BV Leiderdorp is een gewillig slachtoffer: 14-83 Trigon ontsnapt tegen AKC Sport Flair herstelt zich van slechte competitiestart MAANDAG 27 SEPTEMBER 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 Alleen Sommers wint punt voor Sport City: 1-4 squash peter klein De hoogst spelende teams uit de Leidse regio, Sport Ci ty bij de vrouwen en Steijn Sports bij de mannen, heb ben de eerste ronde van de landelijke competitie met een duidelijke nederlaag af gesloten. Sport City miste Babette Hoogendoorn, die als coach op het WK aanwe zig was. De tweede topspeel- ster Denise Sommers, was in de eerste divisie superieur aan haar tegenstandster. Haar teamgenoten Lien van Eeghen, Ingrid Meulenbelt en Natasja Bovee konden het in Tilburg echter niet bol werken tegen Assurix/De 'T', dat met 4-1 de overwinning in eigen huis hield. Steijn Sport, afgelopen jaar naar de eerste divisie gepro moveerd, verloor met 5-0 van DKTP-IT. Marco Wiese- hahn, Martin Bailey, Arthur Smit en Mark Huyer waren in Beverwijk in alle enkelspe len tamelijk kansloos. De vrouwen van SRCA Al phen, dat vorig seizoen uit de eerste divisie degradeer de, trad voor de eerste maal in twee jaar aan met de ver trouwde en tevens sterkste opstelling. Marjolein Verto gen, Maaike Leijten, Sannie Bombeeck en Angelique Ko men gaven het bezoekende Squash Delft 2 met 5-0 geen kans. Alleen Vertogen moest een game afstaan. De Al- phense mannen beslisten de regioderby tegen ESA/Estec eveneens met 5-0 in hun voordeel. SRCA Alphen en de Noordwijkers ontmoetten el kaar vorig seizoen in de tweede divisie, maar daalden beide af. Toen was ESA/Estec nog de betere ploeg, maar de 'ruim tespecialisten' missen dit jaar hun kopman Brian B nett, die bondscoach van Hongarije is geworden. Ron Prins klopte de nieuwe num mer 1, Andrea Toni, met 3-1, Ferdi Captein was met 3-0 de meerdere van Andreas Mau- roschat, Rolf Rademaker stond een game af aan Ray Lefranc en Patrick Cicuttini hield Leonhard Winger op 3- 0. Ook het extra punt was voor SRCA Alphen. In dezelfde Promotieklasse won Dekker Warmond met 4-1 in Zoetermeer van De Leyens. Kopman Fred van Dijke trof een geroutineerde tegenstander en verloor. Luijke Tjebbes (2), Ton Creighton (3) op de plaats van Jaap de Zwart, en Mein- dert van der Poel (4) wonnen echter afgetekend en pakten daarmee een extra punt. Omzettingen van coach Schattenberg brengen onverwacht punt dSporting Trigon heeft in .de a acht op handhaving in de 1 ïoofdklasse bij AKC een punt meegenomen met 16-16. Fiks verdedigde de ongeslagen sta- us met succes in de topper te- ;en OWO (20-17). Ook TOP en Tempo wonnen. De overige gleams verloren, met als gevolg r< dat Crescendo, Madjoe en )i :luks puntloos laatste staan, z iporting Trigon begon het be- e angrijke duel tegen AKC als fa voriet na de verrassende winst >p landskampioen Deetos. De n .eidenaars leken de goede lijn ran vorige week door te trekken egen de degradatiekandidaat, k. vant Wendy van Hooven, Jo- ïan ter Hofte en Tim van der lorst zorgden voor 0-3. Zij naakten nadien echter uit hpn (ipel, deels door het energieke pel van de thuisclub en deels lcloor de matige arbitrage (6-6 ust). Chantal van Duijn, Bian- :a Joustra en Alfred Lambooy, lormaliter goed voor een hand- rol goals, kwamen niet in de ""vedstrijd voor. a Deze ontwikkeling zette zich i n de tweede helft voort, want jia 6-7 (Wendy van Hooven) vas er steeds een achterstand, lie maximaal 11-8 en 12-9 be- Iroeg. ,,Wij kwamen niet in ons rit- ij- lie door het alles-of-niets-spel ai an AKC", constateerde trainer Schallenberg. Hij zette a an ook Maarten van Vliet en n'imitri IJzerman in, die meer eilan en zuiverheid in het spel 3( rachten. Alleen bleef de gelijk- ïaker steeds buiten bereik, tot- at IJzerman in de slotminuut "'an afstand 16-16 inschoot, cl challenberg was blij met de ntsnapping: „Wij mochten t ier niet verliezen, willen we ei ns handhaven." Gezien