Feyenoord is de kluts kwijt ax kan Bunga iet bijhouden Kansen Verstappen nog niet verkeken De Boertjes hijsen Ajax uit de rode cijfers Sport Michael de Roode ervaart uitverkiezing als compliment usland omineert rnstrijd TERDAG 16 OKTOBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -5356463 Jïtelaspiraties zijn verdwenen' tDE De uitglijder bij Roda JC was er een met verstrekken- "jjëvóïgen. Want de technische staf van de kampioen zei na en wedstrijden al dat het prolongeren van de landstitel niet »r tot de mogelijkheden behoort. Beenhakker: „Nou ja, het is vroeg en er kan natuurlijk nog een heleboel gebeuren in de jende maanden. Maar het is duidelijk dat na dit resultaat af- md doen van onze titelaspiraties. We zaten al in een mindere i, daar maakte niemand bij ons een geheim van. Maar nu ien we helemaal in een moeilijke situatie. Eén van de doelen we wilden nastreven was opnieuw meedoen voor het lands- ipioenschap. Sportief was en is dat ook van levensbelang rde club om bij te blijven in de top." Feyenoord is het con- t met de top drie nu kwijt. „We zaten al niet meer zo dicht iter de koploper omdat we in de laatste drie wedstrijden ze- punten hebben laten liggen," analyseerde Beenhakker. „Nu ren we helemaal achterop." rajicek tegen Kiefer in halve finale Richard Krajicek speelt in de halve finale van het ten- toernooi in Wenen tegen de Duitser Nicolas Kiefer. De als de geplaatste Muiderberger klopte gisteren de Oostenrijker 'fan Koubek met 6-2 6-1. Kiefer, de nummer zeven in Wenen, raste door de als eerste geplaatste Rus Jevgeni Kafelnikov in minuten uit te schakelen: 6-0 6-4. In Singapore haalde John Lottum de halve finale niet. Hij verloor kansloos van de als le geplaatste Australiër Lleyton Hewitt: 4-6 2-6. aterreus weer onder de lat iQVENDe keepers van PSV blijven om aandacht vragen, ensdag debuteerde Ivica Kralj tegen RKC (6-1) ten faveure Ronald Waterreus. Maar achter zijn tweede optreden, mor- tegen FC Den Bosch staat alweer een vraagteken. De Joego- af kampt met een dijbeenblessure. Kralj meed gisteren de lepstraining op De Herdgang. Na de training van vandaag slist trainer Eric Gerets of hij hem opstelt. „Ik kan er kort over Ivica is nog niet afgeschreven". Met het oog op de beslis- ide wedstrijd in de Champions League tegen Glasgow Ran- s, volgende week woensdag in Schodand, zal Gerets echter n risico's willen nemen. Doorstaat Kralj vandaag de laatste miet, dan verdedigt Waterreus tegen FC Den Bosch - en ver- ledelijk ook tegen Rangers - weer het doel van PSV. Vermoe- ijk zit verdediger Eric Addo morgenmiddag in Eindhoven irhet eerst dit seizoen op de bank. De Ghanees, met twaalf joen gulden de duurste aankoop van PSV, kwam sinds zijn irgang van Club Brugge nog niet voor de Brabanders in actie ivvege een enkelblessure. onfrère opnieuw coach Nigera os» Jo Bonfrère wordt opnieuw bondscoach van Nigeria, olgt Thijs Libregts op. Bonfrère wordt vandaag verwacht bij Mgeriaanse bond NAF. „Na zijn aankomst zullen de onder- idelingen met het ministerie van Sport worden afgerond, ima krijgt hij de leiding over het nationale team", aldus ani Yusuf, secreataris van de NAF. Libregts werd woensdag cieel ontslagen als bondscoach. De Rotterdammer keerde f [augustus al terug naar huis omdat hij zijn salaris niet kreeg. ifrère leidde Nigeria in 1996 naar olympisch goud bij de Spe- in Atlanta. Ook hij stapte daarna op wegens problemen '-1' dde betaling. Bonfrère moest in september vertrekken als dscoach van Qatar. Hij was sinds februari in dienst bij het staatje. Daarvoor werkte de Limburgse trainer bij Al Wahda le Verenigde Arabische Emiraten. Leidenaar Michael de Roode maakt kans zich binnenkort in het oranje te hullen. ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS RIJNSBURG CERTJAN VAN GEEN Hij moest het van ploegenoot Michel Roest vernemen en dacht dat die een geintje maakte. Maar Michael de Roode werd wel degelijk gese lecteerd voor het Nederlands amateurelftal van bondscoach Gerard Molenaars, dat op 10 november in Lisse tegen Ier land aantreedt. Met Jerrel Lin ger is hij de enige regiogenoot in de selectie van achttien spe lers, die nog wordt terugge bracht naar de definitieve groep van zestien. „Uiteraard ben ik verrast", zegt Michael de Roode. „Dit is toch een soort compliment." Afgelopen dinsdag werd de primeur van Roest bevestigd door zijn trainer bij Rijnsburg- se Boys Henk Wisman. Waar de 22-jarige Leidenaar de uit verkiezing aan heeft te dan ken, weet hij niet precies. „Misschien dat er iemand is komen kijken naar de wed strijden tegen FC Lisse en Ca- pelle. Toen speelde ik naar mijn gevoel wel goed. Maar ik weet niet eens wie de bonds coach is", aldus de ex-prof van Haarlem. Maar Molenaars kent hem wel. De Groninger zag De Roode in de wedstrijd tegen FC Lisse aan het werk. „Hij maakte een sterke indruk op me. Ik had wat informatie over hem gehad en ben toen zelf maar gaan kijken. Hij heeft een winnaarsmentaliteit." Mo lenaars bekijkt in de oefen wedstrijden tegen zondag hoofdklasser HoÏÏandia (27 ok tober) en eerstedivisionist Em- men (3 november), wie de laatste twee afvallers zijn. „We hebben meer spelers voor de positie van inschuivende vrije verdediger." De Roode is bezig aan zijn tweede seizoen in Rijnsburg. De Leidenaar voelde zich al snel op zijn gemak bij de za terdaghoofdklasser. „Ik denk niet dat het niveau zo veel ver schilt met Haarlem", zegt hij. „Het vorige seizoen verliep een beetje teleurstellend. We gingen na een sterke oefenpe riode vol goede moed de com petitie in, maar hadden een slecht begin. Daardoor heb ben we nooit bovenin kunnen meespelen." Rijnsburgse Boys staat mo menteel tweede, op een punt van ARC. „Het gaat wel lekker en we staan er goed voor, doordat we nu vanaf het begin punten pakken. We mogen niet klagen." De uitverkiezing van De Roode komt op een moment dat hij geblesseerd is en bovendien een schorsing uitzit. Afgelopen zaterdag stond hij in de gewonnen uit wedstrijd tegen Scheveningen (2-3) aan de kant. Wat hem met het Nederlands amateur elftal te wachten staat, is De Roode - die eerder alleen in het Leids elftal ervaring op deed met voetballen voor een vertegenwoordigend team - compleet onduidelijk. „Ik heb geen idee, voor mij is het alle maal nieuw. Ik ken alleen Jer rel Linger. Hoe de bondscoach eruit ziet, weet ik niet. Hij zal wel op mij afstappen, als ik me meld." Crisis dreigt na 2-1 verlies tegen Roda JC SCOREBORD in tumultueus duel ging y risionist Bax gisteravond r-3 ten onder tegen het Til- e Bunga Melati. De Voor re kwamen al na 15 se en op achterstand. De land werd bij 1-3 bereikt. ,rx is Schroevers scoorde de thuisploeg. Na rust leek g jebruik te kunnen maken ]de rode