Krajicek lijkt weer op kampioen Van Moorsel zet de zaken recht in incidentrijke etappe A) Sport Nederlandse waterpoloërs niet naar Sydney Hans Plas iG 7 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 »erd vierde op UCI-ranglijst \g* Michael Boogerd is op de ranglijst van de intematio- (UCI) gestegen van de vijfde naar de vierde Hagenaar heeft 1785 punten. De Fransman Laurent gaat met 2814 punten aan de leiding. De Amerikaanse Lance Armstrong volgt met 2233. Erik Dekker een behoorlijke sprong op de lijst. De nummer twee van de van Nederland ging van de 70ste naar de 47e positie. s Meyer weg bij FC Twente Hans Meyer is met onmiddellijke ingang opgestapt Twente. De 56-jarige Duitse oefenmeester treedt vandaag st bij Borussia Mönchengladbach, dat vorig jaar uit de degradeerde. Meyer tekent een contract dat hem tot zomer van 2001 aan de voormalige Duitse topclub bindt, van Meyer, die op op 15 januari 1996 in dienst bij club trad, liep aan het einde van het seizoen af. een worden voorlopig waargenomen door Fred Rutten, stent-trainer. Het bestuur van FC Twente bekijkt de ko- weken of het nodig is een opvolger voor Meyer aan te Rutten beschikt over het Nederlandse trainersdiploma, ook door de spelers naar voren zijn geschoven als op- Meyer. erland in halve finales Het Nederlands mannenteam heeft zich bij het EK r in Padova vroegtijdig geplaatst voor de halve finales, won ook de vierde groepswedstrijd. De ploeg van ;oach Maurits Hendriks versloeg Frankrijk met 4-0. De kwamen op naam van Stephan Veen, Bram Lomans lit strafcomers) en Tycho van Meer. De vierde overwin- Oranje viel te klein uit. Nederland had een groot over- dwong ook veel kansen af. De olympisch- en wereld- was evenwel slordig in de afronding. Nederland sluit ïg de groepsronde af tegen Engeland, dat eveneens nog puntverlies is. Op basis van een beter doelsaldo heeft aan een gelijkspel genoeg om de eerste plaats in groep A e stellen. tree Schumacher weer uitgesteld Het is steeds onzekerder of Michael Schumacher dit a nog in het wereldkampioenschap formule-1 terugkeert, itser moest gisteren zijn rentree na onderzoek in het zie- voor de zoveelste keer uitstellen. Schumacher kan ook Prix van Europa, 26 september op de Nürburgring actie komen. Daarna volgen nog twee races in Azië: Ma- 17 oktober) en Japan (31 oktober). Het is de vraag of de i-coureur zich aan deze trip waagt. Het herstel van zijn reuk gaat langzamer dan hij had gedacht. Schumacher zelfs wat geforceerd bij zijn test vorige week woens- Monza. Dep van Dierckxsens afgewezen De tuchtraad van de Belgische wielerbond heeft het van Ludo Dierckxsens tegen zijn schorsing van zes afgewezen. De renner kreeg de straf omdat hij na een in de Ronde van Frankrijk had verklaard een verbo- iddel te hebben gebruikt om een knieblessure te behan- De leiding van de ploeg van Dierckxsens, Lampre, nam g daarop uit de Tour de France. ;else bond laat Christie vrijuit gaan De Britse atletiekbond UK Athletics heeft Linford ie vrijgesproken van het gebruik van het verboden middel olon. Volgens een speciale commissie van drie leden kan orden uitgesloten dat de stof deel uitmaakte van een toe- voedingsupplement. De 39-jarige sprinter, die ondanks rugtreden als actieve atleet zo nu en dan in actie bleef ko- reageerde positief op een dopingcontrole na een indoor- rijd op 13 februari in Dortmund. Hij ontkende direct cate- h zijn toevlucht te hebben genomen tot verboden midde- werd in 1992 