'Ik krijg een rol als helper Sport assische medaillewinnaars ij gen eindelijk hun bonus 'Van dit soort voetballers houden wij in Utrecht' im Rijsbergen blijft iet plezier fluiten Tweede verlies voor ploeg van Gullit Van 't Hek en Hendriks halen teugels strak aan Hans Egberts wint in Maassluis weerbj tteteaiJoAG 10 AUGUSTUS 1999 - chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 ijd "t»gdruppels Davids zijn dope JÊ Jnj Juventus kan morgen in de eerste wedstrijd van de fina- de Intertoto tegen Rennes mogelijk geen beroep op Edgar ids doen. De international heeft een lichte vorm van staar jbruikt daarvoor oogdruppels. In het medicijn zitten echter •n die bij het Italiaans Olympisch Comité (CONI) op de do- ijst staan. Als Davids bij een dopingcontrole een urine- moet inleveren, kan de uitslag positief zijn. Daarom heeft itus bij het Comité dispensatie gevraagd voor de oogdrup- van Davids.Als we die niet krijgen, zal Edgar niet spelen loeten we een oplossing zoeken", zei Juventus-clubarts Ag- a. Een dopingexpert van de Italiaanse overheid liet weten Ie oogdruppels eerst nader bestudeerd moeten worden, dat zo'n onderzoek wel „een paar dagen kan duren". frsenvliesontsteking velt Vrede jpADE' Regillio Vrede mist de competitiestart van Roda JC. ?6-jarige verdediger is in het ziekenhuis in Heerlen opgeno- jj met een virale hersenvliesontsteking. Volgens Sef Vergoos- ss het nog niet duidelijk hoe lang Vrede uit de roulatie is. [schattingen daarover variëren van drie tot zes weken," al- |de Roda-trainer. De speler zelf maakte gisteren een bijzon- zwakke indruk. Hij kon amper praten, hoestte veel en was bepaald het toonbeeld van iemand die over drie weken Ir achter een bal aanhobbelt. „Hoewel het een stuk beter dan enkele dagen geleden, voel ik me niet al te best. Ik heb ttdpijn, 39 graden koorts en ben zo duizelig dat ik amper op n benen kan staan. Het zal wel even duren eer ik weer op het nk blijft tweede in klassement eauneuf-sur-charente Elsbeth Vink heeft haar tweede posi- het klassement van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen tweede etappe met succes verdedigd. Haar achterstand op uitse lijstaanvoerster Ina-Yoko Teutenberg bedraagt veer- seconden. De Italiaanse Greta Zocca toonde zich het snelst eindsprint van de rit over 124 kilometer met de finish in teauneuf-sur-Charente. Ze bleef Diana Ziliute uit Litouwen ede) en de Duitse Petra Rossner (derde) voor. Bij de eerste bevonden zich geen Nederlandse vrouwen. V speelt later ;nau PSV speelt morgenavond in de kwalificatie in de npions League pas om half 8 's avonds Nederlandse tijd te- ftmbru Chisunau. Aanvankelijk stond de wedstrijd om 5 in de namiddag gepland. De verschuiving vindt plaats op van de UEFA. De televisierechten kunnen op een later tijd- beter worden verhandeld. In Moldavië, waar de Eindhove- n verblijven, is het een uur later dan in Nederland. Als ge- van het één en ander reist PSV pas donderdag terug naar erland. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de selectie al gennacht zou terugvliegen. Coach Gerets had de dag winst g gebruikt. Zaterdag al speelt PSV de eerste keer in de Ne- mdse competitie, tegen MW. ebka onzeker over WK-deelname Polsstokhoogspringer Sergej Boebka beslist pas in Sevilla zal deelnemen aan de WK atletiek. De start van de wereld- rdhouder is twijfelachtig door een blessure aan de achilles- „Hij komt in ieder geval naar Spanje", lichtte de Oekraïen- >ach Valeri Alexandrov toe. „Hij zal in Sevilla de knoop hakken. De keuze is aan hem." Vorige week zag Boebka na tiedische test nog af van een start tijdens de golden-league- strijden in Monte Carlo. Sinds 1983 heeft Boebka de wereld- in zijn bezit. Hij is de enige atleet die zesmaal goud ver- de op de WK. pnpisch hockeyveld in Amsterdam erdam De Nederlandse hockeymannen en -vrouwen oefe- in de aanloop naar de Olympische Spelen van 2000 op het- e type veld als waarop zij in Sydney zullen spelen. Op het plex van hockeyclub Amsterdam kunnen de selecties vanaf oktober oefenen op een kopie van de olympische onder- d. Het veld is niet bestemd voor Amsterdam, maar uitslui- voor Oranje. De hockeyers kunnen ook beschikken over lieuwe kracht- en fitnessruimte. merink ronde verder in Cincinnati nnati Jan Siemerink is in hef Super 9-tennistoernooi van Amerikaanse Cincinnati een ronde verder gekomen. Sie- nk won met 6-1 6-2 van de Slowaak Jan Kroslak. De Rijns ier komt in de volgende ronde uit tegen wereldranglijstaan- der Pete Sampras. Eerder drong John van Lottum met een i-2 zege op de Zimbabwaan Wayne Black al door tot de ide ronde. xhalf jaar hebben de Rus- p medaillewinnaars van de roische Winterspelen in (no moeten wachten op de tagst van de beloofde bo- Nu is de tijd van uitbeta- pndelijk aangebroken, onze winnaars van Naga- kunnen binnenkort hun [egemoet zien", verklaarde r Smimov, voorzitter van Russische Olympische Co- I gisteren in Moskou. Een pisch kampioen kan reke- bp 100.000 gulden, zilver is Ivoor 40.000 en brons voor k) gulden. In totaal moet bedrag van bijna 4,5 mil- gulden worden uitgekeerd. 5 bedrag was gestort op de jsche Bank voor Recon- pe en Ontwikkeling, die [geacht het geld door te pn naar de sporters. Door lqman leefmans I schaduw van het Noord- rhoutse 'wonderkind' Pie- Jik maakte drie jaar gele- ook een andere regionale dsrechter zijn opwachting 't betaalde voetbal: Leide- Wim Rijsbergen. Maar ter- finks ster bleef stijgen, is ïrgen (geen familie van llustere naamgenoot) in- els afgevoerd van de zoge- C-lijst. „Een teleurstelling ttlijk", zegt de Leidse arbi- Mijn beoordelingen waren maar uiteindelijk hebben Zeist besloten om me af te n- Dat gaat daar bikkel- Collega's die er ook goed 'tonden zijn eveneens te- jzet," Katwijker Dirk Kuyt heeft een fanclub utrecht willem spierdijk Net 19 jaar is Dirk Kuyt, één jaar lid van de A-selectie van FC Utrecht en nu al liggen de sup porters van de eredivisionist aan zijn voeten. Vier van hen hebben een supportersclub op gericht voor de voormalig spe ler van Quick Boys, compleet met een professionele site op internet. Enkele weken na de oprichting kent de club al 60 le den. „Dirk Kuyt is een schitte rende voetballler. Die tomeloze inzet, van dat soort voetballers houden wij in Utrecht", vertelt voorzitter Albert Zomer. Met zijn collega-supporters van de Bunnikside, de tribune met de fanatiekste supporters, had Zomer al snel in de gaten dat Kuyt een echte Utrecht-spe ler is. „In de eerste oefenwed strijd van het vorig seizoen te gen Elinkwijk speelde hij mee en scoorde. We hoorden toen dat het een speler voor het tweede was. Maar toen hij de