Ajax komt goed weg tegen gehavend NEC is/Van Nistelrooy maken het verschil bij PSV Schilder inis de Nooijer: 'Ik heb n naar werken gekregen' Sport [(igdspeler i rlijdt op o tbalveld RKC weer met beide benen op de grond IDAG 18 OKTOBER 1999 fjin» PSV gaat een samenwerkingsverband aan met de se topclub Shen Hua. Voorzitter Harry van Raaij en direc- ommerciële zaken Fons Sporren hebben daartoe onlangs, •I seen vierdaags bezoek aan Shanghai, een intentieverkla- JJ idertekend. lorcontract met Shen Hua heeft tot doel te komen tot een itverking op voetbaltechnisch en marketinggebied. Met de jeugdopleiding, scouting en marktbewerking van naamgever Philips zijn de belangrijkste aspecten. De ko- e maanden zullen PSV en Shen Hua, behorend tot de elite ie jë, de beoogde samenwerking nader uitwerken. Van „We zijn verheugd ons een positie te verwerven in een antrekkelijk en onontgonnen voetbalgebied." de Nooijer had sinds 18 <■*•1 ier vorig jaar geen wed- j ieer gespeeld voor SC een. Hij had zaterdag tevreden kunnen zijn invalbeurt van twintig tegen Fortuna Sittard. de 30-jarige aanvaller een kanttekening bij erwachte terugkeer. „Ik kracht, anders had ik n;fnkeer gescoord." 3™ overheerste na de door een met 0-1 gewonnen tevredenheid bij de Nooijer. „Ik heb loon erken gekregen. Acht heb ik keihard ge- terug te komen en i n invalbeurt een be- euvv is de eerste om te dat de weg terug nog eel voltooid is. „De knie 'j uit sterker geworden, ik laast weer optimaal be- ïaar ik ben er nog niet. [jjj eekt voor zich dat ik ijdritme mis en ik heb niet voldoende kracht, maar twintig minuten i, maar ik hapte al deze week twee keer mee te doen bij de re- vanavond thuis tegen donderdag voor de gen Heracles - hoopt Nooijer 'een stuk CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 gaat op de Chinese toer Wouters prijst 'spirit en strijdlust' van zijn team Eredivisie Onverschillig vervolgde Ajax gisteravond zijn weg door de schrale Nederlandse competitie. Alsof er slechts een wandeling door het Nijmeegse park van De Goffert op het programma stond. In de achtervolging op PSV werd tegen NEC geen schade geleden (1-3). Maar bij het machtsvertoon van de Brabantse koploper, binnen de eigen landsgrenzen althans, stak het negende competi tie-optreden van de huidige nummer twee erg schril af. scherpte' te herwinnen. „Als het goed gaat, mag ik misschien vrijdag met het eerste mee naar AZ." Het spreekt voor zich dat hij blij is dat de kop er weer af is. „We wilden er geen druk op zetten en daarom hebben we pas een uur voor de wedstrijd bekend gemaakt dat ik op de bank zou zitten. Doe je het eer der, belt Jan en alleman je op. En nu het gebeurd is, komt de nadruk ook weer niet op de wedstrijd van het tweede te lig gen. Zo is het goed." Dennis de Nooijer was dolblij toen hij in Sittard het seintje kreeg om te gaan warmlopen. „Ik had er op gehoopt, maar niet op gerekend. Toen ik van de bank afkwam, was er wel even pijn door de stijfheid van de busreis en de kou, maar na het eerste sprintje was dat ver dwenen. Daarna hoopte ik dat ik goed zou spelen en dat ik het er heelhuids af zou brengen." Dat laatste lukte en in twintig minuten was Dennis