kaart van John Cees van Tongeren scoor- ree keer, maar kreeg ver- ns ook een rode kaart voor ermeende overtreding. De van Bunga kwam daarna niet meer in gevaar. De zaalvoetballers van Kou dekerk hebben in Sporthal 't Spant in Leimuiden koploper TZV Den Helder een 1-1 gelijk spel afgedwongen. De debutant in de eerste divisie had in de tweede helft de winst eenvou dig kunnen pakken, maar Ed win Toet en Hicham Rbfi faal den steeds weer in kansrijke postitie. De 150 toeschouwers zagen Den Helder in de eerste helft op voorsprong komen. Uiteindelijk was het Mark van Bern mei, uit een pass van Ray mond den Horder, die gelijk maakte. Feyenoord koerst regel recht op een crisis af. De kampioen, in mei met een straatlengte voorsprong boven de concurrentie ge ëindigd, is na amper drie maanden in het seizoen 1999-2000 behoorlijk de weg kwijt. In Kerkrade gin gen de Rotterdammers op nieuw onderuit (2-1), waardoor er nu al een ga pend gat dreigt met de an dere Nederlandse top. KERKRADE MARCEL VAN DER KRAAN Niet de kille cijfers - Feyenoord heeft pas vier van de negen par tijtjes gewonnen en heeft al twaalf verliespunten - maar de manier waarop de ploeg van Leo Beenhakker op dit moment met zichzelf worstelt duidt erop dat er van een zorgwekkende situatie sprake is.De tegenstan ders van Feyenoord hebben geen enkele angst meer voor de Rotterdammers. Roda JC, dat nota bene met vier invallers speelde, voelde dat er succes was te behalen en maakte vanaf het begin jacht op de nummer vijf - sinds gisteravond nummer zes - van de eredivisie. Met acht internationals in de gelederen zou er genoeg erva ring en rust in de gelederen moeten zijn om een moeilijke periode door te komen. Te meer daar het seizoen nog maar net op gang is en Feyen oord zich met de nodige bom barie op de Champions League stortte. De vraag is hoe de Rot terdammers daarin het hoofd nog boven water moeten hou den, als het al zo'n karwei is om in de Nederlandse competitie een vuist te maken. De afgelopen dagen ergerden de spelers van Feyenoord zich aan de felle kritieken die er al in media zijn geweest. Op zich is dat niets nieuws, want in de Kuip creëert men zelfs in goede tijden bewust een vijand om zich tegen af te zetten en om de krachten te bundelen. De beste manier om de critici de mond te snoeren, lieten de spelers gis teravond liggen. Een overwin- Na de vroege goal van Tomasson was er nog geen vuiltje aan de lucht bij de Rotterdammers. ning op Roda JC zou aan de vooravond van drie loodzware Champions League-weken eni ge rust hebben gebracht. Maar een zege zat er op Kaalheide geen moment in. Na vier gelijke spelen (Rosen borg, Boavista, AZ, Vitesse) en een nederlaag (RKC) vond Leo Beenhakker dat er niets anders op zat dan terug te keren naar de 'basis'. Wat hij daaronder verstaat werd in Kerkrade al gauw duidelijk: de tactiek en de opstelling waarmee Feyenoord vorig seizoen kampioen werd. Op één poppetje na (Rzasa) zag het elftal er precies zo uit als een half jaar geleden. Dat betekende dat er voor Bonaventure Kalou geen plaats meer was. In tijden van nood is het geen verkeerde gedachte als een trainer, in zijn poging een ontspoorde trein weer op de rails te krijgen, even een stap terugdoet. Maar met Kalou werd bij de Rotterdammers juist de beste van de vier aan vallers geslachtofferd. De Afri kaan nam gedwee plaats in de