Leidsch Dagblad PRUEMING 7 17 tuchtpleger It melden' rTTrim 'O OlïlSt van Vermist meisje dood in kelder van buurtgenoot ngaarse dominee gde meer moorden' Watertocht eindigt met schuimbad De Uiver na 65 jaar weer op Schiphol Oost tse KFOR-soldaten ieten op Albanezen BLAD? V wesselman Bouwer Leids busstation failliet '3 AUGUSTUS 1999 rijs 3 ja ind 5 OPGERICHT 1 MAART 1860 Economie Cultuur en Kunst otterdams politiekorps "Aegint bij geweld civiele jrocedure Aegon wijkt voorlopig niet van .overnamepad Alfred Hitchcock: honderd jaar op vrijdag de dertiende 4 I Sport Hasselbaink keert terug in Oranje teerderheid wil buurt niet inlichten Dader heeft meer zedenmisdrijven op zijn geweten •derheid van de Tweede Kamer voelt er niets uurt in te lichten als er een zedendelinquent mt wonen. Ook geneesheer-directeur van het in Centrum M. Drost is daar fel op tegen. Wel olitici en het Pieter Baan Centrum voor een )licht bij de politie om ontucht met kinderen te kleinen. Geneesheer-directeur Drost van het Pieter Baan Cen trum wil graag een Nederlands onderzoek om te zien of zo'n meldingsplicht zin heeft. „Een meldingsplicht past meer in onze cultuur dan naming and shctming, waarbij de naam van de ex-delinquent aan de buurt wordt gemeld. We moeten mensen niet gaan overleveren aan een woedende bevolking. We moeten ons niet laten lei den door emoties." WD'er Niederer vindt dat al gemeen belang boven privacy bescherming van de dader gaat. „Zeker als het gaat om iemand met een ziekelijke stoornis zo als in Assen." Hij is het dan ook eens met het plan van Korthals om veroordeelde pedofielen bij de politie te registreren, zodat bij sollicitaties kan worden ge controleerd of bijvoorbeeld een leraar een verleden heeft. „Ik ben er op zich niet op tegen om openbaar te maken of iemand pedofiel is. Maar ik ben er niet voor om in de krant naam en toenaam te noemen, want dan ontstaan volksgerichten." CDA'er Biesheuvel pleit voor een signaleringssysteem waar bij zedenrechercheurs ervan op de hoogte zijn dat een pedosek sueel in hun district woont. Het zeven-jarige meisje Chanel Naomi Eleveld is gisteren dood aangetroffen in een kruipruimte in het huis van een buurtgenoot. De 45-jarige man heeft het meisje, dat sinds drie weken werd ver mist, op de avond waarop zij verdween seksueel misbruikt en vervolgens ver moord. De man heeft bekend. De politie was de dader al vanaf het begin van het onderzoek op het spoor, maar had niet voldoende bewijs tegen hem. Hij zou als laatste zijn gezien met het meisje. Het was de politie bekend dat de man in januari was vrijgelaten, nadat hij er drie jaar gevangenisstraf op had zitten wegens een ernstig zedenmis drijf. Óp de tweede dag na de verdwijning van Chanel bracht de politie hem een bezoek 'in de hoop daar een hulpvra gend meisje aan te treffen', aldus hoofd officier van Justitie R. van Rossem- Broos. De agenten vonden echter niets verdachts. Er werd geen huiszoeking verricht, omdat de man op dat moment officieel nog geen verdachte was. Kort na het politiebezoek vertrok de man met de noorderzon. Daarop be sloot de politie hem op te sporen en in de gaten te houden, maar toen hij was gevonden verloor de politie hem op nieuw uit het oog. Pas eergisteren werd hij op het station in Zwolle aangehou den. Bij Justitie in Heerlen lag sinds vorige week een aangifte tegen de man wegens een zedenmisdrijf. Het slachtoffer van dit misdrijf, een meerderjarige vrouw, had een uitgebreid signalement gege ven. Dat kwam overeen met de verdach te in Assen. Gisterochtend deed de poli tie huiszoeking. Nadat het lichaam van Chanel was gevonden, dat was begraven in de kruipruimte, legde de man een be kentenis af. Omwonenden hebben met verbijste ring kennis genomen van het nieuws. „Hij woonde hier nog maar pas", vertelt een buurvrouw. We hadden geen con- •n daarmee op de van minister Kort- ïstitie en de werk- dright om seksueel in kinderen te voor- 'erd bekend dat het :even-jarige meisje imi Eleveld uit Assen door een pedofiele ie al eerder voor ze- was veioordeeld. Irie veroordeelde ze genten valt na zijn herhaling. Vorige •d minister Korthals e buurtbewoners in vanneer