itte weerhoudt 'Vlietlopers' van toptijden Trigon debuteert op hoogste niveau met verlies ssets rooit het fet eigen mensen Uljee op Zolder naar zege Sport Softballers Alphians hervinden spelvreugde Dijkje Tornado's in finale Europa Cup Bogerd en Van Oyen derde IDAG 6 SEPTEMBER 1999 LEIDEN PIETER VAN DER VLIET Door een dubbele overwin ning (3-0 en 6-2) op Thamen bewezen de softballers van Al phians zichzelf een grote dienst. Concurrent Domstad Dodgers haalde slechts twee punten tegen Storks, waar door de Alphenaren als eerste eindigden in de kampi oenspoule. Door dit resultaat speelt Alphians komend weekeinde de eerste van een serie 'best-of-five' op eigen veld tegen Thamen, dat als vierde eindigde. ,,Op papier is Thamen de zwakste tegenstander, maar we zijn gewaarschuwd", zei catcher Glynes Kenepa na af loop. „We weten dat ze met Tuti Rumai een klasse pitcher in huis hebben, maar ook dat hij erg snel uit z'n spel te ha len is, als het hem tegenzit. Ik ga er vanuit dat we de finale halen en tegen Domstad Dod gers gaan uitmaken wie kam pioen van Nederland wordt". De criticasters hebben alle maal ongelijk. Alphians speelt gewoon om de hoofdprijs en dat was bij aanvang van dit seizoen helemaal niet zeker. Het gekrakeel is achter de rug en de spelvreugde is terug. Coach Stanley Boutisma lacht in zijn vuist en weet dat al zijn spelers dolgraag voor de titel gaan. Bij Thamen begon Alphians sterk, omdat Rumai niet als startende pitcher op het wed strijdformulier stond, maar Paya Boekhouder. Met deze tactische zet probeerde Tha men zand in de ogen van de Alphenaren te strooien. Een ijzersterk gooiende Shannon van den Bergh ging Alphians voor in de strijd, terwijl de slagploeg op tijd haar werk deed en Boekhouder het na kijken gaf. De 3-0 eindstand was dan ook terecht. In het tweede duel begon Rumai voor Thamen met wer pen, maar kreeg geen grip op de ontketende Alphense ploeg. Vanaf 2-2 wisten de gasten de ballen goed te raken en uit te lopen naar 4-2. Rumai had het niet naar zijn zin en liet zich vervangen. Dat betekende tevens het einde van de Thamense illusies op een overwinning. Een home run in de slotfase van Loeti Bernardino betekende 6-2 en een eerste plaats op de eind rangschikking. gelijkop met de voormalige veldkampioen en stonden na rust (7-7) zelfs even voor door een goal van Tim van der Horst. Deze 9-8 voorsprong ging ech ter in de tegenaanval verloren en acht minuten later was de wedstrijd gespeeld (9-13). De verdediging was in deze fase te afwachtend, wat door de gerou tineerde tegenstander be kwaam werd afgestraft. „Wij hebben teveel goals weggege ven, omdat wij de verkeerde keuzes maakten. Bovendien misten wij scherpte in de aan val. Je schiet wel vaak op de mand, maar als de bal er niet doorheen gaat, is het toch een slecht schot", oordeelde Schal - lenberg. Ook invallers Inge Homberg en Dimitri IJzerman konden de ploeg niet meer op sleeptouw nemen, zodat er met 12-18 werd verloren. TOP behaalde een degelijke 20-15 overwinning op Avanti. De Sassenheimers lieten af en toe het tempo uit hun aanval len zakken, anders hadden zij gemakkelijker kunnen winnen. Zij gaven op deze manier hun tegenstanders de kans om na 9-5 tot 10-9 en na 16-9 tot 16-12 terug te komen. Steven Baart werd door zijn vakgeno ten steeds goed