de Nooijer twee keer dicht bij een doel punt. Hij wist doelman Arno van Zwam eenmaal te omzei len, maar kreeg de bal vervol gens uit een moeilijke hoek niet tegen het net. „Maar alles bijel- kaar is dit'een enorme opsteker. Ik kan nog niet helemaal een streep onder deze tien maan den zetten, maar 't zit er wel heel dichtbij." NUMEGEN HENK HOIJTINK Nog steeds is het bij elke wed strijd van Ajax de vraag of de vernieuwde ploeg vooruitgang vertoont. Vaak vond trainer Jan Wouters een bevestigend ant woord. Afgelopen woensdag, na de eenvoudige 4-1 zege op For tuna Sittard, kreeg hij bijval van collega Bert van Marwijk. Zo beleefd hoefde NEC's coach Jimmy Calderwood gisteravond niet te zijn. Wouters erkende ruiterlijk dat Ajax in Nijmegen het geluk aan zijn zijde had ge had. Cruciaal was in het armzalige duel de strafschop die scheids rechter Bossen gunde aan Ajax. Dat gebeurde kort nadat NEC, conform de veldverhoudingen, op 1-1 was gekomen. De Nij meegse aanvoerder Patrick Pot huizen bejegende Wamberto weliswaar druistig, maar de straf van Bossen oogde zwaar. Nikos Machlas schoot de elf- metertrap onberispelijk in: 1-2. Twintig minuten voor het einde brak Richard Knopper met een schuiver het verzet van NEC: 1- 3. Bepaald niet voor de eerste keer dit seizoen verbloemden de cijfers vele tekortkomingen bij Ajax. Aron Winter en Ri chard Witschge, door de rug blessure van Frank Verlaat op nieuw in het centrum van de verdediging aan elkaar gekop peld, gingen slordig te werk. De opbouw van de Amsterdamse defensie was mede daardoor slecht verzorgd. Het dieptepunt vormde de inleiding tot de Gel derse gelijkmaker. Nu was de jonge Tim de Cler de schuldige. De linksback bracht met een zwakke breedtepass Dani in verlegenheid. Maikel Renfurm kon de bal oppikken en over doelman Fred Grim tillen (1-1). Na de vervelende eerste helft, waarin John O'Brien met een gericht schot voor een flatteuze Ajax-voorsprong had gezorgd (0-1), gebeurde dat door de omstreden strafschop en het opportunistische antwoord van NEC. Dani wierp de lichtvaar digheid echter niet van zich af. Wouters wisselde hem een kwartier voor tijd, maar nader hand toonde de trainer zich (weer) de zachte heelmeester door de 'spirit en strijdlust' van zijn team te prijzen. De realiteit in Nijmegen was echter dat Ajax opnieuw zijn voordeel deed met de scheve verhoudingen en het magere peil in de nationale competitie. Het gehavende NEC koppelde goede wil aan een gebrek aan vernuft. De thuisploeg slaagde er niet in de fysieke overmacht van zijn aanvallers tegen de nog altijd onwennige Ajax-verdedi- gers uit te buiten. Jack de Gier, die zich nota bene viermaal voor Grim wist te manoeuvre ren, kon daarbij ook klagen over pech. Op slag van rust zag Grim, de beste Ajacied, de bal na de derde poging van NEC's spits tegen lat en paal ketsen. Het bleek nog geen afdoende waarschuwing voor Ajax, dat ondanks de woorden van Wou- NEC- Ajax 1-3(0-1). 31. O'Brien 0-1, 53. Renfurm 1-1, 55. Machlas 1-2 (straf schop), 72. Knopper 1-3 Scheidsrechter Bossen Toeschouwers 9000 Gele kaart Hesp, Rossi (NEC). Dani (Ajax). Fortuna Sittard - Heerenveen 0-1 (0-0). 