dug-out, maar moet zich heb ben afgevraagd waaraan hij dit lot had verdiend. Naast Cruz is Kalou de man met de meeste doelpunten bij Feyenoord en is hij als een van de weinige Feye- noorders in staat om in de voorste linie een bal vast te houden. Feyenoord kende een sensa tionele start in Kerkrade en leek daardoor even het idee te heb ben dat het als kampioen nog iets meer in huis had dan een subtopper als Roda JC. Jon Dahl Tomasson bracht zijn ploeg na twee minuten al aan de leiding, toen hij na een schot van Julio Cruz in de rebound de boomlange Australische doel man Zeljko Kalac passeerde. Een kwartiertje ging het goed met Feyenoord, maar daarna holde de ploeg weer net zo hard achteruit als de voorbije weken. Roda IC legde de ploeg van Beenhakker op de pijnbank en vuurde de ene na de andere 'kogel' op de arme Jurek Dudek af. Alleen omdat de Pool de ene na de andere 'wereldsave' pro duceerde, bleef Feyenoord het grootste deel van de eerste helft nog overeind. Maar op slag van rust kwamen de Limburgers toch langszij. Zavarin schoot de zoveelste voorzet van Garba La- wal in de touwen: 1-1. De thuisclub had op dat mo ment al lang door dat het voor het huidige Feyenoord geen en kel ontzag meer hoeft te heb ben. In het tweede bedrijf den derde het net zo hard over de Rotterdamse ploeg heen als daarvoor. Er was nog geen uur voorbij of Roda JC had ook doelpunt nummer twee achter Dudek liggen. Ulrich van Gob- bel leverde de bal in, Bob Pee- ters counterde over de vleugel en Arno Doomemik maakte het af: 2-1. Roda )C: Kalac; Rudge. Valgaercn, Luijpcrs en Van Haaren: Zafarin (84. Vrede), Van der l.uer. Doomernik en Lawal (82. Van Dessel); Tchoutang (87. Jacobs) en Peelers. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Kon terman, Van Wonderen (73. Cairo) en Rzasa; Bosvelt (59. Kalou), Van Gastel, Tomasson en Paauwe; Cruz en Van Vossen (De Visser). PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 15 oktober: 13 8 9 -20-25-27-32-33-40-41-46-47- 49 - 54 - 60 - 63 - 65 - 68 - 70 (onder voor behoud). VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - Feyenoord 2-1 (1-1). 3. Tomasson 0-1. 45. Zafarin 1-1, 58. Doomernik 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 10.000. Gele kaart: Zafarin (Roda JC), Paau we (Feyenoord). STAND 7 7 0 0 21 33- 6 8 6 2 0 20 28-12 9 6 1 2 19 16-11 8 5 1 2 16 18-18 8 4 3 1 15 12- 7 9 4 3 2 15 16- 7 8 4 2 2 14 12-13 8 4 1 3 13 14-12 8 4 1 3 13 13-12 8 3 3 2 12 16-14 8 4 0 4 12 8-10 8 3 0 5 9 11-17 8 1 3 4 6 9-12 8 1 2 5 5 10-18 7 115 4 10-17 8 1 1 6 4 9-17 8 0 2 6 2 6-21 8 0 2 6 2 9-26 Perez (MW) Eénwedstri|d Bos-8 schaart (FC Utrecht). Van Wanrooy (RKC). Go Ahead Eagles: 3000 gulden, Hel mond Sport: 5000gulden. Duitsland competitie: Bielefeld - Dortmund 0 - 2, Leverkusen - SSV Ulm 4 - 1 Frankrijk, competitie: Marseille - Lyon 0 -1 Lyon koploper. GOLF Wentworth. WK matchplay. Tweede ronde (36 holes): Montgomerie (Sch/2) wint van Begay (VSt) met 2 holes en nog 1 te gaan, 0'Meara (VSt/1w.v Parry (Aus/8) op 39ste hole. Price (Zim/4) w.v. Gcosen (ZAf) 6 en 5. Harrington (Ier) w.v. Els (ZAf/3) op 38ste ho le. Barcelona. Gene Sarazen World Open, 1,2 miljoen gulden. Stand na tweede ronde (afge broken wegens onweer): 1. Björn (Den) 135 slagen (-9), 2. Tinning (Den), Levet (Fra) 136, 4. Mitchell (Eng) 137, 5. Tomori (Jap), Park (Wal) 139; 