het spelverloop ks locht TOP de handen dicht- nijpen met de 22-21 overwin- a ing op Tjoba, want beide acht- illen ontliepen elkaar nauwe lijks iets. Jeroen van der Wolf (3), Peter Boeren (2), Petra van Niekerk en Steven Baart maak ten 3-0 en 7-4, maar in het der de kwartier ontstond er een achterstand, omdat de afvang en de afwerking even haperden (12-14 en 14-16). Bij 20-20 for ceerde Steven Baart de beslis sing. Hij wist door de sterke on dersteuning van Lisette van der Willik twee strafworpen af te dwingen, die hij zelf verzilverde (22-20). In het andere vak had Peter Boeren al het goede voor beeld gegeven door vier straf worpen te maken. De Danaïden draaide bij KVA ondermaats, want er gingen re gelmatig ballen verloren door slecht werpen en opstellen, zonder dat er een schot was ge lost. Heiko Locher (2), Sandra Kalthoff en Mark Rietbergen hielden hun club nog tot 3-4 aan de leiding. Een gemiste strafworp opende een zwakke periode van 36 minuten met enkel succes voor Liesbeth Kalthoff en Heiko Locher (15- 6), zodat er niets meer te red den viel: 17-9. De verdediging van Crescen do was weinig gelukkig tegen LUTO, want zij kreeg liefst ne gen strafworpen tegen. Dat gaf enige irritatie in de wedstrijd, zodat de scheidsrechter een af koelingsperiode van twee mi nuten inlaste. Arno Kooloos, vervanger van Wijnand Alberts (vakantie), kreeg enige trappen van zijn tegenstander, die gelijk werd vervangen. De Leidenaars kwamen door alle strafworpen tegen én een zwakke afwerking nooit meer op gelijke hoogte: 8- 13 eindstand. Alleen Ilone Koo loos (4) en Gertjan Hensing (2) scoorden meer dan eens. Tijdens het eerste half uur bepaalde Pernix het scorever loop tegen ADO met goals van Raymond Boerman, Sjoerd van der Kooij (2), Lian Olsthoorn, Robin Arnoldus en André Van- haelen (1-4, 4-6 en 6-7). De equipe van Peter Kuipers kon dit niet voorzetten, omdat zij in een laag roulatie- en looptem po verviel (8-7 rust, 14-11). Een slotoffensief met goals van Ine ke van der Vegte en topscorers Boerman en Van der Kooij ver loor met een tegentreffer in de slotseconden alle waarde: 15-14 verlies. Tempo maakte het zichzelf bij ONDO(G) onnodig moeilijk. Edwin Visser (3), Margriet Lem- kes (2) en Marcel Hanegraaff bouwden na 21 minuten een 6- 1 voorsprong op, maar daarna liepen zij en hun teamgenoten zich vast op het achterverdedi- gen van de thuisclub (3-6, rust 10-11). Juniores Linda van Wee- ren en Wouter Keijzer mochten invallen, en met succes: Keijzer maakte in de slotminuut de be vrijdende 10-12, waarmee hij een droomdebuut beleefde. Fiks bepaalde in de topper tegen OWO tot 11-9 de score, om vervolgens weg te zakken (11-14). Dat was te wijten aan verlies van scherpte en concen tratie en aan het zuivere schot van vijandelijke vrouwen. De verdediging herstelde zich bij tijds en met name Henrik Hooi- meijer voerde tal van onder scheppingen uit. Matthijs (4) en Tineke de Visser (3), Marleen Boomgaard en Theo Vreeken profiteerden in het resterend half uur van het grotere aandeel in het balbezit: 20-17 winst. De beginaanval van Madjoe had het moeilijk in de tweede helft tegen Bolnes met twee treffers in zes beurten voor de vijandelijke paal. Dat betekende dat acht mindere minuten tus sen 9-11 (rust) en 10-17 fataal werden. Marco Ravensbergen (6), Janneke Veldhuizen en Remco van de Meeberg (3) scoorden het meest in het 17- 24 verlies. Poulegenoot Fluks werd op het punt van afwerking geheel afgetroefd door Atlantis. Ram ses Duindam (2), Petra Both en Jerre Schwarz lieten de score 25 minuten lang gelijk opgaan (5- Lisse wint streekderby van Wassenaar Flair uit Alphen heeft zich in de badmintoncompetitie hersteld van de dramatische eerste speelronde. Toen verloren de drie landelijk spelende ploegen hun wedstrijden. Dit weekeinde hield het vlaggenschip het in de eerste divisie, de op een na hoogste van Nederland, op een gelijkspel tegen