Krajicek verliest waanzinnige thriller (rajicek blijft een :>ne-slam-wonder' Denen doen Crisis volleybalploeg nog niet over Sport US OPEN 1999 goede zaken Belgen vrezen Oranje niet kNDERDAG 9 SEPTEMBER 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv.-chef janet van dijk. 071-5356463 |Vaterpoloërs twaalfde op EK Órence De waterpoloërs zijn tijdens het EK in Florence als palfde en laatste geëindigd. Nederland verloor het duel om de fde/twaalfde plaats met 8-7 van Slovenië. Harry van der Meer erd topscorer met twee treffers. Oranje was al uitgeschakeld >or de Olympische Spelen. De Nederlandse vrouwenwaterpo- ploeg speelt vandaag in de halve finales van het EK in Prato gen Rusland. JEFA denkt aan maximumsalaris IftiEVE De Europese Voetbal Unie (UEFA) onderzoekt de mo rn jkheden om een maximumsalaris voor spelers in te stellen, fen denkt dan aan de voorbeelden van professionele takken in sport in de Verenigde Staten als American football en bas - jtbal, waar al langere tijd een plafond voor de salarissen is in- Iteld. Ook denkt de UEFA na over nieuwe gelimiteerde trans- tperiodes. Gedacht wordt aan een eerste periode van het eind |n een competitie tot en met 31 augustus en een tweede van (december tot en met 31 januari. artizan - Leeds in Heerenveen renveen De heenwedstrijd in de eerste ronde van de UEFA leer tussen het Joegoslavische Partizan Belgrado en het Engel- i ^eeds United wordt op 14 september op het veld van SC ierenveen gespeeld. Na een verzoek van Leeds bepaalde de iropese voetbalbond UEFA dat het duel op neutraal terrein pest worden afgewerkt. Wegens het conflict in Kosovo is de si- atie tussen Joegoslavië en Engeland nog altijd gespannen, eds ontvangt Partizan op 30 september in Engeland voor de 'ijf gewonden bij voetbalrellen tRscHAU Bij rellen voorafgaand aan de EK-kwalificatie wed- Sjd Polen-Engeland zijn minstens vijf Engelse supporters ge- indgeraakt. De Engelsen raakten in een park in Warschau jags met Poolse fans. De vechtende supporters maakten on- r meer gebruik van messen. De zwaarst gewonde Engelsman jd een messteek in een dijbeen opgelopen. Volgens de politie irden nog twee anderen met een mes verwond. Een dag eer- t al waren aanhangers van beide landen met elkaar in conflict raakt. Na die ongeregeldheden moesten twee Engelsen in het Ikenhuis worden behandeld. jbrands weer op winst igezand Ton Sijbrands heeft zijn voortvarende begin in de ;opese titelstrijd dammen een glanzend vervolg gegeven. Hij in in de tweede ronde met zwart van de Fransman Cordier en jam daardoor met vier punten alleen aan de leiding. De ande- Nederlanders kwamen niet verder dan remise. Rob Clerc, be talen met verlies tegen de Wit-Rus Gantwarg, stelde ietwat te- a met zwart tegen de taaie Italiaan Bubbi, Harm Wiersma lest met wit de Pool Chmiel deling van de punten toestaan. Wereldrecord aces helpt Nederlander niet langs Kafelnikov Yevgeni Kafelnikov sloot van ellende de ogen toen hij op zijn vierde matchpoint serveerde. Het was God zegene de greep voor de Rus in de kwart finale van de US Open tegen Richard Krajicek. In het waanzinnige gevecht over drie uur en twintig minuten was het allemaal aangeko men op de tie-break van de