Jwembaden reken 11e records Ranger Hart slaat aan bij 1414 Alphenaren Schiphol jaagt de recreanten van Rijn Veenstreek Vierjarig jongetje bijna verdronken Nekletsel bij aanrijding Veiligheid loopt als rode draad door verkeersles Driftkikker is scène in kapsalon vergeten GERECHT TE EE 10 AUGUSTUS 1999 AARSENl CHEF TIM BROUWER DE KONING, 071-5356417, PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071-5356411 iwi m o -ui de meeste openluchtzwembaden kan de zomer nu iet meer stuk. Aan het slot van de schoolvakantie ken de directies van een drukkend en vooral druk >en. Zwembad De Hoorn in Alphen aan den Rijn bi zo veel mogelijk tegemoet aan de diverse wensen d de vele bezoekers. In veel dorpszwembaden snakken [onderden vrijwilligers naar het einde van een lange uit de omgeving." De buitenbaden van De Hoorn, De Hazelaar en het PWA-bad zijn open tot en met het laatste weekeinde van au gustus. D. de Kuijer manager van zwembad de Tweesprong in Roelofarendsveen weet niet precies hoeveel mensen de af gelopen maanden in het bui tenbad zwommen. „Bij ons kun je binnen en buiten zwemmen. Veel mensen doen beide." Dit seizoen had De Tweesprong heel wat topdagen. „Hoewel de mooiste dagen in de vakantie vielen en veel mensen weg wa ren, hadden we geregeld dagen met 700 bezoekers. Voor ons is dat heel wat." Het buitenbad in Roelofarendsveen sluit op 1 september. Bij de Kleine Oase in Leimui- den mopperen ze ook niet over de afgelopen maanden. „We zijn al ruim over het bezoekers aantal van vorig jaar heen", zegt bedrijfsleider G. Jussen. „Ik denk dat er aan het eind van het seizoen zo'n 19.000 bezoe ken op de teller staan. Dat is 4.000 meer dan vorig jaar." Aanvankelijk had Jussen er een hard hoofd in. „De eerste maanden van het seizoen vreesde ik voor een herhaling van het vorig jaar, maar in juli keerde het tij." Voor dit seizoen had De Klei ne Oase een regeling met De Hoorn getroffen. Abonnemen tenhouders kunnen met slecht weer met een korting van 2,50 gulden terecht in het binnen bad. „We hebben deze afspraak gemaakt naar aanleiding van het slechte weer vorig jaar. Toen moesten we de poort ge regeld sluiten. Tot nu toe is dat gelukkig maar twee keer voor gekomen. De Hoorn heeft dus nauwelijks bezoekers van ons gehad." Als het geen al te slecht weer is mogen op 6 september, de honden uit Leimuiden en om geving een duik in het water van de drie baden van De Klei ne Oase nemen. „We leggen dan planken half in het water zodat de honden niet met de trappetjes hoeven te stoeien en dan kunnen ze met hun baasjes gratis zwemmen. Daarna gaat het bad op slot, want na die honden kun je er geen andere bezoekers meer in laten." Nooinbad De Hoorn heeft de Fesi van de begroting al bin- oogDe tweede zomer voor het u euwde overdekte en open- en zwembad was een zomer opdrukte. „De mensen la- evei handdoek aan handdoek, oor ïbben we het nog nooit ge- We moesten extra perso- imenlinzetten", zegt Peter Vrise- rdan manager van de stichting [spectrum die de Alphense ibaden exploiteert, en iddeld bezochten dagelijks 1800 mensen De Hoorn, 14 a vorige week maandag als n deag: 2700 bezoekers.