Soepeler aanpak van witte illegalen I WAO staat weer hoog op politieke agenda Binnenland Renovatie onder uniek dak Van Baaien legt eed af D66: ouders van besneden meisjes voor rechter dagen Menno Buch wil straf uitdienen in ziekenhuis Vrouwelijke wethouder eist hand van moslim Li^an ontucht verdachte Wethouder wil niet weg WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 ANP Algemeen Nederlands Per CPD Ceassociei Anne Frank Huis heropend Amsterdam ,,Het geheim van de verlossing heet herinnering.' Deze joodse wijsheid sprak de Duitse voormalig bondspresi dent Richard von Weizsacker gisteren in Amsterdam uit ter ge legenheid van de ingebruikname van de nieuwbouw van het Anne Frank Huis. De bijeenkomst werd bijgewoond door ko ningin Beatrix en prins Claus. Zij kregen later op de ochtend een rondleiding door de oude en nieuwe ruimten van het mu seum aan de Prinsengracht. Daar maakten zij kennis met de nieuwe, sobere presentatie van het leven van de onderduikers. Kamer wil meebetalen aan riolen den haag Een Kamermeerderheid van PvdA, CDA, D66 en GroenLinks wil dat het Rijk meebetaalt aan de hoge kosten voor het opknappen van het rioolstelsel. De kosten worden geschat op 10 tot 16,5 miljard gulden tot 2005. Volgens PvdA, CDA, D66 en GroenLinks kunnen de gemeenten die miljardeninvesterin gen niet alleen opbrengen. Zij vrezen dat de gemeentelijke ri oolrechten daardoor te sterk oplopen. Onderzoek heeft uitge wezen dat die gemiddeld van 180 gulden in 1996 zullen stijgen tot 315 gulden in 2005. PvdA-Kamerlid Noorman wil dat ten minste een deel van de negen miljard gulden die nodig is om de riolen aan te passen aan de strengere milieueisen voor rekening van het Rijk komen. Staatssecretaris Vermeend van financiën hield die boot onmiddellijk af. Hij kreeg daarvoor de steun van de WD onder het motto 'de vervuiler betaalt'. Damwand ontregelt treinverkeer utrecht Het treinverkeer ten zuiden van Rotterdam is gisteren uu I volledig ontregeld geweest door een omgevallen damwand die I een bovenleiding had vernield. Het incident gebeurde rond half JH twaalf. Daarna was urenlang geen treinverkeer meer mogelijk 1 tussen Rotterdam-Lombardijen en Dordrecht. Reizigers moes- ten rekening houden met een vertraging van 30 tot 60 minuten 3 v tussen Rotterdam CS en Dordrecht. De kapotte bovenleiding had ook tot gevolg dat er minder treinen reden tussen Rotter dam CS en Den Haag HS. De Thalys-treinen werden via een an- 'errj dere route omgeleid en deden Schiphol niet aan. De intematio- nale treinen Amsterdam CS-Brussel konden niet verder dan Rotterdam en uit de andere richting niet verder dan Dordrecht. De beperkingen werden rond vier uur opgeheven, waarna het treinverkeer geleidelijk weer op gang kwam. Jong gestraften in gevangenissen Dordrecht Justitie onderzoekt of delen van de gevangenissen van Vught en Scheveningen kunnen worden gebruikt voor de j opvang van jeugdige delinquenten. Volgens P. Jagers, hoofddi- Jrecteur Justitiële Inrichtingen van het ministerie van justitie, is ^er een tekort aan cellen voor jongeren, terwijl er in Nederland overcapaciteit is van zeshonderd cellen voor volwassenen. is nog niets besloten, we onderzoeken de mogelijkheid om omgehouwen in Vught en Scheveningen voor jeugdigen in te rich- jaMten. Ze zullen dan strikt gescheiden moeten worden van de vol- _^wassenenafdelingen," aldus Jagers tijdens een bijeenkomst in over de aanpak van criminele jeugdigen. Hij bena- dat het om een tijdelijk oplossing gaat in afwachting van bouw van nieuwe jeugdgevangenissen. "Overleg Zuidtak Betuweroute' inijmegen De gezamenlijke actiegroepen Overleg Zuidtak Betu welijn willen meedoen aan de hoorzitting over de aanleg van de Betuweroute, die politieke partijen in de Tweede Kamer willen houden. Het overleg staat er in een brief aan de vaste