I PSV maakt in München stap vooruit Willem II komt ervaring te kort m; Sport Chelsea strandt op muur van AC Milan Herbert Neumann eist meer prestaties Van Hooijdonk DERDAG 16 SEPTEMBER 1999 jjk contra-expertise Ottey positief Ook de contra-expertise van de dopingcontrole bij de icaanse sprintster Merlene Ottey is positief uitgevallen. In stus kwam aan het licht dat Ottey (39) positief had gerea- l op een test bij wedstrijden op 5 juli in de Zwitserse plaats ,rn. In haar urinemonster waren sporen van het verboden tatiebevorderende middel nandrolon aangetroffen. Daarop te ze zich terug voor het WK in Sevilla. n Praag en Aalbers teruggefloten De voorzitters van Vitesse en Ajax, Karei Aalbers en Mi- van Praag, hebben zich niet netjes gedragen. Zij hebben •edfi de transfer van Nikos Machlas van Vitesse naar Ajax ter- is I gebruikt die beledigend dan wel onnodig grievend waren, n li leelden met hun uitspraken bovendien op de man. Dit ge- chi past niet gezien de voorbeeldfunctie die beide voorzitters vo en. Dit stelt de Gedragscodecommissie betaald voetbal van de NVB die van mening is dat beide voorzitters met hun ge- de bestaande gedragscode hebben overtreden. royeert basketbalclub Den Helder .der Het bestuur van de Federatie Eredivisie Basketball- (FEB) heeft Den Helder geroyeerd. De FEB legde de zware ie op, omdat Den Helder toestaat dat zijn trainer Bob Gon- üjn functie combineert met het bondscoachschap van het nale mannenteam. De FEB legde twee jaar geleden in de menten vast dat die combinatie niet toegestaan is. Den er mag door de straf niet meedoen aan de Ricoh Cup, zo- l3i e ploeg zich niet kan plaatsen voor de Holland Basketbal 'n ;in Rotterdam. Deelname aan de competitie is niet verbo- M wil sprinter Robbie McEwen TVM heeft belangstelling voor Robbie McEwen. De jktfalische sprinter moet weg bij Rabobank. Assistent-ploeg- do( Guido van Calster bevestigde gisteren in Zaragoza dat er tan icten zijn gelegd. „We hebben een gesprek gehad met Rob zei Van Calster na de tiende rit in de Ronde van Spanje, erd gewonnen door TVM-renner Sergej Oetsjakov. McE- ;an bij TVM de vervanger worden van Jeroen Blijlevens, >ge! in vertrek bij de ploeg wil forceren. „Over Blijlevens doen ■tbi omenteel geen uitspraken", aldus Van Calster. I lokoerov naar Telekom iza» De 26-jarige wielrenner Alexander Vinokoerov rijdt d seizoen voor de Duitse Telekomploeg. De afgelopen lar kwam de professional uit Kazakstan uit voor het team asino. Vinokoerov won dit jaar twee etappekoersen, in fe- de Ronde van Valencia, in juni de Dauphiné Libéré. In de e van Frankrijk werd hij 35ste. irands handhaaft zich aan kop mil mnp* Ton Sijbrands heeft gisteren tijdens het EK dam- Tiard moeten zwoegen voor winst op Kirzner uit Oekraïne, ederlandse koploper zat nog aan het bord toen alle andere wo!In waren afgelopen. Mede-lijstaanvoerder Boezinksi won J wart van de Est Leesmann. Harm Wiersma heeft een stap- ig moeten doen. In Hoogezand speelde hij in de achtste met wit remise tegen de sterke Let Valneris. ers maakt indruk in Formule 3000 Christijan Albers heeft dinsdag indruk gemaakt in zijn