PSV: alleen het resultaat telt 'Hoe komen we op het podium terecht?' Sport Remise ARC in 'nuttig oefenpotje' Galatasaray zorgt voor enige blijdschap VVSB - AJAX 2 Positie Gullit nijpend 1NDERDAG 26 AUGUSTUS 1999 21 lamardzic naar Feyenoord chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 Luc Nilis blijkt wederom miljoenen waard Een schitterende vrije trap van Luc Nilis was gister avond miljoenen waard. Dank zij de Belg verzeker de PSV zich als derde Ne derlandse club naast Feyenoord en Willem II voor de Champions Lea gue, waarvoor van middag in Monaco de loting wordt verricht. Dat ging ten koste van de Moldavische kam pioen FC Zimbru dat tien minuten voor tijd deemoe dig het hoofd boog voor de klasse van invaller Luc Nil- lis. Hij wees André Ooijer even later ook nog eens de weg naar 2-0. Veertien da gen geleden in Moldavië bleef het nog 0-0. EINDHOVEN GPD Het was de avond van de reken meesters, minder van de voet ballers. In Dortmund, Parma en Londen, ook gisteravond in Eindhoven. Het ging om mil joenen. Om dat ene beslissende doelpunt. Op het ereterras za ten de moneymakers van PSV 80 minuten met het zweet in de handen en drentelde de coach Eric Gerets steeds onrustiger voor de dug out op en neer. Op de drempel van de Champions League telde gisteravond maar een ding: het resultaat, niet de schoonheid van het spel. Drie dagen na het nummertje prijs schieten in Arnhem was het PSV aan te zien. Tot Luc Nilis de aanloop nam voor een fabu leus mooie vrije trap. Op het ereterras vlogen ze elkaar van blijdschap in de armen. De Belg kwam als invaller in het veld, tien minuten na de rust, als vervanger van Arnold Bruggink. Nilis miste de eerste twee competitiewedstrijden door een schorsing en had vre de met zijn reserverol, zei Ge rets na afloop. „Hij kwam bij mij en zei dat hij als trainer het zelfde zou hebben gedaan. Een heel chique gebaar naar Arnold Bruggink toe", vond de coach. „Het geeft aan hoe goed de sfeer momenteel bij PSV is. Er groeit iets. In Europa zijn we een outsider en willen we voor al leren en ervaring opdoen." De Champions League is voor voetbalclubs het paradijs op aarde. De snelste manier om rijk te worden, een bittere noodzaak voor PSV om nog enigermate in het spoor te blij ven van de Europese groot machten. Daarbij vergeleken is het toernooi om de UEFA Cup (waartoe PSV bij verlies veroor deeld was) surrogaat. Leuk om mee te maken voor een aan stormende subtopper, sportief en financieel volstrekt oninte ressant nu de Champions Lea gue is uitgebreid tot 32 clubs en er honderden miljoenen te ver delen zijn. Toch had het maar een haar tje gescheeld of Eric Gerets zou met het schaamrood op de ka ken het Philips-stadion hebben verlaten. Door een heldendaad van de ver uit zijn doel geko men Ronald Waterreus miste invaller Miterev de kans op een regelrechte sensatie en bleef de UEFA Cup buiten beeld. Dat toernooi is voor de kleintjes, voor de grootgrutters in het voetbal is er geen droog brood te verdienen. Zo hield FC Twente twee jaar geleden aan drie rondjes UEFA Cup-voetbal zegge en schrijve zes ton over. De wereld is ongelijk ver deeld: de rijken worden steeds rijker en de armen steeds amer. Die zes ton is een tiende van het bedrag dat de 32 deelne mers aan de Champions Lea gue alleen al aan start- en wed- strijdgeld opstrijken voor de eerste zes wedstrijden. Daar ko men de recettes en het prijzen geld (675.000 gulden voor een overwinning, de helft voor een gelijkspel) nog eens overheen. Plaatsing voor de tweede ronde met opnieuw