Inge de Bruijn lacht het laatst Rotte knie maakt einde aan carrière Lankhaar :e« chc Sport Vierde goud voor 'eikel die nooit medaille op groot toernooi won' teen voorde slachtoffer pan woedende arbiter Noordwijk wint ook op strand ZATERDAG 31 JULI 1999 Vanenburg terug bij 1860 München eindhoven Gerald Vanenburg speelt de komende vier maanden toch voor 1860 München. De 35-jarige ex-voetballer van Ajax, PSV en Utrecht nam afgelopen seizoen bij de tweede club van Beieren afscheid van de voetballerij. Een blessure van zijn Tsje chische vervanger Tomas Votava deed hem op deze beslissing terugkomen. „Vorige week belden ze me toch weer op. Of ik hem niet kon vervangen?" Vanenburg, die deze week ook be kendmaakte de jeugd van PSV te gaan trainen, gaf zijn jawoord aan de Duitsers. Hasselbaink wil weg bij Leeds leeds Jimmy Hasselbaink wil weg bij Leeds United. Hij heeft zijn club gevraagd hem op de transferlijst te zetten. De interna tional kon een nieuw contract tekenen dat hem de best betaal de speler in de geschiedenis van de Premier League-club zou maken, maar Hasselbaink weigerde. De aanvaller, wiens con tract nog twee jaar doorloopt, vroeg manager David O'Leary zijn salaris op te trekken naar 96.000 gulden per week. „We kun nen niet meer doen, het is nu aan Jimmy", vond O'Leary. Werkvergunning voor Kraij eindhoven Ivica Kralj heeft van het ministerie van buitenlandse zaken eindelijk een werkvergunning gekregen. De nieuwe doel man van PSV had het vereiste document nog niet vanwege de sportboycot van Nederland tegen Joegoslavië. Kralj is nu inzet baar in de competitie en in de voorronde van de Champions League, op 11 augustus. Somalia tot 2000 bij Feyenoord Rotterdam De Braziliaanse spits Wanderson de Paula Sabino Somalia speelt dit kalenderjaar voor Feyenoord. De 23-jarige aanvaller van America Belo Horizonte krijgt de eerste helft van het seizoen de gelegenheid trainer Leo Beenhakker van zijn kwaliteiten te overtuigen. Julio Ricardo Cruz is deze week fit te ruggekeerd uit zijn vaderland Argentinië. De kersverse vader van een zoon maakt op trainer Beenhakker een fitte indruk en lijkt op tijd klaar voor de wedstrijd om de Supercup op 8 augus tus tegen Ajax. Ook Jean-Paul van Gastel en Kees van Wonderen hebben de training weer hervat. Ince naar Middlesbrough londen Paul Ince verhuist voor 3,5 miljoen gulden van Liver pool naar Middlesbrough. De middenvelder tekende een con tract voor drie jaar bij de Noord-Engelse club. Ince was bij Li verpool overbodig. „Ze zeggen dat Ince met zijn 31 jaar te oud is, maar volgens mij zijn voetballers tussen de 27 en 33 jaar op hun hoogtepunt", zei Middlesbrough-manager Bryan Robson. Verkerk niet op Grolsch Open hoofddorp Martin Verkerk ziet definitief af van deelname aan het kwalificatietoernooi van de Grolsch Open. De Alphense ten nisser liep vorige week tijdens de finale van Challenger-toernooi in Scheveningen een scheurtje op in zijn rechterenkelband en is nog niet hersteld. Hij gaat zich nu voorbereiden op de eredivi sie, waarin hij voor Amstelpark actief is. Drie