92. Derksen (Ned) 149 (75 74) Wordt zaterdag vervolgd, Lafeber (Ned) na 2 holes (level par) 53ste. PAARDENSPORT Luik. CSI. Springconcours: 1. Rozier(Fra) Brigand d'Etenclin 0/47,26, 2. Michael Whi taker (GBr) Liberretto 0/51,26, 3. Coyle (Ier) Ariane 0/51.76, 7. Tacken (Ned) Jeola 0/53,09,13 Lansink (Ned) Nissan Zandor Z 0/66,63 RUGBY Londen. WK. Groep A: Zuid-Afrika Uruguay 39-3(27-3) Stand: 1 Zuid-Afrika 3-9 (132 35), 2. Schotland 2-2 (72-58), 3. Uruguay 3-2 (42-97), 4. Spanje 2-0(18-74). Groep B: Engeland - Tongo 101-10 (38-10) Eindstand: 1Nieuw-Zeeland 3-9 176-28), 2. Engeland 3-6 (184-47), 3. Tonga 3-3 (27- 171), 4. Italië 3-0 (35-196). Groep E; Ierland - Roemenië 44-14 (27-6). Stand: 1. Australië 3-9 (135-31), 2. Ierland 3-6 (100-45), 3. Roemenië 3-3 (50-126), 4 Verenigde Staten (52-135) 3-0. SCHAKEN Computet firma Baan kan doorslag geven 'an de vijf gouden medail- igen op de voorlaatste dag iet WK turnen in China id. Twee keer was er voor Alexej Nemov (vloer lardvoltige), Elena Zamo- gtl ikova zegevierde bij het Ispringen en de tot dusver tuinlijke Svetlana Chorki- de sterkste op de brug. zegereeks van Nemov be isteren vroeg. De 23-jarige irdediger trok op de vloer registers open en nam tigend revanche voor de stellende achtste plaats in tieiftprutste meerkampfinale, ït paardvoltigeren stootte >v zijn vroegere landge- Valeri Belenki genadeloos troon. De flankbewegin- scharen die hij in werve- KUALA LUMPUR GPD Alexej Nemov turnt schijnbaar moeiteloos de lastigste bewegingen. FOTOAP lend-tempo liet zien, brachten hem met minimaal verschil (0,013) voorbij de Roemeen Ur- zica. De finale aan de ringen lever de China het eerste individuele goud op. Zhen Dong (22) toon de de beste beheersing. De 17-jarige Elena Zamolod- tsjikova haalde bij het paard- springen het eerste goud bin nen voor de Russische vrou wen. Met de 9,718 zette zij al di rect een score neer waar de concurrentie zich op stukbeet. Svetlana Chorkina boekte het eerste succes op haar favoriete toestel, de brug ongelijk. Met al drie wereldtitels en één olympi sche titel op dit onderdeel op zak liet Chorkina zich niet ver rassen. De kans dat Jos Verstappen volgend jaar in de Formule 1 rijdt is nog niet verkeken. Er zijn nog twee teams met vacatures: Minardi en Arrows. Tijdens een interview voor het commerciële Engelse televisiestation ITV zei Arrows-baas Tom Walkinshaw dat Jos Verstappen één van de kandidaten is. Zijn concurrent is de Japanner Takagi, die dit jaar bij Minardi reed. Nadeel voor Verstap pen: Takagi neemt drie miljoen gulden sponsorgeld mee. Misschien dat het Nederlandse software bedrijf Baan een belangrijke rol kan spelen in de stoelendans rond de laatste zitjes in de Formule 1 voor volgend seizoen. Baan heeft zich voor de twee laatste races van het seizoen verbonden aan Arrows, omdat het zich wil richten op de Oosterse markt. Het Barneveldse bedrijf heeft echter nog geen toezeggingen gedaan voor volgend seizoen, zo meldt een woordvoerder van de Britse renstal. Wel gonsde het enkele maanden geleden van de geruchten rond Verstappen in de Engelse pers. De Neder lander zou een overeenkomst met grote sponsor hebben. Het is nu buigen of barsten voor de Lim burger, want veel opties zijn er niet meer. Arrows mag dan wel niet een van de meest betrouwbare renstallen zijn en niet be schikken over een