Barga grijpt naast Supercup Goede generale hockeyers Sport Italiaan Mirko Celestino slimste in HEW Classic McLaren slaat terug Porto P eerste p MAANDAG 16 AUGUSTUS 1999 'Olsen en Laudrup bij Deens elftal' kopenhagen Morten Olsen en Michael Laudrup gaan samen het Deens nationaal elftal trainen en coachen. Het dagblad Poli- tiken heeft dat gisteren gemeld. Olsen begon het vorig seizoen als trainer van Ajax, Laudrup beëindigde zijn actieve carrière bij de Amsterdamse club. De overeenkomst tussen het tweetal en de Deense voetbalbond (DBLT) gaat in op 1 juli 2000. Bij het EK in Nederland en België, komende zomer, is de Zweed Bo Jo hansson nog de bondscoach. Olsen vierde zaterdag zijn 50ste verjaardag in gezelschap van Jim Stjeme Hansen, de secretaris generaal van de DBU. De oud-international wordt geassisteerd door Laudrup, die na het WK voetbal in 1998 afscheid nam van de nationale ploeg. Olsen speelde 102 interlands voor Dene marken, Michael Laudrup verzamelde nog twee caps meer. PSG dendert door parus Paris Saint Germain heeft in de Franse voetbalcompeti tie de derde achtereenvolgende overwinning behaald. De thuis wedstrijd tegen Metz eindigde zaterdagavond in 2-1. Kampioen Bordeaux volgt op twee punten, promovendus Troyes werd met 4-0 verslagen. Ziani en Laslandes scoorden elk tweemaal. De zelfde uitslag kende het duel Monaco - Bastia. Trezeguet maak te de eerste drie, waarvan de eerste met de hand. Nantes leed de eerste nederlaag, op eigen veld werd het 0-1 tegen Lens. Job maakte in de 50ste minuut het enige doelpunt. Mols bewijst waarde met vier goals Glasgow Michael Mols heeft gisteren zijn Schotse ploeg Glas gow Rangers in de thuiswedstrijd tegen Motherwell een grote overwinning bezorgd. Binnen vier minuten trof de voormalige spits van FC Utrecht in de eerste helft tweemaal doel, na rust deed hij er nog eens twee bij: 4-1. Mols sprong door zijn kwartet doelpunten meteen naar de koppositie van de topscorerslijst. De Nederlander heeft er vijf, gevolgd door vijf spelers met drie doelpunten. Celtic verloor verrassend met 2-1 bij Dundee Uni ted. Easton en Dodds scoorden in de eerste helft namens de thuisclub. Pas in de 82ste minuut kon de Israëliër Berkovic iets terugdoen. Blinker zat op de bank, Petta op de tribune bij de ploeg uit Glasgow. foto rtr Lafeber stap dichter bij tourkaart galway bay Maarten Lafeber is gisteren een stap dichter bij het veroveren van zijn tourkaart voor het circuit in 2000 gekomen. In de West of Ireland Classic in Galway Bay eindigde de golfer als zestiende. De Eindhovenaar beëindigde het met 770.000 gul den gedoteerde toernooi met een ronde van 72 slagen. Hij kwam daarmee op een totaal van 284 slagen, vier onder par. „Alleen jammer dat ik niet bij de beste tien ben gekomen. Dan was het helemaal rond geweest. Nu moet dat maar volgende week in het Russisch Open gebeuren", aldus Lafeber. De over winning ging naar de Italiaan Costantino Rocca, die na een 70 in de laatste ronde op een totaal van 276, twaalf onder par. uit kwam. Hij had twee slagen voorsprong op de Ier Padraig Har rington. Het was de eerste Europese zege van Rocca in bijna twee jaar. De 42-jarige speler uit Bergamo kreeg een cheque van bijna 140.000 gulden. Waterpoloërs vijfde in Hannover hannover De Nederlandse waterpoloërs