Kampioen Wiersma voelt niets voor WK opvolger Jeroen Blijlevens r lan van UEFA voor n landencompetitie Sport Geen wurgcontracten voor EK-gemeenten Gonzalez Galdeano loopt in op Ullrich Sparta, Cambuur en MVV uit de beker 'RIJDAG 24 SEPTEMBER 1999 Ajax wint kort geding tegen Umbro is amsterdam Ajax heeft het kort geding tegen kledingsponsor Umbro gewonnen. De Britse firma moet de met de Amsterdam se club gesloten sponsorovereenkomst tot en met 30 juni 2003 naleven. Ajax kwam in januari tot een akkoord met Umbro. Na de overname door Doughty Hansen Co in april betwistte Um bro de rechtsgeldigheid van het contract. Goud voor Matthijsse in Sydney 'dneyMargriet Matthijsse heeft gisteren tijdens de Harbour Regatta in Sydney, een preolympische wedstrijd, goud behaald K in de Europa-klasse. Met nog één race te gaan, is de Nederland- 1 se met twaalf punten niet meer in te halen. Dennisson uit Au- stralië staat tweede met 32 punten en Roug uit Denemarken x derde met 33. j Van Hest zegt af voor Amsterdam 1 amsterdam Krap vier weken voor de start op het Stadionplein )uitse voetballer geschorst voor doping rankfurt De Duitse voetbalbond (DFB) heeft voor het eerst in voetballer geschorst wegens doping. Het betreft FC Niim- ierg-speler Thomas Ziemer, die een schorsing van negen laanden kreeg opgelegd. Hij gebruikte tijdens de verloren wed- rijd van 29 mei tegen SC Freiburg het verboden prestatiebe- (orderende middel androstenedion (anabole steroïde). ■i111 lVor p lana Novotna stopt eerder de Amsterdam Marathon zwaar getroffen door de fan favoriet Greg van Hest. De Tilburger is geblesseerd aan de inkerachillespees en de rechtervoet. De organisatie had de hele i wedstrijd afgestemd op de aanval van de 26-jarige Van Hest op het Nederlands marathonrecord van Gerard Nijboer (2.09.01). Vloncassin stopt met wielrennnen 'arijsDe Franse sprinter Frédéric Moncassin zet aan het ein de van dit seizoen definitief een punt achter zijn wielercarrière. Hij zei dat in een interview met het wielerblad 'La France Cy- iliste'. ,,Ik slaag er sinds mijn val in de Vierdaagse van Duinker- ien van vorig jaar niet in dezelfde opofferingen te maken als roeger," zei de Fransman. In 1996 won de sprinter twee etap- ;s in de Tour de France. jxemburg Voormalig Wimbledon-kampioene Jana Novotna •eft besloten niet tot het einde van het seizoen te wachten met lar afscheid als tennisprof. Zij zet volgende maand een punt chter haar carrière. Ze nam deze beslissing na haar verliespar- j in de eerste ronde tegen de Bulgaarse Magdalena Malejeva jdens het toernooi van Luxemburg. Rijbewijs voor skeelers' /olle De Skeelerbond Nederland komt met een skeelervaar- igheidsbewijs SVB. Aanleiding is het ongeluk in de IJ-tunnel, S (gelopen weekeinde, waar tientallen skeelers bij betrokken wa rn „Een rijbewijs voor skeelers", noemt Harrie Oosterhuis het. olgens de voorzitter van de Skeelerbond Nederland wordt een nrsus opgezet van zes tot tien lessen, waarin de basisvaardig- eden van het skeeleren worden aangeleerd. .eizer interim-bondscoach korfbal Freek Keizer is aangesteld als interim-bondscoach bij DJ. et korfbalverbond (KNKV). De voormalige trainer van onder leer Die Haghe volgt Jan Hof op, die vorige week werd ontsla an. Het KNKV heeft de 48-jarige Keizer gecontracteerd tot mid- ;n februari volgend jaar. <k Jans Koerts naar TVM ^Bhaac_ ■haag fred