Leeds United evenaart clubrecord Sport Barney kan ook verliezen Italiaanse overmacht in wereldbeker neemt af Rios, Rusedski en Williams win Atlanta Braves dicht bij World se MAANDAG 18 OKTOBER 1999 Anderlecht uitgebekerd brussel Anderlecht is zaterdag verrassend uitgeschakeld in het toernooi om de Belgische voetbalbeker. De ploeg uit Brussel verloor op eigen veld na verlenging met 4-1 van Ingelmunster, dat in de tweede klasse uitkomt. Na de reglementaire speeltijd was de stand 1-1. Feys, Degrande en Vanderdonck velden in de extra tijd het vonnis over Anderlecht. Ingelmunster plaatste zich bij de laatste zestien clubs. Excelsior Moeskroen liet het bij La Louvière na een doelpuntloze wedstrijd, inclusief verlenging, op strafschoppen aankomen. Daarin waren de veel hoger inge schatte bezoekers het meest bedreven (3-2). Auxerre terug aan kop parus Auxerre heeft zaterdag de koppositie in de Franse voet balcompetitie heroverd. De ploeg won in eigen stadion met 3-1 van Bastia. Lyon had zich vrijdag aan kop genesteld via een overwinning van 1 -0, uit bij Olympique Marseille. Voor Auxerre scoorden Marlet, Guivarc'h en Tainio. Soumah redde de eer voor Bastia. Het verschil tussen Auxerre en Lyon is na elf duels twee punten. Monaco volgt op een punt van Lyon op de derde plek. De Monegasken hadden thuis geen enkele moeite met Ra cing Strasbourg: 3-0. Simone, tweemaal, en Lamouchi waren succesvol. Oude Kamphuis scoort in Bundesliga hamburg Met zijn eerste doelpunt in de Bundesliga heeft Niels Oude Kamphuis Schalke'04 gisteravond naar de zege op VfB Stuttgart geleid (2-0). De voormalige speler van FC Twente schoot in de zeventigste minuut raak. Vijf minuten voor tijd be sliste invaller Sand het duel. Schalke klom dankzij de derde competitiezege naar de zesde plaats op de ranglijst. Bayern München versloeg zaterdag in een uitverkocht Olympia-stadion het eveneens in de Champions League uitkomende Hertha BSC: 3-1. De Berlijners, zonder de Nederlanders Van Burik, Maas en Roy, keken na een kwartier al tegen een 2-0 achterstand aan. Vijftien bloedproeven in Lombardije varese De medische dienst van de UCI heeft zaterdagmorgen in alle vroegte voor de start van de Ronde van Lombardije bij vijftien wielrenners bloed afgenomen om de hematocrietwaar- de vast te stellen. Het ging om coureurs uit de ploegen Casino, Polti en Vitalicio. Geen van hen kreeg een rijverbod zoals Erik Dekker om gezondheidsredenen overkwam voor het WK. Zintsjenko wint op Montjuich Barcelona Andrei Zintsjenko heeft de Klimkoers van Mont juich gewonnen. De Rus uit de Vitalicio-ploeg legde de basis voor zijn zege in de rit in lijn. De koers op de olympische berg geldt als de afsluiting van het wielerseizoen in Spanje. In het eerste gedeelte, een rit in lijn over 24,3 kilometer, kwam Zintsjenko met negen seconden voorsprong op de Spanjaard Martin Perduguero over de streep. Mauri werd op twaalf secon den derde. In de individuele tijdrit over 8,7 kilometer kon Mauri slechts twee seconden terugpakken op Zintsjenko, die tweede werd. Mauri was tweede in de eindrangschikking. Zijn fans waren het niet meer gewend, maar Raymond van Bameveld kan ook nog verlie zen. De nummer één van de wereld werd gisteren in de fina le van het 'Haaglanden World Top 16 Tournament' met 4-1 de oren gewassen door de Engels man Martin Adams. Maar wie er ook teleurgesteld afdroop, het darts-fenomeen