ockeyers LOHC pakken eerste punt DIOK staat machteloos in Rotterdam Icylla moet op zijn ellen gaan passen Sport Alecto zet deur open fermeulen vroeg in vorm Bronstring stelt zege LDG veilig Motorcrossers missen podiumplaats BAANDAG 27 SEPTEMBER 1999 •Forescate verliest in slotfase vergangsklasser Forescate verloor met 2-4 van DSHC. ;THC speelde in de eerste klasse met 3-3 gelijk tegen Rosmalen en is door dit resultaat niet meer puntloos. 5 ;n knappe prestatie was het niet, omdat de Leidse !oeg een 3-0 voorsprong verspeelde. Alecto verging het dezelfde klasse nog slechter. De Leiderdorpers kwa- miien met 2-0 voor, maar verloren uiteindelijk met 3-2 6 in Geel Zwart. )t zeven minuten voor tijd id Forescate zicht op een int. De ploeg van trainer Eric uysmulder stond met 2-2 ge- tegen DSHC en kwam in n man-meersituatie terecht 6-;ndat een Delftenaar van het ld werd gestuurd. Op dat mo- ent ging het mis voor de lorschotenaren. DSHC scha lde een tandje bij en kwam et 3-2 voor. „Toen moesten vol op de aanval spelen. 1 in geef je ook ruimte weg en ar profiteerden zij goed van. 3aar voor hetzelfde geld sco- a wij", zei Kruysmulder na af- 10 )p. Kort voor djd scoorde de ™!HC nog een keer en was de gespeeld. De Leidse elpunten kwamen op naam Ï3 n Jasper Visser en Derk Jaap 1. gelen. gU(Uecto is na de 3-2 nederlaag isi ;en Geel Zwart nog altijd ntloos. De eersteklasser 'am voor de rust met 0-2 voor or twee doelpunten van Jas- r Staal. Alecto speelde goed, ;ld het tempo hoog en niets es erop dat de Leiderdorpers de problemen zouden ko- ;n. Nadat de Veghelse ploeg de rust snel op 1-2 kwam, zij meer. Zij kreeg ook ,n$er. Na de gelijkmaker moest er wel een dubieuze strafbal aan te pas komen (de bal zat vast in de kleding van de kee per) voor de winst. Tegen Rosmalen had LOHC zelfs niet genoeg aan een 3-0 voorsprong. „Het is een treur- verhaal", zei LOHC-coach Peter van der Meer na afloop. „We zitten nog niet lekker in ons vel, want we zijn niet in staat het achterin dicht te spijkeren." Aanvankelijk leek er weinig aan de hand. Bij de rust leidde de Leidse ploeg met 2-0 door tref fers van Niels van den Wall Ba ke en Dirk Jan Oomens. Kort na de hervatting verhoogde Sander Vinkestein de score naar 3-0. Na de 3-1 van Rosmalen sloop er paniek in de ploeg en lukte er niets meer bij LOHC. Rosmalen profiteerde met twee doelpun ten en eindigde gelijk (3-3). Roomburg verloor met 3-1 van Berinebroek. „Het leek wel een kampioenswedstrijd, zo ze nuwachtig waren de spelers", meldde Roomburg-coach Frank van Nunen. Wytze Knol egaliseerde nog wel de 1-0 ach terstand, maar de snelle 2-1 achterstand kort na de rust kon Roomburg niet meer goedma ken. Vlak voor-tijd werd het nog 3-1. Anders dan de 1-5 nederlaag van Alphen tegen Spander- bosch doet vermoeden, was er wel degelijk sprake van een wedstrijd volgens coach Tom Gunther. De Alphense ploeg stond binnen een kwartier met 0-3 achter, maar heerste daar na. Bart Houtkoop deed voor Alphen iets terug. Een onte rechte strafbal en een goal in de slotfase bezorgden Alphen toch nog het 1-5 verlies. Leidse Studenten won knap met 4-1 van Baam. Roelof de Swart zette de Leidse formatie voor de rust op 1-0. Na de thee kwam Baam er niet meer aan te pas. „Het is dat onze corner nog niet loopt anders winnen we met grotere