r Leede :eft dure nnten weg pordwijk pas vlak voor d langs Strijen: 1-2 Rijnsburgse Boys staat op de rails Lisse weigert met traditie te breken Voetbal Beter voetballend Scheveningen verslaat Katwijk in blessuretijd EK-deelnemer strijkt mogelijk in Lisse neer -)AG 6 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 jhet beste bewijs dat er Ie hoofdklasse en de tsse een enorm ver- ploeg promoveerde Jsbestek van vijf jaar maar vloog twee keer j-d uit de hoogste ama- Ook dit seizoen [kwaliteitsarme Strijen it: Strien) in aanmer- een plaats onderin. merkte echter zater- pord-Brabant dat het zo'n ploeg in de pro- komen. De rege- Ipioen had negen mi- jor tijd een doelpunt |er Jelle Korbee nodig jenauwde 2-1 zege. :oen is begonnen en k voorspellingen zijn An. Noordwijk krijgt Ie maken met tegen- 1 idie een stapje harder om de kampioen (lichten. Als dat dan it groot feest en in de nde roes maakt het irdog niets uit dat de drie duels verloren [jen paste precies in Het ging tot de grens iderde niet dat er een Imeer of minder werd ontvangen. In de loop van de week be landden er op Duinwetering over een van die Brabantse bik kelaars, Errol Deekman, angst wekkende berichten. Bram Marbus speelde namelijk vorige week met Sparta een oefenduel tegen Strijen en de ex-Noord- wijker had in de rust om een wissel gevraagd. De 1 meter 95 lange en 95 lalo zware Marbus durfde niet meer verder te spe len en hij had dat verteld aan zijn vrienden in Noordwijk-2. Trainer Ruud Bröring probeer de nog om die verhalen af te zwakken, maar doelman Marco Korff, die Deekman nog van zijn tijd bij DCG kende, deed er vlak voor de wedstrijd van za terdag nog een schepje boven op. Korff had een keer meege maakt dat Deekman, een krui sing tussen Regilio Vrede en Jaap Stam, in een oefenpotje voor rust rood had gekregen, maar in de tweede helft het veld weer in mocht omdat er spelers te weinig waren. Ook toen moest hij na zijn zoveelste charge het veld af. Patrick van Dam was zater dag de directe tegenstander van 'het beest van Strijen' en, geïm poneerd of niet, Van Dam kwam er zaterdag niet aan te pas. De voetballer van het jaar moest veel kleine en één zware overtreding verdragen en werd bovendien te weinig aange speeld. Op de rechterflank lukte het Marco Kleijn niet om los te komen en op links kreeg Mi- chaal van der Laan dan wel veel vrijheid, maar de Lissenaar had zelden een scherpe voortzetting in zijn linkervoet. Voor rust lukte dat een keer wel. Geerlig Azier vond met een steekpass op links Van der Laan, wiens wegdraaiende voorzet bij Kleijn terechtkwam. Kleijn schoot langs het doel, maar wel in de voeten van de attente Van der Laan, die hal verwege de eerste helft 0-1 in schoof. Tien minuten voor tijd gaf Van der Laan -vrijgespeeld door Wim de Jong- een matige voorzet, die toch het winnende doelpunt opleverde, omdat Pa trick de Jong de bal na een luchtduel heroverde. Van Dam kon terugleggen op de twee mi nuten daarvoor ingevallen Kor bee, die met een volley in schoot. Strijen had vlak voor rust ge lijk gemaakt. Korff liet een af standsschot los en had in het nagrabbelen alleen zijn linker- Rijnsburgers boeken overtuigende 6-2 zege op SHO Patrick van Dam. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN hand op de bal, toen Marcel Breeman -volgens Bröring een broertje van Hans Zwaan- aan kwam glijden. De solide doel man Korff werd verder slechts met dwarrelende schoten op de proef gesteld. Door schade en schande wijs geworden hield hij die ballen maar met zijn vuisten uit zijn doel. Behalve een paar messcherpe tackles liet Strien verder niets meer zien. Noordwijk trouwens ook niet. De titelverdediger zal in dit soort duels, die in het ver volg tegen betere ploegen ge speeld gaan worden, dan ook beter, gevarieerder en vooral minder plichtmatig voor de dag moeten komen. Noordwijk; Korff, Van Kins, Ten Brinke (79. Korbee), Smit, De Haas, Paniek de jong; Wim de Jong, Azier; Kleijn, Van Dam en Van der Laan. RUNSBURG RONNO BROEKHOF Als Rijnsburgse Boys ooit met dubbele cijfers had kunnen winnen, dan was dat zaterdag tegen SHO geweest. De Rijns burgse formatie troefde de Oud Beyerlanders voetbaltechnisch op elk onderdeel en in alle li nies af, won de confrontatie simpel met 6-2 en lijkt dus op de rails te staan. Wat na afloop restte was de vraag of Rijns burgse Boys nou zo goed speel de, of SHO zo slecht. Het ant woord: beide. SHO kende ten opzichte van vorig jaar slechts twee mutaties, maar is geen schim van het team dat vorig seizoen op de tweede speeldag Rijnsburgse Boys met 0-4 versloeg. Door een aantal omzettingen was de organisatie zoek. Ook toonde de ploeg zich weinig strijdbaar in tegenstelling tot Rijnsburgse Boys. Fel en gedreven begon nen de geelzwarten aan het duel, vastbesloten de smadelij ke nederlaag van vorig jaar uit te wissen. De Rijnsburgers zul len zijn verrast door de slappe instelling van SHO. Al in de achtste minuut knikte Ray mond Buis een op maat geno men hoekschop van Steve Fa- ber binnen. Halverwege de eer ste helft maakte Buis zijn twee de treffer. Een van de lat terug gesprongen bal van Patrick Heemskerk werkte de midden velder feilloos achter Sander Groenendijk (2-0). Een onop- lettendheidje van Norbert van Lochem leek de spanning nog even terug te brengen. Bijna op de achterlijn gaf hij te veel ruimte aan Maurice Latuharha- ry die de bal achter de verbou wereerde Lennert Hegie pun terde. Drie minuten later deed de van FC Lisse gekomen Jim my Simons waarvoor hij naar sportpark Middelmors is geko men: scoren. Beheerst rondde hij een voorzet van Patrick Heemskerk af die op links La- tuharhary fraai had uitgespeeld (3-1). De van de Quick-Boysreser- ves afkomstige Patrick Heems kerk speelde op de plaats van de geblesseerde Mohamed Boulayoune en deed dit zo goed dat hij trainer Henk Wis man met een probleem opza delde. Een luxe-probleem wel iswaar, maar toch een pro bleem dat op meer posities speelt. Niet alleen Boulayoune is bijna fit, ook Martin den Haan en, op de wat langere ter mijn, Laurent Aalbersberg ko men er weer aan. Wie zitten er straks op de bank? Wellicht spelers in vorm. Want ook het - wi 'r Leede had de hernieuwde kennismaking met jklasse veel weg van op herhaling gaan. Net als t geleden nogal eens het geval was, had roodgeel tegen Zwart Wit '28 het betere van het spel, Tef het scorend vermogen van de Sassenheimers i maat. Verder dan een treffer van Jeffrey Stolk, jnee het voorbeeld volgde van zijn Rotterdamse iaamgenoot Brian Stolk, kwam Ter Leede niet: j NICK VERWOERD i op het hoogste ama- i bracht trainer Arie [nog weinig duidelijk- pe mogelijkheden van 1 dit seizoen. Tegen <>|t domineerden zijn Igliswaar, maar de Rot- opponent is beslist v: vlieger. De club heeft had om een hoofd- rdige selectie te ver- emeer daar de finan- 'elijkheden beperkt seizoen stond de Hise vereniging niet uit ve'd aan de 8e" jn ^Handhaven" is dan |s' oor trainer Jack van n. ^gepredikte motto. Ter ft dezelfde doelstel- dijk: „Wij degradeer- hoofdklasse met 27 kava vor'8 )aar overkwam n met 29 Punten- oor dat je 