olympisch kampioen op de 100 meter het jaar daarop de wereldtitel. st wint tweede rit te» De Duitser Marcel Wüstlieeft de tweede etappe van nde van Spanje gewonnen. De rit ging van Alicante naar ete over een afstand van 206 kilometer. De Fransman Jac- bleef leider in de algemene rangschikking. Wüst was erkst in de massasprint. De Italiaan Zanini werd tweede, ujn landgenoot Lombardi en de Australiër McEwen. De rlander Jeroen Blijlevens werd vijfde. FLORENCE ANP De Olympische Spelen van Syd ney zijn voor de Nederlandse mannenwaterpoloploeg een utopie gebleken. Door een forse nederlaag tegen Joegoslavië Ce- li) werd de formatie maandag tijdens de EK in Florence op de zesde en laatste plaats van de groep gedrukt. Oranje had bij de eerste vier moeten eindigen om in aanmerking te komen voor het olympisch kwalifica tietoernooi volgend jaar mei. Door een slechter doelsaldo moest Nederland de rivalen Duitsland en Roemenië voor rang verlenen. De Roemenen verbaasden met een zege van 10-8 op de nog ongeslagen kop loper Spanje, dat al zeker was van de eerste plaats en enkele van de betere spelers op de tri bune hield. Nederland speelt nog om de elfde plaats tegen Slovenië. De nationale ploeg begon niet slecht. Weliswaar werd het al snel 2-0 voor Joegoslavië, maar even later was het 3-2 voor Nederland door treffers van Havenga, Van der Meer en Booy. De productieve eerste periode werd afgesloten met een gelijke stand: 4-4. Daarna was het gedaan met de tegenstand van de Nederlan ders. Joegoslavië, dat slecht aan het toernooi was begonnen, kon zich geen nieuwe misstap veroorloven en schroefde het tempo op. Maar liefst tweeën- eenhalve periode lang kwam Nederland niet meer aan sco ren toe. Pas bij 10-5 kon Zuid- weg het leed iets verzachten. De Nederlandse vrouwen werden op ondubbelzinnige wijze eerste in de groep. In Pra- to werd Frankrijk met 27-3 ver pletterd. Nederland had een grote uitslag nodig om Italië op doelsaldo achter zich te hou den. Met snel en beweeglijk spel werd het zwakke Frankrijk al snel murw gespeeld. Bonds coach Mensink was vooral te vreden over de discipline van De metamorfose van Richard Krajicek begint langzaam de vormen aan te nemen van een tekening van Escher. Als twijfelaar eerste klas verscheen hij aan de start van zijn negende US Open. Nu hij de kwartfinales in New York heeft bereikt via weer een simpele driesetszege - ditmaal was Vince Spadea geen serieuze tegenstander - ontwaken er binnen hem weer trekjes van een kampi oen. „Het gaat de goede kant op", sprak Krajicek na af loop. mer 23 van de wereld. Dat, ter wijl de Nederlander met angst en beven de confrontatie tege moet had kunnen zien. Spadea waste hem op Roland Garros in de tweede ronde nog de oren (6-1 6-2 6-4) en leidde in onder linge duels met 3-2. Krajicek: „Maar het was net als tegen Manta. Ik wilde niet twee keer achter elkaar op een Grand Slam van dezelfde jongen ver liezen. Ik was van het begin af scherp." Spadea zat er na zijn kansloze missie als een dood vogeltje bij. Hij zocht naar zijn woorden, maar bleef vaak in zijn gedach ten hangen. „Tactisch speelde ik slecht en ik was moe van de lange wedstrijden die ik hier voor speelde. Ik bewoog als een..., ja, wie weet wat. Ik kan het niet bedenken. Ach, ik kan een miljoen oorzaken beden ken waardoor ik heb verloren, maar het komt erop neer dat ik slecht speelde en hij niet", sta melde Spadea. Hij kon wel bo gen op het mooiste punt van de wedstrijd. Een service