Late treffer Kanu redt Arsenal Outsider Herbert wint krankzinnige GP Sport Winnaar Jan Ullrich is goede reclame voor Ronde van Spa nh MAANDAG 27 SEPTEMBER 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-53 Lierse nog steeds aan kop brussel Lierse SK is ook na zeven speelronden leider van de Belgische competitie. De ploeg versloeg in Lier AA Gent met 2- 1Anderlecht en Club Brugge volgen op twee punten, maar hebben het onderlinge duel nog tegoed. Anderlecht won zater dag met 3-2 in en van Lokeren, Club Brugge gisteren thuis met 6-0 van KV Mechelen. De speelronde was rood gekleurd. Zes spelers werden uit het veld gestuurd, onder wie de Nederlander Brusselers bij Germinal Beerschot Antwerp tegen Eendracht Aalst (3-2). Laslandes helpt Bordeaux aan winst bordeaux Lilian Laslandes heeft Girondins Bordeaux aan drie punten geholpen tegen Auxerre. De aanvaller, die woensdag in de Champions League scoorde tegen Willem II, had al na zeven minuten succes tegen zijn oude club. Sylvain Wiltord deed het voorbereidende werk. Olympique Lyon voert in Frankrijk de ranglijst nog steeds aan met vijftien punten, ondanks de teleur stellende 0-0 van zaterdagavond in eigen huis tegen Strasbourg. Rangers blijft op honderd procent Glasgow Glasgow Rangers staat in de Schotse competitie nog steeds op honderd procent. De ploeg van Dick Advocaat won zaterdag voor de zevende keer op rij. Nu was St. Johnstone het slachtoffer van de regerend kampioen: 3-1. Rangers kwam met 2-0 voor door doelpunten van de Duitser Albertz. Glasgow kwam na een tegendoelpunt van Miguel Simao even onder druk te staan, maar uitblinker Michael Mols besliste twee minuten voor tijd met een briljante actie de wedstrijd. Het was zijn acht ste doelpunt van het seizoen. Stadgenoot en grote rivaal Celtic bleef op drie punten afstand. De 'katholieke' won in Perth bij Hibernian met 2-0. Borussia Dortmund verslaat Frankfurt hamburg Borussia Dortmund gaat ook in de Bundesliga rustig door met winnen. De tegenstander van Feyenoord in de Cham pions League versloeg zaterdag Eintracht Frankfurt met 1-0. Een doelpunt van Rieken in de 34ste minuut volstond voor de overwinning. Leverkusen greep gisteren de koppositie door winst op Kaiserslautern (3-1). Kirsten bracht tien minuten voor tijd met twee doelpunten de beslissing. Leverkusen heeft 14 punten uit zes duels, Dortmund volgt op een punt. Veel blessures bij Bayern München münchen Bayern München moet morgen zwaar gehavend aantreden tegen FC Valencia in de Champions League. De in ternationals Markus Babbel en Paulo Sergio zijn geblesseerd ge raakt. De inzet van Patrik Andersson is onzeker. De Duitse kam pioen kon al niet geschikken over Mario Basler en de doelverde- digers Bemd Dreher en Sven Scheuer. Bayern verloor vrijdag de thuiswedstrijd in de Bundesliga tegen VFB Stuttgart. FIFA bestrijdt illegale makelaars covERciANQDe internationale voetbalfederatie FIFA gaat de il legale spelersmakelaars aanpakken. Het besluit is het resultaat van een tweedaagse bijeenkomst van de FIFA in het Italiaanse Coverciano met managers van spelers. „Mensen worden als ba nanen geïmporteerd", verklaarde vice-voorzitter Issa Hayatou uit Kameroen. Tijdens de bestuursvergadering op 1 en 2 okto ber in Las Vegas worden de maatregelen tegen de illegale han delaren geconcretiseerd. Momenteel zijn er 600 adviseurs met een licentie van de FIFA. Een veelvoud werkt illegaal aan trans fers van spelers. Bergkamp wil bij Arsenal blijven londen Dennis Bergkamp wil zijn voetbalcarrière afsluiten bij Arsenal. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal zei dat op de Britse internetsite Soccemet. Bergkamp speelt al vijf jaar voor Arsenal. De 30-jarige spits zei: „Ik wil voor geen ande re club spelen. Arsenal is perfect voor mij en ik ben niet van plan te vertrekken. Ik wil mijn loopbaan hier afsluiten." Twee seizoenen geleden werd Bergkamp met de club kampioen en koos Engeland hem tot beste voetballer. Het afgelopen seizoen ging het wat minder en begonnen de geruchten over een even tueel vertrek van Bergkamp, mogelijk naar Nederland. Dani steekt Kluivert naar de kroon bi St.Truiden-Harelbeke 2-0, Lommei terlo 2-2, Lierse-Gent 2-1, Lokeren- lecht 2-3, GB Antwerp-Aalst 3-2, Bi RC Genk 1-4, Brugge-Mechelen 6- br.Geel-Charleroi 0-0. Stand aan kop: Lierse 7-18 GB Antwerp Brugge 6-16 RC Genk Anderlecht 6-16 Gent Met zijn lange lijf goochelde hij de bal er weer onnavolg baar in, zoals alleen hij dat kan. Nwanko Kanu bracht de fans van Arsenal in extase met een late treffer tegen Wat ford. Het kwam de Gunners bijzonder goed van pas, want de winnende goal (1-0) twee minuten voor tijd bracht de club dicht bij de kop van de Engelse competi tie. Nummer één Manchester United liet namelijk thuis punten liggen tegen Southampton (3-3). manchester rtr/anp Arsenal had moeite met het taaie Watford van oud-Ajacjed Nordin Wooter. De promoven dus, waar popster Elton John zo nadrukkelijk mee dweept, ver raste dit seizoen al met over winningen op Chelsea en Liver pool. Marc Overmars stond in de eerste helft aan de basis van enkele gevaarlijke doelpogin gen van Arsenal. Zelf schoot hij een keer net over. Ook na rust kon Arsenal de ban niet breken, tot Kanu zich met de zaken ging bemoeien. Eerst knalde hij op de paal. In de 88ste minuut sloeg hij toe op een pass van Loezjni. Keeper Taibi was bij Man chester United nu eens niet de gevierde man. De Italiaan, ge haald als redder in nood (eerste man Bosnich is geblesseerd), blunderde tegen Southampton opzichtig bij een 2-1 voor sprong voor Manchester. Een ongevaarlijk schot van Le Tis- sier liet hij zomaar in het doel zeilen. Pahars had Southamp ton op voorsprong gezet, maar na treffers van Sheringham en Yorke had Manchester de wed strijd in handen. Na de fout van Taibi werd de slotfase nog spannend. Yorke en Le Tissier scoorden nog een keer en brachten de eindstand op 3-3. Manchester leidt nog wel de competitie met 21 punten uit negen duels. Leeds United en Arsenal volgen op twee punten. Newcastle United kon niet opnieuw stunten. Vorige week verpletterde de ploeg van trai ner Bobby Robson Sheffield Wednesday met 8-0. Alan Shearer, toen vijfmaal trefzeker, scoorde zaterdag tegen Leeds twee keer, maar Newcasüe ging met 3-2 onderuit. Bridges bracht een kwartier voor tijd de beslissing. Alleen Sheffield staat onder Newcastle. De ploeg van Wim Jonk en Gerald Sibon heeft slechts een punt en verloor op nieuw, met 1 -0 van Sunderland. De Zweed Schwarz maakte de enige goal. De Fransman Lam- bourde schonk Chelsea de winst op Middlesbrough (1-0). Oud-international Paul Gas- coigne onderscheidde zich in negatieve zin. Hij ontving in de laatste