wedstrijd daarna tegen Mont- foort zes keer scoorde, waren we blij dat-ie bij het eerste werd gehaald. En we zijn altijd blij als-ie meedoet of invalt. Als Kuyt erin komt, gebeurt er altijd wat." Eind van het vorig seizoen besloten de supporters dat er een fanclub moest komen en hebben Kuyt om toestemming gevraagd. De fanclub brengt vier keer per jaar een blad uit over de Katwijkse voetballer. Ook is er een internet-site met informatie over de speler (www.dirkkuyt.nl). De site is volgens Zomer een succes. „Er kijken 50 tot 60 mensen per dag. Op de drukste dag hebben er 150 de pagina opgeroepen." Inmiddels telt de club onge veer 60 leden. Ook een aantal Katwijkers heeft zich opgege ven. Dirk Kuyt zelf vindt het prachtig dat hij nu een eigen fanclub heeft. „Ik was verbaasd dat het mij werd gevraagd. Maar ik heb natuurlijk ja ge zegd. Ik hoor vaker dat mijn speelstijl de supporters aan- Van der Kooij bij Van Vliet/Weba/Gazelle Ewoud van der Kooij heeft een contract getekend bij de topamateurformatie Van Vliet/Weba/Gazelle. De laatste jaars junior uit Leiderdorp heeft zichzelf daarmee bin nen een week na zijn 18de verjaardag vastgelegd voor het seizoen 2000. In ieder geval een tweede jaar bij de succesploeg van leider Henk Zonneveld is hem bij we derzijds welbevinden toegezegd. „Ik heb samen met mijn vader aan het begin van het seizoen een aantal doelstellingen opge steld. Het was vooral belangrijk om me in de kijker van ama- teurploegen te rijden. Dat doel is met deze ondertekening defi nitief gehaald", aldus Van der Kooij. De ex-Merenwijker vestigde in 1999 de aandacht op zich door zijn selectie voor drie we reldbekerwedstrijden en meer dere hoge klasseringen in grote binnen- en buitenlandse koer- sen.Na afloop van het Neder landse kampioenschap op de weg voor junioren (4 juli in 's-Heerenhoek) vernam Van der Kooij via zijn vader dat Zonneveld gecharmeerd was van zijn wielerkwaliteiten. Pas op 29 juli - na een criterium in Wateringen - volgde het eerste contact tussen de Leiderdorper en de baas van Van Vliet/Weba- Gazelle. „Ik vind het een goede zaak, dat ze al zo snel van zich hebben laten horen. Van ande re jongens die de overstap van de junioren naar de amateurs hebben gemaakt, heb ik ge hoord, dat veel amateurploegen dit pas aan het einde van het seizoen doen. Dat vind ik niet goed, want je rijdt dan de twee de helft van het jaar met onze kerheid rond. Zal er nog wel een amateurploeg naar me vra gen?" De ster van Van der Kooij, die uitkomt voor de Zundertse wielervereniging Sauna Diana, is minder snel gerezen dan die van zijn oudere broer Vincent. Stroomde de nu 20-jarige neo- -amateur al in bij de juniorens electie van de Rabobank, Ewoud maakt zijn eerste 'grote overstap' twee jaar later. „Ik kan nu als junior de rest van het seizoen zonder druk mijn wed strijden rijden. In 2000 zal het echter een heel ander verhaal worden. Mijn huidige ploeglei der heeft mij de rol van koers- kapitein toebedeeld. Ik regel nu van alles tijdens de wedstrijden en beslissingen worden door mij genomen. Maar volgend jaar als eerstejaars neo-ama- teur... Ik heb al vernomen van Zonneveld, dat ik de komende twee jaar een helpende rol krijg. Ik word dan per wedstrijd aan een kopman toegewezen. Dat vind ik nu niet zo erg, maar op latere leeftijd wil ik ook