i Sparta loopt over gehavend ARC heei Sport L.I.A.M. Lisse komt goed terug Ingrid van der Plas verovert mooiste titel Tyrer leidt Ajax (L) naar zeg< Kortekaas inVinkeveen oppermachtig Weer ramspoed voor Ungerei MAANDAG 2 AUGUSTUS 1999 K#IP0»*o+ Rabobank vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein L.J. SPORT WIM SIEMERINK PRES NOORDWIJK - SASSENHEIM Van der Kooij kan contract tekenen leiderdorp De kans is groot, dat Ewoud van der Kooij deze week een contract tekent bij de Van Vliet/Weba/GazeUe-forma- tie van ploegleider Henk Zonneveld. Dat heeft de 17-jarige wie- lerjunior uit Leiderdorp gisteravond bevestigd. „Ik heb afgelo pen donderdag na het criterium in Wateringen een uitgebreid gesprek gehad. Mijn vader had Zonneveld al eerder gesproken. We spraken over de moglijkheden die ze mij $ls eerstejaars kun nen bieden. Ik ben daarover zeer positief." Van der Kooij. wiens oudere broer Vincent onder contract staat bij de amateurploeg van de Rabobank, is lid van het Zundertse Sauna Diana. Indien hij tekent, mag hij bij die wielervereniging blijven. „Ik rijd dan in dienst van Van Vliet, maar kan het mooie programma van Sauna Diana als aanvulling beschouwen. Ze zijn bij die vereni ging sponsors aan het zoeken voor een amateurploeg en de voorzitter heeft laten weten, dat hij me graag wil behouden. Maar het staat bij Sauna Diana nog niet allemaal op de rails. Ik moet kiezen, want ik wil me in de toekomst volledig blijven richten op de wielersport." Van Vliet/Weba/Gazelle, dat on langs al rondkwam met een andere getalenteerde junior, Mar- tijn Stougje uit Hellevoetsluis, is dit seizoen de amateurploeg met de meeste zeges. Voor het uitzonderlijk te noemen succes waren met name de ervaren Poeldijker Wilco Zuijderwijk en Ro nald van der Tang (Voorhout) verantwoordelijk. Van der Kooij zou bij Van Vliet/Weba/Gazelle onder anderen ploeggenoot worden van de Hillegomse broers André en Peter van de Reep. Dijksterhuis en Kramer derde leiden Alphenaar Enno Kramer en Oegstgeestenaar Hein Dijk sterhuis hebben op het WK Flying Dutchman genoegen moeten nemen met een derde plaats. Gisteren werd er niet gezeild in Zuid-Engeland omdat er geen wind stond. Daardoor konden de regerende wereldkampioenen geen laatste poging doen om nog als tweede te eindigen in het algemeen klassement. Het zeilduo greep ook naast de prijs voor klassementsleider zonder wed strijdaftrek. „Op zich is een derde plaats wel goed, maar we zijn niet helemaal gelukkig met onze prestaties. We zijn te weinig agressief geweest", aldus Dijksterhuis. Met stuurman Kramer verdedigt de Oegstgeestenaar in oktober in Florida de Noord- Amerikaanse titel. Zaterdaghoofdklasser FC Lisse heeft in de eerste oefenwed strijd met 3-3 gelijkgespeeld te gen zaterdag tweedeklasser Voorschoten '97. Bij rust keek de formatie van Wim Schaap nog tegen een 0-3 achterstand aan. Lisse, dat de wedstrijd do mineerde, moest toezien hoe Voorschoten '97 er enkele ma len gevaarlijk uitkwam. Het leidde tot doelpunten van Niels Karremans (tweemaal) en An dré Bol. Na rust kwam FC Lisse alsnog op gelijke hoogte. Jerrel Linger, Aad Bozuwa en Ramon Pavon scoorden voor de thuis- ploeg. Vanwege de hitte speelde Al- phense Boys tegen BSC '68 (4- 1) drie keer een half uur. Dat al les om de spelers verkoelende drinkpauzes te gunnen. „We hebben het overleefd", zei Boys-trainer Kees Oostermeyer met enig gevoel voor drama tiek. „Het was heet en zwaar, eigenlijk niet te doen. Om de spelers te onüasten heb ik ie dereen ingezet." Van de voet ballers hielden Peter Wubben en Wemer Knetsch het hoofd het koelst. Beiden scoorden tweemaal. BSC '68 kon slechts eenmaal wat