'Dit was meer een gebakken eitje' Sport Robin Korving vernederd in halve finale Sprinter Ezinwa positief oeikwartet hervindt rijdlust in Canada Winst Blijlevens bonus bij transfer Vos voor drie jaar naar Den Bosch JENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 [rajicek als twaalfde geplaatst hue plains Richard Krajicek is voor de US Open, die maandag New York beginnen, als twaalfde geplaatst. Toernooidirec- ur Jay Snyder maakte gisteren het lijstje beschermde spelers ;kend. Pete Sampras voert dat lijstje aan. Bij de vrouwen is de ivitserse Martina Hingis de favoriete. - he letbi dsbe lit Doq jx van België, die dit weekeinde op het circuit van Spa Fran- Vei jrchamps wordt verreden. Het herstel van Schumacher, die gin juli op het circuit van Silverstone crashte en een dubbele enbreuk opliep, verloopt voorspoedig. chumacher nog niet bij GP België be tFRANCORCHAMPS Michael Schumacher rijdt niet in de Grand jij tarter Barney breekt enkel e n haag Profdarter Raymond van Bameveld is voorlopig uit roulatie. De tweevoudige wereldkampioen heeft tijdens zijn ;antie op Mallorca zijn enkel gebroken. Dat gebeurde in de :ht van zondag op maandag toen hij van een stoepje afgleed, rney' mist daardoor in elk geval de Open Deense kampioen- lappen die komend weekeinde worden gehouden. De voor- alige postbode uit Den Haag hoopt over zes weken helemaal :e zijn. Dat zou net op tijd zijn om aan het WK in Durban in :ober deel te nemen. be arm hi OPl 'Ik'Ij i d* iesi naar team Prost Me irANCOURTFormule 1 -coureur Jean Alesi komt volgend sei- ïaaj 0n ~i ;eft dt J v> el ien uit voor het team Prost Peugeot. De 33-jarige Fransman nu nog in een Sauber. Alesi raakte tijdens de laatste Grand eerder deze maand in Hongarije, tijdens de trainingen ge- ond. De enkelblessure was geen beletsel om toch aan de race el te nemen. Drie ronden voor het einde viel hij wegens ma- inepech uit. Alesi maakte toen bekend het Sauber-team zo '1 mogelijk te willen verlaten. In de stand om het wereldkam- ^1 jenschap staat hij op de vijftiende plaats, met een punt. gfjjj hivu voor zes jaar naar Ajax ff mi isterdamAjax heeft de Roemeense verdediger Christian Chi- elt ii - hou tril' aangetrokken. De 18-jarige jeugdinternational, afkomstig n Universitatea Craiova tekent in Amsterdam een contract ir zes jaar. De linksbenige Chivu is bij Ajax gehaald voor de 'jdiksbackpositie. Chivu, die in oktober 19 jaar wordt, speelde A' rige week zijn eerste A-interland in het oefenduel tegen Cy- IS (2-2). g pnieuw wereldrecords in Sydney TaiC ft tv ng< onm J_n) iney» De Pan Pacificzwemkampioenschappen in Sydney ;idei jVen wereldrecords opleveren. Gisteren verbeterde de Austra- H Is r Ian Thorpe zijn eigen wereldtijd van maandag op de 200 :er vrije slag door in de finale na 1 minuut en 46,00 seconden te tikken. Even later scherpte de Amerikaan Lenny Krayzel- a rg het wereldrecord op de 100 meter rugslag aan: 53,60 se- s aden. Jenny Thompson uit de Verenigde Staten werd maan- 31 g wereldrecordhoudster op de 100 meter vlinderslag. Ze )m 57,88 seconden. Penny Heyns verbeterde op dezelfde dag wereldrecord op de 100 meter schoolslag. De Zuid-Afri- mse zwemster noteerde 1 minuut en 6,52 seconden. 