Boogerd geniet vertrouwen Eric Heiden ploegarts bij Spaar Select Hoge cijfers voor Van Dam en Van der Gun Sport Ajax mist routiniers tegen Dukla Banska WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 Katwijk en Quick Boys niet bestraft leiden De KNVB neemt geen maatregelen naar aanleiding van de ongeregeldheden bij de wedstrijd Katwijk - Quick Boys. Tij dens en na dit duel kwamen supporters van Quick Boys het veld op om verhaal te halen bij arbiter lochem. Indien de scheids rechter wordt bedreigd kan de KNVB besluiten om - gedurende het onderzoek - de wedstrijden van een of van beide clubs uit het programma van komend weekeinde te halen. Scheidsrech ter Jochems heeft echter verklaard zich niet bedreigd te hebben gevoeld. „Ik heb alleen gerapporteerd dat ik het duel tien minu ten heb gestaakt. In die periode werden supporters keurig door de ordeploeg van Katwijk in toom gehouden." Rookverbod bij Alecto leiderdorp Het bestuur van de hockeyvereniging Alecto heeft in het clubhuis een rookverbod ingesteld. „Het verbod geldt op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Tijdens die uren speelt de jong ste jeugd", vertelt Ad Heesbeen, bestuurslid PR en sponsorza ken. De Leiderdorpse vereniging is niet de enige regionale hoc keyclub waar op bepaalde uren niet gerookt mag worden. LO- HC uit Oegstgeest heeft sinds juni 1999 een rookverbod en bij het Voorschotense Forescate is die regel al een jaar van kracht. Bij Roomburg wordt bezoekers verzocht om niet te roken. Crescendo alsnog langs Madjoe leiden Crescendo overwintert in het toernooi om de Rijndel- fland-beker. De Leidse ploeg boog in de resterende speeltijd te gen Madjoe een 9-10 achterstand om in een 12-10 overwinning. In de volgende ronde is Fortuna de tegenstander. Het treffen was eerder wegens onvoldoende licht gestaakt. Van Tol vertrekt bij Farm Frites Rotterdam Astrid van Tol (Ter Aar) vertrekt bij Farm Frites- Hartol. De wielrenster geeft haar voorkeur aan een maatschap pelijke carrière en verruilt de ploeg van Leontien van Moorsel voor The Greenery. Eerder al haakt ook de Langeraarse renster Hester Marieke Kroes af. Krajicek wint van Spadea münchen Richard Krajicek heeft tijdens het tennistoernooi om de Grand Slam Cup de kwartfinales bereikt. De Hagenaar won in München in twee sets van de Amerikaan Vince Spadea, 6-2 7- 5. Krajicek komt in de volgende ronde uit tegen Medvedev. Raad van advies treedt terug volendam De raad van advies bij Volendam is afgetreden. Zij heeft hiertoe besloten in het belang van de bedreigde club. Na crisisberaad met de KNVB bleek dat de bond op 4 oktober een bankgarantie van Volendam wil van minimaal 500.000 gulden. Daarnaast moet er op 11 oktober een sluitende exploitatiebe groting en een liquiditeitsprognose zijn. Gezien deze twee eisen van de KNVB acht de raad van toezicht het verstandig om voor het huidige bestuur ruimte te maken. De clubleiding kan nu een beroep doen op de toegezegde financiële garanties om het bestaan van Volendam veilig te stellen. Dochter Muhammad Ali gaat boksen beverly hills De jongste dochter van oud-wereldkampioen Muhammad Ali, Laila