minuut de rode kaart. Spanje Louis van Gaal heeft een goed gevulde bank - geen overbodige luxe voor Champions League en competitie - maar ook een goede hand van schudden bij de opstelling. Voor het duel te gen Real Betis liet hij Ronald de Boer, Cocu, Bogarde en Kluivert buiten de ploeg. Dani mocht de aanvaj leiden. Hij verdrong niet alleen Kluivert, maar speelde zich ook in het gevlei bij trainer en publiek door driemaal te scoren. Bar^a won met 4-1. In vergelijking met de opstel ling tegen Fiorentina ontbrak ook Litmanen in de basis. De jonge Portugees Simao verving voorts zijn geschorste landge noot Figo. 'Bodo' Zenden stond op de positie van Cocu, achter Rivaldo. Alle omzettingen de den er nauwelijks toe, al begon Barcelona wat onwennig. Betis opende de score, in de 38ste minuut. Karhan liet doelman Hesp kansloos na een indirecte vrije trap. De reactie kwam van Dani. In twee minuten tijd, net voor het rustsignaal, boog de voormalige topschutter van Real Mallorca de achterstand om in een 2-1 voorsprong. In de tweede helft schakelde de thuisclub, met Bogarde voor Sergi, meteen vanaf de aftrap een tandje bij. Barcelona raasde over Betis heen en besliste de wedstrijd binnen vijf minuten. Luis Enrique en opnieuw Da ni maakten er 4-1 van. De be zoekers uit Sevilla moesten met tien man verder door het weg sturen van Luis Fernandez (2 x geel). Tijd om te wisselen vond Van Gaal. Cocu kwam erin voor Rivaldo, Litmanen verving Luis Enrique. Real Madrid speelde voor de derde maal op rij gelijk, nu met 1-1 bij Malaga. Erger was dat trainer Toshack een zeer onge ïnspireerde ploeg aan het werk zag. De 'Koninklijke' kwam op DUITS Unterhaching-Hertha BSC 1-1, SSV Ulm 2-2, Rostock-1860 Münc 0, Dortmund-Eintracht 1-0, Dui Schalke'04 1-1, Bielefeld-Freiburg Leverkusen-Kaiserslautern 3-1. Stand aan kop: Leverkusen 6-14 Bremen Dortmund 6-13 Bielefeld HSV 6-11 Freiburg Bayern M. 6-10 Schalke'04 Negende speeldag: Arsenal-Watfori Coventry-West Ham 1-0, Derby C, ford 0-1, Leeds-Newcastle 3-2, Leii Aston Villa 3-1, Manchester Unite thampton 3-3, Middlesbrough-Chel 1, Sunderland-Sheff.Wed. 1-0, don-Tottenham 1-1. Stand aan kop: Man.United 9-21 Aston Vil. 9-19 Tottenham 9-19 Leicester 9-17 West Ham 7-16 E verton Zi EIND nati van van lanc selb in P1 jaar Te VELSE verd veer toth zijn lern. tege Bastia-Le Havre 1-1, Bordeaux-Aux .up;. 0, Troyes-Nancy 2-0, Metz-Nante Montpellier-Sedan 1-1, Lyon-Stra Sterf 0-0, Paris SG-Monaco 0-3, Renne To seille 1-2, Lens-St.Etienne 0-2. Monaco Auxerre Stand aan kop: 8-15 Marseille 8-14 Sedan 8-14 Nantes 8-14 Strasbourg Nwankwo Kanu speelt de bal door de benen van doelman Alec Chamberlain van Watford en stelt daarmee de overwinning voor Arsenal veilig. foto epa voorsprong door een eigen doelpunt van Rufete op slag van rust. Larrainzar maakte na een uur met een kopbal ver diend gelijk. De komst van Raul en McManaman, die rust zou den krijgen voor de wedstrijd tegen Porto, veranderde daar niets aan. Atletico Madrid zette de rode lantaarn op oranje met de eer ste zege van het seizoen. De ploeg van Jerrel Hasselbaink won voor eigen publiek met 2-0 van Racing Santander. De Ne derlandse aanvalsleider, voor een kapitaal overgenomen van Leeds, opende de score in de 65e minuut. Baraja stelde de drie punten in de slotfase defi nitief veilig. - Het sprookje van het