Arbiters blij met strengere aanpak ff» tagelkerken wint in favoriet Visser Lappenmand van UVS raakt overvol •yf A| Sport Brochard sterkste in barre rit Vogel en Iwan bij PSV op rechterflank Tomasson in basis Feyenoord m Matennaaien L.I.A.M. Heinekeh ISDAG 14 SEPTEMBER 1999 JSD I ri Stoffels tot 2000 uitgeschakeld icm aan den run* AZC-speler Joeri Stoffels is zeker tot de win- itop uitgeschakeld. De waterpolo-international kreeg eind ige maand, vier dagen voordat het EK begon, te horen dat hij aan de ziekte van Pfeiffer. Daardoor miste hij het toernooi j Oranje plaatsing voor de Olympische Spelen van Sydney iliep. Nu blijkt dat de Alphenaar ook zeker de helft van de istaande competitie vanaf de tribune moet volgen. „Ik moet liniaal vier weken absolute rust houden. Ik wil ik eerst weer iberen te werken, vervolgens ga ik het water weer in", aldus Jfels die verwacht dit jaar niet meer aan een officiële wed- 5, pid mee te doen. „Ik wil de draad daarna gewoon weer op. igïk als international beschouw ik mezelf nog lang niet als uit- hakeld." iniminga achtste in Keulen In een sterk veld met een handvol finalisten van de we- nËkarnpioenschappen is Chris Tamminga gisteravond als ntste geëindigd bij polsstokhoogspringwedstrijden in Keulen, betrof een zogenaamde 'marktpleinwedstrijd', zeer popu- in Duitsland, waarin geprobeerd wordt atletiek dichter bij I li publiek te brengen. Thuisfavoriet Danny Ecker sprong met Ui meter een nieuw record in dit soort tijdelijke accommoda- Tamminga ging over 5,50 meter. Dat was even hoog als een eerder in het Franse Nancy. Orré naar Huddersfield Town •erdam Dean Gorré vertrekt met onmiddellijke ingang Huddersfield Town. De club uit de Engelse eerste divisie I met Ajax overeenstemming bereikt over de overgang van liddenvelder. Gorré stond nog tot medio 2002 onder con- bij Ajax. In Engeland wordt hij ploeggenoot van Clyde hard en Kenneth Monkou. De Engelse club Watford heeft lin Wooter aangetrokken. De formatie nam de speler voor -2irecordbedrag van 3,1 miljoen gulden over van het Spaanse Zaragoza. -enijn op de zonder echt g®akel verlopen eerste speel- ij de Masters van het LD s Circuit zat in het slot et programma. In de eer tevens enige BI-partij iist|en Marco Visser en Mare kerken gisteravond laat kondigd. Voor de dis- ;ampioen een uitstekende rmronde op weg naar een iele tweede grote titel van izoen, die van BI-Master, «erken dacht er anders h Met 6-4 6-3 bezorgde de naar aan Visser een kou- uche. eikerken gold bij het tra- '2 ïle slottoernooi van het tennisseizoen als een :r. Een gevaarlijke, dat )e 30-jarige Alphenaar le dit seizoen als in zijn lagen. Met als voorlopig ipunt zijn overwinning irmalig A-speler Sijmen in de kwartfinale bij :r sterk bezette Bl-toer- TeHaDo. De twee jaar Visser toonde de afgelo- ren steeds weer progres- Ikreeg die vooruitgang dit 'estigd met zijn eerste [titel, het districtskampi- lap van Leiden. iner en speler van het [eester OLTC startte dan favoriet in het duel met cerken, die echter geens opvulling voor de poule te worden aangezien, 'as boven verwachting", it opgetogen commen- Nagelkerken direct na Ik moet zeggen, dat ik ;le jaar al leldcer speel, maar vandaag raakte ik ze wel bijzonder goed. Ik heb een paar mindere seizoenen gehad, maar dit jaar heb ik er voor het eerst weer veel zin in. Vooral mijn service ging goed vandaag. Die won ik steeds relatief mak kelijk. Hij had wel problemen met zijn service, waardoor ik een paar keer kon breken. Maar ik ben er nog niet. Tegen die twee andere jongens uit de