30 punten om veilig te zijn. h winnen dus. Tegen tui hebben we de kans v rste overwinning te iarsfften hggen- We heb- ïinut Punten weggegeven, e eeirere ^;ant: de waarde weet Pas aantal weken. Als Haao over wjf wedstrijden t één puntje heeft, e het nu in elk geval |an." r| rde aanvankelijk met £|^en acterende bezoe- Üe Ter Leede zonder ksachter. Floor van lormaliter linkshalf, wel als linksback, kon door gebrek aan een tegenstander het midden veld opzoeken, zodat de links op het middenveld begonnen Martin de Louw een meer cen trale rol kreeg te vervullen. Dat deed hij met verve. Het Sassen- heimse spel oogde overigens sowieso verzorgd, zij het dat de verrassing veelal ontbrak. On danks dat kwamen er kansen. Driemaal was Ter Leede voor rust dichtbij een goal. De door De Louw vrijgespeelde linker spits Peter van Harskamp strandde op doelman Jan Flok- stra, rechterspits Hicham Rbii schoot vlak voor doel toch nog over en een inzet van de be weeglijke Alan Campfens, die zich-voorin als een verdienste lijk aanspeelpunt presenteerde, werd door een verdediger van de doellijn gehaald. Het op de counter spelende Zwart Wit stelde er een scoringsmogelijk- heid tegenover. Nadat Van Harskamp zich had laten af troeven door Raymond Visser, kwam Danny van de Krogt oog in oog met Ter Leede-goalie Thomas Waasdorp. De sluit post redde knap. Na de pauze draafde Erwin Beltman op voor de teleurstel lende Van Harskamp. Rbii week uit naar links en Beltman nam diens stek op rechts over. Hij zorgde met zijn snelheid en op portunisme meteen voor de meeste dreiging. Ook Zwart Wit wisselde halverwege. Aanvaller Brian Stolk verving middenvel der Adam Elibol. Omdat de Rotterdammers nu min of meer met drie aanvallers speelden en Van Duyn derhalve als linker vleugelverdediger moest optre- Jeffrey Stolk na zijn gelijkmaker tegen Zwart-Wit'28. den, mocht Jack Honsbeek (La gendijk: "Hij kan dat beter.") Van Duyn komen aflossen. Dat gebeurde vlak nadat Ter Leede, in de openingsfase van de tweede helft, een dot van een kans had gemist. Campfens, vrij voor doel na een splijtende pass van Dennis Kramer, stuitte op Flokstra. Even later was het aan de andere kant wel raak. De Sassenheimers letten even niet goed op bij een hoekschop en Stolk profiteerde onmiddellijk: 0-1. Met De Louw en Beltman als gangmakers ging Ter Leede op zoek naar de gelijkmaker. Na dat De Louw en Campfens rian te mogelijkheden onbenut had den gelaten en een pegel van Honsbeek door een Rotterdams been uit het doel was gehaald, kwam een kwartier voor tijd dan toch de dikverdiende ge lijkmaker op het scorebord. Een vrije trap van Frank Bloemheu- vel teisterde de paal, waarna de CHRIS HARTMAN rby. ff"~ Maii eidder ede J^ie op bezoek gaat bij ekenfce-n, houdt er ernstig an %ee dat de wedstrijd Vrkeerd kan aflopen. zijn swijk, dat er echter in efige tijd gelijke tred te let de nummer twee Ijseizoen. Pas in bles- E C hoot John Blok Sche- tiaar de overwinning: irdiend was de winst Jeningen niet. In de speelden de routi- eten, bainer Jol het betere gi :orgdejnd ook Wim van peler.f technische man van JScheveningen is op jtit een stapje verder i de eerste helft waren te hovaardig, na rust was scherper. Dat pmdat de ploeg in de piling mee heeft ge- bekertoernooi van Voo»an krijg je toch meer rk, Ra? dan in het beker- toernooi van de amateurs." Net als Scheveningen speelde Katwijk met drie spitsen. Björn Raven, terug van een avontuur bij Dordrecht, en de van DWV overgekomen Karim Hajji be zetten de vleugels. Marco de Ridder was in