le training voor het Red Buil Formule-3000-team. De 20- autocoureur uit Laren reed op de Pannanoiaring bij de jeeli iarse plaats Sartar slechts drietiende langzamer dan vaste Ricardo Maurico uit Brazilië. In de 40 minuten durende roef kwam Albers tot een snelste ronde van 1.39,4. „Bij je is 1.43 normaal. Het team was behoorlijk onder de in- aldus de Nederlander, die leider is in het Duits Formule- pioenschap. tballers: betalen voor basisplaats run» Een beetje profvoetballer in Europa verdient tegen- ig al gauw een heel behoorlijk salaris. Ook in Turkije kij- topclubs niet op een paar centen. Maar bij de derde divi- i Iskenderunspor moeten juist de spelers diep in de bui ten voor een plekje in de basis. De achttien selectiespe- ligeren echter nog langer te trainen nu de voorzitter van volgens hen elke speler 500 miljoen tot 1 miljard lira •4.700 gulden) in rekening brengt om te worden opge- )e aanvoerder van het team zei de Turkse voetbalbond toogte te hebben gesteld van de misstand. ir Wessels in kwartfinale Peter Wessels is bij het tennistoernooi van Tasjkent drongen tot de kwartfinales. Hij versloeg gisteren het 'f ji rse talent Roger Federer in drie sets: 4-6 7-6 6-4. Wessels' de tegenstander is de Duitser Axel Pretzsch. iLD VOETBAL 8 - SHStrect I S|idsre B 71 ht 0-1 (0-1). 6. Lucius 0- irechter: Koopman. Toe- 7650. Gele kaarten: Van Van Schoonhoven (FC Ie Graafschap 2-1 (0-0). 61. Inia 1-1, 90. Inia 2-1. chter: Westerink. Toeschou- Gele kaarten: Zijm (Spar- dink, Olyslager (De Graaf- TUITSLAGEN 110 r 14 jrken tiona iet 1 10 linal igdtt dstrijden. Greene (VSt) 10,35. 'cCall (VSt) 21,08. 400 m 1. Pet- <6,08. 1500 m 1 Maazouzi (Fra) ii. 1 Wainana (Ken) horden 1. Wade (VSt) ckson (GBr) 13,55 400 m horden (Jap) 48.98. ver 1 Beckford Streete-Thcmpson (Cay). m 1 Pendareva (Bul) 23,27. Uap) 1,90. polshoog: 1. Suttle Willem II FC Utrecht AZ FC Twente Vitesse Heerenveen Graafschap Cambuur L. Den Bosch Fortuna S. MW NEC 4 3 0 1 9 4 2 117 4 2 1 17 4 2 0 2 6 4 2 0 2 6 4 12 15 4 12 15 4 10 3 3 4 0 2 2 2 4 0 2 2 2 3 0 12 1 4 0 13 1 4 0 13 1 3 0 0 3 0 14- 6 10- 5 3- 3 6- 4 7- 6 6- 6 5- 5 5- 4 8- 9 8-11 3- 5 2- 9 2- 7 4- 8 6-17 5- 9 ik (f Mannen, Korac Cup, voorronde, hph Vacallo Win (Zwi) - Donar "C *W0-32). Ronchetti Cup, vrouwen, voorron der (Ned) - Namur (Bel) 51-61 Shavelo (Isr) 1-1, 1 Wu (Lit) 0-2, Cordier (Fra) - Get- 0-2, Gantwarg (WRu) - Aliev 'bbi (ita) - Georgiev (Rus) 0-2 szmski, Sijbrands 12 punten, 3. 'twarg, Getmanski 11,6. Valneris 9.8 Kirzner 8. 9 Cordier. Geor- Bubbi, Shavel 6, 13. Chmiel, J Aliev, Leesmann 4. PRIJSVRAGEN -.. ./oensdag 15 septem- -21-22-26-27-30-31-33-47-52- (•'3-76-77-79. (onder voorbe den, 1 miljoen gulden. Tweede (Spa/5) - Knippschild (Dui) 6-7 W'Arg) Squillari (Ita) 7-6 6-3, Rode kaart Van Bommel illustratief voor verschil in ervaring In 2002 moeten in Eindhoven de contouren van een Eu ropese topclub zichtbaar zijn. PSV zal jaarlijks strijden om de landstitel en over drie jaar international willen toeslaan. Alles wat tot die tijd aan ervaring wordt opge slagen, is in de optiek van trainer Erik Gerets meegeno men. De