Kamer commissie voor verkeer en waterstaat op 'op tijd' te kunnen meepraten. Door deel te nemen aan de hoorzitting hopen de jactiegroepen te voorkomen dat zij „net als de mensen langs het bestaande spoor van Eist naar Zutphen pas iets kunnen zeggen als het te laat is." Afpersing motief schietpartij bruchem» Een poging tot afpersing is waarschijnlijk het motief geweest voor de dodelijke schietpartij in wegrestaurant De Lucht langs de snelweg A2 ter hoogte van Bruchem (bij Zalt- pommel, Gelderland). Bij die schietpartij op 9 augustus kwam pen 28-jarige inwoner van Utrecht om het leven. Een 24-jarige man uit Nieuwegein raakte zwaargewond. Een vader en een zoon uit Oss meldden zich enkele uren later bij de politie. Vol gens de mannen werden zij om een reden dite zij niet willen afgeperst door het onder vuur genomen tweetal. .n jTwee dagen daarvoor kwam het op een parkeerplaats in Heesch Dm dezelfde reden al tot een vechtpartij tussen de betrokkenen. De vader en de zoon stapten het bomvolle wegrestaurant bin nen en openden bij het tafeltje van de twee andere mannen het puur. —Arrestatie wegens dodelijke schietpartij Amsterdam De politie heeft gisteren in Hengelo een 31-jarige pian aangehouden die ervan wordt verdacht in Amsterdam in 1997 betrokken te zijn geweest bij de moord een de 35-jarige jnan. Het slachtoffer werd doodgeschoten nabij café Oostoever, pe man had daar een afspraak en werd plotseling door twee benaderd die op hem meerdere kogels afvuurden. Vol- Bgens het parket in Amsterdam ging het om een liquidatie die in ^■"urkse en Koerdische kringen tot grote beroering leidde. In die wieriode hadden overigens meerdere moorden plaats. Aanvan- elijk liep het onderzoek van de politie vast. Het werd heropend oen een getuige zich onlangs meldde. Verhuizing na misdragingen kinderen nschede Omdat twee ouders hun kinderen onvoldoende in de land hebben moeten ze hun huurwoning in Enschede verlaten. )at heeft de rechter gisteren in kort geding beslist. De plaatse- jke woningstichting had in een proces om de uitzetting van het ezin gevraagd. Het gezin woonde sinds december in de wo- ing. Sindsdien waren er regelmatig klachten van zeker negen- Dagt en buurtbewoners over de kinderen. Zij vernielden spullen in e wijk, bedreigden mensen en gooiden met afval. De zaak liep wee weken geleden hoog op, toen bij een onderlinge ruzie met en mes zou zijn gezwaaid. Volgens de wijkagent zijn veel om- t'onenden zo bang voor de familie, dat ze geen aangifte durf doen. De familie moet binnen vier weken verhuizen, de voning netjes overdragen en ruim 1500 gulden kosten van het lort geding betalen. 4,41 ati UDKICHEM ANP danks unaniem aandringen de gemeenteraad wil een jarige van ontucht verdachte :-wethouder van Woudri- m niet opstappen. Hij zou in het schooljaar '92-'93 als ierwijzer van de Oranje- ssau basisschool in Veen luldig hebben gemaakt aan ncht met drie kinderen. De n zal zich met het bestuur zijn partij beraden. Naar zeggen staat dat achter ls de wethouder weigert zijn ctie binnen veertien dagen r te leggen, zal de gemeen- 1 lad hem ontslaan. De raad J dan officieel een motie van ggjj ïtrouwen tegen hem indie- H, waarna ontslag mogelijk Dit zou volgens burge Tweede Kamer legt zich neer bij regeling Cohen den haag anp Coalitiepartijen PvdA, WD en D66 hebben zich zonder veel morren neergelegd bij de eenmalige regeling voor witte illegalen van staatssecretaris Cohen van justitie. Witte illegalen die kunnen aantonen dat zij vanaf 1 janu ari 1992 in Nederland hebben gewoond en vanaf die da tum tot 1 juni 1998 een sofinummer hadden en een gel dig paspoort, krijgen de kans om alsnog in Nederland te blijven. De burgemeesterscommissie gaat dan bekijken of deze mensen zozeer zijn ingeburgerd dat zij niet weg hoeven. zich af of Cohen geen ruimhar tiger beleid