segaar i.95'l i.9! nje bezig, wilde gisteravond niets melden over zijn toe- ist. Er is sprake van dat Ser- Oetsjakov, etappewinnaar le Ronde van Spanje, met 1.9! evens mee verhuist. t vervanging van Blijlevens !.5dft TVM na Jans Koerts im Cologne) ook Robbie :\ven aangetrokken. De Au- iër, afgestapt in de Vuelta, nu nog in het shirt van de Jj'gi obank. Sinds de Tour de 5^9! ice leeft hij in onmin met ploegleiding. Hij won de »te etappe van de Ronde Frankrijk. TVM, dat vol- jaar terugtreedt als hoofd- >.9! iuropese voetbalunie UEFA weegt om een aparte lan- ompetitie in te voeren, die e plaats moet komen van ïdschappelijke interlands, competitie zou naast het ipees kampioenschap moe- bestaan, dat het hoofdtoer- blijft van de UEFA. cretaris-generaal Gerhard er deed het voorstel tijdens ergadering in Genève. De t wil het internationale bal zo een stimulans geven mee te gaan met het toege- en belang van clubs in het ipese voetbal. Aigner: ar de groei van het Europe- ubvoetbal is het belang van mternationale voetbal min- [eworden, zeker wat betreft riendschappelijke wedstrij- We moeten de juiste ba- finden tussen club- en in- itionaal voetbal." WK om de twee jaar hou- CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5356463 amsterdam hans de bruun Gemeenten die rond het Euro pees kampioenschap voetbal van volgend jaar activiteiten willen organiseren, zullen niet worden gedwongen daarvoor in zee te gaan met het sponso ringbureau ISL, dat alle recla merechten van de UEFA heeft gekocht. „Wij zullen geen druk op gemeenten uitoefenen om met ons een contract te slui ten", zei ISL's marketing-ma nager Carl Williams gisteren in Amsterdam. Maar gemeenten 'die hun ei gen weg gaan' zullen geen ge bruik kunnen maken van de exclusieve merken die aan het EK in Nederland en België zijn verbonden, zoals de bescherm de merknaam 'EURO 2000' of de EK-mascotte. Gemeenten die dat toch doen hoeven voor ISL overigens niet bang te zijn. „Daar kunnen wij weinig tegen doen", zei Williams. „Het is niet onze business om ge meenten te gaan vervolgen". Eerder weigerden Amster dam, Rotterdam, Eindhoven en Arnhem om de hen door ISL voorgelegde reclamecontracten te tekenen, omdat die ISL ex clusief alle reclamerechten gaf in een straal van twee kilome ter rond de stadions. De vier steden vonden dat veel te ver gaan. Williams zei zeker geen 'wurgcontracten' met de ge meenten te willen. Volgens hem wil ISL vooral het 'parasiteren' tegengaan van bedrijven die zonder vergoe ding 'meeliften op de rug van het EK, en bij de toeschouwers de indruk wekken dat zij een officiële rol vervullen'. Zonder de officiële sponsors is er geen EK, aldus Williams. En die sponsors willen graag iets te rugzien voor het vele geld (zo'n 220 miljoen gulden) dat zij in het EK pompen. Daarom wil ISL graag exclu sieve contracten met alle acht speelsteden van het EK, de ge noemde vier en in België voorts Brussel, Brugge, Luik en Char leroi. Alleen met Charleroi is al een contract gesloten over commerciële samenwerking rond het EK. Met Rotterdam zijn de besprekingen ver gevor derd. Met de andere zes steden wordt nog gepraat. Eindhoven maakte eerder deze week be kend zelf sponsoractiviteiten rond het EK te willen organise ren. Het komt met een eigen logo, en wil in het Eindhovense bedrijfsleven zelf sponsors werven. De officiële EK-sponsors krij gen van