wedstrijd tegen Bayern München (2-1) was voor de Belg het eerste 'meetmoment'. PSV zette in Bei eren een stap vooruit, al moest een enkeling, Mark van Bommel, leergeld betalen. lo Sergio, geen onverdeeld suc ces. De Braziliaan scoorde twee goals, waarvan Vogel zich voor al de vroege openingstreffer mocht aanrekenen. Hij liet zich kinderlijk eenvoudig aan de binnenkant foppen. Met twee foute inworpen, beide 'goed' voor balverlies, speelde Vogel sowieso een ongelukkige wed strijd. Vogel en Van Bommel heb ben in Gerets' ogen de toe komst. Waar bij Bayern Mün chen de korte termijn regeert, bouwt de Belg in Eindhoven in alle rust aan een nieuw top- team. Fouten van zijn jonge garde op het Europese platform zijn in deze fase min of meer ingecalculeerd. Al keken Gerets en PSV gisteravond met een af wachtende houding wel op merkelijk lang de kat uit de boom. Tegen de verliezend finalist van de Champions League van vorig seizoen nam PSV aanvan kelijk gehoorzaam plaats in de schoolbanken. De Brabanders lieten zich door het lage tempo van de Duitsers in slaap sussen en verzuimden druk te zetten op de Beierse defensie. Gerets: „Misschien hadden we dat met Dirkx eerder moeten doen. Maar dan had ik bij rust ook met 3-0 achter kunnen staan." Pas tegen het einde van de eerste helft gooide PSV iets van wat op schroom leek, van zich af. Met dank aan PSV's enige dertigers. Aanvoerder Luc Nibs en uitblinker Jan Heintze prik kelden vooral het haperende Eindhovense middenveld, waar de fysiek sterke Yuri Nikiforov maar een surrogaat stand-in was voor Vogel, Van Bommel moeite had met het loopvermo- MÜNCHEN MARK CALDENHOVEN GPD-VERSLAGGEVER Bayern München-PSV was een botsing tussen heden en toe komst, Duitse geslepenheid contra jeugdig enthousiasme, een 141-jarige international te gen een speler met olympische aspiraties, Lothar Matthaus (38), tegen de 22-jarige Mark van Bommel. Illustratief was het verschil in ervaring vooral in blessuretijd. PSV maakte jacht op de gelijkmaker en Mat thaus sprokkelde seconden door de bal weg te trappen bij een vrije trap. Van Bommel gaf de Duitse veteraan een pesterig duwtje en maakte prompt ken nis met de ongekroonde koning van de Schwalbe. Voor Van Bommel zit de Champions League er voorlopig op: met rood moest hij het veld verlaten. „Het was dom." Ge rets, zelf al niet een vriend van de trage rot Matthaus, nam Van Bommel de duw kwalijk. „Doe je zoiets bij Jancker, zal die zeg gen: 'Wat doe je nu?' Maar bij Matthaus... Nee, dat nooit. Dat had Mark moeten weten." Bay- em-coach Ottmar Hitzfeld nam het evenwel voor Van Bommel op. „Lothar viel gewoon om." Gerets: „Het is het slechtste wat me kan overkomen, want Mark is nu al onmisbaar voor PSV." Het bedenken van een oplos sing zal Gerets met de ontmoe tingen met Valencia en Glasgow Rangers voor de boeg de nodige hoofdbrekens kosten. Van Bommel wacht een schorsing van vermoedelijk twee duels en zijn andere architect, Johann Vogel, speelde gisteravond voor het eerst dit seizoen rechtsback. Dat was, als opponent van Pau- gen van mannetjesputter Jens Jeremies en Tomek Iwan weinig meer