Wilbert Pennings gokt en verliest Jolland Acht II e overmoedig' Hans van der Plas wil wemaar mag niet meer Sport IOK wil de titel terug utocoureur Van Eewijk rlamd na ongeval IDAG 24 AUGUSTUS 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 'eer wereldrecord Thorpe mey De Australiër Ian Thorpe (16) heeft gisteren in Sydney wereldrecord op de 200 meter vrije slag verbeterd. Hij tikte op 1 minuut en 46,34 seconden. Het oude wereldrecord nd met 1.46,67 op naam van zijn landgenoot Grant Hackett. zwom deze toptijd vijf maanden geleden. Jenny Thompson de Verenigde Staten werd gisteren wereldrecordhoudster op 100 meter vlinderslag. Ze zwom 57,88 seconden. tveede partij WK schaken remise De tweede partij in de finale van de wereldtitelstrijd aken is in Las Vegas in remise geëindigd. De Rus Alexander ilifman kon met wit geen beslissing forceren tegen Vladimir ipian uit Armenië. Khalifman won eerder de eerste partij en It met 11/2-1/2. De derde partij uit de serie van zes staat ensdag op het programma. De speler die 3 1/2 punt verza- lt, mag zich de opvolger van Anatoli Karpov noemen. Jiens van Sparta naar Willem II urg Willem II heeft met onmiddellijke ingang Kew Jaliens Sparta overgenomen. De verdediger van de Rotterdamse 1 is een contract van 5 jaar met de Tilburgse deelnemer aan Champions League overeengekomen. Het contract van Ja- is bij Sparta liep tot de zomer van 2003. 'Het is diep triest' HHEIM GERARD BAAS heeft Bassets te zoeken in ireklasse van het Neder- >e rugby? Perry Noorder de 30-jarige speler/trai- an de vorig seizoen op het ertje gepromoveerde Sas- leimers, ziet de vraag aan- en en antwoordt met een j: „Daar moet je nou naai heen als je kampioen It in de eerste klasse." mee komt Noordermeer er niet weg en hij vervolgt, zal zwaar worden, het ver in sterkte tussen ere- en e klasse is groot. Bassets een kleine selectie en had jaar enorm veel geluk dat ijna niemand geblesseerd te. Je kan nu wel alles uit de gaan halen tegen ploegen DIOK en HRC, maar dat voor ons geen zin. De op succes is minimaal en risico van blessures is veel oot. Komend jaar zullen we moeten hebben van de tegen Roosendaal, As- en AAC. Als we twee van iloegen onder ons houden, len we een topprestatie ge il." IC en DIOK, de nummers en twee van het afgelopen seizoen en ook in het Bassets- -clubhuis aanwezig op de sei zoenspresentatie van de drie regionale Ereklassers, zullen naar verwachting met elkaar de titel gaan betwisten. DIOK lijkt in staat om de kampioensbeker, die het tien jaar lang in bezit had, terug te halen naar de Smaragdlaan. Aanvoerder Frank Beers wil echter niets weten van een fa- vorietenrol, hoewel de selectie van de Leidenaars beter in stand is gebleven dan die van de Hagenaars. „HRC blijft de te kloppen ploeg en dat vind ik prima. Voor DIOK is de druk er af en we hebben eindelijk weer eens wat te winnen. Tien jaar lang was elke tegenstander erop gebrand om ons pootje te lich ten, nu moet HRC maar laten zien dat ze daartegen bestand zijn. Ik zie het dit jaar wel zit ten, we hebben een perfecte mix tussen ervaren en jonge, gretige spelers. En vergeet niet dat door het missen van het kampioenschap de oudere jon gens als Yves Kummer, Marcel van Loon en ik ook extra gretig zijn om toch nog een keer te la ten zien dat we de beste zijn. We willen onze kampioensbe ker terug." KATWUK WILLEM SPIERDUK Hans van der Plas wil nog zo graag, maar hij mag niet meer. De linksback