'Jeedorf scoort voor Real 10 drid» Clarence Seedorf heeft gisteravond waarschijnlijk zijn tste treffer gemaakt voor Real Madrid. De Nederlandse mid- ïvelder, die mag vertrekken van coach Toshack, maakte in de indschappelijke wedstrijd tegen AC Milan om de Bernabeu- fee na een half uur gelijk. Gattuso had Milan op voorsprong iet. Real won uiteindelijk met 4-2. De Engelse aanwinst Mc- aman behoorde ook tot de doelpuntenmakers. lerk deelnemersveld bij TOP ïNHEiMKorfbalclub TOP heeft'vöóF hét traditionele Regio- bjfmooi een st^rk deélnemersveicf bij^^^eJbè^Cn.De nieuwe irgangsklasser uit Sassënheim ontvangt met Achilles (Den tg), Avanti (Pijnacker) en De Meervogels (Zoetermeer) drie outerde opponenten. Het achttal van trainer Hugo van den ak opent morgenavond om 20.30 uur tegen Achilles. Zater- om 15.00 uur speelt TOP tegen De Meervogels. Vei ft fon :e. veel n. Kamiel Maase poetst geschonden oranjeblazoen op El Guerrouj duldt niemand in zijn buurt sevilla anp Met de achtste plaats op de 10.000 meter is Kamiel Maase voorlopig de beste Nederlandse atleet gewor den bij de wereldkampi oenschappen in Sevilla. In de bloedhitte snelde de lo per van Leiden Atletiek naar 28.15,58, achttien tel len meer dan de Ethiopi sche winnaar Haile Ge- brselassie. Maase eindigde drie plaatsen hoger dan twee jaar geleden in Athe- SEVILLA' 99 wilmar kortleever „Dit was eerder een gebakken eitje", meldde een uitgelaten Maase na zijn tien kilometer in de Spaanse stad, die bekend staat als de warmste grote stad van Europa. Het was een ver wijzing naar zijn plaagstootje na de Rotterdam Marathon, toen hij zonder specifieke voor bereiding doorliep als haas ('ei tje, zo'n marathon'). Na de achtste plaats in Sevilla komt het dilemma wel weer prominent op de voorgrond: volgend jaar in Sydney de 10.000 meter of the Olympische marathon. „In principe is het plan nu de marathon", gaf de voormalig sportman van Leiden eindelijk toe. „Maar ik houd het op een twee-sporenbeleid. Ik ben altijd een twijfelaar ge weest, ik ben ten slotte een weegschaal. Met mijn gewone voorbereiding liep ik toch ook hazend en waterdragend 2.10." De keuze wordt lastiger om dat de achtste plaats van Maase de beste prestatie ooit was van een lange-afstandsloper in een wereldtoemooi. Jos Hermens Kamiel Maase liep op pijnlijke voeten naar een verdienstelijke achtste plaats op de tien kilometer. foto anp (tegenwoordig manager van vier man bij de eerste acht in de race) en Marti ten Kate werden in respectievelijk 1976 en 1988 tiende in de Olympische Spelen van Montreal en Seoul. „Ik denk en hoop dat dit goed is voor het Nederlandse afstands lopen", keek Maase al verder. De uitnodigingen voor wedstrij den, ook met veel startgeld, vormden al vóór de wereldkam pioenschappen stapels op zijn bureau. Echter: „Voor mij wordt het eerst vakantie, dan zien we wel verder." Erg veel lopen kon Maase ook niet meer na de tien kilometer, want zijn voeten waren geredu ceerd tot rauw vlees en blaren - in totaal diverse vierkante cen timeters groot. „Talkpoeder vergeten", meldde Maase laco niek. „Heb ik normaal op de drie en vijf kilometer ook nooit nodig gehad." De microbioloog had zich bovendien verkeken op de hitte: „Bij het inlopen ging het nog wel, maar na een paar ronden op de baan hakte het er al hard in. Halverwege kreeg ik al pijn in mijn voeten. Je voelt gewoon dat er een blaar zit waarvan het vel dubbel zit." Ondanks het ongemak van de pijnlijke voeten ('dat krijg je op zo'n harde sprintersbaan') bleef Maase in de wedstrijd heel alert. Al in de eerste kilometers was hij tussen de Afrikanen en Zuid-Europeanen degene die antwoordde op een versnelling van de Zuid-Afrikaan Hendrick Ramaala die de wedstrijd ook daarna hard zou maken. Na een opening op een schema dicht bij het Nederlands record (27.34,02) kwam de groep weer bij elkaar die uiteindelijk uit dunde tot twaalf vijftien man. Maase bleef in de middenmoot lopen, moest het antwoord schuldig blijven op de Ethiopi sche tempoversnelling (nog drie landgenoten van Gebrse- lassie schaarden zich bij de eer ste zes) maar achterhaalde één voor één nog enkele tegenstan ders. „Ik liep wel op mijn laat ste benen", aldus