cijfers", vertelde speler David Duparc na het eindsignaal. Maarten Smook, Huub Brinkman en David Duparc zelf verzorgden de Leidse productie. Noordwijk won met 3-1 van Leusden. Volgens speler Steven de Bruyne speelde Noordwijk niet eens groots. Mare Reitsma opende de score waarna Leus den de stand gelijk trok. Erik Verdoorn zorgde ervoor dat Noordwijk toch voordelig kon rusten. Na de pauze verzilverde Robin Dopson nog een straf- corner. Catwyck won in en tegen Pijnacker met 0-3. Wouter de Mol (2x) en Emst-Jan Hogewo- ning waren de doelpuntenma kers voor de Katwijkers die als debutant in de derde klasse ne gen punten uit drie duels be haalden. Hisalis verloor op eigen veld met 2-4 van Uitgeest in een wedstrijd waarin de Lissenaren verdedigend niet goed speel den. Ben Blokhuizen en Bas Verweij scoorden voor Hisalis. Forescate-speler Philip de Lima wordt fel op de huid gezeten. FOTO TACO VAN DER EB hockey ronno broekhof Met de hoogst spelende hoc keyclubs in de regio ging het dit weekeinde niet best. In de over gangsklasse verloor Alecto met 6-1 van Bloemendaal. In de eer ste klasse verloor Forescate kansloos met 0-5 van Zoeter- meer. LOHC leed uit bij Craey- enhout tegen zijn eerste neder laag (3-2). Roomburg was de uitzondering door thuis met 2-1 te winnen van Alkmaar. Alecto leed voor de tweede achtereenvolgende week een zware nederlaag. Hurley gaf een week geleden de Voorschotense formatie met 0-5 een schobbe- ring en deze keer bleek Bloe mendaal met 6-1 te sterk. „We speelden gewoon zwak. Verde digend liep het niet goed. Bloe mendaal komt drie keer in de cirkel en drie keer is het raak. Dat mag op dit niveau niet", vertelde coach Han Kolleman na afloop van de zeperd. Als ex cuus gold dat de ervaren verde digster Esther Mieremet afwe zig was. Forescate kwam eerst nog aan de leiding door Katelij- ne Corporaal. Bloemendaal voerde vervolgens de druk op die Forescate nog 20 minuten kon weerstaan. Daarna was het afgelopen. Drie aanvallen van Bloemendaal leverden drie goals op, met het gevolg dat er mentaal iets knapte bij Alecto. Bloemendaal trof nog drie keer doel: 6-1. „Een dramapartij, er lukte helemaal niets", sprak speelster Marja Sprey van Forescate na de 0-5 nederlaag tegen Zoeter- meer. Door onzorgvuldige pas sing leed Alecto veel balverlies. Het resulteerde in de 0-2 rust stand. Aan de malaise kwam ook na de rust geen eind. Zoe- termeer profiteerde nog drie keer en toog huiswaarts met een 0-5 zege. Na twee zeges verloor LOHC zijn eerste wedstrijd. Tegen Craeyenhout in Den Haag werd het 3-2. „Het is een snelle, leu ke ploeg", sprak LOHC-coach Martijn Grosmann na afloop over de tegenstander. De Leid- sen kwamen met 3-0 achter. Marije Fokker en Charlotte Vintgens verkleinden de achter stand nog tot 3-2. Verder kwam LOHC niet. Roomburg won met 2-1 van Alkmaar. Aanvankelijk gaven de Roomburgers veel kansen weg, waarvan Alkmaar een keer pro fiteerde. Daarna speelde Room burg steeds sterker. Nog voor de pauze kwamen de Leidsen langszij. Een interceptie van Willemijn Heeren in de Alk maarder defensie betekende 1- 1. Na de rust was Roomburg heer en meester, al moest een strafbal uitkomst bieden. Ingrid Schut kende geen pardon en bezorgde de Leidse vrouwen de eerste overwinning. Leidse Studenten verloor met 1-0 van Rapid. Ondanks