in te brengen had dan zijn voorganger Ovidiu Stinga. Al leen Dmitri Khokhlov had het op de linkervleugel bij vlagen op z'n heupen. Zijn gelijkma ker, na een uur, mocht worden ingelijst na een 'blind' passje van Nilis. PSV toonde plots agressie en vertaalde leergierigheid naar daden. Ruud van Nistelrooy, laat op gang gekomen, dook kort daarop zelfs vrij op voor Oliver Kahn. De doelman be hoedde Bayem voor een ach terstand. Zelfs de tweede treffer van Paulo Sergio, kort na de komst van 'beul' Carsten Janc ker, bracht de koploper van de eredivisie niet van de wijs. PSV klopte ongegeneerd aan de deur van Kahn. Van Nistelrooy en invaller Wilfred Bouma ro ken nog vergeefs aan de gelijk maker. Zo bleu de start was, zo'n metamorfose onderging PSV in de tweede helft. De Brabanders kwamen vooral naar München om te leren, maar boekte bo venal progressie. Gerets: „Als het hier 2-2 was geworden, zou er geen Duitser boos naar huis zijn gegaan. We hebben het ge luk gemist dat Bayem wel had. Ik wist dat we goed konden voetballen, maar ik wist niet dat het klasseverschil zo klein zou zijn." Hitzfeld knikte beleefd. „PSV was bij vlagen soeverein, maar het is dan ook één van de topploegen van Europa." BAYERN: Kahn; Andersson, MatthJius en Kuffour; Strunz, Effenberg, Jere mies en Lizarazu; Scholl (87. Saliha- midzic), Sergio (79. Ziegler) en Santa Cruz (68. Jancker). PSV: Waterreus; Vogel, Dirkx (77. Bruggink), Faber en Heintze; Iwan, Van Bommel, Nikiforov (81. Bouma) en Khokhlov; Van Nistelrooy en Nilis. Geroutineerder Spartak Moskou boekt 1-3 zege in drijfnat Tilburg Corretja (Spa/2) - Martin (Spa) 6-1 6-2. Puerta (Arg) - Carlos Costa (Spa) 6-4 6-1Hipfl (Oos) - Gaudio (Arg) 7-5 7-5 6-1. Tweede ronde: Fer- rero (Spa) - Stanojtsjev (Bul) 6-3 6-6. Tasjkent. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Wessels (Ned) - Federer (Zwi) 4-6 7-6 6-4, Bastl (Zwi) - Rosset (Zwi/7) 6-3 7-6, Sri- chaphan (Tha) - Heuberger (Zwi) 7-5 7-6, Pretzsch (Dui) - Sargsian (Arm) 6-3 5-7 7-5, Dupuis (Fra) - Tieleman (Ita) 6-2 6-3, Kiefer (Dui/3) - Manta (Zwr) 6-4 6-4, Mamnt (VSt) - Liukko (Fin) 6-3 7-5, Vacek (Tsj) - Kafelnikov (Rus/1)7-6 2-6 7-5 Bournemouth. Mannen. 750.000 gulden. Tweede ronde: El Aynaoui (Mar/3) - Santopa- dre (Ita) 6-0 6-4, Gustafsson (Zwe) - Hood (Arg) 6-2 6-4, Dreekmann (Dui) - Di Pasquale (Fra) 6-2 6-4, Koubek (Oos/5) - Agenor (Hai) 6-4 6-1. VOETBAL UEFA Cup. Eerste ronde, eerste wedstrijd. HJK Helsinki (Fin) - Olympique Lyon (Fra) 0-1 (0- 1). 16 Neder- s: 2000. TILBURG «GERT VAN PUK GPD-VERSLAGGEVER Ervaring en routine. Die twee woorden gonsden gisteravond door de catacomben van het Willem Il-stadion. De Tilbur- gers kregen bij hun debuut in de Champions League van te genstander Spartak Moskou bij vlagen volop de gelegenheid om frank en vrij voor de aanval te kiezen. Maar goedgeefs wa ren de Russen allerminst in het drijfnatte Tilburg. Spartak Mos kou sloeg geroutineerd toe op de momenten dat niemand in het Brabantse kamp dat ver wachtte en boekte een afgete kende 1-3 overwinning. Coach Co Adriaanse prees de Russische opponent na afloop zo'n beetje de