van Quick Boys is op zijn besluit om te stoppen terug gekomen en wil nog een jaartje aan zijn loopbaan toevoegen. Trainer Cees Tempe laar weigert hem nog in de selectie op te nemen. „Ik heb toezeggingen gedaan aan andere spelers, daar wil ik niet op terugko men", aldus Tempelaar. „Het is diep triest dat iemand die al sinds z'n achtste lid is van de club en 17 jaar in de A-selectie zat, geen kans meer krijgt", zegt Van der Plas. Van der Plas, die het vorig seizoen als verdediger topscorer was van Quick Boys, kondigde voor de vakantie aan te stoppen. Al snel begon hij te twijfelen, toen een aan tal spelers hem probeerde over te halen nog een jaartje door te gaan. Nog voor de vakantie liet hij de trainer weten te twijfe len over zijn beslissing. Tijdens zijn vakan tie in Spanje hield hij z'n conditie bij. „Ik heb menig bergje genomen." Teruggekomen kreeg hij te horen niet welkom meer te zijn. „De trainer had al af spraken gemaakt met andere jongens. Nu marklamers lijkt het me niet zo moeilijk om terug te ko men op afspraken met jongens van 20, 21 Hans van der Plas. archieffoto jaar, die nog alles moeten bewijzen. Boven dien kan ik toch wel op een beslissing te rugkomen", stelt Van der Plas. De linksachter was nog bereid om de af spraken te respecteren en als derde links back aan het seizoen te beginnen, achter Raymond Flaton en Martijn Ravensbergen. „Ik ken mezelf, met mijn karakter sta ik zo weer in het eerste", dacht de Katwijker. Maar Van der Plas mag ook niet met de B-selectie meetrainen, hij houdt nu zijn conditie op peil op de trainingen van de A-jeugd. „Toen ik hoorde dat ik niet met het tweede mocht meetrainen, was het als of ik een klap in m'n gezicht kreeg. Ik heb 17 jaar alles gegeven voor het eerste elftal, mag ik een beetje krediet hebben." Trainer Cees Tempelaar zegt dat hij het niet kan maken tegenover andere spelers om Van der Plas weer in de A-selectie op te nemen. „Ik heb bijvoorbeeld uitgebreid met Jan Schaap (een jeugdig talent, red.) en z'n ouders gesproken en hem ervan over tuigd dat hij het beste nog bij Quick Boys kan blijven en nog niet naar FC Utrecht moet gaan. Dat hij ook aan spelen zal toe komen. Als Hans weer in het elftal komt, schuift Flaton op naar het middenveld en kan dat Jan z'n plaats kosten. En al die af spraken zijn gemaakt nadat Hans had aan gegeven te stoppen." Ook een optreden in het tweede van Quick Boys ziet Tempelaar niet zitten. „Hans is zo dominant, dat is geen goeue zaak." De trainer geeft toe dat een aantal spelers een terugkeer van Van der Plas toe juicht. „Maar er zijn er ook die hem liever kwijt zijn." Tempelaar stelt Van der Plas 'met alle respect te hebben behandeld'. „De werke lijke reden dat hij door wil gaan is dat hij gezien heeft dat er een sterke ploeg staat. Hij zag zichzelf al op het bordes van het stadhuis staan, dat wilde hij nog een keer meemaken." De trainer denkt dat de zaak alleen maar verliezers kent. „Hans en ik zijn niet prettig uit elkaar gegaan. Dat vind ik erg jammer. Hij had een prachtig afscheid kunnen krij gen, hij zou voor altijd mr. Quick Boys zijn." Om die laatste titel geeft Van der Plas niets. „Bedenk maar eens wat er met de vo rige mr. Quick Boys is gebeurd. Die speelt nu bij Ter Leede. Die titel heeft voor mij geen waarde. Ik speel liever nog een sei zoen." In de wereld van de reuzen komt letterlijke hoogmoed vaak voor de val. Hoogspringers gokken, pokeren, met alle