworden. Winston Bogarde heet de nieuwe kop van Jut bij Barqa. Door de supporters en de Spaanse media wordt de verde diger unaniem aangewezen als de verantwoordelijke voor het verlies van twee punten tegen Numancia. De wedstrijd ein digde in een 3-3 gelijkspel, na dat Barcelona tot zeven minu ten voor tijd nog met 0-2 had voorgestaan. Toen kon de thuisclub terugkomen uit een strafschop, na een overtreding van Bogarde op Navarro. Bij een 2-3 voorsprong voor Barce- Winston Bogarde. lona ging Bogarde in blessure tijd andermaal in de fout. Hij kreeg z'n tweede gele kaart en moest het veld verlaten. Uit de vrije trap kopte Pacheta zowaar nog de gelijkmaker in voor de debutant in de Primera Divi sion. Bogarde trok na afloop het boetekleed aan en erkende zijn fouten. Daarmee leek de kous af. Maar blijkbaar niet voor Jau- me Sobreques, de vice-voorzit- ter van Barcelona. Voor de ra dio zei hij gisteren: „Zes mil joen Catalanen begrijpen niet waarom Bogarde staat opge steld." Dat was tegen het zere been van trainer Louis van Gaal. „Zeer ernstig" noemde hij de bemoeienis van een van zijn bazen. „Dat is in strijd met mijn filosofie. Het beschadigt niet al leen mij persoonlijk, maar ook de ploeg. Dit soort verklaringen hebben altijd negatieve invloed op de resultaten van Barca", sprak een geïrriteerde Van Gaal, vlak voor het vertrek naar Lon den, waar Barcelona vanavond voor de Champions League uit komt tegen Arsenal. Winston Bogarde, was nog maar net teruggekeerd in het elftal van Barcelona na een schorsing wegens een rode kaart in het duel met Valladolid. Na Kluivert is hij dit seizoen de meest gestrafte Barqa-speler. Alle kritiek ten spijt kan de Ne derlandse verdediger wel op een basisplaats rekenen tegen Arsenal, de ploeg van landge noten Marc Overmars en Den nis Bergkamp. 'REBORD i J,UU. Tweede prijs: 7 winnaars. 14.285,70. Derde prijs: 129 elk f 1000,00. Vierde prijs: "ears, elk f. 250,00 Vijfde prijs: "naars, elk f 25,00. Zesde prijs: vinaars, elk f. 10,00. Zevende 182 winnaars, elk f. 5,00. Zes cijfers goed: geen winnaars. 1 winnaar, f. 10 000.00. Vier >0< winnaars, elk 1000.00 Drie 3 winnaars, elk f. 100,00 Twee 30 winnaars, elk f. 10.00. (Dordrecht). Eindhoven - RBC 2-2 (0-1). 5 Kooistra 0- 1. 80. Van Tuinen 1-1, 82. Corneille 2-1, 86. Penders 2-2 Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Corneille (Eindhoven). ADO Den Haag - Haarlem 0-1 (0-1). 45. Oostrom 0-1. Scheidsrechter: Van Beek (20. Schenkels) Toeschouwers: 3435 Rode kaart: 78. Cabeza (Haarlem), 81 Carrilho (Haarlem) 2xgeel. Gele kaart: Oos terhuis, Hasselbaink (Haarlem). Bijzonderheid: in de 20e minuut werd de wedstrijd stilgelegd nadat de arbiter groggy was neer gegaan toen hij de bal tegen het gezicht kreeg. Na vijf minuten werd de wedstrijd hervat onder leiding van vierde official Schenkels. BUITENLANDS VOETBAL Duut (Groningen) 3-1. De Jong (Terheij- den) - Fabrie (Rotterdam) 3-2. Finale: Bij de Leij - De Jong 3-1. Las Vegas Invitational, 5 miljoen gulden: Eindstand na 5 ronden: 1. Furyk 331 sla gen, 2. Kaye 332, 3. Hart 338, 4 Perry 339, 5. Magee 340. Wedstrijd over 90 ho- VOETBAL -Engeland: Sunderland - Aston Villa 2-1 New York. Playoffs Major League. National League: New York Mets - Atlanta Braves 4-3 (15 innings). Stand in best-of- seven: 2-3 American League: Boston Red Sox - New York Yankees 2-9. Boston Red Sox - New York Yankees 1-6. Yankees winnen best- of-seven met 4-1 en gaan door naar World (Kaz) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Karpov (Rus) - Judit Polgar (Hon) 1/2-1/2 Stand: 1. Timman. Karpov 1 1/2 punten, 3. Pol- gar, Sadvakasov 1/2. Open groep, voornaamste uitslagen vierde ronde: Van den Doel (Ned) - Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2, Neverov (Oek) - Van der Wei de (Ned) 1-0, Berelovic (Oek) - Arsov (Oez) 1-0, Gofshtein (Isr) - Brodsky (Oek) 1-0, Reinderman (Ned) - Werle (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Rus) - Bosboom (Ned) 0-1, Go- losjapov (Oek) - Kasimdzhanov (Oez) 1/2- 1/2, Bosch (Ned) - Jonkman (Ned) 1/2- 1/2, Blees (Ned) - Cifuentes (Ned) 1/2- 1/2, Podgaets (Oek) - Vedder (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1. Goerevitsj. Van den Doel, Neverov, Berelovich. Gofshtein 3 1/2 punten. 6 Werle. Bosboom 3 TENNIS Dordrecht'90 1-1 (1-0). 31. ld L'"0' 66 Myssmg 1-1 Scheids- "esterink. Toeschouwers: 4105. •e Looms (Heracles), Van Aerde Warmond. Snooker, Top-16. Eerste toer- Halve finales: Bij de Leij (Enschede) - Lyon. Mannen, 1,6 miljoen gulden Eerste ronde: Reneberg (VSt) Knippschild (Dui) 6-3 opgave, Ferreira (ZAf) - Hanquez (Fra) 6-4 6-3. Woodruff (VSt) - Clément (Fra) 6-4 6-2. Ivanisevic (Kro) - Pozzi (Ita) 4-6 6-3 6-4, Larsson (Zwe) - Delgado (Par) 6-3 6-3, Schüttler Dallas. Mannen, challenger, 75.000 gul- Halve finales: Szymanski (Ven) - Kempes (Ned) 7-5 6-4, Sa (Bra) - Sluiter (Ned) 6-3 6-3 Finale: Sa - Szymanski 7-5 4-6 6-4. Moskou. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Sugiyama (Jap) - Kremer (Lux) 6-1 3-6 6-2, Sidot (Fra) - Plischke (Oos) 6-3 6-4, Dragomir (Roe) - Likho- vtseva (Rus/8) 6-3 7-5. Bratislava. Vrouwen, 220.000 gulden. Eerste ronde: Gersi (Tsj) - Kruger (ZAf) 7-6 7-5. Osterloh (VSt) - Srebotnik (Slv) 6-3 6- 3, Barabansjikova (WRu) - Grzybowska (Pol) 4-6 6-3 6-4. Ranglijsten Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 6804 punten, 2. Davenport (VSt) 4412. 3. Venus Williams (VSt) 4136. 4 Serena Williams (VSt) 3021, 5. Seles (VSt) 2880, 6 Pierce (Fra) 2873, 7 Coetzer (ZAf) 1919 (8), 8. Schett (Oos) 1907 (7), 9 Halard-Decugis (Fra) 1900, 10. Tauziat (Fra) 1771, 84 Boogert 345. 90. Noorlander 319,5 (91), 93. Oremans 305 (89), 95. Hopmans 302,5(94). Mannen: 1, Agassi (VSt) 4339, 2. Kafelni kov (Rus) 3842, 3. Sampras (VSt) 3209, 4. Martin (VSt) 2812, 5. Kuerten (Bra) 2497, 6. Rusedski (GBr) 2409 (7), 7. Rios (Chl) 2369 (6), 8 Kiefer (Dui) 2322 (11), 9. Kraiicek (Ned) 2313 (8), 10. Corretja (Spa) 2137, 54. Schalken 834 (44), 77 Van Lottum 584 (79), 83 Siemerink 551 (96), 89. Wessels 538 (88), 150. Haar huis 301 (144), 185. Sluiter 223. WIELRENNEN Lausanne. UCI-wereldranglijst. 1. Jalabert (Fra) 2362 punten, 2. Boogerd (Ned) 1967. 3. Vandenbroucke (Bel) 1818, 4. Tsjmil (Bel) 1623, 5 Rebellm (Ita) 1590, 6. Markus Zberg (Zwi) 1528, 7. Armstrong (VSt) 1495, 8 Casagrande (Ita) 1417, 9 Ullrich (Dui) 1408, 10 He- ras (Spa) 1379, 38. Den Bakker 823, 39. Dekker 822, 55 Van Bon 655, 63. Hoff- In het clubblad van Rijns- burgse Boys stond laatst een interview met Patrick Heems kerk. Op de viaag wie hij wel eens zou willen ontmoeten, antwoordde de reservespeler van het eerste elftal: Een posi tieve Willem Spierdijk. Patrick Heemskerk zal mij wel benijden, want ik ontmoet bij na elke dag een positieve Wil lem Spierdijk. Ik ken hem en ontmoet hem omdat hij chef is van de sportredactie van het Leidsch Dagblad. En u kent hem ook, want als hij niet op vakantie is, schrijft hij deze ru briek vol. Het is wel een wonder dat de chef van de