ISL het exclusieve recht op reclame in en rond de voetbalstadions, en rond alle officiële EK-evenementen. ISL heeft ook de rechten voor de verkoop van EK-producten, zo als T-shirts, petjes, sleutelhan gers of pennen met het EK-lo- Blijdschap en irritatie gingen gistermiddag hand in hand bij Harm Wiersma, kort nadat hij voor het eerst in zijn carrière Europees kampioen dammen was geworden. Het is een al jarenlang sluimerende irritatie over het be leid, of beter het gebrek daaraan, van de werelddam- bond waaraan de 46-jarige Friese grootmeester zich stoort. Daarom acht hij de kans klein dat hij volgend jaar meedoet aan het wereldkampioenschap in Riga. Wiersma zei gisteren dat hij aan het begin van het EK-toer- nooi aan Sijbrands had voorge steld om nog eens een match te spelen. Maar hij heeft dat voor stel vooralsnog afgewezen. Sijbrands wil niet uit louter fi nanciële overwegingen de de gens met Wiersma kruisen. „Ik vind dat het ook ergens om dient te gaan. De kansen op zo'n match zijn er wel geweest, maar toen wilde men niet." Dat was in 1992 toen Wiersma, Clerc, Sijbrands en de Wit-Rus Baljakin op het WK in Toulon gedeeld tweede werden. Er moest toen een 'verlengstuk' komen. Drie van de vier spelers wilden in matchvorm spelen, alleen Clerc wenste vast te hou den aan de reglementen en kreeg zijn zin. Wiersma wil het plannetje desondanks weer onder de aan dacht brengen. „We moeten het er nog maar eens over heb ben." De kampioen erkende dat het krachtsverschil met Sijbrands minimaal was. Zijn overwinning dinsdag tegen Gantwarg bleek de sleutel voor de titel. „Maar als we beiden eerste waren geworden had ik daar ook vrede mee gehad." Wiersma voert persoonlijke hoogezand gerrit kloosterman Na het boeiende EK in Hoog- ezand zal Wiersma weer voor enige tijd pas op de plaats moe ten maken. Simpel omdat er te weinig internationale toernooi en worden georganiseerd. Top- dammers lijden in dat opzicht al jaren een kwijnend bestaan. „Ik zal wel proberen om het dammen commerciëler te ma ken", aldus Wiersma. Dat pro beert hij al jaren, maar hij is on derhand een roepende in de woestijn. In de slotronde behield Wiersma zijn punt voorsprong op naaste concurrent Ton Sijbrands. De Italiaan Raoul Bubbi omzeilde behendig alle voetklemmen en angels die de Fries in de stelling vlocht en gaf geen krimp. Ook Sijbrands wist, een manhaftige poging ten spijt, niet tot winst te komen te gen de Russische kampioen Getmanski. Waarbij de inwoner van Muiden, evenals in de voorlaatste ronde tegen Aliev, 'het pechduiveltje' als excuus mocht aanvoeren. Door de twee remises blijft een herkamp tussen Wiersma en Sijbrands achterwege, en dat betreurden de meeste damliefhebbers. Harm Wiersma spreekt na afloop met Raoul Bubbi de laatste partij door. motieven aan waardoor hij twijfelt aan een intensieve voortzetting van zijn damcar- rière. Gisteren lichtte hij een tipje van de sluier op. Hij volgt een driejarige studie aan de topsportacademie en dat valt moeilijk te combineren met dammen, aldus Wiersma. Het is tegelijk ook een commerciële opleiding. De Europese kampi oen een tikkeltje grimmig: „De werelddambond zou wel een wat beter management kunnen gebruiken." Het stoort Wiersma dat de beloning tijdens een WK nog immer karig is. „Volgend jaar in Riga is de eerste prijs vijfdui zend dollar, dat loont gewoon niet. Bij de werelddambond