W fSf m Telers beginnen proefstatio flxai Duin Bollenstreek Nostalgie op twee wielen Woningzoekendeij vormen actiegroep Nog 24.220.690 seconden wachten Besluit over fusie FloraE en Eelde valt in oktobe MAANDAG 27 SEPTEMBER 1999 976 12™ Melkbollen Zachte witte broodjes bereid met volle melk. Vers uit eigen oven Zak 10 stuks. Met Klantenkaart Blue Band Goede Start Margarine met extra calcium en extra vitamine E. Kuip 500 gram. Met Klantenkaart,!^ Calgonit Dubbel Action gel Met unieke glansparels die zorgen voor een stralende glans op uw glazen. Flacon 1250 ml. Met Klantenkaart .non gei Unox Uno Noodles Snelle gemakkelijke pittige hap voor alle momenten van de dag. In A verschillende smaken. Zak 80 gram. Met Klantenkaart JL79" Grand'ltalia pasta Originele Italiaanse deegwaren in diverse soorten. Spaghetti, Pipe Rigate, Fusilli of Sedanini. Pak 500 gram. Met Klantenkaart i diverse soorten. Ola Kick Off Heerlijk vanille- en aardbeienijs in de vorm van een voetbalschoen met kauwgombal In de diepvries. Doos A ijsjes. Met Klantenkaart^F9SF Kotex damesverband Kies uit diverse soorten. ||jO O.a. super, normaal of voor de nacht. Pak 18/10 stuks. Met Klantenkaart^-# Droste pastilles Kies uit melk, melk/puur, puur of cream/coffee. Koker 200 gram. Met Klantenkaart 399" Dixan Tabs Verwijdert hardnekkige vlekken met gemak. Probeerpak 8 stuks. Met Klantenkaart^^" Frisk Peppermint Suikervrije verfrissende pepermunt tabletjes. Dispenser 50 stuks. Met Klantenkaart y&f cIjL KQUMar-J n der veer, 071-5356451, plv - chef wim van wanroov. 071-5356452 Lisse vergrijst volgend decennium flink lisse Lisse vergrijst tussen nu en 2010 flink. Volgens prognoses neemt het aantal 55-plussers in deze periode toe van ruim 5.000 tot ruim 9.000. Van het huidige aantal inwoners, 22.000, zijn er op dit moment ruim 5.000 55 jaar of ouder. In 2010 telt Lisse ongeveer 23.000 inwoners. Daarvan is dan meer dan 35 procent 55 jaar of ouder. Het aantal inwoners ouder dan 75 jaar neemt in dezelfde periode met bijna 40 procent toe. Lisse heeft over tien jaar, zo luiden de prognoses, tussen de 8.000 en 10.000 in woners die ouder dan 55 jaar zijn. Vijftig nieuwe jeugdnatuurwachters sassenheim Vijftig nieuwe jeugdnatuurwachters worden mor genmiddag in Sassenheim geïnstalleerd. Dat gebeurt door wet houder A. Olthof. De installatie is om 16.15 uur in de openbare bibliotheek aan de Kerklaan. De jeugdnatuurwacht is er op ge richt om kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool meer wegwijs te maken in de natuur. Dat wordt gedaan door middel van onder andere wandelingen, diaprojectie, knutselen en excursies. De nieuwe natuurwachters ontvangen tijdens de feestelijke bijeekomst van de wethouder een oorkonde en een speldje. Savioschool in Hillegom wordt groter hillegom De Savioschool voor speciaal basisonderwijs in Hille gom wordt uitgebreid met een tijdelijk bijgebouw. Het college van burgemeester en wethouders trekt daarvoor ruim twee ton uit. Het aantal leerlingen is het laatste jaar toegenomen van 115 naar 140 en dit aantal past niet meer in het schoolgebouw aan de Olympiaweg. Bovendien is er door veranderingen in het on derwijssysteem voor speciaal onderwijs meer behoefte aan aparte werkkamers voor bijvoorbeeld de logopedist, psycholoog of remedial teacher, een leraar die leerlingen persoonlijk bege leidt. In het noodgebouwtje komt naast een klaslokaal ook zo'n werkruimte. Schooldirectie en B en W hebben met opzet geko zen voor een tijdelijke uitbreiding, legt wethouder N. Wijnker van onderwijs