Prijsschieten tegen België Springruiter Lansink weer op nul begonnen I Sport LSG niet blij met wijziging competitie Hans van Velzen imponeert OPEN DAG VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5 Demmarrage Van Kessel tevergeefs las lagunas de neilaLeonardo Piepoli heeft de vierde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De Italiaan was de sterk ste in de koningsrit over 157 kilometer van Roa naar het hoog gelegen Las Lagunas de Neila. Zijn Spaanse ploeggenoot José Maria Jimenez finishte als tweede op bijna een halve minuut. De Spanjaard Abraham Olano behield de paarse leiderstrui. Mi guel van Kessel (Ter Aar) demarreerde na 83 kilometer. Hij kreeg later gezelschap van de Italiaan Palumbo. Bij kilome- terpaal 122 werden ze bijgehaald. Bayern speelt benefiet münchen De Duitse voetbalclub Bayern München doet in de winterstop mee aan een benefietwedstrijd in Istanbul, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de slachtoffers van de aard beving in Turkije. Tegenstander is de Turkse club Besiktas. Regen maakt einde aan NK golf wassenaar De Engelsman Steven Yearsley is zonder in actie te komen winnaar geworden van het NK voor golfprofs. De orga nisatie zag zich door de overvloedige regenval genoodzaakt een einde te maken aan het evenement. Yearsley kreeg de hoofd prijs, omdat hij na drie ronden het klassement aanvoerde. Khalifman na barrage in finale las vegas De Rus Alexander Khalifman heeft in Las Vegas de fi nale van het WK schaken bereikt. In de barrage van de halve eindstrijd versloeg hij de Roemeen Liviu Nisipeanu. Khalifman won met wit de eerste partij en hield zijn tegenstander in de tweede op remise. Khalifman moet het in de finale opnemen te gen Vladimir Akopian. De Armeniër verraste in de halve eind strijd de Brit Michael Adams. De finale gaat over zes partijen en begint zondag. Kalusha overweegt rentree Johannesburg* Kalusha Bwalya overweegt een terugkeer in de nationale voetbalselectie van Zambia. De voormalige aanvaller van PSV, 35 inmiddels, wil proberen zijn land naar succes bren gen in de eindronde van het Afrikaans kampioenschap begin 2000. Clinic bij Lightning Leiden leiden Fabian Baldwin, speler van de Amsterdam Admirals, verzorgt vanavond een training bij Lightning Leiden. De trai ning heeft plaats op het universitair sportcentrum en begint om 18.00 uur. De clinic is vrij toegankelijk voor publiek. leiden peter van der hulst De Leidse Schaakbond heeft tevergeefs een wijziging van de competitieopzet voor de mees terklasse proberen tegen te houden. Het eerste team van LSG, dat in het nieuwe seizoen zijn opwacting in de hoogste schaakafdeling maakt, had het liefste gezien dat alles bij het oude was gebleven: negen competitiedagen die zo om de drie weken worden gehouden. Toch is een ruime meerderheid van alle schaakverenigingen akkoord gegaan met loskoppe ling van de meesterklasse van [NV de lagere afdelingen. Het ge volg is dat de schakers van LSG1 pas in februari 2000 voor het eerst in actie hoeven te ko men. De negen competitieda gen worden (tot eind mei) in vier weekeinden afgewerkt. „De nieuwe directeur top- schaken, Sietze Faber, heeft een aantal maatregelen voorge steld om de competitie publici tair gezien aantrekkelijker te maken", zegt Jan Bey, die als van de Leidse Schaakbond deel uitmaakt