met een snelheid van 214 kilometer per uur retourneerde hij soepel langs Krajicek. De Muiderberger sloeg zes tien aces en een veelvoud aan servicewinners. „Hij speelde niet zo slim. Elke keer stapte hij naar binnen als ik naar buiten serveerde. Het was een tip van Rohan (Goetzke, zijn coach red,) dus die mag ik een com pliment geven op tactisch ge bied." Slechts één keer leverde hij zijn opslag in toen Spadea in de derde set van 2-0 naar 2-1 brak. Het bleek een incident, al gaf Krajicek toe aan het einde toch licht nerveus te zijn ge weest. „Ik win gewoon, maar ik kan toch nog wel twijfels heb ben." Morgen treft hij, weer in het Arthur Ashe Stadion, Yevgeni Kafelnikov. De Rus won moei teloos van vriend en voormalig NEW YORK GERTJAN VAN GEEN Voor zover Krajicek niet meer meetelde voor een serieuze gooi naar een tweede Grand- slam-titel sinds zijn Wimble- don-zege in '96, kan niemand er nu meer omheen. Ook hijzelf niet, al was er na zijn overwin ning (6-2 7-6 (3) 6-2) wel weer die slag om de arm. „Ik ben eerder blij dan verbaasd", zei hij. „Na Wimbledon heb ik alles van me af gegooid. Ik heb al leen extreem lang moeten wachten op een beloning voor mijn werk in de training." De partij tegen Spadea was de showtopper van de avond in het Arthur Ashe Stadion, dat 23.000 plaatsen telt. Hoewel niet helemaal gevuld produ ceerden de aanwezige toe schouwers een hels geluid. Met het oorverdovende lawaai van de opstijgende vliegtuigen van af La Guardia Airport werd zo een sfeertje gekweekt, dat Kraji cek wel aanstaat. Met de min derheid van het publiek op zijn hand stelt Krajicek als doel om de rest van het gevolg stil te krijgen. „Tegen een publiekslie veling spelen is wel leuk", zei hij al eerder deze week. Vince Spadea is er zo één. De 25-jarige, in Chicago geboren, Amerikaan kreeg vurige bijval tijdens de wedstrijd, die voort durend door Krajicek werd ge domineerd. „Uit zijn eigen 'box' bleven ze tot het eind toe schreeuwen", aldus Krajicek. Dat het geluid enigszins ver stomde in de derde set, kwam niet alleen doordat het publiek vanwege de overmacht van Krajicek de kaken op elkaar hield. Na de gewonnen tiebreak in de tweede set keerden veel mensen terug naar huis in de wetenschap dat het nooit lang meer kon duren. Ze moeten teleurgesteld zijn geweest in het verweer van de Amerikaan, nog altijd de num- landgenoot Andrei Medvedev (7-6 6-2 6-1) en meldde met stellige overtuiging dat de titel op Flushing Meadows dit jaar gewonnen zou worden uit het rijtje Agassi, Krajicek en hijzelf. Krajicek, die de laatste drie duels van Kafelnikov won, rela tiveerde die stelling. „In de bo venste helft zitten nog genoeg gevaarlijke jongens. Kuerten en Martin, om nog maar te zwijgen van Pioline." Daarmee doelde hij op de kansloze nederlagen, die hij te gen de Fransman leed in onder andere de laatste Daviscup- ontmoeting in Nïmes. Dat Kra- de speelsters, die geen moment verslapten. De snelle uitvallen vormden een belangrijk wapen. Ingrid Leyendekker werd met zes treffers topscoorster. Karin Kuipers en Daniëlle de Bruin deden met vijf doelpunten nau welijks voor haar onder. Na twee rustdagen speelt Ne derland donderdag in de halve finale vermoedelijk tegen het fysiek sterke Rusland. Leyen dekker is daar niet bij omdat ze dan in Nederland het huwelijk van haar broer bijwoont. jicek zijn gevoel voor humor weer met de buitenwacht gaat delen, is een teken dat hij lekker in zijn vel zit. De weg is nog lang en grillig