uit. „Het is maar zeer de vraag of het aantal leer lingen in het speciaal onderwijs hoog blijft. Dat kunnen we uit de cijfers nog niet concluderen. Bovendien is het beleid er in middels op gericht om kinderen met bijzondere behoeftes zo veel mogelijk binnen het reguliere basisonderwijs te helpen." De bouw van de noodlokalen moet zo snel mogelijk beginnen. De Savioschool wil de uitbreiding nog in de loop van dit school jaar in gebruik nemen. u li nl noordwukerhoutDegenen die zaterdag een be zoek hebben gebracht aan de kraambeurs in Noordwijkerhout, weten nu precies hoe lang een zwangerschap hoort te duren: 24.220.690 secon den. Erik Borgers promootte daar de door hem ont wikkelde cd-rom, die als toepasselijke naam 'baby- watch' had meegekregen. Zijn computerprogram maatje geeft tot in de grootste nauwkeurigheid aan hoe het gesteld is met de statistieken van de zwan gerschap. Zo bleek dat de millenniumbaby nog zo'n vijftien miljoen seconden in moeders buik moet verblijven, dat het zaterdag rond de klok van twee uur 33,7981 centimeter groot is en dat het 739,906 gram weegt, na twee-derde deel van de zwangerschap. Meer informatie over de cd-rom is overigens te verkrijgen op internet (http://ww- w.ouders.nl). Behalve de nieuwste 'technieken' op babygebied, werd er op de drukbezochte beurs in Noordwijkerhout ook gewoon positiekleding ge showd, was er veel informatie over moeder - en Eoedermelk en konden aanstaande ouders hun ge- oortekaartjes vast reserveren. Een opvallende ver schijning in De Schelft was Marieke van Leijen met haar draagdoeken. Om te laten zien hoe fijn zo'n doek is voor kind en vader of moeder, had ze er bij zichzelf een omgeknoopt met daarin een wolk van een pop. Zeker de zogenoemde baby-lift, een voor gevormde babydrager was een goede volgens haar. Deze is namelijk in zoverre verstelbaar, dat die geschikt is voor een kind van een maand, maar ook voor een van drie jaar. FOTO TACO VAN DER EE Iel Bezorgdheid onder personeel van Laboratorium voor BloemboUenonderzoek in Lisse De bolbloemen- en bloembollentelers, georganiseerd in de KAVB in Lisse, richten een eigen proefstation op. Re den is dat de telers geen vertrouwen hebben in de nieu we organisatiestructuur van het ministerie van land bouw, dat ervoor heeft gekozen het Laboratorium voor BloemboUenonderzoek (LBO) in Lisse te laten werken onder de vlag van het zogeheten Plantaardige Praktijk Onderzoek (PPO). De KAVB treedt niet meer op als geld schieter van het LBO, dat verder wordt gefinancierd door de Bond van Groothandelaren van Bomen, planten en BloemboUen (BGBB) en de rijksoverheid. lisse rob onderwater Directeur A. Vollebregt van de KAVB vindt het 'te riskant' om verder samen te werken met het Plantaardig Praktijk Onder zoek. „We hebben twijfels over de klantgerichtheid. Verder worden er te hoge tarieven be rekend en zijn we verontrust over de continuïteit. Er wordt geen rekening gehouden met onze wensen. We hebben ons toen de vraag gesteld: moeten we onze toekomst in handen leggen van een organisatie waar we onze bedenkingen over heb ben?" De KAVB maakt de komende drie maanden een ondeme- mersplan. Vollebregt: „Wat ze ker is, is dat het niet zomaar een proefstationnetje moet worden. Het station moet aan sluiten met onze ambities. Er moet worden samengewerkt met praktijkinstituten en bij voorbeeld de Rijks Universiteit Leiden en het Kenniscentrum Wageningen." Vollebregt beseft dat het om een miljoenenpro ject gaat. „Alleen kan ik nu niet zeggen of het om 10, 20 of 40 miljoen gulden