zes wedstrijden levert een bonus op van vier miljoen (plus prijzengeld), zo dat PSV al gauw kan uitkomen op zo'n veertien vijftien mil joen. In Eindhoven (en Arnhem) zullen ze vandaag nog wel een paar keer terugdenken aan het miraculeuze doelpunt van Ar nold Bruggink in Utrecht, op de slotdag van de competitie. Aan die treffer dankte PSV immers de dubbele barrage met de deeltijdwerkers van FC Zimbru Chisinau. Het was geen onver deeld genoegen. Niet voor de PSV'ers, niet voor de 23.000 toeschouwers in het Philips- stadion. Anders dan drie dagen eerder in Arnhem slaagde PSV er slechts sporadisch in de massale verdediging uit elkaar te spelen. Daarvoor speelde de ploeg te vrijblijvend, in een te laag tempo en te weinig over de vleugels en werden de kansen die PSV kreeg (Van Nistelrooy, Van Bommel) wel erg simpel gemist. De return van gisteravond leende zich bij uitstek voor snelle buitenspelers, voor Kolk- ka en Rommedahl. Na de over tuigende wedstrijden tegen MW en Vitesse wilde Gerets echter niet sleutelen aan de ploeg en greep hij pas in de rust in. Eerst haalde hij Rommedahl van stal, halverwege de tweede helft was het de beurt aan Kolk- ka. Luc Nilis moest er echter hoogstpersoonlijk aan te pas komen om PSV te bevrijden uit de klauwen van de stug verde digende Moldaviërs. Met een vrije trap waar hij patent op heeft. Het was voor heel PSV een pak van het hart. 'En nu maar hopen op een beetje gun stige loting', sprak Gerets opge lucht. PSV: Waterreus; Ooijer. Dirkx, Fa- ber en Heintze; Stinga (46. Romme dahl), Van Bommel. Vogel en Bouma (69. Kolkka); Bruggink (56. Nilis) en Van Nistelrooy. Champions League Derde voorronde, tweede duel: PSV (Ned) - FC Zimbru (Mol) 2-0 (0-0). 79. Nilis 1-0,88. Ooijer 2-0. Scheidsrech ter: Benko (Oos). Toeschouwers: 20.000 PSV geplaatst. AIK Solna (Zwe) - AEK Athene (Gri) 1-0 (0- 0). 58. Novakovic 1-0 Eerste wedstrijd: 0- 0, AIK Solna geplaatst. Partizan Belgrado (Joe) - Spartak Moskou (Rus) 1-3 (0-1). 19. Shirko 0-1,46. Titov 0-2,72. Kezman 1-2,83. Titov 1-3 (straf schop). Eerste wedstrijd, 0-2, Spartak Moskou geplaatst. MTK Budapest (Hon) - Croatia Zagreb (Kro) 0-2 (0-0). 60. Simic 0-1,85. Simic 0-2. Eerste wedstrijd: 0-0, Croatia Zagreb geplaatst. Galatasaray (Tur) - Rapid Wien (Oos) 1-0 (0-0). 52. Buruk 1-0. Eerste wedstrijd 3- 0, Galatasaray geplaatst. Maribor (Slv) - Olympique Lyon (Fra) 2-0 (2-0). 24. Simundza 1-0,45. Balajic 2-0. Eerste wedstrijd, 1-0, Maribor geplaatst. Borussia Dortmund (Dui) - Teplice (Tsj) 1- 0 (0-0). 90. Herrlich 1-0. Eerste wedstrijd 1-0, Borussia Dortmund geplaatst Dinamo Kiev (Oek) - Aalborg (Den) 2-2 (0- 1). 8 Oper 0-1,46. Gorde 0-2,74 Goesin 1-2,90. Sjatskikh 2-2. Eerste wedstrijd 2-1, Dinamo Kiev geplaatst Skonto Riga (Let) - Chelsea (Eng) 0-0. Eer ste wedstrijd 0-3, Chelsea geplaatst. Widzew Lodz (Pol) - Fiorentina (Ita) 0-2 (0- 1). 40. Chiesa 0-1,68. Cois 0-2. Eerste wedstrijd: 1-3, Fiorentina geplaatst, Famagusta (Cyp) - Hertha BSC (Dui) 0-0. Eerste wedstrijd: 0-2, Hertha BSC ge plaatst. Servette (Zwi) - Sturm Graz (Oos) 2-2 (0- 0). 50. De Souza 1-0,54. Kocijan 1-1, 78. Vastic 1-2,89. Thurre 2-2. Eerste wedstrijd: 1-2. Sturm Graz geplaatst Parma (Ita) - Glasgow Rangers (Sch) 1-0 (0-0). 68. Walem 1-0. Eerste wedstrijd: 0- 2, Glasgow Rangers geplaatst. Mallorca (Spa) - Molde FK (Noo) 1-1 (1-0). 22. Stankovic 1-0 (strafschop), 85. Lund 1-1 (strafschop), Rode kaart: 84. Fernan do Nino (Mallorca). Eerste wedstrijd: 0-0. Molde geplaatst. Valencia (Spa) - Hapoel Haifa (Isr) 2-0 (0- 0). 