Arsenal mag van geluk spreken mimi Genemuiden staat in te kijk in Amstel Cup Alphense voetbalweek is nu al toe aan revisie Sport Quick Boys in breedte gegroeid STADIUM Junior voetbalschoen me( noppenzooi. Maten 32-38 STRIKER Voetbalschoen met vaste i Maten 34-46. FORWARD Klasse junior voetbalschoToc met vaste nop. Maten 32fer mptqfd j VEDETTE LIGA JR. Topmod I junior voetbalschoen van 4 met vaste nop. Maten 321 TORRA WINNER k, [Vaste 14-nops zool en nyl voering. Lichte, flexibele r schoen. Maten 40-45. MAANDAG 9 AUGUSTUS 1999 Mols scoort voor Rangers Glasgow Michael Mols heeft zaterdag zijn eerste doelpunt in de Schotse competitie gemaakt. Glasgow Rangers won met 4-0 bij Hearts. Mols zorgde voor de 2-0, op slag van rust. Hij nam een voorzet van Ferguson aan en verraste doelman Rousset met een strak schot. De hoofdrol was voor de Amerikaan Reyna, die twee keer scoorde. Nummer vier kwam op naam van de Duitser Albertz. Mols' landgenoten Van Bronckhorst en Numan waren geblesseerd. Celtic had op eigen veld weinig problemen met Saint Johnstone, Bobby Petta viel in de slotfase in voor Morav- cik. Mjallby, Viduka en Wieghorst maakten de doelpunten. Mo therwell, met de Nederlanders Doesburg en Matthaei in de ba sis, gaf tegen Dundee United een voorsprong van 2-0 uit han den, 2-2. Van Eijs debuteert bij Dundee FC dundee Limburger Frank van Eijs heeft gisteren zijn debuut gemaakt in Schotland. De 27-jarige tekende onlangs een tweeja rig contract bij Dundee FC. Van Eijs speelde de afgelopen sei zoenen bij amateurclub FC Vinkenslag uit Maastricht. Hij meld de zich voor een proeftraining in Dundee en maakte een der mate goede indruk op manager Jocky Scott dat hij mocht blij ven. Gisteren speelde de aanvaller mee in de thuiswedstrijd te gen Hibernian (3-4). Van Eijs scoorde niet, kreeg wel een gele kaart. Opnieuw winst Paris St. Germain parus Paris Saint Germain heeft zich naast Nantes aan kop van de Franse voetbalcompetitie genesteld. Beide clubs hebben de maximale score van zes punten uit twee wedstrijden. Nantes won vrijdag al met 2-0 bij St. Etienne. PSG kwam zaterdagavond in actie. 3-1 bij Stade Rennes. Robert (ex-Montpellier) maakte twee doelpunten. Metz rekende af met Auxerre: 3-0. Kampioen Bordeaux speelde met 2-2 gelijk in en tegen Montpellier. Preses Chelsea wil boycot WK londen Voorzitter Ken Bates van voetbalclub Chelsea heeft de Europese landen opgeroepen het WK voetbal in 2002 in Japan en Zuid-Korea te boycotten. Aanleiding is het voorstel van de FIFA, die het toernooi al op 23 mei wil laten beginnen. FIFA wil het WK vervroegen wegens het regenseizoen dat Zuid-Korea in de tweede helft van de zomer teistert. Bates vindt echter dat de FIFA eerder met het regenseizoen rekening had moeten hou den. „De wereldvoetbalbond wist vier jaar geleden toch ook dat het in die tijd van het jaar heel hard en veel kan regenen?", al dus de voorzitter. „Bovendien zijn in mei nog alle belangrijke Europese competities in volle gang. Daarom moeten we er alles aan doen om te zorgen dat het WK in 2002 op een normale tijd begint", zei Bates. Chelsea heeft negentien internationals in de selectie uit negen verschillende landen. Fans Mill wall misdragen zich weer Cardiff Supporters van Millwall, de beruchtste hooligans op de Britse eilanden, hebben de opening van het nieuwe seizoen aangegrepen om hun kwalijke reputatie te onderstrepen. Bij rel len rond de uitwedstrijd bij Cardiff in Wales vielen volgens de Engelse politie veertien gewonden. De ongeregeldheden wer den veroorzaakt door een deel van de ruim zevenhonderd mee gereisde supporters van de Londense club uit de tweede divisie. Zij misdroegen zich in het centrum van Cardiff en gingen met fans van de thuisclub op de vuist. 