55. Radomski 0-1 Scheidsrechter Koop man. Toeschouwers 6700. Gele kaart: Pa- ciorek (Fortuna). MVV - FC Utrecht 4-1 (2-0). 21. Emerson 1-0, 28. Taiwo 2-0, 70. Emerson 3-0, 73. Emerson 4-0, 82. Martell 4-1. Scheids rechter. Wegereef Toeschouwers 5800 Gele kaart: Wapenaar (FC Utrecht). Vitesse - Cambuur Leeuwarden 1-0 (1-0). 40. De Marchi 1-0 Scheidsrechter Van Huiten Toeschouwers 24.000. Rode kaart- 39. Alflen (Cambuur) 2x geel. Gele kaart De Marchi, Kreek (Vitesse), Berhal- ter, Scharrenburg (Cambuur). Willem II - RKC 2-1 (2-0). 31. Landzaat 1- 0, 33. Bombarda 2-0, 47. Schops 2-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers 14.500. Gele kaart: Prommayon, Ceesay (Willem II), Tim Cornelisse, Nascimento (RKC). PSV - FC Den Bosch 7-0 (4-0). 12. Van Ni stelrooy 1-0, 14. Van Nistelrooy 2-0 (straf schop), 43. Nilis 3-0, 45. Nilis 4-0, 48. Bruggink 5-0, 60. Bruggink 6-0, 74. Van der Doelen 7-0. Scheidsrechter. Jol Toe schouwers: 28.000. Gele kaart: Faber (PSV), Verhagen (Den Bosch). De Graafschap - FC Twente 0-0. Scheids rechter Temmink Toeschouwers: 8550. Sparta - AZ 3-6 (3-3). 11. Ima 1-0, 20. Inia 2-0, 38. Buskermolen 2-1, 45. Niel sen 3-1, 45 Van Galen 3-2, 45. Bosman 3-3. 49. Van der Weert 3-4, 54. Opdam 3- 5, 71 Ricksen 3-6. Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers 6236. Rode kaart: 13. Jan sen (Sparta). Gele kaart Marilia (Sparta), Lee, Buskermolen, Ricksen (AZ). Programma vrijdag: AZ - Heerenveen, za terdag: Cambuur - De Graafschap. Willem II - MW. PSV - FC Twente, Fortuna - Spar ta, zondag: Feyenoord - NEC, FC Utrecht - RKC. Ajax - FC Den Bosch, Roda JC - Vi- PSV Ajax Roda JC Willem II FC Twente AZ Heerenveen Feyenoord RKC FC Utrecht Sparta Graafschap 8 8 0 Rene van Rijswijk (links) en Tim de Cler vechten een luchtduel uit. 0 24 40- 6 0 23 31-13 2 19 16-11 2 19 20-19 1 16 12- 7 3 16 19-15 3 16 15-12 2 15 16- 7 2 15 17-14 3 14 13-15 5 12 9-14 6 9 14-23 4 7 9-12 6 5 13-27 6 5 10-25 6 4 11-20 7 4 9-18 7 2 6-22 ters in de pauze, aanvankelijk ook in de tweede helft met vuur speelde. De trainer van de on geslagen nummer twee van Ne derland kreeg ook gisteravond weer enkele raadsels door zijn eigen ploeg voorgeschoteld. Deze week wacht hem alweer een nieuw ongewis avontuur. Het Israëlische Hapoel Haifa, donderdag tegenstander in de tweede ronde van het UEFA Cuptoernooi, is geen club van naam. Maar van een ploeg die Besiktas en Club Brugge uit schakelt, mag Wouters meer weerwerk vrezen dan van een Fortuna uit vorm en een ge kortwiekt NEC. NEC: Roorda; Atmodikoro, Rossi, Pot huizen en Hesp; Oosterhof (76. Dos Santos), Schultz en Van Putten; Van Rijswijk, De Gier en Renfunn. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Witschge, Winter en De Cler; O'Brien, Knopper en Dani (80. Chivu); I^udrup (74. Gronkjaer), Machlas en Wamberto. Eerste Divisie de >er jarige amateurvoet- bm Oude Geerdink is overleden op het Diield van Achilles'12 n-\ ;elo. De jeugdspeler helminaschool werd /orjn door een hartstil- Eerste hulp mocht deifceer baten. Oude ee k had zaterdag al vaste jeugdelftal een d gespeeld. Hij fun- idi tondag bij het vierde n zijn club als inval- ens een gebrek aan TILBURG ANP RKC is weer terug op aarde. De