ESCA. De reser ves en het derde team, die bei de in de derde divisiè spelen, boekten 5-3 zeges bij respectie velijk het Rotterdamse Om moord en BC Schoonhoven. Bas van Zeist, Bianca Dijkstra en Maaike van den Berg be zorgden Flair een 3-1 voor sprong na de enkelspelen. De eerste singelaars hadden het daarbij niet eenvoudig. Van Zeist kon pas in de loop van de derde game de partij naar zijn had zetten. Dijkstra boog twee maal een 7-10 achterstand om in een 11-10 gamewinst. Ro- bert-Jan Hamersma stond zijn singlepunt af, maar was met Van Zeist na twee games wel winnaar in het mannendubbel. In de drie overige dubbels kwa men de Alphenaren steeds nipt tekort. Het vrouwendubbel van Van den Berg met Karin Kui per-Van Pel en de mixed van Dijkstra met Van Zeist gingen na winst van de eerste game in drie delen nog verloren. Van den Berg en Hamersma lieten in hun mixed zelfs twee match points liggen. Bij het tweede team kwamen de singlepunten op naam van Pieter van Maasdam, Edwin Dierckxsens en Petra Bos- Knoester. Sonja Idzerda, die haar enkelspel verloor, zette de twee punten uit de dubbelspe len, met Bos-Knoester en Cees- Jan van Vliet, op haar conto. Van Vliet gaf met zijn driegames winst in Schoonho ven het goede voorbeeld aan zijn tijdelijke teamgenoten, Wouter de Lijster, Nicole Mos terd en Elise Zandstra, die eveneens hun enkelspelen in winst omzetten. De riante 4-0 voorsprong ging door het ver lies van drie dubbels op rij nog bijna verloren. Mosterd en Marco Overes sloegen bij 13 ge lijk in de derde de twee beslis sende punten binnen voor een 5-3 eindzege. BC Lisse was in de streekder by tegen BC Wassenaar met 6-2 de betere ploeg. Vooral de mannen, Rogier Moorman en Paul van der Hulst, boekten rui me scores tegen John van Eg- mond en Frank van Leeuwen Monique Hilgeman won haar single voor Wassenaar tegen Sandra Bon, maar Charlotte Los moest Nanda Abercrombie na twee games feliciteren. Hilge man scoorde een tweede punt door met Los de combinatie Abercrombie met Debby Em manuels voor te blijven. De koppels Van der Hulst/Moor man, Bon/Moorman en Emma- nuels/Van der Hulst hielpen Lisse echter aan de volgende drie punten. In een tweede streekderby, Veglo uit Leiden tegen het be zoekende Shuttlewoude uit Zoeterwoude, was het krachts verschil geringer dan de 7-1 uit slag zou doen vermoeden. Vijf partijen eindigden met nipt verschil en slechts een daarvan kwam op naam van een Zoeter- wouds duo. Ilse Spierings en invalster An- nelies Beinsdorff waren Ellen van der Voort en Monique Borsboom de baas. In de enkel spelen was Randy Thepass in drie delen de meerdere van Danny Plug, klopte Björn Hof- kes in twee close sets Jaco Lem merzaal, had Van der Voort drie games nodig voor Spierings en was Borsboom te ervaren voor Beinsdorff. In dezelfde afdeling ging Apollo met 8-0 onderuit bij DKC Den Haag. Grasshoppers verslaat Prisma na moeizame tocht Stanley Lardé van TOP raakt danig in de ver drukking als 'stootkussen' voor een tegen standster van Tjoba. foto 4), waarna vijf tegengoals op rij de inleiding werden voor een 17-7 nederlaag. Coach Enrico Mud heeft Martin Ouwekerk in de ploeg opgenomen voor Ro nald van Drongelen, die moti vatieproblemen heeft. Veiocitas maakte in beide speelhelften tegen ESDO een doelpuntloze periode van zeven minuten door. Dat gebeurde eerst tussen 4-3 en 8-3. Elsbeth de Mooij (2), Iris Janssen, Arjen Bakker en André van Wallinga haalden op tot 10-8 en daarna volgde de tweede terugval (13- 8): eindstand 14-11. Noch Haarlem noch KZ Lei den maakte in de tweede helft veel klaar tegen de harde wind, die op het open veld echt spel breker werd. Bij rust was het 4- 5 via Mark Zierikzee (3) en Joost Kwestro (2). Vijf strafworpen, waaronder één van Lisette van Meurs, leverden een teleurstel lend 8-6 verlies op. De basketbalsters van Grasshoppers behaalden tegen het zwakke Prisma College de eerste overwin ning. De Utrechtsen wer den in Katwijk met 85-42 teruggewezen. Grasshop pers-coach Martin Hoek stra kende voor het duel nogal wat problemen met zijn selectie. Routinier He- leen van Duijn was op va kantie, terwijl Nieke Hart- lief, die zich vorige week pas weer aanmeldde bij de club, nog dacht dat ze niet speelgerechtigd was en derhalve ontbrak. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Toen ook nog center Barbara Nieuvvenhuijs door problemen met het openbaar vervoer niet op tijd in de sporthal kon ver schijnen zag Hoekstra zich ge noodzaakt om met de net weer fitte jeugdinternational Eliza Kucharska te starten. De Am sterdamse liet haar coach ech ter niet in de steek en was in de eerste helft al goed voor elf punten en twaalf rebounds. Grasshoppers liep voor rust (40-23) in zes minuten van 18- 12 naar 32-12 en daarmee was de partij al snel beslist. Het was vervolgens zaak voor de thuis club om het karwei geconcen treerd af te maken, en getuige het schotpercentage van 57 slaagden de Katwijksen daar goed in. Alle speelsters konden de nodige ervaring opdoen, en de scores werden goed ver deeld, met Nieuwenhuijs als topscoorster hoewel zij maar een helft in actie kwam. Scores Grasshoppers: Nieuwenhuijs 16. Kucharska 15 (15 rebounds), Ga- brielle Versteeg 13, Faber 12. BV Leiderdorp speelde een dramatische wedstrijd in Landsmeer. Thuisploeg Lions zegevierde met 83-14. Lions, gecoacht door oud-Leidenspe- ler Roy Leysner, versterkte de selectie afgelopen zomer flink, en lijkt de voornaamste kandi daat om met Den Helder te gaan strijden om de landstitel. Het antwoord van Leiderdorp op het flitsende spel van de thuisclub was van een bedroe vend niveau. De bezoeksters, waar spelverdeelster Sandra Wagemaker in de eerste helft geblesseerd uitviel, gingen meerennen in het hoge tempo van Lions en raakten de contro le over het spel volledig kwijt. Keer op keer werd de bal inge 'Sprongbal' geeft de scheidsrechter aan in het duel tussen Grasshoppers en Prisma College. De Katwijksen wonnen in eigen huis met 85-42 van de ploeg uit Utrecht, foto hielco kui pers leverd bij Landsmeer, dat de vele intercepties omzette in makkelijke scores. Toen na rust (42-7) de druk van de thuisclub wat afnam le ken er mogelijkheden te komen om via de lange Leiderdorp speelsters wat makkelijker te scoren. Het zelfvertrouwen was bij Leiderdorp echter tot het nulpunt gedaald en zelfs de eenvoudigste kansen konden niet in punten worden omge zet. Slechts Lonneke Bransz en Renske van der Voort kwamen voor hun team tot scoren. Scores BV Leiderdorp: Bransz 7 (10 rebounds), Van der Voort 7. De vrouwen van BV Lisse hiel den aan het bezoek aan BC Vlissingen een kater over. In be dekte termen liet Lissecoach Hans van Vegten weten zich bestolen te voelen. Toch stak hij ook de hand in eigen boe zem. „We hadden het nooit op een verlenging mogen laten aankomen." Vlissingen profi teerde dankbaar en won met 70-69 na verlenging. Voor de rust (37-28) holde Lisse voort durend achter de feiten aan. „We lieten ons in agressiviteit aftroeven", was de terechte constatering van Van Vegten. In de tweede helft schakelde Lisse op een zoneverdediging over, die goed uitpakte. Lisse dankte de aansluiting aan Saskia Kool hof, die met twee driepunters voor evenwicht in de wedstrijd zorgde. In de daarop volgende slijtageslag moest Ellen Droogh er vlak voor het eindsignaal aan te pas komen om een verlen ging af te dwingen. Tot luttele seconden voor tijd leek er voor de ploeg uit de Bol lenstreek geen vuiltje aan de lucht. De Lissese ploeg contro leerde niet alleen de wedstrijd, maar stond bovendien voor. Mis ging het echter in de laatste tien seconden toen een forse overtreding op Saskia Koolhof onbestraft bleef. Toen de Lisse- speelster revanche nam was een opzettelijke fout het gevolg. Plotseling was de thuisclub te rug in de wedstrijd. Noodlottig werd Lisse tenslotte een fel aan- gevochte overtreding van Joke van de Heuvel bij een sprong- bal. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 21, Van de Heuvel 18, Koolhof 10. De meisjes junioren van Grass hoppers versloegen in eigen huis streekrivaal BV Leiderdorp met 98-37. Slechts in de begin fase waren de ploegen aan el kaar gewaagd, vooral na rust (40-21) liet Grasshoppers zien op alle fronten beter te zijn dan Leiderdorp. Scores Grasshoppers: De long 23, Bröring 20, Kucharska 15. Scores BV Leiderdorp: Noort 11, Goudberg 10. De mannen van MSV zijn nog steeds ongeslagen in de promo tiedivisie. De Noordwijkers wonnen de lastige uitwedstrijd bij ASVU met 62-54. ASVU, al jaren een solide ploeg, maakte het MSV lang moeilijk. De gas ten gaven een vroege voor sprong eenvoudig uit handen en konden tot aan de rust (33- 28) de Amsterdammers maar met moeite volgen. Twee drie punters in het begin van de tweede helft van ASVU-guard Raul Leysner vergrootten de voorsprong van de thuisploeg, waarna MSV zich enigszins her stelde. Een tweede tussensprint van ASVU bracht de stand twaalf minuten voor het einde op 50-37. MSV, met guard Ri chard Augustinus als grote aan jager, ging voor elke bal vech ten en verdedigde zo goed dat ASVU in de resterende tijd nog maar vier punten maakte. In de aanval bleven de Noordwijkers geduldig en speelden de bal knap rond tot een goede schot kans gecreëerd werd. MSV ging erop en erover en pakte in Am sterdam twee belangrijke pun ten. Scores MSV: Van Leeuwen 20, Jan Koek 14. Blitz won zijn eerste uitwed strijd. In Purmerend werd Early Bird verslagen met 72-63. De Voorschotenaren speelden een rommelige partij, en pasten zich aan aan het lage niveau van de tegenstander. Bij Blitz ontbrak center Kees Aanhanen. Zonder hem ging de vorige uit wedstrijd verloren, dus besloot coach Sid Bruinsma zelf maar weer eens de basketbalschoe nen aan te trekken om zijn team onder de borden wat steun te geven. „Ik zou mee doen als het nodig was, en het liep niet, dus ben ik maar gaan spelen. Ik had al een keer ge traind in drie weken, dus ik was er klaar voor", verklaarde Bruinsma nadat hij meer dan de halve wedstrijd binnen de lijnen had gestaan. Bruinsma pakte een aantal rebounds, blokte een paar schoten en kwam tot tien pun ten. Zijn team bleef wel het hele duel aan de goede kant van de score (rust 36-39), maar over tuigde nog niet. Scores Blitz: Piket 28, Vegter 14, Verwoerdl 13, Bruinsma 10. BS Leiden behield de ongesla gen status. In Leiden werd Black Eagles met 65-47 versla gen. Opnieuw stond het team van coach Ivo Boom tegen een onervaren ploeg. Het surplus aan ervaring aan Leidse zijde werd vooral gebruikt op de mo menten dat de tegenstander uit Rosmalen dreigde terug te ko men. Routiniers als Jack Ginjaar en Timo Versteegen spanden op het goede moment de spie ren en intimideerden de jonge bezoekers. Voor de derde ach tereenvolgende maal won Lei den op zijn verdediging. De Lei denaars werkten hard en hiel pen elkaar op het moment dat een tegenstander vrij dreigde te schieten. Aanvallend scoorde de thuis club vooral van afstand. In de bucket was alleen Timo Ver steegen trefzeker, Jack Ginjaar, Tim Bakker en Michel Martinez waren gedrieën goed voor tien driepunters. Leiden plaatste een aantal maal een tussen sprint en liet verder Black Eag les gelijkop gaan. De voor sprong die bij rust (31-23) al was bereikt kwam niet meer in gevaar. Scores BS Leiden: Versteegen 14, Ginjaar 13, Bakker 12. Martinez 11. De junioren van Blitz wonnen in eigen huis van Akrides: 92- 73. Een vroege achterstand werd vooral door goed verdedi gend werk van Frank Alkemade omgebogen in een 38-32 voor sprong halverwege. In de twee de helft trok de thuisploeg de defensie nog strakker aan en door scores van Gidion Nicastia en Kees Aanhanen liep Blitz ver uit. Scores Blitz: Nicastia 29. Aanhanen 25 (12 rebounds).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23