kon voeren. Hun punt van kritiek was on der meer de eis dat de witte ille galen een paspoort moeten kunnen laten zien om kans te maken, op een beoordeling van hun dossier door de burge meesters. Voor sommige illega len is het onmogelijk om aan die papieren te komen. Cohen wees erop dat in zulke gevallen een 'ontheffing' geldt. Vreemdelingen die eerder Nederland zijn uitgezet, een crimineel verleden hebben of valse papieren hebben gebruikt vallen buiten de regeling. WD- Cohen voelt er niets voor om de regeling ook te laten gelden voor witte illegalen die eerder vrijwillig zijn vertrokken en misschien ook onder de rege ling hadden kunnen vallen. Daarmee is het doek voor de Turkse kleermaker Gümüs defi nitief gevallen. PvdA en D66 le ken aanvankelijk aan te dringen op een verdere versoepeling van de regeling. „Het kabinet heeft een machine in elkaar ge zet, maar is de olie vergeten", zo constateerde Albayrak (PvdA). D66'er Dittrich vroeg Kamerlid Kamp en Wijn (CDA) hekelden het feit dat dit niet geldt voor illegalen die op het moment van uitzetting 'ineens verdwenen zijn' en dus niet 'fy siek' Nederland zijn uitgezet. Ook in deze gevallen is volgens hen duidelijk dat de overheid deze mensen 'niet tolereert'. Toch wilde ook Kamp hier geen hard punt van maken. „Ik wil hier niet aan morrelen, want dan morrel ik aan het geheel." De liberaal consteerde slechts dat 'Cohen geen loopjongen van de WD is' en noemde 'een bescheiden versoepeling ook al oogst' voor zijn partij. Cohen zei na afloop van het debat te verwachten dat zich opnieuw trieste, individuele ge vallen zullen aandienen van mensen die net buiten de rege ling vallen. „Maar deze regeling is goed te verdedigen", aldus de PvdA-bewindsman. Dit kabinet zal niet opnieuw aan het beleid voor de witte illegalen tornen. „Deze regeling zet een streep onder het probleem." den haag Hans van Baaien is sinds gisteren Kamerlid voor de WD. Van Baaien stond in 1998 bij de kamer verkiezingen op een verkiesbare plaats, maar moest zich terugtrekken als kandidaat toen hij in opsraak kwam wegens vermeende extreem-rechtse sympathiën in zijn jeugd. Later in het jaar volgde eerherstel, maar Van Baaien moest wachten totdat er een zetel vrijkwam. Dat gebeurde met het vertrek van voormalig VVD- leider Bolkestein naar de Europese Commissie. den haag anp D66-Kamerlid Dittrich vindt dat ouders die hun dochter in Soma lië laten besnijden, strafrechtelijk moeten worden vervolgd. Dit trich reageert op het verhaal dat de 11-jarige Nasima dinsdag deed op Radio 1. Het kind werd afgelopen zomer in eigen land onder druk van haar familie tijdens een vakantie besneden. Dit geval leent zich volgens het Kamerlid niet voor vervolging, omdat de moeder niet wist wat Nasima te wachten stond. In Nederland is het besnijden van meisjes verboden, maar Dit trich wil voorkomen dat hier levende Somaliërs gebruik maken van een 'u-bocht constructie'. Dittrich: „De integriteit van het li chaam van het kind is hier overduidelijk in het geding. Bij een be snijdenis worden hele delen van de vagina weggesneden." Volgens Defence for Children (DFC) is dit de eerste keer dat een geval van besnijdenis bij een in Nederland wonend meisje naar buiten komt. Het meisje beschikt over een Nederlands paspoort. Nasima's moeder heeft alarm geslagen over de affaire omdat zij bang is dat haar andere dochtertjes hetzelfde lot te wachten staat. Het steunpunt gezondheidszorg vluchteling Pharos zegt in een reactie dat het verbieden van vrouwenbesnijdenis of een aan scherping van de wet geen garantie is voor het uitbannen ervan. „Vrouwenbesnijdenis is onlosmakelijk verbonden met de cultuur zoals bijvoorbeeld de Somalische." Vandaar dat Pharos voorlich ting geeft aan verpleegkundigen, artsen en verloskundigen. Tilburg De bouwvakkers van aannemersbedrijf