Disco in Poelmeer maakt te veel herrie ijkswaterstaat t weer aan ijksstraatweg Alleman verwacht wel stormloop kinderopvang Luisvrije rasdieren onder de loep Regio DAG 6 SEPTEMBER 1999 inbraken in Oegstgeest pEST» Drie huizen in Oegstgeest waren het afgelopen inde het doelwit van inbrekers. In de nacht van vrijdag op ag werd ingebroken in huizen aan de Hendrik An- llaan en de Adriaan Schuurmanlaan. In beide gevallen Jen deur aan de achterkant geforceerd. Uit één huis wor ld en sieraden vermist. Gisteren ontdekte een bewoon- i de Laan van Oud Poelgeest dat er bij haar buren, die op le zijn, was ingeboken. Aan de achterkant van het huis |i raam ingeslagen. Het is niet bekend of de daders iets h meegenomen. rijdt door na ongeval ;st« Een automobilist is gistermiddag doorgereden na iorzaken van een ongeval nabij de kruising van de Wijt- iweg en de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. Door aoeuvre van de automobilist reed een 20-jarige brom- lit Nieuw-Vennep tegen een paaltje. De bromfietser liep jlichte verwondingen op aan been en arm. De inzitten- Ji de auto, een ouder echtpaar, zouden wel hebben ge- at er is gebeurd. De bestuurder reed echter door. i zoekt nieuwe rolstoeldansers ar» De rolstoeldansers van de stichting Firopa zijn op ar mensen vanaf 15 jaar die willen leren rolstoeldansen. H lige groep - waarvan de leeftijden uiteenlopen vein 29 tot danst op dinsdagavond in Huize Willibrord aan de an 20 in Wassenaar en op donderdagavond in Dorpshuis ||in Burgerveen. Het rolstoeldansen kent twee vormen: dansen (een paar gevormd door twee rolstoelgebrui- 1 het combidansen (een rolstoelgebruiker danst met een partner). Wie meer wil weten, kan schrijven naar de Firopa, Dijkgraafstraat 43, 2241 CK Wassenaar. "leidingen verkeer Wassenaar Het verkeer in Wassenaar krijgt in de week van 20 Eer te maken met omleidingen, omdat een aantal wegen jeasfalteerd. Maandag begint het ongemak met een af- I van de Landscheidingsweg op de grens van Wassenaar |Haag. Die duurt van 21.00 uur tot dinsdagochtend 6.00 |ensdag 22 september van 21.00 tot dondagochtend 6.00 e afrit Rozenweg van de A44 aan de beurt. Het verkeer ngeleid. W heeft rijkswaterstaat gegeven voor het een nieuwe reeks dscl ngs de Rijksstraatweg. oveblgend jaar verdwijnt :er een tien meter bre- met bomen en strui- hoogte van landgoed Het groen moet de aanleg van nieuwe 1" egen van de N44. )m de tweede fase van jpende bomenkap die oor de nieuwe wegen. k*en die weg moeten iral aan de oostelijke de Rijksstraatweg. Ze ;erlijk in de weg van ive tracé van de paral- Aan de westzijde kan 1 il bomen nabij de in- I' de Wittenburg niet itaan. Rijkswaterstaat kapt de bomen voordat het broedseizoen van vogels begint. Vorig jaar veroorzaakte de eerste fase van de bomenkap langs de Rijksstraatweg veel commotie omdat de dienst abusievelijk een aantal verkeer de bomen omhaalde. Zo sneu velden er per ongeluk een eeu wenoude eik, vijftien jonge ei ken en vijf forse beuken. De ge meente was woedend en legde de werkzaamheden enige tijd stil. Rijkswaterstaat bood ver volgens zijn excuses aan en be loofde enkele omwonenden compensatie. In totaal moeten zo'n 200 bo men wijken voor de nieuwe pa rallelwegen. Een deel van deze bomen gaat niet om, maar krijgt een plaats elders in de ge meente. Na afronding van de wegwerkzaamheden plant Was senaar 200 nieuwe bomen langs de Rijksstraatweg. Zwembad moet maatregelen nemen Zwembad