PSV mist branie en brutaliteit DI0K1-Bassets 1 Willem II op alle fronten afgetroefd Sport Madrid neemt na zege op Porto koppositie over TOO vein BEfflfflELEfl Na Boavista actie tegen Feyenoord-fans WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. C Real Madrid heeft de zorgen even verlicht. De ploeg won gisteravond in de Champions League met 3-1 van FC Porto en nam de leiding over in groep E. In de Spaanse competitie zijn de spelers van Real niet vooruit te branden, in vijf wedstrijden werd drie keer ge lijk gespeeld. Trainer Toshack constateerde een gebrek aan inzet. Op Europees niveau heeft de Brit minder te klagen- .Morientes opende de score in de 22ste minuut, een minuut later maakte Jardel gelijk. Kort voor de rust zorgde Helguera voor een nieuwe voorsprong van de Koninklijke, in de tweede helft bepaalde Hierro uit een strafschop de eind stand op 3-1. Seedorf speelde ruim een half uur. Giovanni onderstreepte an dermaal zijn waarde voor Olympiakos Piraeus. De Brazi liaan, overbodig geworden bij Barcelona, scoorde twee keer in de thuiswedstrijd tegen Molde (3-1). Ook tegen Real had Giovanni dat al gepres teerd. In groep H kon Chelsea ook tegen tien man van Galatasa- ray niet overtuigen. Scheids rechter Dick Jol stuurde in de 32ste minuut de Braziliaanse doelman Taffarel van het veld. Hij had hands gemaakt buiten het strafschopgebied. Het werd een magere 1-0, door een doelpunt van Petrescu tien minuten na de rust. AC Milan - Hertha BSC ein digde in 1-1. In de eerste aanval, in de 69ste minuut, scoorde de Ira niër Daei voor Hertha. Vijf mi nuten later maakte de Duitser Bierhoff, die met vijf hechtin gen in de rechter wenkbrauw speelde, de verdiende gelijk maker. In groep E zijn zowel Bor deaux als Sparta Praag nog ongeslagen. Bordeaux won door treffers van Wiltord en Micoud thuis met 2-1 van Spartak Moskou. Bezrodnyi scoorde tegen, maar de Russi sche counters waren ditmaal minder gevaarlijk dan in Til burg. Sparta Praag overklaste Willem II (4-0). Bayem München - Valencia (1-1) was een slechte wed strijd, waarin de Spanjaarden even terecht als verrassend een punt pakten. De Brazili aan Eiber scoorde namens de thuisclub al na zes minuten, Gerard maakte tien minuten voor tijd gelijk. Gerets gooit de handdoek in de ring na verlies tegen Glasgow Rangers Was er gisteravond in Eindhoven nou wel of geen sprake van sportief onrecht? „Als je in een thuiswedstrijd de te genstander niet onder druk kunt zetten", stak Luc Nilis de hand in eigen boezem, „kun je nooit winnen." Dus verloor PSV terecht met 1-0 van Glasgow Rangers? „Mis schien wel", vond Ruud van Nistelrooy. „We hebben ge woon te weinig kansen gecreëerd om te kunnen win nen." UITSLAGEN WOENSDAG 29 SEPTEMBER A.S. 20.00 UUR Proef de echte rugbysfeer bij DIOK ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBFI/3 Octoberhal) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Rijndijk 4 Hozerswoude-Rijndijk Telefoon:071-3414909 EINDHOVEN ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER In de vaderlandse competitie staat de teller voor PSV na vijf wedstrijden al op 20 treffers. In de drie ontmoetingen voor de Champions League kwam de ploeg niet verder dan één scha mel velddoelpunt, twee weken geleden in München tegen Bay em. Het zegt veel, zo niet alles, over het niveau van