Muntz en Derksen vast in 'eigen' file Sport CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356" Verkerk komt nog niet van zijn wolk af De 'wonderclub' van Walton Ungerer moet terug naar de massagetafel Boogert wijst Oranje de weg naar finale Nossik herhaalt meesterzet van vorig jaar 1 >32* Matthijsse pakt Europe-titel hayling island Margriet Matthijsse is gisteren in Hayling Island Europees kampioene in de Europe-klasse geworden. De zeilster uit Maasdam wist in de laatste twee races de marge van een punt met haar Engelse concurrente Shirley Robertson te behou den. Voor Matthijsse was het haar tweede Europese titel, eerder won ze die in Athene in 1997. Matthijsse, die zich na haar winst in de Spa Regatta kwalificeerde voor de Olympische Spelen, moet nog slechts vormbehoud tonen om daadwerkelijk naar Sydney te gaan. Matthijsse is favoriet voor olympisch goud, in 1996 in Atlanta behaalde ze al zilver. PSV tegen Tbilisi of Chisinau geneve/eindhoven PSV moet het in de derde voorronde van de Champions League opnemen tegen de winnaar van het duel tussen Dinamo Tbilisi uit Georgië en Zimbru Chisinau uit Mol davië. De Eindhovenaren spelen eerst uit op 10 of 11 augustus en thuis op 24 of 25 augustus. Tbilisi en Chisinau ontmoeten el kaar op 28 juli en 4 augustus. Bij Tbilisi is de Nederlander Jan Boskamp sinds een paar maanden trainer. Willem II versloeg de club vorig jaar in de eerste ronde van de UEFA-cup met twee maal 3-0. Wint PSV, dan bereikt de club het hoofdtoernooi van de Champions League. Feyenoord en Willem II hebben zich daarvoor al gekwalificeerd. Zwemster Edith van Dijk vijfde Istanbul Langeafstandzwemster Edith van Dijk is tijdens het EK in Istanbul op de 5 kilometer vijfde geworden. De Neder landse werd in de zee van Marmara verslagen in de eindsprint. De Duitse Peggy Büchse prolongeerde haar titel in een tijd van 1.01.56. Ze tikte aan voor de Italiaanse Viola Valli en haar land genote Britte Kamrau. Taument naar OFI Kreta gouda Gaston Taument speelt de komende twee jaar bij OFI Kreta. De 28-jarige aanvaller stond onder contract bij Ander- lecht, maar kwam daar al maanden niet meer aan spelen toe. De voormalige rechtsbuiten van Feyenoord treft bij OFI Kreta landgenoot Géne Gerards, die trainer is bij de Griekse midden moter. Taument stapte in de zomer van 1997 van Feyenoord over naar Benfica. Bij de Portugese club kreeg hij weinig kan sen. In april 1998 volgde de transfer naar Anderlecht, waar hij ook niet veel speelminuten kreeg. Begin april was Taument tien dagen op proef bij Newcastle United en ook Sparta toonde on langs interesse. Tot een contract kwam het niet. Zusjes Kadijk uitgeschakeld Marseille Rebecca Kadijk en Deborah Schoon-Kadijk zijn tij dens het WK beachvolleybal in Marseille uitgeschakeld in de fi naleronde. Het Braziliaanse koppel Behar/Shelda, nummer een van de wereld, was met 15-10 te sterk. Dat tweetal stoomde in de kwartfinales verder op, via een overwinning op de Duitse speelsters Schmidt en Staub (15-7). Bij de mannen werd het Braziliaanse duo Ze Marco/Ricardo, eveneens nummer een van de wereld, verrassend uitgeschakeld. De Italianen