vijfde set. Toen Kafelnikov weer zicht had op de wereld, constateerde hij dat de bal die van zijn racket was vertrokken een ace en een plaats in de halve finale tegen Andre Agassi had opgeleverd. Tegen de man die het wereldrecord aces in een wed strijd gisteravond op 48 bracht, was die ene ace de be slissende: 7-6 (0) 7-6 (4) 3-6 1-6 7-6 (5). in '97 tegen Magnus Norman. Daarbij stuurden de weers- omstadigheden beider voorbe reiding danig in de war. De kwartfinale stond gepland als derde partij. Door een paar spatjes regen liep het geheel flink uit. Omdat de avondsessie door het uitstel in gevaar kwam, werd het duo naar het tweede stadion verwezen. Ka felnikov: „Ik was best geschokt dat we ineens ergens anders moesten spelen. Maar de sfeer was er niet minder om." De reacties van het publiek werden luidruchtiger en inten ser naarmate de strijd zich ont wikkelde. Een paar Nederlan ders getooid met oranje prui ken maakten van het geheel steeds meer een show. Zeker toen Krajicek zich steeds meer aan het returngeweld van Kafel nikov ging ontworstelen. Hoe wel hij 2-0 in sets achterkwam, had hij tot die tijd niet veel fout gedaan. Krajicek bewoog matig in de returngames en toonde technisch wat onvolkomenhe den, maar hij bleef op eigen service op de been. Hij nam de scherpe passings van zijn op ponent, waardoor hij regelma tig in zijn hemd stond, voor lief en volhardde moedig in zijn aanvallende concept. Slechts een dramatische ser- vicegame toen hij bij 5-4 voor de eerste set serveerde, kwam hem duur te staan. Het enige new york gertjan van geen Het is beter afscheid te nemen met een knal, dan zomaar ano niem de zijdeur te verlaten. Tot aan de laatste slagenwisselin gen waren de mensen toege stroomd in het Louis Arm strong Stadion. Naar mate de thriller vorderde, kregen de aanwezige toeschouwers op Flushing Meadows meer en meer door, dat er een wonder lijke wedstrijd bezig was. Bij daglicht begonnen en in de late avond geëindigd. Al de hele week had Kafelnikov geroepen dat er slechts drie personen voor de titel in New York in aanmerking kwamen. Hij, Kraji cek of Andre Agassi. Kafelnikov lijkt gelijk te krijgen. Van de ontmoetingen tussen Krajicek en Kafelnikov worden er te weinig gespeeld. De kraker bood bijna alles wat tennis in teressant kan maken. Tot het laatste punt bleef onduidelijk wie zou winnen. De statistieken achteraf waren compleet onlo gisch. Krajicek won meer pun ten (169 om 167), hij brak Kafel nikov vaker dan omgekeerd (5 om 1) en won meer games (30 om 25). Daarbij leek het record aantal aces onterecht op een te ken van overmacht. Ironisch genoeg verloor de vorige hou der van het wereldrecord, Go ran Ivanisevic (46), ook de wed strijd. Dat was op Wimbledon Richard Krajicek bleef in de kwartfinale van het US Open steken. serviceverlies van de Nederlan der bracht Kafelnikov tot de tie break, waarin hij geen punt liet liggen. Ook in de afsluitende game van de tweede set was Kafelnikov het koelst. „In de eerste set heb ik een psycholo gisch kansje laten liggen", ana lyseerde Krajicek. „Ik had rede lijk veel controle over de wed strijd en werd niet van de baan geveegd. Toen ik in de eerste set bij 5-4 naar de statistieken