59. Juan Sanchez 1-0,66. Juan San chez 2-0. Eerste wedstrijd: 2-0, Valencia geplaatst. Boavista (Por) - Bröndby (Den) 4-2 n.v. 1 2/1-0). 13. Litos 1-0,47. Christensen 1- 190. Bjur 1 -2,99. Augustine 2-2,110. Augustine 3-2,117. Rui Bento4-2. Eerste wedstrijd: 2-1, Boavista geplaatst. ALPHEN AAN DEN RUN ARC en Tonegido waren allebei al uitgeschakeld in groep 7 van de Amstel Cup met verder ADO Den Haag en Sparta. Daarom maakten Racing en de Voor burgse hoofdklasser er een 'nuttig oefenpotje' van, zoals ARC-coach Willem Bereken kamp het omschreef. Een rond uit saaie eerste helft eindigde in 0-0. Nadat Maurice Balkhoven uit een vrije trap de thuisploeg op voorsprong zette, kwam het spel op gang. ARC kwam met 1 2 achter maar in de laatste mi nuut scoorde spits Ruud Bos de verdiende gelijkmaker. ADO won in het Zuiderpark met 3-1 van Sparta en claimde daardoor de eerste plaats, vóór de Rotterdamse eredivisieclub. AMSTEL CUP Loting eerste knock-out ronde: Veendam - Sparta R NEC - Spakenburg FC Utrecht - FC Den Bosch Excelsior - Emmen Turkiyemspor/Dordrecht - FC Groningen Haarlem - AGOW Be Quick'28 - Excelsior Maassluis MVV - Baronie/NAC Go Ahead Eagles - Scheveningen Quick'20 - RBC Fortuna Sittard - Noordwijk Cambuur Leeuwarden - FC Zwolle FC Twente - Gemert Hoek - AZ Heracles Almelo - FC Volendam RKC Waalwijk - Telstar ADO Den Haag - AFC'34 SC Heerenveen - De Graafschap Eijsden - Helmond Sport Eindhoven - NAC/Baronie Nederlandse atletiek ligt in Sevilla op apegapen SEVILLA GPD In de bakoven van Sevilla raakten de Nederlandse atle ten massaal van de kook. Geheel in stijl met de traditie bakten ze er op het WK niets van. Een enkeling als Maase en Pennings - die tenminste nog enige interna tionale allure uitstraalden - even buiten beschouwing gelaten. Nog nooit was de oogst zo mager en lag het rode tartan zo bezaaid met Oranje-atleten. „Ik begrijp er niets van," sprak kogelstootster Lia Koeman die gis termiddag als laatste van het toneel verdween. De Nederlandse leeuw piept als een grijze muis. Zachtjes, lief, vaak vol ontzag. Groot of klein. Het maakt niet uit welke omvang de nationale ploeg heeft. Zeven WK's. Alleen tijdens het allereerste toernooi ont stegen drie atleten de grauwe middelmaat. In de eve nementen daarna sprong er telkens maar één Neder lander bovenuit. En heel opmerkelijk had de Grote Uit zondering ook steeds een andere naam. Het ging vaak om een toevalstreffer. Maar zelfs die bleef in Spanje uit. NOC*NSF-preses Joop Alberda kon de treurigheid met eigen ogen aanschouwen. Hij kwam om-te proeven, te ruiken, maar hield een bittere nasmaak aan Sevilla over. „Het is niet aan mij om te zeggen dat het Nederlands niveau zo laag is. Daar heb ben we al die andere landen voor uitgenodigd. Het is een groot complot. We hebben de IAAF ook g dit toernooi onder deze omstandigheden te organise ren." De ironie van Alberda klonk enigszins stekelig rich ting Nederlandse bond. Hoe stabiel was de ploeg nou, waar technisch directeur Bert Paauw het aan de voor avond nog over had? Redelijk evenwichtig in het mis kleunen, zo moet worden geconstateerd na vijf WK-da gen. Niet alleen succes, maar ook mislukking kan blijk baar aanstekelijk werken. „We gaan begin oktober evalueren met bond. Eerst het toernooi maar eens even laten bezinken, alles op een rijtje zetten. De vraag is natuurlijk hoe we die grote gaten een beetje kleiner krijgen," denkt Alberda al vooruit. Hij ziet een paar lichtpuntjes in het mondiale geweld. Hij wil zich hard maken voor de ondersteu ning van