Het toilet is vaak besmet TV- WEER Het Gesprek van de Dag Voorbarig optimisme Soapen en sporten in het cardiotheater Koeien schrikken zich dood van ballonvaarders 75 MAANDAG 18 OKTOBER 1999 KNDAC ante COMMENTAAR Een 'onomkeerbare' stap die 'meer is dan we hadden venvacht'. Premier Kok was een blij mens na afloop van de Europese top in het Finse Tampere. En met hem vrijwel de gehele Nederlandse po litiek. Zeker, er is een stapje voorwaarts gezet in de richting van één gezamenlijk Europees asielbeleid, maar of dat het gejuich rechtvaardigt is een andere vraag. Concreet ligt er immers maar weinig vast: over ongeveer een jaar komt de Europese Commissie met voorstellen, die vervolgens de mallemolen van de politieke discussie ingaan. En dan begint pas écht waar het in feite om gaat en waarop elke poging tot een geza menlijk beleid tot nu toe is stukgelopen: de evenwichtinge sprei ding van het aantal asielzoekers over de verschillende Europese lidstaten. Al jaren vangen Nederland en Duitsland relatief veel asielzoekers op. De overige landen vinden dat wel best, en wie zal ze ongelijk geven? Misschien dat asielzoekers op termijn welkom zijn wan neer ze, net als indertijd de gastarbeiders, nodig zijn om de econo mie op volle toeren te houden. Maar voorlopig zijn vluchtelingen alleen maar een sociaal, maatschappelijk en politiek probleem. Wie dat kan afschuiven naar een ander, zal het niet laten. Als over een jaar Brussel met voorstellen komt voor een gezamen lijke procedure, zal het niet anders gaan. De lidstaten gaan uitzoe ken of de voorstellen uit Brussel voor hen méér of minder asielzoe kers betekenen en dat gegeven zal vervolgens hun standpunt be palen. Wie realistisch is, ziet dan voor de zoveelste keer een schier eindeloos politiek gevecht ontstaan met dezelfde partijen in de zelfde stellingen. Mogelijkheden om een feitelijk besluit nog jaren te rekken, zijn ruimschoots voorhanden. De Europese besluitvor mingsmachinerie is berucht om zijn traagheid. Natuurlijk is het een vooruitgang dat de vijftien lidstaten het in principe eens zijn over het feit dat er een gezamenlijke procedure moet komen. Maar zolang die er niet feitelijk is en bovendien in de praktijk zorgt voor een evenwichtige spreiding van het aantal asiel zoekers (er is bijvoorbeeld al afgesproken dat asielzoekers zich na toelating vrij door de EU mogen bewegen), gaat vooral het aloude spreekwoord op dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Kerk en Kunst Vierde stralende dag op rij „Het is snijdend koud! Krachtige oostenwinden gaan door met de aan voer van hele koude, continentale lucht. In de nacht en ochtend vriest het matig tot streng, 's middags wordt het nauwelijks warmer dan -5 graden." Zo zou het weerbericht kunnen luiden wanneer we twee maanden ver der waren geweest. De luchtdrukverdeling die al enkele dagen de weerkaart siert is namelijk klassiek winters. De smaakmakers zijn een krachtig hogedrukgebied boven het noorden van Europa en een complex lagedrukgebied in het zuidwesten. Later deze week is er 0^ ook een belangrijke rol weggelegd voor een diepe en omvangrijke oceaandepressie. Tussen hoge- en lagedruk wordt de aanvoer van koude en droge continentale lucht geprolongeerd maar, ter geruststelling, zo koud als medio december wordt het natuur lijk niet. Wel leveren we vrijwel dagelijks iets in. Kwam het kwik tijdens het weekeinde nog boven de 10 graden uit, vandaag zal dat plaatselijk al niet meer lukken en morgen blijft de temperatuur in veel regio's bij ongeveer 9 graden steken. De nachtelijke temperaturen schommelen tussen de 2 en 5 graden. Verder wordt het morgen de vierde stra lende dag op rij. Een minpunt is de sterke oostenwind. De ze is over land matig, langs de kust meest krachtig en soms ook hard van sterkte. Tijdens de tweede helft van de week komt er meer bewolking maar pas in het weekeinde is er kans op regen. De aangevoer de lucht wordt geleidelijk minder