'Boyswinnen van Racing: 3-2 alphen aan den run van twee Europese topclubs loman leefaaans zijn. „We waren dit jaar héél dicht bij het aantrekken van Geen Barcelona, Chelsea, Ajax Heerenveen en Glasgow Ran- of Feyenoord maar RKC en Es- gers", zegt Jansma. „Maar In- paynol. De organisatoren van tertoto en de voorrondes van de de Alphense Voetbalweek wis- Champions League gooiden ten de afgelopen dagen geen roet in het eten. Het werden topploegen naar Zegersloot RKC en Espaynol en dat spreekt (ARC) of De Bijlen (Alphense nu eenmaal niet zo aan." Boys) te halen. Daarom vielen Een bescheiden financieel de toeschouwersaantallen be- verlies was het resultaat. „Ge- hoorlijk tegen en daarom ook is lukkig hebben we sponsors om het evenement na de tweede dat op te vangen en een derde editie al toe aan revisie. „Mis- editie komt er sowieso", aldus schien moeten we in de toe- Boot. „Maar het is duidelijk dat komst proberen maar één top- we eens goed moeten bespre- club te contracteren en dan ken hoe het verder gaat." Boot's met een gecombineerd Alphens idee voor een gecombineerd elftal aantreden. Het is maar team wordt door Jansma on een suggestie. Ook het houden derschreven. „En vergeet niet van een gala-avond, een voet- dat een paar jeugdevenemen- balmarkt en een symposium ten in het kader van de Voetbal zijn er dit keer bij ingeschoten, week zeer geslaagd mogen wor- Het is kortom tijd voor een ste- den genoemd. Het is zeker geen vige evaluatie", aldus Cees misluking", zegt Jansma terwijl Boot, voormalig voorzitter van hij in de stromende regen uit- Racing en een van de initiatief- kijkt naar het troosteloze slot- nemers van de Voetbalweek. stuk: het treffen tussen ARC en Voorjaar 1998 waren Boot en Alphense Boys. Boot, schouder zijn 'Boys'-collega Cees Jansma ophalend: „Normaal goed voor nog vol goede moed over de toch zo'n duizend toeschou- plannen van de twee Alphense wers maar nu zit na weken zon amateurgrootmachten. Samen het weer tegen." zouden ze voorafgaand aan het In de strijd om het officieuze seizoen een week vol voetbale- kampioenschap van Alphen venementen opzetten met on- toonde tweedeklasser Alphense der meer als doel de onderlinge Boys beduidend meer gretig- rivaliteit wat af te zwakken en heid dan de soms plichtmatig de naam van Alphen als voet- de bal rondtikkende hoofdklas- balstad definitief te vestigen, ser ARC. Via twee keer Peter Hoogtepunt moest de komst Wubben en Jan Albert de Trainer ziedend op KNVB na gestaakte wedstrijd bij Volendam Chris Jansen, trainer van SC Gene muiden, noemde het de grootste flauwekul die hij ooit heeft meege maakt als coach. Vrijdagavond had hij in de eerste bekerronde om de Amstel Cup tegen de profs van FC Volendam slechts acht spelers tot zijn beschikking. Onder meer omdat drie spelers waren geschorst. Maar van de KNVB moest hij gewoon spe len. Jansen was ziedend. Maar regels zijn regels, kreeg hij steeds maar weer te horen. De KNVB staakt pas een wedstrijd, wanneer een ploeg minder dan acht spelers heeft. Eer der niet. Jansen noemde het een schandalige beslissing. „Toen jaren terug bijna de hele selectie van Cambuur Leeuwarden voedselver giftiging had opgelopen, hoefden ze niet te spelen. Had FC Volendam een speler aan Jong Oranje moeten leveren, dan was de wedstrijd zo verschoven en als Ajax een lucratie ve wedstrijd in het buitenland kan spelen, wordt zijn duel ook zo ver plaatst. Van Praag hoeft maar naar Zeist te bellen of hij krijgt het voor elkaar. Maar als een gedreven ama teurclub iets wil, dan gebeurt er he lemaal