voor mijn eigen kansen gaan." Als jonge wielerfanaat vond Van der Kooij het al prachtig om op de televisie te zien, hoe ploegenspel werkt. Vanaf vol gend seizoen krijgt hij daarmee zelf te maken. Bij Van Vliet/We ba/Gazelle moet het talent dan werken voor doorgewinterde renners als Wilco Zuijderwijk (Poeldijk) en Voorhouter Ro nald van der Tang. Ik zie er totaal niet tegenop om te knechten. Helpers, die hun kopmannen uit de wind zetten en naar voren brengen. Als eer- Ewoud van der Kooij: „Op latere leeftijd wil ik ook voor mijn eigen kansen gaan." foto hielco kuipers stejaars junior moest ik dat al Vol in de wind over kasseien, wacht. Tegen die tijd hoop ik doen. Zo bracht ik eens een Au- terwijl de rest van het peloton goed mee te kunnen in de klas- stralische ploegmaat, nadat hij op de betonplaten langs de weg siekers en hoop ik de verwach- lek reed, van een achterstand koerste. Pas in een derde ama- tingen rondom mijn persoon naar de kop van het peleton. teurjaar wordt er wat van je ver- waar te kunnen maken." de recente financiële crisis werd het kapitaal echter bevro ren. Volgens Smirnov waren enkele atleten erin geslaagd juist op tijd het geld van hun rekening op te nemen. Anderen waren minder gelukkig. Eén betrokkene, ijsdanskampi- oen Evgeni Platov, keek toch sip bij het nieuws. „Ik ben speciaal uit de Verenigde Staten voor één dag naar Moskou gereisd om mijn geld in ontvangst te nemen", zei hij. „Ik heb mijn trip zelf bekostigd, heb mijn training onderbroken en nu vertellen ze me dat ik morgen moet terugkomen. Ik denk dat ik maar een paar dagen voor de deur van de bank blijf kampe ren. Ik wil hoe dan ook het geld hebben, al is het langzamer hand door de inflatie van de roebel nog maar een kwart waard." londen Ruud Gullit kent met zijn club Newcastle United een dramatische competitiestart. Verloor de verliezend bekerfinalist zaterdag van Aston Villa met 1-0, gisteren ging de ploeg in Londen met 3-1 ten- onder tegen Tottenham Hotspur. Solano opende de score voor Newcastle in de 16e minuut, waarna Iver- sen tien minuten daarna de gelijkmaker aantekende. Nog voor de rust scoorde Ferdinand 2-1 en Sher wood bepaalde de eindstand op 3-1Op de foto maakt Solano de enige goal voor Newcastle, foto ap amsterdam anp Rijsbergen is nu terug in de hoogste amateurgroep. Omzien in wrok is er voor de 34-jarige arbiter niet bij. „Ik heb mooie jaren gehad en blijf ook de ko mende tijd met plezier fluiten. Misschien dat ik na dit seizoen opnieuw in het betaalde voet bal - toch een heel andere we reld - kan terugkeren. In tegen stelling tot wat vaak wordt ge dacht, ga ik er financieel niet op achteruit. Ik krijg nog steeds een onkosten- en wedstrijdver goeding. In dat opzicht veran dert er niets. Normaal was ik op maandagavond betrokken bij de competitie van de reserve elftallen uit het betaalde voet bal en dat is er nu niet meer bij. De enige verandering is dus dat ik wat vaker thuis ben." Hans Egberts heeft de Ronde van Maassluis op zijn naam ge schreven. De Leiderdorper fi nishte gisteravond op de Keu- cheniusstraat voor de vrijwel onbekende Jaco van der Mark uit De Lier en Theo Schlijper (Linschoten). Nederlands kam pioen Ton van Duijvenbode miste het podium. De Noord- wij ker werd vierde. Was de koers voor veteranen en recreanten uitgeschreven