jonge getalenteerde atleten. Maar dat kost tijd. „Tien jaar wellicht." En sloten vol geld bovenal ook. „Hoe komen we op dat podium terecht?" vroeg Joop Alberda zich hardop af. De NOC*NSF-baas denkt mis schien al een stap te ver vooruit. De eerste vraag zou immers moeten luiden: hoe overleven we eindelijk eens de kwalificaties? In een allerindividueelste en sterk geëvolueerde sport als de atletiek is dat al moei lijk zat. Waar het met name aan ontbreekt is consistentie. In de eerste plaats bij de aüeten. Het ene jaar top, het an dere jaar flop. Aan de andere kant wekt het ge-jojo met statussen, met vertrouwen soms onrust op. Het is aan de bond om zich te bezinnen over het beleid dat sinds het EK-fiasco van 1994 is ingezet. Want neerwaartse spiraal draait alsmaar door. In oktober mag de atletiekunie zijn atleten voor de Spelen van Sydney voordragen. Veel keus zal er niet zijn. Maase was al zeker van nominatie (marathon). Misschien krijgt Pennings het vertrouwen. De spoeling is zeer dun. Pieken op het juiste moment. Daar gaat het om. Het is slechts een enkeling gegund. De rest van de Neder landers roept in koor: ik had mijn dag niet. Bij grote toernooien verdampt het zelfvertrouwen doorgaans al heel snel in de brandende zon. De mentaliteit moet veranderen. Meer 'moorddadige gevoelens' worden gewaagd. Zoals bij Maase, Pennings en eerder dit jaar ook Korving. Overzicht Nederlandse top-achtklasseringen WK's: Rome'83 Drup pers (2de 800m), Stalman (7de discus), Hidding (8ste zevenkamp); Rome'87: Van Hulst (8ste 1500m, 6de 3000m); Tokio'91 De Bruin (2de discus); Stuttgart'93 Van Vlaanderen (3de marathon); Gote- borg'95: Van langen (6de 800m); Athene'97 Koers (6de 800m), Jongmans (8ste 800m), Sevilla'99. Maase (8ste 10.000m). Rangers houdt zich Parma van het lijf ISTANBUL RTR Galatasaray heeft ondanks de aarbevingsellende een lachje op het gezicht van de Turkse voet balliefhebber gebracht door zich te plaatsen voor de Cham pions League. De ploeg uit Is tanbul won woensdagavond met 1-0 van Rapid Wien. Okan Buruk maakte de treffer. Gala tasaray had Rapid in Wenen al met 3-0 verslagen. De wedstrijd begon met een minuut stilte voor de slachtof fers van de natuurramp van vo rige week. Beide elftallen had den rouwbanden om de arm. De Oostenrijkse spelers droe gen een spandoek in het stadi on rond met de tekst: 'Onze sympathie gaat uit naar het Turkse volk. Wij lijden met u mee.' De 15.000 toeschouwers begroetten dit blijk van medele ven met een luid applaus. Rapid, dat aanvankelijk ei genlijk niet wilde spelen in Is tanbul maar zich toch liet over halen, stortte bovendien 100.000 Schilling, zo'n 15.000 gulden, in het steunfonds. Trainer Dick Advocaat heeft zich met zijn club Glasgow Rangers geplaatst voor de Champions League. De Schotse ploeg, met Van Bronckhorst, Numan en Mols onder con tract, hield woensdagavond de nederlaag bij Parma beperkt: 1- 0. Dat was na de eerdere zege van 2-0 voldoende voor de Ran gers. Borussia Dortmund plaatste zich dank zij een doelpunt van Herrlich in de 90ste minuut ten koste van het Tsjechische Tepli ce. Chelsea hield in Letland Skonto Riga op een doelpunt loos gelijkspel. Na de 3-0 thuis zege was dat voldoende voor de Londense ploeg om tot het hoofdtoernooi te worden toege laten. Zaterdag 28 augustus Aanvang: 17.00 uur Sportpark de Boekhorst te Noord wij kerhout Entree 6,00 LONDEN ANP De dagen van trainer Ruud Gullit bij Newcastle United lij ken geteld. Het elftal van de oud-international verloor gis teravond opnieuw in de pre