poule, Jeroen Boogmans en Niels van Geer, heb ik nog nooit gespeeld. Ik zal toch tenminste nog een partij moeten winnen om in de kruisfinales te ko men." Om dezelfde reden is Visser nog niet geheel uitgeschakeld. Met de volle winst uit de twee resterende partijen staat ook hij in het slotweekeinde bij de bes te vier. Laurens de Lange bij de Cl-mannen en Charlotte Taffijn bij de Dl-vrouwen hadden een pittige driesetter nodig om zich ten koste van respectievelijk John Doove en Jody Lexmond *in een meer gunstige uitgangs positie voor de kruisfinales te plaatsen. De overige poulepar tijen in Cl en Dl eindigden braaf en glad na twee setjes in het voordeel van de vooraf als favoriet aangeduide spelers en speelsters. Een duel werd om des keizers baard gespeeld. De toernooileiding had bij het op stellen van het eindklassement van het LD Circ.uitklassement een rekenfout gemaakt en Ber- tine de Groot buiten de poule opstelling gelaten. Vandaag mag de Zoeterwoudse ook met het racket laten zien, dat zij haar plek in het Masters-toer- nooi ten volle waard is. Iters Joulel: Laurens de Lange - John 1-5 2-6 7-5 Poule 2: Dylan Prins - ■aans 6-4 6-3; Floris Vogel - Nick *!i 6-0 6-4 |6-2 6-4 tule 1: Corine Manuputty - Natha- ■naer 6-2 6-2; Mariette Onderwa ste Minderhout 5-7 6-0 6-3 (buiten fcing) Poule 2: Nienke Hensbroek I Verdonck 6-0 6-0; Charlotte Taf- li Lexmond 6-7 6-4 6-4. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 leiden gerard baas De blessure van Marco Aker boom blijkt een dag na de wed strijd tegen FC Hilversum mee te vallen. Het middenvoets beentje van zijn rechtervoet is niet gebroken, maar zwaar ge kneusd. De blessure is ont staan, omdat een oude breuk op dezelfde plaats niet goed genezen is. De verdediger zal na een rustperiode waarschijn- lijk weer kunnen spélen. ,„Maar vroeg of laat zal dan het middenvoetsbeentje weer ge broken moeten worden om het dan voor 100% te laten herstel len. Dat zou, zo zeggen de des kundigen, ook na de competi tie kunnen gebeuren", vertelt zijn trainer Paul van der Zwaan. UVS moest ook nog een fikse teleurstelling incasseren. Berry Charité, die gisteren in het met 4-3 verloren duel afhaakte met een gescheurde achillespees, zal namelijk minimaal acht we ken uit de roulatie zijn. „En dat is een optimistische schatting, want we weten nog niet eens wanneer we met zijn behande ling kunnen beginnen. De derde 'aanwinst' voor de lappenmand, verder gevuld met Mario van Heiningen (schouder), Paul Pikaar (bin nenkort een operatie aan zijn enkel), Jeroen Buys (lies), Paul Montagne (ontsteking aan zijn voet) en Steven van Daalen (rug), is Dick van der Heiden, die een verdikte enkel heeft en zondag tegen de regererend kampioen Argon zeker niet meespeelt. „In dit stadium met nul punten en in deze omstan digheden met acht blessures maakt het niet zoveel uit tegen wie je voetbalt. Misschien is het een voordeel dat je tegen een titelkandidaat speelt, mis schien kan je beter een minde re ploeg treffen, ik weet het niet. Zeker is dat UVS naar zichzelf moet kijken. We zullen allemaal de rug moeten rech ten om het beste ervan te ma ken. De wedstrijd tegen Hilver sum leerde ons in de eerste helft hoe het niet gaat en in de tweede helft hoe het wel gaat. Niemand kan dus zeggen dat hij niet weet hoe ons spelletje gespeeld moet worden." UVS 5 mocht afgelopen zondag niet voetballen omdat tegenstander LFC 4 in het weekeinde daarvoor de scheidsrechter had aangevallen. Aanvoerder Harry Snij- ers van UVS 5 had daar geen enkel probleem mee. Hij noemt de maatregel