Alphen ze vaart acht onteigeniif Kindervriend Klok bouwt zijn eigen tuinfe 'De Wip meer leven inblazen' Een supersnel aardappelveld onder de rook van Schiphol Rijn Veenstreek E Ter Aar krijgt hoe dan ook millenniumfeest MAANDAG 16 AUGUSTUS 1999 CHEF TIM BROUWER DE KONING, 071-5356417, PLV -CHEF MARIETA KR( .WIJ v« UI Z( LON Pai in I zan caa blii Boe er I kus Am tiat lan, C te l als kon heil die ren bas een plet vijf taal geh B dat gele W! Wee Gele Finls Zoni oost toen gen- pers 13 gen Noot In h wat een weet kaal sen Zwei In d wolk flink lijke zon. 16e Dene Wiss tijd Midi den. Enge land: Nog; buie wind Enge 15 g tegei Enge Belgi Som ook I wind bove iets I Noon Wiss en oi al in lokae Automobilist ernstig gewond Regen krijgt geen vat op zomerspelen van Hoogmade Skeelerbaan Kuclelstaart trekt sporters uit wijde omtrek ,,dan had ik Jantje Smit wel na- Ronald Klok is blij met de blije gezichten en neemt de en kele beteuterde blik op de koop toe. „Tijdens de zomerspelen mag heel Hoogmade een kijkje in mijn keuken en achtertuin nemen. En volgend jaar mis schien niet alleen op vrijdag en zaterdag, maar ook al op don derdag. En dan verwacht ik twee a drie keer zofo mers." Want voor de uitA l nisator staat vast nog jarenlang blij r, met de zomerspel e or aan mij ligt, overti: tien keer van mijn v Je moet het maar c mijn werk bedien )at Als operator kan ik e niet kwijt. Hier kan u .M. Alphen begint met de eerste onteigeningsproc idd het Masterplan. Donderdag spreken de politieee' in de commissievergadering over een voorsti gemeester en wethouders om twee blokken en aan de Julianastraat en de St. Jorisstraat te slo ille onder de lampen- en bruingoedwinkel Van df "jr die plek start in 2001 de bouw van het theater Ee" complex en het Winkelhart met een ondergr keergarage. saskia buitelaar De gemeente onderhandelt al sinds het begin van dit jaar met de eigenaren van de panden, in de hoop tot een minnelijke schikking te komen. Met Van der Spek is dat nog niet gelukt. De gemeente is nog niet met een goed alternatief gekomen, schrijft de firma in een reactie op het voorstel om tot onteige ning over te gaan. Volgens de firma is onteigening niet nodig. Het winkelcentrum kan ook achter het pand worden ge bouwd. Als de gemeente het pand toch nodig heeft voor het Masterplan, is Van der Spek be reid het te verkopen. Maar al leen als Alphen zorgvuldig om gaat met de rechten en belan gen van de eigenaar. En dat is tot nog toe niet gebeurd. Van der Spek zit sinds het eerste onteigeningsvoorstel in grote onduidelijkheid. Bovendien heeft de gemeente geen aan dacht voor de effecten daarvan op de bedrijfsvoering en de so ciale omstandigheden. De lampenwinkel is voor het Masterplan onmisbaar, luidt de ambtelijke reactie op de op merkingen van Van der Spek. Het moet de entree worden van een nieuw warenhuis en aan sluiten op het Rijnplein vóór het theater/bioscoopcomplex. Het Winkelhart is belangrijkste onde het Masterplan op de. Het warenhuis scheidenheid aan kels maken deel winkelcircuit en h( 'achtjes lopen'. Bezwaren tegen van het bestemmiii den bij de besten (J procedure moeten gediend, vindt AIpl >ej nanciële bezwaren onteigeningsbesluit e weg staan. Want V I krijgt bij onteigenin S dige vergoeding vo ;er den schade. De reel irij vast. ;sti De Raad van Stal it j; overigens nog buij ;ar bezwaren die door de mensen zijn ingf ns: het bestemmingspl Bijvoorbeeld tegen neeltoren van het scoopcomplex en bouw bovenop het &D. Zo lang die be 1 dures lopen en Ie mingsplan nog nit 'ij pelijk is, moet Alpl td met de onteigening aai Als de commissifjoe positief adviseerd meenteraad op 2 se ge koord gaat, ligt hetl ^d 20 september ter in a" Alphenaar gewond bij on Op de Gemeneweg in Hazerswoude had afgelopen nai I f re aanrijding plaats. Nabij een flauwe bocht in de we ig personenauto door nog onbekende oorzaak met hoge R een vrachtwagen. De 20-jarige bestuurder van de p irr kwam op de linkerweghelft terecht, waardoor de 19-j; wagenchauffeur hem niet meer kon ontwijken. De 20-j naar raakte bekneld en moest door de brandweer woi Hij liep inwendig letsel