keek, dacht ik: 'Goh, 70 procent eerste service'. Dat had ik niet moeten doen, want daarna heb ik er niet één meer ingeslagen." Het pleitte voor Krajicek dat hij voor zijn kansen bleef vech ten. Kafelnikov werd moede loos van de bommen die Kraji cek in de derde en vierde set bleef produceren. „In het begin was ik nog fris en kon ik zijn service goed lezen. Maar ik werd wat moe en wat hij deed, was ongelofelijk. Hij bleef ze met 200 kilometer per uur slaan. Ik snapte er al niets van dat ik in de eerste set kon terug- breken naar 5-5", zei de num mer 3 van de wereldranglijst. Het werd uiteindelijk een ace van de Rus, die aan de thriller een einde maakte. Kafelnikov trilde op zijn benen toen hij zijn eerste matchpoint op 6-2 had verprutst en Krajicek via twee aces tot 6-5 zag naderen. „Ik had het geluk dat het publiek bleef schreeuwen, zodat ik ge dwongen werd mijn tijd te ne men en nog eens diep kon ademhalen. Daarna was het al les of niets", sprak hij. Wellicht was de kracht waar mee hij die adem uitblies ge noeg om dat laatste beetje extra snelheid aan de bal te geven. Het geeft in ieder geval aan, dat statistieken niet tellen in het tennis. Waar het op neer komt, is wie het laatste punt maakt. En dat weet Krajicek sinds die memorable avond in New York weer al te goed. et zijn kwart finale plaats Ie US Open heeft Richard jcek een eerste stap gezet nog iets te redden van zijn ten. Na de nederlaag van Nederlander tegen Yevgeni- Inikov deed hij iri ieder gé^~ h één Grandslam-toernooi zich spreken. Het kan de pat zijn voor een sterk laat- pvartaal, dat hem voor de jde keer op rij en de derde 'in totaal in de top 10 laat Igen, maar het is te weinig iemand wiens eerzucht er reikt dan die ene Wim- pn-titel. Voorlopig blijft eek zo een, wat de Ameri- in noemen, 'One-Slam- per'. rliezen van iemand die za- |g met Andre pi gaat uit en wie de We aanvoer- jvan de we- anglijst is, is schande, is niet abnor- I in een we- waarin de ihillen zo zijn, dat er 199 maar liefst vijf verschil- b spelers tot de hoogste po- jkonden reiken. Naast Pete pras bestegen Kafelnikov, pi, Patrick Rafter en Carlos a dit jaar een of meerdere in de troon. Wie Marcelo I (1998) er nog bijrekent i tot de conclusie dat een llang op topniveau spelen Vereiste is om voor een kor- il 's wereld beste te zijn. )k Krajicek stond begin mei iet punt het ultieme doel - iet winnen van een Grand i - te verwezenlijken. Hij jde achttiende man in het [zijn geweest. Dat hij zulks en graveltoernooi in Duits- moest verwezenlijken, kte de zaak een stuk lasti- en zelfs onmogelijk. Het Qt niet weg dat hij, behou- zijn optreden op de Au- tn Open waar hij slechts tweede ronde reikte, een ïtige eerste drie maanden iet seizoen kende. Krajicek in Londen en een paar we- endt en Bollegraf in halve finale ken later in Key Biscayne. Het bleek echter niet een aanloop naar meer. Op Roland Garros en op Wimbledon, het toernooi dat hij in '96 won, bleef hij ver uit de buurt van de kwart finales. In andere toer nooien bleek hij niet in staat om meer dan twee rondjes te winnen. Hij daalde van num mer vier naar twaalf op de we reldranglijst en met zijn zelfver trouwen was het zo slecht ge steld, dat hij in