als hij is, kan de stemming zo omslaan. Maar een tweede meesterwerk na zijn Wimbledon-titel lijkt zo langza merhand wel in de maak. Olie-sjeik wil geld kwijt aan Sparta ROTTERDAM GPD Een olie-sjeik uit Dubai heeft het oog laten vallen op Spar ta. Teneinde enige bekend heid te verwerven in West- Europa zou deze welgestelde inwoner van het oliestaatje een voetbalclub willen opko pen, zo meldt een toonaan gevend Engelstalig dagblad uit Dubai. Overigens heeft Sparta concurrentie van de 1. FC Köln en Manchester City.In tegenstelling tot de Rotterdamse ploeg spelen die echter niet in de nationa le eredivisie. De sjeik wil kiezen uit Sparta, FC Köln en Man chester City omdat ploegen die deelnemen aan de Champions League te duur zijn geworden. Met een an dere toonaangevende club zou de sjeik ook al tevreden zijn. Hij zou met ingang van het volgend seizoen bereid zijn vijftig miljoen gulden in de uitverkoren club te ste ken. Wat betreft Sparta zou hij het nog doorlopende contract met de Goudse wil len afkopen. De krant meldt tevens dat de onderhandelingen met Sparta Rotterdam al in volle gang zouden zijn. „Het klinkt allemaal heel erg spannend," zegt voorzit ter Jan Bossink, „maar ik weet van niets. „Het hele verhaal lijkt me uit de lucht gegrepen. Ik ken geen sjeiks en helemaal niet uit Dubai." Novotna stopt NEW YORK DPA Jana Novotna heeft haar af scheid als tennisprof aangekon digd. De Tsjechische verldaarde tijdens een persconferentie in New York dat 1999 haar laatste jaar is. Novotna, een van de weinige service-volley-speel sters bij de vrouwen, won in haar carrière 24 toernooien. Haar fraaiste zege was die op Wimbledon in 1998. bers test in rmule 3000 ECHT ANP tijan Albers gaat testen Formule 3000. De au- is uitgenodigd om september een officië- te rijden bij het Buil Formule 3000 Ju- team. De Formule 3000 1 laatste klasse voor de I. Buil heeft Christijan contract aangeboden", :e zijn broer toe. „In test kunnen beide par- bekijken of ze elkaar be- Maar er is ook inte- van andere teams, moet straks de keuze maken." )ers won zondag de elf- )nde van het open Duit- 3 kampioen- p op de Oostenrijkse LANGERAAR PETER VAN DER HULST Met de brede glimlach die hem zo eigen is, aanschouwt Gianni Romme de verrichtingen van zijn vriendin Mariëlle van Scheppingen in de Holland La- dies Tour. „Ze zit er nu nog goed bij, maar ik denk dat ze straks wel een paar plaatsjes is afgezakt", zegt hij tegen enkele aandachtig luisterende toe schouwers, onder wie schaats- maatje Bob de Jong. Van Scheppingen is niet bang voor de eindsprint, verzekert de vriend van. „Ze kan heel goed sprinten, alleen beseft ze dat zelf niet helemaal. Ze mist dat grrrrr-gevoel", drukt de wereld kampioen op de schaats zich op een voor hem bekende wijze uit. De voorspelling van Romme komen een ronde later uit. Bij de fnassale sprint in de kern van Langeraar is Van Scheppin gen aanvankelijk in geen velden of wegen te bekennen. Ze is een van de rensters die hinder on- dervindt van een grote valpartij in het peloton op nog geen kilo meter van de finish. Als een schots die van een ijsberg af valt, breekt een deel van de groep uit. Zon vijftien rijdsters komen in volle vaart hardhan dig op de straatklinkers terecht. Voor het thuispubliek zou het mooi zijn geweest als Astrid van Tol in haar eigen woonplaats het succes voor de ploeg af had kunnen maken. „We hebben wel aan Astrid gedacht, maar alle ontsnappingen werden ge counterd", zegt Van