en hoofdletsel op. De bestuu vrachtwagen, ook een Alphenaar, bleef ongedeerd. kudelstaart/nieuwveen tim brouwer de koning Op een voormalig aardappel veld aan de rand van Kudel- staart scheren vijf mannen op wieltjes voorbij. Zij zijn de eer ste vaste gebruikers van de splinternieuwe skeelerbaan die 'in the middle of nowhere' uit de grond is gestampt. Hun schaatshouding oogt perfect, zij zijn dan ook niet de eersten de besten. De marathonschaats ploeg van trainer Richard van Kempen rijdt er elke week haar rondjes, met dank aan luchtha ven Schiphol. Het enige wat ontbreekt, is het zachte zoeven van de wiel tjes. Dat gesnor valt volledig in het niet bij de decibellen die overscherende vliegtuigen pro duceren. De sporters en hun begeleiders nemen de herrie voor lief. Zij beseffen dat zij zonder Schiphol hun skeeler- heil elders zouden moeten zoe ken. „Dan hadden hier langs de Bilderdammerweg tachtig luxe huizen gestaan", zegt Aad van der Hoorn uit Kudelstaart nuchter. „Maar de gemeente Aalsmeer mocht hier niet bou wen vanwege de geluidshin der", vervolgt de voorzitter van het stichtingsbestuur van de skeelerbaan. „Nu konden wij hier voor 290.000 een 400-me- terbaan laten aanleggen met onder meer een bijdrage van 50.000 gulden uit het Schipholf- onds." Gesteggel Van der Hoorn rekent voor hoe het kale skeelerparadijs voor de hele regio dit jaar na oeverloos gesteggel tot stand kwam. „De grond hebben we voor een ap pel en een ei in erfpacht van de gemeente. Daarnaast kwam er 25.000 gulden uit het VSB- -fonds en verkochten we rond de openingsdag 24 april 360 meters asfalt honderd gulden de meter aan sponsors. De ge meente liet op ons verzoek meteen een sloot om de baan graven om vandalisme tegen te gaan. Daarop kunnen we 's winters bij vorst uit de voeten. De verlichting - Van der Hoorn wijst op de lichtmasten langs de baan - hebben we te danken aan de contacten van Richard van Kempen." Met de Nieuwvener noemt de voorzitter de sleutelfiguur en het uithangbord van de stich ting. De 34-jarige gewezen ma rathonschaatser vertolkt als ploegleider (van Nuon ENW) en stichtingsbestuurder (porte feuille pr) een belangrijke dub belrol. Om die toe te lichten ra cet Van Kempen na de training in de auto van de sponsor naar huis. Want een kleedlokaal of kantine is in Kudelstaart nog niet verrezen. „Er had allang iets moeten staan", mokt de oud-schaatser bij zijn tweede kop koffie, „maar ik mag van het stichtingsbestuur niet meer mopperen op de gemeente Aalsmeer. Ik heb nog steeds moeite met die trage ambtelijke molens. Als sporter ben ik ge wend om rechtstreeks op mijn doel af te gaan." Bovendien weet Van Kempen dat de besprekingen over een tijdelijke behuizing aan de rand van de baan bijna zijn afge rond. „Logisch dat er een ge bouwtje komt, want zonder is deze baan ten dode opgeschre ven. Bovendien kun je een overdekte ruimte ook benutten voor massage en krachtsport, waardoor het nog aantrekkelij ker wordt om hierheen te ko- Richard van Kempen heeft als stichtingsbestuurder en ploegleider verschillende petten op. Het gaat hem met de skeelerbaan in Kudelstaart nog steeds niet snel genoeg. foto taco van der eb men. Want vergis je niet, deze baan trekt sporters uit de wijde omtrek. De ijsverenigingen uit Roelofarendsveen, Ter Aar, Nieuwkoop, Leimuiden en Ku delstaart hebben een vaste trai ningsavond. Op andere tijden zijn recreanten welkom. Ook marathonschaatser als René Vergeer uit Warmond reed hier vanavond rond. De lange-baan- schaatsers Gianni Romme en Erben Wennemars zijn hier ook al gesignaleerd." Volgens de Nieuwveense dui zendpoot - Van Kempen ver dient zijn brood nog steeds als rietdekker - voorziet de baan in Kudelstaart in een behoefte. Hij vindt het belangrijk dat er el ders in de regio nog geen alter natieven zijn. „Want het zou onzin zijn als elk dorp zijn ei gen baan zou exploiteren. Dat is niet rendabel. Wij moeten het ook hebben van de ijsclubs uit de omtrek. Daarnaast verhuren wij de baan graag aan andere groepen en wil ik hier school- toernooien organiseren." Te zijner tijd komen er onge twijfeld strakkere