i Jan Wouters noemt loting 'vrij gunstig' 3 oktober a.s, a 14.00 uur U V s Sporting Flevoland Sport Jan Dick Leurs naar Olympische Spelen Gehavend MVV tegen Heerenveen onderuit Nikos Machlas staat alleen Leiden in bekerwedstrijd verslagen door Punch Krajicek uitgeschakeld ZATERDAG 2 OKTOBER 1999 -3617' Verrassende actie Van Gaai Barcelona Louis van Gaal heeft in zijn voortdurende strijd n de Spaanse media een verrassende zet gedaan. De trainer van FC Barcelona heeft enkele sportjournalisten uitgenodigd hun voetbalkennis aan zijn spelersgroep over te brengen. Zo zijn e kele vaste volgers van de Spaanse kampioen door de Neder landse coach uitgenodigd om op 6 oktober als assistent-traint de training van Barcelona te leiden. Ronald Koeman, de assis tent van Van Gaal, is op die dag verhinderd. Speler Charleroi neergestoken brussel - Ray Luciano, speler van de voetbalclub Charleroi, is gewond geraakt bij een vechtpartij. De voetballer kreeg enkele messteken in de borst toen hij een autodief op heterdaad be trapte. Luciano, beter bekend onder zijn bijnaam Djim, moet tot maandag in het ziekenhuis blijven en miste daardoor de competitiewedstrijd tegen Moeskroen. De speler uit de Centraal Afrikaanse Republiek heeft een wond van tien centimeter aan het incident overgehouden. De 23-jarige dader probeerde te vluchten, maar werd na een korte achtervolging door de politie gearresteerd. Nieuw schaatspak in de maak ruswuk Er is een nieuw schaatspak in de maak. Hans Veld huis, trainer van de Deventer IJsclub en werkzaam bij schaats- fabrikant Interraps in Almelo, is de man achter het idee. Het nieuwe pak moet de luchtweerstand met 3 tot 9 procent ver minderen. Tijdens trainingen op de Olympic Oval in Calgary is uit experimenten gebleken dat schaatsers 0,3 tot 0,7 seconde per ronde kunnen winnen. Team Spaar Select van coach Peter Mueller. Tijdens de Olympische Winterspelen in Nagano 1998 raakten strips op de pakken in zwang. Hierdoor werd de aëro dynamica al verbeterd en behaalden Nederlandse schaatsers zes van de tien gouden medailles. Met de nieuwe pakken zou nog meer vooruitgang kunnen worden geboekt. Er wordt ge bruik gemaakt van een nieuwe stof die ook in de ruimtevaart wordt toegepast. Sjalimov twee jaar geschorst milaan De Italiaanse voetbalbond heeft de Rus Igor Sjalimov voor twee jaar geschorst. De oud-speler van Napoli werd op 16 mei na de thuiswedstrijd tegen Lecce betrapt op het gebruik van het spierversterkende middel nandrolon. Een contra-exper tise op 6 juli bevestigde dat. Geen wildcard voor volleybalsters De wereldvolleybalbond heeft voor de World Cup ook geen wildcard over voor het Nederlandse vrouwenteam. Gisteren is in Lausanne beslist dat de twee wildcards naar Italië en Peru gaan. Deze beslissing was meer verwacht dan het pas seren van het Nederlands mannenteam. Vorige week kreeg Spanje de voorkeur boven de regerend olympisch kampioen. De nationale volleybalsters moesten vorige week in het EK Italië laten voorgaan. Italië eindigde als derde, Nederland als vijfde. Bax speelt gelijk tegen Kras Boys voorhout Bax heeft in de eredivisie zaalvoetbal gisteravond thuis gelijkgespeeld tegen Kras Boys. De ploeg uit Volendam I kwam voor rust op een 0-1 voorsprong door een doelpunt van Jack Kemper. In de tweede helft ging Bax beter spelen en dat re- J sulteerde in