koud. Nog niet bij ons maar in het oosten van Nederland is in het weekeinde de eerste lichte vorst opgetreden. In Eerbeek werd gisterochtend -2,8 graden geregistreerd. Ook de afgelopen nacht heeft het plaatselijk gevroren. In westelijk Nederland schommelden de minimumtemperaturen rond de 3-4 graden (gisternacht in Bloemendaal 2,6). Overdag werd het op zaterdag bij veel zon nog zo'n 14 graden; gisteren bleef het kwik lager (Valken burg/Schiphol 11,6). jan visser Volgens onderzoek is slechts één op tien openbare wc's schoon Openbare toiletten zijn schrikbarend smerig. Slechts één op de tien is schoon te noemen. Van 'de heren' is maar 6 procent schoon, bij 'de dames' ligt het percentage op 16. De weinig smakelijke gegevens komen uit een onderzoek van het schoonmaakvakblad Service Management. Voor het onderzoek zijn in 150 toiletten van openbare gelegenheden monsters afgenomen van wc-bril, spoelknop, deurknop en kraan. Hoewel niet openbaar, werden ook 25 scholen aangedaan. Alle monsters zijn onderzocht op de aanwezigheid van bacteriën, ook wel entero's genoemd. Van sommige aardige programma's vraag je je af waarom ze zo gruwelijk laat worden uitgezonden. Dat geldt bijvoorbeeld voor de 16-delige serie 'Katholieken in de tivintigste eeuw' van de KRO. Aan vang zondagavond om kwart voor twaalf Je zou bijna denken dat men liever niet heeft dat je ernaar kijkt. Elke aflevering bevat een facet van het katholieke leven in deze eeuw. In 25 minuten wordt dat belicht via oude en nieuwe beelden en interviews met deskundigen. Echt diep gegraven wordt er niet, het is tamelijk lichte kost, opgediend door Maartje van Weegen, maar toch heel interessant. Vooral die archiefbeelden zijn verrukkelijk. Van vorige week kan ik me herinneren prachtige opnamen uit 1946 van een gigantische de monstratie van het katiiolieke verenigingsleven in het Olympisch stadion. Duizenden op de tribunes en op het veld. En wat een eer bied was er nog voor het episcopaat. De prelaten zaten op de eretri bune met de hooghartige allure van lieden die de zaak volledig in de klauw hebben. Een kwart eeuw later was alles wat tot hun al macht en levenssfeer behoorde, volledig naar de sodemieterij. Het is een serie die aanleiding geeft tot veel melancholie, zelfs al ben je helemaal niet katholiek. Natuurlijk, dat hele zuilengedoe (niet alleen bij de katholieken trouwens) was vaak enghartig, benepen en benauwend, maar er was anderzijds ook vertrouwdheid, samen hang en een samen-beleven. Dat er het een en ander aan verouder de gebruiken en geestelijk kreupelhout moest verdwijnen, was onaf wendbaar, de ellende is dat er wel met grote ijver is afgebroken, maar vrijwel niets voor in de plaats is gekomen, behalve onverschil ligheid en leegte. Gisteravond ging het over 'Kerk en Kunst'. Misschien meer dan bij enig ander onderwerp zag je hoe de kerk zich hier van de mensen ven'reemdde. Of het nu architectuur, beeldhouwkunst, letterkunde, film of wat dan ook betrof, voortdurend trapten de prelaten bij nieuwe ontwikkelingen op de rem en kwamen er verbodsbepalin gen. Het bracht diepe frustraties met zich mee. 'Alle kunst vindt zijn oorsprong in God', wordt wel beweerd, maar uitgerekend de leiding van de kerk leek daar blind voor te zijn. Alles moest in haar ogen ei genlijk blijven bij het oude, met die weelderige prullaria aan beel den en ander gefrutsel. Maar daar was het kerkvolk nu juist op uit gekeken, van dat 'vertoon' kreeg men in toenemende mate een af keer. Het leidde tot een tweede soort 'beeldenstorm' in de jaren zes tig en zeventig. Wat men nu kan constateren is dat de band tussen kerk en kunst geheel onzichtbaar is geworden. wil buys Service Management erkent dat 175 wc's voor een landelijke test er niet bepaald veel zijn, maar omdat het al de vijftiende keer is dat het onderzoek is ge daan, kan toch de conclusie worden getrokken dat het een smerige bedoening is in de openbare gelegenheden. In vijf tien jaar is