Raffaelli en Pimponi wonnen met maar liefst 15-6. Rios kansloos stuttgart Op de foto ver bijt Marcelo Rios de pijn na dat hij in de partij tegen de Duitser Jens Knippschild is uitgegleden. Die wedstrijd won de voormalige nummer één van de ATP-lijst nog wel, maar vervolgens verloor de Chileen, als derde geplaatst, in de kwartfinale kansloos van de Tsjech Jiri Novak (2-6 2-6). De Duitse eer in Stutt gart wordt hooggehouden door Tommy Haas (7), die Carlos Moya (Spanje/2) met 7-6 7-5 versloeg, foto epa scheveningen gertjan v De wolk waar Martin Verkerk deze week op zit, neemt inmid dels de vormen aan van een ri ante fauteuil. De Alphense ten nisser sloeg zich gisteren ten koste van Rodolphe Gilbert naar de halve finale van de ITS- Challenger in Scheveningen. Zelf durft hij al te denken aan de eindzege. „Ik word steeds fitter. Als ik zo goed blijf spe len, kan ik van die jongens win nen", sprak een zelfverzekerde Verkerk na afloop. De zegereeks wordt zo lang zamerhand indrukwekkend. Tot grote opluchting van de Al- phenaar zelf. „Trainers zeggen dat ik goed kan tennissen en het gaat de laatste maanden ook lekker, maar het is belang rijk voor de mensen in Neder land dat ik dat in eigen land kan laten zien." Verkerk kwam gisteren lang zaam op gang. Met een specia le knieband, die de nog steeds irriterende pees in de linkerbo- venknie extra steun moest ge ven, moest hij in zijn eerste twee servicegames vier break points wegwerken. Hij deed dat met eenzelfde overgave als eer der deze week. Daardoor bleef hij ook gisteren weer zonder gameverlies op eigen opslag. Een sterke service is een van de kenmerken die bij een spe ler van zijn lengte (1.97 meter) verwacht mag worden. Zijn eerste service liet hem echter in de steek. „Het was een drama, ik weet niet wat er aan de hand was." Het lage percentage - tussen de dertig en veertig - vormde echter geen beletsel. Zijn tweede service hield hem op de been. De 30-jarige Gil bert, ooit de nummer 61 van de wereld en eens overwinnaar van Sampras en Becker, had de nodige moeite met de kickser vice van zijn opponent. Ver kerk: „Ik had meer van die kickservice gebruik moeten maken. Ik hoorde van mijn trainer dat ik van de zes keer dat ik op die manier naar zijn forehand serveerde vijf keer het punt maakte." Kramp in zijn hand, waardoor hij zijn greep noodgedwongen moest aan passen, verhinderde dat echter. Hoewel hij niet op zijn op slag kon leunen, had Verkerk de touwtjes vanaf de baseline veelal in handen. De handige en vooral geroutineerde Gilbert kon aanvankelijk de nodige concentratie opbrengen, maar de linkshander verloor in twee cruciale games de kalmte. Op 4-4 brak Verkerk om op zijn derde setpoint de eerste set te pakken. Op 3-3 in de tweede reeks veroverde hij de opslag van de Fransman op 'love' om de wedstrijd al op zijn eerste matchpoint te beslissen. De vreugde over het bereiken van de laatste vier werd na af loop licht overschaduwd door de mededeling dat hij geen wildcard ontvangt voor de Grolsch Open over twee weken in Amsterdam. Vorig jaar kwa lificeerde Verkerk zich op zijn thuishaven Amstelpark voor zijn eerste Grandprix-toernooi op de