terugdoen. Zondagvijfdeklasser Alphen hield thuis lang stand tegen eerste divisionist Haarlem. De 0-1 ruststand gaf al aan dat de profs uit Noord-Holland niet echt scherp aan het duel be gonnen. Halverwege de tweede helft scoorde Haarlem pas voor een tweede keer. In de resteren de minuten moest Alphen, waarvan vele spelers op vakan tie waren, nog vier doelpunten toestaan. Eindelijk veroverde Ingrid van der Plas bij 'Het Open' van Zee Duin dan haar eerste BI-titel van het seizoen. Het werd voor de 19-jarige Katwijkse meteen de mooiste uit haar loopbaan. Een hoofdprijs op eigen park, voor een fel meelevend thuis publiek. Van der Plas rekende met de 7-6 7-6 zege op Ingrid Kruit in een klap af met een ronduit matig voorseizoen. Bij de BI-mannen boog thuisspe- ler Jeroen Boogmans in twee sets voor een weer ongenaak bare Mark Fleischeuer. De hoofdprijzen in het Cl-toernooi waren voor Bart van Eeden en Tanja Nossik. Ingrid van der Plas geldt nog steeds als een belofte. Een pret tige uitstraling gekoppeld aan een plezierige speelstijl bleek echter nog geen garantie voor grote successen. Vorig jaar kwam Van der Plas dan ook niet verder dan een enkele toer nooizege. Bij 'Het Open' van vorig seizoen kreeg de studente aan het ClOS-Overveen een tweede kans, maar toen was Carolien Stassen haar te slim af. Ook dit seizoen waren de voor uitzichten niet florissant. Van der Plas draaide het hele sei zoen tamelijk stroef. Tegenstander Ingrid Kruit daarentegen was in goede vorm. De Dekker-speelster had bij het sterk bezette toernooi van De Merenwijk de gehele concurrentie haar hielen laten zien en was in de halve finale weer te sterk geweest voor Leids BI-Master Barbara van der Gugten. Het thuispubliek sleurde Van der Plas echter bei de malen door de beslissende dertiende game van beide sets heen. De eerste tiebreak met 7- 5 en de tweede met 7-4 waren goed voor de mooiste erepalm uit haar nog korte loopbaan. Heel eventjes maar kon ze het niet droog houden. Direct na afloop blikte Van der Plas alweer vooruit naar de rest van haar seizoen. Nog maar twee tentamens scheiden haar van het begeerde CIOS-di ploma. waarna een parttime job als tennisleraar bij het Leid- se Zuid West de basis moet vor men voor een opstap naar de A-toernooien. Door les te geven op kunstgras, waarop eerder in het seizoen kan worden begon nen en later kan worden ge stopt, schept Van der Plas in de zomermaanden meer tijd voor het spelen op de dag. Nu ze haar tweede en tevens mooiste BI-titel op zak heeft, wil de Katwijkse het in het res terende seizoen al in de A-kwa- lificaties proberen. Hoorn en Bosheim in Bussum staan op het programma en stilletjes hoopt Van der Plas op een steuntje in de rug middels een wildcard bij het sterkte vierster- rentoemooi van Nederland, dat van TEAN in Alphen. De belofte moet eens ingelost worden. De B-dubbelfinales maakten het gebrek aan spanning in de slotronde van het mannenen- kelspel tussen Fleischeuer en Boogmans meer dan goed. De Voorschotenaar verkeert im mers in een sublieme vorm en de thuisspeler heeft dit seizoen zijn draai nog niet weten te vin den. Voor Boogmans gaat de maatschappelijke loopbaan steeds zwaarder op de resulta ten drukken. Hetzelfde geldt nog meer voor Jan-Willem Lugthart, die alleen bij zijn eigen club in drie onderdelen uitkwam, maar er toch twee winnend wist af te sluiten. Het gewonnen man- nendubbel met Boogmans te gen de nationaal kampioenen 35+, Freek van der Capellen en Jos Koemans vormde een fraai slotakkoord van een druk bezet evenement. Eerder wonnen bij na-veteranen Marijke van Gor- kom-Guyt en Petra Wessels het van de jonkies' Barbara van der Gugten en