lelijke eendje Rayo Vallecano lijkt voorbij. Zaragoza, op bezoek bij de derde club uit Madrid, blies het gisteravond uit. Een treffer van Savo Milosevic halverwege de tweede helft volstond. Rayo had daarvoor een strafschop gemist. Italië Hij kost een paar centen, maar je hebt wel waar voor je geld. Christian Vieri, prijskaartje 100 miljoen gulden, schoot Inter aan kop van de Italiaanse com petitie. De international maakte uit tegen Torino het enige doel punt van de wedstrijd (1-0). Na vier speelronden staat Vieri al op vijf treffers. Inter heeft tien punten. Lazio kwam gisteravond op gelijke hoogte door met 2-1 te winnen bij het tobbende Parma. Alle doelpunten waren van Romein se makelij. Boghossian zorgde voor 1-0 en 1-1. Almeyda maak te de winnende treffer voor La zio. Vier ploegen volgen met acht punten: AC Milan, Fioren tina, AS Roma en promovendus Parma, dat onderin op twee bleef staan, verloor in dubbel opzicht. International Benarri- vo knalde zo hard met het hoofd tegen een tegenstander op dat hij even bewusteloos was. De verdediger kreeg eerste hulp op het veld en werd in al lerijl naar het ziekenhuis ge bracht. AC Milan boekte een ruime overwinning (4-0) op Bologna. De doelpunten kwamen op naam van voetballers uit vier verschillende landen: Weah (Li beria), Leonardo (Brazilië), Bierhoff (Duitland) en Ganz (Italië). Bierhoff scoorde uit een strafschop, die vaste man Al- bertini eigenlijk wilde nemen. Toen het hele stadion de naam Bierhoff scandeerde, gaf Alber- tini hem de bal. Doelman Edwin van der Sar incasseerde met zijn nieuwe club Juventus de eerste neder laag in de competitie. De Oude Dame ging zaterdag bij het be scheiden Lecce pijnlijk onder uit: 2-0. De treffers van Lima en Conticchio vielen in de begin- en eindfase van de wedstrijd. De Juventus-leiding was 'not amused'. „De spelers moeten in de spiegel kijken en beseffen dat ze dit soort wedstrijden echt niet mogen verliezen", zei manager Moggi boos. Edgar Davids ontbrak bij Juventus. De middenvelder moet een oog operatie ondergaan wegens een lichte vorm van staar. De club leiding sprak de verwachting uit dat de international zes weken uit de roulatie is. Lecce-Juventus 2-0, AC Milan-B 0, Cagliari-Venezia 1-1, Parma-Lazt V Reggina-Piacenza 1-0, Roma-Perugge te i<:'Lij ïrff n si •rk a d g n. T ACZ'° Milan Fiorentina Stand aan kop: 4-10 Roma 4-10 Reggiana 4- 8 Juventus 4- 8 Udinese G. Vicente-Sporting 1-1, Farense-öqet 0-1, Alverca-Leiria 0-0, Amadora-Ml 1-1, Braga-Belenenses 0-0, Setul gueiros 1-2, Rio Ave-St. Clara 0-5. Benfica Porto Sporting Salgueiros Stand aan kop: 5-13 Guimaraes 5-11 Boavista Belenenses LC. 1 nd. twijf tmai 5- 9 G. VicentePeo.b bntit lllen SCHoï m2 Dundee United-Hearts 0-2, Hibernf.61^ tic 0-2, Kilmarnock-Dundee 0-2, RPe Johnstone 3-1. Stand aan kop: Rangers 7-21 Hearts Celtic 7-18 Johnstone Dundee Utd 8-14 Dundee js IS I jijd e li. Ee it vo Formule 1 nadert onvoorspelbare climax nürburgring gpd De GP van Europa was de meest krankzinnige race van dit toch al bijzondere seizoen. Uit eindelijk won de Brit Johnny Herbert zijn derde en het team van Jacky Stewart de eerste Grand Prix in de Formule 1. Maar dat gebeurde pas nadat alle favorieten om beurten het strijdperk hadden verlaten of ver waren teruggeworpen na blunders in de pitsstraat en strategische missers. Nadat de