zijn als vijfde geëin digd bij het achtlandentoernooi in Hannover. In de strijd om de vijfde plaats won Oranje met 9-6 (4-2 3-10-1 2-2) van Duits land. Nederland vermeed zaterdag de wedstrijd om de zevende en achtste positie door in de verlenging Roemenië de baas te blijven. Het werd 9-8 na iil totaal zes periodes. De stand na vier reeksen was 7-7. Winnaar werd Joegoslavië, dat in de finale met 10-6 won van Rusland. De Nederlandse delegatie keek tevreden terug op het toernooi. Vooral de wedstrijden tegen de toplanden Italië en Spanje wer den achteraf als nuttig beschouwd. „Van beide landen verloren we, maar het verschil is duidelijk kleiner geworden", zei team manager Henk Uri. Volley halsters verliezen opnieuw macau De volleybalsters hebben ook hun derde duel bij de World Grand Prix in Macau niet kunnen winnen. Aartsrivaal Ita lië versloeg het team van bondscoach Pierre Mathieu met 3-1 Uit de setstanden blijkt dat de ploegen, in één groep bij het EK volgende maand in Italië, opnieuw aan elkaar gewaagd waren: 25-20 26-24 22-25 25-21. „Het ging weer gelijk op", oordeelde Mathieu. „Op de beslissende momenten konden wij het, zeker in de tweede en vierde set, niet afmaken. Maar het team groeit nog steeds." Oranje verloor eerder van China en Brazilië. Italië verraste zaterdag met een 3-0 zege op de Chinezen. Hamilton sterkste in Denemarken HAMBURG ANP De Italiaan Mirko Celestino heeft gisteren de HEW Classic gewonnen. De wielerwedstrijd over 251 kilometer, met start en finish in Hamburg, was de ze vende in de strijd om de we reldbeker 1999. De Belg Andrei Tsjmil behield de leiding in de tussenstand. Celestino ont snapte minder dan een kilome ter voor de finish uit de kop groep van acht renners, waar van ook de Nederlander Erik Dekker deel uitmaakte. De ove rige zevenvluchters onderna men geen enkele poging om Celestino te achterhalen. De renner uit de Polti-ploeg be haalde daardoor een gemakke lijke overwinning. De Amerikaanse Tyler Ha milton heeft zaterdag de Ronde van Denemarken op zijn naam gebracht. Hij bleef de Deen Rolf Sörensen, lid van de Rabobank - chef willem spierdijk, 071-5356464. plv.-chef janet van dijk 00 -INCH Manchester United op volle toeren Tweede speeldag: Gent - RC Genk (p1 Verbroedering Geel 1-1Mechelen - Dc terlo - Standard 2-1, GB Antwerp t nmr beke - Moeskroen 1-1. Aalst - Lia Brugge 2-5, Anderlecht Beveren 52 Stand aan kop: Brugge 2-6 Lierse Anderlecht 2-6 Genk barcelona anp Valencia heeft gisteravond de Spaanse Supercup gewon nen. De ploeg speelde in de returnwedstrijd uit bij Bar celona met 3-3 gelijk. De eerste wedstrijd had Valencia al gewonnen met 1-0. Patrick Kluivert scoorde twee maal. Het andere doelpunt van Barcelona kwam op naam van Ronald de Boer, die in de tweede helft werd gewisseld. de competitie, nadat hij de eer ste twee had gemist door diver se privé-beslommeringen. „Wim is onmisbaar voor ons", aldus manager Wilson. „Zijn passes en creativiteit zijn cruci aal voor ons spel. Daarmee schept hij kansen. Als hij ont breekt, hebben we een groot probleem. Maar Wim is men taal lang niet fit, zijn hoofd staat niet naar voetbal." De Bilde vormde een spitsen- duo met Carbone. Sibon zat op de tribune. Het was niet duide lijk of hij gepasseerd was of een blessure had. Feit is dat De Bil de