„De was ouderwets gezellig. ;mer( koeltassen en parasols", and t Vrisekoop. „Ondanks de lilde te viel er geen onvertogen terK d en hebben we geen sieve toestanden gehad." at ali manager heeft geen iten meer gehoord over rijnige bediening of pro- ixpre en met de toegangspasjes. :k n een tevredenheidsonder- woi hebben we het toegangs- pirei em gelijk aangepast en de de iffende personen achter de of h p hun houding aangespro- Dat lijkt allemaal in orde." ende winter, als er weer eei ^oepenzwemmen is, komt n nieuw een onderzoek. k in Rijnwoude hebben de rtocÉuchtzwembaden nog be- isrecht. Secretaris Marijke Zanten van zwembad De laar noemt de zomer fan- K ch. „Het is drukker dan sujsjaar, al heb ik geen precie- fers. Door de toegenomen g ïgstelling wordt de druk op j rijwilligers wel groter. We pt v en er al honderd, maar het jgt en er van mij nog heel wat li mogen zijn." a w k het Koudekerkse Prins Qf m Alexanderbad drijft op joe illigers. Bestuurslid José "verwacht dat de teller deze :r de 30.000 overschrijdt, al it zij dat voor Koudekerkse ppen aan de krappe kant. Iers komen wij ook wel in de buurt van de 50.000 ekers", zegt Smit. „Het jaar n uitstekend met een voor- N-oop van 622 abonnemen- Daama was de losse kaart- iop wat minder. Maar de te weken zie ik hier steeds vreemde neuzen uit Lei- orp, Alphen en de dorpjes Deze deelnemer aan de Alphense Vakantiespelen blijft glansrijk overeind op de evenwichtsbalk. Recordaantal deelnemers aan vakantiespel FOTO ENGEL LAMEIJER ALPHEN AAN DEN RIJN Het groene grasveld van de dagcamping biedt een gezellige aanblik. Overal zitten groepjes kinderen zich tegoed te doen aan zelf meegebrachte lunchpakketjes. Voor het eerst in de historie van het Va kantiespel hebben zich meer dan 1400, om precies te zijn 1414, kinderen aange meld. Ook twintig kinderen van het Ge- taneh Tessema Centrum zijn van de partij. Traditiegetrouw zijn er in de laatste week van de vakantie de spelletjes, de lampionoptocht en het zangfestival voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Deze 41ste versie heeft als het thema: Bennie Bang. Ruud Verbij (11) houdt van spelle tjes waarbij je elkaar lekker nat kunt ma ken. „Het Ridderspel bijvoorbeeld. Je moet dan op de evenwichtsbalk staan en anderen mogen je eraf slaan met zacht kussentje." Hij staat ongeduldig op zijn beurt te wachten. Zijn witte T-shirt met het monstertje en de tekst Bennie Bang is nog schoon en droog. „Ik ben alleen bang voor slangen", zo deelt hij mee. Mandy Meesterburrie (7) is tijdens de pauze verdiept in een roze lolly. „Ik vind huttenbouw leuker, dan kun je meer knutselen." Leuk Het begint te regenen. Joost Kraima (8) deert het niet. De spelletjes, de lampion optocht en het Ridderspel vindt hij het leukst. „Mijn oudste zus gaat zich vol gend jaar opgeven als vrijwilliger." Zij wordt dan ongetwijfeld met open armen ontvangen. „Het is elk jaar een hele klus om voldoende vrijwilligers bij elkaar te krijgen", zegt Ronald Verkade, lid van de PR-commissie van het spel en tevens één van de leiders van de 98 groepen. „Pas op de zondag voor het va kantiespel weten we of het lukt." Vorig jaar wierf de organisatie vrijwilli gers op HBO-onderwijsinstellingen in de wijde omgeving. Verkade, in het dage lijks leven medewerker bij een marke- ting-afdeling van een keukenfabrikant: „We benaderen alle afdelingen voor het voortgezet onderwijs in Alphen. Daar naast sturen we informatie naar leraren opleidingen. Maar studenten willen niet iedere dag op en neer reizen. Dus on stond het idee om bij de scouting een kamp in te richten." Mirella Smids (19) en vriendin Linda de Bruijn (19) zijn twee van die tijdelijke kampbewoners. Met dertig anderen vonden ze onderdak in kamp De Bonte Kraai, bij de scouting. Smids: „Je doet praktijkervaring op, je leert spelletjes te doen. Het is buiten, je werkt met een he le ploeg mensen om dit feest goed te la ten verlopen." De Bruijn, net als haar vriendin tweedejaars studente op de Hogeschool Domstad in Utrecht: „En het is beregezellig." De kinderen worden ongeduldig. De zon heeft de regen verdreven. Over en kele minutenbegint