ATP-tour. Hij bereikte zelfs de tweede ronde door John van Lottum te kloppen. De organisatie besloot de laat ste vrijkaart echter te reserve ren voor de Spanjaard Alberto Berasategui. Verkerk hoorde het nieuws gelaten aan. „Als ze de voorkeur aan een Spanjaard geven, moeten zij dat weten. Maar ik vind het wel vreemd, dat die wildcard niet naar een Nederlander gaat. Wie dan ook, dat maakt me niet j Hij dreigt daardoor kostbare punten te verliezen, maar niet zijn zelfvertrouwen, zo bleek. „Maak je maar geen zorgen. Als ik zo blijf spelen, kwalificeer ik me gewoon." Vier Nederlandse deelnemers halen cut Dutch Open Ze zorgden zelf voor de file, en mochten er dus ook eventjes van 'genieten'. Op weg naar de Hilversumsche Golf Club stond Rolf Muntz gistermiddag zeker veertig minuten vast, Robert-Jan Derksen had ook grote moeite de baan aan de Soestdijkerstraatweg te bereiken. Een ongeluk? Politiecontrole? Wegwerkzaamheden? Nee, de andere weggebruikers waren net als de twee golfers op weg naar het Dutch Open. Op de tweede dag van het pres tigieuze golftoernooi raakten de wegen in en om Hilversum vol ledig verstopt. Honderden au to's, de meesten van de duur dere klasse, zochten zich in een slakkengang een plek naar de uitpuilende parkeerplaatsen. Nooit eerder kwamen zoveel mensen naar de vrijdagsessie. De organisatie schatte het het aantal bezoekers op zeker vijf tienduizend. De stroom voer tuigen was nauwelijks in goede banen te leiden. Derksen, die ondanks een bogey op de eerste hole (hij miste een putt van veertig cen timeter) met -3 eenvoudig de cut haalde, was amper vijftig minuten voor zijn afslag ter plaatse, Muntz hield eenzelfde korte voorbereidingstijd over. Muntz, die zijn score van -4 van de eerste dag met een 'degelijke ronde' verbeterde tot -5, over de drukte: „Ik had echt geen idee waar al die hilversum gpd Philip Walton sloot de tweede dag van de Dutch Open als ge deeld leider af. In de reeks 'jongensboekstory's' mag zijn ver haal niet ontbreken. De Ier was dit seizoen helemaal nergens, i een ronde van 66 (zes birdies, een bo^ey) staat hij i Rolf Muntz kijkt samen met wat toeschouwers de bal na, nadat hij deze v „Hilversum nu op -7. Dankzij een nieuwe, 'oude' putter. Afgelo pen weekeinde ontmoette Walton, tijdens het bijvullen van zijn benzinetank in Dublin, een man die informeerde hoe het sei zoen verliep. Walton foeterde over zijn slechte putten en kreeg van de persoon in kwestie een oude putter, uit diens kofferbak. De stok zag er niet uit, kon wel een verfje gebruiken. Maar Walton besloot het er in Hilversum op te wagen. Met goed re sultaat. Waar hij dit jaar gemiddeld pet ronde 30,3 putts nodig had, kwam hij gisteren terug in het clubhuis, met slechts 24 sla gen op de green. Het leverde hem prompt de koppositie op. Golf, het is soms net een sprookje. precies heen wilden. Ze stoi den al ver voor de baan, op t snelweg. Totdat ik de tee van c eerste opstapte en het applat neerklaterde. Ik wist niet wat gebeurde. Toen pas had ik in c gaten dat ze echt voor mij, ook de anderen natuurlijk, kw. men. Er liepen er heel w, mensen mee. Heel erg moe Het gaf een goed gevoel, mot