om strenger op te treden tegen ge welddadige teams 'prima'. En zijn medespelers denken er ook zo over: „Iedereen vond het natuurlijk jammer dat we niet speelden, maar toen ik het uitlegde, zeiden ze: Het is misschien maar goed ook." leiden janet van duk delijke bond zijn andere distric ten er al eerder mee begonnen. Het strengere beleid werpt vol gens haar vruchten af, want vo rig seizoen werden er bedui dend minder scheidsrechters gemolesteerd (287 tegenover 329 in het seizoen daarvoor). Voetbalelftallen worden niet meer alleen aan de kant gehou den als een scheidsrechter is gemolesteerd, maar ook bij an dere gewelddadigheden, zoals vechtpartijen of bedreigingen. Zo werd het afgelopen week einde het duel tussen Wilhel mus 1 en Neptunus 1 geschrapt omdat na hun onderlinge tref fen een massale vechtpartij uit brak. De Leidse arbiter Wijnand Rijsdam (die de aanstelling van de scheidsrechters op zondag regelt) juicht de strengere aan pak toe. „Ik vind het een heel goede stap, en dat het hele team eronder lijdt, dan moet dat maar. Ik denk dat elftallen toch banger zijn dat er wat ge beurt", aldus de Leidenaar, die scheidsrechters 'steen en been' hoort klagen over de geweldda dige opstelling van voetballers, zeker in lager spelende elftallen. Volgens hem stoppen veel arbi ters om die reden, al zeggen ze dat niet altijd. De nieuwe maatregel van de KNVB geldt niet voor scheld partijen.. Rijsdarn heeft daar niet zoveel problemen mee: „Dat een scheidsrechter kloot- Snijers - al 25 jaar aanvoerder van het Leidse team - denkt dat het schrappen van een wed strijd niet zoveel helpt. Hij ver wacht meer van de gesprekken die de KNVB voert met de be trokken clubs. Als een elftal een scheidsrechter molesteert of betrokken is bij gewelddadighe den tijdens of na de wedstrijd, worden in afwachting van de uitspraak van de Tuchtcommis- sie een of meerdere duels ge schrapt. Leden van de al langer bestaande 'molestatiecommis sie' van de bond voeren boven dien een gesprek met de betref fende clubs. Die moeten vervol gens schriftelijk laten weten welke maatregelen zij treffen om dergelijke incidenten te voorkomen. Bij herhaling kan de bond een team voor langere tijd schorsen of zelfs uit de competitie nemen. De ge schrapte wedstrijden worden in principe op een inhaaldag ge speeld. De maatregel van District West III is een uitvloeisel van het lik-op-stukbeleid dat de landelijke KNVB twee jaar gele den invoerde. Sindsdien wor den voetballers strenger gestraft en kunnen regionale bondsbe- sturen wedstrijden van elftallen verbieden. De KNVB in het dis trict West III voert deze maatre gel dit seizoen in, maar volgens een woordvoerster van de lan- zak of lui wordt genoemd, dat hoort er tegenwoordig bij. Maar ze moeten wel van de scheids rechters afblijven." Voorzitter Kees Wenneker van de Haagse scheidsrechters- vereniging is tevreden over de nieuwe maatregel, maar ziet liever strengere straffen. Voet ballers die een scheidsrechter hebben gemolesteerd moeten worden geroyeerd, vindt Wen neker. Volgens hem werd er af gelopen seizoen elk weekeinde wel een scheidsrechter lastigge vallen in de Haagse regio. „En niet alles komt boven water." Toch valt het hem mee hoeveel gemolesteerde arbiters het bijl tje erbij neergooien. „De mees ten gaan door, ook na een her senschudding of als ze een paar tanden kwijt zijn. Het valt mij op dat er meer stoppen omdat ze geen leuke wedstrijden krij gen of niet promoveren." Afgelopen weekeinde moch ten zes elftallen niet spelen, vier uit de Haagse regio en twee