En zij werkten nog lang en uitzendbureau de koning De secretaresse en de koning ■W—J r was eens een secretaresse die je eigenlijk wel de beste van het m 1 land kon noemen. Daarom werkte zij ook voor de koning. Het was ontzettend druk en je begrijpt dat de koning dan ook reuze in zijn nopjes was met wat de secretaresse allemaal voor hem deed. Maar niet iedereen was zo gelukkig. Je moet weten: de koning bestuurde het land natuurlijk niet echt, daarvoor had je ministers, maar schalken en magistraten, bazen van de gezondheidszorg, de handel en de economie en nog veel meer belangrijke regeerders. Toen zij hoorden van de koning en zijn secretaresse, werden ze jaloers. En omdat de koning in zijn hart wel wist dat zij nog belangrijker voor het land waren dan hijzelf, vond hij dat er iets moest worden gedaan: de koning dacht net zo lang na tot hij een slimme ingeving kreeg. Hij stuurde zijn herauten het land in met de proclamatie 'De koning zoekt de beste secretaresses van het land voor de beste bestuurders van het land'. En dat werkte! Van heinde en verre kwamen de beste, bekwaamste en bijdehandste secretaresses naar de koning toe. Overal in de kantoren van de bestuurders verdwenen de stapels achterstallig werk als sneeuw voor de zon. En het was feest in het land. De stemming zat er dus al goed in toen de koning op een mooie dag in oktober veertig jaar werd. Zijn secretaresse, die ook nog erg attent was, had veertig rozen in een vaas geschikt en toen zij de koning die ochtend een kopje koffie met een koekje offreerde, zette zij ook meteen de prachtige ruiker voor hem neer. "Wat is er, sire?" vroeg zij verbaasd toen ze het zorgelijke gezicht van de koning zag. "U bent toch jarig en het land is toch blij?" "Ik maak mij zorgen", zei de koning. "Ook jij wilt nu ongetwijfeld voor de bestuur ders gaan werken." "Maar nee, majesteit," glimlachte de secretaresse, "ik heb het hier prima naar mijn zin. En alle bestuurders hebben nu toch ook de beste secretaresses van het land?" De koning dacht na en begon toen onbedaarlijk te lachen. "Je hebt gelijk!" riep hij uit. "Wat zijn wij toch wijs! Aan het werk maar weer, we hebben nog veel te doen!" De koning heeft ook volop banen voor administratief medewerkers, boekhoudkundig medewerkers, telefonistes/receptionistes en commercieel medewerkers. Uitzendbureau de koning. Al veertig jaar gespecialiseerd in administratief, secretarieel, financieel en commercieel werk. Kort Rapenburg 20, 2311 CC Leiden. Tel. (071) 514 41 43

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 40