Ali (21), kondigde gisteren op een pers conferentie in Beverly Hills haar debuut als profbokster aan. Op 8 oktober treedt de zwaargewicht (76 kilogram) in New York aan tegen haar landgenote April Fowler. Laila Ali, eigenares van een nagelstudio in Los Angeles, bekende dat haar vader geen voor stander is van haar opmerkelijke stap. Zelf lijdt hij aan de ziekte van Parkinson, die mogelijk is veroorzaakt door de vele klappen die hij in zijn lange loopbaan heeft opgelopen. SPELER van het JAAR Geen negens, een handvol ach ten. Dat was de score bij vijf wedstrijden op het hoogste ni veau voor het klassement 'Spe ler van het jaar'. Ter Leede kreeg vier keer een 'acht'. Voor nieuwkomer Alan Campfens was het de eerste keer dat hij bij Ter Leede een zo hoog cijfer kreeg. Bij Katwijk - Quick Boys viel zeven maal een 'acht', on der anderen voor debutant Marnix van der Gun en voor Glen van Dam, die voor het eerst dit seizoen weer in het ba siselftal speelde. In het klassement blijft Mau rice Balkhoven koploper. Gert Aandewiel blijft in zijn -spoor, samen met de rechtsback van FC Lisse, Saïd Elmahdadi. UVS staat na vier dikke ne derlagen op rij onderaan in het klassement voor clubs. Opval lend is dat doelman Dave de Heiden in de malaise deelt. De keeper behoorde de afgelopen twee jaar steeds tot de toppers op de ranglijst. sho - Ter Leede 2-4. Waasdorp 6 Stolk 6 De Jong 7 Beltman 8 Van Zeist 8 Rbn 7 Bloemheuvel 7 84 Tiberkamne Honsbeek 7 Campfens 8 De Louw 8 Kramer 7 75 Geysman ARC - Excelsior M 3-2. Admiraal 6 Van Meggelen 8 De Bruin 6 A. Blok 46. Reinders-Fol 8 Jansen 6 Balkhoven 7 Van Beest 7 P. Bloemheuvel 7 87. M. Bloemh. 70. Vazquez 6 Bos 7 Van Orssagen 6 RBlok 7 FC Lisse - Rijnsburgse Boys 1-1. FC Lisse: Bouman 8 Darazzi S. Elmahdadi 8 Schnater Van der Zwet 7 Van Bemmel 72. Vaartjes - 77. Pavon Langeveld 7 Van der Berg Van der Lugt 7 88. Tetro Hoei Tan 7 Luxenburg Rijnsburgse Boys: Hegie 7 Buis Roest 7 Boer De Roode 7 Faber Van Lochem 7 Simons Cadel 7 Heemskerk 63. Brunings 7 26. Boulayoune Aalbersberg 7 Katwijk - Quick Boys 2-1 Katwijk: Van Duijn 7 P. van Duijn Heymans 7 Van der Plas Robbers 8 87 Kwestro Van der Meer 7 Raven Bon 8 54. Slootweg Hajji 6 Dubbeldeman 89. Molenaar - De Ridder Quick Boys: Van der Niet 7 Van Schijndel Van Dam 8 Viereck Van Dijk 7 Kruit Aandewiel 7 Rutten Flaton 8 Van der Gun Van Hooij 7 71. Bounif Noordwijk - Barendrecht 1-2. Korff 7 W. de Jong Van Kins 6 Korbee 46. Azier 7 Van der Laan Ten Brinke 6 Scheurwater Smit 6 Kleijn 77. De Haas - 89. Smit P. de Jong 6 Van Dam Tonegido - UVS 4-1. De Heiden 6 Borst Buys 6 Van Daalen Ooyendijk 7 46. Van Tol D. v/d Heiden 6 Verheij Van Heiningen 5 Bennekers Van Grootveld 5 De Kievit 56. Cornelia 7 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Het onbegrensde optimis me van Gerrie Knetemann aangaande prestaties van Nederlandse wielrenners bereikte gisteren tijdens de presentatie van de WK- ploeg een nieuw hoogte punt. De bondscoach zei nog net niet dat Michael Boogerd op 10 oktober in Verona wereldkampioen wordt, maar hij maakte er geen geheim van dat hij de als kopman naar voren ge