New York vrees de voor de tegenstand van Phil lip King, een junior. Niettemin sloeg hij zich op Flushing Meadows naar de kwart finale. Revanches op Lo renzo Manta (Wimbledon) en Vince Spadea (Parijs), alsmede een zege op land genoot John van Lottum brachten hem tot de laatste acht. Kra jicek wor stelde niet meer als een beginner en kwam met mi nimale inspanning steeds ver der. Op het moment dat er echt geschiedenis geschreven kon worden, bleef hij echter steken. Een tennisjaar draait feitelijk om drie dingen: de Grand Slams, de Davis Cup en de nummer één-positie. Slechts één kwart finale in één van de vier grote toernooien is te wei nig voor een wereldtopper. In de Davis Cup kon hij niet glori ëren door Nederland naar een overwinning op Frankrijk lei den. In het degradatieduel te gen Ecuador wil hij dat niet, omdat het duel zijn voorberei ding op het indoor-seizoen in de war stuurt. Daarbij is de kans om de mondiale nummer 1 te worden dit jaar tot nul pro cent gereduceerd. Krajicek kan zijn laatste seizoen van het mil lennium grotendeels als mis lukt beschouwen. GERTJAN VAN GEEN RIJSWIJK ANP Jon-Dahl Tomasson is voor even de held van Denemarken. De Feyenoorder hield gisteren via een treffer zijn land in de ra ce om de kwalificatie voor EU RO 2000. De Denen wonnen na een spectaculair duel uit bij Ita lië met 2-3. Scheidsrechter Dick Jol gaf tegen het eind van de wedstrijd rood aan de Italiaan Giannichedda en de Deen Wieghorst. De thuisploeg dacht met 2-0 voor veilig te zijn, maar onder schatte de Deense veerkracht. Na de treffers van Fuser en Vieri brachten Jörgensen, Wieghorst en Tomasson een voor de De nen heel wat draaglijker stand op het bord: 2-3. Voor de Italia nen was het geen ramp, voor de Denen juist noodzaak. De Scandinaviërs, in de groep tweede achter de Italianen, hebben nu nog wel concurren tie van Zwitserland, maar zijn dichtbij een playoffwedstrijd. Italië blijft aan kop en heeft kwalificatie nóg in eigen hand. Spanje, Zweden en Noorwe gen plaatsten zich voor EURO 2000. Zij voegen zich bij Tsje chië en de organisatoren Ne derland en België, die allemaal EK 2000 GROEP 1 Zwitserland - Wit-Rusland 2-0 (0-0). 68 en 86 Turkyilmaz 1-0 en 2-0 Italië - Denemarken 2-3 (2-1). 10. Fuser 1-0, 34. Vieri 2-0, 39. Jörgensen 2-1 (strafschop). 57. Wieghorst 2-2, 63. Tomasson 2-3. Rode kaart: 81. Wieghorst (Denemarken), 88. Gian nichedda (Italië). Italië 7 4 2 1 14 13- 5 Denemarken 8 4 2 2 14 11-8 Zwitserl. 7 3 2 2 11 7-5 Wales 7 3 0 4 9 7-14 WitRusland 7 0 2 5 2 4-10 GROEP 2 Noorwegen - Slovenië 4-0 (3-0). 15 Istenic 1 - 0 e.d, 17. Iversen 2-0, Solsk|aer 3-0, 67 Leonhardsen 4-0. Rode kaart: 55. Istenic (Slo- Noorwegen 9 7 1 1 22 19- 8 Slovenië 9 5 2 2 17 12-11 Letland 9 3 4 2 13 12-10 Griekenl. 8 2 3 3 9 8-8 Georgië 9 1 2 6 5 7-16 Albanië 804 4 4 6-11 Noorwegen gekwalificeerd GROEP 3 Duitsland - Noord-lerland 4-0 (4-0). 2. Bier- hoff 1-0, 16. Ziege 2-0, 33. Ziege 2-0, 45. Zieee 4-0. - Turkije 1-1 (1-0). 