vorige week voor de lokale radio in Sheffield verklaarde een beter duo te vormen met Carbone dan met Sibon. Wilson liet zich er niet over uit of Car bone de voorkeur krijgt boven de oud-Ajacied. Liverpool leed een gevoelige nederlaag. Tegen het gepromo veerde Watford verloor de club, op het eigen Anfield Road nog wel, met 1-0. Mooney scoorde na 14 minuten, waarbij Sander Westerveld niet vrijuit ging. Spits Erik Meijer zat en bleef op de bank. Bij Chelsea keepte Ed de Goey betrouwbaar tegen Lei- cester City, 2-2. Sinclair redde in de laatste minuut een punt voor de Londense club, waar voor ex-Ajacied Melchiot nog niet in actie is geweest wegens een blessure. Tottenham Hot spur won alweer, nu van Ever- ton (3-2), maar Korsten (ex-Vi tesse) kreeg geen speeltijd. Valencia kwam tot drie maal te rug van een achterstand, via respectievelijk Albelda, Sanchez en Farinos. Doelpuntenmaker Albelda kreeg na 83 minuten zijn tweede gele kaart en moest het veld af. Van de Nederlan ders bij Barcelona kwamen Kluivert, Cocu, Frank en Ronald de Boer, Hesp, Reiziger en Zen den. Engeland Na een stroeve competitiestart, met een 1-1 gelijkspel tegen Everton, draait Manchester United alweer op volle toeren. De kampioen van Engeland won woensdag ruim van Shef field Wednesday (4-0) en zater dag werd voor 55.187 toeschou wers op Old Trafford Leeds United met 2-0 verslagen. Dwight Yorke nam koppend beide treffers voor z'n rekening, in de 76ste en 80ste minuut. Jaap Stam speelde een solide wedstrijd. Na Yorke ging de aandacht bij United uit naar de keepers. De Nederlandse reservedoel man Raimond van der Gouw kwam al snel in het veld, als vervanger van de geblesseerde Mark Bosnich. Die liep een hamstringkwetsuur op en is ze ker vier weken uitgeschakeld. Van der Gouw keepte een goe de wedstrijd en zorgde er met enkele knappe reddingen voor dat de 2-0 niet in gevaar kwam. Manager Ferguson vindt dat hij 'met een gerust hart' een be roep kan doen op Van der Gouw. Het debuut van John Karelse, enkele dagen eerder van NAC naar Newcastle United overge komen, verliep allerminst pret tig. De keeper werd uit bij Sou thampton maar liefst vier maal gepasseerd: 4-2. Door de neder laag werd de positie van trainer Ruud Gullit er niet beter op. Dit was namelijk al het derde ver lies op rij. De defensie van Newcasüe zag er nu en dan niet best uit. Zeker niet na rust, toen een voorsprong van 1-0 erg snel werd omgebogen in een forse achterstand. Zo scoorde Sou thampton binnen tien minuten drie keer. Manchester leidt na drie speelronden samen met Arse nal. De Londense club ver speelde zaterdag twee punten door het doelpuntloze gelijk spel tegen promovendus Sun derland. Overmars speelde niet wegens een buikspierblessure, terwijl Bergkamp in de rust uit viel, nadat hij bij een kopduel verkeerd was terechtgekomen. Bij Sheffield Wednesday rom melt het nu al. De club wil een UEFA-cupticket halen, maar The Owls hebben nog maar een puntje uit drie duels, nadat uit bij Bradford moeizaam een punt was gepakt. Wim Jonk speelde z'n eerste wedstrijd van Duitsland Bayern München heeft op de eerste speeldag van de Bundes- liga een nederlaag ternauwer nood kunnen voorkomen. De landskampioen en verliezend Champions Leaguefinalist stond thuis tegen Hamburger SV (zonder de geschorste