Olaru en Kroekov winnen meerkamp Keeper Blauw Zwart boos op medespelers en bestuur ingis beschermd tegen geobsedeerde fan Sport 011 Jongmans, Jaklofsky en Laros uit Delta Lloyd-selectie gezet Steijn Sport krabbelt uit het dal [ieuwe voorzitter DIOK Ujj. Gerard Kemps is gisteravond door de ledenvergadering iDIOK gekozen tot nieuwe voorzitter van de rugbyclub, mps (49) woont in Zwammerdam en is werkzaam als zelf- fdig adviseur in het bedrijfsleven. Daarnaast adviseert hij het INSF. De 54-jarige oud-voorzitter Bert van Veen, die niet ikiesbaar was, zat acht jaar in het bestuur, waarvan drie als ïses. Hij werd gisteravond benoemd tot erelid. levens straft zichzelf mkirchen Huub Stevens heeft zichzelf bestraft met een dboete omdat hij weg was gebleven bij een persconferentie ]ottbus. Het onbekende bedrag gaat naar een goed doel. De derlandse trainer van Schalke 04 meed de pers woensdag- na de teleurstellende uitschakeling in het Duitse beker- mooi. Emotioneel was hij hiertoe niet in staat. Stevens bood Oost-Duitse club gisteren officieel zijn excuses aan voor zijn irofessionele gedrag. olland Acht tegen Amerikanen kanne De Holland Acht is uitgenodigd voor een bijzondere irace tegen onder meer wereldkampioen Verenigde Staten, igaat om de derde editie van de Blue Ribbon Regatta op 30 15 ober op het meer van Genève. De boten varen van Vevey it Lausanne. De start is voor het historische marktplein van rey en de finish is voor het olympisch museum in Lausanne, ar zal IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch de prijzen uit- ;en. Behalve de Nederlandse en Amerikaanse boordroeiers :nook de achten van Rusland, Canada, Italië (lichte acht), inje en Zwitserland mee. iting voor WK clubs eianeiro De Europese deelnemers Manchester United en Madrid ondopen elkaar in de groepswedstrijden van het voor clubs. Tijdens de loting voor de eerste editie van dit nement in januari in Brazilië werden de Engelsen in groep A J edeeld met het Mexicaanse Ryaos del Necaxa, het Brazili- ise Vasco da Gama en South Melbourne uit Australië. Real jet het in poule B opnemen tegen het Braziliaanse Corinthi- Al-Nassar uit Saudi Arabië en een nog onbekende Afrikaan- jpponent. luivert ontkent belediging jelona Patrick Kluivert heeft gisteren spijt betuigd en zich ontschuldigd bij zijn ploeggenoten van Barcelona. Maar de derlandse spits ontkent dat hij tijdens de 'wedstrijd van de w* tegen Real Madrid (2-2) scheidsrechter Diaz Vega heeft iigd. Kluivert werd bij de stand 2-1 uit het veld gestuurd ,»|at hij luid en heftig gesticulerend zijn beklag had gedaan 'Afr een tackle van Ivan Campo. Dat was in werkelijk overigens onschuldige sliding. De oud-Ajacied troklict boetekleed maar hij hield vol dat hij niet stond te schelden tegen de l in Kalken moet jas aanhouden rum» Patrick van Kalken is onderwerp van studie van de eu]icatïëCommissie van de Internationale Judo Federatie (IJF). udoka van Kenamju uit Haarlem trok afgelopen zaterdag op WK in Brimingham meteen na zijn overwinning tegen de ezolaan Ortiz van vreugde zijn jas uit. De IJF wil door mid- van sancties paal en perk stellen aan uitbundig gedrag op de imat. De Educatie Commissie buigt zich ook over de Cu- i Manoio Poulot, omdat hij na de finale in de categorie tot ilogram in de armen van zijn coach sprong voordat de zege door de hoofdscheidsrechter was toegekend. ledtest voor Pantani lï Wielrenner Marco Pantani moet van officier van justitie n io Giardina een bloedtest ondergaan. Giardina wil met een l-test het