van de halve fina listen van Roland Garros prijken op de deelnemerslijst van de Grolsch Open. Het zijn Dominik Hrbaty, Fernando Meligeni en verliezend finalist Andrei Medvedev. Paul Haarhuis, Peter Wes- sels en Alberto Berasategui ontvingen de beschikbare wildcards. lonkballers geplaatst voor Spelen Ibologna Het Nederlands honkbalteam heeft zich tijdens het ]EK in Bologna geplaatst voor de Olympische Spelen van 2000 in ISydney. De honkballers wonnen in de halve finale in 6 innings net 7-0 van Rusland. Het bereiken van de finale is genoeg voor walificatie. „Nu willen we ook Europees kampioen worden", Istelde de Alphense prof Evert-Jan 't Hoen. Oranje speelt mor genavond de finale tegen aartsrivaal Italië, dat in 8 innings Frankrijk met 10-0 versloeg. Llle controles in Tour negatief ausanne» Alle in de Tour uitgevoerde dopingcontroles hebben feen negatief resultaat opgeleverd. Dat heeft de internationale /ielrenunie UCI gisteren bekendgemaakt. Voor de eerste keer Iverd een onderzoeksmethode gebruikt waarbij ook het gebruik Iran corticosteroïden aantoonbaar was. Die producten zijn ver boden tenzij ze, in beperkte mate, gebruikt worden op dokters advies. Niemand overtrad die regel. Van het onderzoek naar het gebruik van het dopingmiddel PFC, dat op de tweede rustdag Jverd gehouden, zijn de resultaten nog niet bekend. Vanwege de experimentele fase zijn er geen sancties aan verbonden. ïket winnaar in Biel biel Schaakgrootmeester Jeroen Piket is winnaar geworden van met internationale toernooi in het Zwitserse Biel. Hij haalde in Be dubbelrondige zeskamp zeven punten uit tien partijen en zal lp de wereldranglijst stijgen naar een plaats bij de beste dertig. j)e schaker uit Leiderdorp legde de basis voor zijn toernooizege jnet een dubbele overwinning op de Israëlische grootmeester Ivrukh. Piket verloor eenmaal, van de Oekraïner Onitsjoek. met ider- niet ;esse ïlling. og in luden k dan naar HRM verwondingen vallen mee, lar de situatie was 'heel erg vertelde Djoenie Steen- irde gisteren vanaf Sint larten in een kort telefoonge- :ek met zijn moeder in rdwijk. De basketballer was van de slachtoffers van de lede-uitbarsting van de ieidsrechter die donderdag- •nd de wedstrijd Oranje te- Aruba floot op het eiland ar de Koninkrijksspelen wor- gehouden. Steenvoorde ig onder meer een klap op neus en hield aan de vecht- tij blauwe plekken over. n de laatste minuut van de eilduo raakt wereldtitel kwijt io Kramer uit Alphen aan Rijn en Hein Dijksterhuis Oegstgeest raken vandaag moedefijk hun wereldtitel jt in de Flying Dutchman, twee zeilers hebben de afge- :n week tijdens het WK in -Engeland een te grote terstand opgelopen op de loper, stuurman Schonher Denemarken. De tweede jpts, die nu wordt bezet door f Duitser Borovski, is nog wel lbaar voor de wereldkampi- en. We zeilen beter dan vorig vertelde Dijksterhuis gis- itiddag na de een na laatste waarin het duo als derde gefinisht. „Maar de con ventie is beter." Aan het WK chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-53564c, ISTANBUL GPD Hij heeft in Istanbul