risico's van dien. De scheidslijn tussen succes en mislukking is vaak flinterdun. Wilbert Pennings durfde de gok aan. In de finale nam zijn elastieke lijf zowel 2.20 als 2.25 meter in de eerste aanloop. De atleet uit Goire liet vervolgens 2.29 meter schieten om uiteindelijk te moeten inzien dat 2.32 meter toch nog te hoog gegrepen SEVILLA FRANS DREISSEN ici vrezen dat de Venlose coureur Wouter van Eeu- vanaf zijn bovenste nek- el verlamd blijft. Volgens i in het ziekenhuis van waar de Limburger is op- nen, is de kans op gene- zeer klein. Van Eeuwijk :ert niet in levensgevaar, wordt wel kunstmatig be nd. coureur sloeg met zijn ra- kunnen |gen zondagmiddag over 'artiM 'P tiidens een race voor ^et en' 5 formule 3-kampioen- p op de Nürburgring, na- hij was aangetikt door een ire deelnemer. In het Brü- Useri hankenhaus in Trier, waar 1 Eeuwijk met de helikopter 100,1 toe was gebracht, werd lagavond laat geconsta- veede WE .hort Cr teerd dat de bovenste halswer vel was gebroken en dat de jon ge coureur vanaf zijn kin ver lamd is. Het ongeval gebeurde voor de ogen van zijn vader, Wouter sr., cfie niet weg te slaan is van het bed van zijn enige zoon. „Momenteel is er niks veran derd in de medische situatie van Wouter. Hij is verlamd van af zijn kin. Er komen professo ren van het academisch zieken huis te Maastricht om de medi sche status van Wouter te bekij ken. Daarna kan hij naar het ziekenhuis van Maastricht wor den getransporteerd. De toe komst moet het verder uitwij zen." Van Eeuwijk maakt deel uit van het raceteam van voorma lig wereldkampioen formule 1, Keke Rosberg. „Met 2.32 meter pak je waar schijnlijk een plak," had Pen nings berekend. Daarbij had hij echter geen peesblessure inge calculeerd. Een tik in de kwalifi catie van zaterdag brak hem le lijk op. Eén dag rust bleek on voldoende om goed te herstel len. „Ik heb drie pijnstillers ge had, maar ze hielpen allemaal niet. Ik was in de wedstrijd meer met pijn bezig, dan met mezelf," aldus de zichtbaar te leurgestelde Pennings. Winnaar werd de Rus Voronin (2.37) voor de Canadees Boswell (2.35) en de Duiter Buss (2.32). Pennings eindigde als tiende. „Geen enkele sprong liep lek ker. De laatste op 2.32 meter was nog de beste. Had ik die maar als eerste op die hoogte gehad," jammerde hij. Gegokt en verloren. „Ik heb vaker met pijn gesprongen, maar nu was het erger. Die pijn ging uitein delijk in mijn kont zitten." Pen nings sloeg uit voorzorg de hoogte van 2.29 meter bewust over en gokte. Alles of niets. „Je komt naar een WK voor een medaille en niet om enkele plaatsjes hoger te eindigen." De pas 24-jarige Pennings blaakt nog van atletische on schuld. De student lucht- en ruimtevaarttechniek beseft pas sinds kort dat hij misschien ooit op hoog internationaal niveau kan presteren en beschouwt ondertussen elke beetje voor uitgang als een geschenk. „2.32 had er onder normale omstan digheden best ingezeten. Het mocht niet zo zijn. Jammer, volgend jaar in Sydney dan maar." Het hoogspringen was jaren lang een blinde vlek op de Ne derlandse atletiekkaart. De sport is niet echt gezond. Voe ten, enkels, spieren en pezen worden vooral tijdens de afzet extreem belast. Het frustreert de atleten dat ze regelmatig in de lappenmand terecht komen. „Hoogspringen is bovendien een van de meest asociale spor ten die er bestaan. Je moet je helemaal kunnen afzonderen, volledig met jezelf bezig zijn." Elk toernooi eindigt met een 