niets. Ongelooflijk. Wat ik ge hoord heb is dat Volendam niet ge noeg politie op de been kon bren gen. Voor drie man en een paarden kop zeker." Een andere reden was dat de voorbereiding van de prof club dan in het honderd zou lopen. Dus moest SC. Genemuiden ge woon aan de bak. Met als gevolg dat de trainer bijna niemand kon op stellen. De meesten lagen ergens op het strand, in oorden als Kreta, Kos en Cyprus. „Ik heb donderdagnacht nog wel naar Oostenrijk gebeld. Drie van onze jongens zijn daar samen op vakantie. Als ze alsjeblieft toch nog even met de auto naar Volen dam zouden komen. Alles zou door de club betaald worden. Maar ze de den het niet. Logisch. Ze hebben twee weken per jaar vakantie. Ze hebben bovendien een gezin." Dus vertrok Jansen met slechts acht spelers, waarvan vijf basisspe lers, naar het palingdorp. Bij die acht ook Edmund Mijnheer, die een rugblessure had. „Meer kon ik er echt niet optrommelen. Uit het tweede kon ik er slechts één oproe pen. Voor de A-junioren gold het zelfde. Daar bleef het wel bij. Anders moest ik spelers met bierbuiken op stellen. Maar dat is niet verant woord." Speler Anton Bijker was één van de weinigen die wel present was. „We zijn komen opdagen, omdat het onze plicht is. Bovendien, waren we hier niet geweest, dan zou Gene muiden een fikse boete krijgen en waarschijnlijk ook uit de Amstel Cup worden geknikkerd." En dat wilden ze voorkomen. „Want", zo zei Jan sen, „de jongens hebben zich zo verheugd op het spelen van de Am stel Cup. Vooral na de loting waren ze enthousiast. Eindelijk een keer niet tegen FC Zwolle, maar tegen clubs als Volendam en Telstar. Prachtig vonden ze dat. Lang werd er aan de dijk niet ge speeld. Na vijftien minuten staakte scheidsrechter Kruijt de wedstrijd, omdat Genemuiden-speler Mijn heer geblesseerd uitviel. Op dat mo ment stond FC Volendam met 1-0 voor, dankzij een doelpunt van Jan Bruin. Jansen: „Sportief is dit niet goed. Ik kan FC Volendam geen ver wijten maken. Het ligt aan de KNVB. Zij hadden beter moeten handelen en dan was er niets aan de hand ge weest." Volendam was niet erg te spreken over het gedrag van de Ge- nemuidenaren. „Erg onprofessio neel". vond elftalleider Jan Kras. „Laten ze hun energie maar steken in het samenstellen van een behoor lijke selectie in plaats van zo hoog van de toren te blazen." De openbare aanklager van de KNVB gaat bekijken of het staken van de wedstrijd de schuld is van SC Genemuiden. Daarna kan besloten worden Volendam tot winnaar uit te roepen. Anders moet het duel wor den overgespeeld. Eigen doelpunt Stam kost Manchester United bij Everton zege Arsenal kwam zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Leicester City gelukkig weg. De Londenaren won nen met 2-1, door een ei gen treffer van de bezoe kers in blessuretijd. Leices- ter nam twaalf minuten in de tweede helft de leiding door Cottee. Acht minuten later zorgde Bergkamp voor de gelijkmaker. De Nederlander vormde sa men met Kanu de aanval. The Gunners drongen in de slotfase sterk aan. De thuisclub had bij het be slissende doelpunt de hulp van verdediger Trevor Sin clair nodig. Hij kopte een inzet van Kanu in eigen doel. Jaap Stam is het Engels voetbal seizoen ook ongelukkig begon nen. Hij werkte de bal in de slotfase van de uitwedstrijd te gen Everton (1-1) eveneens in eigen doel. Yorke had Man chester United na zes minuten aan de leiding gebracht. De ploeg van coach Ferguson was in Liverpool dominant. Pas in het laatste kwartier kon Everton druk uitoefenen. Stam redde eerst bij een duel met Camp bell, even later was de interna tional de pechvogel van de dag. Chelsea overklaste Sunder land, dat