bloed van de Italiaan onderzoeken. Pantani werd ens een te hoge hematocrietwaarde (aantal rode bloedli- impjes) in juni uit de Ronde van Italië gezet. Een te hoge rde kan duiden op EPQ-gebruik. i ogerd enige concurrent Tsjmil uk» Door het wegvallen van de Belg Frank Vandenbroucke ichael Boogerd de enige wielrenner die Andrei Tsjmil nog de zege in de wereldbeker kan afhouden. De renner van Ra nk moet daarvoor morgen in de Ronde van Lombardije in :val eerste of tweede worden en hopen dat de genaturali- de Belg geen topnotering behaalt. Het verschil tussën beide )n( lers bedraagt 60 punten. Een zege in een wereldbekerwed- d levert 100 punten op, een tweede plaats 70, de nummer krijgt 50 punten. Fouten kenmerken turnfinales VILLEM SPIERDIJK. C janet van dijk. De Roemeense Maria Olaru en de Rus Nikolaj Kroekov hebben op de vijfde dag van het WK turnen in de Chine se stad Tianjin de individuele meerkamptitels gewon nen. De overwinning van de 17-jarige Olaru was geen verrassing. In de voorronde en in de landenfinale was zij ook al de sterkste van het gezelschap. De winst van de 20-jarige Kroekov kwam wel onverwacht. Bij de kwalifi caties was hij nog als achtste geëindigd. Beide finales werden overigens gekenmerkt door een groot aantal missers van de favorieten. tianjin anp Bij de vrouwen verspeelde titel verdedigster Svetlana Chorkina haar kansen al op het eerste on derdeel, de evenwichtsbalk. Weliswaar viel ze er nu niet af maar de Russin had zichtbaar moeite het evenwicht te bewa ren. Door gebrek aan zelfver trouwen was haar paardsprong ook niet vlekkeloos. Weg me daille. Alleen op de brug schit terde de olympische - en we reldkampioene op dit toestel als vanouds. Verrassend was het optreden van Viktoria Karpenko (Oek), die zich met nog één onderdeel te gaan stilletjes aan de kop van het klassement had genesteld, gevolgd door Olaru en Amanar. Maria Olaru greep haar kansen echter in die laatste ronde. Ze profiteerde niet alleen van de missers van Karpenko (sprong) en Amanar die van de brug viel. Haar eigen solide prestaties vormden de basis voor haar eerste wereldtitel en de tweede voor Roemenië sinds de over winning van Aurelia Dobre in 1987 in Rotterdam. Het debuut van de Neder landse kampioene Monique Nuyten in de mondiale wereld top was niet onverdienstelijk. De 15-jarige Zeeuwse, een pupil van Boris Orlov, was op het laatste moment aan de wed strijd toegevoegd. De Ameri kaanse Maloney en de Frangai- se Furnon hadden zich kort voor het begin wegens blessu res afgemeld. Nuyten scoorde over de vier onderdelen een totaal van 35,618 (32e), beduidend minder dan bij de kwalificaties. De 8,975 op de balk was beneden het niveau dat ze de voorbije maanden heeft laten zien. Op de brug faalde de Zeeuwse en kwam niet verder dan 8,312. Nuyten is na Ingrid Bolleboom (Straatsburg 1978), Thérèse Wilmink (Montreal 1985) en El vira Becks (Indianapolis 1991) de vierde Nederlandse die zich onder de beste 36 van de we reld heeft mogen scharen. Bij de mannen bleef de ver wachte Chinese overwinning uit. Wei Yang had zich in de voorafgaande dagen als een groot opvolger van zijn landge noot Xiaoshuang Li gemanifes teerd. Wei was voorbestemd om in de voetsporen te treden van de wereldkampioen van 1995 en olympisch kampioen van Aüan- ta. Maar hij verprutste zijn paardoefening. Xu Huang liet het op de vloer afweten. De Rus Alexei Nemov, zilver in Atlanta, leidde na twee on derdelen maar duikelde in het klassement na een zwak optre den aan de ringen. De Wit-Rus- sische