het percentage scho ne toiletten niet boven de 35 procent uitgekomen. In de test van dit jaar blijft het percentage steken op 11. De onderzoekers bezochten vijftig toiletten in horecagele genheden, veertig in de ge zondheidszorg, veertig in open bare gebouwen als tankstati ons, bibliotheken, gemeente huizen en twintig in warenhui zen. De gezondheidszorg komt als minst vieze sector uit de test: in 15 procent van de wc waren zo wel bril, spoelknop, kraan en deurknop vrij van bacteriën. De horeca eindigt met 12 procent op de tweede plaats, openbare gebouwen met 10 procent op de derde plaats. Van de twintig warenhuizen was er tijdens het bezoek van de 'controleur' slechts één helemaal bacterie- vrij: een Hema. Van de 25 onderzochte scholen waren er maar twee helemaal schoon. Op de bril van de wc zitten het vaakst bacteriën. Dat is weinig verrassend omdat de zitting het dichtst bij de bron van vervuiling zit. 61 procent van de brillen is besmet. Op 46 procent van de spoelknoppen zitten ook 'beestjes'. Wie denkt dat dat niet erg is omdat 'ie na het doortrekken toch z'n handen wast, komt be drogen uit: het water wast de vervuiling wel weg, maar de handen worden weer vies als de kraan wordt dichtgedraaid: op Het is vaak een smerige bedoening in openbare toiletten. 59 procent zitten resten van uit werpselen. Maar ook de toiletganger die de kraan dichtdraait met een stuk je papier, of de gelukkige die een kraan treft met een infra rood zender of voetbediening is nog niet veilig; hij moet er nog uit, maar ook nog eens één op de drie handgrepen aan de bin nenkant van de deur is smerig. Overal afblijven dus, of hand- FOTO UNITED PHOTOS DE BOER schoenen aan, want van en tero's kun je flink ziek worden. Me een wondje aan z'n achter werk heeft en plaatsneemt op een bacterie, kan bijvoorbeeld een steenpuist krijgen. Wie met entero's aan z'n han den een appeltje eet, een siga retje rookt, duimt of nagel bijt, kan ernstige darminfecties op lopen. Ook ziektes als cholera, tyfus en paratyfus kunnen er mee worden overgebracht. Chemicus Jacques van den Wijngaard heeft de bacte riekweekjes geanalyseerd. Zijn advies aan bezoekers van open bare toiletten en wc's op scho len is om overal met de handen af te blijven. Kan de deur met de elleboog worden bediend? Vooral doen. En draai de kraan dicht met een papiertje. Wie per se wil zitten, kan het best een wc-papiertje over de bril leggen. „Die vieze stoffen hand doekjes die je wel eens in kroe gen ziet hangen, moet je al he lemaal nooit aanraken. Die lo pen zo'n beetje weg van de bac teriën", zegt hij. De oplossing van het probleem is overigens heel eenvoudig: va ker schoonmaken. „Desinfecte ren is niet nodig", aldus Van den Wijngaard. „Dat is prak tisch ook niet haalbaar, omdat de bacteriën pas na vijf minu ten inwerktijd het loodje leg gen. Gewoon regelmatig met een doekje langs de kritische delen gaan: bril, spoelknop, deurknop en kraan. Het beste zou zijn als dat gebeurt met een lapje met alcohol dat daarna wordt weggegooid. Maar het kan ook met gewoon water en een vaatdoek die geregeld wordt uitgespoeld." De schoonste van de 175 getes te toiletten was dan ook die waarover de monsterafnemer als commentaar op zijn testfor mulier had bijgeschreven: 'Leu ke toiletjuffrouw. Poetst na elk bezoek de bril.' Je favoriete soap zien en tegelij kertijd sporten; het wordt de fit nessliefhebber steeds gemakke lijker gemaakt. Tijdens de Fit nessvakdagen 99 het afgelopen weekeinde in Houten presen teerde het bedrijf Delcom het zogeheten cardiotheater. Daar in wordt de combinatie van in spanning en ontspanning ver der uitgebuit. „Inspanning van het lichaam, is de ontspanning van de geest, zegt J. Duijnhouwer van Del com. Die ontspanning moet nog groter worden in het cardi otheater, een wand aan televi sieschermen tegenover de fit- nessapparatuur. De beeldbui zen, natuurlijk wat groter dan het huiskamerformaat, tonen verscheidene programma's. Met