is men al blij als een stad het WK wil organiseren. Nu mag het in Riga worden gehouden omdat die stad toevallig duizend jaar bestaat. Dat is toch een ver keerd uitgangspunt. Het is het uitgangspunt van een amateur- bond." „Maar wat wil men van een bond waarbij 47 landen zijn aangesloten en waarvan er 46 zo arm zijn als een kerkrat", luidde de reactie van Wouter van Beek, voorzitter van de we relddambond. „De toewijzin gen voor WK's gebeuren op ba sis van vertrouwen." De moge lijkheden voor de damsport zullen in de nabije toekomst vooral in de IT-sfeer moeten worden gezocht, aldus Van Beek. „Via internet zal gescoord moeten worden." Niettemin is de onvrede on der de topgrootmeesters over het beleid van de werelddam bond groot. Wiersma: „Zater dag is door ons nog een 'brief op poten naar het bestuur ge stuurd." Volgens Van Beek be trof de grief de veelheid aan mondiale titels in de damsport. „Daarin hebben ze gelijk. Het signaal is in dank aanvaard. Verder hebben we goede rela ties met de topspelers, maar we kunnen ze nu eenmaal geen ge garandeerd inkomen bieden. Wij delen Wiersma's zorgen, maar onze prioriteiten liggen iets anders." Ook Ton Sijbrands, die met de Let Guntis Valneris gedeeld tweede werd, twijfelt over deel name aan het WK in 2000. De eerste vijf van het EK verdien den een startbewijs. Sijbrands: „Een maand lang op een hotel kamer in Riga, verlaten van al les, trekt me niet echt. Ik heb nog geen idee of dit toernooi een vervolg krijgt." Duidelijk werd wél dat Wiersma (46 jaar) en Sijbrands (49) nog immer de boegbeelden zijn van de Neder landse damsport. ien Blijlevens vertrekt aan einde van dit seizoen bij '/Farm Frites. De sprinter de ploegeleiding bereikten !.95jeren overeenstemming over finding van het nog een jaar dopende contract. Blijle- heeft een aanbieding van Italiaanse Polti, waar hij een irjarig miljoenencontract tekenen. Blijlevens, aan een succesvolle Ronde van 'dat hij Blijlevens moet laten sponsor, heeft ook Glenn Mag- nusson (US Postal) en Dave Bruylandts aangetrokken. Eer der legde de ploeg al Koos Moe renhout (Rabobank) vast. Priem heeft lang volgehou den dat hij Blijlevens aan zijn contract zou houden. „Maar toen ik na Koerts ook McEwen kon contracteren, hebben we besloten er maar geen advocaat aan te pas te laten komen", al dus Priem. Hij noemt het 'zuur' vertrekken. „We hebben hem opgepikt, gekneed en aan de top gebracht. Dan is het moei lijk iemand te laten gaan. Maar de jongens die ik heb terugge haald compenseren zijn ver trek. Sterker, ik denk dat we er nog beter op zijn geworden." De oude kern van TVM ver dwijnt. Behalve Blijlevens ve- trekken Tristan Hoffman (Jack Jones), Bart Voskamp en Ste ven de Jongh. Voskamp, giste ren actief in de Coppa Sabatini, denkt snel elders onderdak te vinden. „Ik heb een aantal ge sprekken gehad. Er is nog niets concreet, maar ik denk dat er Jeroen Blijlevens rijdt het komende seizoen niet meer in het shirt van TVM. snel duidelijkheid komt. Steven verder gaat onder de naam meedoen. Priem voerde deze de Jongh wil aan de slag bij Ra- Farm Frites, heeft twee sprin- week gesprekken met kandi- bobank. Priem probeert de ters nodig omdat de ploeg zo- daat-öpvolgers van ploegleider overgang tegen te houden. wel aan de Ronde van Frankrijk Steven Rooks, die aan het einde TVM, dat volgend seizoen als aan de Ronde van Italië