in stelling ge bracht en kon zodoende met elf doelpunten uitgroeien tot de man van de wedstrijd. Hij stel de tezamen met Peter Boeren in de slotfase alsnog orde op zaken. De enige minpunten wa ren het missen van twee straf- worpen en het uitvallen van Pe tra Niekerk met een lichte knie blessure. De start van De Danaïden was niet hoopgevend, want binnen drie minuten stond het 3-0 op het gravelveld van ZKV (Za). De formatie van Aart van der Werf herstelde zich voor beeldig en had bij de rust de zaak al rechtgezet (6-7). De ploeg trok in de tweede helft het initiatief geheel naar zich toe door rustig naar de beste kansen toe te werken. Verder liet de verdediging zich niet verleiden om fysieke persoon lijke duels aan te gaan. Barbro Heijman (2), Arne Heijman, Martijn van der Meer en Erik de Vries bouwden de voorsprong uit naar 7-12, wat de basis werd voor een verrassende 13-9 winst. Tijdens de eerste helft raakte Crescendo ruim achter op Fu- tura, omdat de tweede aanval moeizaam op gang kwam met drie goals in vijf optredens voor de vijandelijke paal (9-14). Het begon na de pauze wel te lo pen, zodat de spanning nog te rugkeerde. Ilone Kooloos (3), Gertjan Hensing (2), Sylvia Baak, Linda Meijers en Peter Baak verkleinden het gat tot twee punten tussen 13-15 en 17-19, maar daar bleef het bij: 18-21 eindstand. Pernix speelde bij Vrienden schaar (H) ondanks alle blessu res bijna op volle sterkte, alleen deden Ineke van der Vegte en Bert Vanhaelen mee voor Karen Arnoldus en André Vanhaelen. De ploeg van Peter Kuipers had drie keer een voorsprong van twee punten (2-4, 7-9 en 10-12), maar kon deze niet vasthouden. Twee treffers van Bert Vanhaelen leken alsnog de beslissing te brengen (14-16). In de ruim bemeten blessure tijd kon de thuisclub echter nog op gelijke hoogte komen: 16-16. Sjoerd van der Kooij maakte vijf doelpunten. Slechts één helft kon Tempo in het spoor blijven van Fortis. Marcel Haagsman (4), Margriet Lemkes, Marcel Kerseboom en Edwin Visser zetten een 5-2 achterstand zelfs om in een 7-9 voorsprong. Deze lijn werd niet doorgetrokken, omdat er teveel plaatsfouten werden gemaakt bij het opzetten van de aanval len. Het duurde dan ook 26 mi nuten alvorens Lemkes de tien de treffer liet aantekenen (15-10). De malaise in de aan val leidde dan ook tot een 18-12 nederlaag. De eerste ontmoeting tussen Madjoe en Fiks in competitie verband was vrij eenzijdig, zo als de 14-27 eindstand al aan geeft. De Oegstgeestenaren be slisten het duel tussen de 24ste en 35ste minuut door hun zui verheid en sterke afvang opti maal uit te buiten. Bovendien hadden zij verdedigend geen moeite om het statische spel van de Rijnsburgse aanvallers te onderbreken. Marleen Boom gaard, Matthijs de Visser (2) en Saco de Visser breidden in deze periode de 5-7 voorsprong uit tot 5-12. Daarna was de tweede helft een formaliteit. Matthijs de Visser (9), Theo Vreeken (8) en Marleen Boomgaard (4) wa ren de grote gangmakers bij de bezoekers, terwijl bij de thuis club enkel Remco van den Meeberg (6) en Peter Star (2) meer dan eens scoorden. In de andere streekderby Fluks-Velocitas bleef de span ning veel langer gehandhaafd. Het achttal uit Leiderdorp zette de aanvallen steeds goed ruim op en dicteerde van begin af aan het scoreverloop. Remco Glasbergen (2), Elsbeth de Mooij en André Wallinga zorg den zelfs voor een verschil van drie punten (5-8 en 6-9). De Noordwijkers zetten een in haalrace in met goals van Petra Both, Ramses Duindam en Ar jen Kuipers, maar bleven steeds een doelpunt achter. Zij misten op 8-9 met een strafwoip nog de beste kans op een gelijkma ker. Drie minuten voor tijd maakte Glasbergen met zijn vijfde doelpunt aan alle onze kerheid een einde: 9-11. KZ Leiden had bij GKV (H) met een betere afwerking meer kunnen bereiken dan een 16-10 nederlaag. De Leidse derdeklas ser hield lange tijd aansluiting door doelpunten van Arwin Ak- se (3), Mark Zierikzee (2), Jolan- da de Boer, Brenda van Leeu wen en Steven Kalkman (9-8). Vervolgens viel de aanval echter stil, want enkel Patricia Derksen had in het slotkwartier nog twee keer succes. Eddy Dubbel deman viel uit met een rugbles sure. g« ice in ilspel ;uter, jk in mogf eke K die jakob dekker Drukke tijden voor de Neder landse autosportliefhebbers. Op zaterdag reden in het Belgi sche Zolder naast de Alfa's 156 voor de gelijknamige Challenge ook de Formule Fords. Gaby Uljee begon de Alfa race vanuit een tweede startpositie. Team genoot Frank Kerseboom ver trok vanaf de eerste plek, maar gaf de Alphense ruim baan en kon achter de zwarte Alfa van de Alphense aan sluiten. „Tij dens de race verschakelde ik me nog een keer verklaarde Uljee na afloop. „Maar achteraf bleek dat Frank ook een keer te zijn overkomen. Na de vierde ronde sprak ik mezelf nog eens toe en kon vervolgens een gaat je slaan, dat uiteindelijk in de overwinning resulteerde." Ker seboom werd tweede en heel verrassend legde Ferry Duiven voorde uit Noordwijkerhout be slag op de derde plaats. „We hebben in de afgelopen races weinig geluk gekend. Door nu heel secuur en lang te zoeken naar de afstelling van ieder on derdeel in de auto hebben we toch nog weer de nodige verbe teringen kunnen doorvoeren. Die zijn nu gerealiseerd en niet zonder succes zoals je ziet", al dus Duivenvoorde. Berend Gesman van het Vers- aTel Rialto team uit Alphen aan den Rijn kwam niet verder dan de tweede ronde. Er liep olie uit een kapotte stuurbekrachti- gingspomp, met een slippartij tot gevolg. Overigens bestaat er nog steeds onduidelijkheid over de resultaten van Gaby Uljee en Frank Kerseboom tijdens de Al fa race in het Marlboro Masters Weekend. Beiden zouden een tijdstraf hebben gekregen - waardoor ze flink stuk zakken in het dagklassement - maar de rijders zelf zijn daarvan nog niet officieel op de hoogte ge steld. Uljee en Kerseboom zijn daarover zeer ontstemd. Sandra van der Sloot boekte tijdens het (door 40.000 toe schouwers bezochte) racefesti val op Zandvoort opnieuw een overwinning in de Radio 538 Citroen Saxo Cup. „Het ging ze ker niet zo gemakkelijk als an ders. Ik moest er keihard voor knokken. Zo werd de eerste rij bezet door Debbie Loogman (tevens beste dame, red.) en Michel Schaap uit Valkenburg Zij stonden voor mij en zeil stond ik naast Jaap van Lagen Aanvankelijk heb ik het heel even aangekeken om daarna toe te slaan. Maar Debbie kwam net zo hard weer terug en ook de anderen lieten zich niet onbetuigd. Ik liep nogal wat schade aan mijn auto op. Ik was dan ook blij met de over winning", aldus de Alphense. Tevreden was ook Bert Ploeg uit Noordwijkerhout. Tevreden