Poelmeer moet maatregelen nemen om ge luidsoverlast voor omwonenden te beperken. Buurtbe woners klagen regelmatig over herrie op vrijdagavond, als bezoekers van het zwembad kunnen 'discozwem- woordvoerder. ,,We krijgen de klachten sinds het zwembad verbouwd is en we weten in ie der geval dat hier en daar nog enkel glas in het gebouw zit, dus misschien is daar iets mee te doen. We weten nog niet welke kant het opgaat, maar er moet iets gebeuren. We zijn nog in onderhandeling met de directie van het zwembad.' De gemeente krijgt de klach ten over herrie sinds het villa wijkje direct naast het zwem bad er staat. Een aantal huizen erna straatsma De gemeente constateert na ge luidsmetingen dat Poelmeer in derdaad te veel herrie maakt. Ze is inmiddels in overleg met de directie van het zwembad over maatregelen. De gemeente is eigenaar van het zwembad, dat door Sportfondsen bv wordt gehuurd. „Er zijn twee mogelijkheden: of het discozwemmen stopt of er komt extra isolatie", zegt een in dit wijkje staat vrij dicht naast het zwembad. Twee jaar geleden waren er ook al aanhoudend klachten van omwonenden over herrie in het kleine buitenbadje van Poelmeer. Ze dreigden toen naar de rechter te stappen als de gemeente geen geluiidswe- ring zou plaatsen. Onder druk van de klachten besloot de toenmalige wethouder M. Poel mans vervolgens tot een tijdelij ke sluiting van het buitenbadje. Enkele maanden was het badje dicht. Het ging pas weer open toen een hoog geluidsscherm was opgetrokken. De directeur van zwenr.ibad Poelmeer was vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. staai afst er n ;t be )Ot vf ïlijkt en, d ze in f. „Ik Heen iek is gee( D k nk di ur wi eft g< n de gaan Volge h n pl lien Dord bev ges en op stellt rikelij Drmee n in df en B e, ma; ïond.i itwoor chade londei de scl >tuk'. Jongdierententoonstellingin Leiderdorp leiderdorp jaap van sanduk „Het kopje mag wat breder, maar de schouders zijn vol doende." Te oordelen naar de tevredenheid waarmee het ko nijntje aan een worteltje knab belt, heeft het geen moeite met de wat kille beoordeling van de keurmeester, die te lezen is op een aan het hok opgehangen rapport. Op de open keuring van de Pluimvee- en Konijnen sportvereniging (LPKV), afgelo pen zaterdag en zondag in het Leiderdorpse tuincentrum Ran- zijn, werden ongeveer 225 die ren aan een strenge test onder worpen. Het ging om een zoge heten jongdierententoonstel ling. Sierduiven, cavia's, raskip- pen en konijnen, die allemaal dit jaar zijn geboren, werden door leden naar de keuring ge bracht. De LPKV hield de keu ring voor het eerst ten over staan van winkelend publiek, om zo aan geïnteresseerden te laten zien aan welke kenmer ken een bepaald rasdier moet voldoen. De keuring ontlokt verschil- DUIVENBERICHTEN lende reacties. „Dat doet toch hartstikke pijn, zo'n pleister op het oortje", klinkt het bezorgd uit de mond van een bezoek ster. „Als je dit als sport hebt, eet je nooit meer konijn", con cludeert een ander droogjes. „Er zitten hele goeie dieren tussen", stelt kippenkeurmees- ter J. Nederpelt vast. Als lid van een andere pluimveevereniging in de regio wordt van hem een eerlijk en onafhankelijk oordeel over de dieren verwacht. De keurmeester uit de bollenstreek let vooral op schoonheid. „Als ze vuile poten hebben zodat je de ring niet eens kan zien, val len er al meteen een heleboel punten af zegt hij streng. Om er ter verduidelijking aan toe te voegen: „Je gaat toch ook niet in een overall naar een brui loft." Nederpelt vertelt dat de be langrijkste taak van de fokker de reinheid van de dieren is. „Je bent er elke dag mee bezig. Vers voer geven, vers water geven, het hok schoonmaken en het beest luisvrij houden. Zachtve- derige rassen hebben daar nog al eens last van, vooral in deze broeierige zomermaanden. Luis kan een hoop verwoesten. Het kan het dier helemaal leegzui gen. Zielig voor het dier en de schuld van de fokker." Verder is het fokken eigenlijk een kwestie van '99 procent ge luk hebben'. Wat dan nog de uitdaging van het fokken is? „Ze zo mooi mogelijk houden. En proberen in een bepaald ras door het combineren van kleu ren toch nog een tussenkleur te realiseren", zegt verenigingslid Fred Gahrmann. Het zijn echter slechte tijden voor de fokkers. Zo is Nederpelt na 38 jaar gestopt met het fok ken van kippen. Na zijn verhui zing naar een nieuwbouwhuis werd hem door de woning bouwvereniging aangeraden geen kippen te houden. Het ha nengekraai vormt steeds vaker aanleiding voor conflicten in de wijk. Nederpelt is daarom over gestapt op de kwartelfok, al ging dat niet van harte: „Het is alsof de mensen tegenwoordig steeds minder van elkaar kun nen hebben." De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Niergnies. P.V. De Blauwkras R v/d Geer 1, 2, 3, 4, 7, 9; P. Landesbergen 5, 6, 8; Groenendijk/Pikaar 10. P.V. Leiderdorp combinatie Hartevelt 1, 2, 9; W. de Roode 3, 4, 7; D. van Seggelen 5, 8, 10; J.J. Koolmoes 6. P.V. Het Oosten N. de Groot en zn 1, 2, 3. 4, 5, 7, 10; P. Mooten 6. 8; S. van Iterson 9 P.V. De Rijnklievers M. Hogenboom 1, 6, 7; T.H. Kraan 2, 8, 9. 10; F. Ladan 3. 4. 5. P.V. De Vriendenclub F. v/d Nieuwendijk en zn. 1, 2, 4, 6, 8; R. v/d Nieuwendijk 3, 5, 10; L. Koopman 7, Straathof/vd Berg 9. De Alleman verzorgde enkele jaren naschoolse opvang, als noodvoorziening. archieffoto hielco kuipers Kritiek voorzitter op burgemeester Warmond warmond erna straatsma De voorzitter van de openbare basisschool De Alleman, C. Beers, verwacht wel een storm loop als de naschoolse opvang in 't Meerpunt opengaat. Als een van de deelnemers van de in 1994 opgerichte Initiatief groep Buitenschoolse Kinder opvang (IBKO) is ze teleurge steld over 'negatieve' uitspra ken van de Warmondse burge meester eerder deze week. Die verwacht namelijk, dat er niet al te veel behoefte is aan de nieu we voorziening, die 18 oktober opengaat. Burgemeester I. van der Wel liet tijdens een raadscommissie blijken dat ze er aan twijfelt of de naschoolse opvang wel kos tendekkend kan draaien. Daar voor heeft de Bolderberg-groep, die in Sassenheim en Warmond al kinderopvang exploiteert, el ke dag een bezetting van 20 kinderen nodig. Van der Wel zou er niet vreemd van opkij ken als dat aantal niet wordt ge haald. Beers zegt dat ze de afgelo pen zomermaanden 'gek is ge beld' door ouders die op zoek zijn naar na-schoolse opvang voor hun kinderen. De Alleman verzorgde enkele Jaren na schoolse opvang, als noodvoor ziening, maar stopte daar dit jaar mee vanwege de komst van de 'echte' naschoolse opvang in 't Meerpunt. „Het zag er heel lang naar uit dat de opvang in 't Meerpunt al in augustus open zou gaan en het in elkaar zou overlopen, maar het plan heeft helaas vertraging opgelopen. „Ik weet dat er veel behoefte is aan na-schoolse opvang en ik voorzie dat er binnen no-time een wachtlijst is voor de nieuwe voorziening." Het