Maase, die er toch nauwelijks genoeg van kon krijgen om zijn verhaal te doen. Zijn klassering vormt een op steker in de ploeg die na het te rugtrekken van Troy Douglas (positief getest op doping) ldap na klap krijgt door voortijdige uitschakelingen. „Ik hoop dat het stimulerend werkt voor de Nederlanders die nog moeten", aldus Maase, doelend op tien kamper Chiel Warners en ko gelstootster Lieja Koeman. Hij had het slechts een paar mensen verteld, maar Bram Wassenaar had het als trainer van Kamiel Maase allemaal voorzien. „Ik had op de deelne merslijst alle mensen wegge- schrapt van wie Kamiel kon winnen", aldus de Voorschote naar. „Er bleven er zes of zeven over." Wassenaar voorspelde vijf van de eerste zes atleten goed, waaronder de nummers één en twee, Gebrselassie en Paul Tergat (Kenya). Wassenaar: „Bij de eerste acht was mogelijk, hadden we ingeschat. Kamiel is in de vorm van zijn leven, hoewel hij dat in Den Haag vorige week niet liet zien. Daar was ik toch wel een beetje bezorgd om. Toen had hij net de trainingen achter de rug in de hypobare kamer op vliegbasis Soesterberg, om te wennen aan het gebrek aan zuurstof en de warmte die we hier vanavond ook hadden. Misschien heeft hij het daar door wel gered." Feit was dat de thuisfavorieten Molina, Mar tinez en Toledo terug te vinden waren op de plaatsen 14, 19 en 25. „Twee van hen liggen nu nog bij de EHBO", aldus Maa se. „Spierwit en met tollende ogen. Terwijl die dus aan deze warmte gewend zouden moe ten zijn." Wassenaar verschilt overi gens met Maase van mening over de planning van het vol gende seizoen. „Ik denk ook dat hij in de marathon nog meer kan bereiken dan hier. Maar Kamiel moet dan zeker vanaf oktober meer kilometers gaan maken." Hicham el Guerrouj is in Se villa opnieuw wereldkampi oen op de 1500 meter gewor den, met overmacht. Hij duldde na 1100 meter nie mand meer in zijn buurt. De Marokkaanse atleet snelde bij de concurrentie vandaan en kon op het laatste rechte eind al op z'n gemak kus handjes uitdelen aan het pu bliek. De winnende tijd, 3.27,65, was de vijfde ooit gelopen. Het zilver was voor de Keni- aan Noah Ngeny (3.28,73). De Spanjaard Reves Estevez finishte tot groot enthousias me van zijn 56.000 landge noten op de tribune in 3.30,57 als derde. De zege van El Guerrouj was geen verrassing, die van discus werper Anthony Washington wel. De Amerikaan slingerde de schijf bij zijn laatste po ging 69,08 meter van zich af. Hij giste Jürgen Schuit daar mee het goud alsnog uit handen. De Duitse veteraan waande zich met een beste afstand van 68,18 al zeker van de hoogste plek op het ereplatfonn. Zijn landgenoot Lars Riedel, de titelverdedi ger, moest zich met brons te vreden stellen: 68,(^Olym pisch kampioen Michael Johnson bewees zijn aparte klasse op de 400 meter nog maar weer eens. In de halve Finale keek hij tachtig meter voor de finish om waar de rest bleef en liep vervolgens erg rustig naar de streep. Niettemin klokte hij een fan tastische tijd: 43,95. Bij de vrouwen was de ontknoping op de 800 meter verrassend. Ludmila Forma- nova beschikte in de finale over het sterkste eindschot. De Tsjechische finishte in 1.56,68 en bleef daarmee de Mozambikaanse Maria Mu- tola (1.56,72) net voor. De Russische Svetlana Masterk- ova, tweevoudig olympisch kampioene, eindigde in 1.56,93 als derde. Michaela Melinte mag zich de eerste wereldkampioene kogelslingeren noemen. De wereldrecordhoudster op dit nieuwe vrouwenonderdeel kwam in Sevilla bij haar laat ste poging tot een afstand van 75,20 meter. Paraskevia Tsiamita was gisteravond de beste hinkstapspringster. Bij haar beste poging landde de Griekse na 14,88 meter in het zand. lde «jlns dreissen