het feit dat het alweer de derde nederlaag betekende voor de studs, was coach Tjalling ten Cate niet ontevreden. „We speelden zeker niet slecht. Als we conditioneel weer op peil zijn, kunnen de speelsters de opdrachten in het veld beter uitvoeren. Dan zullen de pun ten ook wel volgen." Alphen won nipt met 0-1 bij Pollux. Na een gelijkopgaande eerste helft waren de Alphensen na de rust de betere ploeg. Lon- neke Speur bracht dat met een goal tot uitdrukking. Noordwijk won overtuigend met 4-1 van Abcoude. Het was de eerste winst voor team van coach Joop Niezen. Marlot Duindam (2x), Jonneke Italië en Sam MacArthur verzorgden de productie. Catwyck won ook zijn derde ontmoeting. Nu was de forma tie van trainer Sam Hingst met 3-1 te sterk voor kampioens kandidaat VW. Alice van Duin, Hotsche van der Horst (2x) wa ren de doelpuntenmaaksters. Ondanks het missen van ne gentien strafcorners won Hisa lis toch met 1-2 van Hermes. Renske Wijntjes en Monique Vastenhout verzorgden de Lis- sese score. Jemmen jacco schaap Evenals voor Van Schaaren- burg komt ook voor Vermeulen de top elk jaar dichterbij. De jonge zwemster is een vaste waarde binnen de ploeg van LZ geworden. De basis voor een geslaagd jaar legde zij dit week einde met het behalen van twee NK-limieten, naast de drie li mieten die zij vorige week al liet noteren. Waar Van Schaaren- burg alle schoolslagnummers zwom, was Vermeulen verte genwoordigd op de 50, 100 en 200 meter vrij. Op de 100 en 200 meter stelde zij, in respectieve lijk 1.02.21 en 2.14.65, een start bewijs voor de NK veilig. De 50 meter had zij vorige week reeds in 28.94 afgelegd, waardoor haar 29.19 van gisteren geen nieuw pr betekende. 4 1886 is het nieuwe zwemsei- Q^n voortvarend van start ge- an. Door het goede optreden ti Dieuwertje Vermeulen en "üis van Schaarenburg kan de b nu al rekenen op een flink ital startplaatsen voor de schillende NK's. Met een 'p' )0 meter van de dag ervoor in de benen zwom Van laarenburg gisteren zeer net- tijden op de drie reguliere 1 oolslagnummers. De 50 me- werkte hij in 33.19 seconden j terwijl hij over de 100 meter .70 nodig had. Op de 200 iter tikte hij in 2.31.65 aan. deze tijden benadert hij, ds vroeg in het seizoen, zijn soonlijke records. leiden pieter van der vliet Het is dringen geblazen aan de kop van de Ereklasse van het Nederlandse rugby. DIOK ver loor met 13-8 van Rotterdam, terwijl het Sassenheimse Bas sets op eigen veld niet verder kwam dan 12-27 tegen kampi oen Den Haag. Door deze re sultaten in de vierde speelronde voeren DIOK en Den Haag met 14 punten de ranglijst aan, op de voet gevolgd door Rotter dam en Castricum. In Rotterdam speelt DIOK nooit goede wedstrijden. Dat heeft iets te .maken met de mentaliteit van de Rotterdam mers op eigen terrein. Als je dan als tegenstander ook nog eens niet goed in je vel zit, kun je het helemaal wel vergeten. De Leidenaars vochten vooral tegen zichzelf. Niets scheen te lukken en de machteloosheid droop er vanaf. DIOK's fullback Andy Perkins zei na de met 13-8 verloren wedstrijd: „Het klikte gewoon niet. Het leek alsof we er met ons hoofd niet bij wa ren." Het is lang geleden dat DIOK zo slordig met het balbezit om ging. Troy Raitt, de Nieuw-Zee- landse scrumhalf, had in de passing niet zijn beste dag en kreeg in