rook was opgetrokken waren de verhoudingen nog vrijwel in tact. Sterker nog: Mika Hakkin- en, gisteren vooral strategisch falend, scoorde toch nog twee kostbare WK-punten en kwam daardoor alleen aan de leiding. De grote verliezer eindigde uit eindelijk als een kleine winnaar. Er was veel leed gjsteren op de grillige Nürburgring. Groot en klein. In de categorie groot leed viel het ongeluk van Pedro Diniz, meteen na de start. De coureur ontsnapte aan de dood toen zijn auto over de kop ging na een crash met de Oostenrij ker Wurz. De bolide bleef op zijn kop liggen, nadat de rollbar al was afgebroken. Wouter van Eeuwijk, de Nederlandse For mule 3-coureur crashte nog niet zo lang geleden op datzelf de punt op vrijwel identieke wijze. Hij is verlamd vanaf zijn tweede nekwervel. Diniz kwam, zo meldden de eerste berich- ren, met de schrik vrij. Groot leed ook voor Heinz Harald Frentzen. De Duitse an- ti-held had zaterdag de pole veroverd, zijn eerste dit jaar. Ook na de herstart behield hij de leiding en reed hij foutloos. Bij een overwinning zou hij aansluiten bij de WK-leiders Hakkinen en Irvine, die in het achterveld terecht waren geko men. Maar de doorgaans zo be trouwbare Jordan van Frentzen viel na de pitstop zomaar stil. Geen GP-zege voor de Duitser die op een steenworp afstand van het circuit woont en maar geen volksheld wil worden. Groot leed ook voor David- De Braziliaan Pedro Diniz crasht in de eerste ronde van de Formule 1-Grand Prix op de Nürburgring. Diniz kwam er wonderbaarlijk genoeg zonder al te veel kleerscheuren vanaf. foto rtr Coulthard. De Schot nam de leiding over na het uitvallen van Frentzen en zou na een zege in de Eiffel bij McLaren ongetwij feld zijn gepromoveerd tot eer ste man. Maar Coulthard maak te een 'gewone' rijdersfout en gleed in het grind. Exit Coul thard. Hij wist het en trok zijn conclusies: „Ik had de race in handen en ik heb het vergooid. Nu zullen er wel teamorders volgen." Fisichella was de volgende leider in de race. De Italiaanse Benetton-rijder slipte echter van de glibberige baan, terwijl hij een gezonde voorsprong had op de rest. De schuiver van Ralf Schum acher behoorde tot de categorie klein leed. De andere Schuma cher - voorlopig nog niet zo po pulair als zijn grote broer - nam de leiding, maar moest nog een pitstop maken. Ook hij liep te gen het noodlot op. ZijnWil- üams kreeg een klapband, maar de Duitser bleef wonderwel in de race en haalde op drie wie len de pits. Met nieuwe banden eindigde hij nog als vierde. Klein leed ook voor Jacques Villeneuve, de voormalig we reldkampioen. Eindelijk reed de Canadees weer eens in de pun ten, maar enkele ronden voor het einde begaf de Supertec- motor het en was het verhaal ook voor hem over. Het verhaal van de GP Euro pa past helemaal in het verhaal van dit seizoen. De Formule 1 is aantrekkelijker en spannender dan ooit tevoren. De leiders lei den niet meer, zoals Hakkinen gisteren maar weer eens aan toonde. De Fin ging duidelijk gebukt onder de stress van het lange seizoen en had voor de bandenwissel maar één reden: angst. Hakkinen was bang op de natter wordende baan, nam het zekere voor het onzekere en dook als eerste de pits in, terwijl Coulthard en Frentzen spijker hard doorreden. Zij gingen ze ven seconden per rondje har der. Na acht ronden besloot Hakkinen maar weer