Ingrid van der Plas. Ingrid van der Plas smachtte naar een B1-titel om een matig voorseizoen goed te maken. Op haar eigen Zee Duin werd in de finale niet alleen de dorst gelest, maar werd ook Ingrid Kruit bedwongen. FOTO MARK LAMERS Clive Tyrer is in ieder geval tot het eind van het seizoen de nieuwe captain van Ajax. Na de wat tegenvallende prestaties werd besloten om de voorkeur aan de Engelsman te geven boven cap tain Dirk Hensel. De eerste wedstrijd onder lei ding van Tyrer werd meteen overtuigend gewon nen. Koninklijke UD uit Deventer werd met zes wickets verslagen. Ajax had zijn nieuwe captain een niet veel be tere start kunnen schenken. Tegenstander UD werd vanaf het begin stevig vastgezet. Een zeer laag rungemiddelde was daardoor het gevolg. De Deventenaren hadden het aan hun openingbats- man Ruben Weijl (84 runs) te danken dat ze niet voor een beschamend laag totaal aan de kant ge zet werden. Geholpen door het niet altijd scher pe fielden van de Ajacieden, vier vangkansen werden gemist, was hij in zijn eentje goed voor meer dan de helft van de 139 gemaakte runs. De rest kwam niet boven de elf runs uit. Het bowl van Ajax was een collectief succes. Allen pakt minstens een wicket en bowlden zeer zuiii Ajax-trainer Lantra Fernando kon de meeij ei slachtoffers op zijn naam schrijven (3 voor 27u w 11). ^ng De aspiraties die UD nog had om de wedstiiuip winnend af te sluiten, werden al gauw door et s Ajax-batsmen de kop in gedrukt. Vooral Antver Diedrich, die na twee jaar in het tweede geind teerd te hebben zijn rentree maakte in het eer$nd was zeer goed op dreef. In snel tempo sloeg brt 37 runs bij elkaar. Dit gaf de Leidenaars de sneen start die ze wensten. Na het het vertrek van Den drich in de veertiende over volgden nog een adiaa tal onnodige wickets. Toch werd de wedstiiaar nooit spannend. Daarvoor was de Deventer adij val niet gevaarlijk genoeg. Tyrer (37 not out) |i rr Fernando (17 not out) pikten de draad snel wteyt op en speelden de wedstrijd simpel uit. Met i>as ruim 18 overs te gaan sloeg Fernando de winnihc de ruil. 'ras CIRCUIT IN CUFERS Gugten/F v.d. Capellen 6-0 1-0 opgave wegens blessure. HEC1, halve finales: B. van Eeden - J. Do- ove 4-6 6-3 6-4; E. Hensbergen - J West- dijk 2-6 6-2 6-2. Finale: Van Eeden - Hensbergen 6-4 6-2 DEC1, halve fin 1 E. v.d. Wiel 6-0 6-0; M Aa 1 3-6 6-1 7-6. Finale: Nos 2 6-2. HDC, finale: E. N. Ra- vensbergen - B. van Eeden/M. Hoekstra 6- 1 6-3. DDC. finale: S Korenhof/A Remery v.d. Spek; N. Lukkenaer w.v. A. Boonstop pel. Finale: Manuputty - Lukkenaer 6-1 6- 1. HDD1 30+, finale: V.d. Burg/Oostdam - 2x V d. Plas 5-7 6-2 6-1. DDD1 30+, fina le: GlasbergenA/ink - Van GilsA/an Rijn 6-2 Landelijk K3-jeugdtoernooi Hillegom je14, finale: Fenno Petit (Unicum) - Bram ten Berge (Utrecht) 7-5 3-6 6-3. plaats: Bart Rotte (Rotterdam) - Rob der Steen w.o. wegens familieomstandi JE12, finale: Jurrien Smeets (Groninge Roy Bruggeling (Den Haag, 9 j« 5. 3e plaats: Mark de Jong (Rotterdf' w v. Sun Ming Han (Gelderland), i"-"' nale: Inge Kaars Sijpesteijn (Der Rianne Muller (Noord Holland Noord) T 6-2 3e plaats: Demse van Putten (NieK koop/Boskoop) w.v. Leomeke Rutten (fleyi terdam). w ferd Rijnkanters jeugdtoernooi, Rijnsburg fev JE16, finale: Joost Jansen (SassenheirL' Patrick Birch (Forescate) 7-5 6-2 MEr, finale: Mariska v.d. Haak (Rijnkanter)lai Lynn Pennings (De Boekhorst) 1-6 6-3 Een stunt was vooraf al uitgesloten. De Alphense hoofd klasser ARC zou het met een compleet eerste elftal al moeilijk genoeg hebben met de profs van Sparta, maar door het ontbreken van pakweg acht potentiële basis spelers was alleen de hoogte van de Rotterdamse