richtlijnen voor het beheer van de accom modatie. Nu kan dat nog met een simpele druk op de knop. Trainer Van Kempen klikt de lichtmasten uit en degene die het laatst vertrekt doet het hek op slot. Gemeente organiseert dit desnoods zelf Er komt hoe dan ook een mil lenniumfeest in Ter Aar. Indie ners van feestplannen hebben nog tot 1 oktober de tijd. Mocht er rond die tijd niemand een plan voor de jaarwisseling heb ben ingediend, dan organiseert de gemeente wat voor de jonge ren in Ter Aar. Het liefst ziet loco-secretaris J. van Iperen de jeugd plannen voor een feest indient. Tot nu toe zijn er nog geen aanvragen voor een vergunning ingediend. Van Iperen weet welke gebou wen als feestruimte kunnen dienen: De Vlinder in de kem Aardam en jongerencentrum De Schakel in Langeraar. Initiatiefiiemers hebben nog ruim een maand de tijd, want Ter Aar houdt zich aan de af spraak met het politiekorps Hollands Midden dat vergun ningen voor millenniumactivi teiten voor 1 oktober aange vraagd moeten zijn. Daarvoor willen burgemeester en wet houders de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) wijzi gen. „Anders is het mogelijk dat er tot het eind van het jaar nog aanvragen binnenkomen", legt Van Iperen uit. „Vanwege de beperkte inzetbaarheid van de politie zou dat problemen kun nen opleveren." Ter Aar grijpt het nieuwe mil lennium tevens aan om com puterapparatuur op het ge meentehuis te vervangen. Voor de vervanging wil het gemeen tebestuur 695.000 gulden uit trekken. Van Iperen: „Ons com putersysteem is toch al aan ver vanging toe. Dan is het begin van het nieuwe millennium een goed moment." Als het voorstel van B en W gehoor vindt in de commissie- en raadsvergade ring, krijgt het gemeentehuis ook een nieuwe telefooncentra le. Jongerencentrum De Wip wil meer jonge ren trekken. De gemeente Ter Aar en het bestuur van De Wip voeren overleg om de jeugdvoorziening aan de Vosholstraat 'meer leven in te blazen'. Door de organi satie van nieuwe activiteiten willen zij het teruggelopen bezoekersaantal tegengaan. Volgens bestuurslid C. Verkerk wordt het jongerencentrum de laatste tijd door een stuk minder jongeren bezocht. Via het plaatselijke jeugd- en jongerenwerk zocht De Wip daarom contact met de gemeente. Een verklaring voor de teruglopende inte resse van jongeren heeft Verkerk niet. Het overleg met de gemeente en de aanwas van enige nieuwe vrijwilligers hebben haar wel positief gestemd voor komend sei zoen. „Er is al een hoop op stapel gezet. Op 3 september gaat het centrum weer open. Nu is dat nog op woensdag- en za terdagavond, als bestuur streven we er naar om uit te breiden naar de zondag middag. Het probleem is dat- de stichting eigenlijk nog te klein is. We zitten te sprin gen om ouderen die activiteiten kunnen begeleiden." Om een groter publiek te trekken wil het jongerencentrum een uitgebreider aanbod aanbieden. Het centrum wordt nu voor namelijk bezocht door jongeren tussen de 16 en 20 jaar. Met een nieuw programma en meer mankracht wil De Wip zich ook op een jongere groep richten. „Op zondag denken we bijvoorbeeld aan een disco voor de jeugd van dertien tot en met vijf tien", zegt Verkerk. Wethouder J. Bom is positief over de toekomstplannen. „Gunstig voor de jon geren en gunstig voor de gemeente. We hebben een wederzijds belang." Donder dag licht Bom de commissie Onderwijs in over de voortang rond jongerencentrum De Wip. Jubileum tennisclub Woubrugge woubrugge Tennisvereniging Woubmgge staat volgende maand uitgebreid stil bij haar 25-jarig bestaan. De club trekt het weekeinde van vrijdag 17 tot en met zondag 19 september uit voor feestelijke activiteiten. Na een receptie begint op vrijdag avond om 22 uur een nachttoemooi. Op zaterdag is er een toer nooi voor jong en oud en een loterij voor het goede doel. Te vens geven rolstoeltennissers een demonstratie. Na een barbe cue en disco op zaterdagavond volgt op zondag een brunch. Na de officiële opening (om 13 uur) van de zevende tennisbaan op het terrein aan de Vingerhoedtstraat geeft Xylifresh Tennis Tour tot 16.30 uur een tennisshow. Feest in Woubrugge