Van Gisbergen in Tilburg zullen weinig last hebben van de snel invallende herfst. Bij een renova tie van 56 woningen in de Tilburgse textielbuurt maken ze gebruik van een verrijdbare overkapping ter grootte van een voetbalveld. De unieke constructie maakt het mogelijk om ook in de stromende regen gewoon door te werken. Als de zon schijnt, wordt de overkapping weer weggere den. foto anp van eijndhoven In onderbroek voor de rechter amsterdam anp Minstens zes dagen loopt een 46-jarige gedetineerde al rond in zijn onderbroek in het huis van bewaring De Weg in Am sterdam. Onlangs verscheen hij zelfs zo voor de rechter commissaris. Zijn advocaat, mr. H.G. Kersting, acht de be handeling van zijn cliënt ver nederend en in strijd met arti kel 3 van het Europees Ver drag van de rechten van de mens. De man, die slecht Neder lands spreekt, vertelde op 23 september aan zijn advocaat dat hij slechts gekleed was in een onderbroek en een t-shirt omdat zijn lange broek ge scheurd was. Toen Kersting zijn cliënt afgelopen maandag bezocht, trof hij hem aan met nog steeds dezelfde kleren. Gisteren stuurde Kersting zijn secretaresse naar het huis van bewaring met twee broe ken en een jas voor zijn cliënt. Maar de bewakers weigerden de kleding aan te nemen om dat de gedetineerde 'geen briefje had ingevuld dat hij een broek wenste'. Als de man vanmiddag om 17.00 uur nog geen broek draagt, spant Kersting een kort geding aan met de eis dat zijn cliënt die alsnog krijgt. De directie van het huis van be waring De Weg wil niet reage- den haag gpd Ondanks zijn veroordeling we gens fraude en valsheid in ge schrifte blijft seksbaas Menno Buch gewoon televisieprogram ma's maken voor Veronica. „Deze zaak speelt al vijf jaar en ik heb vanaf het begin open kaart gespeeld met Veronica. Hun reactie was: Buch, prima dat we dit nu eindelijk gehad hebben, kun jij eindelijk je al ternatieve straf uitdienen". Een woordvoerster van Veronica bevestigt dit. „Menno is altijd heel open geweest, we hebben niets dan prettige ervaringen met hem." Buch is gisteren door de Rot terdamse rechtbank veroor deeld tot een half jaar cel we gens miljoenenfraude met zijn telefoonseksbedrijven begin ja ren negentig. De presentator geeft de voorkeur aan 240 uur dienstverlening, waarin zijn straf mag worden omgezet. „Die kan ik voor een groot deel volmaken in de weekeinden en vakanties, zodat mijn televisie werk niet in de knoop komt. Theo van Gogh en ik gaan ge woon door met 'Hoe hoort het eigenlijk' en vanaf 4 oktober is Sex voor de Buch in Duitsland te zien." Buch is naar eigen zeggen in Nederland 'op het hoogtepunt gestopt' met zijn spraakmaken de en omstreden seksprogram- ma. „In Duitsland begint het hele circus nu opnieuw." De Duitse kijker zal de perverse buitenissigheden krijgen voor geschoteld zoals die in Neder land de afgelopen jaren zijn uit gezonden, door Buch ingespro ken in het Duits. „We gaan in Duitsland wel rustiger begin nen, dus niet meteen met de meest extreme fragmenten." De alternatieve straf wil Buch graag uitdienen in het AMC- ziekenhuis in Amsterdam, op een afdeling „waar je niet voor je lolletje komt. Ik heb door pri- vé-omstandigheden in het be gin van het jaar veel tijd op die afdeling doorgebracht en denk dat ze me daar goed kunnen gebruiken. Al is het maar om pispotten te legen." Buch zal zijn verzoek voorleg gen aan de reclassering in Rot terdam of Amsterdam (zijn woonplaats). Op het Rotter damse bureau van de reclasse ring heeft hij overigens ook al niet zo'n beste reputatie. Tij dens de opnamen voor zijn programma 'Buch, burgers en buitenlui' eerder dit jaar werd hij gearresteerd wegens lokaal vredebreuk. Rel in Almere almere gpd Eis twintig jaar voor roofmoord amsterdam Tegen een 34-jarige Amster dammer is gisteren voor de rechtbank in Amsterdam twin tig jaar