een score van Ruud Rijsdijk. Nadat opnieuw Kem- - per Kras Boys aan de leiding hielp, bepaalde diezelfde Rijsdijk de eindstand op 2-2. j LZ 1886 begint met winst leiden Zowel de mannen- als vrouwen-waterpoloploeg van LZ 1886 is de competitie goed begonnen. In de hoofdklasse ver- )i sloegen de mannen in het Leidse Vijf Meibad PSV met 11-4 (3-0 15-1 8-3 11-4). Tjerk Cramer en Martijn Laurense namen beiden met drie doelpunten meer dan de helft van de LZ-productie voor hun rekening. De overige treffer kwamen op naam van I Marco Kerkvliet (2), Remco Singeling, Matthieu Spros en Erik Wijermans. De vrouwen van LZ waren in de eerste klasse met 7- 6 te sterk voor Otters 't Gooi. Natasja Sierag scoorde voor eigen 4 publiek driemaal. Sportpark Kikkerpolder 1-4-5 0 14306 beste r Gids: Het Motorhuis opelo 1W - Heerenveen 1-3 (1-1). 35. Perez 1- I42. Talan 1-1, 65 Lurling 1-2, 77. Lur- ing 1-3. Scheidsrechter- Oskam. Toe- c chouwers: 4800. Gele kaart: Vonk, Plum lansma, Tzvetkov, Holm, Pahlplatz iQ, MW), I 9yHeeren CHEF WILLEM SPIERDIJK, 0 haarlem nando boers Jan Dick Leurs, de bondscoach van de Nederlandse honkbal- ploeg, gaat definitief mee naar de Olympische Spelen, volgend jaar in Sydney. Lange tijd heerste er onzekerheid over de positie van Leurs. Het contract van de in Haarlem woonachti ge Leurs, vanaf 1992 eindver antwoordelijke voor Oranje, liep eind juli af. Verlenging van de overeenkomst lag moeilijk omdat het voor Leurs uitgeslo- ten leek om tijd vrij te kunnen maken bij zijn baas. De honk en softbalbond (KNBSB) heeft lang onderhandeld met de sportartikelenfirma. Donder dagavond laat hakten de bazen van Leurs de knoop door. Het bedrijf is de KNBSB ech ter niet op alle punten tege moet gekomen. ,,We hebben een compromis gesloten", liet voorzitter Peter van 't Klooster weten. Leurs krijgt vrijaf voor een tiendaagse trainingsstage in het Italiaanse Messina (eind februari), de Haarlemse honk- balweek (begin augustus) en de Olympische Spelen (septem ber) en de daarmee samenhan gende voorbereiding. Leurs gaat niet mee naar de Intercon tinental Cup, begin november in Sydney. Van 't Klooster is echter nog niet van plan zich bij dat laat ste neer te leggen. „We moeten voorzichtig zijn, we hebben tenslotte nette gesprekken ge voerd en nette afspraken ge maakt, maar ik wil het nog wel een keer proberen. We moeten er alleen voor waken dat we niet overvragen." Van 't Klooster is 'zeer blij' met de contractverlenging van Leurs. „Ik vind het vreselijk be langrijk dat hij blijft. Kijk alleen maar naar de prestaties van Leurs. In zeven jaar tijd drie van de vier EK's gewonnen, toernooiwinnaar van het laat ste WPT en vorig jaar op het WK de play-offs gehaald. Er staat een man met een filoso fie. Deze man is zo'n toege voegde waarde voor het Neder lands team. Het klikt tussen hem en de ploeg en ze behalen goede resultaten." Naast Leurs, die een contract tekent dat hem tot 2 oktober 2000 aan de KNBSB bindt, blij ven ook de assistent-coaches Leo Naaktgeboren en Jim Ho- vorka tot en met Sydney 2000 bij de regerend Europees kam pioen. Ook de Amerikaan Tom Petrov blijft als extern 'advi seur' bij de ploeg. Pitching- coach Huub Kohl zal geen deel meer uitmaken van Oranje. De1 Rotterdammer kiest voor zijn baan. Heerenveen-speler Harris Huizingh kan liggend weinig uitrichten tegen MW'ers