laatste jaar was de na school opvang in De Alleman alleen nog toegankelijk voor 'ei gen' schoolkinderen, omdat de voorziening niet voldeed aan eisen zoals die zijn vastgelegd in de Kwaliteitsverordening Kinderopvang. Het afgelopen seizoen waren er achttien kin deren van De Alleman die da gelijks 'nableven'. Beers: „Ik weet dat er bij veel ouders, die hun kind naar een Warmondse basisschool sturen, ook behoef te is aan naschoolse opvang." Beers stelt daarom dat Van der Wel onnodig negatief doet over de nieuwe opvang. „In plaats van trots te zijn op een goede, nieuwe welzijnsvoorzie ning in dit dorp laat zij weten dat de verwachtingen niet hoog gespannen zijn." De burge meester baseert zich daarbij op verkeerde informatie, zegt Beers. Van der Wel stelde dat de kosten van de professionele kinderopvang wellicht voor veel ouders te hoog zijn, vergeleken met de '2,50 gulden per mid dag' die ze voor opvang in De Alleman kwijt waren. „De op vang in De Alleman kostte geen 2,50 gulden, maar 15 gulden per middag", zegt Beers. „Vijf gulden per kind per uur." De directeur van de Bolder berg-groep, M. van den Berg, vindt de ergernis van Beers overdreven en twijfelt net als de burgemeester aan de kosten dekkendheid van de naschoolse opvang. „Ik snap de commotie niet. Ik denk dat het heel realis tisch is wat mevrouw Van der Wel zegt. Warmond is met 5.000 inwoners nou eenmaal een klein dorp. Het is al uniek dat we met twintig kinderen kostendekkend kunnen draai en, maar ik verwacht die twintig kinderen niet meteen. In Sas senheim, een gemeente met 12.000 inwoners, heeft het een jaar geduurd voor we kosten dekkend konden draaien. War mond is veel kleiner, met veel meer sociale controle, zoals op- pas-oma's. Ik hoop dat me vrouw Beers gelijk heeft, maar dat wil nog niet zeggen dat me vrouw Van der Wel ongelijk heeft." Mocht er onverwacht toch een wachtlijst voor de na schoolse opvang komen dan is dat niet erg, vindt Van den Berg. „Een beetje wachtlijst is gezond. We moeten gewoon kijken hoe het loopt. Met kin deropvang is de behoefte altijd moeilijk in te schatten, dat weet ik na twaalf jaar ervaring nu wel. We gaan open in een prachtige ruimte, dat is nu het belangrijkste. En dan zien we wel verder." Bedrijvig, bedrijvig. Het zoemt in de regio van de plannen en plannetjes voor nieuwe bedrijfsterreinen. In Leiderdorp leidt dat tot een overpeinzing over de romantiek van het wiel. En in Oegstgeest zien we een bekende wethouder weliswaar niet over het water, maar wel over een moeras van vaagheid voortschrijden. Wij van Randverschijnselen kwamen van de zomer op een mooi afgelegen camping een caravan tegen, met een voortent eraan, en die voortent was verregaand overwoekerd met, jawel, een droom van een bruidssluier. Toen hebben we even tegen ons hoofd getikt. Want wat is nu juist de romantiek van een huisje op wielen? Precies, niet het huisje, maar de wielen. Dachten we. Niks vastroesten. Niks rijtjeshuisje met een gans voor het raam. Vrij heid! Blijheid! Toch? Niet dus. Neem nou het plan om op de plaats van het Leiderdorpse woonwagen- kamp(je) een kantorencomplex neer te zetten. Waardoor de wagens moe ten verkassen. Niks aan de hand, zou je zeggen. Alleen even de met- selmuurtjes rond de wielen wegbre ken, de gietijzeren hekwerken rond het tuintje omhalen, de sierlan- taarns uit de grond trekken, en de carport bij het grofvuil zetten. En dan voort, vóórt, de wijde wereld