zelf niet. ,.De mensen denken dat alles wat ik aanraak in goud veran dert," sprak Barney, „maar zo simpel is het allemaal niet. Ik ben geen robot, maar slechts een flink uit de kluiten gewas sen ex-postbode. Die af en toe gewoon kan verliezen, zeker te gen een speler als Martin Adams. Daar moet je verder niet moeilijk over doen, handje schudden en overgaan tot de orde van de dag'. Hij was, gaf hij toe, een tikje leeg. Na zijn enkelbreuk had hij zich helemaal gefixeerd op het WK in Zuid-Afrika. Dat moest en zou hij winnen. En hij won. Zoals hij elk toernooi wil win nen, en dat meestal ook doet. Zeker als er rankingpunten te verdienen zijn. „Een toernooi als de Brandstaff Masters in Eindhoven is leuk om te win nen. Hetzelfde geldt voor dit evenement. Maar leuk is iets anders dan belangrijk. Een WK is belangrijk, een Embassy is belangrijk", aldus Van Bame veld, die zei het gevoel te heb ben dat 'sommigen' het wel prettig vonden hem onderuit te zien gaan. „Dat merk ik, ja. Men stoort zich aan het feit dat ik alle aan dacht weg trek bij de andere Nederlandse darters. Maar wie wint de Embassy, de WK, de Brandstaff Masters, wie staat er ook in Den Haag weer in de fi nale? Daarom sta ik eerste op de wereldranglijst en zij (doelt op Co Stompé en Roland Schol ten) slechts 25ste. Dit was een Top 16-toernooi en dan mogen ze helemaal niet klagen, want in feite hoorden ze hier niet thuis. Hun resultaten bevestig den dat ook. Ze overleefden de eerste schifting niet eens. Na tuurlijk kunnen ze goed darten, heel goed zelfs. Maar ze moeten het eens laten zien op de mo menten dat het echt moet". Rabobank wint wereldbeker voor ploegen Voor het eerst sinds 1992 (Panasonic) werd een Neder landse ploeg winnaar van de wereldbeker. In de Ronde van Lombardije, gewonnen door de Italiaan Mirko Celestino, pas seerde het team van de Rabo bank de Italiaans/Belgische combinatie van Mapei. Andrei Tsjmil behield in het individuele klassement zijn voorsprong op Michael Boog- erd. De kopman van Rabobank finishte zaterdag in Bergamo vlak achter Tsjmil in een twee de groep als vijftiende en werd dus tweede in de eindstand van de wereldbeker. De twee verlo ren elkaar geen moment uit het oog. „Als ik mijn achterwerk optilde, deed Tsjmil dat ook. Heel vervelend", zei Boogerd. „De klassiekers beginnen daar door aan het einde van het sei zoen op een etappekoers te lij ken. Ik geef niks om dat wereld- bekerklassement. Met zijn tweede overwinning in een wereldbekerwedstrijd hielp Mirko Celestino (Polti) Italië aan het gemiddelde aan tal overwinningen van de laat ste jaren. Door zijn zege in 'de klassieker van de vallende bla deren' bracht de Italiaan het seizoentotaal voor zijn land op vier, precies zoveel als in 1993, '94, '95, '97 en '98. 1996 was een uitschieter met zeven wereld beker-zeges. In Lombardije overheersten de azzuri - met Danilo di Luca en Eddy Mazzoleni werden ze ook nog twee en drie. Maar over het geheel genomen was hun dominantie in de wereld- bekerklassiekers dit seizoen minder dan voorheen. Andrea Tafi (Parijs-Roubaix), Francesco Casagrande (Clasica San Sebas tian) en Mirko Celestino (HEW Classic en Ronde van Lombar dije) konden met hun zeges niet verhullen dat de Italianen terrein prijs moesten geven. Dat had te maken met de af wezigheid van Michèle Bartoli, in '97 en '98 winnaar van het regelmatigheidsklassement. Het