het songfestival. Vier microfoons staan al keurig opge steld. Uit de boxen klinkt de melodie van Banger Hart van Rob de Nijs. „Kom op, harder", roept de leiding. Uiteinde lijk staat de hele meute te zingen en te swingen. BODEGRAVEN Een vierjarig jongetje is bijna verdronken bij zijn huis aan de Emmakade in Bodegraven. De kleuter, die gisteren met een leeftijdgenootje aan het spelen was, kwam door nog onbeken de oorzaak in het water terecht. Volgens de politie kan hij wel tien minuten in het water heb ben gelegen voordat hij werd opgemerkt. De brandweer en ambulancepersonnel verzorg den de eerste opvang. Daarna is de kleuter, die er slecht aan toe was, via het Bleuland-zieken- huis in Gouda naar een zieken huis in Rotterdam vervoerd. HAARLEMMERMEER Bij een botsing met een vracht auto heeft een 65-jarige Hoofd dorper nekletsel opgelopen. Hij reed mee met een 59-jarige man uit Nieuw-Vennep, die gis teren op de Schipholweg in Boesingheliede bij een uitrit in aanraking kwam met de vracht wagen. De 53-jarige vrachtwa genchauffeur uit Ter Aar wilde linksaf slaan. De gewonde pas sagier is naar een Haarlems zie kenhuis gebracht. Chauffeur raakt rijbewijs kwijt WOUBRUGGE/ALPHEN Een 58-jarige automobilist uit Alphen is zijn rijbewijs kwijtge raakt wegens rijden onder in vloed. Bij zijn aanhouding in de Argosstraat bleek hij gisteren bijna vier keer zo veel te heb ben gedronken als is toege staan. Een 33-jarige Hagenaar is vannacht aangehouden om dat hij met te veel alcohol in zijn bloed achter het stuur zat. Op de Kruisbes in Woubrugge bleek zijn promillage bijna 2,5 keer zo hoog als is toegestaan. Volgende week begint in Rijn woude de campagne 'De scho len zijn weer begonnen'. De ac tie is er op gericht de verkeers deelnemers er op te attenderen dat de scholieren weer in gro ten getale de weg op gaan. Ook krijgen de scholieren voorlich ting. Op donderdag 19 augustus geeft wethouder mevrouw G. Geenjaar-Corvé samen met een groot aantal scholieren de cam pagne inleiden met een ballon nenwedstrijd. Andere Rijn streek-gemeenten, zoals Ter Aar, Alphen aan den Rijn en Ja- cobswoude, beginnen rond de zelfde tijd met soortgelijke ac ties. De Rijnwoudse campagne is een samenwerking tussen ver schillende gemeenten en Veilig Verkeer Nederland. Op ver schillende scholen is de politie aanwezig om informatieve ac ties te organiseren. Zo worden samen met scholieren fietsen en brommers gecontroleerd. In de periode van 16 augustus tot en met 3 september nemen ver schillende scholen het thema verkeersveiligheid als rode draad in de lessen op. Veilig Verkeer Nederland voorziet de scholen van lesmateriaal. In de lessen wordt ook de situatie rondom de school besproken. En ook de ouders worden op de hoogte gebracht over parkeersi tuaties en snelheidsbeperkin gen rond de school. Terugdringen Met de acties hopen de ge meentes en Veilig Verkeer Ne derland het aantal verkeerson gevallen terug te dringen. In de periode van 1996, 1997 en 1998 vielen in de Rijnstreek in totaal 1206 gewonden in het verkeer. Broer en zus Loogman stoppen met zeilbootverhuur HARRY OOSTERVEEN klanten van zeilbootver- ler Piet Loogman moeten ?nd jaar een alternatief be- een voor een huurboot bij Witte Huis in De Kaag. De J Dner van Kaageiland houdt met zijn zus na 53 jaar y verhuur in oktober name- roor gezien. Voor hen is de aangebroken om van een erdiende rust te genieten in 19de eeuwse huisje vlak- chiet water van de Kagerplas- v i al die jaren willen Piet jman (66) en zijn 73-jarige Nel, die zeven jaar geleden gestopt met haar levens- delenwinkeltje, het rustiger doen. We willen eindelijk hebben", aldus Piet Loog- „Als het mooi zeilweer dan rinkelde de telefoon T*j zestig keer per dag. Ik ben J bang dat ik in een gat val, it ik ben gestopt. Mensen en nu al aan mij of ik hun jes wil opknappen. Maar ik ook nog twee huizen en paar opstallen. Daaraan t ik nog wat achterstallig irhoud plegen." 