Siemerink laat fletse Lapentti ontsnappen Ajacied Brian Laudrup velt Vitesse Sport Oranje krabbelt op Sterk begin Frankrijk en Australië ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1999 Etappewinst Vandenbroucke avila De Belg Frank Vandenbroucke heeft de negentiende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. Hij sprong in de rit van San Lorenzo d'El Escorial naar Avila in de laatste kilometers weg van de Spanjaard Mikel Zarrabeitia. Vandenbroucke maak te donderdag al indruk met de tweede plaats in de achttiende etappe, een zware bergrit naar Alto de Abantos. Dinsdag won hij de zestiende etappe van Valencia naar Teruel. De Duitser Jan Ullrich behoudt de gouden leiderstrui. DIOK is optimistisch leiden DIOK heeft van de Nederlandse Rugbybond toestem ming gekregen om de twee 'omstreden spelers' Troy Riatt en Mark Peter Schoon morgen op te stellen in de uitwedstrijd te gen RRC. De Leidse rugbyclub verwacht nu ook dat het conflict met de bond over deze twee spelers met een sisser zal aflopen. De bond wilde DIOK straffen omdat het tweetal nog niet speel gerechtigd was in de eerste twee competitiewedstrijden. DIOK zou daardoor alle tot nu toe behaalde punten kwijt kunnen ra ken, waardoor het seizoen in een klap verloren is. Volgens een woordvoerder kwamen de 'clearances' van de Nieuw-Zeelandse en Engelse bond te laat binnen, maar kon DIOK daar weinig aan doen. Volgende week neemt de bond een besluit. Bax verslaat Leekster Eagles leek Eredivisionist Bax heeft gisteravond in de zaalvoetbal competitie Leekster Eagles met 5-2 verslagen. Na twintig secon den zette Ruud Rijsdijk de Voorhoutse ploeg al op voorsprong. Jan Bats maakte voor eigen publiek gelijk. Nadat Dennis Schroevers de tweede Voorhoutse treffer maakte, moest de Leekster keeper het veld verlaten. Maikel Verver profiteerde. Bats kon opnieuw iets terugdoen. Rijsdijk en Hans van Marwijk bepaalde de eindstand op 5-2. Oogoperatie Edgar Davids turijn Edgar Davids moet de komende dagen een operatie on dergaan aan het rechteroog. Zijn Italiaanse club Juventus maak te bekend dat de middenvelder voor zes weken is uitgeschakeld. Davids moet behandeld worden wegens een lichte vorm van staar. Davids gebruikte oogdruppels, maar die leverden geen snelle verbetering op in zijn gezichtsvermogen. Sinds een paar weken droeg hij een speciale bril om zijn ogen te beschermen. Electronisch toezicht vandalen Groningen Justitie gaat voetbalvandalen met een landelijk sta dionverbod op wedstrijddagen onder elektronisch toezicht plaatsen. Dit voornemen tot 'huisarrest' kondigde de Groninger officier van justitie mr. Van Leest vanmorgen aan tijdens een zitting van de politierechter. Volgens Van Leest is pure repressie van overheidszijde noodzakelijk nu 'supporters' met een stadi onverbod de opgelegde maatregel massaal aan hun laars lap pen. „In aanleg is een stadionverbod een goed instrument. Maar het werkt helaas niet meer." Condoom in clubkleuren Coventry Coventry Coventry City gaat in sekszaken. De voetbalclub uit de Premier League komt met een eigen clubcondoom op de markt. Supporters kunnen het condoom straks uit automaten bij het Highfïeld Road stadion trekken. De aanhang herkent het condoom gemakkelijk, omdat de verpakking de clubkleuren heeft. Polti moet Leblanc fors betalen ÜOOklyne De Europese golfers leiden na de eerste dag in de 'ijd om de 33ste Ryder Cup tegen de Amerikanen met 6-2. 