veerde me. Ik voelde nauwelijl extra druk." De Hilversumsche Golf C1l heeft, in samenwerking met o ganisatiebureau Reved, gezocl naar extra parkeergelegenhei en - naar eigen zeggen - gevoi den. In deze tijd, dat golf zo p< pulair begint te worden, fij echter iedere vierkante meti extra nog nauwelijks toere kend. Volgend jaar in Noon wijk, waar de capaciteitsprobli men nog groter zijn, belooft c ellende alleen maar nadrukki lijker te worden. Met Muntz en Derksen haa den ook Maarten Lafeber (- en de amateur Maarten va den Berg (+1) de cut. In tota gaan zeventig man door. Ond- de vele afvallers ook de Spaan: publiekstrekkers José Mar Olazabal (+4) en Seve Balles eros (+3). Laatstgenoemde, tijden knokkend met zijn lan{ slagen, verloor zich zelfs eve op de achtste hole. Na et slecht bunkershot hakte hij m zijn club keihard in de gron En dat is niet gewoon in et sport waarin de etiquet hoogst gewaardeerd wordt. H ouder, en klaarblijkelijk oc minder daadkrachtig worden voor Ballesteros maar moeili te accepteren. m leiden wilmar kortleever Een week voor het Europees kampioenschap voor neo-seni- oren moet Martijn Ungerer te rug naar de massagetafel. Gis teren trok de Alphense favoriet van de titelstrijd voor 20- tot en met 22-jarigen zich in het Duitse Cuxhaven op het laatste moment geblesseerd terug voor de Nederlandse 4x100 meter estafetteploeg. Het na tionale viertal wilde met het topviertal Ungerer, Troy Doug las, Patrick van Balkom en Dennis Tilburg een gooi doen naar de richttijd van 38,80 voor de wereldkampioenschappen in Sevilla. Na een lage 39'er (begin juni in Lahti) en aan zienlijke vormstijging voor het viertal is plaatsing zeker moge lijk, maar vanwege de indivi- duele programma's bleek het moeilijk om de ploeg bij elkaar te krijgen. Van Balkom en Douglas kwalificeerden zich individueel en Ungerer ver bleef als student tot juni in de Verenigde Staten. Met 400 meter-loper Julien Hagen als vervanger voor Un gerer bleek de ploeg kansloos. Vanwege het kampioenschap in Göteborg voor Ungerer vol gende week donderdag tot en met zondag is de eerstvolgen de mogelijkheid waarschijnlijk op de sluitingsdag voor kwalifi catie, op zaterdag 7 augustus in het Belgische Oordegem. „Martijn kon geen risico's ne men", meldde nationaal re cordhouder Patrick van Balkom over de jonge Alphenaar die zelf onbereikbaar was. De op spelende hamstring van Unge rer is waarschijnlijk geen ernsti ge blessure, maar in de hémd gewerkt door de kou in de win derige noord-Duitse haven plaats. Dinsdag vertrekt de ploeg naar Göteborg. In Oordegem draaide giste ren ook Christoph Kempen uit Oegstgeest zich warm voor de EK neo-senioren. Kempen maakt net als Ungerer deel uit van de 4x100 meterploeg en toonde stijgende vorm met een goede 21,53 op de 200 meter. Kempen draaide tot dusver een redelijk seizoen, maar de vormpiek en bijbehorende uit schieters bleven uit voor de bronzen medaillist op de 200 meter van het NK '98. In Oordegem bleek ook de Amsterdamse verspringster Sharon Jaklofsky op de weg te rug. Met 6,52 halveerde de nummer één van de nationale ranglijst (eerder deze maand 6,39) de afstand tot de