titelverdediger Ivan Ivan- kov was door een handblessure al van het wedstrijdpodium verdwenen. Krukov had zich in tussen langzaam opgewerkt en stond na vijf ronden verrassend aan de leiding. Die stond hij niet meer af. wassenaar janet van dijk vervolg van voorpagina Keeper Leo de Boer van Blauw Zwart nam zijn besluit om te stoppen nadat hij hoorde dat het bestuur van Blauw Zwart hem voor vier wedstrij den wilde schorsen. Ook speelt mee dat mede spelers het in een gesprek met het bestuur niet voor hem opnamen. „Ik word onterecht van al lerlei dingen beschuldigd en daar heb ik mijn conclusie uit getrokken", aldus De Boer, die vijf jaar het Wassenaarse doel verdedigde en prof was bij FC Den Haag en AZ. De vechtpartij, waarbij ongeveer veertig men sen waren betrokken, ontstond na een opstootje tussen Giovanni Thode van Docos en Jan de Jong van Blauw Zwart. Keeper De Boer werd door mensen van Docos aangewezen als aanstichter van het kwaad. De Boer ontkent dat dat zo is. Hij zegt dat hij alleen maar zijn zwager Jan de Jong wilde beschermen, toen die werd omringd door vier of vijf spelers van Docos, nadat hij had nage trapt. De Boer zegt dat hij op het veld werd te gengehouden door een aantal medespelers en pas op weg naar de kleedkamer klappen uitdeel de, toen hij zag dat zijn schoonvader en trainer Jan de Jong sr werd geslagen. „Ik zag mijn vrouw er ook overstuur bij staan en toen was voor mij ook het hek van de dam. Het was een reactie op een reactie, ik ben niet begonnen met vechten." di jicek en Van Lottum door naar kwartfinale na Hingis speelt het ten- 1 ^rrnooi in Zürich onder ïerpte veiligheidsmaatre- Onder het publiek be- zich dagelijks een geobse- e fan die de Zwitserse de tijd lastig valt. De 42-ja- legoslaaf zou de nummer an wereld obscene faxen en met telefoontjes over- i ;ens de speelstersvak-. WTA heeft de politie de ondervraagd en hebben lis foto's van hem geno- ..Na de zaak met Monica moet ieder toernooi maat- treffen", aldus toer- 'oordvoerder Glauser. de man heeft Hingis niet gd en hij is in het bezit ien kaartje. We kunnen 'e toegang niet ontzeggen, we houden hem in de ga- we nemen de zaak seri- Pfji s werd zes jaar geleden - een geobsedeerde fan van Duitse concurrente Steffi o de mg gestoken, brak paniek uit in het van Hingis toen de man o Zürich meldde voor een 'ew met de 19-jarige Ker. In Filderstadt was al verzocht haar met rust koi: :n- De familie heeft na de1 lijning van de man 24-uur erming gevraagd voor voel me veilig in Zwitser- Maar sinds ik nummer ^n. probeer ik altijd ie- }bij me te hebben. Niet al- als Martina Hingis heb ee te maken. Over het al to is het voor een meisje om alleen over straat Martina Hingis wordt hardnekkig gevolgd door een maniakale fan. Ei 'anks de aanwezigheid van de geobsedeerde fan be reikte Hingis eenvoudig de hal ve finales. Ze versloeg de Ame rikaanse qualifier Corina Mora- riu met 7-5 6-2. Krajicek Richard Krajicek en John van Lottum hebben de kwartfinales bereikt van het tennistoernooi in respectievelijk Wenen en Singapore. De als zesde ge plaatste Krajicek was in zijn tweede optreden in Wenen met 6-4 6-2 te sterk voor de Zweed Magnus Larsson. De Muiderberger, die in de eerste ronde tegen qualifier Bastl nog een wedstrijdpunt overleefde, moet het in de strijd om een plaats bij de laatste vier opnemen tegen de Oostenrijker Stefan Koubek. Deze schoof de Kroaat Goran Ivanisevic met 6- 7 6-2 6-4 opzij. Krajicek bereikte in 1997 ten koste van Larsson de halve eindstrijd in Wenen. Hij