van de landelijke bondsraad. „Zo zijn dagbladen benaderd om daar de competitiedagen in de kantines af te werken. Besloten is nu dat de schaakweekeinden plaatsvinden bij de Twensche Courant Tubantia, de Leeuwar der Courant, het Algemeen Dagblad en de Telegraaf." Naast de extra aandacht die de landelijke schaakbond daar mee hoopt te krijgen, is er nog een andere overweging voor de gewijzigde opzet. „Een groot aantal profs speelt niet alleen competitie in Nederland, maar ook in het buitenland. Nu kun nen de clubs ze voor een heel weekeinde laten invliegen. Zo komt er ook enige rust op de toernooiagenda", legt Bey uit. Toch stemde hij namens de Leidse clubs tegen het voorstel van de schaakbond. „LSG is te gen de vorming van de nieuwe competitie omdat het bang is het contact met de overige teams, die gelijktijdig met het eerste speelden, kwijt te ra ken." LSG-voorzitter Raoul van Ke tel moet ook nog zien dat de gewijzigde opzet tot meer pu bliciteit leidt. „Tot nu toe kon den we rekenen op negen maal een stuk in de krant, dat wordt beduidend minder." Boven dien vreest de preses in het voorjaar een overvolle agenda. „Want naast de competitie in de meesterklasse hebben begin maart ook nog eens Nooteboom-toernooi." Hij twijfelt het of de overige q l,^eu' petitiespelers de moeite zu nemen om hun clubgenote:ee j-' Amsterdam, Rotterdam, L warden of Enschede aan ieidsi werk te zien. „Maar het belt rijkste argument voor on nog wel de binding binnet club. Want naast het ee speelden ook het tweede to OKO met het vijfde op dezelfde i Dat was leuk voor de vei ging. Nu verandert dat. We jaa, len ons daarbij neer moi 0 leggen." int vo Van der Wielen op weg naar record Oranje-aanvoerder Stephan Veen was er speciaal voor naar Keulen gereden. Niet om te zien hoe de Nederland se hockeyvrouwen in de eerste wedstrijd op het EK Bel gië vernederden (15-0), maar om getuige te zijn van de 150ste interland van zijn vriendin Suzan van der Wielen. keulen frank kalis ^eidscHJQag TeO-'-C'Tsi,,, A Rabobank hazerswoude niels groen Op het sterk bezette 17de Te- HaDo Open was de wedstrijd leiding voor de tweede dag ach tereen genoodzaakt de partijen binnen af te werken. In het B-schema imponeerde Hans van Velzen door Albert Robben te verslaan. De speler van Roomburg won de proset met 8-1. Barbara van der Gugten had het nodige zweet nodig om Merel Aalders van zich af te schudden. De speelster van de Merenwijk won uiteindelijk met 6-4 5-7 6-1. Hans van Velzen herhaalde zijn stunt van de districtskam pioenschappen op overtuigen de wijze. Toen zegevierde hij ook al over Albert Robben. Nu gebeurde het in een proset. Slechts een game kon de TEAN- speler maken tegen acht voor de Leidenaar. Barbara van der Gugten speelde een volle wed strijd tegen Merel Aalders. De C-speelster van Leidse Hout wist door de tweede reeks met 7-5 te winnen een beslissende set af te dwingen. Van der Gug ten stelde vervolgens orde op zaken en sloot de wedstrijd met 6-1 in haar voordeel af. Karo- lien Hoogeveen kwam tegen Tanja Nossik met de schrik vrij. Ze besliste de wedstrijd met 9-7 in haar voordeel. Roeland van Ark, dit seizoen bijna onover winnelijk in de D-categorie, verloor bij de C-mannen met 8-3 van Wesley Oosterbaan. CIRCUIT IN CIJFERS 17de TeHaDo Open, Hazerswoude-dorp. HEB1, 2de ronde: T. Star - M. Lexmond 8-2; H. van Velzen - A Robben 8-1. DEB1, 2de ronde: P. Anthonysz - E. Kulk 8-2; B.v.d. Gugten - M. Aalders 6-4 5-7 6-1; K. Hoogeveen -T Nossik 9-7. HEC1, 2de ronde: W Oosterbaan - R. van Ark 8-3. Het werd een gedenkwaardig middagje in de Rijnstad. De ju bilaris leidde de monsterscore persoonlijk in met haar vijftig ste treffer in Oranje, maar moest daarna even naar de kant voor behandeling van een klei ne snee in haar kin. Vervolgens was ze nog twee keer succesvol. De doelpuntenteller van Oranje stopte bij vijftien, waarna de speelster met rugnummer 16 gehuldigd werd. De 27-jarige aanvalster van HGC vond de aandacht wel leuk. De twee badjassen die ze van haar teamgenoten en de bond kreeg ook, al waren die identiek. Het gevolg van gebrek aan communicatie tussen de schenkers. „Maar laten we niet vergeten dat we hier met een EK bezig te zijn", merkte Van der Wielen fijntjes op. Op weg naar de Olympische Spelen zal de international re cordhouder worden, want de 'ranglijst' wordt aangevoerd door Carina Benninga (158), ge volgd door Sophie van der Wei- Ier (154). „Leuk, maar voor mij geen doel op zich", verklaarde Van der Wielen, die na Sydney stopt. Van der Wielen denkt dat ze lang recordhoudster zal blijven. „Het is een behoorlijk aantal. Al speelt het Nederlandse team de laatste jaren steeds meer wed strijden, je zal er een tijdje voor moeten spelen. Je moet er jong bij zijn om aan zulke aantallen te komen. Ja, misschien dat Minke Smabers het ooit haalt. Haar gun ik het ook." De Wassenaarse apotheekster heeft er precies tien jaar opzit ten in Oranje. Op 18 augustus 1989 debuteerde zij in Oranje tegen USA (2-1). Op 3 juli 1997 speelde ze in Zuid-Korea haar 100ste interland (2-0 verlies te gen Australië). Twee keer zag ze als deelneemster het olympisch vuur (Barcelona en Atlanta), maakte twee WK's mee (Dublin en Utrecht) en beleeft in Keulen haar derde EK. „Ik heb veel bewondering voor iemand die zoveel inter lands heeft gespeeld", sprak bondscoach Tom van 't Hek zijn spits na afloop toe. Al deelt Van der Wielen niet altijd de mening van haar coach, ze zet zich volgens Van 't Hek altijd voor honderd procent in. Van 't Hek heeft daar respect voor. „Ik vind het heel knap van haar dat ze dat kan opbrengen. Ze pre senteert zich als de centrale fi guur in de ploeg. Ze is van grote waarde voor dit team." Na zijn aanstelling als bonds coach zette Van 't Hek de aan komend recordhoudster veel vuldig op de bank. „We hebben in het begin veel strijdjes gele verd", gaf Van 't Hek toe. „En ook nu zijn we het niet altijd met elkaar eens." België ondervond gisteren de kracht van- Oranje. De 58ste ontmoeting (Nederland verloor zeven keer) tussen beide landen leverde een recorduitslag op. De laatste keer (EK' 91 in Brus- -:-co iegt: larbi dien lastr dyv£ at de irwij; Suzan van der Wielen scoorde in haar 150ste interland haar 50ste treffer voor Oranje. sel) eindigde in 3-0 voor Neder land. Van 't Hek: „Het vrou- wenhockey staat in België nog in de kinderschoenen. Een soort veredelde schoolsport. Aan deze grote score hecht ik niet zoveel waarde." Belangrij ker vond hij dat zijn pupillen geconcentreerd zijn blijven spelen en vooral met veel ple zier. „Ik complimenteer ze met het vertoonde spel. Dit moet vertrouwen geven." Van 't Hek realiseert zich