Nico- Jan Hoogma) met 2-1 achter, toen de Braziliaanse spits Eiber in de laatste minuut de ploeg op gelijke hoogte bracht. Bayern miste doelman Kalm, Sergio en vooral spelverdeler Effenberg, de architect op het middenveld. De ploeg speelde fantasieloos voetbal. Babbel schoot Bayern nog wel naar 1- 0, maar vervolgens kwam HSV sterk terug via Kovac en Prager. Hertha BSC is de eerste lijst aanvoerder in de Bundesliga. De ploeg uit Berlijn won giste ren van Hansa Rostock met 5-2, na een 2-1 ruststand. In het Olympiastadion zaten maar liefst 65.996 toeschouwers. Verrassingen leverde de eer ste speelronde verder niet op. Wel vier rode kaarten. Vrijdag, kregen twee spelers van 1860 München in het uitduel met VfL Wolfsburg (2-1) rood, ter wijl zaterdag Dortmunder Bar- barez en Stuttgarter Soldo wer den weggestuurd. Opvallend was vooral dat de vijf wedstrij den van zaterdag 226.000 toe schouwers trokken. Eintracht Frankfurt won vrij simpel van het gepromoveerde Unterhaching, 3-0. Borussia Dortmund, waar Alfred Nijhuis op de bank bleef, ging uit bij Kaiserlautern met 1-0 tenonder door international Marschalk Stuttgart en Werder Bremen hielden het op 0-0. Schalke 04 speelde zonder de Nederlanders Van Hoogdalem en Mulder tegen nieuwkomer Arminia Bielefeld, Mulder viel een kwartier voor tijd in, maar kreeg weinig kansen. De Koek was wel de hele wedstrijd van de partij, maar speelde geen ge- lukldge wedstrijd. Nadat Schal ke via Nemec op voorsprong was gekomen op slag van rust, liet De Koek zich in de tweede helft herhaaldelijk uitspelen door Labbadia. In de 67ste mi nuut maakte De Koek een fatale fout, waarvan Labbadia profi teerde. België Germinal Beerschot Antwerpen heeft de eerste zege in haar be staan geboekt. De Belgische fu sieclub, beter bekend als GBA, won zaterdagavond de compe titiewedstrijd tegen Lommei met 3-0. Oud-PSV'er Degryse maakte het tweede doelpunt. Kampioen Racing Genk won met 2-0 bij AA Gent. Oulare en Gudjonsson scoorden. Club en Anderlecht hebben ploeg, achttien seconden voor. Jan Boven, die als tiende ein digde op 1 minuut en 8 secon den, was de beste Nederlander in de eindstand. De Deen Mi chael SteeNielsen won de vijfde en laatste rit van Frederikssund naar Frederiksberg. Hij had een voorsprong van drie seconden op de Italiaan Nicola Loda. Adrie van der Poel finishte als twaalfde op vier seconden, Aart Vierhouten werd vijftiende. Diana Zilioete heeft haar leidende positie in de Ronde van Frankrijk verstevigd. De Li touwse wielrenster won giste ren de achtste etappe, een tijd rit over 34,5 kilometer. Aan de finish in Aubenas bleek Zilioete 1 minuut en 6 seconden sneller te hebben gereden dan de Rus sin Valentina Polkanova. In het algemeen klassement staat Zili oete 1.19 minuut voor op Pol kanova. Edita Poecinskaite, ook uit Litouwen, staat derde. amstelveen anp Het Nederlands hockeyteam heeft gisteren in Amstelveen het vierlandentoernooi gewon nen. De ploeg van bondscoach Maurits Hendriks versloeg in de finale Pakistan met 4-2. Bij rust leidde Oranje al met 3-2. Bram Lomans scoorde drie keer uit strafcomers. Teun de Nooijer bracht het vierde doelpunt van Nederland op zijn naam. De Pakistaanse aanvaller Atif Bashir, die verdediger Lomans twee keer het leven zuur maak te, werd tot .beste speler van het