speel de in totaal zes keer eerder te gen de Zweed. In hun laatste confrontatie in 1998 op het gras van Halle ging de zege naar Larsson. Van Lottum plaatste zich ten koste van de Australiër Todd Woodbridge: 6-4 6-0. Eerder had hij diens landgenoot Way ne Arthurs verslagen. De Eindhovenaar komt in de kwartfinales tegenover Lleyton Hewitt. De als vierde gerang schikte Australiër won in de tweede ronde eenvoudig van de Deen Kenneth Carlsen, 6-1 6-2. De Boer is het absoluut niet eens met de straf van het bestuur van Blauw Zwart. ,,Ik heb zat voor de vereniging betekend en ik heb zondag al leen maar gehandeld omdat mijn familie wat werd aangedaan. Daarbij heb ik zelf ook nog klappen gehad", aldus De Boer, die ook teleurge steld is in zijn medespelers, die in een gesprek met het bestuur geen partij voor hem kozen. „Het elftal was al geen eenheid, en dat bleek nu helemaal duidelijk", aldus de keeper, die niet van plan is voorgoed zijn voetbalschoenen op te rui men. „Volgend jaar ga ik ergens anders voetbal len", zegt hij beslist. Aanvoerder Jan de Jong jr, zoon van de trainer, was vanochtend niet bereikbaar voor commen taar, maar ook hij is volgens voorzitter Henk Goulooze gestopt 'weggens de verhoudingen binnen de groep'. De voorzitter van Blauw Zwart betreurt de gang van zaken en het vertrek van de twee spe lers die volgens hem een 'grote sportieve waarde' hadden voor de club. „Het was een zware beslis sing en ik zie dit ook als een nederlaag. Maar wij vinden dat deze zaken niet thuishoren op een voetbalveld, daarom zagen we ons genoodzaakt om disciplinaire maatregelen te nemen, zonder dat wij daarmee als vereniging schuld beken nen", aldus Goulooze. Het bestuur van Docos heeft geen disciplinaire maatregelen genomen. Wegens matige prestaties breda/magdeburg» anp Stella Jongmans, Sharon Jaklofsky en Marcel Laros heb ben te horen gekregen dat ze per 1 januari 2000 geen deel meer uitmaken van de Delta Lloyd-selectie. Het verzeke ringsconcern, hoofdsponsor van de Nederlandse atletiek- unie KNAU, vindt de prestaties van de aüeten over de afgelo pen twee jaar niet goed genoeg. Jongmans (800 meter), Jaklofsky (verspringen) en Laros (3000 meter steeple chase) ho ren niet meer bij de toptwintig van de geschoonde wereldrang lijst, de eis van Delta Lloyd. Ze lopen door hun verwijdering minstens 25.000 sponsorgeld per jaar mis. Delta Lloyd keert voor goede prestaties ook nog bonussen uit. Als de atleten als nog voldoen aan de olympische richtprestatie, kunnen ze terug keren. Jongmans ziet nog een klein kansje om in de selectie te blij ven, maar gelooft daar eigenlijk niet meer in. „Ik ga het indoör- seizoen doen. Als ik aantoon dat ik bij de wereldtop hoor, hoop ik dat Delta Lloyd me een handreiking wil doen", zei Jongmans. „Anders moet ik WW aanvragen." Laros vond zijn verwijdering onterecht. „Volgens de regels heb ik inderdaad onvoldoende gepresteerd. Dat komt niet door onkunde, maar door blessures. Ze moeten aüeten individueel beoordelen." Laros, die net als Jongmans in augustus niet bij de WK in Sevilla was, vindt de handreiking voor een terugkeer Sharon Jaklofsky in actie op het WK in Sevilla- waardeloos. „De steun heb ik juist nodig om de olympische kwalificatie te bereiken, niet daarna. Mij zullen ze niet terug zien." Tienkamper Chiel Warners en hoogspringer Wilbert Pen- nings staan op de nominatie toe te treden tot de selectie. Voor kogelstootster Lieja Koe man en discuswerper Pieter van der Kruk is mogelijk ook plaats. Robin Korving (110 m