schoven coureur grote kansen toedicht. sint michielsgestel fred segaar Knetemann denkt dat de ren ner uit de Rabobankploeg, op geklommen naar de tweede plaats op de UCI-fijst, in Italië meer kans op succes heeft dan in een gemiddelde wereldbe kerwedstrijd. „Want dan heb je nadrukkelijk te maken met de Italianen. Die zijn er op het WK uiteraard ook, maar het verle den heeft geleerd dat de druk voor hen te groot is tijdens een WK. Bovendien is er altijd een renner van het type Tafi die de belangen van de ploeg nog wel eens in de war wil gooien door voor zijn eigen kans te rijden." Daarnaast ontbreken Marco Pantani en Michele Bartoli, bei den geblesseerd, in de selectie van het organiserende land. 'Dus' ziet Knetemann op het rondje door Verona behalve voor de Belg Frank Vanden- broucke ook kansen voor Mi chael Boogerd. „De wedstrijden die hij afgelopen weekeinde heeft gewonnen (Ronde van Emilië en Milaan-Vignola) zijn heel zware koersen. Dat belooft wat. Op dezelfde dag won Je roen Blijlevens in Spanje de laatste etappe van de Ronde van Spanje. Hoe lang is het niet geleden dat twee Hollanders op één dag een grote wedstrijd wonnen. Ik vind het een enor me luxe. Als we de TVM-jon gens kunnen motiveren voor de kopman te rijden, dan kan het wat moois worden." Michael Boogerd moet in Verona rekening houden met de Belg Vandenbroucke (links). Naast Boogerd als kopman presenteerde Knetemann diens ploegmakkers Erik Dekker en Maarten den Bakker als be schermde renners. Leon van Bon (óók Rabobank), de num mer drie van het WK van '97 in San Sebastian, komt volgens hem niet voor die rol in aan merking omdat hij tobt met een knieblessure. Succes bij de WK wielrennen valt en staat voor Jean Paul van Poppel met de deelname van Leontien van Moorsel. De veel voudig wereldkampioene twij felt over haar start bij de weg wedstrijd. Ze wil eerst het par koers zien. Vandaag vertrekt ze naar Verona om het traject te bekijken. Daarna neemt ze een beslissing. „Ik hoop op een goede afloop", aldus de bonds coach. „Ik heb vandaag een po sitief gesprek gehad. Ze mag van mij tot het allerlaatste mo ment wachten." Selecties: profs: wegwedstrijd: Maar- FOTO ANP ten den Bakker. Jeroen Blijlevens, Mi chael Boogerd, Leon van Bon, Jan Bo ven, Erik Dekker, Tristan Hoffman, Steven de Jongh, Servais Knaven, Mare Lotz, Aart Vierhouten, Bart Voskamp. Tijdrit: Erik Dekker en Bart Voskamp. Vrouwen: weg: Chantal Beltman, Gni- ta Beltmanm Arenda Grimberg, Mir jam Melchers, Elberth Vink en Edith Klep (laatstgenoemde rijdt alleen als Leontien van Moorsel niet start). Tijd rit: Chantal Beltman (Slagharen), Mir jam Melchers (Gendt), Leontien van Moorsel (Nieuwerkerk a.d. IJssel). Neo-amateurs: weg: Jeroen Boelen, Marcel Duijn, Addv Engels, Bram Schmitz en Thorvvald Veneberg. Tijd rit: Marcel Duijn en Remmert Welling. Bij voetbalvereniging Noord- wijk is jeugdtrainer Marco Vis opgestapt. Martien van Gor- kum is zijn opvolger Vijf voet balvelden in Zuid-Holland zijn aangewezen als mogelijke trai ningsaccommodaties voor het EK voetbal in 2000. Het gaat om de terreinen van Barendrecht, DHC (Delft), Noordwijk, Lisse