Ajax en Feyenoord in opwindend evenwicht Sport ottier in halve finale Vuelta maakt zich op voor 'monster' Van der Kooij valt op in 'kleine' Vuelta AZ krijgt niet wat het verdient tegen Roda 3 ranje kan in derde ontmoeting veel rechtzetten ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1999 23 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 Netservice niet altijd meer fout wenen Het volleybal krijgt weer een nieuwe spelregel. De in ternationale volleybalfederatie (FIVB) bepaalde dat een netser vice, waarbij de bal aan de andere kant van het net valt, niet langer als foutservice wordt gezien. Het spel wordt in dat geval niet meer afgebroken. De nieuwe regel wordt per direct inge voerd. Ook in de nationale competities. Bondscoach Toon Ger- brands is er niet ongelukkig mee. De drie aangevoerde redenen die volgens hem de regel rechtvaardigen zijn: ,,Er komt meer spel, de rol van de scheidsrechter wordt teruggebracht en voor het publiek wordt het leuker." Wiersma haalt Sijbrands in hoogezand Ton Sijbrands moet Harm Wiersma naast zich dulden aan de kop van het klassement om de Europese damti tel. Wiersma zegevierde in de vierde ronde in Hoogezand met wit over Kirzner uit de Oekraïne en Sijbrands slaagde er niet in met zwart het verweer van de Italiaan Bubbi te breken (remise). Slechts twee van de acht partijen leverden een winnaar op. Naast Wiersma zegevierde ook Rob Clerc. Stadion AEK Athene verwoest lthene De Griekse topclub AEK Athene moet een nieuw stadi- jn bouwen. Door de aardbeving en de talloze naschokken in Athene is de 71 jaar oude arena Nikos Goumas verwoest. AEK speelt voorlopig in het Olympisch stadion. Seizoen is voorbij voor Pantani irescia Voor Marco Pantani is het wielerseizoen afgelopen. De Tour de France-winnaar van vorig jaar kampt met ernstige dachten in de rechterknie, waardoor hij zelf niet rekent op leelname aan de wereldkampioenschappen in oktober in Vero- Voorlopig moet hij dertig dagen absolute rust houden. De jinnenbanden in zijn knie zijn beschadigd en de knieschijf is iverbelast. Pantani fietste zijn laatste officiële wedstrijd op 5 ju li in de Ronde van Italië. Wegens een te hoog hematocrietge- ïalte werd hij uit koers gehaald. (Vaterpolosters komen punt tekort ttATQHet Nederlands vrouwen waterpoloteam heeft in de fi- ïale van het Europees kampioenschap verloren van het gast- N and Italië. Na vier perioden in Prato was de stand 8-8, in de verlenging maakten de Italiaansen één doelpunt meer, 10-9. De Jederlandse ploeg speelde voor de zesde keer in de historie een •K-finale. Vier keer werd gewonnen, de laatste nederlaag da- eerde uit 1991 toen in Athene werd verloren van Hongarije. De itelwerd behaald in 1985 (Oslo), 1987 (Straatsburg), 1989 Bonn) en 1993 (Leeds). lan Moorsel wint tijdrit en Ronde ergeuk Leontien van Moorsel heeft de Ronde van Nederland oor vrouwen op haar naam geschreven. Ze zegevierde gister- in het tweede deel van de zesde en laatste etappereen jdrit over 17 kilometer rond Bergeijk. Van MoorselJegde de rit igen het uurwerk af in 21 minuten en 44 seconden, hetgeen en gemiddelde snelheid van 44,400 km per uur betekende. De luitse Petra Rossner, die als koploopster aan de tijdrit begon, fit impte met een lekke band. Ze kwam uiteindelijk drie secon- s en tekort op Van