de eredivi sie. Het zegt tegelijk alles over het Europese perspectief van PSV. Alsof zoëven zijn wereld was ingestort, zo zuur keek Erik Ge rets, de coach. „Sneu hoor als je zo vlak voor tijd verliest door een lucky goal. Wij verdienden het niet om te winnen, maar we verdienden het ook niet om te verliezen." Maar was dat wel zo? PSV was dan weliswaar een dik uur gelijkwaardig aan de Rangers, toen de finale in zicht kwam, bleef de ploeg van Dick Advo caat fysiek wél overeind waar het gros van de PSV'ers op het tandvlees liep. Met de winnen de treffer van de Duitse invaller Jörg Albertz als gevolg. Aange ver Michael Mols glom van trots. Heel PSV zat op slag steenkapot. Op dat moment, vijf minuten voor afloop, had iedere PSV'er zich al verzoend met een punt. Ook Gerets. „Een gelijkspel was het maximaal haalbare, meer zat er vanavond niet in. Kwali tatief waren we gewoon niet goed genoeg om deze wedstrijd te winnen. Op dit moment ko men we als ploeg tekort om op dit niveau mee te kunnen doen." Dat gold vooral voor het mid denveld. Daar miste PSV in houd, maar ook de branie en de brutaliteit om de Rangers zijn wil op te leggen. Een aloude wijsheid zegt dat je een wed strijd alleen kunt controleren als je het middenveld in han den hebt. Behoudens een korte periode in de eerste helft, waar in PSV een overwicht had, zon der goed te spelen, was daar nimmer sprake van. Gerets kon als excuus aan voeren dat hij zijn centrale middenvelders door een bles sure (Vogel) en een schorsing (Van Bommel) moest missen. De Belg verpakte zijn kritiek echter in satijn, omdat hij daar mee Van der Doelen onrecht zou aandoen. Stinga, Van der Doelen en Khokhlov hadden echter duidelijk minder in hun mars dan het Schotse trio Van Bronckhorst, Ferguson en Al bertz, de vroege vervanger van Reyna. Het meest opvallend bij PSV was het slordige balverlies, vooral als gevolg van een gemis aan automatismen. Daardoor kwam Rangers zelden in de problemen en kreeg PSV nau welijks een goede scoringskans, terwijl handenbinder Mols vlak voor en Wallace kort na rust al leen voor doelman Waterreus verschenen. „Ons positiespel", vond Van Nistelrooy, „was niet eens zo slecht. Wij slaagden er alleen niet in de vrije man op het middenveld te vinden. Ran gers heeft dat slim gedaan." Min of meer tegen zijn ge woonte in bracht Advocaat drie aanvallers in het veld, met Mols centraal en met McCann en Wallace op de vleugels. Dat drietal zorgde voor heel wat meer dreiging dan Nilis en Van Nistelrooy, die stevig aan de ketting lagen bij het impone rende duo Moore en Amoruso, de flegmatieke Italiaan. De wis selwerking tussen het Eindho- vense tweetal was bovendien niet optimaal, en van de vleu gels kwam amper een bruikbare en beetje goede autoverzeke- _U ring kan geen kwaad. Zeker liet als je in Lisse een sporteve nement wil bijwonen. Er wor- [len nog wel eens overvliegende ballen gesignaleerd. En om die Eden begon de hockeywed strijd tussen Hisalis en Uitgeest Bondag ook later. Coach van de ■ssese vereniging Eldert Mi- hels kan een lach maar moei- aam onderdrukken als hij aan let duel terugdenkt. tns kutistgrasveld en de zkkelaan, maar ook richting Atletiekvereniging De Spartaan gen twee grasstroken. Daar ïrden auto's neergezet terwijl niet mag. Vlak voor de wed- ijd kwam er best een mooie ito