topbudget; het is wel een de laatste kansen voor Verstappen om te rug te keren in de Formule 1. Bovendien ziet de toekomst van Arrows er niet zo somber uit. Teambaas Walkinshaw heeft al een deal gesloten met Supertec, dat de mo toren zal leveren voor volgend seizoen. In Malaysia op het nieuwe circuit van Se- pang kan dit weekeinde al de beslissing om de wereldtitel in de Formule 1 vallen. Als Hakkinen wint en Irvine valt uit, is het pleit beslecht. Maar er zijn geen voorspellingen te doen. Op de Nürburgring, enkele weken geleden, was de race een loterij, uiteindelijk volkomen onverwacht gewonnen door Johnny Herbert. Zo'n gekke wedstrijd is ook te verwachten in Kuala Lumpur. Sinds half september is het nog geen dag droog geweest en de weersvoorspellingen wijzen op regen tijdens de wedstrijd. En regen in de tropen is niet zomaar een buitje. De af gelopen dagen is het nieuwe circuit al en kele keren veranderd in een glijbaan, waar op de vreemdste uitslagen mogelijk zijn. Een natte baan is in het voordeel van Mi chael Schumacher, de teruggekeerde ko ning onder de regenrijders. Tijdens de vrije trainingen was de Duitser, al sneller dan Hakkinen, die slechts achtste werd. Eddie Irvine staat twee punten achter en kan al leen maar hopen op fouten van zijn con current. Dat is geen ijdele hoop, zo is al ge bleken. Hakkinen en zijn McLaren-team hebben al een aardige foutenlast opge bouwd. De terugkeer van Schumacher stemt Irvine tot tevredenheid. Hij kan in deze fase van de strijd alle steun gebruiken in zijn jacht op de titel. Vraag is of Schuma cher hem dat wil verlenen. De Duitser hield zich in Kuala Lumpur redelijk op de vlakte. Volgens hem is er maar één manier om zo wel Ferrari en Irvine te helpen: „Door te winnen. Dan voorkom ik dat Hakkinen tien punten krijgt. Het maakt niet uit of Eddie kampioen wordt, alleen dat Ferrari de titel bij de constructeurs behaalt." De race start morgenochtend acht uur Nederlandse tijd. Hoogeveen Open toernooi. Eerste ronde: Goerevitsj (Bel) - Van Delft (Ned) 1-0, De Jong (Ned) - Ttviakov(Rus) 0-1, Kasimdzha nov(Oez) - Jens (Ned) 0-1, L'Ami (Ned) Westerinen (Fin) 0-1Vedder (Ned) - Van den Doel (Ned) 0-1, Reinderman (Ned) - Pel (Ned) 1-0, Barsov (Oez) - Amesz (Ned) 1-0, Brodsky (Oek) Van der Erf (Ned) 1-0, Rem- mel (Ned) - Gofshtein (Isr)O-l. TAFELTENNIS m 'toertjes De Boer en Edwin van Sar hebben het financieel sei- voor Ajax gered. Het resultaat ^Jatisfers van 63,3 miljoen tilde de 'M r'°e beursgenoteerde voetbal- het afgelopen boekjaar naar een 'winst van dertien miljoen. Vo- ör kwam de club nog uit op een 65 van meer dan vijf miljoen. Kir het lopende jaar, dat is inge- °P 1 juli, krijgt Ajax er nog een kluif aan in de zwarte cijfers te Bn, zo schetste algemeen-direc- teur F. Kales vrijdag tijdens de pre sentatie van de jaarcijfers van 1998/99. „We kunnen er niet op re kenen dat we jaarlijks zo'n resultaat boeken met transfers." De transfer sommen zullen volgens hem de ko mende jaren geweldig fluctueren. Volgens zijn financiële rechter hand, J. Slop, heeft Ajax met de ver koop van Oliseh, Benni en Sibon al een aardige bodem gelegd om de klapper van vorig jaar te kunnen be naderen. Zo leverde de overgang van Oliseh naar Juventus ongeveer twin tig miljoen op. Het is dan zaak voor Ajax zich on der meer met de verkoop van shirts, sjaaltjes en Ajax-bekers