horden). Monique de Wilt (polshoog), Kamiel Maase (10.000 m/marathon) en Simon Vroemen (3000 m steeple) blij ven lid. Eind oktober maakt Delta Lloyd officieel de selectie bekend. Ook de KNAU presen teert dan zijn Sydney-selectie, die flink wordt ingekrompen. leiden peter klein De mannen van Steijn Sports lijken in de lande lijke squashcompetitie langzaam op te krabbelen uit het diepe dal, waarin zij bij het begin van het nieuwe wedstrijdseizoen waren geraakt. Tegen ICW/Dickysquash werden de vier partijen broe derlijk gedeeld, maar ging na gametelling het bo- nuspunt naar de Amsterdammers. Bij de vrou wen, die net als de Voorschotenaren in de op een na hoogste klasse van Nederland, Divisie 1spe len, ging Sport City verder met haar reeks van ruime overwinningen. Meersquash 2 was in Lei den met 4-1 kansloos. De wouwen van SRCA Al phen beslisten de regionale derby tegen het tweede team van Sport City met 4-1 in hun voor deel. Vorige week nog had Marco Wiesehahn het boetekleed aangetrokken voor de povere resulta ten van Steijn Sports. Het niveau van Divisie 1 was aanzienlijk hoger dan werd ingeschat en met de training was te laat begonnen. Het betere werk zou pas in het tweede gedeelte van de com petitie verwacht worden. Wiesehahn bleek tegen ICW/Dickysquash alweer in redelijk goeden doen. De kopman van het Voorschotense team pakte met 3-2 in games zijn eerste zege van het alweer vier speelrondes lopende seizoen. Ook in valler Tom Trowell, de nummer 1 van het tweede team, boekte met 3-1 een individuele zege. Door de iets ruimere nederlagen van Arthur Smit (1-3) en Mark Huijer (0-3) werd het extra punt een prooi van de bezoekers. Met Denise Sommers en Babette Hoogen- doom op de nummer 1 en 2 positie kan Sport City in feite nauwelijks verliezen. De nationale topspeelsters, die normaal gesproken tegen het eerste team van Meersquash behoren te spelen, waren tegen de reserves van de Hoofddorpse ver eniging met 3-0 winst natuurlijk te sterk. Ingrid Meulenbelt voegde er een 3-0 zege aan toe. Al leen Lien van Eeghen moest de tegenstandster feliciteren. De Leidse reserves konden in Divisie 2 ook gis teren geen overwinning op hun conto schrijven. Koploper SRCA Alphen bleef in Nieuwe Sloot met 4-1 aan de goede kant van de score. Voor de Alphensen scoorden Angelique Komen en An drea Steffes met 3-0 tegen respectievelijk Marjo lein Pronk en Nelleke van Duijn, en was Sannie Bombeeck na vier games (8-10 9-2 9-6 9-7) be ter dan Natasja Bovee. Cocky de Wolf boekte voor Sport City het enige tegenpunt door na vijf spannende games (9-5 8-10 9-7 5-9 9-7) Jac queline den Adel te kloppen. De mannen van SRCA werkten bij De Leyens een 'heftige pot' af, die alleen dank zij het bonus- punt met 3-2 in het voordeel van de Alphenaren eindigden. Ron Prins verloor met 9-7 in de vijfde game, waarna Ferdi Captein (op 2) met 3-2 en Rien van Gemert met 3-0 hun partij positief be ëindigden. Slotman Patrick Cicuttini moest voor het extra punt tenminste een cruciale game win nen en slaagde daarin pas met de grootste moei te, 1-3 verlies. Dekker Warmond gebruikte de speeltijd tegen Victoria 6 om het slagenrepertoire nog eens goed door te nemen als extra voorbereiding op het aanstaande duel met medekoploper SRCA. Fred van Dijke, Luyke Tjebbes, Jaap de Zwart en Meindert van der Poel wonnen moeiteloos met 5-0. De mannen van Sport City, Gilles Hoek van Dijke, Mark Minnee, Theo Genee en Bas Ehrig walsten eveneens met 5-0 over HSRC 6 heen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23