seizoen van de Mapei-ren ner hield al vroeg op door een val in de Ronde van Duitsland. De tanende macht van de Itali anen was ook een gevolg van het goede presteren van de ren ners van de Rabobank. Michael Boogerd (Amstel Goldrace) zorgde voor de enige Neder landse overwinning, nadat Le on van Bon vorig jaar de HEW Classic, de jongste en minst aansprekende wedstrijd uit de reeks, op zijn naam had ge bracht. Van Milaan-San Remo, waar Andrei Tsjmil de basis legde voor zijn eindzege in het we reldbekerklassement, tot en met de Ronde van Lombardije was de kleur oranje veelvuldig van voren te zien. De wereldbe ker voor teams is een beloning voor de collectieve kracht, een Bremen-1860 München 1-3 burg 2-0, Rostock-Eintracht F Duisburg-Kaiserslautern 2-2 4n/fN« Hertha BSC 3-1, Stuttgart-Sci 7^ 2, Unterhaching-Wolfsburg l-| sel° Dortmund HSV ö-l/ ^chalketT - Leverkusen 8-17 Wolfsbu- nCl Bayern M. 8-14 Freiburg iorCC iwerl de je Arsenal-Everton 4-1, Coventr, 11 4-1, Derby County-Tottenham! f Sheffield Wednesday 2-0, le d thampton 2-1, Liverpool-Chels- „r n United-Watford 4-1, Wimb "VV ford 3-2, Middlesbrough-West intre Leeds 11-25 Middled Man.United 11-24 Liverpoo Arsenal 11-22 Coventry Sunderland 10-20 Southarr Leicester 11-20 Wimblet 9-19 Watford 10-17 Derby 10-17 Bradford 11-17 Newcay :;pn in Nantes-Bordeaux 0-1, Nancy-I 1, St.Etienne-Troyes 1-0, Le nes 0-1, Lens-Montpellier l'l Bastia 3-1, Monaco-Strasbou yeen. dan-Metz 0-2. Stand aar Auxerre 11-23 Paris Lyon 11-21 Marseik I it Monaco 11-20 St.Etiei 11( Bordeaux 11-18 Sedan Fiorentina-Parma 0-2, Udines Lecce-Reggina 2-1, AC MilaiW Piacenza-Bologna 0-0, Roma 1, Torino-Bari 3-1, Venezia- rona-Perugia 2-0. Stand: 6-14 Torino 6-13 Perugij 6-13 Ban 6-11 Udines 6-10 Bologni 6-8 Verona 6-8 Venezia 6-8 Caglian 6-8 Piacem Dwight Yorke (Manchester United) scoort met een fraaie omhaal in de wedstrijd tegen Watford. United won met 4-1foto ap Barcelona en Real Madrid verspelen punten Leeds United heeft zaterdag met de negende competitie zege op rij het 68 jaar oude clubrecord geëvenaard. De ploeg won in eigen stadion met 2-0 van Sheffield Wed nesday en bleef daarmee aan kop in de Premier League. Achtervolger Manchester United hield de achterstand beperkt tot een punt door thuis Watford met 4-1 opzij te zetten. gelaten, dat echter in de armen belandde van doelman Gerrard van Everton. De gelijkmaker, voor rust, kwam wel voor het grootste deel op conto van de Nederlander. Bergkamp knalde een vrije trap op de onderkant van de lat, waarna het voor Dixon een simpele klus was de bal in het doel te krijgen. Na rust maakte Suker twee doel punten, op aangeven van res pectievelijk Mare Overmars en Bergkamp, waarna oud-Ajacied Nwanko Kanu in de slotminuut de eindstand op 4-1 bepaalde. Chelsea ging verrassend on deruit bij Liverpool: 1-0. Nadat Thompson de thuisclub vlak na rust op voorsprong had gezet, konden enkele spelers van Chelsea zich niet beheersen. Het kwam Desailly en Wise op rood te staan. Alan Smith was voor Leeds de held, met twee doelpunten bin nen zes minuten. Sheffield, met Jonk en de van griep herstelde oud-PSV'er De Bilde in de ba sis, kon lange tijd bijblijven. De bezoekers hadden zelfs op voorsprong kunnen komen, ware het niet dat verdediger Southgate een inzet van De Bil de van de lijn haalde. Na 72 mi nuten trof Smith aan de overzij de voor het eerst doel. Kampioen