'flop'. „Je moet tegen een be paalde waanzin of gekte aanzit ten om iets te bereiken," sprak oud-recordhouder Ruud Wiel- art eens. De Chinees Zhu Jian- hua is daarvan het meest extre me bewijs. De 2.39 meter sprin ger belandde na zijn carrière in psychiatrische inrichting. Ro ken, drinken, stappen. Hoog springers behoren tot de jet-set van de atletiek. „De avond voordat de Brit Steve Smith een junioren wereldrecord sprong was hij ladderzat," herinnert trainer Frans Bosch zich. Egocentrisme is de enige ma nier om het hoofd boven water te houden. Want topsport kent geen mededogen. De WK-finale halen was het uitgesproken doel, een podiumplek in de toe komst een nog onuitgesproken droom. „Ik wil elk jaar een stukje hoger komen." De kunst van het vliegen steeds beter on der de knie krijgen. Wilbert Pennings springt af op een hoogte van 2.32 meter. Begin deze maand gleed hij in Eberstadt over een nieuwe nationale recordhoogte van 2.30 meter. In de toekomst moet 2.34 meter het doel zijn. „Wilbert kent geen psychische barrières," zegt zijn trainer. „De hoogte is nog slechts een kwes tie van tijd en ervaring." Ervaring heeft Robin Korving onderhand genoeg. Hij is inter nationaal ook meer gelouterd. Hij frequenteert met succes het Grand Prix-circus en heeft al EK-brons op zijn sportief curri culum. Gisteren nam hij de eer ste twee horden op weg naar nieuwe glorie. De eerste twee schiftingen op de 110 meter horden verliepen evenwel niet geheel naar wens. Tweemaal derde. Eerst in 13.45, vervol gens in 13.30. „Een magnefieke start, een paar goede horden en daarna was het vliegen. Ik voel dat het ritme langzaam terug komt. Mentaal zit ik weer een stuk beter, al protesteerden de spieren onderweg een beetje." Twee races op een dag. Het valt niet mee. „Veel vochtverlies, oppassen voor kramp en ver stijving. Ik heb de voorrondes overleefd. De halve eindstrijd wacht en daarna de finale. Ze ker weten dat alles goed komt," sprak Korving opgelucht na een zware dag. Marion Jones 'slechts' derde bij verspringen SEVILLA ANP De Spaanse toeschouwers kre gen op de derde dag van de WK aüetiek in Sevilla wat ze wilden. Een gouden plak voor een land genote. Verspringster Niurka Montalvo verraste in de finale in haar laatste sprong met 7,06 meter. Ze doorkruiste de gou den plannen van de Ameri kaanse Marion Jones. Jones had het verspringen op haar verlanglijstje staan in haar zucht naar viermaal goud. In de finale kwam zij niet verder dan 6,83 meter, slechts twee centi meter meer dan ze in de kwali ficatie had gesprongen. May en Montalvo streefden haar ruim voorbij. May leidde de wedstrijd tot de donkere Montalvo als slotak koord een reuzensprong plaats te. Een Spaans record. Niet in de ogen van de Italianen. Die tekenden officieel protest aan tegen de laatste poging van de Spaanse. Ze zou bij de afsprong de lijn hebben overschreden. De Keniaan Christopher Kos- gei won de 3000 meter steeple chase in 8.11,76. Hij klopte we reldkampioen Boit Kipketer. Kosgei en Barmasai waren bijna twee weken geleden we reldnieuws toen ze in Zürich een dubieuze race liepen. De landgenoten liepen samen op de finish af en Barmasai won nipt. Achteraf zou hij aan En gelse journalisten hebben ver klaard dat hij het op een ak koordje met Kosgei had ge gooid. Laat me winnen, zei hij tegen zijn ander. Zo geschied de. Barmasai maakt kans op de Golden League-jackpot van 1 miljoen dollar en een nederlaag in Zürich