dat na zo'n monsteruitslag (op het EK in 1995 verpletterde Oranje Zweden met 10-0) in Nederland weer de discussie zal oplaaien dat het EK niet zoveel voorstelt en zwakke landen eigenlijk ge weerd moeten worden. Van 't Hek: „Het is het oude verhaal. Voor de mindere landen is het misschien belangrijk om erbij te zijn. Maar ik geef toe dat ver der hier niemand wat aan heeft. Een soort divisie-opzet met de sterkste landen in de hoogste poule zou een oplossing, kun nen zijn om de krachtsverschil len te voorkomen. Vergeet niet dat er in heel veel landen wordt gehockeyd. En daar doen ze al lemaal hun best zich te verbete ren. Je ziet nu gelukkig dat de Oost-Europese landen zich sterk ontwikkelen. Dat maakt dit EK toch weer aardig." Van 't Hek liet op de perscon ferentie na afloop van de wed strijd niet na fel te reageren op de zoveelste opmerking over de poule-indeling van Nedei Hij wees de verzamelde vertegenwoordigers er fi op dat de poule-indelingt volstrekt normale wijzi stand zijn gekomen, nan op basis van de ranking; vorige EK's. „Het is de eerlijke wijze die ik ken" hij met stemverheffing, gaat het al twintig jaar. St Loren hoeft niet worden huurd voor een ingewili loting." 'Opbouwen hoort bij paardensport' SCOREBORD Lucky 10 van donderdag 19 augustus: 8 - 9 - 13 - 15 - 18 - 23 - 31 - 34 - 37 - 38 - 39 - 43 - 45 - 46 - 60 - 63 - 69 - 71 - 74 - PRIJSVRAGEN 1/2, Avrukh (Isr) - Sokolov (Bos) 0-1. Stand: 1. Sokolov 4 punten, 2. Nikolic, Pi ket, Reinderman, Timman 3 1/2, 6. Avrukh, Ljubojevic, Van der Sterren 2. TENNIS rotterdam sjoerd bootsma Hij kijkt nog een keer met een zorgelijke blik naar buiten, waar de regen gestaag blijft vallen. Af en toe probeert de zon tussen de buien door terrein te win nen. Pluvius is onverbiddelijk, ook op de eerste dag van het 51ste CHIO. „Dit is toch onge looflijk," roept Jos Lansink, als de deelnemers en de paarden op het inspringterrein in het Kralingse Bos wederom worden getrakteerd op een bak hemel water. De springruiter van Stal Zan- gersheide heeft zojuist met Nis san Due de Moyon Z als vijf tiende de eerste rubriek beëin digd. „Maar hij sprong goed. Daar gaat het om", verduide lijkt Lansink de intentie van de proef. De Franse hengst, acht jaren jong, behoort tot de talen ten van de onderneming in het Belgische Lanaken. Op die nieuwe generatie heeft de 38- jarige Twent ook zijn hoop ge vestigd. Niet dat Carthago Z en High Valley Z hem teleurstellen. Integendeel, over zijn twee top paarden is hij meer dan tevre den. Sinds de verkoop van Cal- varo Z en Fleur Z aan Michael Whitaker zijn zij de aangewe zen dieren om de eer hoog te houden. „In goed overleg is tot de ver koop besloten", iegt Lansink de beweegredenen van zijn brood heer Leon Melchior uit. „Ik had beide paarden misschien dit jaar nog goed kunnen gebrui ken. Aan de andere kant krijgen de jonge paarden door de ver koop eerder een kans om zich te bewijzen." Het opbouwen van zijn die ren is in zijn carrière een terug kerend ritueel. Na Felix, Egano en Libero H moest de ruiter el ke keer op zoek naar een nieu we troef. „Opbouwen hoort er bij. Trouwens, als je weet dat je goede, jonge paarden op stal hebt staan, dan is het minder moeilijk om een goed paard te verkopen. Uiteraard rijd ik graag vooraan. Dat wil toch ie dereen. Alleen bestaan in onze