'Waarom rijden ze niet voor mij?' Het succes van het Vlaamse wielerplan re Derde etappezege voor krachtpatser Tom Steels Tour de France POW D I ERS J chip op mosselparty Boze brandweer 'riem maakt schoon ZACHTE BERM Pantani niet aangeklaagd «JDAG 23 JULI 1999 fO F O T Rabobank-sprinter McEwen klaagt na tweede plaats in Bordeaux tje„ iurenx De 17de etappe van de Tour liep gisteren enkele minu- bij n vertraging op. Een groep woedende brandweerlieden versperde t afl ivier kilometer de weg, waardoor Mare Lotz (links) en Michael eerl oogerd van de fiets moesten. De spuitgasten betoogden voorar- erla eidstijdverkorting en een betere betaling. Na het protest werd de 'noi iedstrijd geneutraliseerd en opnieuw gestart. foto wfa nico velaerts me- irras VM-ploeg voor Vuelta staat al in steigers ■VERSLAGGEVER of geen Tour, de mooie itie van TVM mocht niet len verstoord. En dus ver- ilde de wielerploeg van Priem zich gisteravond in voor de jaarlijkse mossel- ,We hebben het vijf jaar Ie rustdag van de Tour ge- zei de ploegmanager. 'ond dat we het nu, zonder maar eens dichter bij huis itendoen." :t mosselfestijn, met ren en sponsors, werd aange- ien om schoon schip te ma- en vooruit te kijken naar iajaar. Cees Priem vertelde lij bewust deze dag had ge- om slecht nieuws naar in te brengen, loop al maanden met het inggeval van Claus Möller lijn maag. Hij is positief be ien in de Catalaanse Week, iril van dit jaar. We hebben it nu toe alleen van de ren- jzelf gehoord. De UCI heeft it over de zaak bericht. Ik it nog steeds op een offici- lededeling. Daarna zullen föller ontslag geven." 30-jarige Deen, bij wie een testosterongehalte vasFgesteld, staat al vanaf op non-actief bij TVM- Frites. ,Ik heb daarna ook meer met Möller gespro- verzekerde Priem. ,,Hij ons alleen nog gebeld om Jggen dat ook de contra-ex- gewöi jse positief was uitgevallen, ndatl zuilen hem dus wel niet ;u^ r terugzien in de ploeg." por de TVM-coureurs was mede een afsluiting van trainingskamp in Spanje, neeste renners, onder wie van Petegem, Tristan Hof- en Sergei Oetsjakov, keer- hvee dagen geleden terug, eden gisteren met de kern ploeg een criterium in oerts nieuwe aanwinst TVM Koerts rijdt volgend jaar TVM-Farm Frites. De over- van de 29-jarige sprinter, dit jaar al twaalf wedstrij- I won. is volgens Cees tan d(lm no8 slechts een formali- n„We mogen van de UCI 3 en voor 1 september nog n contracten afsluiten." hij ei oerts fietst dit Jaar voor de Stee tóe Pl°e8 van Team Colog- dat twee weken geleden in kwam door een do- waarbij ploegleider ietvei ler Koslar betrokken zou Iverwe r to1 luit sen |n lev n zijn gressif indere het ai t hij, ij de een skozen okter weet inaanz [er zijn zijn. Voor de bescheiden sponsor won Koerts onder meer de Ronde van Drenthe, de Ronde van Zuid-Holland, het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend en ritten in de Ronde van Zuid-Afrika, de Bayern Rundfahrt en de Ster der Be loften. hi zijn profcarrière reed Koerts onder meer twee jaar voor Festina, één jaar bij de Belgische ploeg Palmans en twee seizoenen voor de Rabo bank. Daar werd hij vorig jaar bij gebrek aan resultaten aan de kant gezet. FIS VOi dervi acho, orm 1,1 een tu'je bit len zalf dito s 8aan bggen. Benieuwd een oi neSeu Lcmce Armstrong xhe o! laatste weekeinde nog keerki verdedigen. Doping", zei zijn g ^-truidragergisteren nog >ch lev!eens> »is het gebruik van 'len die de prestaties ver- i •ind v moeilijk van huidcrè- ^et w weien gezegd. Maar wie wordt het een trend in het on. De Amerikaan rijdt per un rekening erg hard en wielrenners is bekend dat ze erenafl onten en gebruiken van lelijk ai Menen kopiëren. Baat het - M dan schaadt het niet. j] jaren dertig en veertig fj kn Franse wielrenners een wl }el van cognac en een moeili ei- wonnen veel in die t levendus werd de gewoonte tnomen door Belgen en minders. d iw/i der Poel eet graag duif. f in de vliegende wer- van de vogel. Ooit werd in hónd i w van Van der P°el ^iet den strychnine aangetrof- leschri,' e" duif bevat een grote s dheid van deze stof De iring van Van der Poel was ok dat de avond voor de °le duif op het menu van de familie Van der Poel had ge staan. Freddy Maertens liet zich in de finale van een belangrijke wed strijd vaak champagne in zijn bidon gieten. Dat deed hem bruisen. Van Jan Raas is bekend dat hij in de laatste kilometers wel eens een biertje nam. Maar het merkwaardigste ver haal over 'zelfmedicatie' komt niet uit de wielerwereld, maar uit het toch zo cleane schaatsen. Hans van Helden had ooit ge hoord dat in urine veel bouw stoffen zitten. Doodzonde om weg te gooien, dacht de 1500 meter-specialist. Hij ving zijn plas behoedzaam op in een be ker en dronk het vervolgens op. Van Helden reed tot op hoge leeftijd fraaie uitslagen. On langs was hij op televisie. Hij is in de vijftig maar ziet er nog bij zonder vitaal uit. Urine, het proberen waard. Bordeaux was ooit een aankomstplaats waar Nederlan ders iets te vieren hadden. Rob Harmeling was in 1992 de laatste Hollandse winnaar en Jan Raas in 1984 de voorlaatste. De Zeeuw werd destijds op de schouders ge nomen door zijn ploeggenoten van Kwantumhallen en 's avonds aan tafel dronken ze een glas en lachten uitbun dig. In dezelfde stad schetste gisteren Robbie McEwen een beeld van een formatie waarin de sfeer te snijden is. Het is de Rabobankploeg waarvan Raas tegenwoordig manager is. zeggen wel elke dag dat ze het gaan proberen, maar de echte spirit zit er niet in. Waar zijn toch die gekke Nederlanders gebleven die 'tsjakka' roepen en er keihard voor gaan?" Volgens de Australiër had hij zijn tweede plaats, achter Tom BORDEAUX FRED SEGAAR McEwen, tweede achter Tom Steels in de massaspurt: „De sfeer in de ploeg is heel slecht. De jongens klagen maar dat het zo hard is in de Tour en dat het allemaal zo moeilijk gaat. Ze Steels maar vóór Erik Zabel, geheel en al aan zichzelf te danken. „De korte klasserin gen in de massasprints heb ik steeds aan mezelf te danken. Als je als sprinter geen hulp krijgt, dan zul je ook nooit win nen. Ik weet best dat deze Tour niet goed verloopt voor ons team. Als je moet afzien en je voelt je slecht, dan is het wel te begrijpen dat de sfeer minder wordt. Maar waarom rijden ze niet eens voor mij op kop? Waarschijnlijk moet ik eerst eens winnen. Dón krijgen ze vertrouwen in me. Maar op de ze manier lukt dat nooit." McEwens contract loopt aan het einde van dit seizoen af en de Rabobank heeft hem niet de indruk gegeven met hem door te willen gaan. Derhalve voelt hij zich vrij te zeggen wat hij denkt. „De jongens zeggen de hele tijd dat we tegen betere ploegen rijden en vragen zich af hoe dat komt. De renners die we in Tour over hebben