een koptelefoon en een be dieningspaneel bij het fitness apparaat kan de gebruiker zijn eigen programma kiezen. Het cardiotheater heeft zestien ka nalen. „Je hebt mensen die 's avonds thuiskomen en op de bank tele visie gaan kijken. Ondertussen denken ze: zal ik nog gaan fit nessen of niet? Meestal beslui ten ze niet meer uit de bank te komen en televisie te blijven kijken. Met dit systeem kunnen mensen hun soap in het fit nesscentrum volgen, terwijl ze tegelijkertijd aan het sporten zijn", aldus Duijnhouwer. Televisie kijken tijdens het sporten gebeurt weliswaar al, maar dan is het vaak een mu ziekzender die aanstaat of er is een bewegingsband in de vi deorecorder geduwd. Boven dien stoort het omgevingsge luid bij de inspanning van het lichaam en de ontspanning van de geest, meent Duijnhouwer. Nu kan de sportschoolhouder een wand vol televisies installe ren om de klanten naast fitness ook het geliefde televisiepro gramma te bieden in de hoop dat het verloop van leden niet zo groot is. Natuurlijk is het een trend uit de Verenigde Staten, waar op verscheidene hometrainers al beeldschermen zijn aange bracht om niet alleen het eigen programma te kunnen zien, maar ook om te kunnen inter netten en e-mailen. Die trend is in Nederland nog niet gesigna leerd, weet Duijnhouwer. „En ik denk ook niet dat die komt. Ik kan me namelijk niet voor stellen dat mensen hun hersens erbij kunnen houden als ze sporten, een muis bedienen en tegelijkertijd hun hartslag in de gaten houden." Een luchtballon is waarschijn lijk de oorzaak van de dood van twee koeien in een wei in het Zeeuwse Westdorpe. Tijdens het Luchtballonfestival in Phi lippine medio september kre gen de koeien volgens de eige naar de schrik van hun leven. Eén van de ballonnen scheerde zo laag over de boomgaard waarin de koeien stonden dat de dieren in een shock raakten en het leven lieten. „Ik heb getuigen die het heb ben zien gebeuren", zegt boer Van der Velden, de eigenaar van de koeien. „Als het bewijs vast komt te staan, zal de verze keringsmaatschappij proberen de schade te verhalen op de ballonvaarders. Voor de zeker heid heb ik ook het drinkwater van de koeien laten onderzoe ken door een laboratorium, maar dat kan de doodsoorzaak niet zijn geweest." De organisatie van het festival is zich van geen kwaad bewust. „Ik weet er niets van", zegt woordvoerder Lauret. „Ik kan me ook bijna niet voorstellen dat koeien daarvan dood kun nen gaan. Maar goed, als het politieonderzoek dat nu wordt ingesteld anders uitwijst, horen we het wel. Dan zal het wel een verzekeringskwestie worden." „Koeien zijn zeer gevoelig voor stress", benadrukt L. van Dries- sen van de Zeeuws-Vlaamse tak van de landbouworganisatie ZLTO. „Nu het herfst is blijft de schade van landende luchtbal lonnen voor de akkerbouw wel iswaar beperkt - de oogst is van het land af - maar de beesten ondervinden er wel degelijk last van. De hele melkproductie kan er door van slag van raken." Worstelen met het duimdrukdeksel We zijn helemaal niet van die fuifnummers, maar mijn vrouw moet nog wel eens naar een feestje. Een part)', moet ik eigenlijk zeggen. Of, helemaal com pleet: een Tupperwareparty. Ze heeft liever niet dat ik erover schrijf want het is niet iets om trots op te zijn. Maar als je eenmaal bent verstrikt in de klau wen van Tupperware, is het lastig om je daaruit te bevrijden. Leden van een nationale boekenclub of Jehovah's Getuigen kennen dat gevoel wel. De bezoekers van een Tupperwareparty zijn tot in lengte van dagen tot elkaar veroordeeld. Het partij tje wordt in de regel bezocht door acht tot tien men sen, doorgaans familieleden of vriendinnen van de gastvrou w die de eerste keer zo overrompeld werden door de uitnodiging, dat ze niet tijdig op een aan vaardbare smoes konden komen. De groep houdt zichzelf jarenlang in stand door de prangende standaardvraag aan het eind van elke bijeen komst: wie mogen we de volgende keer als gast vrouw