sport geen garanties. Het blij ven per slot van rekening leven de beestjes. Dat had ik onlangs nog met Zandor Z. Kwamen we van concours, stond hij een dag later kreupel. Nu nog. Ik bedoel maar. Het vreemde doet zich ook nog voor dat zoiets vaak gebeurt na het vertrek van een eerste paard. Dat had Lars Nie- berg toen For Pleasure wegging. Raakte Esprit geblesseerd." Zo veel rampspoed heeft Jos Lansink niet meegemaakt. Bei de toppaarden zijn fit om de strijd met de concurrentie aan te gaan. High Valley Z moet in Rotterdam meestrijden om de belangrijkste prijzen, terwijl Carthago Z op stal blijft om vol gende week tijdens het Euro pees kampioenschap in Hickstead zijn talenten te to nen. In Zuid-Engeland heeft de Oranje-equipe het zilver van Mannheim 1997 te verdedigen. „De bondscoach gaat zelfs voor goud", heeft Lansink opgete kend uit de mond van Johan Jos Lansink en High Valley Z. tijdens het CHIO in Rotterdam. foto Heins. „Het zou mooi zijn als Zvyitserland, Engeland, Cals dat zou lukken. De concurren- thuisland, Italië, Zweden en Ier- tie is echter enorm. Duitsland, land hebben sterke teams. Wat er ook gebeurt, wij hebben er in elk geval alles gedaan om zo goed mogelijk te presteren. On ze hele voorbereiding is op het EK afgestemd." Het voorspellen van een EK- succes is moeilijker dan voor heen, toen bondscoach Hans Hom de goede paarden voor het uitkiezen had. In het begin van de jaren negentig reden Lansink, Tops en Raymakers met Egano, Top Gun en Ratina Z gouden medailles op het EK en de Olympische Spelen bij een. Wat dat betreft is de huidi ge keuzeheer, Heins, niet in een gespreid bedje terecht geko men. Mr. Blue, Flower en Cal- varo verdwenen de afgelopen anderhalf jaar voor goed geld naar het buitenland. „Je kunt je niet voorstellen wat mensen tegenwoordig voor een paard uitgeven. Tien jaar geleden was een miljoen heel veel geld. Dat is het nog steeds. Tegenwoordig koop je voor dat bedrag een goed, jong paard. Maar dat is nog niet klaar voor het grote werk. Vroeger was zo'n bedrag een zeldzaamheid, nu is het normaal, al is succes nog steeds niet te koop", beseft Lansink, die soms met wee moed aan de gouden tijden te rugdenkt. „Dat waren mooie ja ren. Zoiets smaakt zeker naar meer. Volgend jaar wil ik er weer staan. De Olympische Spelen wil iedereen winnen, maar daar heb ik het paard nog niet voor. Wel voor het EK 2001 in Arnhem. Tenminste, dat hoop ik." (onder voorbehoud) Lugdunum (voetbal) Houdt voor de jeugd op woensdag 28 aug. '99 zie kabel TV Holland Centraal Blz. 323/1.2.3.4 Sport- en fitness Speciaalzaak De Zwarte Wolf AMATEURVOETBAL za-LFC; FC Lisse-zo-GWS (17.00); Foreholtc- oord-ARC (14.30 uur); Toernooi Bodegra AFC - Katwijk 1-2 (0-11. Doelpunten Katwijk: Marlijn Vooys en Björn Raven. PROGRAMMA EWR Bokaal Zaterdag 21 augustus (14.30); TAW-SJC-za: RCL-Woubrugge: Alphia-WSB-za: LFC-za- Stompwijk (14.00); Valken'68-LSW70; Kagia- ia-Roodenburg-z Zondag 22 augustus 14.00) FC Rijnland-Aliior: Roodenburg-VNA; MMO- SIZ; ROAC'79-Leidschc Boys; Warmunda- ASC: Teijlingen-GOL Sport; Bemardus-Meer- burg; Alkmania-DOSR; Voorschoten 97-UD- WS; SJC-VCL Oefenwedstrijden Zaterdag Quick Boys-Spakenburg (15.00 uur): Dintel- i Alphense Boys): To Lugdunum); Toernooi Stormvogels; finale Stormvogels- Katwijk; UVS-Ajax 2 (16.00 uur); Sparta Nijkc-rk-FC