gevangenisstraf geëist wegens roofmoord. Volgens justitie had de verdachte eind vorig jaar de 60-jarige eigenaar van een café op de Ceintuur baan in Amsterdam om het le ven gebracht met een steen in een sok en met messteken. De verdachte ontkent en be weert dat het slachtoffer al was overleden toen hij de man in het café aantrof. Hij was de eni ge klant en zou naar zijn zeggen bij de lugubere vondst in pa niek zijn geraakt omdat hij al eens twee jaar ten onrechte foto anp Raymond RuniNG voor doodslag had vast gezeten. De weigering van een islamiti sche schoolbestuurder om bij vergaderingen de hand, te schudden van een vrouwelijke wethouder van Almere, is uitge lopen op een rel. De wethou der, Paulien van Hoogenhui- zen, vindt handen schudden een goed Nederlands gebruik, terwijl het schoolbestuur zegt lichaamscontact met een vrouw te vermijden. Van Hoogenhuizen had voor het bestuurlijk overleg van het primaire onderwijs Almere de bestuursleden gezegd het han den schudden op prijs te stellen en dan ook te verwachten dat dat zou gebeuren. Zij zei dat nadat de weigering haar een hand te geven, haar eerder al een aantal malen had geërgerd. De islamitische schoolbestuur der volhardde echter in zijn weigering. Bij' aanvang van de vergadering verklaarde de wet houder, in de rol van voorzitter van het overleg, de aanwezig heid van het bestuur niet meer op prijs te stellen als het bleef weigeren haar hand te drukken. Het schoolbestuur reageert verbolgen en heeft informatie ingewonnen bij het meldpunt Discriminatie. „Wij eisen open bare excuses van de wethouder. Bij vorige vergaderingen voelde een vertegenwoordiger van ons zich al gedwongen om een hand te geven. Na de opening van de vergadering heeft Van Hoogenhuizen iedere discussie over dit onderwerp afgekapt en ons bij de rondvraag overgesla gen. Wij voelen ons enorm ge discrimineerd." Van Hoogenhuizen vindt dat zij als wethouder gewoon een hand moet krijgen omdat dat de Nederlandse normen en waarden zijn. Zij wil dat het be stuur haar niet langer negeert. Van Hoogenhuizen: „Het is in hun geloof gebruikelijk dat zij vrouwen geen hand geven. Dat respecteer ik als vrouw. Maar ik ben een vertegenwoordiger van de overheid. Ik zit daar in de functie van wethouder. Dat ik toevallig vrouw ben, moet daar niets mee te maken hebben. In die hoedanigheid verwacht ik van iedere deelnemer gelijk heid. De weigering vind ik niet getuigen van respect en een vorm van discriminatie." ^ndanks aandringen gemeenteraad Kamer praat morgen over terugdringen aantal arbeidsongeschikten meester Worrell kunnen bete kenen dat de wethouder bij de raadsvergadering van 25 okto ber zijn ontslag krijgt. Het is volgens de Nederlandse wet niet mogelijk hem ook zijn functie als raadslid af te nemen. Voorzitter Van Peer van de RPF/GPV-fractie in Woudri- chem heeft de motie mede on dertekend. „Door de geruch tenstroom is hij een smet ge worden voor onze gemeente. Hij is gebrandmerkt. Een be stuurder heeft een voorbeeld functie", reageert hij. De wet houder is in april met ziektever lof gegaan. De Bredase persoffi cier van justitie Corten zegt dat het gerechtelijk vooronderzoek nog niet is afgesloten: „Ik weet niet of het wel of niet tot een rechtszaak komt." den haag gpd De WAO is eep hype geworden aan het Binnenhof. Politieke partijen buitelen over elkaar heen met plan nen om het groeiende aantal arbeids ongeschikten in te dammen. Morgen praat de Tweede Kamer voor de zo veelste keer over de gevreesde een miljoen arbeidsongeschikten, een ge tal dat zo tot de verbeelding spreekt dat iedere partij in een Pavlov-reactie roept dat er dringend iets moet ge beuren. Vorige week riep D66-leider De Graaf tijdens de Algemene Beschouwingen nog om het hardst dat er een nood plan moest komen. Werkgevers mogen geen WAO'ers meer ontslaan, vindt