richt- prestatie voor de wereldkampi oenschappen in Sevilla. Hoog springer Wilbert Pennings haalde opnieuw niet de kwali ficatie-norm van 2,28 (2,20). Tennissters strijden met Australië om plaats in wereldgroep Katja Nossik heeft de halve fi nales bereikt bij de 44ste Open 'Leidse Tennis Kampioenschap pen op Roomburg. Met de drie- jsetszege op Vanessa Elmendorp .evenaarde de ongeplaatste Lei- derdorpse haar prestatie van vorig jaar, toen zij na langjarig blessureleed haar comeback in de Nederlandse A-toernooien maakte. Van de favorieten beslisten Hanneke Ketelaars (nummer 1) en Stephanie Gomperts (2) de eerste van hun twee sets tegen Mireile Bink, respectievelijk Freekje Maas pas in de tiebreak. 27 Kim Kilsdonk ondervond wei nig problemen van Claudia Rei- mering. Voor het puikje van het Ne derlandse A-tennis stonden gis teren twee rondes op het pro gramma. Nossik boekte haar belangrijkste zege in de tweede ronde op Stephanie Rottier, die bij een 5-2 voorsprong in de eerste set wegens een blessure op moest geven. In de volgende ronde had Nossik tegen Elmendorp, die hoofdklasse speelde in het tweede team van Halfweg uit Spijkenisse, een trage start. In het tweede en derde deel stond de Leiderdorpse nog maar twee games af. Nossik speelt van morgen in de halve finales te gen de als tweede geplaatste Stephanie Gomperts, die in de tweede ronde Ruby Pennings de doortocht had versperd. Bij de mannen waren er geen verrassingen. De vier halvefina- listen, die vandaag vanaf 12.00 uur binnen de lijnen treden, Martijn Bok, Wouter Standaart, Eric Brummer en Marcel Reu ter, sloegen zich soepel in twee setjes naar de laatste vier. Een behoorlijke groep A-spe- lers is over het algemeen een beetje bang, als zij tegen de ko ningen van de A-toernooien moeten aantreden. „Ik maak er inderdaad een beetje gebruik van", zei Bok, de winnaar van vorig jaar die dit seizoen in alle vijf door hem gespeelde toer nooien tot de slotronde door drong. \A^ALB3gbi^, ■"CeSSkidissir Rabobank Alleen nog Australië verslaan, dan is het Nederlands vrouwenteam terug in de we reldgroep. Kristie Boogert (25) leidde de tennisploeg in Amsterdam naar de finale van het kwalificatietoernooi, die vanmid dag wordt gehouden. Weliswaar verloor Oranje gisteren met 2-1 van Slovenië, de winstpartij van de Zuid-Beijerlandse was voldoende voor een plaats in de eindstrijd. Na zeges op de Japanse Ai Sugiyama en de Wit-Russische Natasja Zvereva was Boogert ook te sterk voor de Sloveense Katarina Srebotnik. Alledrie meiden die veel hoger op de wereldranglijst staan. Het lijkt er op dat de persoonlijke crisis, die drie jaar duurde eindelijk is overwonnen. Nu wil Boogert eens twee jaar zonder tegenslag tennissen. Na de winst donderdag tegen Natasja Zvereva, 22-ste van de wereld, kon Kristie Boogert de hele wereld aan. „Zo wil ik graag spelen," straalde ze. „Liefst elke dag." Zo speelde ze al eens eerder, eind '95, begin '96. Daarmee werd ze 29-ste van de wereldranglijst. Maar sindsdien gebeurde er veel. Boogert werd aan een zwakke knie geopereerd, kreeg de ziekte van Pfeiffer en brak haar hart in de liefde. Daardoor kon ze nooit de verwachtingen