Moorsel. Villiams-droom lijkt geen bedrog w york De droom van de familie Williams lijkt geen bedrog, ider Richard Williams had voorafgaand aan de US Open een ïale tussen Serena en Venus in gedachten. Lindsay Davenport 'a'" in niet beletten dat de droom steeds meer waarheidsgehalte ai ijgt. De titelverdedigster in New York was niet bij machte om rena Williams in de eerste halve finale te verslaan: 6-4 1-6 6-4. Venus wint van Martina Hingis, dan staan de zusjes voor het ast tegenover elkaar in een Grandslam-finale. Samen bereik- ze in New York ook de halve finale in het dubbel. aan den run peter klein Nederlandse viersterrentoer- nooien beheerst door een klei- )hanie Rottier is als enige ne groep spelers, die ook bij ise deelnemer overgebleven TEAN weer de hoogste posities iet sterk bezette viersterren innamen. Lijstaanvoerder Mar- oernooi van TEAN. De in- cel Reuter, die een moeilijke mster van de Sleutelstad eerste set had tegen Huib iloeg in de kwartfinale van Troost, treedt vanmiddag in de vrouwenenkelspel Alexa de halve finale binnen de lijnen te lt van het Amsterdamse gen Melvyn op der Heijde (4), leye Gold Star met 7-5 en die Wouter Zoomer maar een Vanmiddag om 14.30 uur luttele game gunde. Martijn jdt Rottier in de halve finale Belgraver (2), komt uit tegen tegen topfavoriete Hanneke Wouter Standaart (3). Martijn inn! elaars, die de Duitse Daniele de Lange en Jasper de Regt wa- linkhuisen met 6-1 6-2 ren in de eerste ronde van het ■loos liet. dubbelspel met 3-6 2-6 niet isanne Trik, die als enige opgewassen tegen Eric Brum- ;elaarster een driesetter te- mer met Op der Heijde. Brechtje Bruis nodig had, Linda Sentis, die Claudia CIRCUIT IN CIJFERS nering met tweemaal 6-4 [bleef, treffen elkaar in de TEHJ n dm Ete halve finale. In de eerste M pBeu,er tn - h Troost m le van het dubbelspel verlo- 7-6 6-2; M. op der Heijde (4/wO - w. 'nouk Sterk en Jolanda Öj derhand 6-1 6-0; M. Belgraver (2) - E Reuijl na langdurige Strijd van (8) 6-^ 6-1 DFA kwartfinale* H. Ketelaars ion van der Beek met Va- (D-D. Puplinkhuisen 6-l 6-2; S. Rottier (3) - A. de Bont 7-5 6-2: S. Trik (wc) - B Bruis (4) 6-3 3-6 6-2; L Sentis (2/wc) - C. Reime- Elmendorp. de mannen worden de ring 6-4 6-4. De individuele tijdrit van gisteren was een indicatie van de vorm van de favorieten voor de eindzege in de Vuelta. De benen van winnaar Abraham Olano zijn goed, die van naaste belager Jan Ullrich bijna als in oude tijden. Morgen zullen de klimmers de aanval op het tweetal inzetten. Dan wacht El Angliru, de berg die mogelijk voor een deel te voet wordt beklommen. Olano deed in de bruisende studenten stad Salamanca wat hij doen moet. Af stand nemen van klimmers als Escartin, Heras en Beltran. Van die Spanjaarden wordt morgen vuurwerk verwacht. In de tijdrit leed Heras nog de minste schade. De Kelme-renner, voor wie de Vuelta op het lijf geschreven is, moest ruim vier mi nuten inleveren op Olano. Olano had voor het nagenoeg vlakke parkoers van ruim 46 kilometer 53 minu ten en 32 seconden nodig, een gemiddel de van 52 kilometer per uur. Ullrich bleef daar het dichtst in de buurt met een eind tijd van 54.29. Van de Nederlanders deed Servais Knaven het nog het best. De TVM- renner werd 52ste op meer dan vijf minu ten van Olano. Bram de Groot uit Zeven hoven