19 foor 30.000 toeschouwers in Brookline, Massachusetts was de 'ursomes-partij van de Europeanen Sergio Garcia en Jesper arnevik tegen de Amerikanen Tiger Woods en Tom Lehman 'et leukst. Lehman vierde de winst op de eerste hole uitbundig - oto), maar Garcia en Parnevik wonnen uiteindelijk. Europa dat |»de foursomes met 2,5- 1,5 voor stond, vergrootte in de four- jalls de marge. foto reuters Schuchtere Schalken brengt Nederland naast Ecuador in Davis Cup-duel Nikos Machlas, in duel met Vitesse-speler Marco de Marchi, kon tegen zijn oude club niet scoren. foto cpd Veel aandacht ging gisteravond in de ArenA uit naar Ajacied Nikos Machlas. Ploegge noot Brian Laudrup ontpopte zich in de thuiswedstrijd tegen Vitesse echter als uit blinker. De Deense spits stond met twee gave treffers aan de basis van de zwaarbe vochten zege op de Arnhemse ploeg: 3-1. Ajax nam in de aardige subtopper pas in het laatste half uur afstand. Het duel tussen de nummer vijf (Ajax) en acht (Vitesse) was om verschillende rede nen interessant. Beide ploegen hebben de ambitie en de begroting om in de strijd om de landstitel mee te doen. Zowel Ajax als Vitesse zoekt echter nog naar de juiste vorm, opstelling en tactiek. Dat verklaart ook de voorlopig tegenvallende klassering op de ranglijst. Opvallend was wel, dat de Arnhemse for matie opnieuw veel aanvallende aspiraties had. Amper een week geleden maakte Vi tesse zich met één spits tegen de Portugese tweedeklasser Beira Mar in Aveiro (1-2) nog belachelijk. Op 'last' van de morrende spe lersgroep stuurde de bekritiseerde coach Neumann daarna in de thuiswedstrijd te gen Sparta (2-1) veel meer manschappen naar het front. Dat offensieve speelplan handhaafde hij verrassend in de ArenA. Collega Jan Wouters presenteerde twee relatieve nieuwelingen in zijn elftal. Ferdi Vierklau (rechtsback) en tiener Kevin Bob- son (rechterspits) verschenen voor de eer ste keer dit seizoen in het basisteam. Nieu- wenburg en Arveladze moesten op de bank beginnen. Winter, die in de laatste wed strijd tegen RKC (1-1) aan de rechterkant speelde, fungeerde tegen Vitesse als libero. Witschge, in Waalwijk bij wijze van experi ment in het hart van de defensie, speelde als vanouds op het middenveld. Bovenal was het duel tussen Ajax en Vi tesse de wedstrijd van Nikos Machlas. De Griekse spits speelde drie seizoenen met veel succes voor de Arnhemmers. Bij zijn nieuwe club Ajax wil het nog niet echt luk ken. Na zijn openingstreffer op 15 augustus tegen Heerenveen (3-2) viel hij in de com petitie stil. Machlas klaagde over een ge brek aan steun en bruikbare voorzetten. „Mede daardoor zit ik bij Ajax pas op vijf tig, zestig procent van mijn mogelijkhe den", liet hij vooraf weten. In de eerste helft toonde Machlas onge wild zijn gelijk aan. De 26-jarige Kretenzer, die in de Italiaan De Marchi een stugge op ponent had, kwam slechts twee keer in sco- ringspositie. Zijn kopballen van dichtbij misten evenwel kracht en precisie. Na de pauze was Machlas vrijwel onzichtbaar. In