en Schoonhoven. Of er gebruik wordt gemaakt van deze velden ligt aan de deelnemende lan den, die zelf hun trainingsac commodaties mogen kiezen GVW heeft trainer Bert Hen driks ontslagen. Assistent-trai ner Dragan Ristic en jeugtrainer Jan Gaasbeek nemen tijdelijk de taken van Hendriks over De profrenners Michel Cerneus, Maarten Nijland en John Talen krijgen geen contract meer aan geboden van de Batavus-wie- lerploeg De start van de Ron de van Spanje in 2000 is op 26 augustus, dit is een week vroe ger dan gewoonlijk om de con currentie met de Olympische Spelen uit de weg te gaan Op vrijdag 1 november worden de twee huidige wielerdistricten van Zuid-Holland samenge voegd. Harry van der Horst wordt de nieuwe voorzitter De Leiden Old Stars spelen op zon dag 3 oktober om 13.00 uur de traditionele voetbalwedstrijd tegen een elftal van Nederland se soapsterren. Plaats van han deling: het complex van Docos Riny Wagtmans geeft op 4 ok tober om 11.00 uur het start schot van een wielerwedstrijd voor oud-profs op het Leidse Rapenburg. Henk Lubberding, Johan van der Velde, Gerben Karstens, Piet van Heusden, Jo de Roo en de Belg Willy Debos- scher zijn de bekendste renners die aan de start verschijnen Het Leids Voetbal Gala met ver kiezingen van voetballers van het jaar verhuist in 2000 van de maand juni naar 18 augustus. Hemelvaartsdag, de pinksterda gen en Euro 2000 zijn hier de bet aan Energie Noord West treedt niet meer op als sponsor van de schaatsmarathonploeg van Richard van Kempen. De ploeg, met nieuwkomer Lam mert Huitema, wordt in zijn ge heel overgenomen door NUON Gé van Strien is maandag avond in het bezit gekomen van 'het Stuur', een hoge erkenning in de bridge-sport. Van Strien, oud-penningmeester van de KNVB afdeling Leiden, is lid van het Leiderdorpse LBC Fer van Duuren (tweede voorzitter bij voetbalvereniging VCL) stapt na lange tijd uit het bestuur Ben van Kempen (59) heeft in Tubbergen een Run Bike Run gewonnen bij de veteranen. De Voorhouter won vier van de ze ven wedstrijden uit het landelij ke circuit De rallyrijders Jef frey van der Vaart en Tamara van der Valk zijn na de Hellen- doom Golden Tulp Rally opge klommen naar de vierde plaats in het algemeen klassement. De volgende rally is op 22 oktober in het Belgische Huy Het fla- gfootballteam van Lightning Leiden verloor de competitie wedstrijd tegen Amsterdam Crusaders met 34-6. Zondag 10 oktober speelt het team een thuiswedstrijd tegen Alkmaar Acers Renbaan Duindigt biedt zondag 3 oktober (13.30 uur) een topprogramma met zowel voor de liefhebbers van vol bloeds als dravers veel goeds Het bestuur van de voetbalver eniging Kickers'69 heeft beslo ten om het derde elftal vanwege personele problemen op te hef fen. Spelers van het vierde elftal gaan in het derde elftal spelen. Het vierde wordt terruggetrok- ken Jelle Nijdam zoekt niet verder naar nieuwe sponsors voor zijn wielerploeg. Hierdoor stopt het AGU-amateurteam definitief Zeilvereniging De Valken houdt op 2 en 3 oktober jubileum-lange-afstandswed- strijden op de Kagerplassen Edwin van der Sar wordt op 13 oktober, na afloop van de thuis