negatieve zin bijval van het merendeel van zijn drie kwarten. Het ovaal leek voor de Leidenaars onbestuurbaar, dat terwijl de voorwaartsen zich uit de naad werkten voor het bal bezit. Rotterdam speelde mes scherp in de verdediging. Na een goed Leids begin werd het spel door de Maasstedelingen gedicteerd. De hoofdrol werd opgeëist door Winger Wil Klo nen, die alle Rotterdamse pun ten voor zijn rekening nam. Bij rust leidde RRC al met 6-0. Opvallend was de aanwezig heid van André de Haas in de Leidse hoofdmacht. De Leide- naar die jaren voor DIOK uit kwam, werd vorig seizoen kam pioen met Bassets en verhuisde naar de Ereklasse. De Haas liet weten een stapje terug te doen en bij de DIOK reserves te gaan spelen. Maar een waslijst aan geblesseerde spelers noopte De Haas terug te komen op zijn be sluit. „Gideon Devilee en Joost van Rappard zijn nog steeds ge blesseerd en met het wegvallen van Thomas Suring moest er geschoven worden. Ja, en ik sta nog steeds in het telefoonboek en dus speel ik maar weer. Maar ik ben wel helemaal ge sloopt." In de eerste minuut van de tweede helft zorgde een fraaie actie van DIOK voor druk op de Rotterdamse defensie. Frank Beers maakte de break waarna Robin Roos fraai afrondde voor 6-5. Maar daarna dicteerde Rot terdam de wedstrijd weer. Klo nen gaf Perkins het nakijken en converteerde zelf de 13-5, waar na Raitt de 13-8 eindstand op het bord schopte. In Sassenheim hield The Bas sets het bijzonder spannend te gen landskampioen Den Haag. Het open spel van beide ploe gen zorgde voor een aantrekke lijke wedstrijd. Alleen in de eer ste helft had Bassets moeite met het tempo van Den Haag. Twee snelle try's en een penal tykick zetten de Sassenheimers op een 0-17 achterstand. „Net als vorig seizoen vergeten we in die beginfase te spelen", klaagt assistent-coach Marco van der Heiden. „In de Ereklasse wordt dit nu keihard afgestraft, dus daar moeten we nog aan wer ken." Voor Bassets scoorde de butant Mark Eikes zijn eerste try, maar Den Haag mocht voor de rust nog twee keer een vijf- punter noteren. Daarna koos de thuisclub voor een andere aanpak en zet te de gasten met hoge en diepe ballen terug in de defensie. De ploeg van coach Perry Noorder- meer had het lek boven en be gon meer druk te leggen in de aanval. Rob van der Heiden maakte zijn verdedigingsfout uit de eerste helft goed door zijn try ook te converteren voor 12-27. Den Haag speelde slor dig, maar The Bassets kwam niet verder dan de aanvalshelft. Woensdagavond speelt Bas sets in Leiden tegen regioge- noot DIOK. s 11a kon op de derde speeldag w|n vuist maken tegen Cos- 4< s. De Leidse ploeg, een van zwakkere broeders in de gste afdeling, leed een 7-0 jlerlaag tegen de Brabanders. 5Ua bezet nu de laatste aqlts. osmos sloot dit jaar Davey Rlivinckenroye in de armen en „Ir zijn komst is de ploeg da- versterkt. Van de zes partij- ijverloor de Belg alleen van '-er Nermin Smajic. Tegen ard Bakker, de kopman van Ha, had Vanvinckenroye drie f les nodig om de stand naar n£ te tillen. In de openingspar- ïad Bakker al hopeloos ver- 5 n tegen Martijn van der Omdat Scylla's tweede I Martin van Rijn ook al potten kon breken (verlies \:n Vanvinckenroye en de or;d spelende San tic) greep DLj mos zijn kans om uit te lo- h iDat gebeurde nadat de J^lenaars ook al