waarmaken. „Ik heb mezelf nooit gebombardeerd tot een potentiële top 20-speelster. Als junior was ik heel goed. Dan drukken ze een stempel op je, maar dat heb ik mezelf nooit gege ven," was altijd haar repliek op het groei ende imago van het meisje dat nooit waar maakte wat er in zat. Dat Betty Stöve het maar kort met haar uithield als privé-bege- leidster, deed het imago evenmin goed. Wie was Boogert tenslotte om het niet met oud-wereldtopper Stöve overweg te kun nen? Zelfs toen Pfeiffer en het hart eindelijk genezen waren, bleef ze nog bijna een jaar zoeken naar hoe het nou verder moest. En vooral met wie. In maart dit jaar zag ze in eens het licht. Samen met bondscoach Hans Felius en privé-trainer Henk van Hulst werd het ei gelegd: „Ik moest mijn stijl wijzigen. Ik speelde steeds meer tegen mezelf en tegen mijn natuur in. Ik stond twee meter achter de baseline, terwijl lopen niet mijn beste kant is. En ik werd gefrus treerd, want ik won niet. Bovendien volgde ik mijn instinct niet. Ik rende op en neer, maar dat moest en wilde ik niet doen." De nieuwe, afgesproken stijl is een agres sieve. „Niet dat ik een andere mentale hou ding heb. Het is meer de agressie van Kraji eek en Edberg. Meer voorwaarts speler Serve en volley kan niet in vrouwentenni: maar ik moet wel meer naar voren tennis sen en daaraan vasthouden. Felius en Van Hulst lijken de juiste snae te hebben geraakt. Aan de reeks van Am sterdam gingen zeges op Dragomir (Ros malen) en Rubin (Wimbledon) vooraf. „Maar mijn spel blijft risicovol," zei ze n haar tweede Fed Cup-zege. ,,Als het goe gaat is iedereen laaiend enthousiast, maa als alles net uit gaat, zegt iedereen wee wat doet ze nou? Het is wat dat betreft vre selijk om naar mij te kijken." Gisteren was daarvan een goed vooi beeld. Na de nederlaag van Miriam Ore mans tegen Tina Pisnik kon Boogert he beslissende punt scoren om de finale te ha len. Bij 3-0 in de derde set leek dat eenvou dig te gaan lukken. Maar toen ging alle weer net uit, of in het net. Was het af en to te vreselijk om naar te kijken. Boogert vei loor die set zes keer haar opslaggame. Maa Srebotnik (61-ste van de wereld) wilde nie achterblijven en leverde zeven keer haa servicegame in. Daardoor won Boogei toch nog met 10-8. SCOREBORD SPORT PRIJSVRAGEN man (Nedl 18,17. Discus 1 Dielzsch VfiCkU0,1sek5ïe ?SJdaA2 Vd! a? ia Ooien (Bel). JSVMee CIRCUIT IN CIJFERS Apeldoorn. AGOVV - Vitesse 0-2 (0-2) Zwolle. FC Zwolle - Qatar 2-0 (2-0) Kohlscheid (Dui). Kohlscheid - Roda JC 2- 5(1-3). Pennings (Attila) 2,20. Achtste ronde: Hoogakker (Ned) - Thijssen (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Wirny (Dui) 1-1, Jansen (Ned) - Podolskl (Dui) 1-1. Sekon- Open Leidse Tennis Kampioenschappen, Roomburg t>EA, tweede ronde: H. Ketelaars (1) - D Velner 6-0 6-1M. Bink - Jaspers 1-6 6-4 6-1; K. Kilsdonk (4) - D. Huppes 7-5 6-2; C. imering - M v.d Beek 6-1 6-3; V. Elmendorp - S. Trik 6-4 6-4, Nossik - S. Rottier (3) 2-5 opgave wegens blessure; F. Maas - ten 3-6 6-3 6-4; S. Gomperts (2) - R. Pennings 6-2 6- k(l)-W. Standaart (4); E. Brum- Cu> Kwartfinale: H Ketelaars (1) - M Bink 7-6 6-2, Reimering 