sportredactie van het Leidsch Dagblad zo posi tief blijft, want er wordt wat Noordwijk-spits Marco Kleijn wilde een paar weken geleden na het duel met Quick Boys geen commentaar geven aan het Leidsch Dagblad, want de krant moest eerst maar eens betere verslagen gaan schrij ven. De voorzitter van FC Lis- se vertelt dreigend in be stuurskamers dat het Leidsch Dagblad abonnees kwijt raakt omdat in de krant te negatieve stukken staan. In het clubblad van UVS staat dat UVS veel te weinig aandacht krijgt van het Leidsch Dagblad. De zwem verenigingen in de regio vin den het jammer dat de krant de tijden van de jonge wed- strijdzwemmertjes niet meer vermeldt. De bowlingclub wil een wedstrijdverslag op maandag in de krant, een ver melding in de rubriek Sport en Spel op woensdag vindt zij minderwaardig. Voor de krant gelden een paar spelregels. De sportpagina's zijn niet van elastiek, dus moet er een selectie worden gemaakt. Daarbij wordt geke ken naar niveau, leeftijd, en belangstelling voor de sport. De krant is geen clubblad, maar een onafhankelijk or gaan, dat zijn lezers moet in formeren en daarnaast een opiniërende functie heeft. Een eigenschap van nieuws is, dat het vaak negatiefis. Dat dq wedstrijd Bernardus - FC Rijnland volledig uit de hand loopt is nieuws. Dat er niet wordt gevochten bij Rijns- burgse Boys - Strijen niet. Dat er kritiek is op een trainer, is nieuws. Dat hij zijn contract gewoon uitdient niet. Maar soms is nieuws ook goed nieuws: een invaller die een prachtig doelpunt scoort, een ploeg die bovenaan staat, een talentvol jeugdlid dat door breekt. De krant is er om nieuws te brengen en om feiten weer te geven. Niet om 'het product voetbal', het korfbal, het bow len of de sport in zijn alge meenheid te promoten. Dat mogen de sporters, de clubs, de scheidsrechters, de be stuurders, de sponsors en de toeschouwers zelf doen. En daar schrijven wij graag over. JANET VAN DIJK 5/1 ijhi t Cler. jg, eCler is gisterochtend op 3in ^n8 bij Ajax opnieuw ge- erli efd geraakt. De linkerver- er viel tijdens een partijtje lley op zijn schouder, die kom schoot. De Leide- is minimaal drie weken chakeld. dook naar een bal die kort iet net kwam", aldus de ;e Ajacied. „Ik kwam on- ig neer en toen schoot hij Onderzoek in de het zie- vvees uit dat De Cler (ebroken heeft, jjn derde jaar bij de A-se- is dit de derde keer dat De ïoodgedwongen aan de i )oet blijven. Eerder al was B°e keer langdurig uit de e als gevolg van een reuk. Vanaf het begin van zoen was hij een vaste in de basis-elf van Ajax. ir: „Ik baal hier van. Het ARCHIEFFOTO HANS VAN WEEL ging de laatste tijd weer goed. Ik denk er maar niet te veel bij na en kijk liever vooruit. Mijn arm zit drie weken in een mitella en dan pas kan ik weer een beetje aan krachttraining doen." Trainer Jan Wouters is van ochtend met negentien man naar Israël vertrokken, waar donderdag Hapoel Haifa de te genstander is in de tweede ron de van het uefacup-toernooi. Als vervanger voor De Cler neemt Wouters Quido Lanzaat mee uit het tweede elftal. Het meespelen van de Portugees Dani (enkelblessure) is onzeker. Wel kan Ajax hoogstwaarschijn lijk weer een beroep doen op Frank Verlaat, die voldoende hersteld lijkt van een rugblessu re om in de basis te starten. Het treffen met Hapoel Haifa begint overigens pas om half tien, drie uur later dan gepland. Dit in verband met de herdenking van de moord op ex-premier Rabin. tegenslag Tim de Cler

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19