onmachtig en in de dubbel. De kanslo- verrichtingen van Jesse nmer daaraan toegevoegd, e mokerslag verklaard. Hoe de positie van Scylla er /P. ds penibeler gaat uitzien, is 'Sjraor de Brahmslaanbewo- c i nog geen man over boord. >loeg zal dan wel op 9 okto- tegen Westa, dat waar- E jnlijk ook in de degradatie- Ie zal belanden, alle regis- open moeten trekken, ocos speelde met 5-5 gelijk n Flits, voor de Leidenaars j matig resultaat. René Hijne DiEd van den Berg moesten tegen respectievelijk Raza HjVViemer gewonnen geven. r Fred van Oostenrijk waren druiven zuurder. Hij won its één potje (tegen Kok), dezelfde poule profiteerde )s handig van de zwakte van staartclub Belcrum: 9-1 winst. In Breda moesten Marco van der Meijden, René Water reus en Robert Thijssen alleen het antwoord schuldig blijven in de dubbel. Met een derde plaats lijken de Oegstgeestena- ren ook dit seizoen zonder zor gen door te kunnen komen. Avanti timmert in de tweede divisie (groep 1) goed aan de weg getuige de derde zege op rij. De homogene Rijnwoudse ploeg stuurde Bijlsma met een 7-3 verlies terug naar Franeker. Van der Heijden, Schilperoort en Peeters pakten ieder twee zeges en de dubbel. In groep 4 draait ook Rijn soever lekker mee. De Katwij kers zetten thuis Ilac met 7-3 aan de kant. Marco Cecchi en Johan van Meurs bleven tegen de Gouwenaars ongeslagen, waar Hidde de Smet het met één overwinning moest stellen. Derdedivisionist De Treffers ging "op bezoek bij Hotak'68 2 en verloor nipt met 6-4. Pras- had, en de gebroeders Ron en Rico van Veen, die allen een single en de dubbel verzilver den, krijgen volgende week be zoek van koploper FVT 2. De vrouwen van Docos maakten een slechte beurt door in eigen huis met 9-1 te verlie zen van Belcrum. Mariska Slag ter, die met haar maatjes Wu en Van Duyn stevig onderaan staat in de tweede divisie, kon als enige het Bredase geweld een beetje afstoppen. Pecos boekte een riante 7-3 thuisoverwinning op Middel burg Zuid, maar veel lol beleef de de Oegstgeester ploeg uit eindelijk niet. Want in de voor laatste partij haakte kopvrouwe Iris Sjaardema in winnende po sitie af vanwege een vervelende spierscheuring. Waarschijnlijk zal Sjaardema enige weken niet spelen. In de eerste ronde van de natio nale KNDB-damcompetitie won het Leids Damgenoot- schap, als enige van de vier tientallen uit de Leidse regio, zijn wedstrijd. LDG versloeg met 11-9 Harderwijk. De Rijnsburgse Damclub ver loor met 6-14 van kampioens pretendent PSV (Eindhoven) en de RDC-reserves verloren met 13-7 van Ons Genoegen uit Utrecht. Samen Sterk uit Ha- zerswoude was net niet sterk genoeg om het Amstelveense Amstelland te kunnen kloppen (9-11). LDG - Harderwijk 11 - 9 Een snel verkregen 2-0 voor sprong door Hans Tangelder bleef vrijwel tot de eerste tijd noodfase op het scorebord staan. Hans Kreder forceerde aan het derde bord tegen de be oogde Harderwijkse kopman De Jong remise, ondanks een schijf achterstand. De score vertoonde daarna een jo-jo-ef- fect. Fred Ong blunderde na de opening en kon dit niet herstel len en Arend van Beelen liet zich foppen: in een klassieke partij overzag hij het 'offer van Dussaut'. Dit werd weer teniet gedaan door winst van Wim Heemskerk (invallend aan bord vijf) en van Hein van Winkel. Invaller Harry Dekker speelde tegen