Moorsel op het ereschavot. Astrid van Tol komt uiteinde lijk als 56ste binnen, tien plaat sen voor Van Scheppingen. „Je kan de klok erop gelijk zetten. Als je met zo'n grote groep naar de finish gaat, dan is er wel een valpartij", zegt de renster die zich achter het vallende pact ophield. „Ik moest zelfs van de fiets af om door te kunnen. Het ging vandaag ook ongelooflijk hard. We reden met een snel heid van ruim 42 kilometer per uur." Voor aanvang van de koers kreeg ze de opdracht mee om in de tussensprints ploeggeno ten Leontien van Moorsel en Debby Mansveld van dienst te zijn. Het was ook nodig dat er wat ging gebeuren binnen de formatie van ploegleider Mi chael Zijlaard. „We hebben gis teren een harde bespreking ge had en dat heeft geholpen. We hadden als ploeg wat steekjes laten vallen. Ik pakte gisteren zes seconden bonificatie, maar in de finale laten we Judith Arndt wegrijden. We hadden dat niet in de gaten, een foutje. Een aantal rensters had een slechte dag, maar gelukkig heb ben we ons goed herpakt." Van Moorsel heeft zo haar achter stand op de Duitse Arndt terug gebracht tot acht seconden. Derde staat de landgenote van Arndt, Petra Rossner. Toch zit bij de drie koploop- sters in de ogen van Van Moor sel niet de topfavoriet voor de eindzege. „De nationale ploeg van Van Poppel heeft de hele tijd in de bergen gezeten, dan moet je in Tegelen en in Val kenburg laagvliegen. Lukt dat niet dan moeten ze zich gaan schamen", legt de wereldkam- 'REBORD i. Trekking van maandag 6 sep- PRIJSVRAGEN Helmond Sp 4 2 0 2 6 6-7 Telstar 3 1114 5-3 TOP 4 1 1 2 4 3-7 Volendam 4 1 1 2 4 5-10 RBC 4 1 0 3 3 5-7 Eindhoven 4 1 0 3 3 1-9 Haarlem 3 0 12 12-5 Heracles 3 0 0 3 0 1-6 Veendam 1-3 (0-2). 16. Henar •op) 0-1. 24 Henar 0-2. 62 Oos- 81. Blaauw 1-3. 3 2 1 0 7 8-6 4 2 1 1 7 9-5 4 2 1 1 7 7-3 3 2 0 1 6 8-5 HOCKEY Padova. EK mannen. Groep A: Nederland - Frankrijk 4-0 (1-0). 29. Veen 1-0, 39. Lomans 2-0 (sc), 40. Van Meer 3-0, 54. Lomans 4-0 (sc). Scheidsrechters: Saladino (Arg), Budasz (Pol). Toeschouwers: 250. Nederland Jansen; Lomans, Jazet, Del- mee en Van Pelt; Veen, Brinkman en De Nooijer; Van Meer, Eikelboom en Van Wijk. Vliegende wissels: Buma, Geeris, Van der Weide, Van Heeswijk Stand: 1. Nederland 4-12 (19-2), 2. En geland 4-12 (17-2), 3. Frankrijk 4-6 (9- 14), 4. Rusland 4-6 (11-18), 5. Polen 4- 0 (8-16), 6. Ierland 4-0 (4-16). Neder land en Engeland geplaatst voor halve fi- Groep B: Duitsland - België 6-2 (2-1). Stand: 1. Duitsland 4-10 (17-4), 2 Bel gië 4-9 (11-11), 3. Spanje 3-4 (8-6), 4. Zwitserland 3-4 (6-8), 5. Wales 3-1 (3- 8). 6 Italië 3-0 (3-11). WATERPOLO Prato. EK, vrouwen. Groep B: Nederland - Frankrijk 27-3 (9-2 6-0 6-0 6-1). Doelpunten Nederland: Leyendekker 6, Kuipers, De Bruin 5, Quint 3, Overdam, Op den Velde 2, Hiemstra, Van de Berg, Van der Weiden en Megens1. Italië - Griekenland 7-5. Eindstand: 1. Nederland 3-5 (43-14), 2. Italië 3-5 (32-14), 3. Griekenland 3-2, 4. Frankrijk 3-0. Nederland in halve finale, Italië en Griekenland spelen kwalificatiewed- Groep A Rusland - Duitsland 8-4, Hon garije - Spanje 10-4. Eindstand: 1. Hon garije 3-6, 2 Rusland 3-4, 3. Spanje 3- 2. 4. Duitsland 3-0. Hongarije in halve finale, Rusland en Spanje spelen kwalifi catiewedstrijd. Florence. EK, mannen. Groep B: Joegoslavië - Nederland 11-6 (4-4 2-0 2-0 3-2). Doelpunten Neder land: Booy 2, Havenga, Zuidweg, Uri en Van der Meer. Nederland zesde en laat ste in de groep, uitgeschakeld voor het olympisch kwalificatietoernooi. Neder land speelt nu om de elfde plaats tegen Slovenië. Roemenië - Spanje 10-8. Duitsland - Rusland 7-6. Eindstand: 1. Spanje 5-8, 2. Rusland 5-6,3. Joegoslavië 5-5 (36- 23). 