uit de Leidse. Behalve LFC 4 kwam ook Leiden 6 niet in actie. Lei den heeft de speler van het zes de die twee weken geleden in een bekerwedstrijd de scheids rechter beetpakte en vermoede lijk een kopstoot verkocht, zelf ook al geschorst, in afwachting van de uitspraak van de Tucht- commissie. Secretaris Ray Vlas veld van LFC heeft de zaak van het vierde elftal nog in onder zoek maar noemt het strengere optreden van de KNVB 'een goede zaak'. Stompwijk '92 pu bliceerde de brief van het dis- trictsbestuur over het nieuwe beleid in het clubblad. „Het be hoeft geen betoog dat bovenge noemde maatregelen van harte door het bestuur van de afde ling Voetbal van Stompwijk '92 worden onderschreven. Neem hier dus goede nota van!!!", staat eronder. los corrales de buelna Na de loodzware bergrit naar de top van El Angliru bleek Laurent Brochard gis teren in de negende rit van de Vuelta het best bestand tegen de loodzware omstandigheden. De voorma lig wereldkampioen won in Los Corrales de Buelna. Abraham Olano bleef leider in het algemeen klasse ment. Vandaag is er een rustdag in de Vuelta. FOTO ANP MUNCHEN GPD Johann Vogel en Tomek Iwan vormen morgenavond in Mün- chen vrijwel zeker de nieuwe, tijdelijke rechterflank van PSV bij de ouverture van de Cham pions League. In de ogen van trainer Eric Gerets is Iwan als rechtshalf ex plosiever dan Ovidiu Stinga en moet de multifunctionele Vogel als rechtsback het hiaat van de langdurig geblesseerden Chris van der Weerden en Andre Ooijer opvangen. Voor Rob Wielaert, zondag tegen De Graafschap nog als rechterver- dediger actief, komt de interna tionale vuurdoop tegen Bayern München in Gerets' optiek te vroeg. „Alleen in de competitie ga ik met Wielaert verder." Gerets liet gisteren niet het achterste van zijn tong zien. Dat Iwan speelt, is zonneklaar. De Pool werd zondag in Doe- tinchem bewust rust gegund na de interland tegen Engeland bewust rust had gekregen. Tus sen de regels door viel boven dien op te maken dat Gerets zinspeelt op een opmerkelijke 'move' van middenvelder Vogel naar een defensieve rol aan de zijkant. Gerets denkt met het centrale koppel Mark van Bom mel en Johann Vogel goud in handen te hebben, liet tweetal moet in de toekomst uitgroeien tot de hersenen van PSV „Daarom wil ik ze liever ook niet uit elkaar halen. Maar inci denteel moet je kunnen varië- Programma Dinsdag, 16.00 uur: HEC1 Niels Ravens- bergen John Doove. DED1. Corine Manu putty - Mariette Onderwater; Nathalie Luk- kenaer - Bertme de Groot. 17.00 uur: DEC1 Danielle Heemskerk - Tyscha Waayer. DED1- Nienke Hensbroêk - Jody Lexmond.18.00 uur: HED1 Remco Fehr - Paul Baans, Ewout Hinnen - Sander van der Steen.' DED1; Josanne Verdonck - Charlotte Taffijn. 19.30 uur: HEB1 Mark Fleischeuer - Tjeerd Star. DEBT Ingrid van der Plas - Mar)et Groenleer. HEC1. Bart van Eeden - Laurens de Lange 21.00 uur: HEB1- Jeroen Boogmans - Niels van Geer. DEB1- Femke de Boer - Karolien Hoogeveen. DEC 1Manon Boel - Iva Polla. rotterdam Leo Beenhakker luistert tijdens de training aan- MM dachtig naar Patrick Paauwe. De trainer heeft twintig spelers Bi meegenomen naar het hotel B&4 waar Feyenoord zich gisteren H[ en vandaag voorbereidde op H de Champions League-wed- Jr^ i strijd tegen Borussia Dort- Ü8 mund. Ook de meest recente aankoop Radoslav Samardzic |jfij maakt deel uit van de selectie en zou vanavond (als invaller) wel eens zijn officiële debuut &||j kunnen maken. Tegen Ajax jjy$ ontbrak de Joegoslaaf door BHj| een blessure. Hoewel hij zijn 8/elftal niet bekend wilde ma- ken, is wel duidelijk dat Jon mË Dahl Tomasson terugkeert in Ut de basis. Beenhakker: „Die 3H toezegging heb ik hem gedaan toen ik hem voor Ajax vertelde Hff dat hij rust zou krijgen". FOTO ANP irebord PRIJSVRAGEN iandag 13 september. prbehoud) Eerste pri|s geen winnaar Twee aar. bruto f. 100 000.00. winnaars, elk f. 1000.00. 