de 73ste minuut mocht hij van de ontevre den Wouters'gaan douchen. Een blunder van doelman Grim bracht Vitesse in de beginfase onverwacht op voorsprong. Bij het uitverdedigen schoot hij de bal tegen Sikora op. Van Hooijdonk haalde meteen doeltreffend uit, 0-1. Tien minuten later kwam Ajax op gelijke hoogte. Laudrup schoot diagonaal raak door de be nen van De Marchi, 1-1. De thuisploeg deed zich met die ruststand te kort. Ajax had het beste van het spel, kreeg ook de meeste kansen, maar was slordig in de af ronding. Vooral de snelle en behendige Bobson was in het Arnhemse strafschopge bied niet koelbloedig genoeg. Het team van Wouters keerde zwak terug uit de kleedkamer. Het balverlies in alle li nies stapelde zich op. Mede daardoor had Vitesse aanvankelijk het initiatief. Na een uur knokte Ajax zich knap terug in de wed strijd. Laudrup fungeerde als gangmaker. Binnen vijf minuten vervulde de Deen een hoofdrol bij drie grote kansen. Bij de eerste en derde mogelijkheid was zijn voorzet net niet zuiver genoeg. In de 62ste minuut schoot hij zelf, na eerst Van Hintum in de maling te hebben genomen, 2-1. Vitesse leek daarna niet meer in de gelijk maker te geloven. Toch was de Neumann- brigade nog dicht bij 2-2. Een vrije trap van specialist Van Hooijdonk stuitte in de 81ste minuut tegen de lat. De rebound was aan invaller Amoah niet besteed. Met een hals brekende solo maakte Arveladze het duel in de 84ste minuut af voor Ajax: 3-1. Dankzij de overwinning op Vitesse (3-1) sloop Ajax naar de eerste plaats van de PTT Telecompetitie. Feyenoord, Willem II, PSV en FC Utrecht kunnen de Amsterdamse ploeg dit weekeinde al weer voorbij steken. „Qua uitvoering was het nog niet gewel dig", zag ook Ajax-trainer Jan Wouters. „Vooral onder druk was het onrustig, was de passing slecht en probeerden we te snel de weg naar het doel te vinden. De bal werd voorin niet goed vastgehouden of de actie naar de goal kwam te snel. We moe ten onze momenten beter uitkiezen." Ajax: Grim; Vierklau, Verlaat. Winter en De Cler; Knopper, Witschge en Dani (87. Nieuwenburg); Lau drup, Machlas (73. Arveladze) en Bobson (72. Wam- Vitesse: Jevric; Jochcmsen, Kreek. De Marchi en Van Hintum; Riga (75. Amoah). Grozdic, Janssen en La- ros, Van Hooijdonk en Sikora (85. Van den Bromi. Met een stevige klap op tafel in de benauwde perszaal van de Romeinse sporttempel Palaeur sloeg Pierre Mathieu gisteren iedereen wakker. Met een soortgelijke slag had de coach van het Nederlands volleybal team, dat na een zege op Polen (3-1) bij het EK op weg is naar de vijfde plaats, een dag eerder zijn eigen speelsters het hart in de keel bezorgd. Om er maar mee aan te geven dat de weg naar Sydney nu echt definitief was ingeslagen. De Europese titelstrijd in Ita lië eindigde volgens de trainer drie dagen geleden al, na de laatste (gewonnen) groepswed strijd tegen Roemenië. „Ik heb mijn groep gezegd dat ze het EK moesten vergeten en dat ze met mij mee moesten vliegen naar Sydney 2000", aldus Mathieu. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky ten van vrijdag 24 september. 2-6-10-11-15-17-21-23-29-36-38-41- 46-49-50-52-61-65-71-77 (onder voorbehoud). Toto 13, week 38A: Eerste prijs, 13 goed voorspelde wedstrij den: 4 winnaars elk f 1119,00. Tweede prijs. 