noteren? De gastvrouw-van-de-avond heeft daar baat bij: zij krijgt extra punten als er door de demonstratrice direct een nieuwe af spraakkan worden gemaakt. (Over dat pun tensysteem later meer.) Zelfben ik van 1960 en twee jaar later werd Tupperware op de Nederlandse markt geïn troduceerd. Ik ben er dus zo'n beetje mee opge groeid. Mijn vroegste herinneringen bestaan uit schoolreisjes met broodtrommeltjes en plastic drinkbekers waarvan je pas in de zesde klas ei genhandig het deksel afkreeg. Tuppenuare kun je niet in de winkel kopen, het wordt aan de vrouw gebracht door demonstratri- ces. Niet aan de man, want Tupperwareparty's hebben alle emancipatiegolven doorstaan. Ik DICK VAN DER PLAS ken geen mannen die ooit een Tupperwareparty hebben bijgewoond. Wat ik hier schrijf, heb ik uit spontane overlevering hardnekkig doorvragen en het achterover drukken van foldertjes. Tupperwareparty 's verlopen volgens een vast pa troonNa wat inleidend gebabbel volgt steevast het lekkennakertje: iedereen mag uit een mandje een plastic hebbedingetje kiezen. (Op die manier is ons keukenassortiment inmiddels al verrijkt met een kunststof schaamlapje waarmee je vastgeklonken doppen van flessen en potten afdraait en een merk waardig gevormde lepel om gekookte eieren uit de pan te halen.) Daarna demonstreert de demonstra- trice het assortiment frisdozen, ladenbussen, trendy mokken, serveerschalen, lepelleggers, keramische kruidenmolens en diepvriesdozen, legt uit wat waar voor bedoeld is en (zie ook de alinea over mijn schoolreisjes) verklaart hoe de deksels sluiten. Tup penuare heeft heel veel soorten deksels: wij noemen hier het astroflex-deksel, het duimdrukdeksel. liet drukknopdeksel, de deksels van ovale ruim tespaar ders, het duo-deksel, het ronde deksel en vierkante en langiuerpige deksels. Tuppenuare wordt op Amerikaanse wijze aan de vrouw gebracht. Elke geslaagde transactie levert de gastvrouw punten op. Zij mag aan de hand van een percentage van de uiteindelijke opbrengst van de party een gratis greep uit het Tupperware-assorti- mentdoen. Ook het maken van een nieuwe af spraak leven (zie alweer hierboven) punten op. Een hoogtepunt van de avond is: raden voor hoeveel er is verkocht. Bij de Staatsloterij krijgen we al jaren nul op het rekest, maar met dit kansspel hebben we de laatste keer een plastic sauslepel gewonnen. Tupperware is onverslijtbaar. En als er iets kapot gaa t door materiaal- offabricagefouten, kun je het gratis laten vervangen. Omdat je na een paar par ty's het basisassortiment wel hebt aangeschaft, moet je het hebben van de meteen hartje (nieuw in onze collectie) gemerkte producten. Daarbij valt op dat Tupperware ons gaandeweg niet alleen terugvoert naar de tijd van voor de wegwerpverpakking, maar ook van voor de uitvinding van eigentijdse verwor venheden als de magnetron en de wasmachine. Met verbijstering zag ik laatst hoe op ons aanrech t een plastic gevaarte waarin met gemak een breed beeldtelevisie kan worden verpakt, dienst deed om twee slavinken te ontdooien (er was hier sprake van een 'ontdooidoos'). En met dezelfde verbazing bezag ik op de camping hoe mijn wouw de tussendoor wasjes deed in een Tupperware-emmer die werd volgestopt met vuil ondergoed, werd afgevuld met water en zeepsop en daarna hermetisch werd afge sloten met ik weet niet meer welk deksel. Daarna volgde een proces van heen en weer rollen en het af en toe oplichten van die deksel om resterende lucht te laten ontsnappen. (Een eindje verderop in het toi letgebouw stonden tiuee machines werkeloos te we zen waarin je voor een luttel bedrag de was van het halve kampeerterrein in één keer volautomatisch kon reinigen Nieuw in de collectie van dit jaar, zo werden wij af gelopen week gewaar: het messenblok (Tupperchef, meteen gekocht), een maatbeker, de Superkom Ju nior, een Ontbijtwonder en het Tussendoortje. Ook voor het eerst verkrijgbaar op de Tupperware party: de Feestvormpjes. Maar