de flair van een zeventiende-eeuwse Ne derlandse schilder. Maar de in spiratiebron van Pieter van den Hoogenband zat net niet vol genoeg na vier hectische EK- dagen. De streken op de 200 meter vrije slag waren te dun om het tien jaar oude Europese werkstuk van de Italiaanse ge weldenaar Giorgio Lamberti voort te zetten. Maar het Euro pese goud vergoedde veel. Van den Hoogenband dreef de Laars-bewoners van Europa gisteren tot wanhoop door de tien jaar oude topprestatie (1.46,69 in Bonn) te attaqueren. Massimiliano Rosolino, de nummer twee van de laatste WK in Perth, kon de aanval niet pareren. En voor Paul Palmer, de Brit met de vorige EK-titel in bezit, ging het in het Atakoy- bad ook te snel. Van den Hoogenband ging het niet snel genoeg: winst in 1.47,09. „Je kan niet alles in een keer hebben." De aflossing van de wacht - Lamberti als Euro pees recordhouder en de Au straliër Grant Hackett met 1.46,67 als 's werelds snelste - komt vanzelf, ginnegapte hij. „Ik loop hier met mijn vierde gouden medaille rond. Bij kam pioenschappen tellen toch vooral de plakken." In Istanbul verliet Van den Hoogenband, wijzer (en veel sterker) geworden, de EK-to- neel voor de vierde keer breed uit lachend via de hoofdingang. 'De eikel die nooit een medaille op een groot toernooi won' (Van den Hoogenbands zelf analyse in Sevilla) is nu in de Turkse stad na vier Europese ti tels de geadoreerde EK-held. „Ik voel me onoverwinnelijk. Al merkte ik, toen ik het trappetje naar het erepodium opging, dat de benen volschoten van ver- i moeidheid." Voor Van den Hoogenbani het teken de uitlaatklep maa eens voorzichtig te openen. ,,Ir word geleefd, het wordt tijd. voor een heel klein feestje. I Doorzakken doet hij pas na hefj weekeinde, maandag in her Brabantse Geldrop. „Ik zal eersL zeker nog mijn best doen voof de jongens in de estafettes." Exit Lugthart r katwijk peter klein Het veroveren van de nationale dubbelspeltitel ging onopge merkt voorbij. Maar terugge* keerd uit Almere, waar zij afgex lopen weekeinde landskampi-2 oen bij de 35-plussers werdenf grepen Freek van der Capellere en Jos Koeinans 'Het Open' van Zee Duin aan om te demon- streren, dat ze in BI nog steed^, meetellen. Ben de Bruin er£ Xander Hertzmann moesten met tweemaal 2-6 het 'Leidse'ij koningskoppel feliciteren. 4 Gisteren werd het sowiesoj een nostalgisch avondje in Kat-r wijk. Behalve Van der Capellenj; Koemans betraden ook an Gouden plak met de meerwaarde van een nieuw Europees record De ontroerde blik, naar beneden gericht, naar de tegen haar borstbeen gedrukte gouden medaille. En die ont blote tanden. Het titelfeest had de juiste ingrediënten. Op het Hollandse avondje in Istanbul, met regen- en windvlagen, kreeg de goedlachse Inge de Bruijn gisteren wat haar toekwam: de gouden medaille op de 100 meter vlinderslag. Een plak die een meerwaarde kreeg door een nieuw Europees record: 58,49 seconden. „Het kon niet meer fout gaan," lachte ze van oor tot oor. istanbul hans vosVeitTOUWd. Het leek een te pareren plaagstoot van De Bruijn don derdag, want de