vaste deelnemer van de na- competitie in de laatste jaren bevond zich na een kwart van het seizoen verrassend in de subtop van de eredivisie. Na PSV bracht zaterdag ook Wil lem II de ploeg van trainer Martin Jol terug in de realiteit. De Tilburgers klommen via een 2-1 zege naar de met Roda JC gedeelde derde plaats op de ranglijst. Willem II speelde in de eerste helft in een hoog tempo en kreeg binnen tien minuten drie goede kansen. Landzaat zette de thuisploeg in de 29ste mi nuut verdiend op voorsprong. De van MW overgekomen middenvelder schoot vanaf zestien meter knap raak. Drie minuten later leek het duel be slist Ceesay haalde de achter lijn en stelde Bombarda in staat zijn zesde doelpunt van het seizoen te maken: 2-0. In de 47ste minuut bracht Schops RKC terug in de wed strijd. De Waalwijkse midden velder tikte een voorzet van Lanckohr knap binnen. De Waalwijkers drongen het laat ste half uur aan maar kwamen niet meer tot scoren. Fortuna-Heerenveen 0-1 Bij Heerenveen maakte Dennis de Nooijer na tien maanden blessureleed zijn rentree. Hij viel twintig minuten voor het einde in voor Denneboom. Voor de pauze was het spel van beide kanten slaapverwek kend. Na de pauze kwam For tuna onder dnik te staan en dat resulteerde in de 55ste minuut in een fraai doelpunt van Ra domski na goed aangeven van Huizingh. Fortuna kwam in de laatste tien minuten nog enkele malen dicht bij de gelijkmaker, maar Kiekens, Landerl en Hamming kwamen niet tot scoren. MW-Utrecht 4-1 MW heeft zaterdagavond in Maastricht de eerste zege van dit seizoen behaald. FC Utrecht moest eraan geloven: 4-1. Voor rust brachten Emerson en Tai wo MW op 2-0, in de tweede helft scoorde Emerson nog maals twee keer. De Franse spits Didier Martel kon nog slechts de eer redden voor Utrecht. Sparta-AZ 3-6 Het was een doelpuntenfestijn op Spangen. De thuisclub was. vijf kwartier met tien man spe lend, niet bij machte voor sprongen van 2-0 en 3-1 vast te houden. Toen Opdam in de 58ste minuut 3-5 maakte en zo de zege voor AZ min of meer veiligstelde, kwamen spreekko ren los van de tribunes en staakte scheidsrechter Sterk de wedstrijd voor een tiental mi nuten. Voor Sparta scoorden Inia (2) en Nielsen. Voor AZ troffen Buskermolen, Van Galen, Bos man, Van der Weert, Opdam en Ricksen het doel van Toet. Hij was na een kwartier in het doel komen te staan na een ro de kaart voor Ronald Jansen wegens opzettelijk hands. Vitesse-Canibuur 1-0 Vitesse had al na tien minuten met tien man moeten staan. Centrale verdediger De Marchi vergreep zich zonder rugdek king aan spits Nelisse. Arbiter Van Huiten deed het incident echter af met geel, zowel voor De Marchi als voor Cambuur- speler Alflen die iets te fel pro testeerde tegen deze zwakke beslissing. Alflen kreeg zes minuten voor de rust zijn tweede gele kaart na een botsing met Zon- go. Kort daarna was het uitge rekend De Marchi die de score opende met een knappe kop bal. Het moedige Cambuur, dat soms zelfs met vier of vijf spit sen speelde, deed in de eerste helft niet onder voor de thuis ploeg. Het team van Kruys ver zuimde evenwel de lakse hou ding bij de Arnhemse verdedi gers af te straffen. Na de pauze kwam het