12 goed voorspelde wedstrijden. 103 winnaars f. 28,90. Derde prijs: 11 wed strijden goed voorspeld. 802 winnaars f. 9,30. VOETBAL Eredivisie. Ajax - Vitesse 3-1 (1-1). 13 Van Hooijdonk 0-1, 22. Laudrup 1-1, 62. Laudrup 2-1, 84. Arveladze 3-1 Scheids rechter Bossen. Toeschouwers; 40.000. Gele kaart: Riga (Vitesse). Duitsland: Bayern München - Stuttgart 0 l.HSV Wolfsburg 2-2. België: Moeskroen - Standard 1 - 3. BADMINTON Dornbirn (Oos). Europa Cup. voorronde. Tweede wedstrijd Van Zijderveld - Racing Club de France 7-0. Derde wedstrijd: Van Zijderveld - Helsingfors (Fin) 7-0. GOLF Brookline (VSt). Ryder Cup. Tussenstand na foursomes. Europa - Ver enigde Staten 2 1/2-1 1/2; Montgome- rie/Lawrie (Eur) winnen van Duval/Mickel- son (VSt) 3 holes voorsprong en nog te gaan. Garcia/Parnevik (Eur) - Lehman- Woods (VSt) 2 en 1Maggert/Sutton (VSt) - Westwood/Clarke (Eur) 3 en 2. Jimenez- /Harrmgton (Eur) - Love/Stewart (VSt) ge lijk. PAARDENSPORT Lanaken. WK jonge paarden. Springconcours na barrage: 1 Voorn (Ned) Lando 0-32,79, 2. Peeters (Bel) Millar 0- 33,23, 3. Slattery (Ier) Clover Brigade 0- 33,53. Springconcours in twee fasen: 1. Röthlis- berger (Zwi) Zeno d'Or 0-25,20, 2. Le grand (Fra) Ephesia 0-25,91, 3. Wester- gren (Zwe) Evergreen 0-26,36, 4. Van der Vleuten (Ned) Katjha 0-26,41. Springconcours na barrage: 1. Put (Bel) Futile Ardente 0-31,61, 2. Goemaere (Bel) Sternstunde 0-32.22, 3. Pelamatti (Fra) Floedingo du Gue 0-32,46, 5. Korompis (Ned) Champion III 0-33.33 TENNIS Davis Cup, wereldgroep: Halve finales: Brisbane. Australië - Rusland 2-0; Hewitt - Safin 7-6 6-2 4-6 6-3, Arthurs - Kafelni kov 6-2 6-7 6-2 6-0. Pau. Frankrijk - België 2-0; Grosjean - Ma- lisse 7-5 6-2 7-6, Piolme - Dewulf 6-3 5-7 3-6 6-3 6-2 Promotie/degradatie: Guayaquil. Ecuador - Nederland 1-1; La pentti - Siemerink 6-4 4-6 6-3 6-2, More- jon - Schalken 6-7 2-6 0-6 Hamilton. Nieuw-Zeeland - Spanje 0-2; Zijn selectie maakte tegen Polen duidelijk dat de bood schap was overgekomen. De zege (29-27, 22-25, 25-23, 25- 23) was er een op basis van kracht en lef en bleek boven dien afdoende om vandaag met Roemenië uit te maken wie vijf de wordt op het toernooi. „Voor ons is dat de hoogst haalbare plek. Die geeft recht op Bremen. Wat is in Breinen? Juist, daar ligt onze eerste kans op een olympisch kwalificatie toernooi. En wat betekent een olympisch kwalificatietoernooi? Precies: Sydney. Zo eenvoudig is het", vervolgde Mathieu in onderwijstaal. „Maar je denkt toch niet dat ik ze dat allemaal voor het EK heb verteld? Nie mand gaat voor een vijfde plaats, elke topsporter wil in eerste instantie meer. Lukt dat niet, dan moet je ze een ander worstje voorhouden. Steeds weer. Dat doe ik." Nielsen - Mantilla 2-6 6-3 6-4 6-7 3-6, Steven - Clavet 2-6 4-6 4-6. Boekarest, Roemenië - Duitsland 1-1; Voi- nea - Haas 5-7 2-6 6-3 1-6, Pavel - Schüttler 7-6 6-2 6-2 Sassari. Italië - Finland 1-1; Gaudenzi - Nieminen 6-2 6-3 7-5, Sanguinetti - Liuk- ko 3-6 6-1 6-7 6-4 3-6. Pórtschach. Oostenrijk - Zweden 2-0; Hipfl - Norman 6-4 6-3 6-4, Koubek - Gustafs- son 6-4 4-6 6-4 4-6 10-8. Tasjkent. Oezbekistan - Tsjechië 0-2; Koetsenko - Novak 3-6 