Kenneth Perrez en Davey Heyman. foto anp maastricht Het ontbreken van zes basisspelers is MW gisteravond in de zevende wedstrijd van de KPN Telecompetitie tegen Heerenveen le lijk opgebroken. Hard werken met een half jeugdelftal tegen een economisch voetbal lende counterploeg was onvoldoende: 1-3. Heerenveen kreeg drie kansen, benutte ze alle drie. MW speelde voor 4800 toeschouwers in de Maastrichtse Geusselt met veel bezie ling, maar deed weinig met de kansen. Met name Taiwo, een basisspeler, was slordig in de afronding. Zo ook in de 35ste minuut. De Nigeriaan schoot tegen de paal, waarna Perez in de rebound met een bekeken tikje doelman Vonk verschalkte. De voorsprong was op dat moment ver diend. Met een achterstand ging Heeren veen iets aanvallender spelen. Een meeval ler was dat Talan nog voor de rust een counter afrondde met een lobje via de on derkant van de lat, 1-1. In de tweede helft hield Heerenveen de thuisclub verder weg van het zestienmeter gebied. Anthony Lurling groeide uit tot de held. In zijn zevende duel voor Heerenveen maakte hij zijn eerste doelpunten. Zijn tref fers in de 65ste en 77ste waren mooi. Heerenveen speelde de wedstrijd hierna met Friese koelheid uit. Alleen invaller Pahlplatz ging over de schreef. Hij ont snapte aan de rode kaart toen hij in bijzijn van arbiter Oskam met een elleboog Perez' tanden door de lip sloeg. amsterdam gpd Spelers die uit vorm zijn, moe ten zelf zorgen dat ze weer op niveau komen. Zo simpel ligt het volgens Ajax-trainer Jan Wouters ook met Nikos Machlas, de duurste speler ooit uit de clubgeschiedenis. De Griekse spits verliet donderdag avond het veld van Dukla Bans ka Bystrica in tranen. Hij werd na een half uur al gewisseld. Maar is het wel de manier om Machlas, trots en gevoelig, naar de bank te verbannen? Was het niet beter geweest om de Griek juist het vertrouwen te schen ken? „We hebben een selectie achttien man", zegt Wou- „De spelers die het best in vorm zijn, worden ook opge steld." Het is ook de trainer van Ajax duidelijk dat Machlas, deze zo mer voor tenminste negentien miljoen gulden overgenomen van Vitesse, hopeloos uit vorm is. „En daar zal hij toch zelf doorheen moeten komen. Vooral mentaal moet hij het zelf oplossen. Dat gebeurt wel va ker. Het is geen reden om be zorgd te zijn." Helemaal alleen staat Machlas er waarschijnlijk niet voor. Wouters zei later 'dat ze er samen wel uit zouden ko men'. Machlas zal morgen te gen Willem II vrijwel zeker niet in de basis verschijnen. De trai ner vindt dat Arveladze in een veel betere vorm steekt. PRIJSVRAGEN (Rus) 7-5 7-6. Halvf (Chn) - Bengtsson (Zwe) 15-8 15-7. Ji Xin- peng (Chn/1) - Kaldau (Dui) 15-10 15-14, Boesen (Den 5/8) - Chua (Mal) 15-10 15- (Zwe). Butterfield (Eng). Eriksson (Zwi 139. Lafeber (Ned) 146 cur gemist. 5/8) 15-3 15-7. Bergstrom/Karlsson (Zwe 3/4 Jeffrey/Hallam Eng) 17-15 15-8, gaard Hansen/Harder (Den 5/8) - Roi .anden: 1. Rusland 119.0 sen/Kirkegaard (Den) - Keck/Pitro (Dui 2) .5 15-9 15- - Cheng/Wang (Chn) 15' 11 15-8, Choon/Razak (Eng 5/8) - Logosz t-Rusland 111,656. n an ae ivierwe 11 ÏCU} 3 eschorst. waarvar ens ernstig gemeen spel tegen Heracles. ri IR >0wsting (Emmen)' vier wedstrijden ge- pcnorst wegens natrappen tegen Zwolle. iotels irpnyeike (Dordrecht'90). vier wedstrijden ULIP H(geschorst wegens trappen van een tegen stander tegen Excelsior. mari (Fortuna): vier wedstrijden geschorst regens een elleboogstoot tegen NAC )uitsland: Eintracht Frankfurt - Stuttgart 0 1.1860 München - Bielefeld 5 - 0. 