over winning zaterdagmiddag nog een vraagteken. De teller bleef in Nederlands allereerste officiële wedstrijd van het seizoen 1999-2000 uiteindelijk steken op zeven, omdat Sparta het in het laatste half uur wel geloofde. alphen aan den run loman leefmans In het bekertreffen tussen de twee clubs uit groep zeven - waarin ook ADO Den Haag en Tonegido uitkomen - vielen twee regiogenoten in het bij zonder op. Noordwijker Bram Marbus, overgekomen van Go Ahead Eagles, is de nieuwe zo geheten targetman bij de Rot terdammers. Een kaatsende spits die met zijn mg naar het doel andere aanvallers in sco- ringspositie moet brengen. Hoewel de tegenstand in de eredivisie vele malen lastiger zal zijn dan ARC zaterdag bood, liet Marbus zien dat deze rol hem op zijn lange lijf is ge schreven. Hij scoorde zelf twee keer en stelde verder uitblinker Ali Elkhattabi twee keer in de gelegenheid af te ronden. „Het is nog te vroeg om me over de mogelijkheden van dit Sparta uit te laten", zei Marbus na afloop. „Doordat de meeste spelers een lange nacompetitie erop hebben zitten, is onze voorbereiding eigenlijk net be gonnen. De doelstelling is over duidelijk. 'Dit nooit meer', hoor je overal bij de club en dan wordt uiteraard gewezen op die nacompetitie. In ieder geval be valt Sparta me nu al, al was het maar om het feit dat ik weer in Noordwijk kan gaan wonen. Lekker na de training op het strand uitblazen. Wat dat be treft zat ik in Deventer toch wat geïsoleerder." De Leidse Marokkaan Hous- sie Bezzai, die tijdens de oefen campagne van Sparta een paar keer in de basis begon, heeft van trainer Jan Everse te horen gekregen dat hij vooralsnog niet in de 18-koppige A-selectie wordt opgenomen. Hij ontbrak zaterdag derhalve op sportpark Zegersloot. Bram Marbus vierde de te rugkeer in de eigen regio met een puik optreden in de onge lijke strijd met een 'oude be kende' uit zijn w Noordwijk- tijd. ARC-trainer Wim Bercken- kamp wenste geen excuses te geven voor de forse nederlaag van zijn team. In verband met de Alphense voetbalweek was het duel een week naar voren geschoven. „En daardoor is on ze voorbereiding nog korter dan die doorgaans al is op het eerste Amstel Cupduel. Maar dat zijn beslissingen waar ik me wel in kan schikken. Tegen Sparta zijn we sowieso kans loos." De tweede opvallende ver schijning was William Burna- ma. Een eerstejaars senior die door het legertje afwezigen bij ARC mocht opdraven als links back. Toen vroeg in de tweede helft de meeste van zijn team genoten er al volledig doorheen zaten, bleef hij onbevangen en met een meer dan gemiddelde portie lef de bal in de opbouw opeisen en meestal deed hij daar wat goeds mee. Tegen di recte tegenstander Mourad Amhirzat had hij weinig in te brengen, maar een opponent van dat kaliber zal hij in de re guliere competitie (van ARC 2) toch zelden tegen het lijf lopen. Op het moment dat succes in de 'grote beker' voor Racing al snel weer lijkt verkeken, oogt de toekomst aan de Olympiaweg toch ook rooskleurig. ARC-Sparta 0-7 (0-5). 5. Elkhattabi 0- 1, 18. Marbus 0-2, 29. Langerak 0-3,32. Elkhattabi 0-4, 43. Elkhattabi 0-5, 46. Marbus 0-6, 53. Amhirzat (pen) 0-7. Scheidsrechter: Vink (Noordvvijker- hout). Toeschouwers: 800. ARC: Admiraal, Van Tol, (46. Buma- ma), Van Orssagen, De Bruin, P. Bloemheuvel, Van Meggelen, Jansen, M. Bloemheuvel, Van Beest (67. Schaafsma), Bos, Vasquez (46. Schou- Sparta: Jansen, Jaliens, Noorlander 64. Nielsen), Goosen, Van der Meer, Lan- ferak (64, Smith) Amhirzat, Zijm, Mar- us, Elkattabi (46. Stroeve), Den Dun- le va) .ppei Delsti p Aai jnatii •PP» De Leidse 1 C'er Edgar v>orbi Tol is in eert» a luchtduel veilen