bin Korving zocht 'in tegen- lling tot enkele collega's niet >n ar excuses voor zijn falen in halve finale van de 110 me- horden (zevende in 13.45 onden). „Ik heb gewoon ge- A DC j(}_" Terwijl uitgerekend hij i :h een geheid medaillekandi- at was. „Ik had mijn dag naa it. Ik voelde het, ik was niet per-gemotiveerd. Een goede rt, maar dat was ook alles. '*®naf de derde horde had ik ;n power, geen stuwing mee. lde t lichaam deed zeer, was De halve eindstrijd had een atineklus moeten zijn zonder Amerikanen Johnson (bles- Eerste dag slopend voor tienkamper Warners sure) en Crear (gediskwalifi ceerd). „Dit was de kans om wereldkampioen te worden." Het werd een heuse nachtmer rie. Korving klom misschien nog wel met een air van een kampioen in de startblokken. Maar 13.45 seconden later ver liet hij als een gebroken mens de arena. „Ik weet ook niet wat ik ermee aan moet. Ik neem het maar gelaten. Het is niet de eerste keer dat ik op mijn bek ga" Het is allemaal een kwestie van geloof en zelfvertrouwen. 'Magnefieke start', 'de volgen de ronde gaat het vijftienhon derdste sneller', 'ik ga ze afina ken'. Wie gelooft wordt zalig. Korving verhoogde zijn prog noses van medaillekandidaat tot mogelijke favoriet voor goud. En kreeg keihard de re kening voor zijn grote mond en pose gepresenteerd tijdens het WK, dat toch wordt gezien als een olympische voorpremière. „Volgend jaar moet ik maar re vanche nemen." Voor andere uitgeschakelde Nederlanders gelden eigenlijk geen excuses. Patrick van Bal- kom had uit de eerste ronde 200 meter (20.65) nog een su persterk gevoel meegenomen. „Ik heb een Nederlands record in mijn lijf." Pure grootspraak. Later op de avond ging de Hel las-atleet genadeloos voor de bijl. Vijfde in 20.59 seconden, dik tweetiende seconde boven de nationale toptijd. Het was een flop. „De zwaarste kwart fi nale van allemaal. Ik wist dat ik het beste uit mezelf moest ha len, maar laat het op het laatste stuk liggen." Na vier van de vijf WK-dagen is het nationale keurkorps ge decimeerd tot welgeteld twee atleten. Vandaag komen ko gelstootster Lia Koeman en tienkamper Chiel Warners nog in actie. Maar ook zij kunnen het rood op de kaken van Oranje niet meer wegtoveren. „Het ging niet. Gefaald, klaar uit", sprak Korving namens de collectieve ploeg. Chiel Warners ging na de eerste helft van de meerkamp in tien bedrijven tegen het tartan. De eerste dag van de tienkamp was slopend geweest. De 21-ja rige rechtenstudent uit Assen klaagde over hoofdpijn en kon verder geen woord over zijn lippen krijgen. Warners was ge tekend door uitputting. De Eu ropees juniorenkampioen be zet na vijf onderdelen de zesde plaats. Hij totaliseerde 4345 punten en ligt daarmee op een koers net onder zijn eigen persoon lijk totaal (4438 punten). Na een goede 100 meter (10.76 se conden), een matige sprong (7.47 meter), een degelijke po ging met de kogel (14.34 meter) en een verrassende hoogte (pr, 2.03 meter) sloot Chiel Warners het eerste etmaal met een rede lijke 400 meter (47.71 secon den) af. sevilla anp De 27-jarige Nigeriaanse sprinter Davidson Ezinwa hangt een schorsing van twee jaar boven het hoofd wegens doping. Bij de WK atletiek in Sevilla werd hij gecontroleerd na de halve finales van de 100 meter. In zijn urine zijn sporen aangetroffen van het verboden prestatiebevorderende middel HCG. Dat lichaamseigen hormoon werd indertijd ook de Nederlandse discuswerper Erik de Bruin noodlottig. HCG (chorion-gonadotrofine, ook wel zwanger schapshormoon genoemd) zet bij mannen ondermeer de produc tie van testosteron in de testikels aan, maar zou ook toediening van deze spierversterker kunnen verhullen. De Somalische 1500-meterloper