toernooi uitgeroepen. Topsco rer van het vierdaagse evene ment was zijn ploeggenoot So- hail Abbas. De nieuwe strafcor nerspecialist van Pakistan scoorde negen keer uit korte hoekslagen. Een vakjuiy be noemde hem tevens tot veelbe- lovendste speler van het toer nooi in Amstelveen. Het Nederlands vrouwen hockeyteam heeft de oefen reeks voor het komende EK in Keulen (18-29 augustus) onge slagen afgesloten. De ploeg van bondscoach Tom van 't Hek versloeg middenmoter Spanje zaterdag in Amstelveen met grote cijfers: 6-0. De treffers kwamen op naam van Carole Thate, Mijntje Donners, Dilli- anne van den Boogaard (twee), Suzan van der Wielen en Fleur van de Kieft. Voor Oranje was het na de korte zomerstop de achtste oe fenwedstrijd. Zeven duels ein digden in een overwinning. Al leen tegen olympisch- en we reldkampioen Australië speelde Nederland gelijk (3-3). Jacques Brinkman houdt de Pakistaanse uitblinker Sohail Abbas af. foto anp Hakkinen ongenaakbaar boedapest anp/sid/dpa Na drie races vol blunders en domme pech verliep voor ren stal McLaren-Mercedes in Hongarije eindelijk alles naar wens. Kopman Mika Hakkin en won zijn eerste race sinds twee maanden. Ploeggenoot David Coulthard pakte de tweede plaats en stelde daar mee de dubbelzege veilig. „De strijd om het wereldkampi oenschap is weer helemaal open", zei Hakkinen. McLaren-teambaas Ron Dennis moest de voorbije we ken veel tegenslag incasseren. Grootste rivaal Ferrari zag eer ste man Michael Schumacher geblesseerd wegvallen, maar zijn coureurs Hakkinen en Coulthard profiteerden daar geenszins van. Sterker nog, Ferrari vierde triomfen en nam met stand-in Eddie Irvi ne de leiding in de WK-stand over. In Boedapest domineerde McLaren van start tot finish. De overwinning bracht Hakki nen in het klassement vlak bij leider Irvine, 54 om 56 pun ten. Een kleine marge, met nog vijf Grote Prijzen te gaan. Hakkinen: „Tevoren had ik gezegd: nu gaat het erom. Dat het zo goed ging, geeft een fantastisch gevoel. Onze kan sen zijn nu weer uitstekend." Hakkinen had zich weer als eerste gekwalificeerd en leidde op de Hungaroring van begin tot eind. Per ronde liep hij op merkelijk veel weg van zijn achtervolgers. Op het kleine, bochtige circuit was dat niet verwacht. McLaren is vooral op de banen met lange rechte stukken in het voordeel. De komende twee GP's, in België en Italië, beloven dus ook veel goeds voor de renstal. Irvine, als tweede gestart, werd constant opgejaagd door Coulthard. Een tactiek die werkte, want in de 63ste van totaal 77 ronden verspeelde de Ferrari-coureur zijn positie. Een stuurfoutje bracht hem in het gras, Coulthard glipte er langs. In de pitstops bleef Irvine zijn belager nog nipt voor. Met name de laatste stop in de 58ste ronde was spannend, toen beide rijders tegelijkertijd binnenkwamen. Jordan-rijder Heinz-Harald Frentzen uit Duitsland werd vierde en deelt de derde plek in de WK- stand met Coulthard. Beiden hebben 36 punten. De Brazili aan Rubens Barrichello, vijfde in een Stewart, en de Brit Damon Hill, zesde in een Jor dan, eindigden ook in de pun ten. BAR-coureur Jacques Ville- neuve kwam ook in zijn elfde race niet aan de finish. Zijn nieuwe team heeft het op een na grootste budget (900 mil joen voor vijf jaar) in de For mule-1, maar boekte nog geen enkel resultaat. „Erg frustre rend", meende Villeneuve. Toch tekende de 28-jarige Ca nadees voor een jaar bij. inh Eerste speeldag: Schalke'04 - Biele'- Bremen 0-0. Bayern - HSV 2-2, Ei lKei chmg 3-0, Kaïserslautern Dortmur< Rostock 5-2, Ulm - Freiburg 1-1 Stand aan kop 1-3 BielS Qe; 1-3 Schal lP e speeldag: Bradford - Shelfiö y - Middlesbrough 1-3, Leiceste verpool - Watford 0-1, Man.