3-6 2-6, Ogorodov - Vacek 5-7 3-6 4-6. Birmingham. Groot-Brittanmë - Zuid-Afn ka 2-0; Rusedski - Godwin 6-4 4-6 6-4 6- 3, Henman - Stafford 6-3 7-5 7-6. Harare. Zimbabwe - Chili 2-0; Byron Black - Massu 4-6 5-7 6-4 6-2 6-3, Wayne Black -Rios 7-5 5-7 7-6 7-6. Tokio. Princess Cup, vrouwen, 1.040.000 gulden: Kwartfinales: Davenport (VSt/1) - Maures- mo (Fra) 6-16-1, Seles (VSt/2) - Martinez (Spa/6) 6-2 6-0. Frazier (VSt/7) - Coetzer (ZAf) 6-0 6-4, Sugiyama (Jap/8) - Halard- Decugis (Fra/3) 6-2 7-5. VOLLEYBAL Rome. EK vrouwen. Halve finales: Kroatië - Italië 3-2 (25-22 16-25 22-25 25-23 15-13), Rusland - Duitsland 3-0 (25-14 25-9 25-16). Plaatsen vijf tot en met acht; Nederland - Polen 3-1 (29-27 22-25 25-23 25- 23), Roemenië - Bulgarije 3-1 (25-22 25-21 21-25 25-22). WIELRENNEN Ronde van Spanje. Negentiende etappe, San Lorenzo de El Escorial - Avila. 1 Vandenbroucke (Bel) 184,6 km in 4 54 18. 2 Zarrabeitia (Spa) 0.13, 3. He- ras (Spa) 0.20, 4. Tonkov (Rus), 5. Jime nez (Spa), 6. Ullrich (Dui), 7 Gonzalez Galdeano (Spa), 8. Piepoli (Ita) 0.24, 9. McRae (VSt) 1.55, 10. Rubiera (Spa); Ne derlanders: 61. Knaven 12,01, 66. De Groot, 67. Boven, 86. Vierhouten 18.52, 97. Van der Ven 19.48, 113. Blijlevens Algemeen klassement: 1. Ullrich 84,40.40, 2. Gonzalez Galdeano 0.31. 3. Heras 2.16, 4 Jimenez 3.01, 5. Tonkov 3.42, Ronde van Zwitserland vrouwen. Derde etappe Göschenen - Göscheneralp, tijdrit. 1. Sabirova (Rus) 10 km in 30.29.0-1. 2. Polchanova (Rus) 0,7, 3 Stiachkma (Oek) 0.54; Nederlandsen: 11. De Bruijn 1.47, 59. Rombouts 6.09; opgegeven: Beltman; buiten de tijd: Van Melis; met gestart: Mel- chers, Arenda Grimberg. Algemeen klasse ment: 1. Sabirova 6.46.24, 2. Polchanova 0.39, 3. Stiachkina 1.27. WORSTELEN Athene. WK Grieks-Romeins. Mannen. -58 kg: Majoros (Hon) wint van Rayhaniasl (Ned). -76 kg: Jashidi (Irn) w.v Van de Pol (NecJ) 11-0, Proovel (Est) w.v Van de Pol 17-0. Van de Pol uitgeschakeld. Nicolas Lapentti te sterk, Luis Morejon te zwak. De be spiegelingen vooraf waren eenvoudig voor het promotie- degradatie-duel in de Davis Cup tussen Ecuador en Ne derland. De theorie werd gisteren praktijk, al mocht Jan Siemerink zich voor de kop slaan. De nieuwbakken we reldtopper Lapentti was nauwelijks bestand tegen de druk, maar de Rijnsburger liet hem in vier sets ontsnap pen. Schalken schitterde ook niet, maar had uiteindelijk geen kind aan Morejon. Blijven de voorspellingen uitko men, dan wordt het dubbelspel van vandaag beslissend. Want over de uitkomst daarvan is geen zinnig woord te zeggen. aan het Krajicek-syndroom. In een jaar tijd uitgegroeid van een modale gravelbijter tot een kandidaat voor de mondiale top-tien riep hij in zijn geboor teplaats huizenhoge verwach tingen op. Maar door de druk blokkeerde 'mooie Nico'. Bo vendien gaf Siemerink hem door zijn aanvallende spel niet de kans in de wedstrijd te groei en. Voor Lapentti is de roem nieuw. Tot begin dit jaar was hij nog redelijk anoniem. Te fra giel, geen wapens en dus nau welijks gevaarlijk. Maar een winter met veel krachttraining heeft het spel van Lapentti ver anderd. Zijn service is krachti ger, zijn slagen zijn dat ook. Het is wat minder artistiek, maar een stuk effectiever. Ook de