3 Epureanu 1-0, itchu 1-1. al zeker zijn van deelneming. Zweden verzekerde zich via een magere zege uit bij Luxem burg (0-1) van een ticket naar Nederland en België. Niclas Alexandersson was de gevierde man: hij trof na 39 minuten Warschau niet langs Polen te doel. De strijd om de tweede raken: 0-0. Engeland is nu uit- plck in groep 5 gaat tussen Po- gespeeld en staat op dertien len en Engeland. De Engelsen punten uit acht duels. Het is nu brachten zichzelf echter nog afhankelijk van de uitslag van meer in de problemen door in Zweden - Polen. orkanp >n Bollegraf heeft in New tijdens de US Open met Amerikaanse dubbelpart- icole Arendt de halve fina- reikt van het vrouwen- elspel. Het als vijftiende atste koppel hoefde daar voor nauwelijks iets te doen. Bij de stand 2-5 in het voordeel van hun als twaalfde geplaatste tegenstandsters Mary Pierce (Frankrijk) en Barbara Schett (Oostenrijk) gaf Pierce op. De opponenten van Bollegraf en Arendt in de halve eindstrijd zijn nog niet bekend. OPEN Sn enkelspel, kwartfinales: pkov (Rus/3) - Krajicek (Ned/12) 7-6 §66364 A®ass' tVSt/2) - Escude Sn. dubbelspel, halve finales: #hi/Paes (lna/1) - Prinosil/Olhovsky «s) 6-4 6-3, Lareau/O'Brien (Can/VSt/11) - Björkman/Byron Black (Zwe/Zim/7) 6-4 7-6. Vrouwen, kwartfinale: Davenport (VSt/2) - Pierce (Fra/5) 6-2 3-6 7-5. Serena Wil liams (VSt/7) - Seles (VSt/4) 4-6 6-3 6-2. Vrouwen, dubbelspel, kwartfinales: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/15) - Pierce/S- chett (Fra/Oos/12) 2-5 opgave Pierce wiener neustadt edwin alblas Het Nederlands volleybalteam is nog niet uit zijn lijden ver lost. Na twee wedstrijden op het Europees kampioenschap in Oostenrijk past slechts de pijnlijke constatering dat de olympisch kampioen van 1996 van alle glans is ontdaan en de status van weleer in de nabije toekomst onbereikbaar blijft voor de huidige ploeg. In een poging de teloorgang af te rem men zullen alle mogelijke re medies tegen het licht moeten worden gehouden De identiteitscrisis van Oranje duurt nu al bijna een jaar. De beroerde resultaten in de voor bije elf maanden hebben niet de gewenste ommekeer teweeg gebracht, talloze praatsessies evenmin. Ook de terugkeer van spelverdeler Peter Blangé, die niet deelnam aan het teleur stellende WK (zesde plaats) en het bedroevende optreden in de World League (laatste in de groep), leidde nog niet tot een verbetering van de resultaten. Verliezen van Frankrijk én gis teren met 3-2 van Tsjechië (25- 19 20-25 25-17 23-25 16-18) kan moeilijk anders worden uitgelegd. Oranje is nu zelfs veroordeeld tot het spelen van troostwedstrijden om de plaat sen vijf tot en met acht. Voor de misstappen in het voorbije jaar werden altijd wel excuses aangedragen. Bij het WK scheurde Richard Schuil op een cruciaal moment zijn enkelbanden af en tijdens de World League kregen de vakan ties van de internationals voor rang en ontbrak de door bondscoach Toon Gerbrands eerder afgeserveerde Oegst- geestenaar Peter Blangé. Pas toen captain Bas van de Goor een signaal afgaf, ging Ger brands op .de knieën voor de 34-jarige spelverdeler. Blangé's motivatie om de na tionale ploeg de helpende hand toe te steken was de hon ger naar nog een olympische medaille. Het sierde de in Italië gelouterde volleyballer dat hij na de twee zeperds in Wiener Neustadt direct verkondigde nu niet zijn handen van het zwalkende Oranje af te trekken. Dat er iets moet gebeuren om de