7 winnaars, elk f 250,00. •js; 3668 winnaars, elk f. 25,00 fis 5962 winnaars, elk f. 10,00. IJ prijs: 57 594 winnars. elk f. B- Zes cijfers goed: geen winnaar V 3 winnaars, elk bruto f. K> Vier goed: 33 winnaars, elk f. ■-Drie goed: 286 winnaars, elk f d |Twee goed: 3129 winnaars, elk f. Drent 0-1. 68 Derksen 1-1. Scheidsrech- 14 Aliev, Chmiel, ter Wegereef. Toeschouwers: 4350. Rode kaart: 89 Drent (FC Groningen, 2xgeel). Gele kaarten Van Steeg. Wijnands (FC Zwolle). Schoenmakers (FC Groningen). WV - Heracles 0-1 (0-0). 55. Lukassen 0- 1. Scheidsrechter Van Dongen. Toeschou wers 2246. Gele kaart Schaap. Rayer (VW). Te Braak, Leurink, Mouhouti. Smit (Heracles). - FC Groningen 1-1 (0-0). 67 DAMMEN Hoogezand. EK. Zevende ronde: Sijbrands - Clerc 1-1, Shavel (Isr) - Wiersma (Ned) 0- 2. Kirzner (Oek) - Leesmann (Est) 2-0, Schalley (Bel) - Chmiel (Pol) 1-1, Valneris (Let) - Bubbi (Ita) 1-1, Georgiev (Rus) - Gantwarg (WRu) 1-1. Aliev (Aze) - Cordier iFra) 2-0, Getmanski (Rus) - Boezinksi (Lit) 1-1 Stand: 1 Boezinski, Siibrands. Wiersma 10 punten. 4 Gantwarg, Get manski 9, 6 Kirzner 8, 7. Valneris 7 (uit 6). 8. Clerc, Cordier 7. 10 Bubbi 6. 11. Geprgiev 5 (uit 6). 12 Schalley, Shavel 5. Koersen Alkmaar: Eerste koers. 2040 m 1 Maldini Boko (H.W Langeweg) 1.19,7, 2. Let it be Rita 3. Lothar R Tweede koers, 2040 m: 1 Noraly K (H.W Langeweg) 1.21,4, 2. Marei Boko 3. Leon N Derde koers, 2040 m: 1. Made to be Quick (H.W. Langeweg) 1.21,5, 2. Mayday Triton 3. Micky V Vierde koers. 2040 m 1 Lola Schuyleburg (Mw L D. Pegram) 1.20,2, 2 Jossi Tornado 3 Larissa Boko. Vijfde koers. 2040 nv 1. Lefkas Oldeson (Mw M J C Middelweerd) 1.20,0, 2 Hit Caltex 3. Kocky Lady Zesde koers, 2040 m 1 Laetitianora (P J Strooper) 1 19.0, 2 Ju weel Express 3. Mario Faune. Zevende koers, 1700 m: 1. Jadmo (J H M v d. Pijl) 1 19,0. 2 Info d'Honte 3. Heres Diepnow. Achtste koers, 2040 m: 1 Kerry Buiten zorg (E.F.B v.d Wal) 1.20.4.2 Foxy Dart 3. Krek Vliethoeve 4. Join the Champ Ne gende koers. 2040 m 1 Wayside Johnnie (J.H van der Horst) 1.19.1. 2 leare Qua- tre 3. Te Lega Niet gestart. Lovely Rubi PAARDENSPORT Tiende koers. 2040 m: 1 Lanzarote (R Kuiper) 1.20,7, 2 Iwan Sigero 3 Idas SOFTBAL Bussum. EC I. eerste dag. Terrasvogels (Ned) - Cavigal (Fra) 5-2, HCAW - Carrous el (Rus) 5-0. Macerata (Ita) - Alby (Zwe) 10-0, Chemie Praag (Tsj) - Spiders Brati slava (Slw) 5-0. Praag. EC II, eerste dag. Poule A Twins (Ned) - Squirrel (Ita) 8-0, Viladecans (Spa) - B A T. (Fra) 10-0, Sölvesborg (Zwe) - So- kol (Tsj) 1-17 i_ TENNIS Tasjkent. Mannen, 1 miljoen gulden. Eer ste ronde: Heuberger (Dui) - Kroslak (Slw/8) 6-2 opgave, Sargsian (Arm) - Kuce- ra (Slw/4) 6-1 6-4, Srichapan (Tha) - Lju- bicic (Kro) 7-5 6-3. Rosset (Zwi/7) - Toma- jevitsj (Oez) 6-2 6-2, Mamut (VSt) - Shvets (WRu) 6-4 6-1, Kiefer (Dui/3) - Ketola (Fin) 4-6 6-2 6-1, Bastl (Zwi) - Ogorodov (Oez) 7-6 6-2. Palma de Mallorca. Mannen, 950.000 gul den. Eerste ronde: Alonso (Spa) - Gross (Dui) 6-2 6-7 7-6. Clavet (Spa/5) - Portas (Spa) 3-6 7-6 6-4, Martin (Spa) - Rodri guez (Spa) 7-6 6-3. Squillari (Arg/8) - Fi- lippini (Uru) 6-3 7-5. Ferrero (Spa) - Ro- bredo (Spa) 6-4 6-2, Marin (CRi) - Carrete- ro(Spa) 7-6 6-0 Bournemouth. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: El Aynaoui (Mar/3) - Gauden- zi (Ita) 6-4 3-6 6-3, Koubek (Oos/5) - Lee (ZKo) 6-4 7-6, Di Pasquale (Fra/6) - McLa- gan (GBr) 6-2 6-1, Lopez-Moron (Spa) - Etlis (Arg) 6-1 6-7 6-3, Diaz (Spa) - Delga- do (GBr) 6-2 6-1 WIELRENNEN Ronde van Spanje. Negende etappe. Gijon - Los Corrales de Buelna: 1Brochard (Fra) 185.8 km in 4 33.40 (40,736 km/u), 2. Camenzind (Zwi) 0.03, 3. Miceli (Ita), 4 Zintsjenko (Rus), 5. Sörensen (Oen), 6. Rubiera (Spa) 0.08. 7. Zanini (Ita) 0.54, 8 Oetsjakov (Oek) 1 10, 9 Grabsch (Oui), 10. Mazzoleni (Ita) 1.16, 41. Vierhouten 4.50, 43. De Groot (Zevenhoven). 69. Van der Ven 7 33, 71 Knaven. 105 Boven 10.13, 107. Moerenhout 10.43, 113. Bli|levens 10.52 Algemeen klassement: 1 Olano (Spa) 38.52.14, 2 Ullrich (Dui) 2.08, 3. Tonkov (Rus) 2 58. 4 Igor Gonza lez Galdeano (Spa) 3 58. 5 Heras (Spa) 5 05, 63. De Groot 45.35. Ronde van Rheinland-Pfalz. Eerste etappe, Ludwigshafen - Koblenz; 1 Wauters (Bel) 192 km in 4.27.21, 2 Dekker (Ned) 0.18. 3 Babaitsjev (Rus) 0.23, 4. Schmidt (Dui) 31, 5. Van Roosbroeck (Bel) 0 42 Zwevegem. Elites met contract. 1Van der Poel (Ned) 156 km in 3.23.00. 2 Vereec- ke (Bel). 3 Rivera (Bel). 7. Cornelisse 0 22. 9 Talen, 18 Hordijk, 21. Groenen- daal, 27. Van Dartel. atennaaien, dat hoort niet op een voetbalveld. Een speler die zich laat vallen om de tegenstander een gele of ro de kaart aan te smeren, kan op de toorn van tegenstanders en toeschouwers rekenen. Spelers die bij de scheidsrechter om een officiële waarschuwing van de directe opponent vra gen, zijn onsportief, zijn asoci aal. het zijn mate/maaiers. Op televisie horen wij commenta toren vertellen dat juist die spelers een kaart verdienen. Zaterdag bij Noordwijk - Rijnsburgse Boys sprong Noordwijk-trainer Ruud Bröring van de bank om bij de arbiter om een kaart voor een Rijnsburger te vragen, na een overtreding op een zijn spelers. Volgens Bröring kwam de be treffende Rijnsburger 'inlopen als een dolle en veroorzaakte hij bijna een hersenschud ding'. Steve Faber, de aanvoer der van Rijnsburgse Boys. werd boos op Bröring, hij vond de Noordwijk- trainer onsportief. De trainer van Rijnsburgse Boys, Henk Wisman, liet al eens eerder weten dat Bröring niet om kaarten moet vragen. Bovendien: 'voetbal is een mannensport', zei Wisman, die tijdens het WK voetbal voor vrouwen, afgelopen zomer, op vakantie was. Volgens de geldende wetten in het Nederlandse voetbal heeft Henk Wisman gelijk. Als aan - valler moet je je de schoppen tegen achillespezen en enkels laten welgevallen. En de uitge stoken hand van de tegenstan der maar weer accepteren, want - nog zo'n voetbalcliché - 'de scheidsrechter bepaalt de grens.' Het wordt tijd dat dit soort wetten herschreven worden. Dat de voetbalwereld accep teert, dat het een doodgewone zaak is wanneer een aanvaller wiens benen bijna worden af gezaagd, bij de scheidsrechter om een kaart voor z'n tegen stander vraagt. Dat dat in elk geval minder erg is dan op kniehoogte inkomende verde digers. die met roekeloze over tredingen het risico nemen de voetballoopbaan van hun te genstander te beëindigen. Aanvallers, verdedig je. Niet door stompzinnige wraakacties, maar door de scheidsrechter te vragen om een kaart te trekken bij harde overtredingen. Lang leve de matennaaiers. WILLEM SPIERDIJK |enjys_Qirc,,,. \322 ^Pons°^ Rabobank vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) - 4') 15 94 L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM (LL

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21