marge bedroeg slechts éénhonderdste van een seconde. Maar het verlies kwam beduidend harder aan, al hield de Zweedse ploegleiding zich tot vlak voor de apotheose van de vijfde EK-zwemdag groot. Oogappel Sjöberg zou zich re vancheren in een rechtstreeks duel, zo luidde de voorspelling. De Bruijn, ondertussen toe gerust met de Amerikaanse kil- lersmentaliteit, liet niet met Een dag eerder, op de laatste halte voor de eindstrijd, had De Bruijn haar prikactie vol felheid aangekondigd. In de halve fina les zette de afwisselend in het Amerikaanse Oregon en het Brabantse Eindhoven trainende sprintster haar rivale Johanna Sjöberg schaakmat. Door de Zweedse te beroven van haar visitekaartje, 'de Europese top- verrichting die zij begin deze maand op eigen bodem (Halm stad) aan het uurwerk had toe- zich sollen. „Wie het laatst lacht, lacht het hardst, zeg ik dan maar." In Istanbul was dat Barendrechtse Inge, die vol hardde nadat zij in het olympi sche jaar '96 even helemaal de weg kwijt was geraakt. „Maar daar wil ik het niet meer over hebben." Van luiheid en gebrek aan inspiratie, niet passend in het klimaat van PSV in Eindho ven, is al lang geen sprake meer. In de Verenigde Staten ont dekte De Bruijn de ware kant van het topsportersbestaan, ge holpen door de gelouterde Amerikaanse coach met de Ne derlands klinkende naam Paul Bergen. Die befaamde zwem- trainer ruimde een plaatsje in zijn stal in voor de Nederland se. Onder Bergens inspirerende leiding herontdekte De Bruijn haar mogelijkheden, die ze vele keren per jaar uittest buiten de States. Lekker thuis, bij PSV en trainer Jacco Verhaeren, die haar vorig jaar weer in de ar men sloten. Het drillen, aan weerszijden van de Atlantische Oceaan, hebben van de stiliste een win naarstype gemaakt. Dat nieuwe elan showde De Bruijn in het winterseizoen, op de korte ba nen. Van Sheffield (EK) tot Hongkong (WK), De Bruijn raasde langs in sneltreinvaart. Europese records en titels wer den uit beide steden wegge haald. Hongerig bleef zij. Van Rio de Janeiro (invitatiegala) en Amersfoort (NK) in de voorzo mer tot in Istanbul, op de EK, in de zomerpiek. Van het verversen van de in ternationale ranglijsten, die van de wereldfederatie FINA in cluis, heeft Inge de Bruijn een heuse sport gemaakt. Het win nen van een grote prijs werd haar nieuwe uitdaging. Giste ren, nadat de regenwolken wa ren weggetrokken, liet De Bruijn het water van het Ata- koy-stadion nog eens flink op spatten. „Want die gouden plak moest er komen." Sjöberg bleef in de hoek waar de klappen vallen. „Dit was tik nummer twee." Maar het duur de even voor de koelbloedige De Bruijn de gevolgen ervan doorhad. „Toen ik aantikte, was ik in een waas. Ik keek naar het scorebord en had geen benul waar mijn naam en tijd stond. Ik moest ernaar zoeken, echt. Maar toen ik al die oranje-sup porters zag opspringen en jui chen wist ik dat het goed zat." Beseffend wat zij daadwerke lijk had aangericht, klemde De Bruijn watertrappend in baan 4 in opperste verrukking haar hoofd met beide handen vast. Ze schudde zichzelf