ploeg weer op het pad der successen te krijgen is Blangé ook wel duidelijk. Hij doet de zer dagen ongetwijfeld zijn zegje binnen het mentaal ge knakte gezelschap in Wiener Neustadt, maar Blangé ken nende zal hij niet schromen om een stap verder te gaan. Koud na de aankondiging van zijn rentree in de ploeg pleitte Blangé onverbloemd voor de terugkeer van Henk-Jan Held en Olof van der Meulen, die tot nu toe weigerden. Blangé zal zich ongetwijfeld af vragen en onderzoeken of de weigering van die twee ex-in ternationals iets met de aanwe zigheid van Gerbrands heeft te maken. En zo ja, of het dan zin heeft om Toon Gerbrands te slachtofferen. „Dat is beleid van TVN (stichting Top Volley bal Nederland, red), maar als ze mij om mijn mening vragen dan ben ik bereid die te ge ven", zei hij gisteren. Blangé besefte dat er wel een alterna tief moet zijn. „Wat zijn de consequenties? Is een jaar voor de Spelen niet te laat?" De crisis van het huidige Oran je heeft te lang geduurd om nog te veronderstellen dat de wederopstanding slechts van kleine dingetjes afhangt. Oran je wacht nog een loodzwaar olympisch kwalificatietraject en als het tij niet wordt gekeerd haalt de olympisch kampioen Sydney niet eens. Kandidaten om het van Ger brands over te nemen zijn er niet te veel. Arie Selinger, Bert Goedkoop en Joop Alberda hebben allemaal hun eigen verleden. Van die drie is wel licht Goedkoop de enige die in het opkalefateren van de ploeg een uitdaging ziet. De andere twee hebben met een ander team meer bereikt dan ze met het huidige Oranje kunnen be werkstelligen. Niet onbelangrijk is hoe de be langrijkste internationals te genover een nieuwe man staan. De macht van Peter Blangé en Bas van de Goor bij de nationale ploeg moet niet worden onderschat. Het heeft geen zin om die leiders tegen de haren in te strijken, want zonder hun inbreng is het team helemaal nergens. De kop van Gerbrands laten rollen ziet Bas van de Goor vooralsnog niet als de oplos sing. „Op dit niveau moet je niet afhankelijk zijn van de coach. Hij hoeft die ballen er niet in te slaan", redeneerde hij na afloop van de marteling te gen Tsjechië. Maar schijnbaar kan Gerbrands zijn spelers er evenmin toe bewegen om dat dan zelf te doen. Tijdens de afwezigheid van Blangé is niettemin ook Van de Goor tot de conclusie gekomen dat zijn wil om te winnen bo ven alles gaat. Bovendien zei Gerbrands eerder dit jaar dat op weg naar Sydney alles is ge oorloofd. Hij is pienter genoeg om te begrijpen dat het ter dis cussie stellen van zijn positie daar ook onder valt. 76.1 Duitsland 7 6 0 1 18 20- 4 Turkije 7 5 1 1 16 15- 6 Finland 7 2 1 4 7 9-12 N.-Ierland 7 1 2 4 5 3-15 Moldavië 8 0 4 4 4 7-17 GROEP 4 IJsland - Oekraïne 0-1 (0-1). 43. Rebrov 0-1 (strafschop). Andorra - Rusland 1-2 (1-1). 22. Onopko 0 1 39. Ruiz 1-1 (strafschop). 57. Onopko 1-2 Armenië - Frankrijk 2-3 (1-1). 6. Mikaelyan 1- 0, 45. Djorkaeff 1-1 (strafschop). 67. Zidane 1-2, Laslandes 1-3, 90. Shakhgeldyan 2-3. Rode kaart: 89. Dehu (Frankrijk). Oekraine 9 5 4 0 19 13- 3 Rusland 9 6 0 3 18 21-11 Frankrijk 9 5 3 1 18 14- 8 IJsland 9 4 3 2 15 10- 4 Armenië 9 1 2 6 5 5-15 Andorra 9 0 0 9 0 3-25 GROEP 5 Polen - Engeland 0-0. Rode kaart: 84. Batty (Engeland). Luxemburg - Zweden 0-1 (0-1). 