met het sportieve verloop van de Libertel DTCC race en tevre den met zijn resultaat in de tweede race. Daarin pakte hij een derde plaats achter win naar Cor Euser (Carly Motors BMW) en de Dutch Carisma van Tim Coronel. De Alphe naar, die in beide races vanaf pole position vertrok, eiste in de eerste race ook al een twee de plaats voor zich op. leiden der tegen PBC Fulda. In het laatste duel met The Hustler werd het opnieuw 4-0 voor de Leide- De poolbiljarters van Dijkje Tornado's hebben naars. Samen met groepswinnaar PBC Fuld i zich geplaatst voor de eindronde van de Europa komt Dijkje Tornado's - nummer twee van de Cup. De Leidse ploeg versloeg in de eerste wed- poule - op 24 en 25 oktober opnieuw in actie. De strijd van de voorronde Roode Lieuw met 4-0. finale van de Europa Cup wordt dan in Hoens- Daarna ging het team met dezelfde cijfers tenon- broek gehouden. trapse korfbalclubs zijn be- wen<n begonnen aan de ttFfi veldcompetitie. Spor- usffeon behoorde tot de vijf T die begonnen met een °mrfeg. De nieuwe hoofd- 'nkwam tegen Nic. zuiver- en verloor met 12- De Danaïden> Fiks en ledlis begonnen wel met jrwinning, terwijl Pernix k^(ten deelde met Vrien- Boaar (H). Trigon had zich toegedicht tegen nenendat bij de tegenstander Taco Poe^stra was i, 4Bt. Het achttal van Peter jiberg moest Arnoud tuY missen, die door een i. Rfeurde enkelband min- 5fcn maand aan de kant me# vervanger Johan ter 3.tpeelde goed mee en ^Ul4neteen de eerste ach- I weg (0-2, 2-2). De Lei- i gingen in het vervolg leimSj slechtste wedstrijd lonk het herhaalde- de Voorschotense taat. Met 26 graden lermometer was de dér 'feditie van de Vliet- één voor zonaan- doorzetters. ponder dat de over- bij de mannen j lar Marokkaan Aziz die volledig afge- de hitte het best ind. Op de tien kilo- borgden Ronald van :$f (AAV '36) en Erika Bilt voor een dub- ;ionale zege. illandhrEN x ïrtleever f'Jcords, wel een mooie bitterende omstandig- Meianjoor het publiek op de itense terrasjes gaan ïaal niet gepaard met prestaties. Veel recre- ld£dden dat ingezien en hdanks de goede ver- Van Leiden Atletiek de aan een tripje strand, s de winnende 1.11.01 !J!gra, drie minuten bo- irr i -j larcoursrecord, een tijd rzen mag. Vooral om- 1 Den Haag wonende 2 avond ervoor in olland al een andere had gewonnen. „Dat snelheidstest over zes rtelde de topfitte Ma- laconiek. „Vandaag* om de inhoud. Veer s' s vanuit Den Haag lek- I^J-Co by en jk dat 1.10 enoeg zou zijn. Omdat i.45 ui ;b staan, is dat niet erg Voor Bougra stonden tte-ra idstrijden in het kader Paai echt belangrijke: de lubkampioenschappen Oostirathon, waarin hij vol- zvi|ek dient te starten, deklasseerde alle te- ers in Voorschoten, de lopers op de tien 10,3) kilometer. Kou- Ronald de Graaf ging nd van start, maar tegelijk gestarte Boug- di een paar kilometer {ch dulden. Toen de nich even vergiste in de alm (V kster 21. N-SOA r-ZWL ng/R Marco van der Heiden. „Onze ambities moeten niet te hoog worden ingeschat. Handhaven is ons motto en gaandeweg de competitie willen we groeien naar een hoger niveau. We heb ben niets te verliezen, alleen is het natuurlijk niet de bedoeling dat we er direct weer uit vlie gen. Je speelt nu tegen clubs als Den Haag en DIOK, clubs waar je vroeger naai' ging kijken. Dat is nu ook een