10-15 15-9 15-12. Mar 11°°588L cVoon/Razak (Eng 5/8) - Logos /Mateusiak (Pol 3/4) 15-3 15-10, Paa ke/Lundgaard Hansen i /Delfs (Den) 15-4 15-3. j 116,550, 5. Span- PAARDENSPORT Rusedski - Medve Kwartfinale Escudé (Fra) - Santoro (Fra/7) 4-6 7-5 6-2, Rosset (Zwi) - Gustafsson (Zwe) 6-3 3-6 6-3, Vacek (Tsj) - Tarango (VSt) 6-4 6-1, Johansson (Zwe/3) - Dupuis (Fra) 6-7 6-3 6-4 Boekarest. Mannen, 700.000 gulden: Kwartfinales; Alami (Mar) - Corretja (Spa/1) 1-6 6-3 7-6, Berasategui (Spa) - i (CRi) 3-6 6-3 6-4, Costa (Spa) - BADMINTON >en Bosch. Open nk, 100.000 gulden: (wartfinales: rouwen enkelspel: Audina (Ned 5/8) - 'ozdran (Oek 3/4) 11-0 11-3. Zhou Mi hn/1) - Beenhakker (Ned 5/8) 11-6 11- Tang Chunyu (Chn) - Sun Jian (Chn) 9- '""11-4. Pedersen (Den 3/4) - Mann 111-9 11-3. dubbel: Saito/Takeno (Jap) - An- lork (Den) 15-2 15-7, Chen/Jiang uenan jChn) - Bramsen/Harder'(Den) 15- 1 15-8. Grethen/Stechmann (Dui/1) - Bussum. Wetsteijn Grand Prix driebanden: Tweede ronde: Kang (VSt) - Van Erp (Ned) 2-3 (15-12 11-15 15-7 13-15 7-15 0,983-1,049), Zanetti (Ita) - Merckx (Bel) 3-1 14-15 15-14 15-6 15-13 1,552- 1,263), Galla (Dui) - Sanchez (Spa) 1-3 (1-15 15-13 5-15 14-15 1,029 - 1,657), Polychronopoulos (Gri) - Blomdahl (Zwe) 0-3 (6-15 7-15 11-15 1,090 - 1,956), Ceulemans (Bel) - Caudron (Bel) 3-1 (15-7 15-3 9-15 15-4 2,454 - 1.380). Komon (Jap) - Burgman (Ned) 3-2 (15-9 10-15 15-9 4-15 15-91,372- 1,325). i Etjoela 0/52,60, 3. Luther (Dui) GrSfin Dubarry 0/53,24, 4. Jouan- netteau (Fra) Uelene 0/56,44, 5. Böck- mann (Dui) Quattro 0/57,70. Internationaal jachtspringen: 1 Melliger (Zwi) Domina 0 fouten. 38,79 seconden. 2. Ledermann (Fra) Cook du Midour 0- 39,03, 3. Nagel (Dui) Windy 0-40,24, (Dui) Little Gun 0-47 k (Dui) Lord Z 4-36.71 Groep C: Fiji - Namibië 67-18 (43-6). WIELRENNEN erg - Efze: 1. Thors- t (Dui), 5. Scheirlinckx (Bel) Argentinië 23-18 (13-9) TENNIS (Zaf) 136, 4. Montgomene (Sch), Garcia (Spa) 137, 6. Singh (Fiji), Olazébal (Spa) 138, 8. Jiménez (Spa). Couples (VSt). Cejka (Dui), Baker (Eng) 139 Bij de we- Muntz^Nedrnawjulerf holes op level par.0 München. Grandslamcup, 14 miljoen gul- Vrouwén, halve finale: Venus Williams (VSt/4) - Hingis (Zwi/1) 6-2 6-7 9-7, Sere na Williams (VSt) - Davenport (VSt) 6-3 6- Mannen, kwartfinale: Medvedev (0ek/3) - Totschnig (Oos) 0.21, 5. Simensen (Noo) 0.23. (Ita) op 0.14, 5. Patuelli (Ita). Eindklassement: 1. Bettini (Ita) 16.56.36, 2. Rebellin (Ita) op 0 03. 3 Rumsas (Lit) 0.05, 4. Boogerd (Ned) 0.06, 5. Richard <rajicek (Ned) 7-6 6-4 i (GBr) münchen De halve finales van de grandslamcup in München gaan vandaag door zonder Richard Krajicek. Nederlands beste tennisser verloor gisteren van de Oekraïner Andrei Medvedev, 5-7 4-6. Krajicek speelde voor de zevende keer tegen Medvedev. Beiden wonnen eerder driemaal. De Hagenaar was in Cincinnate dit jaar de sterkste de laatste confrontatie. In München nam Medvedev weer de leiding. Met winst in de tiebreak legde hij de basis voor een vlot te zege in de tweede set. Medvedev ontmoet vandaag de Brit Greg Rusedski die de Rus Ye- vgeni Kafelnikov overklaste. Rusedski sloeg negentien aces en was in 85 