aanrijden, net op het mo ment dat mijn spelers bezig wa- afwerken op het doel. ?n van de middenvelders raak- de bal verkeerd waardoor hij, de ballenvanger, tegen, je it het al, die auto aankwam, invankelijk bleef die man in kijken, maar toen de \heidsrechter voor het begin in de wedstrijd wilde fluiten ep hij het veld op. Hij was niet iat te verlaten totdat ij de naam van de bewuste Hij was echt laaiend it ik 'm niet wilde geven. als er al iemand aange broken moet worden dan is het vereniging, dus ik heb hem telefoonnummer van de gegeven. De man >eri 1 daar immers zijn auto zaI 'et parkeren. voorval bracht het nog intloze Hisalis danig van de ijs. „Tegen Uitgeest hadden we ht perspectieven, maar mijn a telers konden zich door het [°)orval maar moeilijk concen- ha Cees Tempelaar, het neefje van John McEnroe: „The ball was out. Everyone could see that the ball was out. Chalkdust. Everyone could see that there was chalkdust." De scheidsrechter, het neefje van de umpire: „I'm awfully sorry, be a good chap you are waking the linesman, he is having a nap." (centre court De Krom, 25 september 1999) met een staartje ink je dan, want de automobi- i zal toch wel verhaal gaan j den bij voorzitter Adri van Maar, nee hoor. „Ik heb let interesse gewacht, niemand heeft zich echter nog gemeld. Het is het eerste voorval van de zesoort. Er staan al weer gerui me tijd auto's. Dat komt omdat het paaltje dat de doorgang moet belemmeren, is wegge haald. De hockeyclub, en ook de Lis- sese tennisvereniging LTC - die de strook gebruikt om het club huis te kunnen bevoorraden - verzoeken de leden via de ver enigingsbladen al langer om de auto's daar niet te parkeren. Een verzoek dat tot op heden aan dovemansoren is gericht, ook al was de bezoeker van zondag waarschijnlijk iemand van buiten het dorp die de Lis- sese najaarsfeesten bezocht. Michels „Hij wist niet eens wat Hisalis was. Om probleem op te lossen gaan Hisalis-voorzitter Van Rhoon en LTC-voorzitter Huug Thiele- mans binnenkort om de tafel zitten. „Het leidt namelijk ook tot gevaarlijke situaties. Er zal maar iets bij een vereniging ge beuren, dan kan de ambulance er niet langs", zegt Thielemans. Gezamenlijk willen de voorzit ters bij de gemeente, die eige naar is van de grond, aandrin gen op maatregelen. Van Rhoon denkt aan het plaatsen van een hek of slagboom. Biedt dat geen soelaas dan is er nog wel een andere oplossing. Laat de ballenvanger voor een dagje zakken en geef de selectie van Hisalis opdracht om niet op het doel maar op het blik af te werken. Wedden dat een der gelijke 'voorlichtingscampagne' wel vruchten afwerpt? (2-1). 22. Morientes 1-0, 23. Jardel 1- 1. 41. Helguera 2-1, 67. Hierro 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Collina (Noo) 3-1 (1-0). 15. Giovanni 1-0, 58. Lund 1-1, 69. Giovanni 2-1, 77. Lucia no 3-1. Scheidsrechter: Michel (Slw). Toeschouwers: 50.000. R.Madrid 3 2 1 0 7 10- 5 Porto 3 2 0 1 6 4-3 Olympiakos 3 11 1 4 6-6 Molde 3 0 0 3 0 2- (0-0). 84. Albertz 0-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 30.500. Bayern München (Dui) - Valencia (Spa) 1-1 (1-0). 6. Elber 1-0, 80. Gerard 1-1. Scheidsrechter: Cesari (Ita). Toeschou wers: 31.000. Valencia 3 1 2 0 5 4 2 Bayern M. 3 1 2 0 5 4-3 Rangers 3 11 1 4 2-3 PSV 3 0 12 12-4 GROEPG Sparta Praag (Tsj) - Willem II (Ned) 4-0 (3-0). 