minder af hankelijk te maken van de spelers- aan- en verkoop. De supportersarti kelen brachten bijna 55 procent meer in het laatje dan vorig jaar: 9,9 miljoen tegen 6,4 miljoen. Ajax had dat te danken aan de gestegen ver koop via internet en postorders, wat echter gepaard ging met fikse inves teringen. Aan merchandising was Ajax 7,2 miljoen kwijt, terwijl dat vo rig jaar nog maar de helft was. De totale omzet steeg bescheiden van 85,6 miljoen naar 88,4 miljoen. Tegenover de teruglopende recettes uit voetbal stonden gestegen inkom sten uit sponsoring en reclame. Me de dankzij een speciale productlijn voor de honderdste verjaardag en de betere resultaten van dit seizoen moet Ajax er in slagen het jubileum met goede financiële resultaten luis ter bij te zetten. Alles staat en valt met het voetbal, aldus Slop. „We presteren nu veel beter en een goed jaar UEFA staat gelijk aan een slecht jaar Champions League, zoals we dat vorig jaar be leefden." Ondanks de magere resul taten in het koningstoernooi vorig jaar streek de club toch ruim zes 6 miljoen aan premies op. Voor het jubileumfeest hebben de Amsterdammers drie miljoen gere serveerd. Wat de club in petto heeft voor de fans wilde Kales niet zeggen. Beleggers komen er sinds de beurs gang. anderhalf jaar geleden, be kaaid af. Ook onder de resultaten en de dividenduitkering bleef de beurs ijskoud. Het doodse aandeel verloor bij een marginale omzet 10 eurocent op 10,80 euro. Bremen. Duitse Open. Mannen, eerste ronde: Keen (Ned) - Marmurek (Fra) 21-8 21-18 21 17, Steger (Du.) Heister (Ned) 15-21 2117 14-21 22-20 22-2. tweede ronde: Liu Guoli ang (Chn/1Keen 18-21 10-21 21-16 21- 13 19-21. Vrouwen, eerste ronde: Keen (Ned) - Svens- son (Zwe) 24-22 21-23 21-9 21 -16. Jing Jun Hong (Chn) - Dong Li (Ned) 21-14 2115 21-14, tweede ronde Li Ju (Chn/2) Keen 21-1921-1221-15. Dubbel, mannen, tweede ronde: Heister/K een (Ned) Tasaki/Yuzawa (Jap) 17-21 21- 1421-15. TENNIS Wenen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Kwart finales: Krajicek (Ned/6) - Koubek (Oos) 6-2 6-1, Kiefer (Dui/7) - Kafelnikov (Rus/1)6-0 6-4, Rusedski (G8R/5) - Grosiean (Fra) 7-5 6-2, Federer (Zwi) - Kucera (Slw) 2;6 6-4 6 1. Singapore. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Kwartfinales: Hewitt (Aus) - Van Lottum (Ned) 6-4 6-2, Tillstróm (Zwe) - Ljubicic (Kro) 7-6 4-6 6-3, Rios (Chl/1) - Gambill (VSt) 6-4 6-4, Srichaphan (Tha) - llie (Aus/6) 7-5 3-6 7-6. Dallas. Mannen, challenger, 75.000 gulden. Tweede ronde: Sluiter (Ned) Willems (Bel) 6-3 6-7 7-6, Kempes (Ned) - Levy (Isr) 6-3 3- 6 6-3, Malisse (Bel/1) - Van Scheppingen (Ned) 6-4 6-4. Zurich. Vrouwen, 2,1 miljoen gulden. Kwart finales: Pierce (Fra/3) - Van Roost (Bel/7) 6-2 6-4, Tauziat (Fra/8) - Coetzer (ZAf/4) 6-3 3-6 6-2 Venus Williams (VSt/2) - Halard-Decugis (Fra/6) 6-2 6-3. TURNEN Tianjin. WK, toestelfinales. Vrouwen. Sprong: 1 ZamolodtS|ikova(Rus) 9,718, 2. Amanar (Roe) 9,631, 3. Olaru (Roe) 9,593 Brug on gelijk: 1 Chorkina (Rus) 9,837, 2 Mandan Huang (Chi) 9.825. 3 Jie Ling (Chi) 9.812, Mannen Vloer: 1 Nemov (Rus) 9,787, 2 Gervasio Deferr (Spa) 9,750,3. Aowei Xing (Chi) 9,737 Voltige: 1Nemov9,775, 2. Ur- zica (Roe) 9,762, 3. Kroekov (Rus) 9,750. Ringen: 1 Zhen Dong (Chn) 9.775, 2 Csol lany (Hon) 9,737, 3. Tambakos (Gri) 9,712.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27