binnen te komen en zijn regenbanden in te wisselen voor slicks. Uitein delijk wist Hakkinen de schade nog beperkt te houden en zelfs winst te slaan uit een verloren situatie. Zijn inhaalrace bracht hem tot in het spoor van Irvine, die zelf op jacht was naar de zesde plaats, naar één schamel puntje. Maar dat ene puntje zou de Ier wel aan kop van de ranglijst hebben gebracht. Hak kinen zette de Ier behoorlijk onder druk en uiteindelijk be zweek de Ferrari-rijder. Hij maakte een remfout en moest zijn grote concurrent laten pas seren. En Irvine zelf? Nog altijd is de Ier kanshebber voor de titel. Hij staat maar twee punten achter op Hakkinen, maar een wereld titel zou een te grote beloning zijn. Hij faalde in de kwalifica tietrainingen en in de race. Al had hij wel de pech dat ook zijn team in de fout was gegaan bij een pitstop, waarbij een wiel te weinig werd aangerukt. Een be lachelijke fout in een miljoe nenbedrijf, maar dat is nu een maal de charme van de Formu le 1. Het blijft mensenwerk, zo als gisteren op de Nürburgring weer eens werd aangetoond. Blijlevens wint laatste etappe Barcelona-Betis 4-1, Malaga-Real pi v;) 1-1, Sociedad-Celta 0-2, Valencf dolid 0-0, Atletico Madrid-Santandvvac Deportivo-Numancia 0-2, VallecaipdaSi goza 0-1, Mallorca-Bilbao 2-1, Ovie, c„r vés 1-0, Sevilla-Espanyol 1-2. I /en. Stand aan kop: oj- n Barcelona 5-12 Alavés L Vallecano 5-12 Espanyol p18- R. Madrid 5- 9 Deportivo il Ne Celta 5- 9 Zaragoza jyj] 1 zul 'der i jar f jte l f, trei madrid gpd De wederopstanding van een groot renner, de afrekening met een dopingaffaire en op de val reep nog een Hollands succesje. De derde en laatste grote wielerronde van het jaar, de Vuelta a Espagna, vertoonde de afgelopen drie weken opvallend veel overeenkomsten met de Ronde van Frankrijk. In de Tour kwam ex-kankerpati- ent Lance Armstrong als eindwinnaar terug aan de top, rekende Alex Zülle af met een dopingdip en zorgde de Australiër McEwen op de valreep voor een ielige pleister op de gapende Rabo- wonde. In Spanje trok Jan Ullrich een lange neus naar smalende 'weight-watchers', vloog Frank Vandenbroucke in post-homeopathische vorm tegen de heuveltjes op en gaf Jeroen Blij levens met de triomf in de slotetappe nog wat kleur aan het grijze Hollandse optreden. De Ronde van Spanje wordt sinds een aantal jaren in plaats van in het voorjaar afgewerkt in de nazomer. Dat UCI-verdict ontlokte aan de Vuelta-bazen felle protesten en de afgelopen ja ren leek het er steeds meer op dat ze daarin ge lijk hadden. De ronde werd slechts serieus ge nomen door Spaanse ploegen, de rest stuurde neo-profs, coureurs die nog wat goed te maken hadden of vedetten die zich alleen maar wilden warmrijden voor het WK. In de laatste twee categorieën viel dit jaar de Duitser Jan Ullrich. Nog steeds een jonkie als middentwintiger maar door twee tweede plaat sen en een zege in de Tour de France wel eentje van wereldformaat De voormalige Oost-Duit ser kwam naar het zuiden om, als het kon, een ritje te pakken en verder slechts om de beentjes soepel te maken voor het WK tijdrijden in het Italiaanse Verona begin volgende maand. Daar toe kreeg hij een stel ploegmakkers mee waar van de meesten (op Guerini en Jaksche na) al leen maar de bergen in trekken om te skiën. Toen Ullrich zich na de gewenste ritzege hal verwege de Vuelta