helemaal wakker. De wegzwemmende, geklopte Sjöberg liet de winna res vreugdedronken achter. „Jeetje wat ben ik toch sterk te ruggekomen na die belabberde periode." dere vroegere Leidse sterren het gravel van Zee Duin. Jan-Wil-y lein Lugthart van het naar de») hoofdklasse gepromoveerdee mannenteam moest de eer la-g ten aan een speler van hete mixedteam. Met een indianen- kreet begroette Martijn Zand-» vliet zijn eerste zege op de ja renlange smaakmaker van Zee Duin. Evenmin echt hoog staand, maar stellig even span nend was het treffen tussen 've teraan' en eveneens speler van_ het Katwijkse mannenteam, Marcel van Rijn, en de jonge K Tim de Rooij, bij Nieuw Vennep - zo ongeveer de opvolger van Van Rijn. De oude meester schiep zich in de eerste set de beste kansen, maar kwam in de 11 tiebreak nipt tekort. In de twee de set was De Rooij de fittere en ij dus betere tennisser. Jeroen Boogmans is nu nog i de enige die de Katwijkse eer |f kan hooghouden. Tim de Rooij I komt binnen de lijnen tegen Mark Fleischeuer, die gisteren drie games afstond aan Niels van Geer. CIRCUIT IN CIJFERS 'Hel Open', Zee Duin Katwijk HEB. kwartfinale* J Boogmans (1) T| Star 6-4 6 3. M Zandvliet - J.W Lugthart 7-5 2-6 6 4, T. de Rooi| M van Rijn 7-66-3. M. Fleischeuer (2) - N. van Geer 6- 2 6-1 Programma zaterdag, halve finales: J Boogmans (1) M Zandvliet; T. de Rooi| - M. Fleischeuer (2). DEB, kwartfinales: I vd. Plas (1) - A.K. Wilbrink 6-3 6-1; S Sieval M. Aalders 6-2 6-4; I Kruit - P. Anthonysz 6-2 6-1 Programma zaterdag, halve finales. I v d. Plas (II S. Sieval, I Kruit - B. v.d. Gugten (21 HDB, kwartfina les: F v.d. Capellen/J. Koemans - B de Brum/X. Hertz mann 6-2 6-2. A. Bandun (Dld)/l. Damen - C. Heems- kerkjR v d. Wilk 6-4 7-6 HEC, kwartfinales: J Doove (4) M Vlieland 6-4 6-4, E Hensbergen - S Brugman 2-6 6-2 6-2, J Westdijk 121 - R Peelers 7-6 6-1 -^ev4scbPaK6/,v Rabobank wedstrijd - Nederland stond met 64-65 achter - haalde de scheidsrechter plotseling uit naar Raoul Heinen van het Ne derlands team, die protesteerde tegen een beslissing. Heinen sloeg tegen de grond. Daarna richtte de arbiter zijn woede op Steenvoorde. Vervolgens wilde het publiek in actie komen en vluchtte de Nederlandse ploeg naar de kleedkamer. Het Nederlands team heeft zich teruggetrokken voor de fi nalewedstrijd tegen de Antillen. Steenvoorde speelde tot afgelo pen seizoen bij MSV in zijn woonplaats Noordwijk. Ko mend seizoen komt hij uit voor Almere. noordwuk Jeffrey Stolk volleert namens Ter Leede de bal over het net tijdens het beachvoetvolleytoer- nooi op het Noordwijkse strand. Noordwijk, kampioen in de hofdklasse A, toonde zich ook tijdens dit on derdeel van het voetbal de sterkste. Arnold Reinders, Geerlig Azier, Wim de Jong en Cees Smit bleven de rest van het veld voor. In de finale over 15 minuten tegen Ter Leede werd het 26-21KRV, Foreholte, Bax, SJC, Scheveningen, Katwijk, Rijnsburgse Boys en een team van Old Stars (Geert-Jan Bakker, John Marijt en Kees Nulkens) waren de overige deelnemers aan het geslaagde evenement. foto hielco kuipers