aan geslagen Cambuur nauwelijks meer aan voetballen toe. Het aandringende Vitesse had vrij spel, maar wist zich geen raad met tal van kansen. Graafschap-Twente 0-0 De Graafschap kon niet en FC Twente wilde niet. De oostelij ke derby was daardoor een te leurstellend kijkspel. Doelpun ten vielen er ook al niet: 0-0. De Enschedese ploeg speelde even behoudend als in de uitwed strijd tegen NEC (0-1). De Tukkers gokten feitelijk alleen maar op een doeltreffen de counter. Booth was in de eerste helft dicht bij een doel punt. Hij kopte in kansrijke po sitie naast. De Graafschap toonde meer bezieling. Uit een aantal halve kansen wist de thuisploeg echter niet te sco- FC Zwolle - Excelsior 4-2 (1-2). 3. Mtiliga 0-1,8. Derksen 1-1, 26. Connolly 1-2, 52. Roelofsen 2-2, 56. Derksen 3-2, 70. Slot 4-2. Scheidsrechter De Graaf Toeschou wers: 5250. Rode kaart: 85. Turay, 87. Kruijer (Excelsior) Gele kaart Roelofsen (FC Zwolle), Connolly, Rijaard (Excelsior). VW - FC Volendam 2-2 (1-0). 21 Martens 1-0, 55. De Bruin 1-1, 66. Kokmeijer 1-2, 67. Smits 2-2. Scheidsrechter Buiting. Telstar - GA Eagles 0-3 (0-1). 17. Schuur man 0-1, 65. Stegeman 0-2, 86. Kooij- man 0-3. Scheidsrechter: Gerritsen. Veendam - Helmond Sport 1-0 (0-0). 55. Adams 1-0 Scheidsrechter: Slot. NAC - Emmen 2-0 (1-0). 19. Versteeg 1-0, 47. Salmon 2-0 Scheidsrechter Vink Toeschouwers: 8906. Programma: vandaag: AD0 Den Haag Haarlem, Heracles - Dordrecht'90, Eind hoven - RBC, woensdag: TOP - FC Gronin gen, zaterdag: Emmen - Heracles, GA E.ig- les - NAC. FC Groningen - Telstar, FC Vo lendam - TOP. Haarlem - VW. RBC - FC Zwolle, Dordrecht'90 - Eindhoven NAC 9 6 0 3 18 Eindhoven 8 5 0 3 15 Emmen 9 4 2 3 14 RBC 8 4 1 3 13 Heracles 8 4 1 3 13 ADODenHaag 8 4 1 3 13 Excelsior 9 4 1 4 13 Veendam 9 3 4 2 13 WV 9 3 3 3 12 GA Eagles 9 3 2 4 11 Dordr. '90 8 3 1 4 10 Volendam 9 2 3 4 9 Haarlem 8 2 15 7 Telstar 9 2 16 7 Helmond Sp 9 2 0 7 6 TOP 9 12 6 5 FC Zwolle le periodekampioen 27-14 24-10 24-13 11-15 13-11 13-11 11-10 10-12 21-17 13-16 13-11 13-13 11-13 12-20 12-15 7-15 10-19 6-16 d oer oppermachtig tegen onthutsend zwak Den Bosch ^cfdivisie leidt PSV een litie die zijn weerga Freewheelend kreeg gisteren ook de lijdza- i nummer acht, FC ch (7-0), te pakken. le architect van PSV's kkende serie, trainer Is, stiekem een heikele ?uü rd voorgelegd. Is PSV divisie zo ongelooflijk "6 e oppositie tot op he- mtstellend zwak? Hij of verbloosde niet en 'b echt geen idee." ee| i zijn voor Gerets van r 31 nerlei waarde. Veertig ■n scoorde PSV tot 'n fraai moyenne van edstrijd. Het konings- P Jud van Nistelrooy en ^nam daarvan 23 doel- >or zijn rekening. Het t jjj ts niets. „Het enige ït- is dat het niet lang ";n. Dat lijkt me programma van J ide maanden voor de .rvolgens kroop Ge- 'erdediger, maar eens van de vragensteller, staan de aanvallers e belangstelling? Mijn de verdediging heb- zes doelpunten geïn- Die mogen ook wel Ie hulde worden be- ïmt niet weg dat juist elrooy en Nilis het van Gerets smoel ge- eren excelleerde het >als de laatste weken gebruikelijk. Beiden twee keer in de een- dstrijd tegen een ont- Wak FC Den Bosch. :ooy, na acht compe- goed voor vijftien t'eld