het centrum ge posteerd. De offensieve inten ties ten spijt kreeg Katwijk in de eerste 45 minuten slechts één goede scoringskans. Hajji brak door op rechts en zette Wilfred Kwestro vrij voor doelman Jos van Rijn. De verdediger kon de bal echter niet onder controle brengen, waardoor de situatie niets opleverde. Eerder had De Ridder de bal na een misser van Sander Klapwijk over het doel geknald. Ook Scheveningen kreeg voor de pauze een hele en een halve kans. Doelman Hugo van Duyn stopte een schot van Manuel Monteiro. Blok had wat meer uitzicht op een treffer, maar kopte de bal na een vloeiende aanval naast het Katwijkse doel. De tweede helft was nog maar net begonnen toen Monteiro Patrick Heymans en Edwin Robbers zijn hielen liet zien. Vrij voor Van Duyn faalde de van Excelsior Maassluis overge komen spits echter volledig in de afwerking. Gesteund door dit mazzeltje nam Katwijk in de 54ste minuut de leiding. Door een sliding van een Scheveninger kwam de bal op eens voor de voeten van De Ridder, die vanaf de rand van het strafschopgebied doeltref fend uithaalde. Slechts vier mi nuten mocht Katwijk genieten van de voordelige score. Toen leverde Jim Charité een voorzet af, waaruit Yashin Ashiri kop pend scoorde. Hoewel de bal houdbaar leek, kon Van Duyn er geen hand achter krijgen. Vervolgens trok Scheveningen het initiatief nadrukkelijk naar zich toe. Blok wisselde van plaats met Monteiro, hetgeen een goede greep bleek. Komend vanaf het middenveld was de snelle Monteiro moeilijk af te stop pen. Bovendien deed Blok het uitstekend als kaatsende spits. Katwijk wankelde, maar bleef overeind omdat Ashiri de paal trof en Paulo Mendonca op Van Duyn stuitte. Pas nadat grens- middenveld met Wesley Slin gerland, Raymond Buis en Jo- han Boer speelde zaterdag bij na foutloos. Verdedigend kwamen 'de Boys' nauwelijks in de proble men. Wisman wilde na afloop niet van een probleem weten. In zijn ogen is een luxepro bleem geen probleem. Hij er gerde zich meer aan het feit dat 'de media' hem uitspraken in de mond willen leggen over de verwachtingen van dit seizoen en dat zijn ploeg goed op de rails lijkt te staan. „Dat zeg jij", reageerde hij lichtelijk geïrri teerd op het laatste. „Ik word door de pers als een soort angsthaas afgeschilderd omdat ik geen 'harde' uitspraken doe. Maar ik mag zeggen wat ik wil. Je moet alles relateren aan an dere zaken. Alles gaat anders dan vorig seizoen. Toen hadden we een goede voorbereiding, nu ging het veel minder. Toen speelden we een slechte eerste wedstrijd van de competitie, nu een goede. Bovendien is de concurrentie ook sterker ge worden. Daarom kan ik niet zeggen dat wij wel 'even' kam pioen worden." Toch overheerste tevreden heid bij de Amsterdammer die wel weet dat 'de bank' de kracht van een team bepaalt. De kraker tegen Noordwijk aan staande zaterdag zal meer dui delijkheid verschaffen over de vorm van Rijnsburgse Boys. Die is overigens best groot, bleek na rust. SHO kwam er he lemaal niet meer aan te pas. Dartelend liepen de Rijnsbur gers over SHO heen. Een fraaie lob van Patrick Heemskerk vier minuten na de hervatting bete kende 4-1. Jimmy Simons scoorde halverwege de tweede helft op aangeven van Johan Boer 5-1. Dino Lima deed na mens SHO nog iets terug (5-2), maar spannend was het allang niet meer. Daarvoor was het krachtsverschil te groot. De mooiste goal kwam op naam van Steve Faber. Van een me- tertje of twintig lepelde hij bijna uit stand de bal over goalie San- der Groenendijk. Op dat mo ment was er nog een kwartier te spelen. Jimmy Simons, Ray mond Buis, Wesley Slingerland en Steve Faber hadden de score nog groter kunnen doen uitval len, maar het ontbrak hen aan de vereiste precisie. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest (62. Van der Velde), Cadel, De Roode, Van Lochem, Buis. Slingerland, Boer (78. De Munck), Faber, Simons, Heems kerk (73. Kroszynski). FOTO DICK HOGEWONING Sassenheimse Stolk in de re bound raak knalde: 1-1. Alhoe wel roodgeel in de resterende tijd nog trachtte de volle winst binnen te halen, lukte dat niet. De Louw kreeg de beste kans om dat te verwezenlijken, maar zijn schot eindigde in Flokstra's handschoenen. Ter Leede: Waasdorp; De long, Van Zeist, Bloemheuvel, Van Duyn, (53. Honsbeek); Kramer, Stolk, De Louw; Rbii, Campfens (90. Smakman), Van Harskamp (46. Beltman). CAPELLE PETER VAN DER HULST FC Lisse is er niet in geslaagd te breken met een kwalijke tradi tie. Voor het vierde opeenvol gende jaar leed de hoofdklasser puntenverlies in de openings wedstrijd, ook al was de ploeg ditmaal heel dicht bij een over winning. Pas in de slotminuut kwam Capelle langszij (1-1), zo dat de laatste positieve sei zoensopening nog uit 1995 da teren. Het is nog te vroeg om te bepa len of het gelijke spel in Capelle uitmondt in de slechte compe titiestart, waar FC Lisse de laat ste jaren patent op lijkt te heb ben. Maar, als het duel tegen Capelle als leidraad wordt ge nomen dan ziet de nabije toe komst er niet al te rooskleurig In een uitermate traag tempo ontspon zich een potje zomer middagvoetbal dat met name voor rust het aanzien nauwe lijks waard was. Leon van der Zwet, Erwin van der Lugt en Jerrel Linger kwamen niet ver der dan wat halve kansjes. Dat is niet vreemd in een team waarin niemand zich geroepen leek om het spel enigszins te verdelen. Van diepgang, of eni ge verrassing bij Lisse was al helemaal geen sprake. Trainer Wim Schaap wil Lisse dit seizoen verzorgder laten spelen. In de voorbereiding wa ren die intenties in duels met Rijnsburgse Boys en 's Graven- zande meer dan zichtbaar. Te gen Capelle leek de ploeg - met name in de beginfase - te ge spannen om het geoefende spelletje in de praktijk te bren gen. In de as brachten Peter Koerten en Kee Hoei Tan te weinig creativiteit om het Ca pelle echt lastig te maken. Leon van der Zwet kan dat wel bren gen, maar hij moest zich in de verdediging ophouden. Voor de daadkracht op het middenveld zou het evenwel niet slecht zijn als de aanvoerder - wanneer nieuwkomer en centrale verde diger Gilbert Taument zijn schorsing erop heeft zitten - een linie opschuift. Bracht het middenveld te weinig creativiteit, de voorhoe de ontbeerde zaterdag de nodi ge daadkracht. Nadat de van DOVO afkomstige spits Arne van der Berg halverwege de tweede helft een corner bij de eerste paal doeltreffend tou cheerde, weigerden opeenvol gend Jerrel Linger en de tegen vallende Remco van Bemmel Capelle de genadeklap toe te dienen. Toch zou een Lissese zege op Sportpark 't Slot te veel van het goede zijn geweest. Zo kon Pe ter Kromhout, die in het doel de voorkeur kreeg boven Ron Bouman, met een katachtige beweging ternauwernood voor komen dat John Kroon Capelle op voorsprong zette. De Katwij- ker wisselde in het doel geniale momenten af met uiterst be denkelijke ingrepen. Nadat een schot van André Hordijk op de lat uiteen spatte, liep de doel man enkele minuten later sim pel onder de bal door. John Kroon profiteerde en gunde medespeler Kroon een niet te missen kans, maar de van Quick Boys overgekomen voet baller liet gretigheid preveleren boven accuratesse. In de laatste minuut van het duel moest Kromhout zich als nog gewonnen geven. Lisse kon niet meer onder de druk van Capelle uitkomen en dat resul teerde in de door Van Gelder benutte hoekschop. Hij voor kwam daarmee dat Lisse einde lijk eens met een hatelijke reeks kon afrekenen. FC Lisse: Kromhout; Elmahdadi, Van der Zwet, Koerten (85. Langeveld), Van der Lugt; Darazzi, Kee Hoei Tan, Schnater; Van Bemmel, Van der Berg (80. Vaartjes), Linger. 