'k kunnen broer en zus ge- fs, en van de natuur. In een te kopen motorvlet wel te taan. Piet Loogman: „Wij natuurmensen. Nu kan dat ïindelijk van komen", valt Loogman haar broer bij. je boten verhuurt, moet je 1 op je post blijven." gehele vloot van elf boten t de zoon van de plaatse- supermarkteigenaar Bie- >d over. Drie bootjes zijn al hem verkocht, de andere en in oktober, want Piet y gman moet nog tot die tijd aantal groepen waterspor- afwerken. „Natuurlijk gaat afscheid mij aan mijn hart", Botenverhuurder Piet Loogman krijgt eindelijk tijd voor andere zaken. zegt hij. Onze vaste klanten zeggen nu al dat ze het moeilijk vinden om met een andere ver huurder opnieuw te moeten beginnen." Gelukkig komen de bootjes goed terecht, want volgens Loogman heeft de koper 'gou den handjes'. „Mijn broer is in 1946 met de bootverhuur be gonnen", zegt Loogman. „In die tijd had hij twee houten bootjes met katoenen zeiltjes. Als er iets kapot ging was het moeilijk aan materiaal te ko men, want het was vlak na de Tweede Wereldoorlog. Tegen een huurder kon je toen nog zeggen dat een emmer en twee conservenblikjes tot de vaste uitrusting van een zeilbootje behoorden. Langzaamaan be gon de vloot te groeien. Daar om had mijn broer een helpen de hand nodig. Ik begon 35 jaar geleden ook te verhuren. De af gelopen drie seizoenen deden mijn zus en ik de verhuur van de laatste veertien bootjes." Nog voor Piet Loogman ging verhuren, begon hij in de jaren zestig met de bouw van kleine zeilboten. „Ik heb er wel 200 FOTO MARK LAMERS gemaakt. De elf zeilbootjes bij ons aan de steiger heb ik ook in elkaar gezet." De ranke licht bruine houten bootjes van het type BM zijn al 24 jaar oud, toch zien ze er praktisch nieuw uit. „Dat komt omdat ik ze goed onderhoud. De buren zeggen wel eens dat het mijn 'kinde ren' zijn. Nu zeggen ze: 'Als de boten straks weg zijn, dan zijn je kinderen de deur uit'. Tien jaar terug ben ik overigens ge stopt met bouwen." Dus restte, naast het verpach ten van een horecabedrijfje, in de zomer de verhuur. In de winter was er altijd wel wat te doen. „Dan onderhield ik de boten van particulieren en die van mijzelf. In de zomer werk ten we hard om voldoende geld over te houden voor in de win ter." Wat was de mooiste tijd voor Piet Loogman? „De jaren ze ventig. Toen huurden de klan ten nog een boot voor veertien dagen. Zij kookten hun eten aan boord boven een primus. Dat deden zo ook wel bij ons op de steiger. Je had toen een watersportsfeertje. De steigers lagen in die tijd vol met bootjes. Nu is dat anders. Recreanten huren alleen nog maar een bootje voor een weekend. Ze komen ook niet meer zoals vroeger om negen uur, maar pas om elf uur of 's middags om twee uur. Het is vaak af wachten of er nog klanten ko men." Dat laatste houdt volgens Piet Loogman verband met luchtha ven Schiphol. Het luchtverkeer is voor veel recreanten de laat ste jaren een bron van ergernis. „Schiphol zorgt ervoor dat mensen van Kaageiland weg blijven. Zij zouden terugkomen als dat vliegveld zou worden ge sloten." In elk geval kan Piet Loog man terugkijken op een mooi bestaan als verhuurder. „Met veel plezier hebben we aan de bootverhuur gewerkt", zegt hij terugblikkend. „We zijn dan ook hartstikke blij dat de boten in goede handen komen en dat het bedrijf toch wordt voortge zet." Nel