in. Vrijheid! Blijheid! Maar nee hoor. Het huis bleek te klein: „Woonwa gens zijn geen tuinhuisjes1."klonk vorige week het protest in de Leider dorpse raadszaal. Klopt. Tuinhuisjes hebben geen wie len. Het gaat dus ook helemaal niet om die wielen. O, dat was uw caravan die we van de zomer tegenkwamen? Uw voortent? Uw zes jaar geleden met bijzondere zorg geplante bruidssluier? Dan hoeven we u niets meer uit te leggen. archieffoto dick hogewonino vager dan een bestemmingsplan. Je kunt in dit plan in feite volstaan met een grote paarse vlek." Alles wat meer is dan een paarse vlek op een wit papier is volgens de projectleider al 'extra'. Dus wil Smitsloo dat de raadsleden niet moeilijk doen, maar 'ja' zeggen tegen de terinzagelegging van het ontwerp-structuurplan Rijnfront. Dan komt het allemaal goed. „Zoals u hoort hadden we er ons moet een paarse vlek vanaf kunnen maken, maar dat hebben we niet gedaan, we zijn toch iets verder gegaan in onze aftasting. Nu zou ik graag uw con clusie willen. Of u hiermee door wilt. Ik denk dat we door moeten." De raadsleden kunnen niets anders doen dan 'ja' zeggen, omdat de pro vincie staat te trappelen in afwach ting van de Oegstgeestse plannen. Smitsloo is blij. ,,U mag er op reke nen dat er aan dit plan verder wordt gewerkt." afke van dertoolen erna straatsma Paarse vlek Aan duidelijkheid laten de plannen voor ontwikkeling van het Oegst geestse bedrijventerrein Rijnfront veel te wensen over. Maar dat geeft helemaal niets, vindt wethouder economische zaken Menno Smits loo. Alles op zijn tijd. Duidelijkheid komt er vanzelf. Tot die tijd houdt Smitsloo gewoon zijn mond dicht. Moe wordt 'ie ervan, dat gevraag van raadsleden en journalisten. Zo kan een wethouder zijn werk toch niet doen? „Het enige dat we nu kunnen zeggen is dat erin het gebied een stukje bedrijvigheid en een stukje woningbouw komt", klonk het vori ge week vermoeid. „Wat er komt we ten we niet precies en wanneer het er komt weten we niet precies." Met zo'n uitspraak moet zijn omge ving maar genoegen nemen. Kijk, hij zit natuurlijk niet voor niets op een wethouderszetel voor de WD. Hij zit daar omdat hij als makelaar in on roerend goed verstand van zaken heeft van bedrijven en geld. Hij weet heus wel waar hij het over heeft, als het gaat om bedrijventerreinen. „Denkt u maar niet dat dit plan er zo maar doorgeflanst wordt. Alles gaat nog spelen." Dat er ondanks deze plausibele ver klaring voor de aanhoudende vaag heid toch van alle kanten gemopper komt, begrijpt Smitsloo wel. Het structuurplan voor Rijnfront is in derdaad niet meer dan een opsom ming van mogelijkheden. En dat er al meer dan een half jaar in vertrou welijkheid aan een alternatief plan voor een leisurecentrum wordt ge- werkt, is ook waar. Maar laten de mensen die daar over zeuren het nou ook eens van zijn kant bekijken: „Ik kan me indenken dat sommige dingen u zorgen baren, maar zoals ik al zei gaat alles nog spelen. Alles komt nog, we gaan nog schuiven en spelen met de materie. Het wordt anders. En dan hangt het er ook vanaf wat er nog op ons afkomt." Waarna Smitsloo de projectleider van Rijnfront het woord geeft, die komt uitleggen dat het een extra ser vice aan de raad is dat het ontwerp- structuurplan geen 'maximale vaag heid' bevat. „Een structuurplan is Een woonwagen verplaatsen? Mar dat is niet de bedoeling! Keurmeester W. Bijlsma bekijkt een konijn. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13