Ibrahim Mohamed Aden is eveneens betrapt in Sevilla. Hij werd zondag eveneens via het lot uitgenodigd voor een test. De analyse toonde het luchtwegverwij- dende middel efedrine aan. Dat staat weliswaar als stimulerend product op de zwarte lijst, maar gebruik ervan geldt als een licht vergrijp. Aden wordt uit de uitslagenlijst geschrapt maar komt er verder met een berisping vanaf. tharines gpd iput maar ontzettend op- :ht; Jos Klinge had weinig ite om zijn gemoedstoe- te omschrijven. Samen zijn ploeggenoten van de 'stuurde vier revancheerde !3-jarige Amstelvener zich j ren voor een totaal misluk- lening op het wereldkam- )e *J ischap roeien in het Cana- St.Catharines. n tweede plek in de her- chtél 'n§ achter de Fransen was voldoende voor een plaats 8 halve finales. Zoals ook skiffeuze Marit van Eu- en de lichte mannen-acht tuiner-up in hun heat een e verder gingen. Nederlanders geven de R|arse Canadese toeschou- aan de Henley Rowing se waar voor hun geld. Tij- 'dên'b de herkansingen zijn maar twaalf Oranje-boten op de ey Rowing Course te be ieren. Alleen Piëta van Dis- k en Eeke van Nes stuur- immers hun dubbeltwee itreeks de halve eindstrijd vs sj i hadden tijd voor een toe- che trip naar de even ver- Niagara Falls. De van de equipe moest zich e voorwedstrijden opladen een extra race. Anneke Venema na dan. ai» De 28-jarige Groningse had er heel wat voor over gehad om gisteren op het water te mogen verschijnen. Door de blessure van Carin ter Beek, de boegroeister van de acht, werd Venema noodgedwongen ge scheiden van haar maatje An- nemieke Eijgelaar, die in elk ge val tot de finale de positie van Ter Beek overneemt. De man nen twee-zonder van de 'star tende reserves' Olaf Wit en Niels den Nijs kwam wel aan de start, maar zoals verwacht te laat aan dé finish om in het toernooi verder te geraken. Gingen dus de eerste twee olympische nummers van de dag voor Nederland de mist in, de vier-zonder zorgde gisteren voor de ommekeer. Het kwartet boordroeiers was op de ope ningsdag van het WK veel te be hoedzaam van start gegaan en in zijn race roemloos als laatste geëindigd. 'No guts, no glor/, was toen het laconieke com mentaar van coach Adriaan Lieszner. Gisteren zag de assistent van Kris Korzeniowski zijn pupillen Erwin Heeringa, Richard Jan sen, Jos Klinge en Peter van der Noort wel van meet af aan agressief over het water gaan. Klinge: „We konden haast niet wachten op deze race. Het leek wel of er een Sinterklaasca- De Nederlandse vier-zonder plaatste zich voor de halve finale, dankzij de tweede plek achter de Franse equi pe. foto afp tilburg fred segaar Jeroen Blijlevens laat zijn ploeg, TVM, dezer dagen in onzeker heid waar het zijn toekomst aangaat. Over zijn kwaliteiten als sprinter daarentegen laat hij geen enkele twijfel bestaan. De Brabander won gisteren in Til burg de eerste etappe van de Ronde van Nederland in, uiter aard, een massaspurt en teken de daarmee zijn vijftiende zege van het seizoen aan. Zoveel be haalde hij er nooit eerder in zes seizoenen als beroepswielren ner. Het oude record stond op veertien en het dateert van nog maar een jaar geleden. Tijd om te oogsten dus. De sprinter heeft gesprekken gevoerd met buitenlandse sponsors waarvan Polti, het team van Richard Virenque, de meest serieuze kandidaat is. Een flirt met US Postal draaide uit op niets. Blijlevens deed gisteren in Tilburg, waar hij Robbie McE- wen (tweede) met een half wiel versloeg, voorkomen alsof er ook nog een kans is dat hij blijft bij TVM, dat volgend seizoen verder gaat onder de naam Farm Frites. Voor Priem staat de uitkomst van de ontmoeting al vast. „Het contract van Blijle vens loopt door, dus hij kan he lemaal niet