39. Alexan dersson 0-1. Zweden 7 6 1 0 19 8- 1 Polen 7 4 1 2 13 12- 6 Engeland 8 3 4 1 13 14 - 4 Bulgarije 7 1 2 4 5 3-8 Luxemburg 7 0 0 7 0 2-20 Zweden gekwalificeerd GROEP 6 Israël - San Marino 8-0 (3-0). 25. Benayoun 1 0. 38 Mizrahi 2-0, 40 Revivo 3-0. 46. Benay oun 4-0, 68 Revivo 5-0, 70. Benayoun 6-0. 84. Sivilia 7-0, 89 Abuksis 8-0. Rode kaart: 75. Selva (San Marino). Spanje - Cyprus 8-0. Spanje 6 5 0 1 15 31 5 Israel 7 4 1 2 13 25- 6 Cyprus 6 4 0 2 12 11-10 Oostenrijk 7 3 1 3 10 16-19 San Marino 8 0 0 8 0 1-44 GROEP 7 Hongarije - Azerbeidzjan 3-0 (3-0). 28 Sebok 1-0, 5)Egressy 2-0. 35. Sowunmi 3-0. Roemenië - Portugal 1-1 (1-1). 37 Mie 10. 45. Figo 1-1 Slowakije - Liechtenstein 2-0. Roemenië 9 6 3 0 21 22- 3 Portugal 9 6 2 1 20 29 4 Slowakije 9 4 2 3 14 11- 9 Hongarije 9 3 3 31214 7 Azerbeidz. 9 1 1 7 4 6 25 Liechtenst 9 1 1 7 4 2-36 GROEP 8 Malta - lerland*2-3 (0-2). 13 Keane 0-1, 20. Breen 0-2, 61. Said 1-2, 68. Carabott 2-2 (strafschop), 72. Staunton 2-3. Macedonië - Joegoslavië 2-4. Joegoslav. 7 5 1 1 16 16- 6 Ierland 7 5 0 2 15 13- 5 Kroatië 7 4 2 1 14 1 1 7 Macedonië 7 2 1 4 7 12-13 Malta 8 0 0 8 0 6-27 GROEP 9 Tsjechië - Bosnlë-Herzegovina 3-0 (1-0). 26. Koller 1-0, 59. Berger 2-0 (strafschop) 2 0, 67. Poborsky 3-0. Estland - Schotland 0-0. Faeröer - Litouwen 0-1 (0-0). Tsjechië 9 9 0 0 27 24 5 Schotland 8 3 3 2 12 11 10 Estland 9 3 2 4 11 14 13 Litouwen 9 3 2 4 11 8-13 Bosnië 8 2 2 4 8 10 15 de Faeröer 9 0 3 6 3 4-15 padua frank kalisvoor dit toernooi nog tegen mijn coach gezegd dat we hier bij de eerste viei gaan eindigen. Daar zitten we nu bij, maar ge noegen met een vierde plek neem ik niet." Want België heeft kwaliteiten. Behalve Dewamme zijn de voormalig Witrus Vitaly Kho- polov, Mick Beunen (komend seizoen actief voor Tilburg), strafcornerspecialist Jean Wil- lems en de lange centrumver dediger Philippe Vanhemelen de kurken waarop de in het geel gestoken Rode Duivels drijven. Nederland is gewaarschuwd zegt de 22-jarige Dewamme. „We hebben een goede verde diging, een uitstekende keeper en een gevaarlijke strafcomer. Kortom alles wat nodig is om een wedstrijd te winnen." De 7- 1 nederlaag in Nijmegen tijdens de voorbereiding tegen Neder land was een vergissing stelt Dewamme. „Het was aan het einde van de voorbereiding. We waren niet geconcentreerd." „Geloof me. We zijn zeker niet kansloos tegen Nederland." Ge rald Dewamme zegt het met zijn Mare Overmars glimlach. Zoals verwacht bereikten de hockeyers van België gistermid dag de halve eindstrijd van het EK door met 5-3 te winnen van Zwitserland. Het leverde na afloop koste lijke taferelen op zoals een ere rondje en een paar zweefdui- ken voor de matig bezette tri bune. Dewamme vierde een ei gen feestje. De Belg in dienst van Oranje Zwart speelde zijn honderdste interland. „Zelfs mijn Nederlandse vrienden van Oranje Zwart wensten mij per fax succes." Twee jaar geleden toog hij naar Eindhoven om zijn spel te verbeteren. „Ik heb veel vorde ringen gemaakt. Ook op tac tisch gebied heb ik veel geleerd. Dat probeer ik ook over te brengen op de ploeg. Ik heb

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23