wedstrijd van Ajax tegen Fortu na Sittard, alsnog door het Ajax-bestuur in de bloemetjes gezet De promotie van Leiden Atletiek naar het hoogste ni veau is niet de eerste in de Leidse geschiedenis. George Gussenhoven wijst ons er op dat in de jaren zestig De Bata ven al enkele jaren in de hoofd klasse uitkwam amsterdam gpd Zonder Aron Winter en Richard Witschge reist Ajax af naar Slo wakije. De routiniers zijn niet inzetbaar voor het tweede duel in de eerste ronde van het Uefa-cuptoernooi tegen Dukla Banska Bystrica, dat twee we ken geleden in Amsterdam met 6-1 werd verslagen. Winter is ziek, Witschge kampt met klachten in de lies. De indruk dat Witschge uit voorzorg achterblijft en wordt gespaard voor het competitie duel zondag bij Willem II, werd door trainer Jan Wouters tegen gesproken. „Hij heeft momen teel gewoon te veel last. Blessu res in de lies kunnen bovendien heel vervelend zijn", aldus de oefenmeester. Wel liet Wouters doorsche meren dat hij, los van de absen tie van zijn routiniers, al met de gedachte speelde om tegen de nummer elf van Slowakije iets te gaan uitproberen. Hij heeft John O'Brien, de Roemeen Christian Chivu en de Nigeri- aan Christopher Kanu toege voegd aan zijn selectie. Tot de thuisblijvers behoort Jan van Halst, die een nieuwe tegenslag te verwerken kreeg. Nadat hij vrijwel hersteld was van een kwetsuur in de linkerk uit, raakte hij geblesseerd aan de andere kuit. Ook het herstel van Stanley Menzo verloopt traag. Na de knie-operatie zijn complicaties opgetreden. Men zo is nog enkele weken uitge schakeld. Dat leidt volgens Wouters niet tot een versnelde jacht op een direct inzetbare concurrent voor eerste doelman Fred Grim. Onlangs zei de trainer nog dat Ajax bij een tegenvallend her stel van Menzo naar een nieu we keeper zou uitkijken. De club legde inmiddels Joe Didu- lica, de doelman van het olym pisch team van Australië, vast voor twee seizoenen. De 21-ja rige Didulica is afkomstig van de club Melbourne Knights en speelde ook al twee A-inter lands. Maar evenals Serge van den Ban, de huidige tweede doelman, geldt het Australische talent als een keeper voor del langere termijn. Wouters sprak gisteren nog maals zijn vertrouwen uit inj^ Grim, die als opvolger van Ed-^ win van der Sar nog niet konH overtuigen. Afgelopen vrijdagH maakte Grim tegen Vitesse naH een (door Van Hooijdonk afge-W strafte) blunder een onzekere i indruk. Wouters: „Grim heeft vijf jaar, als reserve achter Van der Sar, niet onder spanning gestaan. Dan is het logisch datj hij moet wennen. In het begin! heeft hij zichzelf te veel vergele-' ken met Van der Sar. Het ging steeds beter. De fout tegen Vi-I tesse doet het proces geen goed. Maar nee, het spel van Grim baart me geen zorgen.u e yi mÊÊÊmm Carlo van Zeist. Klassement (clubs) 1. Katwijk 2 FC Lisse 3. Rijnsburgse Boys 4. ARC 5. Quick Boys 6. Ter Leede 7. Noordwijk 8. UVS Knlln ARCHIEFFOTO MARK LAMERS 3. Gert Aandewiel (Quick Boys) 7,50 Raymond Buis (Rijnsb. Boys) 7,50 Steven Faber (Rijnsb Boys) 7,50 Martin de Louw (Ter Leede) 7.50 Edwin Robbers (Katwijk) 7,50 8 Peter van Duijn (Katwijk) 7,33 Marnix van der