mier league. Op eigen veld ging Newcastle onderuit te gen de Noordengelse rivaal Sunderland: 1-2. De gerepu teerde spits Alan Shearer, met wie Gullit in onmin leeft, zat op de bank bij de geplaagde thuisploeg. Newcastle haalde uit de eerste vijf wedstrijden van dit seizoen slechts één punt. Manchester United ver sloeg Coventry City met 2-1. Arsenal won met 2-0 van Bradford City. Sheffield Wed nesday verloor thuis met 0-2 van Derby County. Michael Mols in duel tegen Parma. vaar in 1 blij\ nik re ispenr 50. de lockeysters treffen Engeland uurlij 'I1 iCraf tanse 3r de bovf >eurd hn le merijen ilen» Nederland speelt morgenavond de halve finale van het hockey tegen Engeland. De Britse vrouwen verloren de laat- e poulewedstrijd van Duitsland met 2-1 en eindigden achter emp<et gastland op de tweede plaats in poule B. De Duitsen moe- seille n ^et de halve eindstrijd opnemen tegen Rusland. Neder- nd was in poule A al verzekerd van de eerste plaats en ver- x beil oe8 ht een wedstrijd Waar niks meer op het spel stond Schot- vern nd met 4-0. Nederland was in het duel tegen Schotland we erom oppermachtig. Van den Boogaard (3) en Boomgaardt ip de foto gefeliciteerd door Van den Boogaard en Margje eeuwen) maakten de doelpunten voor de formatie van Tom m 't Hek. Fleur van de Kieft kreeg geel tijdens het eenzijdige nel. fotoep a Tiijssen weg bij De Graafschap detinchemFrans Thijssen is niet langer trainer van De Graaf- hap. Het bestuur van de club uit de KPN Telecompetitie en de a ud-international namen gisteren de beslissing de samenwer- ïg met onmiddellijke ingang te beëindigen. Thijssen was ids het begin van dit seizoen trainer in Doetinchem. Hij had n éénjarig contract. Thijssen (47) meldde al voor aanvang van competitie problemen met zijn selectie te hebben. Door een Tienwerkingsverband met het Italiaanse Udinese verscheen ene na de andere speler voor een proeftraining. Thijssen zei jn twijfels over het technisch beleid te hebben, maar de toe- i'i omst met vertrouwen tegemoet te zien. <i' fan Eijk scoort voor Oranje jRwiLHet Nederlands vrouwenvoetbalelftal heeft gister- Yond een oefenwedstrijd in en tegen Zwitserland met 1-0 ge- re onnen. Het enige doelpunt kwam op naam van Sabine van ijk. De speelster van Ter Leede scoorde in de 28ste minuut. De 'ederlandse ploeg treedt op 15 september opnieuw aan voor en vriendschappelijke wedstrijd, dan in Harkema tegen Dene- larken. Op 30 oktober staat de eerste EK-kwalificatiewedstrijd p het programma, in Eindhoven tegen Frankrijk. itterdamFeyenoord heeft de Joegoslavische aanvaller Ra lletje njslav Samardzic van Heerenveen overgenomen. De 29-jarige leler kwam gisteren in de Kuip een contract voor vier jaar rereen. De Rotterdamse club betaalt een onbekende afkoop- im aan de Friese club. Samardzic maakte zaterdag nog het ireede doelpunt voor Heerenveen in de thuiswedstrijd tegen I jarta (3-1). Samardzic speelde jarenlang betaald voetbal in zijn litionii iderland bij Vojvodina Novisad. In 1995 kwam hij naar Neder- !egd oi nd, waar hij voor Volendam ging spelen. Twee jaar geleden ok Heerenveen hem aan. In de afgelopen seizoenen speelde imardzic 63 competitiewedstrijden voor de Friese club. Daarin ;lukkei oorde hij 23 keer. kranti lemi ^erviër voor Vitesse ihem Vitesse is nagenoeg rond met Dejan Stefanovic. De irvische verdediger van het Italiaanse Perugia was eergisteren 11 Arnhem voor onderhandelingen en zal waarschijnlijk een de naar 1 r dagen aan de selectie worden toegevoegd. Stefanovic is een l-jarige verdediger, die