het vervolgens met een knieblessure voor ge zien. Gerets heeft Van Nistelrooy dit seizoen, en woensdag in Schotland in het bijzonder, nog hard npdig. De Belg houdt er „steeds meer" rekening mee dat het fenomeen uit Oss in Eindhoven blijft. „Dat proef ik uit alles." Dat hij deze voetbal jaargang nog vertrekt, is vol gens Gerets zelfs uitgesloten. „Voor nog geen zestig miljoen gulden, nee, voor nog geen 120 miljoen gulden laten wè hem gaan. Ruud wil dit seizoen bij ons gewoon een prijs pakken." Slechts weinigen twijfelen nog dat die prijs het landskam pioenschap moet zijn. In Ne derland heeft PSV dan wel nog geen oppositie van betekenis ondervonden, het gemak waar mee de ploeg tegenstanders met het gebrekkige niveau van FC Den Bosch aan de kant schuift, duidt op daadkracht en klasse. Gerets: „Ik heb hier een paar jaar als speler met vrij veel succes rondgelopen en het PSV van nu doet me terugdenken aan die periode. Ook toen wa ren we in staat wedstrijden sim pel naar ons toe te trekken. De kwaliteit in Nederland is ach teruit gegaan, dat kan ik niet ontkennen. Maar ook in mijn tijd kwamen uitslagen van deze aard voor." Martin Koopman, trainer van FC Den Bosch: „Er zullen hier nog meer clubjes sneuvelen, al leen niet zo kinderlijk eenvou dig als wij. Vooral de jonge gas ten hebben vandaag hun karak ter in de tas laten zitten." Wat voor FC Den Bosch in Eindhoven geldt, gaat voor PSV op in Europa. In de Champions League hebben de Brabanders nog geen rol van betekenis ge speeld. Na drie duels en één Fred van der Hoorn (links) kaapt dit punt meldde Gerets zelfs mon ter dat PSV was uitgeschakeld. „Het is over", zei hij na de ne derlaag tegen Glasgow Rangers, woensdag in Schotland op nieuw de opponent. Maai" Ge rets sprak niet de waarheid. „Dat heb ik toen bewust en weloverwogen gezegd, maar keer de bal weg voor de neus van Ruud van Nistelrooij. wat ik ermee bedoeld heb ga ik PSV: Kralj; Wielaert, Faber, Nikifor- nu niet vertellen." Gerets zin- ov en Heintze; Stinea, Van Bommel, speelt op snode plannen in ^o^o^Va^Nisteboo^'iJrr^mg" Glasgow, PSV S laatste kans op gink) en Nilis (62. Kolkka) verlenging van het Europese FC Den Bosch: Aerts; Verhagen, Van avontuur. Daar is voor PSV ,d.n,HooT'SchntenL-(62'N?lbh'ï°\aK Willems; Jones, Deckers, Michels (46. vooralsnog meer te halen dan Liefden) en Van der Laan; Bociek (76. in Nederland. Hobbelen) en Vos. Coen Dillen is weer (even) onder ons. Tot leven gebracht door Ruud van Nistelrooy. Lpc Nilis is een artistiekere voetballer. Zijn tech niek! Lust voor het oog. En hoe hij loopt! Nog nooit een grasspriet gekrenkt. Zo magnifique als hij woensdag een pass over een meter of 40 van (naar ik meen) Nikiforov (of Van Bommel) be handelde en met één stap zichzelf voor de RKC- keeper bracht, ddt is Nilis ten voeten uit. Zeggen dat Nilis de bal bij deze gelegenheid, die zonder goal bleef, mooi dood maakte doet de genialiteit van de actie tekort. De bal is niet dood geweest, Luc hield er het leven juist in. Toch heb ik, als ik het zeggen mag, honderd keer liever Van Nistel rooy. In deze mening sta ik niet alleen. Volgens PSV- voorzitter Van Raaij (deze krant, woensdag) wil de halve