weg", zei de Zeeuw bij de start in Gouda. In zijn hart weet Priem dat hij een renner die per se van werk nemer wil veranderen en zich bovendien financieel aanzien lijk kan verbeteren, niet aan zijn contract kan houden. TVM heeft Jans Koerts, giste ren vierde, vastgelegd. Maar de oud-Rabobankrenner is na tuurlijk niet van het kaliber- Blijlevens. Daarvan zijn er so wieso weinig en op die schaars te zal Priem zich ook wel beroe pen als zijn strijd met Blijlevens straks mogelijk tussen advoca ten gaat worden gevoerd. In het geval van Steven dc Jongh bevinden de gesprekken zich al bijna op dat niveau. De Jong heeft een aanbieding van Jan Raas (Raboank), maar Priem wenst ook de Noord- Hollander niet te laten gaan, ondanks het feit dat De Jongh weg wil. Het contract van De Jongh loopt aan het einde aan dit sei zoen af, maar er is sprake van een optie die TVM éénzijdig kan lichten. De Jong: „Die optie is er inderdaad, maar volgens mijn advocaat is hij niet rechts geldig." Priem: „Niet rechtsgel dig? Onzin. Net als Blijlevens blijft ook De Jongh bij ons." deautje in het verschiet lag. We wilden zo snel mogelijk het uit gedachte strijdplan uitvoeren." De start was niet briljant, 'maar wel goed genoeg om op verder te bouwen'. Dat bleek wel: in het laatste kwart van de 2000 meter lieten de Nederlanders de snelste tijd van alle deelne mers noteren en schoven zij naar een comfortabele tweede positie. De sterke finish deed denken aan de manier waarop Klinge en zijn companen zich in Lu- zern kwalificeerden voor de eindstrijd van de Rotsee Regat ta. In een spectaculaire eind sprint gleed hun ontketende boot die tiende juli nog net langs de Egyptenaren; het ticket voor Canada lag klaar en het viertal zette een streep onder een tot dan toe desastreus sei zoen. Klinge: „Veertien dagen daarvoor waren we op de Hol land Beker nog helemaal weg gevaren door de Twente Vier. Door die finaleplaats in Luzern hoorden we er opeens bij. Wa ren we niet langer die zielige jongetjes, de afvallers van de Holland Acht, maar vormden we in de vier-zonder een vol waardige ploeg." Of de ongestuurde vier na de opsteker van gisteren nog meer verrassingen in petto heeft, zal morgen de halve finale van morgen leren. In het veld van de ongestuurde vieren zijn de Britten met roeilegende Steve Redgrave en Matthew Pinsent favoriet en ook de Noren, Italia nen en Australiërs lijken nau welijks te achterhalen. „Maar daarachter zijn de verschillen erg klein," weet Klinge. Om strijdvaardig te vervolgen: „We gaan gewoon beuken, van start tot finish." Rotterdam steeds minder aan spelen in het eerste toe. Bij de cpd openingswedstrijd tegen FC Den Bosch zat hij op de tribunes en afgelopen zondag tegen SC Cam- buur was hij gedoemd tot de bank. I let was een van de belangrijkste redenen voor de 31-jarige Brabander om zich elders te oriënteren. Henk Vos, die aan zijn vijfde Brabantse club begint (eerder was hij actief bij RBC, PSV, Willem II en Eindhoven), gaat bij Den Bosch samen met Harry van der Laan het spitsenduo vormen. „Als er met drie spitsen worden gespeeld ben ik de diepe spits." Zaterdagavond debuteert Henk Vos in de thuis wedstrijd tegen Willem II. Henk Vos heeft zijn laatste wedstrijd voor Feyen- oord gespeeld. De grillige linkerspits blijkt maan dagavond met het tweede in de bekerwedstrijd tegen FC Den Bosch zijn laatste goal voor de landskampioen te hebben gescoord, en nog wel tegen zijn nieuwe werkgever. Vos heeft een con tract voor drie seizoenen getekend. Vos, die in de 3 1/2 jaar dat hij voor Feyenoord uitkwam, 81 competitiewedstrijden heeft ge speeld en 15 doelpunten heeft gescoord, kwam

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19