over 40 kilometer, het combi- natieveld elite-renners, neo- -amateurs en cyclosportieven moest die afstand twee keer af leggen. Hans van Eijk drukte zijn wiel als negende over de meet. De toptienldassering voor de Hillegommer was opmerke lijk. Hij nestelde zich als cyclo- sportief op een plaats dicht achter doorgewinterde ama teurs als de zegevierende Rot terdammer Erik Bos, de Est Peep Mikli (tweede) en Rob Sienders (achtste). Ronald van der Tang liet op nieuw zien, dat hij in grootse vorm steekt. De 32-jarige Voor houter was gisteravond sterk en opnieuw kansrijk tijdens de 8ste Ronde van Noordeloos. Maar, zoals hem onlangs vaker overkwam, reed een ploegmaat van voren. De rijder van Van Vliet/Weba/Gazelle moest dit keer de benen stilhouden voor Hein Zwinkels. De Zwijndrech- ter finishte na 80 kilometer als derde, direct voor Van der Tang. Hij 'zwom' met een colle ga Marco Luyten tussen het lei dende trio en het peloton, en versloeg zijn medevluchter. De nummer vijf was overigens één van de vier Meerkerkers, die bij de eerste zes eindigden. Tom van 't Hek en Maurits Hendriks, de keuzeheren van respectievelijk de hockey- vrouwen en -mannen, willen de komende weken maar één ding: Europees kampioen worden. Voor dat doel halen de bondscoaches de teugels strak aan. Misschien wel strakker dan ooit. Van 't Hek en Hendriks ke ken gisteren vooruit naar het EK. Voor de vrouwen is dat in Keulen, van 18 tot en met 29 augustus. De mannen volgen van 1 tot en met 12 september in Padova. De trainers willen op die podia alleen fitte spe lers aan het werk zien. „Fit heid staat zeer hoog op de lijst", stelde Hendriks. In Australië onlangs legden de Oranje-teams het soms af op kracht en conditie. Fitheid is daarom het devies. „We hebben in de aanloop naar het EK bewust gekozen voor een fors programma", stelde Van 't Hek. Zijn negentien vrouwen trainden de afgelo pen drie weken dertien maal en speelden zeven oefenpar tijen. Het regime werpt vruch ten af. „We lijker fitter dan ooit bij een titeltoernooi te verschijnen", aldus Van 't Hek. Een hoopvol teken vond Van 't Hek dat zijn team in de voorbereiding al tweemaal van de Australische vrouwen won. Precies de opponent die Oranje de afgelopen jaren vaak op uithoudingsvermo gen klopte. „We staan er goed voor", besefte Van 't Hek. Het Nederlands team is in Keulen favoriet, stelde de coach on omwonden. De vrouwen móeten ook winnen om plaatsing voor de Olympische Spelen af te dwingen. Veel te genstand heeft de ploeg waar schijnlijk niet te duchten. Vooral niet in de zwakke pou le met België, Frankrijk, Li touwen, Rusland en Schot land. Pas in de halve eind strijd treffen de hockeysters sterkere landen als Engeland en Duitsland. Ook bij de mannen, als ti telhouder zeker van de Spe len, is fitheid het devies. Zo ondervonden met name Piet Hein Geeris en Diederik van Weel. Zij vielen af. Vooralsnog alleen voor het oefentoernooi dat morgen tot en met zon dag in Amstelveen wordt ge speeld. Maar het duo hoeft niet automatisch op een te rugkeer te rekenen. „Dat heeft te maken met hun progres sie", aldus Hendriks. De coach liet doorscheme ren dat de twee het aan de vereiste conditie ontbreekt. „Aan mijn basisfitheidseisen valt niet te tornen", zei hij. Na de Champions Trophy moch ten de hockeyers het er welis waar