Gun (Quick Boys) 7,33 John van d 7,33 6 Klassement (spelers) Barry Dubbeldeman (Katwijk) 7,25 Raymond Flaton (Quick Boys) 7,25 Marco Korff (Noordwijk) 7,25 Rene van Meggelen (ARC) 7,25 Tom van der Niet (Quick Boys) 7,25 Nick Schnater (FC Lisse) 7,25 SCOREBORD PRIJSVRAGEN >-17-29-34-45-48-49-52-54-55- 57-60-62-63-64-68-71-75. (onder voorbehoud) prijs, 11 wedstrijden goed: der bruto f. 2177,00. Amsterdam. Saporta Cup, eerste ronde. Groep C, tweede wedstrijd: Elan Sportif Chalonnais (Fra) - Amsterdam 58-33 (27- 12), Szekesfehervar (Hon) - Apoel (Cyp) bruto f. 6966,60; derde 100-79, Lietuvos (Lit) - Maccabi (Isr) 73- nnaars, ie- 65. Stand: 1. Chalonnais 2-4 (123-84), 2. Szekesfehervar 2-4 (174-136), 3. Lietuvos 2-4 (153-119), 4. Maccabi 2-0 (122- VOETBAL 147), 5 Apoel 2-0 (130-165), 6. Amster dam 2-0 (87-138). Toulouse. Mannen, 750.000 gulden. Eer ste ronde: Santoro (Fra/7) - Van Lottum (Ned) 3-6 7-5 6-0, Henman (GBr/1) - BASKETBAL Guardiola (Fra) 6-1 6-2, Luxa (Tsj) - Lju- bicic (Kro) 6-2 6-4, Federer(Zwi) - SchCitt- ler (Dui) 7-6 6-1, Gilbert (Fra) - Agenor (Hai) 6-1 6-1, Pozzi (Ita) - Raoux (Fra) 6-4 6-0, Escudé (Fra) - Huet (Fra) 7-6 7-6. UEFA-beker. Eerste ronde, tweede wed strijd. LASK Linz (Oos) - Steaua Boekarest (Roe) 2-3 (1-2). 5 Stumpf 1-0, 8. Bordeanu 1- 1, 32. I lie 1-2, 59. Duro 1-3, 90. Sane 2- 3. Eerste wedstrijd: 0-2, Steaua naar twee de ronde. Montpellier (Fra) - Rode Ster Belgrado (Joe) 2-2 (1-0). 36. Ouedec 1-0, 48 Jelic 1-1, 52 Loko 2-1, 55. Boskovic 2-2 (strafschop). Eerste wedstrijd: 1-0, Mont pellier naar tweede ronde. VSC Debrecen (Hon) - VfL Wolfsburg (Dui) 2-1 (0-1). 25. Akpoborie 0-1, 55 Sabo 1- HANDBAL TENNIS München. Grand Slam Cup, 13,5 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde. Krajicek (Ned/11) - Spadea (VSt) 6-1 7-5, Rusedski (GBr/12) - Kuerten (Bra/5) 6-3 3-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Serena Williams (VSt) - Sanchez-Vicario (Spa) 6-3 6-1 Boekarest. Mannen, 650.000 gulden. Eer ste ronde: Corretja (Spa/1) - Canas (Arg) 6- 3 1-6 7-6, El Aynaoui (Mar/2) - Portas (Spa) 7-5 7-6. Alami (Mar) - Koubek (Oos/7) 6-2 6-1, Vicente (Spa/8) - Squillari (Arg) 6-4 6-0. Martin (Spa) - Vomea (Roe) 3-6 6-4 7-5, Lisnard (Fra) - Alvarez (Spa) 6-4 6-3, Ferrero (Spa) - Schiessling (Oos) 6-3 6-3, Sargsian (Arm) - Hipfl (Oos) 6-1 0-6 6-0, Marin (CRi) - Porta (Arg) 3-6 6-1 6-3, Arazi (Mar/6) - Pavel (Roe) 7-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Hessen. Eerste etappe, Frank- furt/Main - Bad Homburg: 1 Johansen (Zwe) 171,5 km in 4.05 09. 2. Van Kessei (Ned). 3. Vestöl (Noo), 4. Gelkin (Rus) 0 11,5. Hushovd (Noo), 7. Van Steen Sterk optreden van Van Kessei bad homburg Miquel van Kessei is gisteren als tweede geëindigd in de eerste etappe van de Ronde van Hessen. De TVM-renner uit Ter Aar maakte deel uit van een kopgroep van drie. De Zweed Allan lohansen won de sprint, de Noor Björ- nar Vestöl werd derde. Het peloton kwam op 11 secon den achterstand binnen. De rit ging over 171,5 kilometer van Frankfurt am Main naar Bad Homburg. nijmegen johann mast Erben Wennemars en Gianni Romme schaatsten hartje zo