terugkeerde in de hoogste klasse: 4-0. De Uru- guayaan Poyet maakte twee doelpunten waarvan de laatste, op aangeven van Zola, een was om in te lijsten. Zola en de Noor Flo scoorden ieder één goal. Liverpool startte goed, met een zege van 2-1 bij Shef field Wednesday. Bij de thuis club stonden Sibon en De Bilde in de basis, Jonk was wegens fa milieomstandigheden in Ne derland. Bij Liverpool viel de Duitser Hamann halverwege de eerste helft met een enkelbles sure uit. De doelpunten vielen in het laatste kwartier. Fowler en Camara brachten Liverpool op 2-0, Carbone passeerde kort voor tijd doelman Westerveld. Ruud Gullits Newcastle Uni ted begon de competitie met een thuisnederlaag, 1-0 tegen Aston Villa. Topscorer Shearer werd in de 70ste minuut uit het veld gestuurd, voor het eerst in zijn carrière. Vier minuten later besliste Joachim het duel in het voordeel van de ploeg van Boa- teng. Na afloop bedreigde Gullit de scheidsrechter verbaal waar door hij zich waarschijnlijk voor de tuchtcommissie moet verantwoorden. Leeds United verkocht de Ne derlandse aanvallers Hassel- baink (naar Atletico Madrid) en Wijnhard (naar Huddersfield Town). In de thuiswedstrijd te gen Derby County (0-0) werden alle kansen gemist. Nieuwko mer Bradford City zorgde voor een verrassing door met 1-0 te winnen in en van Middlesbrou gh. Routinier Saunders scoorde in de 89ste minuut. België Kampioen Racing Genk begon de competitie met een specta culair gelijkspel bij Westerlo, 6- 6. Genk kwam terug van een achterstand van 4-2. Scheids rechter Ancion speelde zater dagavond de hoofdrol in het duel. Hij deelde vier rode kaar ten uit, twee voor beide clubs. Ook waren er vijf strafschop pen, twee voor Westerlo, drie voor Genk. Brogno maakte vier doelpunten voor Westerlo, de Bosniër Pelic twee. Bij de be zoekers scoprde de Kroaat Strupar drie keer vanaf 11 me- Club Brugge maakte een ster ke competitiestart. De ploeg met 4-0 van Sint-Truiden. De doelpunten kwamen op naam van Verheyen, Martens, Lesnjak en Vermant. Anderlecht, vorig seizoen zo zwak gestart, stond halverwege de thuiswedstrijd tegen Moes- kroen door een doelpunt van Vandooren op achterstand. In de tweede helft werd de zaak rechtgetrokken. Scifo, Zetter- berg en de Nederlander Van Diemen zorgden voor 3-1. In de laatste minuut bepaalde Marcin Zewlakow de eindstand op 3-2. KV Mechelen stond bij de Over en langs de liggende Leicester-speler Frank Sinclair en keeper Tim Flowers scoort Dennis Bergkamp zijn eerste treffer van het nieuwe sei zoen. foto rtr rentree in de eerste klasse lang op voorsprong bij Standard, maar verloor met 2-1. Van Hout zette de bezoekers op voor sprong, Mbo Mpenza maakte in de tweede helft gelijk, zijn broer Emile hield de drie punten in Luik. Mechelen speelde al vroeg met tien man na rood voor Vandenbroeck. De nieuwe fusieclub Germi nal Beerschot Antwerpen (GBA) debuteerde met een nederlaag bij Lierse, 3-1. Van der Heijden (ex-Roda JC) scoorde tegen. Davy en Steve Cooreman be slisten het duel Beveren - Aalst (0-2). Waligora was als enige trefze ker bij Lommei - Lokeren (1-0). Charleroi won thuis met 2-1 van Harelbeke. 