I.isse De Sleutels- Leiden (Piet Boot 14.30 uur); Foreholte- DOSR (14.30 uur): Voorschoten'97-WOR Zondag DWO-Voorschoten (zo) (14.00 uur); Kickers- ASC (14.00 uur) Amstel Cup. Groep 19. Cambuur - Achilles '94 1-1 (0-1). Doel punt Cambuur (in blessuretijd): Goudmijn. FC Zwolle - Flevo Boys 6-0 (3-0). Doelpun ten; Pieren 3, Tuhuteru, Slot en eigen doelpunt Flevo Boys. Cambuur en Zwolle naar volgende ronde. DAMMEN Velp. Europa Cup. Halve finales: NCDC Minsk (WRu) - Karelius Vilnius (Lit) 7-1, Hiltex/Amsterdam (Ned) - Melcom/Tver (Rus) 4-4, na barrage 5-3; Clerc - Novikov 2-0, Thijssen - Pismenny 1-1, Wiering - Bonadikov 0-2, Prosman - Kalmakov 1-1, barrage: Clerc - Novikov 1-1, Thijssen - Pismenny 1-1, Wiering - Bonadikov 1-1, Prosm?n - Kalmakov 2-0. GOLF Wassenaar. NK professionals, 90.000 gul den. Eindstand: 1. Yearsley (Eng) 204 sla gen (-9), 2. McLean (Sch) 206. 3. Wech- gelaer (Ned) 207, 4. Van der Velde (Voor hout) 208, 5. Morley (Eng), 6. Smits van Waesberghe (Ned) 209. München. BMW International, stand na eerste ronde: 1. Park (GBr) 62, 2. Hospital (Spa), Edlund (Zwe), Harrington (Ier) 66, 5. o.a. Faldo (GBr) 67; 48. Derksen (Ned) 71,60. Muntz (Ned) 72. HOCKEY Keulen. EK vrouwen, eerste ronde. Groep A: Litouwen - Frankrijk 3-1 (1-0), Nederland - België 15-0 (5-0). Stand: 1. Nederland 1-3 (15-0), 2. Litouwen 1-3 (3- 1), 3. Schotland en Rusland 1-1 (1-1), 5. Frankrijk 1-0(1-3), 6. België 1-0 (0-15). Groep B: Engeland - Ierland 5-0 (1-0), Spanje - Tsjechië 4-0 (2-0). Stand: 1. En geland 2-4 (6-1), 2. Spanje 2-4 (5-1), 3. Duitsland 1-3 (7-0), 4. Oekraïne 1-3 (3- 2), 5. Ierland 2-0 (2-8), 6. Tsjechië 2-0 (0-11). PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO, eerste dag. Springcon cours. 1.40 m: 1. Guillon (Fra) Banboula du Thot 0 strafpunten, 55,21 seconden, 2. Ahlmann (Dui) Satan du Tremblay 0- 55,97, 3. Arioldi (Ita) Loro Piana Paprika Delia 0-56,46, 4. Van der Vleuten (Ned) Vink Idalco 0-57.14. 5. Garson (VSt) Sus- dal 0-57.55 Springconcours, 1,45 m: 1. Stockdale (GBr) Traxdata Glenwood Springs 0- 56,92, 2. Wauters (Bel) Elanville 0- 59,12, 3. Van der Vleuten/Vink Nily de la Ferme Ros 0-59,15, 4. Little (VSt) Lulu 0- 60,55, 5. Melliger (Zwi) BB Nithard 0- 61,29, 7. Van der Schans/Broere VDLCor- land 0-63,40. Tweede kwalificatie Grote Prijs, 1,50 m, met barrage: 1. Garson/Loro Piana Rhythmial 0-37,54, 2. Ahlmann/ABC Charleston 0-41,50, 3. Verheyen (Bel) 0 de Pomme 0-43.48. 4. Freimüller (Zwi) Himmerdor 0-43,54, 5. Van der Schans- /Broere Goldenbridge 0-45,74. SCHAKEN Las Vegas. WK FIDE. Halve finales, vierde partij: Nisipeanu (Roe) - Khalifman (Rus) 1-0 (stand 2-2), barrage: Khalifman (Rus) - Nisipeanu (Roe) 1-0. 1/2 - 1/2. Finale Khalifman - Akopian (Arm). Amsterdam. Lost Boys-toernooi. Zesde ronde: Timman (Ned) - Ljubojevic (Joe) 1- 0, Reinderman (Ned) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Nikolic (Bos) 1/2- Washington. Mannen, 1,2 miljoen gulden. VOETBAL Tweede ronde: Van Lottum (Ned)-- Carlsen (Den) 6-4 1-6 7-6, Henman (GBR/3) - Wessels (Ned) 7-6 7-5, Corretja (Spa/5) - Pozzi (Ita) 7-6 1-6 7-5, Santoro (Fra/9) - Agenor (Hai) 6-4 6-4, Agassi (VSt/2) Tillström (Zwe) 6-1 6-1, Rosset (Zwi/7) - Gonzalez (Chl) 7-6 6-4, Delgado (Par) - Chang (VSt/13) 6-4 1-6 6-3, Goldstein (VSt) - Damm (Tsj) 5-7 7-5 6-2, Zib (Tsj) - Schüttler (Dut) 6-7 7-5 3-0 opgave, Kro- slak (Slw) - Manta (Zwi) 7-5 7-6, Phau (Dui) - Tieleman (Ita) 3-6 6-3 6-4 Derde ronde: Kiefer (Dui/6) - Van Lottum (Ned) 7-5 6-2, Martin (VSt/4) walk over te gen Delgado (Par), Zib (Tsj) - Rosset (Zwi/7) 6-3 6-2, Santoro (Fra) - Safin (Rus/8) 6-0 6-4, Kafelnikov (Rus/1) - Gim- belstob (VSt) 7-5 6-4, Kroslak (Slw) - Hen man (GBr/3) 3-6 6-3 6-4, Goldstein (VSt) - Indianapolis. Mannen, 1,75 miljoen gul- Tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Raoux (Fra) 6-4 7-5, Rafter (Aus/2) - Dupuis (Fra) 2-6 6-2 7-6, Lapentti (Ecu/11) - Palmer (VSt) 6-2 6-2, Grosjean (Fra) - Albert Costa (Spa/12) 6-7 6-2 7-5. Pioline (Fra/14) - Martin (Spa) 6-0 6-3, Spadea (VSt) - Pretzsch (Dui) 6-3 6-4. Derde ronde: Siemerink (Ned) - Larsson (Zwe) 6-2 6-3, Grosjean - Rios (Chl/6) 6-4 6-2, Kuerten (Bra/3) - Norman (Zwe) 6-4 7-5, Lapentti (Ecu) - Di Pasquale (Fra) 6-4 7-6, Rafter (Aus/2) - Nestor (Can) 7-6 6-2, Spadea (VSt) - Clement (Fra) 7-5 7-6, Sampras (VSt/1) - Mirnyi (WRu) 7-6 6-3, Moya (Spa/4) - PioNne (Fra) 6-4 6-2 Toronto. Vrouwen, 2,1 miljoen gultff Tweede ronde: Sugiyama (Jap) (Tsj/4) 5-7 6-2 6-1, Sanchez (Spa/5) - Habsudova (Slw) 7-5 6-2, (Oos/9) - Kolbovic (Can) 6-3 6-1, (Fra/10) - Serna (Spa) 6-4 3-6 6-3 Derde ronde: Seles (VSt/3) - Lite (Rus) 7-6 6-3, Testud (Fra) - Taiz' 6-4 7-6, Sidot (Fra) - Sugiyama (Jz 6-3, Hingis (Zwi/1) - Rubin (VSt) 6 Pierce (Fra/3) - Huber (Dui) 6-2 7-1 chez Vicario (Spa/5) - Marti 6-1, Coetzer (ZAf/6) - Lucic (Kro)' 6-2, Schett (Oos/9) - Capriati (VSt) 2. WIELRl Ronde van Burgos. Vierde etappe Rc Lagunas de Neila: 1. Piepoli (Ita) in 4.10.10 (37.919 km/uur). 2.1 (Spa) 0.27, 3. Frigo (Ita) 0.37, l (Spa) 0.51, 5. Beltran (Spa). 13 Kessel (Ter Aar) 18.59 Algemeen ment: 1. Olano 12.45.00, 2. Frigc 3. Dufaux 0.26, 4. Piepoli 0.33,5 0.34.. Ronde van de Limousin. Derde ets; ve-la-Gaillarde - Guéret: 1 Vin» (Kaz) 183 km in 4.25.20 (40,93 I 2. Simon (Fra) 0.26, 3. Farazif 0.28, 4. Le Boulanger (Fra) 0.42, sen (Den) 0.50. Algemeen klassetn Heulot (Fra) 12 56.24, 2. Gwiai (Pol), 3. Aus (Est) 0.07, 4. Skibb 0.24, 5. Lebreton (Fra) 0.31 Legnano. 81ste Copa Bernocchi: mondi (Ita) 199 km in 4 55.07 km/uur), 2. Lombardi (Ita), 3. Var (Let). Ronde van Frankrijk vrouwen. Elfde Roanne - Montlucon: 1. Rossne 146,7 km in 4.05.09. 2. Ziliul 0.06, 3 Slioessareva (Rus) 0.CU meen klassement: 1. Ziliute 34 5: Polchanova (Rus) 0.58, 3. Puo' lort 3.57. èlevi I zen Neuteboom Tweewielers feliciteert Swift ito 1919 ijve sde 19< De Leidse Ren en Toer Vereniging SWIFT bestaat 80 jaar Ter gelegenheid van dit zestiende lustrum organiseert de Leidse Toerfiets Vereniging SWIFTTOER op zondag 22 augustus LUSTRUM TOCHTEN 20^"^-soi» f Starttijd: Van 9.00 uur tot 14.00 uur Startplaats en Clubhuis van Swift Park "De Bult" Willem v.d. Inschrijving: Madeweg (parallelweg langs rijksweg A4 vanaf de Hoge Rijndijk), Leiden (Ook te bereiken via de Roomburgerweg) Inschrijfgeld: Met speciale Lustrum-herinnering: ƒ2,50 (16 jaar en ouder) - 1,50 (t/m 15 jaar) raag Er zijn fraaie tochten uitgezet en alle route's zijn met pijlen aangegev q- (80 km. gedeelte Nadere inlichtingen: J. Hoogenboom - Irenestraat 2 - Zoeterwoude (Rijndijk) Tel. 071-50^_ 600 m2 TWEEWIELERPLEZIER

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18