een veroor- de buurt komt wo- ver wil hij een plan ;amen met politie, ninisterie en reclas- iroot-Brittannië wor- ewoners al ingelicht, igroep bestaande uit roepen Childright, n enkele vertegen- van de politie pleit [voorstel aan de mi- zedendelinquenten ten volgen na hun ij zouden zich regel- ten melden bij de lat zij weten dat ze in orden gehouden. Dit is op herhaling ver- Pagina 2: Commentaar Volgens de oudste dochter van Pandy heeft de in Brussel woonachtige Hongaar zijn twee vrouwen en vier kinderen en stiefkinderen vermoord. In de woning van Pandy in Molenbeek zijn echter botten en tandresten aangetroffen van zeker dertien verschillende per sonen. Justitie vermoedt nu dat hij ook de twee mannen heeft vermoord. I Brussel heeft sterke |en dat de Hongaarse 'ndras Pandy naast gleden ook twee ver- nen heeft vermoord, hing zijn de paspoor- i Belg en een Duitser Dat heeft de 1 krant Het Laatste neld. HAZERSwouDE DQRPDe waterfeestdag van de Jeugdvakantieweek in Hazerswoude-Dorp eindigde gistermiddag in het schuim. Na een baggertocht door de polders rondom het dorp werden de deelnemers door leden van de vrijwillige brandweer ingesopt. Echt schoon werden ze daar overigens niet van. „Het is heel anders dan het schuim uit onze bad kamer. Dit stinkt", luidde het commentaar van één van de baders. Pagina 15: Bij ons in de polder kun je zo'n bad gratis krijgen'. foto taco van der eb Toestel wordt zondag tentoongesteld SCHIPHOL THEO VAN DER KAAL) eraturen, lage prijzen! Opruiming dus bij Meubelplein Leiderdorp. Kom snel kijken, este koopjes zijn het eerste weg. Met LEIDERDORP •4. afslag Leiderdorp. Parkeren is gratis, nummer: 071 -5416585. dKUN JE OVERAL, SLAGEN DOE JE BIJ MEUBELPLEIN LEIDERDORP. ival op Servisch dorp 'OR-soldaten hebben Jen vuurgevecht gele- l bewapende Albane zen Servisch dorp in (padden aangevallen, ien woordvoerder van ?ristina zijn twee Alba- ïvallers gewond ge- e anderen zijn gevan- men. anezen vielen in de 36 n woensdag op don- :t dorp Gomja Brinjica 5 den van Pristina bin- Jijzelden een Serviër, iere dorpsbewoners teld dat ze nog vieren- ur de tijd kregen hun pakken en te vertrek ken. Na het verlopen van het ultimatum hoorden KFOR-mili- tairen geweerschoten en twee explosies. Twee auto's verlieten kort daarna met hoge snelheid het dorp, aldus de woordvoer der. KFOR-soldaten zetten met een gepantserd voertuig de achtervolging in en wisten de aanvallers in te sluiten bij een boerderij. Daarop schoten de Albanezen op de Britse KFOR- militairen, die het vuur beant woorden. Twee Albanezen zijn gewond naar een ziekenhuis overge bracht. KFOR hield daarnaast twee anderen aan. Een vijfde verdachte, die waarschijnlijk ook gewond raakte, wist te ont komen. De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 14 augustus a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. De legendarische Uiver, een 65 jaar oud vliegtuig van het type Douglas DC-2, landt zondag op Schiphol Oost. Het historische vliegtuig wordt op het platform tentoonge steld. Het toestel is het enige nog vliegende ty pe ter wereld van de oorspronkelijke Uiver, een KLM-toestel dat in 1934 een race won van Londen naar Melbourne. Dit vliegtuig stortte niet lang na deze zegetocht neer in de Syrische woestijn. De KLM had in die tijd al de langste lijndienst ter wereld, van Amsterdam naar Batavia. Er is een actie op gang gekomen om het toestel dat zondag in Nederland is, te ko pen van de Amerikaanse eigenaar. Het vliegtuig, dat anderhalf miljoen gulden kost, zou dan permanent in Aviodome moeten komen. Bedrijven en particulieren is gevraagd voor 25 gulden een certificaat te kopen, waarmee men eigenaar wordt van een onderdeeltje van het vliegtuig. In drie NR. 42078 LOSSE NUMMERS 1,85 ZATERDAG 2.40 Showroom óók op z; RAMEN DEUREN HET WOORD IS AAN Ernst Hohenemser Een oordeel is vaak een schot dat de schutter treft en niet het doel. tact, het was een beetje een rare vogel." Een andere bewoner valt haar bij: „Hij zei dat hij bij de NAM had gewerkt. En hij zou allemaal huizen in Polen heb ben". Dat hij eerder was veroordeeld was voor een zedenmisdrijf wist nie mand. De man werd