de 15-jarige Niek Kuyven- hoven (tweede bij het NK jeugd) en miste in het midden spel een belangrijke strategi sche voortzetting, waarna hij een eindspel van twee dammen tegen drie dammen en twee schijven niet kon houden. Bij een 8-8 stand werd Evert Bronstring aan het tweede bord 'Man of the match' door op fraaie wijze een macro-eindspel (7 tegen 5) te winnen. Jan Slin gerland, die vanuit de opening lange tijd beter stond, kon toen aan het kopbord met remise de matchpunten in leiden hou den. RDC - PSV 6-14 PSV is vorig seizoen uit de hoofdklasse gedegradeerd en leek de te kloppen ploeg in de eerste klasse. Daarnaast bezit PSV ook een hoog ratinggemid delde (1300 plus). Lange tijd za gen de Rijnsburgers kans, on danks enige invallers, de wed strijd in evenwicht te houden. Zelfs bij de stand 3-7 geloofde RDC nog in een 10-IQ gelijk spel. Na het verlies van Neder lands studentenkampioen Cor van Dusseldorp en het reken- foutje van Rinus Kromhout (hij gaf drie schijven om er twee te rug te krijgen) ging PSV enigs zins geflatteerd met de winst aan de haal. Kromhout junior verslikte zich in een fraaie com binatie van Volkova en Erik Ho- gewoning zag een experiment tegen Tchartoriski mislukken. „Vorig seizoen begon RDC de competitie met drie bordpun- ten en nu met zes, er is dus sprake van een flinke vooruit- O. Genoegen - RDC 13 - 7 Ondanks een makkelijk verkre gen 0-2 voorsprong (tegenstan der Van Schijff kwam niet op dagen) hebben de Rijnsburgse reserves het in De Bilt niet kun nen bolwerken. Gera Hol, Piet van Egmond en Arie Schone- veld maakten nog wel remise, Schoneveld zelfs na ruim zes uur zwoegen, maar er werden toch te veel damzetten gemist. De Nederlandse kampioene bij de meisjes, Mariëlle Kromhout, overzag een simpele remise wending, maar ook Fred van der Plas en Cees Post overzagen damzetten. Casper Vroegop had een te sterke tegenstander, maar Nico Mul scoorde toch voor RDC. Samen St. - Amstell. 9-11 Het uit de eerste klasse gede gradeerde Amstelland ontving forse tegenstand van het belof tevolle en gemiddeld nog jonge team van Samen Sterk. De vooraf ingecalculeerde neder laag (Amstelland is kampioens kandidaat in deze klasse) zorg de vooreen bittere nasmaak. Tegenover zeven remises en twee nederlagen (Raymond van Es: ,,Ik ben, zo vroeg in het sei zoen, nog niet in vorm") stond slechts een winstpartij van Mi- cha van Tol. „Volgende week spelen we tegen een promoven dus, dan gaat het erom", zei Van Es. Voor het eerst in de geschiedenis is Italië winnaar geworden van de Motocross des Nations, het we reldkampioenschap voor landenteams. Neder land eindigde in het Braziliaanse Indaiatuba als zesde. Het Nederlandse trio Remy van Rees, Leon Giesbers en Willie van Wessel stond na twee van de drie manches nog op de tweede plaats. Ver volgens sloeg echter het noodlot toe. Van Wessel was bij de start weer goed weg (vierde) maar door een val waarna zijn motor niet meteen wil de starten, raakte hij ver achterop. Later ging hij in het stof nog een keer onderuit en werd kans loos 20ste. Giesbers overkwam nagenoeg hetzelf de, hij werd 13de. Daardoor werd een podium plaats net gemist. Pecos-speler Robert Thijssen maakte ook tegen Belcrum goede sier door drie partijen te winnen. FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27