eindigde als 62ste. Morgen zal blijken wat de voorsprong van Olano waard is. Wielerminnend Span je is al weken in de ban van El Angliru, een berg die, zo willen de verhalen, kolossen als de Tourmalet, Alpe d'Huez en de Paso di Gavia in de schaduw stelt. Het is een klim van 12,5 kilometer met een gemid delde stijging van 10 procent naar 1573 meter hoogte. Het steilste stuk, vlak onder de top, is met een percentage van 23,5 zelfs te voet moeilijk begaanbaar. Sport krant Marca telt de dagen af dat 'het mon ster' beklommen gaat worden. Het is de eerste keer dat El Angliru, in het hart van Asturië, in het parcours van de Vuelta is opgenomen. De weg naar bo ven was tot vier jaar geleden een zandpad waar slechts koeien een weg zochten naar een meertje. Er is regen voorspeld, en dan wordt het asfalt dat er nu ligt spekglad. Olano verkende de berg enkele weken geleden. „Als het regent, zullen we met de fiets in de hand omhoog moeten. Dan wordt het een atletiekwedstrijd." Ewoud van der Kooij heeft een zwaarwe gend resultaat in het buitenland geboekt. De 18-jarige Leiderdorper neemt deze week in Spanje deel aan de Vuelta Cyclista Juniores a les Comarques de Castillon. Gistermiddag finishte hij tijdens de eerste etappe van de UCI-wedstrijd als tweede. Van der Kooij, die dit seizoen verschil lende wereldbekerwedstrijden reed en zo wel in Nederland als België opvallend goed presteerde, bereidde zich specifiek op de meerdaagse etappewedstrijd voor. Zijn extra trainingsarbeid wierp in de rit over 90,5 kilometer met start en finish in Almazora (nabij Benicasim) vruchten af. Op de eerste van tweede klimmen (bei de van de derde categorie) reden dertien aanstormende talenten uit het veld van 130 renners weg. Van der Kooij ontsnapte op de tweede en kreeg tien man met zich mee. Zijn groep achterhaalde de vluchters. Voor de Leiderdorper, niet-sprinter, valt er weinig eer te behalen bij een aankomst met een grote kopgroep. Drie kilometer voor de meet reed hij al leen weg, maar met de rode vlag (laatste kilometer) in zicht kreeg de Leiderdorper gezelschap van twee Spanjaarden. In de sprint kwam Van der Kooij, die het pelo ton drie minuten voorbleef, tekort voor de jrs 6ben 'ckeyers in eindstrijd tegen Duitsland >vaanp AZ is gisteren in eigen stadion de ongeslagen status in de KPN Telecompetitie kwijtgeraakt. Roda JC was daarvoor verant woordelijk: 1-2. Helemaal te recht was de uitslag niet; op ba sis van de tweede helft had AZ meer verdiend. AZ-uit was voor Roda JC nor maal altijd een probleem. Van de 17 wedstrijden die beide ploegen tot nu toe in Alkmaar speelden, hadden de Limbur gers er slechts twee gewonnen. Roda had zich dan ook voorbe reid op een pittig duel, zeker ook gezien de revanchegevoe- lens die bij AZ leefden. De laat ste wedstrijd tussen de ploegen, in Kerkrade, was vorig seizoen immers ontluisterend verloren met 8-2. Tot verbazing van Roda, dat donderdag in de eerste ronde van de UEFA-cup thuis aan treedt tegen Shaktor Donetsk uit de Oekraïne, kwam de ploeg zeer eenvoudig aan twee doel punten. Al in de tweede minuut passeerde middenvelder Doomernik met een fraaie lob AZ-doelman Moens, die te ver voor het doel stond. Twintig minuten later was de voor sprong reeds verdubbeld. Za- farin beantwoordde knullig ver dedigen met een simpele