Manchester had een gemakkelijke middag tegen Watford. Via Yorke, Cole (2) en Irwin liep de ploeg met Stam in de basis uit naar 4-0. Watford, met oud-Ajacied Nordin Wooter in de gelederen, deed slechts nog iets terug via John son (4-1). Arsenal behaalde thuis tegen Everton eveneens een ruime overwinning (4-1), hoewel Col lins de bezoekers na een kwar tier nog wel op voorsprong had gezet. Dennis Bergkamp had daarvoor al een goed schot los- Spanje Numancia heeft zaterdagavond aan een spectaculair duel met Barcelona een punt overgehou den. De ploeg van coach Louis van Gaal leidde in het Los Paja- ritostadion van Soria met 2-0 en 3-2, maar moest genoegen nemen met een 3-3 gelijkspel. Rayo Vallecano profiteerde volop van de misstap van de Catalanen. De promovendus pakte gisteren brutaal de kop positie met de uitzege (0-1) bij Alaves. Vallecano, nota bene de derde club uit Madrid, staat twee punten voor op Barcelona en vier punten op Deportivo la Coruna en Celta de Vigo. Bij Barcelona had Van Gaal met het oog op het Champions League-duel van morgen bij Ar senal het trio Luis Enrique, Rei ziger en Guardiola thuisgelaten. Bij de rust verdween ook Rival- do van het veld. Barcelona leid de op dat moment met 1-0 door een doelpunt van Figo. Na de 2-0 van Litmanen moest Figo plaatsmaken voor Zenden. Numancia, debute rend in de Primera Division, kwam voor 10.000 enthousiaste toeschouwers verrassend terug. Ojeda benutte zeven minuten voor tijd een strafschop, nadat Bogarde een overtreding zou hebben begaan op Navarro. Diezelfde Navarro bracht twee minuten voor tijd de ploegen op gelijke hoogte. Een treffer van Dani, de ver vanger van de voor vier wed strijden geschorste Kluivert, leek Barcelona in de negentig ste minuut alsnog aan de over winning te helpen. Enkele se conden later kopte Pacheta Ro- jo alsnog voor Numancia de ge lijkmaker in. Bogarde had op dat moment met een tweede gele kaart het veld al moeten verlaten. De international was nog maar net teruggekeerd na een schorsing wegens een rode kaart in het duel met Valladolid. Ook Real Madrid, midden in de week nog gelijkwaardig aan Barcelona (2-2), verspeelde twee punten. In het Santiago Bernabeustadion werd tegen Oviedo twee keer een voor sprong verspeeld, waardoor het opnieuw 2-2 werd. Valencia, in de Champions League een van de tegenstan ders van PSV, verloor zaterdag met 1-0 bij Athletic Bilbao. Daardoor bleef de club laatste op de ranglijst. Italië Rome juichte en huilde giste renavond. In de Serie A gaat La- zio Roma sinds dit weekeinde aan kop, maar verzuimde stad genoot AS Roma langszij te ko men. De ploeg verloor in eigen huis de topper tegen Juventus met 0-1. De Franse virtuoos Zi- nedine Zidane was in de wed strijd zowel held als schlemiel; de middenvelder scoorde maar moest in blessuretijd met rood het veld verlaten na een 'schwalbe'. Inter Milan verloor zijn onge slagen status. De ploeg van Ro- naldo verloor gisteren verras send bij het bescheiden Vene zia: 1-0. Daarvan profiteerde dus alleen Lazio, dat zaterdag al met 3-0 won bij Udinese. Inter en Juventus delen de runner- up-positie, met een punt ach terstand. AS Roma staat vierde, op twee punten van de koplo per. Inter leverde in Venetië knoeiwerk af. Doelman Peruzzi was de enige uitblinker. Dankzij hem viel de dik verdiende ne derlaag klein uit. Maniero maakte na de rust het doelpunt voor de