gaat." Waar het nieuwe proefstati on, dat werkgelegenheid gaat bieden aan veertig tot zestig werknemers, wordt gebouwd, is nog niet bekend. Lisse is van wege de gunstige ligging vol gens KAVB-directeur A. Volle bregt een optie, maar een loca tie in Noord-Holland wordt niet uitgesloten. Onder de negentig perso neelsleden van het LBO in Lisse is door de nieuwe ontwikkelin gen grote bezorgdheid ont staan. S. Lange veld, voorzitter van de ondernemingsraad: „We weten niet hoe het nu verder gaat. De situatie is onduidelijk omdat we geen zicht hebben op de sociale plannen en waar iedereen komt te werken." Of het standpunt van de KAVB ge volgen heeft voor eventuele ontslagen van de negentig werknemers van het LBO is niet duidelijk. Het besluit van de KAVB valt op een moment dat de over heid van plan is om nieuw bouw te realiseren op de huidi ge locatie van het LBO in Lisse. Gebouwen en grond zijn eigen dom van de overheid. Het mi nisterie van landbouw heeft volgens Vollebregt een potje van zeventien miljoen gulden voor nieuwbouw gereserveerd. De bond van Groothandela ren en de overheid zijn wel van plan verder te gaan met het Plantaardig Praktijk Onderzoek, waaronder het LBO gaat wer ken. H. Westerhof, directeur van de BGBB en tevens voorzit ter van het LBO, zei gisteren dat hij geen plannen heeft uit Lisse te vertrekken. „Alleen kan I niet zeggen hoe de toekomst I uit gaat zien in deze nieuwe L tuatie. Over invulling van beidsplaatsen is nog niet sproken." Ook de BGBB koif binnen drie maanden met ef ondernemersplan. Door het besluit van de KA>| bestaat de mogelijkheid twee laboratoria voor bloei! bollenonderzoek operation® worden in Lisse. „Dat lijkt m|; schien een beetje te veel het goede en misschien is 1 ook kapitaalvernietiging", oJ deglt S. Langeveld namens If LBO, „Voorlopig hebben wij i personeel alleen maar vrag| en heerst er veel onrust. Tw laboratoria lijken in eerste i stantie gunstig voor de wei! 1 legenheid, maar ik ben eer<J bang voor een verbrokkel» van kennis. Bij het LBO was I kennis onder één dak gev.^ gen." lisse marian krijgsman Ongeduldig staan twintig kleine racemonsters te wachten op het vlaggensignaal. Er wordt flink aan de gashendel gedraaid en motoren snerpen. De mer ken 'Kreidler' en 'Tomos' zijn goed vertegenwoordigd. Hier en daar piekt een stukje grijs haar onder de helm vandaan en het stoere leren motorpak kan het beginnend buikje niet meer verbergen. Als de vlag valt, spuitde 50cc-klasse weg, het publiek in benzinedampen en de geur van verbrand rubber achterlatend. Het is de eerste keer dat het Classic Racing Team (CRT) in Lisse is neergestreken, ter op luistering van de feestweek. Het sportpark Ter Specke heeft de wielerbaan beschikbaar gesteld aan de gemotoriseerde colle ga's. „Helaas is de baan niet echt geschikt voor races", zegt wedstrijdleider Stan Gaasbeek. „Ze voldoet niet aan de eisen die de racerij aan een baan stelt. Daarom noemen we het vandaag een demonstratie." Het publiek merkt het ver schil niet echt. Dat heeft flink gehoor gegeven aan de oproep al dat moois te komen beldjken. De noodzaak om de oren dicht te stoppen is echter wel aanwe zig. Oren volgestopt met vin gers of papieren zakdoekjes zijn meer regel dan uitzondering. „Met demper produceren de motoren 105 decibel", zegt Stan.',,Maar van de organisatie hoeven we hier niet met dem pers te rijden. Dan kan het ge luid oplopen tot 125 decibel. Dat is wel hard, ja." In navolging van de populai re oldtimer op vier wielen is de laatste jaren de oldtimer motor in opkomst. „Zes jaar geleden is het CRT opgericht, uit behoefte om te racen met oude motoren. Eigenaren met motoren die ou der zijn dan 27 jaar kunnen zich laten inschrijven. Mensen die als hobby op een oldtimer rijden, zijn meestal de vijftig ge passeerd. Vaak kopen ze zo'n motor uit nostalgie, omdat ze er 'Bouwen Nu!' is Noordwijkse getreuzel beu noordwuk job de kruiff Noordwijkse woningzoeken den gaan zich verenigen in de actiegroep 'Bouwen Nu!'