schui ver: 0-2. Éénmaal had AZ pech, toen aanvoerder Van der Luer een bal van de lijn haalde. Maar Van Galen had geen enkele hin dernis meer voor zich toen hij de bal zomaar naast open doel schoot. In blessuretijd maakte de middenvelder dat bijna weer goed, maar zijn schot belandde op de lat. Na rust begon AZ met een sterk offensief, hetgeen al snel kansen opleverde voor Bosman en Huiberts. De laatste mocht proberen een vrije trap in het strafschopgebied te benutten. Bij een scrimmage voor het doel van Kalac besloten enkele Roda-verdedigers ten einde raad maar op de bal te gaan lig gen. Scheidsrechter Oskam gaf een vrije trap en geel aan Van der Luer. Huiberts raakte echter de muur van Roda-spelers op de doellijn. Trainer Vergoossen, die in de eerste helft aanvaller Torma geblesseerd zag uitval len, moest wegens te fel com mentaar leveren naar de tribu ne. Zes minuten later kreeg Hui berts opnieuw een mogelijk heid; deze keer faalde hij niet, 1-2. Nederlands mannenteam t gisteren in Padova op tuigende wijze de finale be- van het Europees kampi- chap hockey. Oranje ver- België met grote cijfers: 7- e Nederlandse treffers kwa- op naam van Piet Hein is (drie). Bram Lomans en Teun de Nooijer. 3nje speelt morgen in de fund e tegen Duitsland, dat En- itraa nd gistermiddag met 4-0 °eg. Nederland bereikte bij gsco ichtste EK voor de zevende in dis de finale. Alleen in 1983 en werd de Europese titel verd. De laatste twee EK-fi- 11; 5 gingen verloren tegen iste'l sland, 3Nm'et °'yillpisch- en wereld- r Pjoen kwam tegen België, eind vorige maand in een •wedstrijd in Nijmegen al met 7-1 verloor van je. nog wel eerst op achter- J- De ploeg van bonds- 1 Maurits Hendriks profi- il e daarna uitstekend van onze |ünte en vrijheid die België •gen helft weggaf. Met bij wervelend spel werd het 'and nog voor de rust op De in Leiden woonachtige Tycho van Meer in duel met de Belg Sebastien Mommens. Nederland won over tuigend met 7-1foto epa een kansloze achterstand gezet (4-1). Na de pauze deed Nederland het lange tijd rustig aan. In de slotfase vielen toch nog drie treffers binnen vijf minuten. Lomans bracht zijn EK-totaal op tien. Daarmee is hij de on betwiste topscorer in Padova. Kees van Wonderen (links) wil de bal door koppen naar Bert Konterman. De Ajacied Ferdi Vierklau probeert ertussen te komen. foto ani De kampioen van Nederland, een team met een stevig fundament, werd gisteren voor het eerst in de nieuwe competitie danig op de proef gesteld, en dat nog wel door een ploeg in de steigers. Ajax kreeg in de volle Are na aanvankelijk een blozend kleurtje op het nieuwe ge zicht en kon zelfs even genieten van een 2-0 voorsprong. Maar in de tweede helft maakte het blosje plaats voor vermoeide grimassen en kon Feyenoord met de kracht van een kampioen orde op zaken stellen: 2-2. amsterdam henk hoijtink Op een vrijdagavond waarop de beide, zo kort na een druk in terlandprogramma, feitelijk niet hadden willen spelen, gaven hun ploegen een opwindend schouwspel ten beste. De over eenkomsten met het treffen, begin augustus, om de Johan Cruijff-schaal waren velerlei. Eén van de verschillen was dat nu Ajax aanvankelijk de over hand had en na rust een ener giek herstel van Feyenoord volgde. Vorige maand was dat andersom. Een late treffer, zo als de