die hebben we niet genomen. Wij zijn namelijk helemaal niet van die fuifnum mers. HOVENr Ihoven Ifscentr leid da M I L L E N N I U jjziekenl zijn dri ie jonge nog dagen oord ibdam duur di itoffer it en de houde imerva allen tc jge van vrijwel Reden voor deze krar °Pstra Nog 75 dagen en hel we millennium breel :om< in een dagelijkse seriirdw rug te kijken op belai gebeurtenissen die p grepen op correspon H!n Tvv rende data in de afgen 1000 jaar. Deze weel; 'eenten okt 1926: Opname ee ,pjjnac plaat Bing Crosby; lc deagen 1872: vondst van 'Ho ^P' mann-klomp'; 20 okt Jl^er Thomas Edison ma^ „geme ste lamp; 21 okt 18051gerede te zeeslag bij Kaap Ti gericht gar; 22 okt 1797: Een T r.deaut rachutesprong Jacqi ;twatei Garnerin; 23 okt 196 len en i: Olympisch goud Ani uen r Geesink. Ijacr 18 OKTOBER 1926 Met zijn ontspannen, ro izonken sche manier van zingen iet uitge hij een van 's werelds m ;ered. D luisterde zangers van de Idingsv eeuw. De stem van Han toek- en Crosby, één van de zeve r$ bereil deren van een rooms-k daarop ke caféhouder van Ierse n e; komst, is tevens zijn paf g' tot het rijk van de multii een ziel nairs. Op 18 oktober 19: neemt hij zijn eerste pla j(jg J] Dat doet hij samen mei vriend, Al Rinker, en hei iegein I got the girl' verschijnt d euwegei orkestleider Paul White: Ie passa die later Harry Barris aai ehoord duo toevoegt en ze de 'I ten en d Whiteman's Rhythm Be tien me noemt. Maar niet veel I; lofdbur staat 'Bing' (in z'n jeugd d tussei noemd naar een stripfij iese afki Crosby op eigen benen i papiere wordt hij tot het einde jaren vijftig één van dei rende figuren in de Ani se showwereld. In een I P-er agi He biografie schrijven Don van I Shepherd en Robert F. Den H; over de andere, ijzige k; jemaak Crosby, die op 73-jarige ot 1967 zal overlijden. Maar vel ng de_p inneren hem als de vrie man met de onverbidde flaporen (bij elke filmof met lijm aan zijn hoofd plakt), die in Londen va taxichauffeurs een grati jpstCI krijgt, omdat ze zo van houden. En als ze hemi^ On niet herkenden? „Och.i 'even dc neuriede ik even Whitei n mas en dan waren ze al overtuigd." henk ruijl In 1972 ne diens Rijcke was b binner Irupstee )e Nede de huidi ïrper het afbeeld nen, zuli mgeving MENSELIJ mil a SARAH FERGUSON, be kend als Fergie, heeft opschudding veroorzaakf^ familie van haar ex-man se prins ANDREW. In èe view met de respectabel The Times liet ze zaterd: ,t( schemeren dat ze wel hertrouwen met Andrew ze nog graag een kind wi interview, waar ze geen de mond nam over ond( haar slechte verhouding prins Philip en prins veroorzaakte een schokg ninklijke kringen Fergie (40) zelf in de tal Sunday Mirror lezen gens haar ex-schoonvaö|jg( 'in dromenland verkeer! denkt dat ze voor de met Andrew kan voor haar geen weg koninklijke familie", ze functionaris van het kor paleis. Zelfs koningin El die veel milder over haai schoondochter denkt vindt dat hertrouwen lijk is. agi De- maren v; door tot en kan ekening. operatii gezair teld, waa zcfiten krijc landers v pelpr Chi ns\ etwf ïn i trouwe jp teru lis erijz De Noord-Spaanse ragoza vergoedt de pri| gangskaartjes voor een van de Amerikaanse di BONEY M. De gemeera gisteren bekendgemaal concert zaterdagavond beneden alle peil was organisatie van het opt' aansprakelijk wordt g( genseen lid van het ge' bestuur dat het concert de, was het eerste deel concert normaal, maar de helft bestond voorbij gepraat van de zanger, schunnigheden en bek publiek. De vulgariteit slaande zanger was zo van „het concert" aan woord, klaagde de gem concertganger. 10am. h >weg in Burgemt de pros meisjes nand ger ige zelf is nle makki moet is. Bij leerd wc met de V\ iderd d' ipsche bar nif oor e- een b Meer dan t liep ven 'atse afge ontstonc 1. Brar dden war ij zelf b 'Ibeid asl uk moesti aezoel rit ;eS SSELr Ec nAmersfi K maken 'erd die o bevrijde r. De bee fè grond verv et halve lif>mg van

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2