uitdaging. Iedere wedstrijd is voor ons een avon tuur." De woorden van Van der Hei den worden beaamd door vice- voorzitter Leo van Leeuwen. „Spelen op dit niveau is wat el ke rugbyclub wil, maar je moet wel aanpoten. Vaak zie je dan dat er gekeken wordt of er bui tenlandse spelers gehaald kun nen worden, maar daar geloven wij niet in. Wij moeten het heb ben van onze eigen mensen. Zo is Bassets opgericht (1978, red.) en zo is het nog steeds. Alleen in uiterste nood, bijvoorbeeld bij langdurige blessures, zullen we misschien van dit standpunt af wijken. Maar vooralsnog geen Nieuw-Zeelanders of Zuid-Afrikanen bij Bassets." Het spelen in de ereklasse - heeft uitstraling op de club, vindt Van der Heiden. „Naast Ter Leede, spelen wij ook op het hoogste niveau en dat mer ken we binnen Sassenheim. Er Martijn Stougje uit Hellevoet sluis. Mattijs Wassenburg (Nieuw-Vennep) en Bogerd passeerden kort achter dit duo als zesde en achtste de eind streep. Ook veteraan Piet Kralt (LWV Swift) schreef een bronzen po diumplaats op zijn erelijst bij. De Rijnsburger verscheen sa men met recreanten en NW- B-renners aan de start in Nu mansdorp. Ton van Duijvenbo de (Noordwijk) en de Zoeter woudse Suzanne de Goede (LWV Swift) drukten hun wiel daar respectievelijk als vierde en vijfde (bij de nieuwelingen -dames) over de meet. Noord- wijker Piet de Ridder finishte direct voor 'Swift-cyclosportiel René van der Salm (Woubrug- ge) als vijfde in Dordrecht. zorger an 25 rture van het nieuwe :oen in de hoogste lan- fdeling is het Sassen- Bassets slecht beko- egenstander Roosen afgelopen seizoen na n van promotie/degra- strijden in de ereklasse was met 15-36 een groot. Toch wil Bas- direct bij de pakken 6-216^n' ,,F)e k°P er a^ en Syb i direct waar we aan liet speler/coach Per- lermeer na afloop we- zullen de komende horst 51 'Cs eens °P een r')tie van iter maatregelen nemen", ie: G. Di ssenheimse rugbyclub 7?el veel vertrouwen aan 6-2 6-3«tuur in de ereklasse. Al De Ruift- eerder speelde het in ens/GTP^' maar vloo8 er bei" in - t vsjt weer uit. Nadat die f/m. varjtn het begin van vorig werd teruggebracht van slechts acht clubs, tussen de de rest van de ere- Je moet als goede huize komen handhaven. De vraag in de ereklasse i ook gerechtvaar- ervaring opdoen wat onze mogelijkhe- zegt assistent-coach Bassets speler/coach Perry Noordermeer (met bal) gaat op avontuur. De veelvoudig international kon niet voorkomen dat zijn ploeg in de seizoensopening met ruime cijfers van Roosendaal verloor. foto loek zuyderduin komen meer mensen naar onze wedstrijden en niet alleen uit de buurt, maar uit de wijde om trek. Kijk, rugby is een moeilijke sport, maar in Sassenheim wel geaccepteerd. Dat heeft met aanzien te maken. Wat dat be treft hebben we veel zin in het nieuwe seizoen". In de wedstrijd tegen Roo sendaal werd de realiteit snel duidelijk. Binnen een half uur stonden de Sassenheimers al met 3-22 achter, zonder maar een moment in de wedstrijd te zijn geweest. In de tweede helft gooide Bassets het restje schroom van de schouders en kwam het werkrugby van het afgelopen seizoen naar boven. Alleen veel te laat om nog iets aan de grote achterstand van 15-36 te doen." DIOK verging het in Amster dam een stuk beter. De Leide- naars hadden tegen de plaatse lijke AC met 