wikkeld mefüjks de Noordwifh se Spartaan orde Bram Marbot c FOTO M/SL d LAA^kt, Royce Kortekaas heeft de zege te pakken, waar naar hij zo heeft verlangd. De Lisserbroeker won gisteren de uiterst spectaculaire triatlon van Vinkeveen, een combinatie van een bonds wedstrijd en een recreatief evenement. Daarbij doen de deelnemers achtereenvolgens twaalf eilanden in de Vinkeveense Plassen aan, waar op een kort loopparcours is uitgezet. Ter afslui ting moest 32 kilometer worden gefietst. Voor Kortekaas betekende Vinkeveen de tweede 'testcase' na zijn recente rugklachten. De eerste, afgelopen donderdag in het Noord- Hollandse Hippolytushoef, was meteen een succes. Kortekaas beëindigde aldaar de sprint- triathlon (500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5000 meter lopen) als derde. „Ik heb specifieke oefeningen opgekregen voor mijn rug- en buikspieren. Die hebben effect, want het ging in Vinkeveen alweer stukken beter." De deelnemers legden gisteren in totaal 1500 meter in het water af en liepen verdeeld over de eilandjes 5,5 kilometer. Via trappen kon steeds een stukje vaste grond worden bereikt en verla ten. Op het afsluitende onderdeel bleek hij on aantastbaar. „Ik heb gewonnen, omdat het fiet sen super ging", zo analyseerde de Lisserbroe ker, die na één uur en ruim 23 minuten onder het finishdoek doorkwam. Daarmee bleef hij mannen met veel internationale ervaring, zoals John Aalbers, voor. Sprinter niet naar de wereldkampioenschappen goteborg wilmar kortleever Het Europees kampioenschap voor neo-senioren is voor Mar- tijn Ungerer op een complete mislukking uitgelopen. Na zijn uitschakeling vrijdag in de hal ve finale van de 100 meter was de Alphenaar op de slotdag ook verantwoordelijk voor de uit schakeling van de 4x100 meter estafetteploeg. Het betekende bovendien dat de reis van Christoph Kempen uit Oegst- geest naar het Zweedse Göte- borg tevergeefs was. „Ik heb goed gelopen", stelde Kempen desondanks vast na een inderdaad goed tweede deel van de estafette. „Ik heb gedaan wat ik moest doen. De eerste wissel met Timothy Beck was heel safe, niet echt scherp maar wel goed. Het lopen ging lekker, de wissel met Rowdy Middelkoop kon niet beter: scherp en helemaal aan het eind van het wisselvak." Het drietal en uiteindelijk ook Ungerer deden het voor niets, want de derde overgave van het metalen wisselstokje liep hele maal fout. „Er gebeurde heel veel", verklaarde Ungerer. „Ik liep gewoon van hem weg om dat ik voor het eerst deze week eindelijk scherp was. Waar schijnlijk was ik-ookiets te vroeg weg." Ungerer rging vol 'in de remmen', maar had al zoveel snelheid dat het stokje toch buiten de twintig meter lange wisselzone werd overge geven. „Doodzonde", aldus Kempen. „Ik loop nooit meer estafet tes", riep Ungerer direct na de uitschakeling uit, maar de sprinter kwam daar op terug. Volgende week in het Belgische Hechtel staat met de nationn ploeg een kwalificatiepoging 3yei het programma voor de were'jn kampioenschappen. Een top;^ te Ungerer is nodig om de nodigde 38,84 te lopen. Mo^e dat echter lukken, dan gaat l^et gerer niet mee naar Sevias „Mijn seizoen zit er op. Ik hecjs vanaf januari gelopen, in AnQor rika, in Nederland en in L buitenland." t Van een leerjaar wil de Alp£ naar echter niet praten na tweede editie van het 'tuss^ toernooi' dat de Europese at,e tiekassociatie heeft gecreë^ees om de overgang van de jun(ter( ren naar de seniorentop te v gemakkelijken. „Ik heb dit ji veel gelopen en ook veel j wonnen. Zware races, ook c der druk. Ik wilde niet meer i ren, ik wilde oogsten. En dat dus niet gelukt."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20