'Armando' mag nog niet spelen CAPELLE PETER VAN DER HULST FC Lisse kon in het duel met Capelle nog geen beroep doen op spits Eugène Luxenburg. De speler, die overigens steevast wordt aangesproken met Ar mando, kreeg van de KNVB nog geen toestemming om de ope ningswedstrijd in de hoofdklas se mee te maken. Volgens de voetbalbond zou de speler nog staan ingeschreven bij een an dere club, maar volgens Luxen burg zelf heeft hij de laatste an derhalf jaar niet in verenigings verband gespeeld. Voor zijn 'voetballoze' perio de kwam de spits uit voor het toen nog in de eerste divisie spelende Cambuur. rechter Lukassen de fluit van de geblesseerde arbiter Van der Perk had overgenomen, for ceerde Scheveningen de win nende goal. Kwestro stond toe dat invaller Hans Tellier de bal voorzette, waarna Blok voor de afwerking zorgdroeg. In de twaalf minuten die volgden lukte het Katwijk niet meer een bres te vinden in de Scheveningse defensie. Tellier had nog voor 3-1 kunnen zor gen, maar schoot alleen voor Van Duyn naast. Van Zwam: „Na rust vergaten we te voet ballen. We lieten de bal niet rondgaan." Patrick Heymans, vorig seizoen nog speler van Scheveningen, keek ook al niet vrolijk. Heymans: „Dit is zwaar balen. Misschien zou ik Scheve ningen de overwinning op basis van het vertoonde spel moeten gunnen. Maar dat doe ik niet. Ik heb een hekel aan verliezen. Katwijk: Van Duyn; Heymans. Robbers, Questro, Bon (67. Dubbeldeman); Slootweg. Van der Meer. Van der Plas (80. Vooys); Raven, De Ridder (89. Pronk), Hajji. LISSE PETER VAN DER HULST Sportpark Ter Specke in Lisse gaat mogelijk als trainingsac commodatie fungeren voor een van de deelnemende ploegen aan het Europees kampioen schap voetbal. FC Lisse is de enige vereniging in de regio die zich hiervoor heeft aangemeld bij de organisatie van EURO 2000. In totaal hebben de zes tien deelnemende landen keuze uit dertig accommodaties. Op 12 december wordt via een lo ting vastgesteld welke vereni gingen als gastheer mogen fun geren. Behoort Lisse tot de ge lukkigen dan kunnen de deel nemende landen zich inschrij ven. „Meldt zich meerdere lan den aan dan kunnen wij kie- HOOFDKLASSEA Ter Leede-Zwart Wit'28 1-1 (0-0). 57. Brian Stolk 0-1. 75. Jeffrey Stolk 1-1. Scheidsrechter: Van Loenen. Toe schouwers: 500 Gele kaarten: Dennis Kramer, Hicham Rbii (Ter Leede), Jan Flokstra, Gerard Meijer (Zwart Wit '28). Barendrecht-Excelsior M 1-0 (0-0). 65. Niels Rooders 1-0. Scheidsrechter: Alter. Toeschouwers: 800. Gele kaar ten: Fred Lagendijk, Ali Lesteluhu (Ba- rendrecht), Mario Biervliet, Richard Rasens (Excelsior M). Quick Boys-ARC 1-1 (0-0). 51. Rene van Meggelen 0-1, 88. Gert Aandewiel 1-1. Scheidsrechter: Van den Herik Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Jan Schaap (Quick Boys). Dennis de Bruin. Antonia Vazquez (ARC). Strijen-Noordwijk 1-2 (1-1) 28. Mi chael van der Laan 0-1, 44. Marcel Breeman 1-1, 81. Jelle Korbee 2-1 Scheidsrechter: Van Haaften. Toe schouwers: 400. Gele kaarten: Errol Deekman, Bertus Duynhouwer, Bart Luiken, Pippi Pruymboom, Maurice Wil kes (Strijen), Jos de Haas (Noordwijk). Rijnsburgse Boys-SHO 6-2 (3-1). 