winnende van Paauwe destijds (2-3), bleef beide riva len nu bespaard. Toen Feyenoord was terugge komen van een 2-0 achterstand kon het tot genoegen van het meelevende publiek alle kanten op. Invaller Reuser kopte de bal tegen de kruising van het Feyenoord-doel, later vuurde Van Gastel de bal uit een vrije trap tegen de paal en weer even later ontbrak het Winter in de Rotterdamse doelmond aan slagvaardigheid. Er vielen aan weerszijden gaten en overtre dingen die scheidsrechter Van der Ende noopten tot zes gele kaarten, waarvan vier voor Fey- enoorders. Onder hen was ook Cruz, bij wie gisteren toch weer sprank jes van zijn provocerende inslag oplichtten. De Argentijnse spits, fel op de huid gezeten door Verlaat, riep de toorn van het Amsterdamse publiek over zich af. Een kwartier voor tijd werd hij door Beenhakker naar de kant gehaald. De bijdrage van Cruz was zodoende een van de minpunten voor Beenhakker, die zich anderzijds tevreden toonde over het optreden van zijn opnieuw veerkrachtige ploeg na rust. Wouters kon genoegen put ten uit het spel van Verlaat, die tegen Cruz de eerste twijfels over zijn kunsten als mandek ker wegnam. De Ajax-trainer kon bovendien voor het eerst eens duidelijke vooruitgang constateren in de eerste helft en erna zijn hart warmen aan de vechtlust van zijn spelers. Beide coaches konden voorts wijzen op de amusementswaar de van de wedstrijd. De natio nale top kan zich niet meer me ten met de Europese elite. Maar voor de tweede maal in een maand legden Ajax en Feyen oord met hun formaties met drie spitsen een onderhouden de, spannende partij op de mat met, vooral bij Laudrup en later even Kalou, nog altijd hoog waardige staaltjes. Een maand geleden werden de Amsterdammers ook door Feyenoord overrompeld. Na een kwartier was het toen 2-0 voor de kampioen. Gisteren koos Feyenoord, met de con trolerend ingestelde Van Gastel op de plaats van de rustende Deense international Tomas- son, voor een behoudende ope ning. Ajax daarentegen trok be vlogen ten strijde. Het Amster damse elan werd al na zeven tien minuten trefzeker uitge beeld door Knopper. De centra le middenvelder, die als jeugd speler Feyenoorder was, stuur de de bal uit een vrije trap fraai langs de verbouwereerde Du- dek (1-0). Voor de woede van de Feyenoorders over de voor afgaande beslissing van Van der Ende was trouwens iets te zeg gen. Veel kwaads leek De Visser tegen de solerende en vallende Dani niet uit te richten. Pas na de tegenslag kroop Feyenoord enigszins uit zijn schulp, maar doortastend toon de de titelhouder zich voorals nog niet. Opvallend was dat Ajax zich naar behoren wapen de tegen het vleugelspel van de opponent. Zelfs vaak laconieke types als Dani (op rechts) en Arveladze (op links) bleken be reid om hun vleugelverdedigers terzijde te staan. Over de toe wijding had Wouters, zoals meestal in ontmoetingen met de Rotterdamse rivaal, niet te klagen. Feyenoord had aanmerkelijk minder vat op vooral Laudrup, logischerwijs vaak door zijn ploeggenoten opgezocht. De Deen sneed herhaaldelijk langs Paauwe en bracht Machlas tweemaal in kansrijke positie. De tweede keer bewees de Griekse centrumspits de nood zakelijke scherpte nog te mis sen. Los van Konterman rea geerde hij besluiteloos bij een open kans in de doelmond. Machlas was