tijdens zijn detentie goed genoeg bevonden om mee te doen aan het proefproject Elektronisch Toe zicht, dat wordt gehouden in Noord-Ne derland en het ressort Arnhem. Gevan genen die zich goed gedragen, mogen vervroegd de gevangenis uit, maar wor den dan via elektronische weg, met be hulp van een enkelbandje, van stap tot stap in de gaten gehouden. weken tijd verzamelde de organisatie een kwart miljoen gulden. Op 7 oktober moet het geld binnen zijn. De Uiver is afgelopen zondag van de VS naar Schotland gevlogen. Dezer dagen draagt de Amerikaanse eigenaar zijn toestel in bruikleen over aan de directie van Avio dome voor de tentoonstelling 'Negentig jaar Vliegende Hollanders', die tot april vol gend jaar op Schiphol te zien is. De Uiver maakt tot 26 september een tournee langs Nederlandse luchthavens. 12719° "720° 11720° neerdaR 30% 50% 20% SSÖiji? 30% 20% 40% Uitgebreid weeroverzicht op pagina -j 2 VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Gesprek van de Dag2 Kerk en Samenleving12 Regio11,13,15 RTV/programma's9 Rijp en Groen/Strips8 Sport19,20,21 Uitgaan16 Weg en wiel Dronken Brit krijgt jaar cel in Singapore SINGAPORE Rtr Een dronken Britse passa gier moet in Singapore een jaar de cel in, omdat hij twee bemanningsle den van een vliegtuig heeft geslagen. Dit heeft de rechter in Singapore bepaald. Bovendien moet de 34-jarige werkloze Brit een boete van tweedui zend gulden betalen. De Brit had afgelopen maandag op weg van Perth in Australië naar Londen al voor de tussen landing in Singapore een hele fles whisky gedron ken. Tien minuten voor de Boeing 747 van British Airways wilde landen in Singapore, ging de man op een trap achterin het toestel zitten. Hij weigerde weer op zijn stoel te gaan zitten, schold op de stewards en sloeg een van hen op de borst en de neus. Zelfs toen hij na de landing de boeien om had, wist hij nog een ander lid van het cabinepersoneel te slaan. Volgens de Singaporese krant Straits Times speel den zich deze maand in de Aziatische stadsstaat twee andere incidenten af met agressieve vliegtuig passagiers. Onlangs moest een man een half jaar de cel in, omdat hij gewelddadig was op een vlucht van Singapore Air lines uit Los Angeles. Een Scandinavische vrouw werd gearresteerd omdat zij een andere vrouwelijke reiziger uitschold en sloeg en ook het cabineperso neel aanviel. Gemeente weet niet waar betaling heen moet LEIDEN ANNET VAN AARSEN Echt vreselijk is het niet, maar lastig is het wel. Lei den heeft moeite met het afhandelen van de rekenin gen voor het nieuwe bus station, sinds de' bouwer (QtecQ uit Hengelo) deze week failliet werd verklaard. „Voor het busstation op zich zal het weinig gevolgen hebben", zegt projectleider P. Prudhomme van Reine van het project Leiden Cen traal. „Óp een paar kleine dingetjes na is het station af. Er moeten nog wat glas platen worden aange bracht. Het zou wat anders zijn geweest als de bouw nog in volle gang was. Maar QtecQ heeft nog een paar rekeningen uit staan bij de gemeente en de vraag is nu aan wie Leiden die moet betalen. „Het be drijf bestaat immers niet meer", zegt Prudhomme van Reine. „Het enige wat we kunnen doen is wachten tot de curator zich meldt. En we bekijken momenteel of er wat laatste dingen zijn, die per se moeten worden afgemaakt. Ik heb overigens vernomen dat er zich be drijven hebben gemeld die onderdelen van QtecQ wil len overnemen. Het is op het moment gewoon af wachten hoe dat zich ont wikkelt." QtecQ, een volle dochter van Begeman met neven vestigingen in onder andere Gouda en Waddinxveen, raakte in de problemen doordat verliezen bij enkele grote projecten hoog oplie pen. Het busstation bij Lei den Centraal valt niet onder deze problematische pro jecten. „Leiden was voor QtecQ een kleine op dracht", zegt Prudhomme van Reine. iitrole bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal Oautomaiisrh (f- 96.9(1' iQ acceptgiro If 97.90; automatisch (f. 33.70) l Nr. bunk/giro: - Handtekening: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. 'elop, zonder postzegel. OF BEL 071-51 28030 8 "712141 "4001 1 4" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 1