v\fil van dit seizoen stopt. „Ik heb gesprekken gevoerd met een drietal kandidaten, twee Neder landers en een Belg. Ik ver wacht snel iemand te kunnen aanstellen", aldus Priem. SCORBORD den kan het Europese voetbal in acht jaar minstens twee mil jard gulden kosten. Dat blijkt uit een studie van het Londense mediaconsultancybureau Oli ver and Ohlbaum Associates, uitgevoerd in opdracht van de Europese voetbalunie UEFA. Sepp Blatter, voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, lanceerde begin dit jaar het idee om een wereldkampioenschap voetbal om de twee jaar te or ganiseren. Nu vindt dat om de vier jaar plaats. De UEFA is te gen, omdat het EK voetbal in het gedrang zou komen. De onderzoekers zien ook an dere negatieve effecten: „De toename in het aanbod van topvoetbal kan de waarde aan tasten van sponsoring van grote clubs en tv-contracten. Een af name van de groei van de Euro pese competities met slechts 5 procent levert in acht jaar 2 miljard minder inkomsten op", schrijven ze. PRIJSVRAGEN Lucky ten van donderdag 23 september. 4-21-22-25-28-29-33-38-46-52-54-59- 60-64-68-71-72-75-76-79. (onder voorbehoud). VOETBAL Amstel Cup: Quick'20 - RBC 1-2 (0-1). 40 Hellemons 0-1, 50 Van Loenhout 0-2 (strafschop). 57. Morsink 1-2. Gele kaart: Brunswijk, Taks (RBC). Veendam - Sparta 3-0 (2-0). 18. Hendrik- sen 1-0, 24 Ebbinge 2-0, 60. Mulder 3-0. Gele kaart: Hendriksen (Veendam). Stroe ve (Sparta). Excelsior - Emmen 2-1 (1-0). 26. Connolly 1-0, 62. Van Oostrum 1-1, 82. Polak 2-1. Gele kaart: Pinas, Van der Kruis, Polak (Excelsior). Haarlem - AGOW 3-1 (2-0). 35. Kos 1-0, 40. Kos 2-0, 59. Bocu 2-1. 81. Hassel- baink 3-1. Gele kaart. Derveld, Naciri, Oosterhuis (Haarlem), Joop van Dijk, Jerry van Dijk, Huigen, Bocu, Munten (AGOW) Hoek - AZ 0-4 (0-3). 10. Van Galen 0-1. 30. Bosman 0-2, 44. Opdam 0-3, 55. Ricksen 0-4. ADO Den Haag - AFC'34 3-0 (1-0). 16. Lievaart 1-0, 85 Langeveld 2-0, 88. Koers 3-0. Rode kaart: 25. Hartog (AFC'34) 2xgeel, 90. Lute (AFC'34) 2xgeel. Gele kaart Meijer. Boussabon (ADO), Van Kesteren (AFC'34). Eindhoven - NAC 2-1 (1-0). 14 Yahiaoui 1-0, 81. Van Tuinen 2-0, 83. Arveladze 2- l.Gele kaart: Van Tuinen (Eindhoven), Van de Looi, Stewart. Schreuder. Steyn (NAC). Dordrecht'90 - FC Groningen 5-0 (1-0). 29. Onyeike 1-0, 47. Boogers 2-0, 51. Cambuur - FC Zwolle 0-1 (0-0). 52. Boek- weg 0-1 (strafschop). Gele kaart: De Vries (Cambuur). RKC Waalwijk - Telstar 2-0 (2-0). 10. Hoogendorp 1-0, 30. Govedarica 2-0. Gele kaart: Nascimento, Govedarica (RKC), Ab- dellah, Dibi (Telstar) NEC - Spakenburg 3-0 (2-0). 18. De Gier 1-0, 21. Schultz 2-0, 65. De Gier 3-0. MVV - De Baronie 2-3 n.v. (2-2/1-2). 23 Gabriels 0-1, 37. Van Moorsel 0-2, 45. Hollanders 1-2, 67, Hollanders 2-2, 104 Gabriels 2-3. Gele kaart De Jong, Perez, Falix (MVV), Siner (De Baronie). BADMINTON (Ned) 1-1. Stand: 1. Wiersma 23 punten, 2. Sijbrands, Valneris 22, 4. Gantwarg, Boezinski 21, 6. Getmanski 16, 7. Kirz- ner, Clerc, Georgiev 15, 10. Bubbi, Cord- ler 13. 12. Schalley 11, 13. Aliev 10, 14. Chmiel 9. 15. Shavel 8. 