minuten klaar: 7-5 7-6. In de andere halve eindstrijd staat de Duitser Tommy Haas tegenover de Zweed Thomas Enqvist. Bij de vrouwen bereikte Venus Williams als eerste de finale. In een thriller over tweeënhalf uur revancheerde de krachttennisster zich voor de nederlaag in de US Open. Ze versloeg de Zwitserse Martina Hingis: 6-2 6-7 9-7. Williams is in München titelverdedig ster. Ze sloeg achttien aces. Drie keer serveerde zij boven de 185 km/u. In de finale speelt Venus Williams tegen haar jongere zus Se rena, onlangs winnares van de US Open. Zij won in de halve finale met 6-3 6-4 van landgenote Lindsay Davenport. foto reuters De drie Nederlandse clubs die de eerste ronde van het UEFA Cup hebben overleefd zijn optimistisch over de uitslag van de loting voor de tweede 'omloop'. Gisteren werd in Genève Ajax gekoppeld aan het Israëlische Hapoel Haifa, kwam als tegenstander van Vitesse Franse RC Lens uit de bus en heeft Roda JC een dubbel/ tegen het Duitse Wolfsburg in het vooruitzicht. Ajax en Vitesse spelen op 21 oktober hun eerste wedstrijd Op vreemde bodem, terwijl Roda JC begint met een thuisdu- el. De returns vinden op 4 november plaats. den haag gpd Bij het horen van de naam van de tegenstander, Hapoel Haifa, dacht Jan Wouters, de trainer van Ajax, nog: 'vrij gunstig'. Maar bij het zien van de resul taten van de kampioen van Is raël sloeg de gemoedstoestand om. Donderdag nog knikkerde Hapoel Haifa Club Brugge uit de UEFA Cup. Hapoel Haifa scoorde tegen de Belgen in twee duels liefst vijf keer. Dat moet Ajax, niet be paald bekend om de hechte verdediging, nog het meest zor gen baren. Wouters kwam gistermiddag, een halve nacht na de eerste ronde, niet verder dan een paar gemeenplaatsen. De trainer kent de komende tegenstander dan ook niet. „Ik weet niet hoe ze spelen, wat voor een ploeg het is. Ik moet eerst een goed beeld krijgen. Maar het Israëli sche voetbal is de laatste jaren erg in opkomst", zei Wouters. Ontevreden kon de trainer niet zijn. „Het had ook een En gelse, Duitse of Spaanse ploeg kunnen worden." Maar had hij, gezien de tegenstander, niet moeten zeggen dat Ajax ge woon de derde ronde haalt? Wouters: „Gezien de geschiede nis wel. Maar wij zijn ook nog niet waar we zijn." Daarom voorspelde de trainer van Ajax 'twee moeilijke wedstrijden'. Hapoel Haifa schakelde in de eerste voorronde van de Cham pions League het Turkse BesikT tas (0-0, 1-1) uit. Vervolgens sneuvelde de kampioen van Is raël tegen Valencia (2-0, 2-0). Doorverwezen naar de UEFA Cup won het in de eerste ronde van Club Brugge (3-1). In België schoten de Israëli nog eens twee keer raak. Dat was net ge noeg (4-2). Vitesse Vitesse-coach Herbert Neu mann kent RC Lens vrij goed. „Het is een club uit een ldeine stad en dat heeft zijn financiële beperkingen. Ze kunnen hun beste spelers niet vasthoudend Dat is ook gebeurd na het be- halen van het kampioenschap." Neumann noemt RC Lens een 'zware tegenstander'. Ze doen zeker niet onder voor At- letico Madrid of Panathinaiko9. „Ik had liever Atletico Madrid geloot. Dan zou het verwach tingspatroon bij onze aanhang, een stuk lager liggen." - Michel Kreek noemt Lens djl minst aansprekende tegenst3t>% der van de groep waarin Vitesjttfc was ingedeeld. „Maar het Fr&>$ se clubvoetbal is sterk voorqit gegaan. En Lens is niet vgór 'i niets kampioen van