loopt uit de hand woubrugge Feestvierende jongelui hebben Woubmgge op stelten gezet. Zij raakten zaterdagochtend vroeg in de Emma- laan slaags met elkaar. Toen de politie arriveerde, waren de meeste jongelui verdwenen. Een 18-jarige Woubruggenaar, die klappen had gekregen, was nog wel ter plaatse. Later op de dag hield de politie een 17-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rijn aan als één van de verdachten. tim brouwer de koning Vijf minuten voor het begin van de uitsmijter van de zomerspe len van Hoogmade staat orga nisator Ronald Klok nog dood gemoedereerd in zijn keuken. Terwijl buiten de kinderen joe len en muziek uit luidsprekers dendert, snijdt hij de handge maakte certificaten voor alle deelnemers aan de mini-play- backshow. De keukenklok tikt door, maar Klok slaat er geen acht op. Hoewel hij nog geen jaar in het dorp woont, weet hij wel wat een Hoogmades kwar tiertje is. Ook verder wekt Klok (32) de indruk dat de organisatie van de zomerspelen in zyn woon plaats voor hem gesneden koek is. Maar schijn bedriegt, want nooit eerder bemoeide hij zich met het tweedaagse evene ment. Sterker nog, Klok woont pas sinds november in Hoog made. Zijn verhuizing bleek een schot in de roos. „Hier gaat al les er veel gemoedelijker aan toe dan in mijn vorige woon plaatsen Woubmgge en Alphen aan den Rijn. In Hoogmade kan alles. Daarom vind ik het ook zo leuk om hier iets te organise ren." Daarbij denkt hij in de eerste plaats aan activiteiten voor kin deren. Vrijdagavond nam hij na de opening door burgemeester Wim van Beek van Jacobswou- de zo'n honderd stuks mee de polder in voor een griezelver haal. Het lied dat hij hun leerde blijken zij een dag later tijdens de playbackshow nog uit hun hoofd te kennen. Ook dan is de plaatselijke jeugd weer massaal uitgestroomd naar het H. Meij- erplantsoen, letterlijk en figuur lijk de achtertuin van Klok. De avond duurt elf optredens lang plus een toegift van winnares Maaike Grovenstein. Met hun enthousiasme slagen de deel nemers en organisator/presen- tator/jurylid Iflok er zelfs in de regen tijdelijk te verdrijven.Van de miniplayback smult Hoog made elk jaar. Henk Bank, die de vorige vijf tien edities van de zomerspelen boskoop Een 26-jarige automobilist uit Boskoop is ernstig ge wond geraakt bij een verkeersongeval. Met zijn bestelauto raak te hij gisteren op de Boskoopseweg verschillende bomen. Ook werd hij uit zijn auto geslingerd. Daarbij liep hij hoofd- en beenletsel op. Het ongeval veroorzaakte zo'n ravage, dat de po litie de weg in beide richtingen afzette. Politie en duikers van de brandweer zochten aanvankelijk naar andere slachtoffers in een sloot en in de Gouwe. Later verklaarde het slachtoffer, die uit de richting van Alphen aan den Rijn naar Boskoop reed, dat hij de enige inzittende was van de bestelauto was. Het voertuig was volledig vernield. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval en gaat ook na of de bestuurder te veel had gedronken. foto hielco kuipers organiseerde, vindt het verstan dig van zijn bruisende opvolger dat hij sommige vertrouwde onderdelen handhaafde. „Ro nald heeft allerlei nieuwe idee- en", zegt Bank, „maar die moet hij geleidelijk invoeren. Dat griezelverhaal van hem was een groot succes. Verder moet hij zorgen dat er een goede organi satie staat. De kinderen komen toch wel, of het nu regent of niet." Dat laatste had kinderviend Klok ook al begrepen. Aan een slecht-weerscenario heeft hij niet eens gedacht. Als het tij dens de playbackshow wat har der gaat druppelen, zet hij de jongere uitgave van Lutricia McNeal (met My side of town) doodleuk onder een grote para sol. The show must go on. Ook in andere gevallen improviseert Klok er op los. Zo roept hij als juryvoorzitter vijf prijswinnaars naar voren voor slechts drie prijzen. Het publiek en - belangrijker nog - de deelnemers, vinden het allemaal prachtig. Vooral als zij horen dat zij als dank voor hun bijdrage allemaal gra tis naar McDonald's mogen. „Had ik nou ook maar meege daan", mompelt een ventje sip,

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12