16. Leesman 6. Dornbirn (Oos). EC landskampioenen, eer- Van Zijderveld (Ned) - Alpha BC (Ier) 7-0; Joris van Soerland - McCollam 15-3 15-4, Beenhakker-Claire Henderson 11-0 11-0, Lens - Moore 15-4 15-2, Kahmann - Sea- ton 15-4 15-9, Van Dalrrf/Lens - Glenn .Henderson/McKenna 15-4 15-9, Been- hakker/Georgy van Soerland - Claire Hen- derson/Lynas 15-11 15-7. Van Dalm/Geor- gy van Soerland - Glenn Henderson/Lynas 15-11 15-2. BASKETBAL Luxemburg. Vrouwen, 360.000 gulden. Tweede ronde: Appelmans (Bel) - Chladko- va (Tsj) 6-3 6-4, Clijsters (Bel) - Huber (Dui/5) 6-1 6-4, Henin (Bel) - Kostanic (Kro) 6-0 2-6 6-1, Krasnoroetskaja (Rus( - Magdalena Maleeva (Bui) 3-6 7-5 6-2, Pisnik (Slv) - Grande (lta/8) 3-6 7-5 6-3 Kwartfinales: Callens - Clijsters, Appel- mans - Henin, Farina - Krasnoroetskaja, Pisnik - Van Roost. Tokio. Vrouwen, 1.040.000 gulden. Tweede ronde: Davenport (VSt/1) - Smash- nova (Isr) 6-0 6-1, Seles (VSt/2) - Vavrmec (Zwi) 6-1 6-0, Halard-Decugis (Fra/3) - Pratt (Aus) 6-1 6-0, Coetzer (ZAf/4) - Dra ke (Can) 4-6 6-3 6-4, Mauresmo (Fra/5) - Asagoe (Jap) 6-2 7-5. Martinez (Spa/6) - Panova (Rus) 6-1 6-1, Frazier (VSt/7) - Yoshida (Jap) 6-3 6-2, Sugiyama (Jap) - Chi(VSt) 6-2 6-4. Peccioli. Coppa Sabatini. 1, Komsjev (Ita) 198 km in 4.50.41 (43.098 km/uur), 2 Serpellim (Ita). 3. Zanetti (Ita) 0.05, 4. Sciandri (GBr) 0.13, 5 Van Petegem TENNIS (Bel). 6. Axelsson (Zwe), 7. Richard (Zwi) 0.25, 8. Boogerd (Ned), 9. Larsen (Den) 1.32, 10. Dekker (Ned) alto de abantos anp Jan Ullrich draagt nog steeds de gouden leiderstrui in de Ronde van Spanje, maar giste ren, in de slotfase van de acht tiende etappe, kraakte de Duitser in al zijn voegen. Hij hield, op karakter, de achter stand op zijn naaste concu- rent Igor Gonzalez de Galdea no beperkt tot negentien se conden. Ullrich heeft nog een halve minuut over. De rit voerde over ruim 166 kilometer van Guadalajara naar Alto de Abantos. Met een venijnige klim van twaalf kilo meter over smalle weggetjes met lange stroken kinderkop jes tot besluit. Een groep met bijna alle renners voor het klassement begon aan de laat ste beproeving, met een stij gingspercentage van soms 11 procent. Roberto Laiseka had een topdag. Hij voelde zich zo sterk dat hij uitgerekend op de flanken van die lastige Col de Abantos demarreerde. Laiseka trok de kopgroep uit elkaar en bezorgde zichzelf en zijn Bas- kische formatie Euskadi het eerste succes in de Vuelta. Niemand kon volgen. De beste van de rest was Frank Vandenbroucke. De Belg be schikte in de slotfase nog over zo verrassend veel inhoud dat iedere titelgegadigde bij het aanstaande WK nu zeker reke ning met hem zal houden. Hij finishte op vijftien seconden van de winnaar als tweede. Ullrich had bij het zware werk geen ploeggenoten van Telekom meer in de buurt en was op zichzelf aangewezen. Dat viel de voormalige Tour winnaar niet mee maar hij sloeg er zich bekwaam door heen. Hij eindigde op 55 tellen als achtste. Andere Spaanse concurrenten als Roberto He- ras en José Maria Jimenez maakten ook iets van hun achterstand op Ullrich goed, maar wellicht niet genoeg. Morgen staat nog een tijdrit op het programma. Normaal gesproken een favoriete disci pline van de Duitser maar in de huidige omstandigheden toch iets om tegenop te zien. „De Ronde van Spanje is nog lang niet beslist. Tot de laatste dag blijft het spannendzei Ullrich. Dimitri Konisjev heeft giste ren de Coppa Sabatini gewon nen, een profkoers over bijna 200 kilometer in de buurt van Pisa. De Russische meester knecht van de nog altijd ont brekende Marco Pantani ver sloeg in de eindsprint zijn Ita liaanse medevluchter Marco Serpellini. Diens landgenoot Mauro Zanetti eindigde op vijf seconden als derde. Beste Ne derlander was Michael Boog erd. De Hagenaar werd acht ste op 25 tellen van de win naar. Erik Dekker finishte op 1.32 als tiende. Stekene. Profkoers. 