. Ini tiatiefnemers G. Slingerland en M. Braun zijn 'de afwach tende houding van het ge meentebestuur spuugzat'. De woningnood in Noordwijk is hoog, maar door politieke dis cussie is bouwen steeds uitge steld. De groep wil nu dat er zo snel mogelijk gebouwd gaat worden, en wel volgens het oorspronkelijke plan voor Bronsgeest, met een omgeleg de Van Berckelweg. Tweehon derd sympathisanten zouden zich al hebben gemeld. Volgens de actiegroep telt Noordwijk tweeduizend wo ningzoekenden. Vele honder den jonge Noordwijkers zitten in kamers, souterrains, zo merhuizen of bij ouders thuis te wachten op een betaalbare starterswoning. Startende huurders zijn in Noordwijk niet voor hun 35ste aan de beurt. En veel gezinnen wach ten op een grotere woning, al dus Bouwen Nu!. De groep vindt het plan dat inmiddels Groot-Bronsgeest is gaan he ten, 'de enige optie om in nijpende woningbehoefte voorzien'. Van het alternaties plan waar het college 'na jari politiek gedraai' nu op mii verwacht de groep allei maar meer vertraging. Burgemeester en wethoi ders zeggen van dat altemaii (Bronsgeest-Zuid en Offer Zuid) juist een tijdwinst vi ten minste een halfjaar te ve wachten. Vorige week n< maakten ze bekend dat es juridisch adviseur die progn se onderschrijft. Als het aan Bouwen Nu! lij wordt het gebied Offem-Zu op termijn, dus na Bronsgee wel voor woningbouw stemd. Hiermee stelt de acti groep zich op een standpu dat in de gemeenteraad alle door De Combinatie (PvdA/ roenLinks/D66) wordt aanj hangen. De actievoerders zijn n gelieerd aan een politieke pi tij. De groep gaat 'via overl met de politieke partijen hi doelen trachten te bereike kondigt ze aan. De opric tingsvergadering van Bouw Nu! is op donderdag 14 ok ber om 20.00 uur in hotel R< al aan de Voorstraat. ■■■■■■■■■■■■■■■Pi Klassiekers in Lisse. De merken Kreidler en Tomos waren populair tij dens de Classic op de wielerbaan. vroeger net zo een hadden", zegt Stan Gaasbeek. Inmiddels verschijnen de motoren met zijspan aan de' start. Er zijn exemplaren bij waar George en Mildred hun vingers bij zouden aflikken. Het zijspan wordt meestal bevolkt door de partner van de be stuurder. De bakkenist haalt FOTO MARK LAMERS halsbrekende toeren uit om de instabiele driewieler op de baan te houden; een soort ballet op een motor. Het valt ook de speaker op. „Kijk die mevrouw De Bruin eens in haar zijspan. Ze leeft zich hier helemaal uit, geweldig. En morgen gaat ze weer gewoon bij de supermarkt de boodschappen doen." runsburg/eelde Na amper een half jaar van voorbereidingen, is de fusie tussen de Rijnsburgse bloe menveiling Flora en Agricen- trum Eelde bijna een feit. De le den van zowel de Flora-coöpe ratie als van Eelde hebben dins dag 26 oktober het laatste woord over de fusie. Zij beslis sen dan tijdens de algemen denvergadering of het 'hu lijk' tussen de beide veilii doorgaat. De ledenstemmingen volgens een ingewikkelde cedure. In Rijnsburg is tweederde meerderheid doende. In Eelde moet tai procent van het totale lede stand vóór komen stemme!

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12