even van nemen. Hen driks: „De hockeystick in de paraplubak." Toch dienden zij zich weer fris te melden in de aanloop naar het EK. Gee ris en Van Weel lukte dat blijkbaar niet. Hendriks wil in hun plaats de jonge spelers Paul Frederik van Esseveldt en Mamix van Rijn aan het werk zien. Ande re knopen hoefde hij niet door te hakken. Behalve de aan zijn knie geblesseerde Er ik Jazet is de 21 mannen tel lende selectie compleet en ge zond. Om de Europese titel bin nen te halen, de enige prijs die zijn voorganger Oltmans niet binnenhaalde, wil Hen driks zijn mannen flink laten trainen. Deze week ook op wedstrijddagen. Als concur renten in Padova vreest de trainer alleen Spanje en Duitsland. De poule met Po len, Ierland, Rusland, Frank rijk, Engeland moet volgens Hendriks geen probleem zijn. spreekt. Hard werken, dat zien ze graag in Utrecht." Voorlopig is er een goede kans dat de toeschouwers Kuyt in de basiself van trainer Mark Wotte kunnen bewonderen. Kuyt: „Ik speel veel omdat Ma- rinus Dijkhuizen geblesseerd is. Het halen van een basisplaats is nu mijn doelstelling. En liever dit jaar dan volgend jaar." Aanmeldingen naar: Dirk Kuyt fan club, Cronesteijn 42-10, 3704 Zeist. Per e-mall naar dlrkkuytfanclub^ SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten. Trekking van maandag 9 au- 1-2-5 - 6 - 17 - 24 - 31 - 33 - 34 - 39 - 40-42-49-51-53-55-63-68-77 DAMMEN Brunssum. Open NK. Vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Velraeds (Ned) - Van den Borst (Ned) 1-1, Vasilowski (Rus) - Bulatov (WRu) 0-2, Po- dolski (Dui) - Teer (Ned) 1-1, Ba (Sen) - Van Westerloo (Ned) 1-1, De Jonge (Ned) - Van Prinsenbeek (Ned) 0-2, Samb (Sen) - Desombres (Fra) 2-0, R. Algoe (Ned) - Schotanus (Ned) 0-2, Watoetin (WRu) - S. Algoe (Ned) 2-0, Palmer (Ned) - Rozen- boom (Ned) 2-0, Terpstra (Ned) - Rybakov (WRu) 0-2. Stand: 1. Bulatov, Van den Borst, Velraeds, Samb en Van Prinsenbeek 7, 6. 0.a. Schotanus, Teer, Ba, Watoetin en Ry bakov met 6. TENNIS Cincinnati. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Wayne Black (Zim) 6-3 6-2, Siemerink (Ned) - Kroslak (Slo) 6-1 6-2, Vacek (Tsj) - Mamitt (VSt) 6-4 6-4, Di Pasquale (Fra) - Was hington (VSt) 6-4 6-3, Haas (Dui) - Malisse (Bel) 7-5 6-2, Martin (VSt/9) - Prinosil (Dui) 7-6 6-3 San Marino. Mannen, 550.000 gulden. Eerste ronde: Koubek (Oos/7) - Santopadre (Ita) 6-4 6-1, Marin (Spa) - Zovko (Kro) 3- 6 6-,1 i. -1. I 1111'iirii (Urn) - Hrlj.ilv I'.te 1 7-6 1-1 Hrbaty trekt zich terug wegens een blessure, Voinea (Roe) - Canas (Arg) 6-4 3- 6 6-4. Ranglijsten tennis Mannen: 1. Sampras (VSt) 3705 punten, 2. Kafelnikov (Rus) 3527 (4), 3 Agassi (VSt) 3354, 4 Rafter (Aus) 3271 (2). 5 Henman (GBr) 2512, 6. Kuerten (Bra) 2436, 7 Martin (VSt) 2400 (9), 8. Corret ja (Spa) 2350, 9. Rusedski (GBr) 2307 (10), 10. Moya (Spa) 2259 (12). 13. Kra- jicek 2147 (7). 47. Schalken 874, 48 Siemerink 863 (50), 89. Haarhuis 540 (92), 93. Van Lottum 511 (94), 117. Wes- sels426(115). Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5509 (2), 2. Da venport (VSt) 5366 (1), 3. Graf (Dui) 4325, 4. Venus Williams (VSt) 3730, 5. Seles (VSt) 3155, 6. Pierce (Fra) 2297. 7. Novotna (Tsj) 2188, 8. Sanchez Vicario (Spa) 2176, 9. Coetzer (ZAf) 2151, 10. Tauziat (Fra) 1908, 85. Boogert 346 (87), 88. Oremans 340 (90), 89. Hopmans 331 (93), 95. Noorlander 319. PLAATSING NIEUW VENNEP HEB1: 1. T, Bulters, 2. W. Kramps, 3. W. Visser. 