mer al records in Calgary en ook met het oog op de toe komst straalde de commerciële schaatsploeg Spaar Select giste ren een en al optimisme uit. Het 'grootste schaatsteam ter wereld' breidde het aantal top- schaatsers met ingang van dit seizoen uit van twee naar zes. Opmerkelijk was bovendien het aantrekken van de legendari sche oud-topschaatser Eric Heiden als (tweede) teamarts. Sprinttrainer Peter Mueller stapte in de zomer over van de KNSB-sprintkemploeg naar Spaar Select en nam de drie beste Nederlandse sprinters, Jan Bos, Erben Wennemars en Jakko Jan Leeuwangh, in zijn kielzog mee. Voorts verleidde hij allroundster Tonny de Jong tot de overstap. De rijdster is de enige vrouw in het team, dat vorig jaar al bestond uit de stay ers Gianni Romme en Bob de Jong. „Geen probleem, want ik heb wel vaker alleen met man nen getraind", zei Europees kampioene allround van 1997, die per se bij Mueller wilde blij ven. De ploeg wordt gecomple teerd door het 20-jarige talent Bas Brusche. Ingrid Haringa, de trainer van vorig seizoen, is 'in goede har monie' vertrokken. Mueller wond er geen doekjes om dat hij niemand naast zich duldt als eindverantwoordelijke. „Als je twee kapiteins op een schip hebt, zoeken schaatsers steun bij de ene trainer als de andere iets vertelt wat niet bevalt. Voor je het weet word je beduveld. Het delen van de verantwoor delijkheid werkt gewoon niet De sterk uitgebreide schaatsploeg van Spaar Select presenteerde zich gisteren in Nijmegen. voor mij. Mueller speelde al langer met het idee om zijn vriend Eric Heiden te benaderen voor een functie bij Spaar Select. Hij 'strikte' de vijfvoudig gouden medaillewinnaar van de Olym pische Winterspelen van 1980 bij een golftoernooi van oud sprinter Dan Jansen. Afgelopen weekeinde zegde Heiden toe tot en met de Olympische Winter spelen van 2002 eerste teamarts Berend Nikkels te assisteren. Heiden, werkzaam als ortho pedist op de universiteit van Californië in Sacramento, voegt zich bij de eerste wereldbeker wedstrijd in Calgary voor het eerst bij het team. In principe laat Heiden verstek gaan bij de wedstrijden in Europa. „Hij voelde zich heel vereerd", zei teammanager Orlando van den Bosch. Met name Gianni Rom me toonde zich opgetogen over de komst van het fenomeen, zijn jeugdidool. „Gianni rea geerde als een kind in de snoepwinkel", aldus Mueller. Tweevoudig Olympisch kam pioen Romme, die zich vorig seizoen op het WK afstanden herstelde van een slechte sei zoensstart, is niet bang dat hij met de komst van sprinttrainer Mueller als stayer tekort komr 1 „Het klikte vanaf de eerste dag10' Bovendien heb ik wel geleenc dat ik in een te kleine ploeg zal Ik heb gezelschap nodig." Het begeleidingsteam vai Spaar Select schaalde zich ach., ter het standpunt dat de Ver£s" eniging van Professionel Schaats Teams (VPST) onlang' innam tegen de KNSB. De boni or wil een vergoeding van een ha miljoen voor reclame op ee dijbeen, maar de commerciël teams weigeren te betalen. „Da is een principekwestie", aldu'|Z Jan Willem van Dijk, directer ei van Spaar Select. nl

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22