Rijnsburger kwam op de in een kom gelegen baan niet in zijn spel. Zo'n 37 graden, geen zuchtje wind en dan aan vallen op gravel. Het leek zelf moord. Siemerink zat in de knoop met zijn eigen opslag, moest de bal na zwabberop- gooien tientallen keren opvan gen. Veertien dubbele fouten, tegenover vijf aces, waren het gevolg. Illustratief was de zesde game van de eerste set, toen Siemerink op een break voor sprong door drie dubbele fou ten op rij zijn opslag inleverde. guayaquil martijn van beeten Lapentti verbleekte in Guayaquil, maar de brutale uit dager ook. Siemerink wilde ver rassen met een race naar het net en die werd niet afgestraft door de Ecuadoraanse nummer veertien van de wereld. De Rijnsburger had uitstekende kansen om de onherkenbare volksheld op z'n nummer te zetten. Maar ook hij kwam niet tot zijn normale niveau. Na vier sets (6-4 4-6 6-3 6-2) mocht La pentti Siemerink dankbaar zijn. Schalken, die nauwelijks ini tiatief nam tegen laagvlieger Luis Morejon, bracht Neder land ondanks een matige start langszij: 7-6 6-2 6-0. De Ecu- adoraan, I98ste op de wereld ranglijst, had een hapklare brok moeten zijn voor de Limburgse nummer 43 van de ATP- ranking. Morejon had dit jaar nog niet gewonnen van een tennisser uit de top honderd. Maar Schalken ondernam te weinig om hem rimpelloos aan de kant te zetten. In de eerste set verspeelde hij een 5-2 voor sprong, kreeg hij in de tiebreak twee setpoints tegen om daarna met 11-9 te ontsnappen. Daar mee was het verzet van More jon gebroken. Lapentti leed in Guayaquil Jan Siemerink worstelde in het duel met Nicolas Lapentti vooral met zijn service. foto anp Alleen in de tweede set, toen Siemerink vanaf een 4-1 achter stand vijf games op rij pakte, stond hij even te toveren. „Ik was het ritme op mijn service helemaal kwijt", be aamde Siemerink. „Aan een kant keek ik vol in de zon en Michiel Schapers adviseerde me mijn service te veranderen. Daardoor raakte ik helemaal het spoor bijster. Dat arbiter Carlos Bemardes na elke foute eerste service het publiek tot stilte maande, maakte het er ook niet makkelijker op. Zeg dan gewoon niks. Mijn opslag was de sleutel en daarop heb ik een mooie kans gemist." Van heroïek in de braadpan op de Club Nacional was amper sprake. Zelfs het thuispubliek, dat vooraf als nare factor werd ingeschat, maakte amper in druk. Goed, de vijfduizend Ecu- adoranen joelden tussen de eerste en tweede services van de Nederlanders door, maar in timiderend werd het nooit. Al leen halverwege de derde set, toen de supporters weer eens gilden toen Siemerink een ver keerde opgooi niet door een service liet volgen, protesteerde bondscoach Michiel Schapers. Zijn collega Raoul Viver maan de de menigte tot kalmte, maar veteraan Andres Gomez en de andere teamleden op de bank spoorden de latino's aan om nu helemaal uit hun dak te gaan. Vanaf dat moment pakte Sie merink slechts drie games. In Guayaquil had Siemerink de kans om net als tweeëneen half jaar terug in Roemenië, waar hij tegen Adrian Voinea terugkwam van een hopeloze achterstand, tot held uit te groeien. Maar tegen een fletse Lapentti was ook de nummer 64 van de wereld geen schim van zichzelf. Daardoor bleef in het stadion waar een