4. T de Rooi|. DEB1: 1 Sh Vre ken, 2 I. v.d. Plas, 3. I. Kruit, 4. C. Vughts HDB1: 1. O. Guinau/O. van Pan don, 2. P. Grimbergen/R. Rutten DDB1: poule. GDB1: 1Sh. Vreken/M. de Boer, 2 J. Kurver/T Bulters. HEC: 1. F. Weijenborg, 2. M. v.d. Zijden, 3. J. Beijen, 4. N. Ravensbergen. DEC1: 1. M Aalders, 2. M. Boelé, 3. T. Waayer, 4. S. Draulans. HDC1: 1 R. Balder/J. Griekspoor, 2. M. Stork/L. v.d. Voort. GDC1: 1. S. Faas/R. Scheffer, 2. J. Pieter- sen/K. Reijngoud. HED1: 1. R. van Ark, 2. P. Vis, 3. D. Hij dra, 4. B. Zweers DED1: 1. C. Manuputty, 2. Ch. Taffijn. HDD1: 1. D. Hijdra/B Zweers, 2. A. Bolhuis/R. Schoof. DDD1: 1 L. Ju/F. Schoo, 2. I. 8euke/P. Ehbel. GDD1: 1. M v.d. Goot/F. de Kruijf, 2. V Leigh/A. Nolte. WIELRENNEN Ronde van Galicië. Eerste etappe met start en finish in Ouren- se: 1. Bettim (Ita) 108 km in 2.27 41, 2. Heras (Spa) 0.01, 3. Mazzanti (Ita), 4 Serrano (Spa), 5. Rodrigues (Por). Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Tweede etappe: La Rochelle - Chateau- neuf-sur-Charente: 1-Zocca (Ita) 124 km in 3.24.24. 2 /il.ute (hl). 3 R-.v,„- (Dui), 4. Schmidt (Dui). 5. Holden (VSt) Klassement. 1. Teutenberg (Dui) 5.55 15, 2. Vink (Ned), 3. Zocca, 4. Rossner, 5. Slioussareva (Rus). Maassluis.35ste Ronde van Maassluis. Elite-renners/neo-amateurs/cyclosportie- ven (80 km): 1. Bos (Rotterdam), 2. Mikli (Estland), 3. Van Schalen (Delft), 9. H. van Eijk (Hillegom) Veteranen/recreanten (40 km): 1 Egberts (Leiderdorp), 2. Van der Mark (De Lier), 3. Schlijper (Linscho ten), 4. Van Duijvenbode (Noordwijk). Noordeloos.8ste Ronde van Noordeloos. Elite-renners/neo-amateurs/cyclosportie- ven (80 km): l.Vuurens (Meerkerk), 2. Castein (Meerkerk), 3. Zwinkels (Zwijn- drecht), 4 Van der Tang (Voorhout). Junio ren (60 km): 1. Krol (Oidenzaal), 2. Van Dijk (Spijkemsse), 3. Benthem (Ede). OEFENVOETBAL Resultaten zondag: Lugdunum - DSO 4-0 (1-0). Doelpunten Lugdunum: Raymond Stolk, Kees van Ton geren, Gary Thompson en Martin Moen. Altior-Nieuwkoop 1-0 (0-0). Doelpunt Al- tior: Tim de Boer. Bijzonderheid rode kaart speler Nieuwkoop. Kickers '69-UDO 0-1 (0-1). Doelpunt UD0: Maikel Kuit. SJC-Stormvogels 1-2 (0-2). Doelpunt SJC: Mohammed Ait el Houssi FC Lisse-Nieuw Vennep 2-1 (0-1). Doel punten Lisse: Ruud van der Voort en Jorit Doeswijk Groeneweg-Meerburg 0-5 (0-0). Doelpun ten Meerburg Michel Turk 2x. Igmar Nyquist en Ben Kottenhagen 2x. Teylingen-St. Pancratius 2-0 (1-0). Doel punten Teylingen: Erwin Vink en Paul Ha- BEKERPROGRAMMA Amstel Cup dinsdag 10 augustus ADO Den Haag-ARC (18.30 uur); ADO'20- Noordwijk (18 30 uur); FC Lisse-AFC'34 (18.30 uur); Ri|nsburgse Boys-Haarlem (18.30 uur); WSB-ADO Den Haag 2 (18.30 uur) OEFENVOETBAL dinsdag 10 augustus Nijenrodes-ARC (19.30 uur); Alphense Boys-UVS (19.30 uur); Teylmgen-Valken (19.00 uur); Blauw Zwart-UDO (19.30 uur); Kickers-Kagia (19.00 uur); Koude- kerk-ESTO 19.30 uur); Lugdunum-Forum Sport za (19.30 uur), Hazerswoudse Boys- Soccer Boys KRV-Foreholte (19.00 uur); FC Lisse (zo)-HBC; Quick Boys-Sparta 2 (19.30 uur), SJC - Alkman.a (19.00). woensdag 11 augustus RKAW-Voorschoten (zo) (19.30 uur); Voorschoten za-Katwijk (19.00 uur)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19