degradatiekandidaat. AC Milan kwam gisteren te gen een andere laagvlieger evenmin tot winst. De topploeg bleef voor eigen publiek tegen Cagliari steken op 2-2. Müan moest zelfs twee keer een bla merende achterstand wegwer ken. De tweede gelijkmaker van de Duitse spits Bierhoff viel pas zeven minuten voor tijd. Het eerste Milanese doelpunt kwam op naam van Zjevtsjenko. Lazio leidde tegen Udinese al bij de rust met 2-0. Veron en Boksic maakten de doelpunten. Mihajlovic zorgde vlak voor tijd voor nummer drie. Parma dankte de zege van 2-0 bij Fio- rentina aan late treffers van Di Vaio en Boghossian. Bilbao-Valencia 1-0, Deporti 1, Numancia-Barcelona 3-3 Celta 3-0, Real Madrid-Ovie vés-Vallecano 0-1, Betis-Ati 2-1. Espanyol-Sociedad 0-t Sevilla 2-1, Zaragoza-Mallora Vallecano Barcelona Deportivo Celta S8319 Santa'n gen 8-17 Espany 8-15 R. U 8-15 Bilbao 8-14 Valladi deze mee van a Van Wont misschien rli tegen Boat tb rotterdam gpd ee k Feyenoord gaat er de 24 uur alles aan doei j< van Wonderen fit voor het Champions duel met Boavista. D van de centrum- blijkt niet zo ernstig het zich vrijdagavon n wedstrijd tegen Rod aanzien. Van WondeifH dat duel uit met kwetsuur aan zijn lies Van Wonderen is weekeinde behandi Dick van Toorn, die i leden wel meer van huzarenstukjes heeft Van Toorn is een mee snel oplappen van ge spelers. Maar pas n duidelijk zijn of Van inzetbaar is tegen de zen. 'eld gelo. helm doi Eersti ha vaste d ges londa zijn ens e Mirko Celestino (rechts) drukt zijn voorwiel net iets eerder over de finishlijn dan Danilo Di Luca (links) en wint de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. foto »rtr steuntje dat de ploeg dezer da gen wel kan gebruiken. Een team van drie externe experts onderzoekt momenteel in op dracht van de sponsor hoe het kon gebeuren dat het bloed van Erik Dekker aan de vooravond van het WK in Verona te dik was. Een Nederlandse ploeg die gemiddeld beter is in de klas siekers dan Mapei - enkele ja ren geleden was dat ondenk baar. Met name dank zij Mi chael Boogerd is het dit seizoen werkelijkheid geworden. Boog erd, ook nog eens tweede op de UCI-ranking, werd achter Frank Vandenbroucke tweede in Luik- Bastenaken-Luik, winnaar van de Goldrace, zesde in het Kam pioenschap van Zürich, negen de in Clasica Sebastian en be haalde ook nog eens ereplaat sen in niet voor de wereldbeker meetellende koersen als de Waalse Pijl (vijfde) en Parijs- Brussel (twaalfde). Verder won hij in het najaar, in één week einde, twee hoog aangeschre ven wedstrijden in Italië: de Ronde van Emilië en Milaan- Vignola. En dan te denken dat hij in het voorjaar al de etappe wedstrijd Parijs-Nice op zijn naam had geschreven, als eer ste Nederlander sinds Joop Zoetemelk twintig jaar geleden. Maarten den Bakker werkte mee aan het oranje succes met onder meer een derde plaats in L-B-L en een vierde in de Gold race. Verder werd Den Bakker onder verschrikkelijke weers omstandigheden ook nog eens tweede achter Bartoli in de Waalse Pijl. De Belg Mare Wau- ters scoorde de volle honderd punten voor de Rabobank door vorige week Parijs-Tours te winnen. Ook Markus Zberg, vijfde in de eindstand, en Leon van Bon (negende) droegen bij aan de ploegentriomf. singapore/wenen/zurich anp Marcelo Rios, Greg Rusedski en Venus Williams zijn de win naars van het tennisweekeinde. De Chileen verdedigde met succes zijn titel in Singapore. Rios