net naar de kant geroepen, Reuser was zijn ver vanger, toen Laudrup Paauwe opnieuw achter zich liet. Wam- berto, ingevallen voor de aan zijn schouder gekwetste Ar veladze, kon de bal bij de verste paal ongehinderd inkoppen (2- 0). De Braziliaan werd uitzinnig geknuffeld door ploeggenoten en bankzitters, die beseften dat Ajax in die fase de controle over het duel al kwijt was. Dat werd ten overvloede in de volgende minuut aangetoond. Kalou eta leerde een glimp van zijn kwali teiten door de bal schuin ach terwaarts af te schuiven naar Bosvelt, die als tegenspeler van Witschge dankbaar kon consta teren dat de weg naar het doel open lag (2-1). Beenhakker herschikte zijn team met een dubbele wissel, uitgerekend ten koste van Bos velt. De met Van Gastel terug gekeerde Van Wonderen be wees zijn waarde als stuwende kracht. Ajax was niet bestand tegen de toenemende druk die enkelen naar adem deed snak ken. Met een rake kopbal toon de Kalou zich uiteindelijk toch van evenveel waarde als Laud rup aan de andere kant (2-2). Ajax: Grim; Nieuvvenburg, Verlaat, Winter en De Cler; Dani (80. Vierklau), Knopper en Witschge; Laudrup, Macnlas (57. Reuser) en Arveladze (46. Wamberto). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen. Konterman en Paauwe; Bosvelt (61. Rzasa), Van Gastel en De Visser; Kalou. Cruz (76. Komejev) en Van Vossen (61. Cairo). SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 10 september. 3-6-12-13-15-19-26-27-31-36 - 37 - 42 - 46 - 55 - 57 - 63 - 66 - 67 - 73 -78. (onder voorbehoud) VOETBAL EREDIVISIE Ajax - Feyenoord 2-2 (1-0). 17 Knopper 1-0. 58. Wamberto 2-0, 60. Bosvelt 2-1. 68. Kalou 2-2 Scheidsrechter; Van der Ende Toeschouwers: 48 000 Gele kaar ten: Winter, Arveladze (Ajax), Paauwe, Cruz, De Visser. Van Gastel (Feyenoord) AZ - Roda JC 1-2 (0-2). 2. Doomernik 0-1, 22. Zafarin 0-2, 69. Huiberts 1-2. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 6594. Gele kaarten: Van Galen (AZ), Van der Luer (Roda JC) Bijzonderheid: in de 64ste minuut werd Roda-tramer Vergoos sen naar de tribunes verwezen wegens aan merkingen op de leiding. Feyenoord 4 3 1 0 10 13- 3 Ajax 4 3 1 0 10 14- 6 PSV 3 3 0 0 9 12- 3 Willem II 3 2 1 0 7 6-3 Roda JC 4 2 1 1 7 7-6 FC Utrecht 2 2 0 0 6 2-0 AZ 3 2 0 1 6 5-4 FC Twente 3 11 1 4 5-4 RKC 3 11 1 4 4-4 Vitesse 3 1114 8-9 Heerenveen 3 1 0 2 3 6-7 Graafschap 2 0 2 0 2 1-1 FortunaS. 3 0 12 14-6 Den Bosch 3 0 12 1 2-7 Cambuur L. 3 0 1 2 1 1-8 Sparta 2 0 0 2 0 1-5 NEC 3 0 0 3 0 5-9 MVV 3 0 0 3 0 5-16 EERSTE DIVISIE Heracles - FC Zwolle 1-1 (1-0). 15. Ten Thije 1-0, 79. Pieren 1-1 Scheidsrechter: 8ossen Toeschouwers: 5.000 Groningen 4 3 0 1 911-7 FC Zwolle 4 2 2 0 8 9-7 ADODenHaag 3 2 1 0 7 5-1 Emmen 4 2 1 1 7 9-5 WV 4 2 1 1 7 7-3 Dordr. '90 4 2 1 1 7 6-4 Veendam 4 2 1 1 7 8-8 Excelsior 3 2 0 1 6 8-5 NAC 4 2 0 2 6 10- 8 GA Eagles 4 2 0 2 6 6-5 Helmond Sp 4 2 0 2 6 6-7 Telstar 3 1114 5-3 Eindhoven 4 1 0 3 3 1-9 Haarlem 3 0 12 1 2-5 Heracles 4 0 13 12-7 Duitsland Bielefeld - Wolfsburg 0 - 0 Rostock- SSV Ulm 2 - 1 DAMMEN Hoogezand. EK. Vierde ronde: Bubbi (Ita) Sijbrands (Ned) 1-1, Wiersma (Ned) - Kirzner (Oek) 2-0, Chmiel (Pol) - Clerc (Ned) 0-2, Leesmann (Est) - Alley (Aze) 1-1, Get- manski (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Boe- zinski - Valneris (Let) 1-1, Cordier (Fra) - Shavel (Isr) 1-1, Gantwarg (WRu) - Schalley (Bel) 1-1. Stand: 1 Sijbrands, Wiersma 6 punten, 3. Gantwarg. Cordier, Boezinski 5. 