de PvdA. De keuringen moeten maar weer wat strenger, roept de WD. De uitspraken veroorzaken veel deining en onrust. Nederland telt dit jaar 904.000 arbeids ongeschikten. Van hen hebben er 115.000 een Wajong-uitkering. Het gaat hierbij om mensen met een aan geboren handicap, bijvoorbeeld blind heid of een verstandelijke stoornis, die nooit hebben gewerkt en dus nooit WAO-rechten hebben opgebouwd. Het is een groep die, behalve in de so ciale werkplaatsen, zelden tot nooit aan het werk komt. Daarnaast zijn er nog een kleine 58.000 WAZ'ers: zelf standigen die arbeidsongeschikt zijn geraakt. Bijvoorbeeld een groenteman die door het tientallen jaren tillen van zware kisten zijn rug heeft versleten. De rest bestaat uit de 'eigenlijke' WAO'ers. Om deze ongeveer 730.000 mensen draait het probleem. Zo'n 505.000 zijn door een ongeval of (psy chische) kwaal geheel arbeidsonge schikt verklaard. Dat betekentin tegen stelling tot wat veel mensen denken lang niet altijd dat ze niet kunnen wer ken: vooral onder de 50-plussers zitten veel mensen die dat best nog zouden kunnen. Verder zitten 225.000 gedeel telijk in de WAO. Meer dan de helft heeft daarnaast een baan, als regel aangepast werk bij de eigen werkgever. De discussie spitst zich toe op twee punten: hoe voorkomen we dat zo veel mensen volledig worden afgekeurd en hoe krijgen we de gedeeltelijk arbeids ongeschikten weer aan het werk? Vol gens het Landelijk Instituut van Socia le Verzekeringen (Lisv) komt van de ongeveer 100.000 gedeeltelijk WAO'ers die nog geen baan hebben, iets meer dan eenderde in aanmerking voor een baan. Voor hen worden doqr het kabi net banenplannen geschapen en forse bedragen aan subsidies meegegeven als een bedrijf een van hen in dienst neemt. Hoewel de eerste cijfers over het aantal WAO'ers dat via de plannen weer is gaan werken weinig bemoedi gend zijn, is het zeer onwaarschijnlijk als die 30 tot 40.000 gedeeltelijke WAO'ers niet binnen een paar jaar werk vinden op de huidige krappe ar beidsmarkt. Staatssecretaris Hoogervorst van soci ale zaken hamert er keer op keer op dat de nieuwe regels de kans moeten krijgen zich te bewijzen, maar die tijd lijkt hem niet gegund. Een meerder heid van de Tweede Kamer zal morgen voorstellen een arbeidsongeschikte een eigen budget te geven waarmee bijvoorbeeld scholing kan worden ge regeld. Een voorstel dat de uitvoering van de sociale zekerheid alleen maar ingewikkelder maakt en waar iedereen weer jaren voor nodig heeft om aan de nieuwe praktijk te wennen. Behalve dat er volgens de Kamer te weinig WAO'ers weer aan het werk gaan, komen er ook te veel nieuwe WAO'ers bij. Inderdaad lijkt het groei end aantal arbeidsongeschikten op het eerste gezicht onrustbarend. Die groei komt echter voor het grootste deel op het conto van de (semi-)overheid zelf. Vooral verpleegkundigen leggen het loodje, die bezwijken onder de werk druk in verpleeg- en ziekenhuizen. Wie echt wat aan het WAO-probleem wil doen, pleit voor een snelle oplos sing van het personeelstekort bij de overheid. Los van de praktische haal baarheid van zo'n voorstel, is er geen enkele partij die de oplossing in die richting zoekt. Hoogervorst zelfs stelde voor dat werkgevers minder moeten doorbetalen bij ziekte. Opmerkelijk is dat de ziekenluiizen dat eerder dn jaar ook al voorstelden. De gedachte daar achter is dat als mensen zich minder snel ziek melden, ook het 'sneeuwbal effect' verdwijnt dat vervolgens colle ga's bezwijken onder de door het hoge verzuim oplopende werkdruk. Maar uitgerekend de zorg is een sector die zo'n maatregel moeilijk kan doorvoe ren. Een branch die paarden, auto's en vakanties uitlooft voor wie nieuw per soneel weet te werven, kan zich zo'n 'smet' op het blazoen domweg niet veroorloven.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 5