wereld Van Nistelrooy hebben. Geschatte dagwaarde zo'n 60, 70 miljoen. Een stok achter de deur is dat aller minst. De voetballer C. Vieri ging in Italië al van de hand voor 100 mil joen. Het is wat de gek ervoor geeft en omdat de gekte regeert is dat nog al veel. Dus weet PSV dat Van Nistel rooy vertrekt, als de seizoenkaart houders geluk hebben pas aan het einde van dit voetbaljaar. Wat opvalt aan Van Nistelrooy is niet alleen dat hij zo veel en zo ge makkelijk scoort. Ook dat hij aan de lopende band goals maakt terwijl hij niet in grootse vorm steekt, is voor een spits niet ongebruikelijk. Het speciale aan Van Nistelrooy vind ik de boosaardigheid die hij in zijn spel aan de dag legt. Hij kan, als het moet, op het gemene af zijn in de duels. Ziet tegenstanders echt als te genstanders, naait ze kaarten aan, versiert pe nalty's, enz. Maar dat bedoel ik niet eens. Het is zijn gedrevenheid die ik boosaardig zou willen noemen. Zijn schoten zijn zo kwaad. Leo Beenhakker haalde onlangs, wellicht ook in een poging 'zijn'Julio Cruz wat op te hemelen, een beetje zijn neus op voor Van Nistelrooy. Leo zei dat Ruud nooit de (belangrijke) eerste goal maakt. Dan kijkt Leo niet verder dan zijn neus lang is. Want daar geraken we bij nog een op vallende eigenschap van onze held. Zo vaak en makkelijk als hij zelf scoort, laat hij anderen scoren. Vitesse - PSV 1-6. De eerste twee goals van Brug gink, allebei op aangeven van Van Nistelrooy. PSV - Fortuna 2-1. Twee assists van Van Nistel rooy. Woensdag in Waalwijk. Nilis opende de score al in de eerste minuut, daartoe in staat ge steld door Van Nistelrooy. Ruud is geen Cruijff. Ook geen Van Basten, Ro- mario ofRonaldo. Van Nistelrooy is zichzelf en zijn vertrek uit de eredivisie is een te betreuren vooruitzicht. Het lijkt erop clat Van Nistelrooy alvorens af scheid van ons te nemen onze herinnering aan Coen Dillen opfrist. Dillen maakte in het seizoen 1956-1957 (34 wed strijden lang, netzoals nu) 43 doelpunten. Een ongeëvenaard en naar werd aangenomen nooit te evenaren topscorersrecord. Coen Dillen stierfin 1990, 63 jaar jong. Hij maakte voor PSV, de club tot welke hij als 14-jarige toetrad, 182 eredivisiegoals (in 195 wedstrij den). Eigenlijk is Coen Dillen vooral een naam. Zoals Kick Wilstra. Je bedenkt een spannende titel ('Coen geeft hem van katoen') en je ziet het jongensboek al voor je. Dat Coen echt heeft bestaan zie je bijna over het hoofd. Ja, we kunnen ge rust stellen dat Coen Dillen de on bekendste aller bekende topscorers is. Coen Dillen moordend schot, gave koptechniek) werkte als schilder voor Philips. De Dillens had den het goed. Want mevr. Dillen runde er een rookwarenzaak bij, aan de Frederiklaan in Eindhoven. Hoe mevrouw Van Nistelrooy de tijd doodt weet ik niet, maar ook de Van Nistelrooys redden het best. Ruud hoeft nooit te schilderen. PSV weet nog niet welke nieuwe topscorer het kopen zal van de schadeloosstelling van 70 mil joen. Misschien Vennegoor of Hesselink van FC Twente. Of wacht even, stond daar 70 miljoen? In dat geval Vennegoor én Hesselink. Frank Snoeks is verslaggever van Studio Sport

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19