ümted land - Arsenal 0-0, Tottenham - Eve - Coventry 1-1, Southampton - New Stand: sïïijn 2-6 West H 3-6 Live ^Ted< IsU nat tn.I Derde speeldag: Paris SG - Metz 2-1, 1. Nancy - Le Havre 3-0, Bordeaux-' - Bastia 4-0, Nantes - Lens 0-1, Stra itnj 2-0, Lyon - Rennes 2-2 Stand aan kop: PSG 3-9 Lens Bordeaux 3-7 Auxerre Nantes 3-6 Strasb: Derde speeldag: Aberdeen - üu. #"V Heartc 1.1 rinnrlpp IIIH Ppltir 9.1 Stand aan kop-. porto afp FC Porto heeft gisten 1 de elfde maal de Poinv( percup gewonnen. won de cup in retui'iet stadion van Beira M aai doelpunten kwamen! van Jardel (2) en Lo1 doel). Oscar scoord'Pb strafschop tegen, wedstrijd had Porto gewonnen. Hollands onderonsje in de Bundesliga. Dirk van der Ven van Arminia Bielefeld zet Schalke's Johan de Koek op het verkeerde been. foto epa Drie leide Amsterdi schaaktoei amsterdam anp in hun tweede wedstrijd in de Belgische competitie op iden tieke wijze uitgehaald: beide ploegen wonnen gisteravond met 5-2. Brugge deed dat uit bij Lokeren; Anderlecht thuis tegen Beveren. Samen met Lierse SK staan beide clubs bovenaan met winst uit twee duels. Voor Anderlecht, met Patrick van Diemen in de ploeg, scoorden slechts twee spelers: Koller (2) en Radzinski (3). Martin van Ophuizen begon bij Beveren in de basis, maar werd veertien minuten voor tijd gewisseld. Voor Club Brugge waren Jank- auskas (2), Englebert, Clement en Verheyen succesvol. Jans- sens tekende voor beide tegen treffers. i/in k Na drie ronden in kamp schaken in d damse Vondelkeia Timman, Nikolic eij^ de eerste plaats, heeft twee punten ee partijen. In het v I sloeg het remisev Zes van de acht paize' digden in deling f10' punt. Alleen de iet ders Reinderman ei Sterren kwamen eei winst. Reinderman de Israëliër Avrukh zarre partij, waarin man in de opening met vuur spe Avrukh echter maakte, keerden d onmiddellijk en tro sterdammer de p< zich toe. Paul van der St kende gisteren af m goslaviër Ljubojevii de jaren zeventig n wereldtop hoorde, jaren heeft 'Ljubc problemen in tijde gen Van der Sterrer overigens al eerder Een foutieve afwik het middenspel leid onwinst voor de der. Hij gaf de part gens niet meer uit h Timman blijft in voor de toernooit zijn overwinning o in de eerste rondf hij twee degelijke re gen Nikolic en Piket ste is Timman viifc,1 middels voorbij o) reldranglijst. Een strijd lag dan ooi hand, maar al op werd tot remise Wit leek aardige aai sj sen te hebben, ma; g-lijn bood Timm; lijke tegenkansen misch evenwicht, beide spelers. In tussen de koplopet en Sokolov werden ken in hoog temp en was de remise zetten en slechts n uur spelen een feit. De favorietenjKl hun reputatie bij schaken in Las V waarmaken. De Rui Kr am nik en de Alexei Shirov werd kwartfinales uitge De Brit Michael Ai Armeniër Vladimir de Rus Alexander en de Roemeen Li\ Nisipeanu strijder om de wereldtitel, ïs

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18