alphen aan den run janet van puk De betaald-voetbalcarrière van Joop Lankhaar is voorbij. De Alphenaar is afgekeurd vanwege een versleten knie. Hij stond nog tot 2001 onder con tract bij Dordrecht '90, waar hij trainer van de C- jeugd is geworden. Lankhaar denkt erover om volgend jaar bij een amateurclub in de regio te gaan voetballen. De 32-jarige Alphenaar speelde vier seizoenen in Dordrecht, maar kwam het laatste jaar slechts bij 18 wedstrijden in actie. In november werd tij dens een operatie een deel van zijn buitenmenis cus verwijderd. Omdat de pijn niet verdween, moest hij in februari opnieuw onder het mes. Toen werd de hele buitenmeniscus weggehaald, evenals de binnenmeniscus. Tijdens die tweede ingreep bleek het kraakbeen zwaar beschadigd. „De dokter wilde me nog wel een keer opereren, maar hij gaf me vijf procent kans dat het zou hel pen. Dat vond ik te weinig", aldus Lankhaar. „Het is allemaal heel snel gegaan. Binnen een jaar was het gebeurd, daarvoor had ik nooit last. Ik heb drie, vier maanden met pijn gespeeld en de operatie steeds uitgesteld. Dat is funest ge weest", vervolgt de centrale verdediger, die liever een ander afscheid had gehad, maar het een ge luk bij een ongeluk noemt dat hij direct bij Dor drecht aan de slag kon als jeugdtrainer. Lankhaar beschikt over de diploma's Oefen- meester 2 en 3 en weet nog niet of hij een volgen de trainerscursus gaat volgen. Dat hangt ook af van de mogelijkheden die amateurclubs hem bieden. Na een jaar rust wil Lankhaar volgend jaar weer gaan voetballen, bij een vereniging in de regio. „En als ze dan een bepaalde job heb ben, zal ik daar over nadenken. Het bedrijfsleven biedt meer zekerheid dan de voetballerij." Joop Lankhaar speelde 15 jaar betaald voetbal: vier jaar bij Dordrecht, vier jaar bij FC Den Haag, vijf jaar bij Racing Mechelen en twee jaar bij Lier- se SK. „Ik heb in principe alles meegemaakt: ik ben kampioen geworden, gedregadeerd, heb een bekerfinale gespeeld en Europees voetbal. Ik ben tevreden over mijn loopbaan. Het is alleen jam mer dat het zo is afgelopen", aldus de Alphenaar, die aan zijn eenmalige optreden in het Neder lands elftal de mooiste herinnering overhoudt. Op zijn 21ste werd Lankhaar opgeroepen voor een kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland voor het EK van 1988, waar Nederland zich al voor had geplaatst. „De bondscoach ging toen wat ex perimenteren. Maar ik heb wel met al die grote namen e doen 82 boten mee, met zeilers uit 16 landen. De 37-jarige Alphense stuur man en zijn 34-jarige beman ningslid hadden in het begin van de week wat problemen met de start en vooral met de vrij krachtige stroming, die in Nederland vrijwel nooit voor komt. In Lee on Solent eindigden de wereldkampioenen twee keer als tweede, eenmaal als derde, twee keer als vierde en eenmaal als zesde. Na de laatste race van vandaag voeren zij waarschijn lijk nog wel het klassement zonder aftrekwedstrijd aan. „Die prijs is mooi, die hebben we vorig jaar ook gewonnen. Maar je bent dan geen wereld kampioen", concludeert Dijks terhuis. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky ten van vrijdag 30 juli: 1-7-8-10-13-15-18 - 24 - 27 - 31 - 32 - 33 - 40 - 46 - 49 - 53 - 57 - 60 - 70 -74. (onder voorbehoud) ATLETIEK Stockholm. Grand Prix. Mannen. 100 m 1 Greene (VSt) 9,87, 2 Thompson (Bar) 9,96, 3. Drummond (VSt) 10,04. 400 m: 1. Young (VSt) 44,64, 2. Richard son (GBr) 44,98, 3. Maybank (VSt) 45.29 Johnson (VSt) uitgevallen wegens spierblessure in rechterdij been 1000 m 1. Kimutai (Ken) 2.15.45. 2 Kipkurui (Ken) 2 15,67. 3 'Chtrchir (Ken) 2.15.72 2000 m: 1. Ngeni (Ken) 4 50,08.2. Bitok (Ken) 4 55,21, 3 Lagat (Ken) 4 55,49, 8 Koers 5.07,54.10.000 m 1 Tergat (Ken) 27 10,08, 2. Sghyr (Mar) 27 12,39, 3 Pinto (Por) 27 12,47 (Europees record). 110 m horden: 1. Jackson (GBr) 13,12, 2 Crear (VSt) 13,23, 3. Dees (VSt) 13,36. 3000 m steeple. 1. Koskei (Ken) 8 10,71. 2. Misoi (Ken) 8.12,24,3. Bessou (Alg) 8.16,45. Speer: 1 Fagernes (Noo) 84.92, 2 Backley (GBr) 83.33, 3. Hecht (Dui) 82.88. Hoog: 1 Holm (Zwe) 2,29.2. Kreis- sig(Dui) 2.26,3. Strand (Zwe) 2,26. Vrouwen. 200 m 1 Jones (VSt) 22,07, 2 Ottey (Jam) 22,46, 3 Miller (VSt) 22,50 800 m: 1 Mutola (Moz) 1.57,12, 2. Miles-Clark (VSt) 1 57,51, 3 Holmes (GBr) 1.58.24, 4, Vnesde (Sur) 1.59,31 5000 m 1 Ribeiro (Por) 14.52,59, 2. Loroupe (Ken) 14 55,56, 3. Drossin (VSt) 14 56,84. 100 m horden 1 Engqvist (Zwe) 12,68, 2 Morrison (VSt) 12,69. 3. Jewell (VSt) 12,73. Ver: 1 Johansson (Zwe) 6,92, 2 Drechsler (Dui) 6.91 Hoog. 1. Storbeck-Coete (ZAf) 1,97,2 Rodina-Goeljaje- va (Bul) 1,92, 3 Waller (VSt) 1,92. Polshoog: 1 Balas- jonova (Oek) 4,45, 2 Grigorjeva (Aus) 4,40, 3. Muller (VSt) 4,30,9 De Wilt 4,10. GOLF bell (NZe), Tomori (Jap) 66. 3 Senden (Aus). Lawn (Sch), Montgomery (Sch), Jimnez (Spa), Mackenzie (Eng). Woosnam (Wal), Mitchell (Eng) 67, 123. onder andere Muntz (Ned) 75. Helsinki. Fins Masters Challenge Tour, 250.000 gulden. Stand na tweede ronde: 1. Parsons (Aus) 135 slagen (- 9), 2. Norret (Den) 136,3 Honen (Fin) 137,4 Erlands- son (Zwe), Ciola (Zwi), Clapp (Eng sek (Dui) 138.28. Lafeber(Ned) 1 Antwerpen. Belgisch Open. Eerste ronde: GoerevitS) (Bel) - Wortel (Ned) 1-0, Mensch (Fra) - Van Wely (Ned). 1-0, Baklan (Oek) - De Jager (Ned) 1-0, Van Schaardenburg (Ned) - Avrukh (Isr) (Bel) - Golod (Isr) 0-1David (Lux) - Vink (Ned) 1/2-1/2, Thomas Willemze (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Barsov (Oez) - Docx (Bel) 1-0, Berkvens (Ned) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Tsioetsjelov (Bel) - Rapoport (Isr) 1-0, Van den Doel (Ned)-Bekker-Jensen (Den) 1-0. Mi: 1. Piket ii (Isr) 6 1/2,3. Onitsjoek (Oek) 6,4 Bologan (Mol) 5,5. Pelletier(Zwi) 3 TENNIS (Spa) 3-6 6-2 i-romoerg iaus) 6-3 6-7 6-3, (Ecu) 6-7 6-1 6-3, Koubek (Oos)- Meligeni (Bra) 6-2 6-3. 