8 Raymond Buis 1-0, 23. Raymond Buis 2-0, 30. Maurice Laturharhary 2-1, 33. Jimmy Simons 3-1, 49. Patrick Heemskerk 4-1, 65. Jimmy Simons 5-1, 71 Dino Lima 5-2, 74. Steve Fa ber 6-2. Scheidsrechter: Zwaard. Toe schouwers: 1200. Scheveningen-Katwijk 1-2 (0-0). 54, Marco de Ridder 0-1, 58. Yashin Ashri 1-1, 91. John Blok 2-1. Scheidsrech ter: Van der Perk (89. Lukassen). Toe schouwers: 1400. Gele kaart: Vincent Bon (Katwijk). Capelle-FC Lisse 1-1 (0-0). 67. Arne van der Berg 0-1, 89. Arne van Gelder 1-1 Scheidsrechter: Vos Toeschou wers: 900. Gele kaarten: Ton van Bre men (Capelle). Peter Koerten (FC Lis se). Rijnsb Boys 1 1 0 0 3 6-2 Noordwijk 1 1 0 0 3 2-1 Scheveningen 1 1 0 0 3 2-1 Barendrecht 1 1 0 0 3 1-0 ARC 10 10 1 1-1 Capelle 10 10 11-1 FC Lisse 1 0 10 11-1 Quick Boys. 10 10 1 1-1 Ter Leede 10 10 1 1-1 Zwart Wif28 1 0 10 11-1 Katwijk 1 0 0 1 0 1-2 Strijen 1 0 0 1 0 1-2 Excelsior M 1 0 0 1 0 0-1 SHO 1 0 0 1 0 2-6 PROGRAMMA: Excelsior M-Ter Leede, ARC-Barendrecht, SHO-Quick Boys, Noordwijk-Rijnsburgse Boys, Katwijk- -Strijen, FC Lisse-Scheveningen, Zwart Wit '28-Capelle. TOPSCORERS: 1'. Raymond Buis (Rijnsburgse Boys), Jimmy Simons (Rijnsburgse Boys) 2 doelpunten. 3. 17 spelers 1 doelpunt. HOOFDKLASSE B Kloetinge-Heerjansdam 1-3, Volen dam-Huizen 0-2, Spakenburg-GVW 5-2, Sparta Nijkerk—Achilles Veen 2-4, Kozakken Boys-SDC Putten 6-1, DOVO-Hoek 2-0, Bennekom-ASWH 2-2. HOOFDKLASSE C ACV-Urk 1-2, Flevo Boys-Harkemase Boys 2-0, WHC-DVS '33 2-1Olympia '28-SC Genemuiden 1-2, DOS Kam- pen-ONS Sneek 0-1, WOG-IJsselmeervogels 0-2, Dracht ster Boys-Be Quick '28 1-2 TWEEDEKLASSEC zen", aldus Rob Faas, tweede voorzitter van de Lissese hoofd klasser. Maar, de voetbalvereniging kan zich ook nog terugtrekken als een nauwelijks aanspreken de deelnemer voor Ter Specke kiest. „Wij doen het toch ook een beetje voor de opbreng sten", zegt Faas, die landen als Duitsland of Frankrijk wel ziet zitten. „Ook het Nederlands elf tal is mogelijk. Oranje heeft na melijk nog geen accommoda tie." De voetbalvereniging kan in ieder geval rekenen op de medewerking van de gemeente. „De gemeente Lisse ziet het toch als promotie van het dorp naar het buitenland toe. We hebben hier immers de Keu kenhof." Voorschoten '97-Vitesse Delft 3-0, Leiden-Forum Sport 2-1, Floreant- -PEC Den Haag 1-3, JAC-Honselers- dijk 2-1, Lugdunum-Monster 2-2, KRV-BMT 3-1. Voorschoten 1-3 Monster 1-1 KRV 1-3 Forum Sport 1-0 Den Haag 1-3 Honselersd 1-0 JAC 1-3 BMT 1-0 Lelden 1-3 Floreant 1-0 Lugdunum 1-1 Vitesse Delft 1-0* DERDE KLASSE A TAVV-Hazerswoudse Boys 5-1, Duin- oord-UVS 9-1, RCL-DS0 4-2, Alphia- -Aalsmeer 2-0, Valken '68-0egstgeest 2-1, Kagia-SEV 0-2. Duinoord 1-3 Oegstgeest. 1-0 TAVV 1-3 DSO 1-0 RCL 1-3 Aalsmeer 1-0 Alphia 1-3 Kagia. 1-0 SEV 1-3 Hazersw. B 1-0 Valken'68 1-3 UVS 1-0 VIERDE KLASSE A BSC '68-Moerkapelle 0-2, Woubrug- ge-MVKV 0-5, RVC/Rijswi|k-Koude- kerk 2-5, Abbenes-SVOW 1-1, LSVV '70-LFC 6-2, Semper Altius—Sleutels 2-5. MVKV 1-3 SVOW 1-1 LSVV'70 1-3 BSC'68 1-0 Koudekerk 1-3 RVC/R ijswijk 1-0 Sleutels 1-3 Semper Altius 1-0 Moerkapelle 1-3 LFC 1-0 Abbenes 1-1 Woubrugge 1-0 VIJFDE KLASSE A Wassenaar-WSB 1-2, SJC-Foreholte 4-0, Roodenburg-GOL Sport 4-2, DWO-Blauw Zwart 4-0, GWS-VCL 1-3, Zwammerdam is vrij. DWO 1-3 Wassenaar 1-0 SJC 1-3 GOL Sport 1-0 Roodenburg. 1-3 GWS 1-0 VCL 1-3 Blauw Zwart 1-0 WSB 1-3 Foreholte 1-0 Zwammerd 0-0

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21