11 -37 een makkie. Na een flitsende start, en een 0- 14 voorsprong, ging het gas eraf en kwamen de hoofdstedelin gen nog redelijk dichtbij, 11-14. „Het tempo moest wel naar be neden, anders hadden we dit nooit vol gehouden", zei nieuwkomer Chris de Wal na afloop. „De hitte was enorm." Na de rust duurde het nog tien minuten voordat de Leide- naars de verdediging van Am sterdam onder de voet liepen. Met try's van Nils Dirkse, Iain Krysztofiak, Alex Keijzer en de afscheid nemende Brandon Tracey bleef de teller bij 11-37 stil staan. Erika van de Bilt maakt dankbaar gebruik van de extra verversingspost die al na drie kilometer was opgesteld voor de lopers van de Vlietloop in Voorschoten, foto loekzuyderduin splitsing tussen de afstanden, was hij meteen de aansluiting kwijt. „Geen punt", vond De Graaf. „Ik wist al dat hij de hal ve marathon deed." Echte hin der had hij ook niet ondervon den van de vele fiets- en wan delrecreanten op het parcours langs de Vliet: „Welnee, dat is lekker sfeervol en bovendien was iedereen heel gediscipli neerd." Hoewel Boügra dus op tien kilometer al sneller doorkwam dan De Graaf finishte, was de Koudekerker tevreden met de overwinning. In de tweede helft werd hij op de huid gezeten door Marcel Kijkuit uit Har- dinxveld-Giessendam. „Ik voel de dat hij in mijn nek zat", al dus De Graaf. „Maar ik kon zijn aanval afslaan." Volgens de oud-wielrenner is dat te danken aan de goede zomer die hij ach ter de rug heeft. „Voor het eerst in de vier jaar dat ik nu hard loop bij AAV '36, heb ik een he le zomer kunnen trainen en wedstrijden lopen zonder dat ik geblesseerd ben geraakt." Over twee weken moet dat leiden tot een snelle wedstrijd over tien Engelse mijlen tijdens de Dam tot Damloop, waarin De Graaf start voor een team van zijn werkgever, de Bloedbank. Voor Erika van de Bilt was de inzet van de Vlietloop een heel andere. „Mijn voet is nog steeds niet helemaal hersteld", aldus de Leidse, die haar baan- seizoen door de blessure in het water zag vallen. „Ik plan mijn wedstrijden, maar moet meteen stoppen als ik wat voel." In Voorschoten was de opdracht rustig te lopen, maai' Van de Bilt voelde zich sterk. „Halver wege 17.40 is eigenlijk iets te snel, maar het ging lekker", al dus de Leidse pupil van Lex van Eek van der Sluis. „Pas op ne gen kilometer kreeg ik het zwaar." Van de Bilt trekt haar plan pas na de competitiefinale van haar club Leiden Atletiek. „Voor hetzelfde geld sla ik de rest van de najaarswedstrijden over en ga ik me meteen voor bereiden op het crossseizoen. Blijkbaar was het tijd voor een pechjaar na een paar goede sei zoenen." Arjan Bogerd is verrassend als derde geëindigd in de 60 kilo meter lange Ronde van Veldho ven-dorp. De 18-jarige junior van de Leidse wielervereniging Swift moest gistermiddag alleen twee regelmatige podiumpak kers - Theo Eltink (Westel- beers) en Erwin van Leijen (Ewijk) - voor zich dulden. Dezelfde klassering als de renner uit Koudekerk aan den Rijn werd even eerder op de dag veroverd door Hillegom- mer Arie van Oyen. Hij toonde zich sterk tijdens de Centrum ronde van Goor (60 kilometer). Van Oyen was afgelopen zater dag ook al succesvol in Poel dijk. Daar sprintte de junior naar de tweede plaats achter

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25