1 Wim Omloop (Bel) 158 km in 3 uur 38, 2. Heireweg (Bel) 0 18, 3. Berry Hoedemakers (Ned), 4 Roesems (Bel), 5. Van Heeswijk (Ned) 0.44, 6. Lodovic Capelle. Ronde van Zwitserland voor vrouwen, twee de etappe Eggiwil-Eggiwil: 1, Rasa Polike- viciute (Lit) 109 km 3.15.54, 2. Sabirova (Rus), 3. Schnorf (Zwi) 0 27, 4. Hohlfeld (Dui), 5. Heeb (Zwi) Algemeen klasse ment: 1. Sabirova 6.15.55, 2. Rasa Poli- keviciute 0.14, 3. Heeb 0 26, 4. Gaudry (Aus) 9 29. 5 Brëndli (Zwi) 0.30. ruswijk anp ZEILEN kaart: Broers, Elshot (Groningen) Mannen, Ricoh Cup: Almere - Astronauts 34 - 58, Virtus - EBBC 71-78, Prisma - Rotterdam 60 - 62 nv. DAMMEN Hoogezand-Sappemeer. EK: Vijftiende en laatste ronde: Valneris (Let) - Leesmann (Est) 2-0, Georgiev (Rus) - Sha vel (Isr) 2-0. Aliev (Aze) - Schalley (Bel) 1- 1. Getmanski (Rus) - Sijbrands (Ned) 1-1, Boezinski (Lit) - Kirzner (Oek) 2-0, Cordier (Fra) - Clerc (Ned) 1-1, Gantwarg (WRu) - Chmiel (Pol) 2-0, Bubbi (Ita) - Wiersma WIELRENNEN Ronde van Spanje, 18e etappe Guadalaja ra - Alto de Abantos: 1. Laiseka (Spa) 166,3 km in 4.18.39, 2. Vandenbroucke (Bel) 0.17, 3 Jimenez (Spa) 0.21, 4 He- ras (Spa) 0.36, 5. Gozalez Galdeaqno (Spa). 6. Tonkov (Rus) 0.52, 7. 8eltran (Spa). 8. Ullrich (Dui) 0.55. 9. Cuesta (Spa). 10. Rubiera (Spa) 1.14; Nederlan ders: 50. BOven 10.35, 70. Knaven 23.57, 76. Van der Ven. 77. De Groot. 95. Vierhouten, 99. Blijlevens Algemeen klas sement: 1 Ullrich 79.46.02, 2 Gonzalez Sydney. Pre-olympics. Vrouwen. Europe, stand na 10 races (met 2 aftrek): 1. Matthijsse (Ned) 12 punten (kampioen), 2. Dennisson (Aus) 32, 3. Roug (Den) 33. Soling, stand matchracen: 1. Italië, Groot- Brittannië. Nederland (team Heiner) 4 punten. Laser, stand na 10 races (met 2 aftrek): 1. Kats (Ned) 37, 2. Ainslie (GBr) 39. 3 Blackburn (Aus) 42 470, dames, stand na 9 races (met 1 af trek): 1 Salva/Sossi (Ita) 24, 2 Hayley- /Van Voorhis (VSt) 39 punten. 3. Taran- /Pakholchik (Oek) 44, 13. Westerhof/Ver beek 98. Na Den Bosch, die als eerste eredivisieclub uit het bekertoer nooi vloog, zijn ook MW, Cam buur en Sparta uitgeschakeld in de strijd om de Amstel Cup. De Rotterdammers verloren gister avond kansloos met 3-0 van Veendam. FC Zwolle was in Leeuwarden te sterk voor Cam buur: 0-1. MW liet zich in de verlenging verassen door de amateurs van De Baronie (2-3). Tweeduizend toeschouwers waren in stadion De Langeleeg- te getuige van de afgang van Sparta. Veendam stond door doelpunten van Hendriksen en Ebbinge binnen 25 minuten met 2-0 voor. Mulder besliste de wedstrijd in de tweede helft. Zwolle was in de voorronde ook al ingedeeld bij Cambuur en verloor toen kansloos met 3- 0. De revanche kwam in de eer ste directe eliminatie. Dat was te danken aan een rake straf schop van Boekweg in de twee de helft. Voor MW was het eigenlijk voortdurend tobben tegen De Baronie. De hoofdklasser uit Breda kwam met 2-0 voor door treffers van Gabriels en Van Moorsel. De Maastrichtse profs deden via Hollanders vlak voor het rustsignaal iets terug. De zelfde speler maakte ook gelijk. Het 'gouden doelpunt' kwam in de verlenging op naam van Ga briels.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23