meerdere malen uitkwam voor het na- Bloc onale elftal van Joegoslavië. Hij speelde drie seizoenen bij adnicki Nis, twee jaar bij Rode Ster Belgrado en drie seizoenen ij Sheffield Wednesday, voordat hij afgelopen zomer transfer- over ij vertrok naar het Italiaanse Perugia. Na de beschamende 6-1 iiiisnederlaag tegen PSV, afgelopen zondag, liet Vitesse-trainer iteriscl erbert Neumann doorschemeren dat zijn spelergroep moge- Allen k met een verdediger en aanvaller zou worden versterkt. Door e zeer waarschijnlijke komst van Stefanovic lijkt de komst van Ifred Schreuder van de baan. De Arnhemse club onderhandel- Everenige tijd met diens club NAC over een transfer. Vereldrecord Holland Acht II w york Richard Krajicek begint de US Open tegen een on- :kende en misschien dus wel des te gevaarlijker Amerikaan, ajicek, als twaalfde geplaatst, werd gisteren bij de loting in ew York gekoppeld aan ene Philip King. Die kreeg van de or- cful r"satie een wildcard. Ook de andere Nederlanders die recht- eevai ree^s tot ^et hoofdtoernooi zijn toegelaten, troffen het op pa- ij af e er niet slecht. Sjeng Schalken, John van Lottum en Jan Sie- weliik'erink krijgen in de openingsronde te maken met ft kwalificatietoernooi. Paul Haarhuis stuit op de iemand uit pa ik Dreekmann. Favoriet Pete Sampras staat in de eerste ronde genover de jonge, getalenteerde Rus Marat Safin. Bij de vrou- ?n opent Martina Hingis tegen de Tsjechische Kveta Hrdlicko- Miriam Oremans lootte de Amerikaanse Mary Joe Fernan- :z. Amanda Hopmans komt in actie tegen de Duitse Elena fagner. Seda Noorlander tenslotte staat begin volgende week genover de Italiaanse Laura Golarsa. Catharines De Holland Acht II kan volgend jaar het olym- isch goud van de Holland Acht I in Sydney verdedigen. Bij de K roeien in St. Catharines kwalificeerde de ploeg zich voor de nale. Omdat dit minimaal de zesde plaats betekent, voldeed de oeg meteen aan de norm van NOCNSF. De Holland Acht II gevierde in de herkansing voor Roemenië, Australië en Duits- nd. De winnende tijd van 5.22,80 betekende een verbetering 1^ in het eigen wereldrecord, gevestigd in juli bij de Rotsee Re- I 1 ltta *n ^uzem (5.23,15). In de finale van de WK krijgt de Hol- L -*-%nd Acht te maken met de Verenigde Staten, Rusland (win aars van series), Roemenië, Italië en Groot-Brittannië. Ook de leven ouwenacht haalde de finale maar is nog niet zeker van de /ergep )e'en' omdat NOCNSF daarvoor de vijfde plaats eist. 'iger Woods meer waard ittle Tiger Woods is doende zijn zege in het PGA-kampi- inschap flink te gelde te maken. De Amerikaanse golfer, aan- van d )er<^er van de wereldranglijst, onderhandelt met Nike over een ,e gev ieuwe sponsorovereenkomst. Die moet hem in vijf jaar tijd een risse e*ne miljoen dollar opleveren, zo'n 180 miljoen gulden, [jk h, foods tekende in 1996 een 5-jarige overeenkomst met de Ame- g en kaanse sportartikelenfabrikant. Die pennenstreek verzekerde meedem van tac^lti8 miljoen gulden. m; ;uLUStralische estafette supersnel dney De Australische zwemmers op de 4 x 200 meter vrije gj ag hebben gisteren een wereldrecord gevestigd. Ian Thorpe, ïlliam Kirby, Grant Hackett en Michael Klim finishten tijdens Pan Pacific Games in Sydney in 7.08,79. Dat was een verbete- ng van ruim drie seconden van de oude toptijd, die sinds vorig iaar 31 °P 7.11,86 stond. Thorpe en Klim maakten al deel uit van teld (at ^artet'met Daniel Kowalski en Matthew Dunn. Dat was jdens de Gemenebest Spelen in Kuala Lumpur.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21