26 Novotny 1-0, 29. Prohaszka 2- 0 (strafschop), 41. Rosicky 3-0, 58. Jarosik 4-0. Scheidsrechter: Heyne- Meier (Zwi). Toeschouwers: 17.550. Bordeaux 3 2 1 0 7 5-3 Sparta P. 3 1 2 0 5 5-1 Spartak M. 3 11 1 4 5-4 Willem II 3 0 0 3 0 3-10 0). 69. Daei 0-1, 74. Bierhoff 1-1. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). Toe schouwers: 40.941. Chelsea (Eng) - Galatasaray (Tur) 1-0 (0- 0). 55. Petrescu 1-0 Scheidsrechter: Jol (Ned) Toeschouwers: 33.426. Rode kaart: 32. Taffarel (Galatasaray). Hertha B. 3 1 2 0 5 5-4 AC Milan 3 1 2 0 5 3-2 Chelsea 3 11 1 4 2-2 Galatasar. 3 0 12 13-5 Protest Koerden bij wedstrijd van Galatasaray LONDEN AFP Advocaat lachte na afloop in z'n vuistje. Hij had bij zijn Eindhoven gekre- Ruud van Nistelrooy duwt de arm v; penalty in. gen wat hij wilde en vond dat 'gemeten naar de kansen' ver diend. „Het is over en sluiten", was de sombere conclusie van Gerets, die in zijn teleurstelling de handdoek wel rijkelijk snel in de ring gooide, terwijl er nog n Giovanni van Bronckhorst tegen de fc drie wedstrijden op de rol staan. „Maar als je reëel bent", sloot Van Nistelrooy zich in de Eindhovense treurmars aan, „moet je vaststellen dat we vrij wel kansloos zijn voor een tóp- klassering. We moeten ons nu maar richten op de derde plaats. Spelen we in elk geval nog UEFA Cup." PSV: Waterreus: Wielaert, Dirkx, Niko- forov en Heintze; Rommedahl (63. Kolkka), Van der Doelen (79. Brug- gink) Sunga (68. Bouma) en Khokhlov: Nilis en Van Nistelrooy. De wedstrijd tussen het En gelse Chelsea en het Turkse Galatasaray in de Champi ons League is een aantal mi nuten onderbroken wegens protest van Koerden. Drie demonstranten, onder wie een kind, kwamen in de twintigste minuut van het duel met een spandoek het veld op. Voordat de drie het doek konden ontvouwen, werden ze van het veld ver wijderd. Na een onderbre king van een aantal minuten werd de wedstrijd hervat. Het werd gezien als één groot avontuur. De Champions Lea gue moest een feest worden voor Willem II, maar tot dusver brengt het de Tilburgers alleen maar ellende. In Praag leed de ploeg van Co Adriaanse gister avond de derde nederlaag op rij. Pijnlijker was dat Sparta Praag, niet meer dan een Euro pese middenmoter, vele maten te groot was en de 4-0 score verre van geflatteerd. „Het had ook 5-0 of 6-0 kunnen wor den", erkende de trainer. Veel balbezit bleek opnieuw geen garantie voor een goed re sultaat. Dat was in Bordeaux al zo, in het slechts half gevulde Letna-stadion bleek het op nieuw. Willem II had 59 pro cent van de tijd de bal, maar kwam nooit in de buurt van Praag-doelman Postulka. Spits Ceesay en linksbuiten Abdel- laoui deden voor spek en bo nen mee. Slechts Sjoekov, dit maal op rechts, liet voor mst een paar knappe staaltjes zien. Tot de 26ste minuut leek er in Praag geen vuiltje aan de lucht. Sparta was slechts één keer ge vaarlijk geweest voor het doel van Mampaey middels een schot van uitblinker Baranek. Maar uit een corner van Labant opende de mee opgerukte libe ro Novotny met een ziedend schot de score. Een dood spel moment, Adriaanse had er nog zo voor gewaarschuwd. Willem II kreeg niet eens de tijd om van die tegenslag te be komen. Drie minuten later lag Libor Sionko is Kew Jaliens van Willem II te snel af. de bal op de stip nadat scheids- ten