kon hij niet gebrui ken. Kosgei zou in de bonus de len. De atletiekfederatie IAAF sprak er schande van en stelt een onderzoek in. Wel pas na de WK. ierland stelt teleur op WK roeien SCOREBORD THARINES ANP ijk, inLI boot viel stil en daarmee de roeiers. Coach Kris Kor- dezea uvvski schudde het hoofd, ntrum in wanhoop de armen ten jri d°a e) en stelde geen tekst en Tg Qua te hebt>en- -Ik verkeer in shock, het is hopeloos." it Nederlandse roeien be- ie op de tweede dag van de in het Canadese St. Cathari- een dramatisch dieptepunt de vierde plaats van de sartieS Acht II in de serie van nd aftó koningsnummer. De slech ten cm restatie was onverklaarbaar r. Aisk ivam aan het eind van een erkttot 'Ebroken rÜ teleurstel- e resultaten. Alle zeven gen van oranje kregen een jzing naar de herkansin- ..We zijn wakker", sprak van der Zwan lang na de voorsü drace, ..we staan weer op rond. Het was anders wel tarde klap." co Rienks, Nederlands irvan de eeuw, meende dat gebrek aan inspiratie de HaagJ aak van het falen was. „We n te overmoedig, denk ik. de Rotsee Regatta hebben oeie en 8°ed trainingskamp ge- we roeiden goed, tech- was het in orde en wë -s,r^ 'en geen enkele tegenslag." R,'s** t zwaarste nederlaag van seizoen waarin de Holland t eenl Co Acht II altijd meekwam met de wereldtop werd al in de start op stapel gezet. Kort na het stait- sein bedroeg de achterstand al een bootlengte van twintig me ter. Rienks: „In de repetitie starts waren we vier seconden sneller." De Holland Acht II verloor een slag, nog niet de oorlog, al deed Korzeniowski het wel zo voorkomen. De Amerikaanse Pool wond zich vooral zo op omdat zijn vroegere pupil Mike Teti zo overtuigend startte én zegevierde met de Amerikaanse acht, nota bene op door hem geschreven trainingsschema's. Woensdag is de herkansing voor de Holland Acht II en Rienks liet al doorschemeren dat het dan een stuk harder zal gaan. „Niemand moet denken dat we de hele race keihard hebben doorgeroeid." In de herkansingen zullen de meeste Nederlandse ploegen naar verwachting wel doorsto ten naar finale dan wel halve eindstrijd. De vrouwenacht ein digde maandag als tweede, ook al achter de Verenigde Staten, ondanks een wissel op boeg, kort voor de start. Annemieke Eijgelaar verving Carin ter Beek, die een stressfractuur heeft. In tegenstelling tot voor Hade- wych Jansen, die dezelfde bles sure heeft opgelopen, was het voor haar niet verantwoord met Lucky 10 van maandag 23 augustus. 12-16-22-24-26-27-32-35-37 42 - 48 - 50 - 52 - 59 - 62 - 65 - 67 - 73 74 - 79. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN 12 (18-1), 2. Engeland 4-10 (24-2). 3. Spanie 4-7 (6-6), 4. Ierland 4-3 (6-10), 5 Oekraïne 4-3 (5-17), 6 Tsjechië 4-0 (0- 23) Bijzonderheid: Duitsland naar halve De Holland Acht II op weg naar de start tussen de vrouwenachten. een pijnstillende injectie te ver trekken. De tweede plaats van de dub- belvier mannen, met Merlijn Vervoorn als wisselroeier voor Jochem Verberne, achter Italië, was zo positief verrassend als de tweede stek van vier-zonder- stuur lichtgewicht achter het Oostenrijkse kwartet negatief. De Twente Vier had moeten winnen, leidde ook langdurig maar werd verrast door de tus- sensprint van een onverwachte tegenstander. „Een extra wed strijd is niet zo gek", relativeer de coach Rob Jonkman. „Olym pische kwalificatie is het be langrijkste." De lichte tweeën van Maar ten van der Linden met Pepijn Aardewijn, Hedi