6 Valneris 4 (uit 3), 7. Shavel. Getmanski, Clerc 4. 10. Georgiev 3 (uit 3), 11. Ch miel, Kirzner, Leesmann, Bubbi 3, 14. Schalley. Aliev2. HOCKEY Padova. EK. Mannen. Halve finales: Nederland - België 7-1 (4- 1). 6. Van der Gracht 0-1, 11. De Nooijer 1-1, 20. Lomans 2-1 (sc), 23. Geeris 3- 1, 30. Geeris 4-1, 59. Lomans 5-1 (sc), 62. Lomans 6-1 (sc), 64. Geeris 7-1 Scheidsrechters: Wolter (Dui), Curti (Ita). Toeschouwers: 2500 Gele kaart 43. Ei kelboom (Nederland), 48. Beunen (Bel). Nederland: Jansen; Lomans, Jazet, Del mee en Van Pelt, Veen, Brinkman en De Nooijer, Van Meer, Eikelboom en Van Wijk. Vliegende wissels: Burna, Geeris, Van der Weide. Duitsland - Engeland 4-0 (1-0). 27. May erhofer 1-0 (sb), 37. Mayerhofer 2-0 (sb). 63. Keiler 3-0, 69. Witthaus 4-0 Scheidsrechters: Von Reth (Ned), Singh (Ina). Toeschouwers: 3000 Plaatsingswedstrijden: Rusland - Wales 3-4 n v, Spanje - Frankrijk 3-0. WATERPOLO Prato. EK, vrouwen. Finale: Italië - Nederland 10-9 (3-1 2- 1-2 2-2, verlenging 2-1) Doelpunten Nederland: Van den Berg, Kuipers. Lei| endekker en Megens 2, Op den Velde 1 Om derde plaats: Rusland - Hongarije 7 5(2-2 1-1 1-1 3-1). WIELRENNEN Ronde van Spanje. Zesde etappe, tijdrit Salamanca - Sala manca: 1Olano (Spa) 46,4 km in 53.32 (52,005 km/u), 2. Ullrich (Dui) 0.57, 3. Casero (Spa) 2.17, 4. Igor Gonzalez Gal deano (Spa) 2.18, 5. McRae (VSt) 2.41, 6. Mauri (Spa) 2.57, 7. Cuesta (Spa) 2 58. 8. Hamilton (VSt) 3.11, 9. Parra (Col) 3.17, 10. Casey (VSt) 3.27, 52 Knaven 5.20, 59 Van der Ven 5.29, 62 De Groot 5.32, 66 Boven 5.53, 70 Moerenhout 6 01, 104. Vierhouten 6.58, 173. Blijlevens 11.25. Klassement: 1. Olano 24.41.57. 2 Uil rich 1 07, 3. Igor Gonzalez Galdeano 2 33. 4. Casero 2.54. 5. Cuesta 3.17, 6 Parra 3.53, 7. Tonkov (Rus) 4.42. 8. Van de Wouwer (Bel) 4 49. 9 Vandenbrouc ke (Bel) 4.56. 10. Heras (Spa) 5.07, 92. Van der Ven 28.43. 97. Boven 29.21. 104. De Groot 29.57, 110 Vierhouten 30.26, 128. Moerenhout 31.48, 159. Knaven 41.23, 169. Blijlevens 48.17. Ronde van Nederland vrouwen. Zesde etappe, eerste deel, Bergeijk - Bergeijk: 1. Rossner (Dui) 79 km in 1.51.31, 2. Van Moorsel (Ned), 3. Hen nes (Dui), 4. Valen (Noo), 5. Vonckx (Bel), 6. Ljungskog (Zwe), 7. Grimberg (Ned), 8. Boyden (GBr), 9. Longenecker (VSt), 10. Van de Vijver (Bel). Zesde etappe, tweede deel, Bergeijk, in dividuele tijdrit: 1. Van Moorsel (Ned) 16,1 km in 21.44 (44,428 km/u), 2. Arndt (Dui) 0.06, 3. Ljungskog (Zwe) 0.33, 4 Emery (VSt) 0.35, 5. Chantal Beltman (Ned) 0.52, 6. Pieters (Bel), 7. Van de Vijver (Bel) 1.01,8 Algelid (Zwe) 1.03, 9 Flatas (Noo) 1.06, 10. Samplo- mus (Can) 1.09. Eindstand: 1. Van Moorsel 16.30.08, 2. Arndt 0.38, 3. L|ungskog 1.10, 4 Ross ner 1.29, 5 Emery 1.38, 6 Melchers (Ned) 1 43. 7. Chantal Beltman 1 54, 8. Pieters 1.55, 9. Van de Vijver 2.03, 10. Algelid 2.05. Ronde van de Toekomst. Negende etappe Pierrefitte-Nestalas Ar- geles-Gazost: 1 Botsjarov (Rus) 156 km in 4.16.33, 2 Flores (Spa) 0.01. 3. Mc- Gee (Aus) 2 14, 4 Trampusch (Oos), 5. Martinez (Spa). 9. Engels. 28. Veneberg 7.12, 91 Van Dijck 34.48, 94. Duijn, 97. Boerman.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23