Frankrijk geweest." De Franse ploeg staat op dut moment zestiende in de corn- petitie en schakelde in de eer$t^ ronde Maccabi Tel Aviv uit. i Roda JC „Fantastisch", was de eerste re actie van Roda JC-trainer Sefi) Vergoossen na de loting van de tweede ronde voor de UEFA Cup. De Limburgers zijn het Duitse VfL Wolfsburg koppeld. „Een allesbehaij^ eenvoudige tegenstander, maa; wel een heel attractieve", Vergoossen. „Wolfsburg i leuke tegenstander vooi publiek. Wedstrijden Duitsers spreken altijd aai voordeel is dat we al vrij veel van hen weten." Roda JC oefende in de voor bereiding namelijk tegen VfL* Wolfsburg. „Toen verloren we kansloos met 2-0", weet Ver goossen nog. „Het is een ty pisch Duitse ploeg met heel veel loopvermogen. Verder is de club heel ambitieus. Ze zijn in korte tijd vanuit het niéts naar de subtop van Duitsland geklommen. Dat zegt genoeg over hun kwaliteiten. Maar dat wil niet zeggen dat we geen kans hebben. Ze zijn wel veel" sterker dan Sjakhtar Donetsk Maar dat is ook logisch. Hoé1" verder je in het toernooi komt, hoe sterker de tegenstander." De basketballers van BS Leiden verslikten zich gisteravond in het Delftse Punch. De ontmoe ting die in het kader van de eer ste ronde van de bekercompeti tie plaatsvond, eindigde in een 73-63 overwinning voor de be zoekers. „Een teleurstelling", vond Leiden-coach Ivo Boom. „We waren niet scherp genoeg. Er hing voor aanvang al zo'n stemming van 'het is toch maar een bekerwedstrijd' en we zijn er niet in geslaagd dat tijdens de wedstrijd te veranderen." Extra zout in de Leidse won de was het feit dat de Delfte naars in de tweede klasse van het rayon uitkomen, twee klas sen lager dan de thuisploeg. Nu heeft Punch wel een goed team. De ploeg heeft twee voormalige eredivisiespelers in de gelede ren, onder wie oud-Leidenaar Daan van Egmond. Leiden had het aan zichzelf te wijten dat het geen ronde ver der kwam. Waar het team van Ivo Boom zich in de competitie onderscheidt door de hechte verdediging konden de bezoe kers gisteravond naar hartelust door de Leidse defensie snijden en kwam Leiden zelf maar moeizaam tot scoren. Ook de vertrouwde vechtlust ontbrak, SR getuige het feit dat de thuisclub voor rust (29-32) al 23 maal misschoot en daar slechts twee aanvalsrebounds tegenover stelde. In het begin van de tweede kende Leiden even een korte opleving (37-32), maar liet ver volgens het initiatief weer aan Punch, dat daar dankbaar van profiteerde. Scores BS Leiden: Van Weeren 16. Blitz bereikte wel de tweéde - ronde. In Eindhoven won het team van Sid Bruinsma met 78- 76 van PSV/Almonte. Bij Blitz» ontbrak spelverdeler Henk-Jan Piket wegens werkzaamheden. De Voorschotenaren wonnen het spannende duel, waarin het verschil tussen beide ploegèn nooit groter was dan vijf pun ten, omdat zij in de slotfase het hoofd koel hielden. Zeven mi nuten voor tijd leidde de thuis club nog met vijf punten en be sloot Sid Bruinsma zichzelf in te brengen om voor wat rust in het spel van zijn team te zor gen. Zijn spelers reageerden daar goed op en vooral Bob Ve- gter was met zeven uit acht vrije worpen in de slotminuten een steunpunt voor Blitz. In dc volgende ronde ontmoeten de Voorschotenaren eredivisionist Prisma College in Utrecht. Scores Blitz: Aanbanen 24, Vegter 22'.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27