overmeesterde in een uur en 32 minuten de Zweed Jo- akim Tillström met 6-2 en 7-6. De verliezende finalist oogde vermoeid na twee partijen over drie sets daags voordien. De fo rehand van Rios werkte dode lijk precies. De zege in Singapore bracht naast de cheque van een kwart miljoen gulden kostbare pun ten voor de Chileen, die zich handhaafde op de zevende plaats van de wereldranglijst. De finale in Wenen ging over vijf sets. Nicolas Kiefer, die Ri chard Krajicek de weg versper de in de halve eindstrijd, won de eerste twee tegen Greg Rusedski (7-6 en 6-2) maar boog daarna voor het opslagge- weld van de ex-Canadees uit Groot-Brittannië. De winnaar van de Grand Slam-cup in München revancheerde zich voor zijn nederlaag in Basel met drie zwaar bevochten sets: 6-3, 7-5 en 6-4. Hij maakte de partij uit met zijn 32ste ac< -divfigi litie Free gistere i nur ch (7 of ver :b echi zijn De honkballers van de Atlanta Braves zijn nog één overwinning verwijderd van de World Se ries. Ze speelden in de twee uitwedstrijden te gen de Mets in New York 'gelijk' (0-1 en 3-2) en staan in het kampioenschap van de National League nu met 3-1 voor. Het zou voor de vijfde keer zijn dit decenni um dat de Braves de eindstrijd van het Noord- Amerikaans profkampioenschap halen. In de American League brachten de Boston Red Sox de spanning terug door in de derde confronta tie flink uit te halen tegen de New York Yankees (13-1) en het verschil terug te brengen tot één winstpartij: 1 -2. Het team van de Mets had de derde neder laag geheel aan zichzelf te wijten. De New Yor kers lieten zeven honkslagen noteren maar scoorden niet. Atlanta kreeg in totaal drie lo pers op de honken. Het enige punt werd al ge maakt in de eerste inning, zonder dat daar een goede klap aan vooraf ging. Williams kreeg vier wijd en kwam door twee blunders van de Mets thuis. had Rusedski Kiefer digd van onsportief j finale duurde drie minuten. Het was partij ooit in Wenen. De heerschappij va |e Hingis wankelt. Zelf kkencj land kan zij de Willi. sPe niet van zich afhoui V0( ren verloor zij de fina dhtisie rich van Venus: 3-6 e oppi halve finale had Hinj intstej moeite gehad met de Nathalie Tauziat, 6- Venus Williams kreef zesde winst dit jaar 31 neriêi den. in fra; nJsliïj iud vé nam c 'or zij; Voor het eerst in 107 wedstrijden dj „ts nit liet de ploeg uit New York zich in één c betrappen op twee verkeerde aangoo lfV ves-werper Tom Glavine mocht zich i onderscheiden. Hij hield de nul tot d inning vast. Mike Remlinger en Joh maakten het karwei af. Daarin slaagde de linkshandige Rod vierde duel niet opnieuw. De 'closer' de tweede helft van de achtste inning uit toestaan dat John Olerud twee mal sloeg en de Mets weer hoop man had daarvoor tegen startende we Smoltz een homerun laten bijschrij mens Atlanta sloegen Brian Jordan Klesko de bal over het hek, ook al denkwaardige achtste inning. De slagploeg van de Red Sox kon i kend uitleven in de derde wedstrijd Yankees. De New Yorkse werpers kre 21 honkslagen tegen. Startende pitd Clemens moest al in de derde inni Vv.ce. J1 naar de kant, releaver Hideki Irabu bl< oplossing niet. Bij Boston excellr"* Martinez op de heuvel. i l(le m. ervolgi verded van d staan belaj de vt 's do Die n Ie huli 'mt nie elrooy van G ?ren e oals de gebru twee l wak F fooy, r I al goe piield 1

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18