hemel in. En daar was geen woord van gelo gen. De eigenzinnige oefen- meester had op voorhand al hoog opgegeven over de kwali teiten van de Russische kampi oen. De bevestiging volgde gis teravond op het veld. Adriaanse slóeg het spel van Spartak Mos kou soms met open mond van verbazing én bewondering ga de. „Deze ploeg heeft fantastisch voetbal laten zien. Dit niveau is te hoog gegrepen voor het na tionale Nederlandse voetbal. De technische vaardigheden van de Russen waren doorslag gevend. Wij probeerden ook wel te combineren, maar leden te vaak balverlies. Die Russen combineerden maar door, daar kwam soms geen eind aan. En ze scoorden ook zo gemakke lijk. Dat was ook het grote ver schil met Willem II. Die paar kansjes toch in doelpunten we ten om te zetten. Dat heeft ook alles met kwaliteit te maken." Adriaanse was wel trots op zijn eigen ploeg, dat zeker. „We hebben ons niet aangepast aan deze tegenstander en de spelers RUSWUK ANP Dmitri Shoukov, de Rus in dienst van Willem II, probeert door de verdediging van Spartak Moskou te bre ken. hebben geknokt en gevochten totdat ze er bij neervielen. Op basis van mentaliteit en vecht lust hebben we ook beslist niet verloren. Spartak Moskou was gewoon de betere ploeg. Daar moet je je bij neerleggen en dat is beslist geen schande." Twintig minuten dachten de Tilburgers dat ze een kansje hadden tegen de Russen. De openingsfase was duidelijk voor Willem II. Dimitri Shoukov trof al na twintig tellen het zijnet, Marcel Valk schoot in kansrijke positie hoog over en kopbal van de boomlange Delano Hill ver dween rakelings naast het Rus sische doel. Het lome Spartak Moskou was opeens klaarwakker. En sloeg vervolgens razendsnel toe. De geslepen Egor Titov ging over de knie bij Thomas Galasek en de Spaanse arbiter Fernandez wees zonder aarze len naar de stip. De vrije schiet kans werd feilloos benut door aanvoerder Andrei Tikhonov. Opnieuw Tikhonov bezorgde Willem II vlak voor rust nog meer averij. Een lange bal van Baranov kwam bij de tweede paal akelig precies voor de voe ten van de Russische aanvoer der terecht. Doelman Kris Mampaey werd met een prach tige schijnbeweging het bos in gestuurd, waarna het Tilburgse doel opeens helemaal leeg was: 2-0. Het duel ging snel na de pau ze al in het slot. Een omstreden strafschop werd Willem II fa taal. Via de binnenkant van de paal noteerde Tikhonov vanaf de penaltystip zijn derde treffer van de avond. Langer liet Willem II niet met zich sollen. De mouwen gingen FOTO ANP MARCEL ANTONISSE omhoog en Arno Arts scoorde in de 56ste minuut zelfs de eer ste treffer van Willem II in de Champions League. Maar de middenvelder was niet echt blij met die primeur. „We hebben vanavond drie punten verloren en dan mag je gewoon niet te vreden zijn. Natuurlijk, Spartak Moskou was een erg goed voet ballende ploeg. Maar ik vind dat we de doelpunten te ge makkelijk hebben weggegeven. Dat zal wel met ervaring te ma ken hebben." WILLEM II Mampaey; Prommayon, (aliens, Victoria en Hill; Valk (61. Sa- nou), Galasek en Arts; Ceesay. Bom- barda en Sjoekov (90. Schenning). SPARTAK MOSKOU: Filimonov; Par- fionov, Bushmanov, Khlestov en Kov- tun; Baranov. Titov (71. Evseev), Bez- rodnyi en Tikhonov; Ketchinov (46. Tsymbalar) en Robson. Chelsea liep gisteravond op Stamford Bridge aanvankelijk tegen de Italiaanse muur van AC Milan op. Milan kwam pas na twintig minuten voor het eerst dreigend in de buurt van Ed de Goey. De Nederlandse doelman, bezig aan zijn hon derdste wedstrijd in Londense dienst, hield Sjevtsjenko van scoren af. Zola was namens Chelsea het dichtst bij een tref fer. Zijn vrije trap zeilde net over de lat. Milan zocht na rust meer de aanval maar het bleef 0-0 in Londen. Ook Sparta Praag en Bor deaux, de andere tegenstanders van Willem II in groep G, sloten hun eerste optreden met 0-0 af. In groep F liet niet alleen PSV zich verrassen, ook Glasgow Rangers deed dat. Het elftal van Dick Advocaat, met Van Bronckhorst en Mols, verloor met 2-0 van Valencia. Voor de Spaanse ploeg, in de competitie tot dusver allesbehalve succes vol, schoot Kily Gonzalez twee maal raak. In groep H had Hertha BSC een bliksemstart. De Berlijnse ploeg kwam in Istanbul met 0-2 voor tegen Galatasaray. Preetz en Wosz scoorden binnen een kwartier. Beide keren sloeg de Turkse defensie een modderfi guur. Het nationale idool Ha- kan Sükür deed nog voor rust iets terug. De Roemeense inter national Hagi redde zijn Turkse werkgever door in de slotfase een strafschop te benutten: 2-2. Mario van der Ende heeft in de openingsronde van de Champions League de meeste goals van dichtbij kunnen be wonderen. De Haagse arbiter leidde Olympiakos - Real Ma drid en zag zowel de Griekse als Spaanse topclub driemaal doel treffen. FC Porto begon in deze groep (E) wel met winst. De Portugezen moesten daar bij de Noorse underdog Molde wel lang op wachten. Pas één mi nuut voor tijd zorgde Deco met een kopbal voor de beslissing: 0-1. CALLANTSOOG GPD Jan Wouters twijfelt over Dani helemaal fitte, dan kiest de trai ner voor het eerste. Daarom zal Martijn Reuser achter de spits opereren, Richard Knopper rechtshalf spelen en Wamberto linkerspits worden. In die sa menstelling werd gistermiddag de laatste training afgewerkt. Jan van Halst, ook verre van fit, nam niet aan de groepsoefe- ningen deel. Tweede doelman Stanley Menzo bleef in Amster dam achter. Hij onderging een kijkoperatie aan de knie. Bij dat onderzoek werd beschadigd kraakbeen geconstateerd. Over de verdere behandeling is nog geen beslissing genomen. De herstelperiode is dientengevol ge ongewis. CHAMPIONS LEAGUE Waarschijnlijk had Jan Wouters zijn strijdplan al klaar voor het eerste Europese optreden van het seizoen. Vrijwel zeker wilde de trainer vanavond zonder de herstelde Shota Arveladze en Dani, en mèt Reuser en Wam berto, beginnen tegen Dukla Banska Bystrica. En toch zei Wouters gisteren na de laatste training dat hij twijfelde over Dani. De Portugees, ingedeeld bij de 'reserves', maakte in het partijtje twee mooie goals. De Ajax-trainer houdt de twee vanavond waarschijnlijk aan de kant. Want, zei hij, als hij moet kiezen tussen een fitte speler of het risico met een niet WIELRENNEN Ronde van Spanje. Tiende etappe met start en finish in Zaragoza: 1. Oetsjakov (Oek) 183,2 km in 4.23.5-7. 