voor rust. De opbouw bij de rechter Heinemann een over- Tilburgers stokte voortdurend, treding van Sjoekov op Hornak Sparta haalde freewheelend het had geconstateerd. Prohaszka schoot raak. Rosicky maakte er vlak voor rust nog 3-0 van. Bombarda verscheen na de pauze in het veld voor Gentile. einde van de wedstrijd nadat Jarosik in de 58ste minuut de 4- 0 had binnengelegd. Behalve het riante startgeld heeft de Champions League de Het spelbeeld bleef gelijk aan Tilburgers nog niets opgele- dat van de laatste twintig minu- verd. „We moeten zelfs oppas- FOTO REUTERS sen dat deze mentale tikken niet doorwerken in de competi tie", keek Adriaanse al vooruit naar zondag, als Ajax op bezoek komt in Tilburg. „Het zal een hele klus worden de ploeg klaar te krijgen voor die wedstrijd." Willem II: Mampaey; Prommayon. Gentile (46. Bombarda), Victoria en Hill; Jaliens, Galasek en Arts; Sjoekov, Ceesay en Abdellaoui (81. Sanou). PORTO GPD/ANP Een dag voor de wedstrijd tegen Boavista duiken ze op in het straatbeeld van Porto. De Feyenoord-supporters, ook in de Portugese havenplaats zijn ze vertegenwoordigd. Nog niet massaal, zo blijkt tijdens de avondsessie van hun favorie ten, maar navraag leert dat de twintig aanwezigen tijdens het duel in Estadio do Bessa van avond niet eenzaam zullen zijn. Voor de tweede achtereenvol gende week wordt daarmee de oproep van Feyenoord om thuis te blijven genegeerd. De Rotterdamse club richtte dat dringende verzoek tot de sup porters, omdat het bij ongere geldheden zware strafmaatre gelen van de UEFA vreest. Zeven dagen geleden waren de fans ook al in Trondheim en konden ze met een geldig en treebewijs gewoon de ontmoe ting met Rosenborg BK bijwo nen. Niet iedereen koos voor die optie. Sommigen bleven buiten de toegangspoorten, bang als ze waren om in op dracht van Feyenoord en de UEFA door de lokale autoritei ten op film of op foto te worden vastgelegd. „De eerste foto's hebben we binnen, op de films wachten we", verklaart Jan Willem van Dop, algemeen manager van Feyenoord in Porto. „Als we al les hebben verzameld, zullen we het nauwkeurig bestuderen. Maar dat doen we pas na deze wedstrijd. Dan bekijken we wat in Trondheim en Porto is ge maakt en zullen we maatrege len treffen." De fans voelen zich sterk. Rotterdamse advocaten, die vo rige week beweerden bereid te zijn om een juridisch gevecht met Feyenoord aan te gaan, hebben hun potentiële cliënten het nodige zelfvertrouwen ge geven. Boavista - Feyenoord la ten ze dan ook niet schieten. Wat daarna volgt wachten ze ontspannen af. Feyenoord kan vanavond in de uitwedstrijd tegen Boavista zo goed als zeker beschikken over Bonaventura Kalou. De spits uit de Ivoorkust maandag over een pijnlijke knie maar werkte gisteravond in Es tadio do Bessa in Porto pro bleemloos de laatste training voor het derde duel in dc Champions League af. Leo Beenhakker wilde de op stelling voor het duel tegen de Portugese nummer twee van vorig jaar niet bekend maken. „Tegen Rosenborg speelden we met twee spitsen. Maar Boavis ta is een andere tegenstander. De ploeg heeft de intentie te voetballen. Wij zullen hen op eigen helft proberen vast te zet ten. Zeker is dat we hier voor de winst gaan spelen. Alleen dan houden we alles in eigen hand."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23