deel van de recette (zo'n veertiendui zend gulden) werd gestolen, het voetstuk van de favoriet intact. En is het moreel van het thuisland ondanks de 'gelijk maker' van Schalken nog niet gebroken. pau/brisbane Australië en Frankrijk heb ben riant uitzicht op de fina le van de Davis Cup. De Au stralische tennissers namen een voorsprong van 2-0 op Rusland. Frankrijk toonde zich voorlopig met 2-0 de meerdere van België. Sebas- tien Grosjean bracht de Fransen op voorsprong te gen het 21-jarige talent Xa- vier Malisse. Cédric Pioline klopte daarna Filip Dewulf. Australië sloeg toe met twee invallers. Lleyton Hewitt ver sloeg Marat Safin. Wayne Ar thurs zegevierde over Yevge- ni Kafelnikov. aix-en-provence De Italiaanse wielerploeg Polti moet renner Luc Leblanc 1,6 miljoen gulden betalen, zo heeft een rechtbank in Aix-en-Provence bepaald. Leblanc had een zaak aangespan nen, omdat Polti hem in december '98 ondanks een nog door lopend contract ontsloeg. Polti had geld nodig om in zijn plaats Richard Virenque aan te trekken. wacht weer rechtszaak Rogier Smulders bereidt een kort geding tegen de Ju- Nederland (JBN) voor. De judoka uit Tilburg legt zich neer bij het besluit van het bondsbestuur om zijn concur- Martin van den Berg aan te wijzen als vervanger van de ge- Ben Sonnemans voor het WK judo van 7 tot 10 okto- in Birmingham. Ook bondscoach Louis Wijdenbosch is ont- over de actie van het bestuur. Hij vraagt zich af of hij on- de huidige werkomstandigheden wel moet doorgaan als De aanwijzing van Van den Berg is in strijd met de van bondscoach Louis Wijdenbosch. en Kroatië in finale deelt eerste slag uit Supportersactie tegen vervoer Amsterdam Supporters van zes verschillende voetbalclubs gaan eind dit jaar actievoeren tegen het georganiseerde vervoer (naar uitwedstrijden. Dat hebben supporters van Ajax, Feyen oord, FC Den Haag, PSV, FC Twente en NAC donderdagavond [besloten. Supporters worden opgeroepen om in het tweede en derde weekeinde van december zonder combi-trein, -bus, uit kaart, of goldcard naar een uitwedstrijd te reizen. Ze vinden de treinstellen waarin ze vervoerd worden oud, stellen dat er vaak te weinig kaartjes beschikbaar zijn en bovendien moeten som mige supporters door de regeling ver omreizen. Kans op wildcard vergroot utrecht De kans dat Nederland een uitnodiging krijgt voor de rolleybaltoernooien om de World Cup (mannen en vrouwen) in november in Japan is wat groter geworden. De stichting Top Volleybal Nederland voldoet aan de voorwaarden voor het krij- van een wildcard. De belangrijkste eis van de internationale FIVB was dat de wereldbekerduels in de deelne- landen op de tv te zien zouden zijn. De NOS heeft de van het evenement verworven. Rusland en Kr oatië hebben zich geplaatst voor de finale EK volleybal. De Kroatische vrouwen versloegen in de eindstrijd gastland Italië met 3-2 (25-22 16-25 22-25 25-23 13). Titelverdediger Rusland had in de halve finales geen en- moeite met Duitsland, 3-0 (25-14 25-9 25-16). De Roe- volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de troostfi- van het EK gewonnen. De ploeg versloeg in Rome Bulgarije 3-1 (25-22 25-21 21-25 25-22).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25