Loogman: „En dat de boten op de Kaag blijven." „Het geeft te denken als zélfs de reclassering u niet vertrouwt", zegt de rechter. De advocaat van de verdachte ziet de toe komst echter wel zonnig in. „Mijn cliënt wil ook een serieu ze wending aan zijn leven ge ven. Er is gezinsuitbreiding op komst. Een kind kan therapeu tisch werken." De 31-jarige Leidenaar heeft een lange lijst met geweldple gingen en mishandelingen op zijn dagvaarding staan. Zo stormt hij op 21 april dit jaar de kapperszaak van zijn vriendin aan de Hooigracht in Leiden binnen. Daar is naast zijn vrien din een 17-jarige stagaire aan wezig. Het onverwachte be zoekje eindigt in een strubbe ling, waarna de stagaire een knal in haar gezicht krijgt. De jonge kapster zou volgens hem zijn vriendin tot overspannen heid drijven. De Leide naar kan zich daar van niets meer herin neren: „Op het moment dat ik helder werd, zat ik tegenover de officieren en had ik de verklaring al getekend. Ik weet alleen nog dat ik in de kapsalon ben geweest en dat daar dingen zijn gebeurd. Maar de verklaring zal heus wel kloppen", besluit de driftkikker laconiek. Uit het reclasseringsrapport blijkt dat de toekomstige vader een moeilijke jeugd had. „Daar om heeft hij nu moeite zijn ge voelens te uiten en zoekt hij zijn toevlucht in de drugs. Hij uit zich alleen agressief', luidt het rapport. De man belooft beterschap. „Ik ben inmiddels vrijwillig aan het afkicken." Van verplichte re classering wil hij niets weten. „Dus u wilt wel geholpen wor den, maar alleen wanneer u dat uitkomt?", vat de rechter sa men. De Leidenaar belooft het dan toch maar te proberen. De officier is niet vatbaar voor zijn beloftes. „Als de reclasse ring al afraadt verplichte af spraken te maken, dan moet het wel erg zijn. Ik neem het met een grote korrel zout dat hij zich niets meer kan herinne ren." De rechter is het met hem eens. De verdachte krijgt drie weken gevangenisstraf en moet 750 gulden smartengeld betalen aan de stagiaire. Gaatjes Een keurige man loopt met op geheven hoofd de rechtzaal in. Zijn verzorgde uiterlijk doet al lerminst vermoeden dat hij een revolver bij zich droeg. „Maar ik ben nooit van plan geweest die te gebruiken", zegt de 25-jarige Waddinxvener. „Ik was bang, ik wilde het wapen hebben voor het geval de ex-man van mijn vriendin ons zou komen opzoe ken." Onzorgvuldigheid door dron kenschap verraden de heer en zijn wapen. In april van dit jaar wordt de man in volledige staat van dronkenschap wakker op straat in Utrecht. Hij bestelt een taxi die hem naar zijn huis rijdt. Onderweg kan hij zijn 'ge heim' niet meer voor zich hou den. Tijdens de rit laat hij de chaffeur zijn wapen zien. De taxichaffeur stelt de politie op de hoogte van zijn wapenbezit. Die twee dagen later het wapen in beslag nemen. Uit het proces verbaal blijkt dat de verdachte in een kroeg in Utrecht met een man aan de bar verhaalde van het wapen. Maar de verdachte weet van niets meer. „Ik had dit wapen nodig om mijn vriendin te be schermen. Haar ex-vriend zat vast in de gevangenis wegens doodslag en zou op vrije voeten komen. Ze is doodsbang dat hij haar opzoekt." „Het wapen was niet groot en zal heus kleine gaatjes achterla ten maar is desalniettemin ge vaarlijk", zegt de officier. Je kunt van dreigen heel snel overgaan tot schieten." Maatr de rechter oordeelt betrekkelijk mild. Een maand voorwaarde lijke gavagenisstraf en 140 uur taakstraf. De rechter leeft zich in: „Ik kan me voorstellen dat u uw vriendin in deze situatie niet alleen thuis wilt laten zit ten." LEIDEN TESSA BÓCK

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17