4. Duitsland 5-5 (26-29), 5. Roe menië 5-3 (29-32), 6. Nederland 5-3 (33-43). Spanje, Rusland, Joegoslavië en Duitsland naar kwartfinale Groep A: Hongarije - Slowakije 13-6, Kroatië - Griekenland 9-6. Stand: 1 Hongarije 5-9, 2. Kroatië 5-8, 3. Italië 4- 5, 4. Griekenland 5-4, 5. Slowakije 5-2, 6. Slovenië 4-0. Hongarije, Kroatië, Ita lië en Griekenland naar kwartfinale. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Tweede etappe, Alicante - Albacete: 1 Wust (Du.) 206 km in 4 46 05'(43.204 km/u), 2. Zanini (Ita), 3 Lombardi (Ita), 4. McEwen (Aus), 5. Blijlevens (Ned), 6 Hunter (ZAf), 7. Traversom (Ita), 8. Tu- ricchia (Ita). 9. Dean (NZe), 10. Planck- aert (Bel), 27. Vierhouten, 41. Boven, 95. Van der Ven, 100. De Groot, 122. Moerenhout, 147. Knaven. Algemeen klassement: 1. Durand (Fra) 9.31.14, 2. Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.02, 3. Olano (Spa) 0.03, 4 Hunter, 5. Cuesta (Spa) 0.04, 6. Lafis (Zwe), 7. McEwen, 8. Niermann (Dui). 9. Martin Perdiguero (Spa) 0.05, 10. Hoj (Den) 0.06, 50. Moerenhout 0.19, 52. Van der Ven, 58. De Groot 0.21, 64. Boven 0.23, 113. Vierhouten 0.33, 127. Blijle vens 0.37, 181. Knaven 1 54, Ronde van de Toekomst. Vijfde etappe St. Prouant - Montbron: 1 pioene tijdrijden de druk bij bondscoach Jean-Paul van Poppel. „Ik heb al tijden geen berg meer gezien. Ze kunnen mij ook pijn doen", zegt ze na afloop van de incidentrijke etappe. Zo moest Saskia van Duren - doorgaans niet een van de meest nette sprintsters - voor onderzoek naar het ziekenhuis. Zij heeft bij de massale valpartij vermoedelijk haar schouder blad gebroken. Melanie Mans veld zakte na de finish in elkaar. Door vochtgebrek was ze aan het einde van haar Latijn. Voor de tweede opeenvolgende dag werd ze met een infuus weer op de been gebracht. En ook de bezemwagen is niet ver schoond gebleven van tegen slag. De chauffeur heeft op de Paradijsweg eerst een boom omver gereden en vervolgens een huis geramd. En Van Scheppingen? Zij moet het met de troostende woorden van vriend Gianni Romme doen. US OPEN Nazon (Fra) 221 km in 5.06.41, 2. Re- nier (Fra) 0.02. 3. Joly (Fra) 0 04. 4 Sweet (Aus). 5. Ruskis (Lit), 28. Vene- berg, 31. Engels. 40. Van Dijck, 70. Duijn, 103. Boerman. Klassement: 1. Le Boulanger (Fra) 16.01.47. 2. Landis (VSt) 0.47, 3. Lu- dewig (Dui) 3.10, 4. Osa (Spa) 3.12, 5. Berges (Fra) 3.43, 24. Veneberg 5.26, 42. Van Dijck 6.28, 51. Engels 6.51, 78. Duijn 9.23, 113. Boerman 25.15. Ronde van Nederland, vrouwen. Tweede etappe, Langeraar - Langeraar: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 110 km in 2.43.28, 2. Grimberg (Ned), 3. Valen (Noo), 4. Brunen (Ned), 5. Beltman (Ned), 6. Bollerud (Ned). 7. Boyden (GBr), 8. Vonckx (Bel). 9. Mansveld (Ned), 10 Rossner (Dui) Klassement: 1. Arndt (Dui) 6.12.19, 2. Zijlaard-Van Moorsel op 0 08, 3 Rossner 0.14, 4. Grimberg 0.16, 5. Valen 0.22, 6. Melchers (Ned), 7. Van Kuik (Ned) 0.23, 8 Mansveld, 9. Vonckx 0.26, 10 Van de Vijver (Bel). ZEILEN Punta Ala (Ita). WK Star. Stand na twee races: 1Doyle/Olsen (VSt) 7 punten, 2. MacDonald/Bjorn (Can) 11.3. Grael/Ferreira (Bra) 11,19. Wentholt/Houweling (Ned) 49, 29. Dou- ze/Geysen (Ned) 69. New York. US Open. 29 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Pioline (Fra) - Wes- sels (Ned) 7-6 7-5 4-6 7-6. Kuerten (Bra/5) - Ivanisevic (Kro) 6-4 6-2 6-4, Rusedski (GBr/9) - Woodruff (VSt) 7-5 3-6 6-3 6-4, Martin (VSt/7) - Larsson (Zwe) 6- 3 opgave Larsson wegens knieblessure, Haas (Dui/14) - Arazi (Mar) 6-7 6-3 6-4 7- 6, Novak (Tsj) - Santoro (Fra) 6-1 6-0 5-1 opgave Santoro, Dosedel (Tsj) - Jonsson (Zwe) 7-6 7-6 6-3, Norman (Zwe) - From- berg (Aus) 4-6 6-3 6-1 6-3 Vierde ronde: Krajicek (Ned/12) - Spadea (VSt) 6-2 7-6 6-2, Agassi (VSt/2) - Cle ment (Fra) 6-4 6-4 6-3, Kafelnikov (Rus/3) - Medvedev (Oek) 7-6 6-1 6-0, Escudé (Fra) - Rios (Chl/10) 6-2 6-3 7-5. Vrouwen. Vierde ronde: Hingis (Zwi/1) - Sanchez (Spa/10) 6-4 7-5, Venus Williams (VSt/3) - Fernandez (VSt) 2-6 6-1 6-0, Se les (VSt/4) - Capriati (VSt) 6-4 6-3, Pierce (Fra/5) - Appelmans (Bel) 6-3 7-6, Serena Williams (VSt/7) - Martinez (Spa/16) 4-6 6-2 6-2, Schett (Oos) - Likhotsjeva (Rus) 6-0 6-1, Huber (Dui) - Mauresmo (Fra/15) 6-4 6-4. Davenport (VSt/2) - Halard (Fra/9) 6-1 6-2. De bal rolde nog niet of de re gionale voetbalwereld werd al opgeluisterd door het eerste conflictije). Hans van der Plas, linksback van Quick Boys, al ja renlang aanvoerder van zijn elf tal en zeventien jaar lid van de A-selectie was op zijn besluit om te stoppen teruggekomen. Hij was echter niet meer wel kom in het eerste en/of tweede elftal van zijn club. Hans was boos omdat hij niet meer mee mocht doen, trainer Cees Tem pelaar was boos om de commo tie die ontstond, terwijl hij net dacht van Van der Plas af te zijn. En de buitenwacht gniffelt om de onhandige wijze waarop Quick Boys dit probleem oplost; of liever gezegd, niet oplost. Het was natuurlijk niet verstan dig van Hans om te stoppen ter wijl hij in z'n hart wel wilde doorgaan. Maar iemand die de club 17 jaar in de A-selectie heeft gediend, heeft bijgedragen aan de grootste successen van de club, mag na enige tijd best te rugkomen op een besluit en doorgaan met voetballen. Cees Tempelaar hoeft Van der Plas natuurlijk niet meteen in het eerste te zetten. De trainer heeft inmiddels tivee andere goede kandidaten voor de posi tie van linksback. Het is logisch dat die voorgaan. Als Hans van der Plas als nummer drie in de rij wil plaatsnemen, moet hij kunnen aanschuiven. Dat bete kent dat hij voorlopig in het tweede dient te spelen. Nu mag hij van de technische staf ook bij de reserves niet mee doen. Tempelaar gebruikt daar voor het argument dat Hans 'te dominant' is. Dat dat niet goed is voor de jonge spelers. Eigen aardig, meestal vinden trainers het ideaal wanneer jongeren ge coacht worden door ouderen. Zou Hans van der Plas, direc teur van een groot schildersbe drijf, niet over de leidinggeven de capaciteiten beschikken om een tweede elftal op sleeptouw te nemen? Nog daargelaten dat Hans van der Plas, vorig seizoen een van cle besten bij Quick Boys, bij blessures of schorsingen nog een hele bruikbare kracht is voor het eerste elftal. Wonderlijk is het dat het be stuur van Quick Boys in deze zaak geen commentaar geeft en de kwestie heeft doorverwezen naar de technische staf. Een trainer die wellicht aan z'n laatste seizoen bezig is en een technisch manager die tot voor kort vooral opviel door als KRVer Quick Boys 2 leeg te ro ven, hebben dus de regie in han den. En het bestuur van de club ziet toe hoe een speler, die de ti tel mr. Quick Boys kreeg toebe deeld, als een nummer aan de kant wordt gezet. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19