6-2 6-2, K No mperts-F Maas 7-6 6-2. :a, tweede ronde: M. Bok (1) - E. Reunl 6-3 6-4-, R. Warmenhc 1 - P Logtens 7-5 6-1; W. Standaart (4) - C. Huiberts 6-3 6-4 Zoomer - S. de Lange walk over wegens sollicitatie, E. Brum 't - B Wild 4-b 6-4 6-4; W. Thomas - K. v.d. Meer 7-6 6-2, I •r(2) Zondag, final ronde: M. Visser - 1 Delft (3) - T de Rooij 3-6 6-2 6-1; T. Thomas - n Hoopen 6-4 6-3. Kwartfi- Elmenc s 6-0 6-1. DEB1, kwartfi 'inales: B v.d. Gugten (1) - A. Hoogeveen 6-4 6-2; B. Zonder- Mannen. 100 m: 1. Nkansah (Gha) 10,17. 4x100 m: 1 Duitsland 39.43 800 m. 1 1500 m: 1 Lagat Everett (VSt) 1.4 3.36,84 Discus: Polshoog: 1 Börg Kogel; 1. Buder Hoogendoorn (Ned) - Sie Galen (Ned) - Tchoulkov (Rus) 2-0, Clasquin (Ned) - Ottink (Ned) 1-1, - Jharap (Ned) 0-2, I ton (Ier) 135 (69 66) en Romero (Arg) (67 68), 3. Lomas (Eng), Bickerton (Eng), Orr (Sch) 136, 6. Clarke (Nle) Florioli (Ita), McGinley (Ier), Muntz (67-70) 137, 10. Derksen (71-68) 139, 38. Lafeber 141, 60. Van den Berg 143 Cut niet gehaald: 73 Van der Valk 144, 86 Bensdorp 145, 102. Steenkamer 146, 134. Constant van Waesberghe 150, 139. Van Weerelt 151, 144. Van der Velde 153, 149 N.ienhis 156. 151 Uhlenbeck 157, 152 Huurman 167 Hamburg. Vrouwen, Duits Open. Stand na 2e ronde: 1 Cavallen (Ita) 141, 2. Van Ryckegehem (Bel), Whitmore (Zwe), Head (Eng), Leary (Aus) 141, 6. Gustafson (Zwe), Eklund (Zwe) 142, 8. Knight (Aus), Berg (Zwe) 143. i 6-2 6-4, Alvarez (Spa) - Serran 17-5 6-3. VOLLEYBA eille. WK beach, vrouwen. Finaleror Behar/Shelda (Bra) - Kadijk/Kadi; I an Wely (Ned) - Gustafsson lod (Isr) - Van der Weide (Ned) 1/2 - 1/2, Barsov (Oez) - Bosch (Dui) 1-0, Golod 11,01 Wirny, Hoogakker, Podolski 12. 6 - M. «rartfin a 6-3 6-3, M. Reuter (2) - E Gerth 6-2 6-2 reede ronde: D. Prins - J van Houwelingen 6-2 6-2. Ie: J. Doove - M. v.d Bas 6-2 6-2; D J Seret - B van 4 6-3 DEC1, kwartfinales: T. Nossik (1) - A. Pan 6-3 6- 1. Hamann (Dui) -(Ned) 1/2 - 1/2, Goloebev (Oek) - (Ned) 1/2 - 1/2, Mikhalevski l 1-0, De Vreugt 1-0, Wille 1/2 - 1/2, I (Ned) 1-0, Van Beek t 2-6 7-6 10-8, Bollegraf/Vis - Sre Sloveme 3-1 (3-6). 1-6. Argentinië - Taiwan 3-0. Diaz-Oliva - i/eng 6-1 6-2, Suarez - Wang 3-6 6-4 6- 4, Montalvo/Suarez - Hsu/Wang 6-2 6-2. Eindstand: 1 Australië 3-3 (8-1), 2 Ar gentinië 3-2 (5-4), 3 Roemenie 3-1 (5-4), 4 Taiwan 3-0 (0-9). Finale: Nederland Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden. Cowes (GBr). Admiral's Cup. ser) en Mean Machine (Bowe I 124 punten, 2 Europa 133,5, 3. Groo Brittannié 141,5, 4 Verenigde State 155,5, 5 Duitsland 157,5, 6. Italië 163 7-6 7-5, Novak (Tsj) - Rios (Chl/3) 6-2 6- '.apentti (Ecu/10) 7-6 s (Dui) 19,13, 2.Koe- (Ned) 0-1 Stand: 1 Van Wely. De Vreugt, levski 3.5, 4 Golod, Wiersma, Bosch. Berelovich, Goloebev, Wil- 94,200, 6. Sjemjakina (Oek) S Sentrop (Ned) 89,920, 8 Hooper (GB 88,440. Kumburgaz (Tur). EK lange-afstand, 5 kn vrouwen: 1 Büchse (Dui) 1.01.56,6, Valli (Ita) 1 01 57,8, 3. Kamrau (Du 1 D2 00.0, 4 Pasouali (Ita) 1.02.01,0, Van Dijk (Ned) 1.02.02.0. 6. Goessev Gavrioetina (Rus) 1.02.10.2, 10 Wei)den(Ned) 1.02.10.6.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27