2 Roscioli (Ita), 3. Durand (Fra) 0.13, 4. Anguita (Spa). 5 Casagrande (Ita) 0 17, 6. Guidi (Ita) 0.28, 14. Vierhouten, 147. Blijlevens 13 36. Opgegeven: o.a McE wen (Aus). Klassement: 1 Olano (Spa) 43.16.39, 2 Ull rich (Dui) 2.08, 3. Tonkov (Rus) 2.58, 4. Gon zalez Galdeano (Spa) 3.58, 5. Heras (Spa) 5.05, 6. Casero (Spa) 5.56, 147. Blijlevens I.39.58. Ronde van Rheinland-Pfalz. Derde etappe Bad Marienberg - Bad Neuenahr-Ahrweiler: 1. Koerts (Ned) 167 km in 4.01.56, 2. Schulz (Dui), 3. Van der Wolf (Ned), 4. Becke (Dui), 5. Nitsche (Dui). Stand: 1 Wauters (Bel) II.05.39, 2. Dekker (Ned) 0.07, 3. Babaitsev (Rus) 0.54, 4 Van Roosbroeck (Bel) 1.54, 5. Schmidt (Dui) 2.56. Are (Zwe). WK teams, mountainbike. Mannen: 1. Spanje 38,4 km in 2 03.35, 2. Frankrijk 0.20,3 Canada 2 37, 13 Nederland 12.48. GROEPE Olympiakos Piraeus (Gri) - Real Madrid (Spa) 3-3 (1- 2). 11. Giovanni 1-0, 24. Savio 1-1, 32. Roberto Car los 1-2, 64. Giovanni 2-2, 67. Zahovic 3-2, 80. Raul 3-3 Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschou wers: 80.000. FC Porto Real Madrid Olympiakos Molde 3 1-0 1 3- 3 1 3- 3 0 0- 1 Bayern München (Dui) - PSV (Ned) 2-1 (1-0). 11. Ser gio 1-0, 59. Khokhlov 1-1, 69. Sergio 2-1. Scheids rechter: Gilles (Fra). Toeschouwers: 30.000. Rode kaart: 89. Van Bommel (PSV). Valencia (Spa) - Glasgow Rangers (Sch) 2-0 (0-0). 57. Kily Gonzalez 1-0, 74. Kily Gonzalez 2-0. Scheids rechter: Michel (Slw) Toeschouwers: 35.000. Valencia 1 1 0 0 3 2-0 Bayern M. 1 1 0 0 3 2-1 PSV 10 0 10 1-2 Rangers 1 0 0 1 0 0-2 Willem II - Spartak Moskou 1-3 (0-2). 27 Tikhonov 0- 1 (strafschop), 37. Tikhonov 0-2, 53. Tikhonov 0-3 (strafschop), 56 Arts 1-3. Scheidsrechter: Martin (Spa) Toeschouwers: 14.500. Sparta Praag (Tsj) - Bordeaux (Fra) 0-0. Scheidsrech ter: Hauge (Noo). Toeschouwers: 14,928. Bijzonder heid: Siegl (Sparta Praag) miste in de 55ste minuut een strafschop. Spartak M. 11 Bordeaux 1 0 Sparta Praag 1 0 Willem II 1 0 0 0 3 3-1 10 10-0 10 10-0 0 10 1-3 Galatasaray (Tur) - Hertha BSC Berlin (Dui) 2-2 (1-2). 12. Preetz 0-1, 13. Wosz 0-2, 23. Hakan Sükür 1-2, 86. Hagi 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 22,000 Rode kaart: 82. Kon- stantinidis (Hertha BSC). ESPINHO ANP Galatasaray Hertha BSC AC Milan Chelsea 10 10 1 2-2 10 10 1 2-2 10 10 1 0-0 10 10 10-0 ra Mar uit Aveiro. Neumann heeft twee wijzigingen aange kondigd in het elftal dat afgelo pen zaterdag in Enschede tegen FC Twente op 0-0 bleef steken. Van den Brom (nog steeds ge schorst) is zeker niet van de partij. De 18-jarige Theo Jans sen is op het middenveld zijn vervanger. De andere vervan ging wilde Neumann gisteren nog niet prijsgeven. Vitesse-trainer Herbert Neu mann heeft zich gisteren op merkelijk kritisch uitgelaten over zijn spits Pierre van Hooij donk. „Hij is nog niet scherp genoeg, hij dwingt te weinig af en hij lijdt te veel balverlies", somde de Duitse coach op. Vitesse speelt vanavond in het UEFA-Cuptoernooi tegen de Portugese bekerwinnaar Bei-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25