Poot met Lau- rien Vermulst en Bastiaan Sorg- drager met Sjoerd Verhallen eindigden respectievelijk als tweede, derde en vierde. Van der Linden en Aardewijn had den hun riemen te zwaar afge steld. „We zijn er weer eens in gestonken", mopperde Aarde wijn. „De wind waaide mee, daarom stelden we zwaarder af. Toen we aan het startvlot lagen, was de wind ineens verdwe nen." Nu ze alle in actie zijn ge weest in de hitte op de Henley Rowing Course van St. Cathari nes bleek pas een van de der tien Nederlandse boten door te zijn naai- de volgende ronde: de dubbeltwee van Eeke van Nes en Piëta van Dishoeck, die zich zondag plaatsten. De andere twaalf varen in de herkansin gen. Het wordt druk dinsdag en woensdag. Ze krijgen wel Hol lands weer; het gaat regenen. Eerste divisie: GA Eagles-RBC 1-0 Engeland, competitie Leeds - Liverpool 1 - 2 ATLETIEK Sevilla. WK. Tweede ronde, eerste serie: 1. Ross (VSt) 13,13, 2. Garcia 13,20, 3. Korving (Ned) 13,30, 4. Coghlan (Ier) 13,37, 5 Scigac- zewski (Pol) 13,54, 6. Tanigawa (Jap) 13,58, 7 Brown (Tri) 13,62, 8, Niemi (Fin) 14,17. Bijzonderheid: Korving naar halve finale. Hoogspringen, finale: 1 Woronm (Rus) 2,37 meter, 2. Boswell (Can) 2,35, 3. Buss (Dui) 2,32, 4. Topic (Joe) 2,32, 5. Strand (Zwe) 2,29, 6 Lee Jin-taek (ZKo), Boateng (Can) 2,29, 8. Reilly (Ier), Austin (VSt) 2,29, 10 Pennings (Ned), Hammad (Alg), Holm (Zwe) 2,25. 3000 m steeplechase, finale: 1 Christop her Kosgei (Ken) 8.11,76. 2. Boit Kipketer (Ken) 8.12.09, 3 Ezzine (Mar) 8.12,73, 4. Kallabis (Dui) 8.13,11, 5. Barmasai (Ken) 8 13,51, 6. Martin (Spa) 8.16,09. 7. Paul Kosgei (Ken) 8.17,55, 8 lonescu (Roe) 8.18,17, 9. Weidlinger (Oos) 8.19,02, 10. Maffei (Ita) 8.22,65, 11. Khattabi (Mar) 8.24,62, 12. Tahn (Fra) 8.25,59. Vrouwen. Discus. Finale: 1. Dietzsch (Dui) 68,14 meter, 2. Kelesidou (Grie) 66,05, 3 Grasu (Roe) 65,35, 4 Sadova (Rus) 64,98, 5. Faumuina (NZe) 64,62, 6. Sua (VSt) 63,73, 7. Antonova (Oek) 63,61, 8. Tsi- kouna (Gri) 63,43. Verspringen, finale: 1. Montalvo (Spa) 7,06 meter, 2. May (GBr) 6,94, 3 Jones (VSt) 6,83, 4. Galkina (Rus) 6,84, 5 Wise (GBr) 6,75, 6 Burrell (VSt) 6,74, 7. Tiedt- ke (Dui) 6,68, 8. Maggi (Bra) 6,68, 9. Boegman (Aus) 6,63, 10. Johansson (Zwe) 6,63, 11. Rublyova (Rus) 6,56, 12 Wil liams (VSt) 6,52. HOCKEY Keulen. EK, vrouwen, voorronde. Groep A: België Frankrijk 1-1 (1-0). Stand: 1. Nederland 3-9 (28-0), 2 Rus land 3-7 (12-5). 3 Schotland 3-4 (4-3), 4. Frankrijk 4-4 (3-10), 5. Litouwen 3-3 (6-12), 6. België 4-1 (3-26). Groep B: Ierland - Tsjechië 4-0 (3-0), En geland - Oekraïne 10-1 (3-1), Duitsland Spanje 5-0 (3-0). Stand. 1. Duitsland 4- TENNIS Long Island. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Krajicek - Gambill (VSt) 6-4, 6-3, Stoltenberg (Aus) - Vicente (Spa) 6-2 6-4, Ulihrach (Tsi) - Novak (Tsj) 1-6 6-3 6- 2 Enqvist (Zwe/7) - Larsson (Zwe) 4-6 7-6 6-1, Ivanisevic (Kro) - Di Pasquale (Fra) 6- 2 6-3, Norman (Zwe) - Koubek (Oos) 6-4 6-2, El Ayanoui (Mar) - Clavet (Spa) 7-5 6- Bijzonderheid: Phillipoussis trekt zich te rug New Haven. Vrouwen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/5) - Cocheteux (Fra) 6-3 4-6 6-1, Nagyova (Slw) - Tauziat (Fra/7) 3-6 6-3 6-3, Dechy (Fra) - Panova (Rus) 6-1 6-3, Mauresmo (Fra) - Hrdlicko- va (Tsj) 6-4 5-7 bij 4-4 afgebr. Boston. Mannen, 650.000-gulden. Eerste ronde: Saftn (Rus/6) - Pozzi (Ita) 7- 5 7-5, Sargsian (Arm) - Courier (VSt/7) 6-4 6-4. ROEIEN (Middag, Fontein, Van der Zwan, Van Don gen, Derksen, Kind, Van Leeuwen, Rienks, stm Van Oijen) 5.49,15, 5 Kroatië 5.56,02, tweede: 1. Rusland 5.42,26, 2. Groot-Brittannië 5-43,70, 3 Australië 5.44,61, 4. Canada 5.49,94, 5 Duitsland 5.50,18, 6 Frankrijk 5.52,69 Lichtgewicht: Dubbeltwee (winnaars in halve finale), eer ste serie: 1. Ovetchko/Dimitriaitchev (Rus) 6.31,26, 2. Van der Linden/Aardewijn (Ned) 6.51,84, 3. Kucharski/Sycz (Pol) 6.58.28, tweede: 1. Crispi/Pettinari (Ita) 6.20.72, derde 1 Euler/Ruehling (Dui) 6.26,90, vierde: 1 Touron/Chapelle (Fra) 6.24,86, vijfde: 1. Hick/Karrash (Aus) 6.20,24, zesde: 1. Michael en Markus Gier (Zw.) 6.22,81 Twee-zonder (eerste drie in halve finale), eerste serie- 1 Maxwell/O'Connor (Ier) 7 03,48, 2. Locher/Stomporowski (Dui) 7.06.73, 3. Peschel/Smith (VSt) 7.07,79, 4. Sorgdrager/Verhalle (Ned) 7.10,66. Vier-zonder (winnaars in halve finale), eer ste serie: 1. Denemarken 5.56,86. tweede serie: 1. Oostenrijk (Jurtschitsch, Wakol- binger, Kobau, Sigl) 5.54,85, 2. Neder land (Spaans, Trooster, Kolkman. Van der Vooren) 5.57,79, 3 Canada, derde: 1. Frankrijk 5.51,82 St. Catharines. WK, tweede dag: Vrouwen: Lichtgewicht: Dubbeltwee (winnaars in halve finale), eer ste serie: 1. Collins/Garner (VSt) 7.01,04, 2. Helleberg/Busk (Den) 7 05,57, 3. Poot- /Vermulst (Ned) 7.08,30, tweede- 1. Bur- cica/Macoviciuc (Roe) 7.05,24, derde: 1 Stephan/Blasberg (Dui) 6.59,93, vierde. 1. Luzuy/Fernandez (Fra) 7.07,76. Open klasse: Acht (winnaars in finale), eerste serie: 1 Roemenië 6.22,28, 2 Canada 6.26,91, 3. Australië 6.27,32. 4 Nieuw-Zeeland 6.32,56. tweede 1 Verenigde Staten 6.24,66, 2. Nederland (Eijgelaar, Vink, Jansen. Bolman, Appeldoorn, Westerhof, Meijer, Penninx, stv Quick) 6.25,98, 3 Wit-Rusland 6 29,02, 4 Duitsland 6.30,02 Mannen: Open klasse: Dubbelvier (winnaars in halve finale), eer ste serie: 1. Oostenrijk (Hartl, Nussbau- mer, Jonke, Lambing) 5.53,44, tweede 1 Zwitserland (Stuerm, Stofer, Erdlen, Von- arburg) 5.55,79, derde 1. Duitsland (Ha- jek, Geisler, Volkert, Willms) 5.56.77, vierde: 1. Italië (Corona, Abbagnale, Galta- rossa, Sartori) 5.54,75, 2 Nederland (Ver voorn, Lippits, Simon, Bartman) 5.55,89, 3. Australië 6.05,79. Acht (winnaars in finale), eerste serie: 1 Verenigde Staten 5.40,48, 2. Roemenië 5.40,83, 3. Italië 5.46,53, 4 Nederland CIRCUIT IN oJFERS PLAATSING Zuid WestLeiden HEBl, 1 Fleischeuer, 2 T Star, 3. M Zandvliet, 4. M. Kallenberg. DEB1: 1 I. van der Plas, 2. B. van der Gugten HDB: 1 B. Horsman/0. van Paridon. 2. M. Ser- lier/W. van Tongeren. GDB: poule HEC1: 1. D. Prins, 2. N. Ravensbergen, 3. W. Jacobs, 4 N van Winsen DEC1: 1 T Waaijer, 2. S Draulans, 3. F. van Velzet, 4 M Boelé HDC: 1 F. Buis/G. van Leeu wen, 2. J. Hagemans/ A. Talakua, 3. E. R Steegers. 4 S. Brugman/ B. van Eeden. DDC1: 1 C. van Doesburg/ B. Wi|nobel, 2. M. van Deursen/ L. Zierikzee GDC1: 1 P van Velzel/ E. Steegers, 2. J PauwM. Zaal, 3. R. Lalmahomed/A. Talakua, 4. M van der Mijn/ D. van Veen. HEC 35+ 1J. Mens, 2. I. Reedi|k HDC1 35+: 1 C. Brouwer/ C. Strijk, 2 H P Leurink DDC1 35+ 1 H Boskamp/ S. Evers, 2 M Rijnders/ K van der Zon. GDC1 35+: 1 Y. Snellenberg/ J. v.d. Bosch, 2. A R Grandjean. HEDI: 1 R van Ark, 2 R Fehr. 3. P. de Koster, 4 W Wijnen. DED1: 1 N Hens broek. 2. Ch Taffijn, 3. M. Onderwater, 4 J Lexmond HEDI 35+: 1. M Faber, 2. H. Verkuijlen, 3. R. van Keimpema, 4 J, Va-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17