ineens in het gouden lei derstricot gehesen zag worden, durfde hij nog niet aan een mogelijke eindzege te denken. Maar hoewel er nog een aantal pittige bergetap pes volgden in een van de zwaarste rondes ooit, kon de rossige renner uit Rostock toen al op zijn koersschoenen aanvoelen dat hij er wel erg florissant voorstond. Immers, serieuze concur rentie was er nauwelijks meer: Julich, Escartin en titelverdediger Abraham Olano (die nog wel zeven dagen de leiderstrui droeg) moesten na uitglijders de strijd staken. Tweevoudig winnaar Alex Zülle showde slechts één dag zijn Tour- vorm en enkelvoudig laureaat Laurent Jalabert is onderhand een karikatuur geworden van de toprenner van een paar jaar geleden. De Spaan se klimgeiten Jimenez en Heras kregen de Dl ser er op de vele bergen niet onder, al had V rich daar twee keer wel wat hand- en spandi sten voor nodig. In de tijdritten zette Ullrict T lichtgewichten eigenhandig op hun plek. Za J dag trof de verrassend lang stand houdeif Igor Gonzalez de Galdeano uiteindelijk eenz de lot. Waarmee Ullrich zijn kandidatuur i alleen voor de wereldtitel tijdrijden heeft steld maar ook een voornaam kandidaat v 1 de regenboogtrui in de wegwedstrijd is. p Hij zal dan onder anderen af moeten reke r met Frank Vandenbroucke. De Belg raakte n' zijn glorieuze zegetocht in Luik-Bastenak in Luik verstrikt in een dopingaffaire door zijn ^er bezonnen actie in zee te gaan met een FraPP paardendokter. Hoewel de Belg bewet ^j11 ('voor zover ik weet') slechts homeopathis e producten tot zich te hebben genomen, wpin hij door de ploegleiding op rust gezet en kv\ n 1 vervolgens mentaal en fysiek in een diep dal var! recht. De imponerende manier waarop hi ^e met name de afgelopen week letterlijk er guurlijk uit klom (met onder andere twee ri ges) maakt hem tot een van de topfavoru H voor de wegwedstrijd in Verona. Gaf de Belgische blufkikker onze zuiderbi nog reden tot uitbundigheid, met de Ne landse dadendrang was het net als in de 1 W1C belabberd gesteld. Afgezien van de eerste w waarin de Rabo- en TVM-knechten zich 1 geefs) in het zweet werkten voor hun sprin McEwen en Blijlevens en af en toe ook een a(L geefse) ontsnapping 'opleukten', was het hu e met de pet op. McEwen en Blijlevens w< ..va blijkbaar te veel in de ban van het zoeken i e' een nieuwe werkgever, waardoor Blijlevens' j^aa judant Oetsjakov maar zelf op zoek ging i een ritzege en die nog vond ook. McEwen.00^1 zijn beurt vond een nieuwe baas in Cees Pri'" die vervolgens afgelopen week zijn Braba "n. lieveling Blijlevens groen licht gaf voor een moedeÜjk) Italiaans avontuur bij Polti. Oj j wel lucht bedankte Jerommeke de Zeeuwse mi ger gistermiddag in Madrid met de lang wachte ritzege, en passant zijn aanstaande tract verrijkend met wat extra nullen. 'e ?gnemerv Het kon echter niet het gevoel wegnemen i Nederlanders, net als een hoop anderen Vuelta vooral als trainingskoers blijven 11 schouwen. In dat licht bezien mogen de Sj e ,v jaarden, die lichtelijk morden over de we e 3 spraakzame Ullrich als triomfator, hun han°°X vooral dichtknijpen. Betere reclame dan een (ex-)Tourwinnaar als laureaat haddei zich niet kunnen wensen. Per slot van reke (.e s was dat tien jaar geleden (met Pedro Delg ae voor het laatst het geval geweest. de

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18