7-5 5-7 6-2, Norman (Zwe/8) - Moya (Spa/1) 6-2 7-6, Portas (Spa) Calleri (Arg) 5-7 6-2 4-6, Ljubicic (Kro) - Hrbaty (Slw/3) 6-06-76-4. Los Angeles. Mannen, 700 000 gulden. Achtste finales. Hewitt (Aus'7) - Pretzsch (Dui) 6-3 6-1, Agassi (VSt/1) - Taino (VSt) 6-2 6-3, the (Aus) - Ivanise vic (Kro/6) 6-4 6-4, Dupuis (Fra) - larsson (Zwe) opgave Goirle^NK. Vrouwen, halve finales: Haak (6) - Kamstra (1)6-16-7 6-3, Gerards - Seelen (3) 6-2 6-4 Deelnemers Grolsch Open (met tussen haakjes de klas sering op de nieuwste ATP-ranking): 1 Hrbaty (Slo/19), 2 Zabaleta (Arg/27), 3 Meligeni (Bra/29), 4. Lapentt. (Ecu/20), 5. Medvedev (Oek/35), 6 El Aynaoui (Mar/31), 7 Arazi (Mar/39), 8. Safm (Rus/37), Ulihrach (Tsj/42), Squillari (Arg/40), Puerta (Arg/47), Gustafsson (Zwe/80), Vicente (Spa/57), Schalken (Ned/46), Ruud (Noo/49), Pavel (Roe/44), Di Pasquale (Fra/58), Koubek (Oos/54), Norman (Zwe/30), Sargsian (Arm/60), Gaudio (Arg/64), Alami (Mar/67), Van Lottum (NedZ97> Wild cards Haarhuis (Ned/77), Wessels (Ned/112) en Be rasategui (Spa/88) VOETBAL Oefenwedstrijden. Waalwijk. RKC-Sevilla 0-4 (0-3). Maastricht MW MSV Duisburg 1-0 (0-0) Doelpunt Kociski. Bijzonderheid. Zweedse spits Cristoffer i Mutsaers gaat op proef naar Ipswich Town. FRankrijk, competitie Bordeaux - Bastia 3-2, Monaco - St. Etienne 2-2. WIELRENNEN Heerlen. Ronde van Heerlen. Bautzen. Sachsentour. (Dui) 0,45. Algemeen klassement: 1 Ampler (Dui) 18.46.02, 2 Sievers (Dui) 0 22, 3. Reuss (Dui) 0.47, 4 Vries (Ned) 1.06 Ronde van Portugal. Vijfde etappe, Cantanhede - Marvao (tijdrit): 1 Gam,to (Por) 20,5 km in 30.26, 2 Plaza (Spa), 3, Mauri (Spa), 4 Soerkov (Rus), 5. Azevedo (Por) Algemeen klassement: 1. Gamito (Por), 2. Plaza. 3. Soerkov Ronde van Thüringen. Vrouwen. Derde etappe, Schleiz - Jena: 1. Zihute (Lit) 140 km in 3.43.06, 2. Kupfernagel (Dui), 3, Rossner (Dui), 5. Bru- nen (Ned). Algemeen klassment: 1. Kupfernagel 10.4117.2. Ziliute, 3. Polikeviciute (Ut). Middelhamis, 17de ronde; eliteamateurs/cyclosportie- ven, 80 km: 1. Bothof (Zwijndrecht), 2 Rommers (Ril- land'Bath), 3. Van Gullick (Rotterdam), 8. Altewischer (Leiden). ZEILEN Sandefjord. EK soling (fleetracen). Stand na 8 races: 1 Heiner/Van Niekerk/De Ridder (Ned) 21,2. Pitsjoegin (Oek) 27,3. Beadsworth 29. Istanbul. EK. Mannen, finales. 200 m vrij: l.Van den Hoogenband (Ned) 1 47,09 (Ne derlands record), 2. Palmer (GBr) 1.48,01, 3 Rosolino (Ita) 1.48,37, 4. Carstensen (Den) 1.49,32, 5. Pohl (Dui) 1 49,72. 1500 m vrij: 1. Snitko (Oek) 15.07,19,2. Coman (Roe) 15 13,10. 3. Cros (Fra) 15 18,26, 4 Fil.pets (Rus) 15.21,54.5. Hoffmann (Dui) 15 24,94 50 m school 1 Warnecke (Dui) 27,95,2 Lisogor(Oek) 28,21, 3 Guttler (Hon) 28,29, 4 Fioravanti (Ita) 28,33,5 Bessenyei (Hon) en Lutoll (Zwi) 28,46 Synchroonspringen, 3-meterplank: 1 Miranda/Marconi (Ita) 303,24 punten, 2 Mesch/Schlepps (Dui) 299,79, 3. Ali/Shipman GBr) 296,0) 50 m school: 1. Kovacs (Hon) 31,44, 2 Baker (GBr) 31,53, 3 Schéfer (Dui) 32,22,4. Osthng (Zwe) 32,34. 5. Bondarenko (Oek) 32,56.6 Kikkert (Ned) 32,71 :o: r - v: cord). 2 S|óberg (Zwe) 58.97. 3 Mocanu (Roe) 1.00,02, 4. Wmogradova (Rus) 1 00,33. 5. Jedrzeicak (Pol) 1.00,53. 100 m rug 1. Völker (Dui) 1.01,39, 2. Jivanevskaia (Spa) 1.01,98, 3. Maracmeanu (Fra) 1.02,47,4 Spara vee (Slw) 1.02,93,5. Buschschulte (Dui) 1 02,98.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23