1MARACANA Topmodel voetbalschoen vaste nop. Maten 34-47. MARACANA SPIN Super junior voetbalschoejpgf met spinzool voor meer g hel en stabiliteit. Maten 32-3! |er] Quick Boys heeft in de eerste serieuze oefenwed strijd aangetoond in elk geval over een brede se lectie te beschikken. Tegen Ajax 2 (uitslag 1-2) bracht trainer Cees Tempelaar in de loop van de tweede helft een bijna volledig nieuwe ploeg in het veld. Een verzwakking was het niet. Integen deel. Met Marnix van der Gun op links, Faisal Bo- unif op rechts en Jeffrey Rutten in de spits was Quick Boys in die fase aanvallend het gevaar lijkst. In de eerste helft kwam Ajax 2 via Brutil Hosé op een 0-1 voorsprong. De Amsterdammers kre gen wél kansen op meer, maar keeper Tom van der Niet hield Quick Boys overeind. Na rust bracht Faisal Bounif de Katwijkers op 1-1 na een vloeiende aanval. De meeste opwinding ontstond in de slotfase. Jeffrey Rutten werd in het Amsterdamse straf schopgebied onderuit gehaald, maar kreeg geen strafschop. Uit de tegenaanval scoorde Peter Hoekstra 1-2. Keeper Tom van der Niet wond zich hierover zo op, dat hij scheidsrechter Kam phorst uitschold. Dat kwam hem op een rode kaart te staan, Marco Ruwaard verdedigde in de laatste minuten het doel van Quick Boys. De ar biter besloot overigens na de wedstrijd om de ro de kaart voor Van der Niet niet bij de KNVB te melden. Opvallend in de opstelling van Quick Boys was dat Wilbert Star, de spits van het tweede, als rechtsback opereerde. Hij speelde tegen Peter Hoekstra een uitstekende wedstrijd. Raymond Flaton stond op de linksbackpositie, een plaats die vorig jaar voor Hans van der Plas was. Gert Aandewiel speelde als laatste man een sobere wedstrijd. Centraal op het middenveld was Jur- gen Faerber opgesteld, hij moest vrijwel het ge hele vorige seizoen missen door een blessure. Bij Quick Boys ontbrak Peter Kruit nog vanwege een blessure. UITSLAGEN EN PROGRAMMA OEFENVOETBAL UITSLAGEN FC Lisse (za) - Hilversum FC 1-4 (1-0). Doelpunt Lisse: Peter Koerten. Valken'68 - Leiden 6-1 (3-1). Doelpunten Valken: De Rover, Varkevisser 2x, Van Rijn, Van der Plas en Van Vliet Doelpunt Lei den: De la Rie. Koudekerk - Zwammerdam 3-3 (2-0). Doelpunten Koudekerk: Andres van der Born (2x), Ralph Pennenburg Katwijk 2 - Oegstgeest 9-2 (4-0). Doelpun ten Katwijk- Hoogerdijk, Hajji 2x, Kuyt 2x 3x, Redel en Verkade. Doelpunten Oegst geest: Alders en Van de Blink 6-2. Hazerswoudse Boys - Stompwijk'92 1-3 (1-1). Doelpunt Haz Boys: sol. Doelpun ten Stompwijk: Oliehoek 2x en Oudshoorn. Ter Leede - Marken 2-0 (1-0). Doelpunten Ter Leede: Rbn 2x. Voorschoten'97 (za) - UVS (zo) 2-2 (1-1). Doelpunten Voorschoten: Immink en Kar- remans. Doelpunten UVS: Roest en Chari- té (pen.). SJZ - UVS (za) 3-1 (2-1). Doelpunten SJZ- Verhey2x en Salomons. Doelpunt UVS. Schoneveld. Katwijk - DHC 3-0 (1-0). Doelpunten Kat wijk. Van der Meer, Raven en Slootweg. PROGRAMMA dinsdag 10 augustus: Nijenrodes-ARC (19.30 uur); Alphense Van Leeuwen assistent bij UVS Hans van Leeuwen is komend seizoen assistent-trainer bij UVS. De voormalig eerste-el- talspeler had afgelopen jaar de zaterdagtak onder zijn hoede. Van Leeuwen combi neert de functie met de cur sus Oefenmeester I. De aan stelling van Van Leeuwen be tekent dat hoofdtrainer Paul van der Zwaan over twee as sistenten beschikt. Naast Van Leeuwen is ook Wally Gallert bij de selectie betrokken. Hagenaar Ruud van der Linden (50) is de nieuwe oe fenmeester bij het Zoeter- woudse SJZ. Hij volgt Wil Henskens op die assistent is geworden bij KRV. IAZTECA CUP TRAXION SuMDpj leren voetbalschoen met tri de zool voor meer grip en stab nil Maten 41 -441/2. QUITA LIGA Topmodel voetbalschoen r#r' nop. Maten 40-4472 BOGOTA CUP Topmodel lei voetbalschoen van ADIDASf comfort, perfecte pasvorm stabiliteit. Met schroefnoppi Maten 39-47. De liggende ARC-er Toni Vasquez en Marko de Jeu van Alphense Boys wanen zich beiden onschuldig. foto loek zuyderduin Weerd namen de Boys een 3-0 voorsprong. Daarna kwam Ra cing terug via Ruud Bos en in de laatste minuut gaf Remco Blok de stand een nog draaglij ker aanzien: 3-2.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18