zijn in hun hoofd niet goed. Ze willen maar één ding: Zo snel mogelijk in Parijs zijn en dan naar de volgende koers. Hoe langer de Tour duurt, hoe min der de sfeer wordt." Volgens McEwen (27) heb ben enkele ploegen belangstel ling voor hem getoond. Dat trok hij onmiddellijk weer in twijfel door te zeggen: „Mijn contract loopt af en dat moet iedereen weten. In november ga Ik trouwen en ik heb een nieuwe auto nodig. Het zou fantastisch zijn als ik deze Tour nog een etappe zou winnen. Maar ja, dan moeten ze wèl voor me rijden." Met zijn poging in de straten van Bordeaux weg te springen gaf Erik Dekker voeding aan het door McEwen geschetste beeld van renners die aan zichzelf in plaats van aan het ploegbelang denken. De Australiër zat niet ver achter hem toen Dekker aanzette. Dekker: „Ik heb het nog ge probeerd, maar het viel stil. McEwen? Die heb ik niet meer gezien. Ik dacht: Ik moet weg wezen hier. Het was me veel te gevaarlijk." BORDEAUX FRED SEGAAR Ninove. Alleen Jeroen Blijle- vens, Servais Knaven en Steven de Jongh teizen pas vandaag naar Nederland. De Hollandse renners storten zich vanaf volgende week op de criteriums na de Tour. Van Pe tegem rijdt alleen in Emmen en vertrekt daarna naar Spanje. Daar rijdt een deel van de ploeg de etappekoers van Castilla Le on. Op het programma van TVM staat verder de Ronde van Nederland (24 tot 28 augustus) als voorbereiding op de Ronde van Spanje, die op 4 september van start gaat. Cees Priem heeft al zes van de negen renners aangewezen voor de Vuelta. De ploeg wordt ge bouwd rond de sprinter Blijle- vens en klassementsrenner Ivanov. Verder zijn Van Pete gem, Knaven, De Jongh en Vos kamp al zeket van een startbe wijs. Hoffman en Oetsjakov moeten-de conditie eerst nog aanscherpen om hun selectie af te dwingen. Priem zei de afgelopen twee weken 'weinig Tour' te hebben gezien. „Als ik keek, zag ik bij Rabo geen al te vrolijke gezich ten. Ik geloof niet dat het een prettige Tour voor ze is ge weest." De TVM-manager heeft zich in de Tourperiode vooral bezig gehouden met contractbespre kingen. De Italiaan Davide Ca- sarotto en Claus Möller worden zeker afgedankt. Van de toppers hebben Peter van Petegem en Jeroen Blijlevens bijgetekend, met de rest van de kern is Priem in onderhandeling. Tristan Hoffman: „Ik hoop voor de Ronde van Nederland zekerheid te krijgen." Steven de Jongh schermt met andere aan biedingen. Priem: „Maar ik ver wacht wel dat hij blijft." Miquel van Kessel uit Ter Aar en Andre as Klier hebben hun contract reeds met twee jaar verlengd. Tom Steels had de moed al opgege ven toen acht vluchters (waarbij wéér geen Rabobank-renner) na negentig kilometer een voorsprong van bijna acht minuten hadden ge nomen. De overwinning in de vlak ke etappe met finish in Bordeaux zou aan de neus van de Belg voor bij gaan en daarom maande hij zijn Mapei-ploeggenoten tot kalmte. Onverwacht kreeg Mapei in de jacht op de kopgroep echter steun van Polti, Rabobank en Cantina Tollo waardoor het in de straten van Bordeaux toch nog op een massasprint uitdraaide. De veel te vroeg op kop gekomen Erik Zabel vormde een uitstekend mikpunt voor de renner uit Sint Gillis Waas die zijn derde ritzege behaalde. Eer der won hij in Saint-Nazaire en La- val. Het hadden er vier kunnen zijn als hij in Maubeuge niet was gede- klasseerd nadat hij Jan Svorada had gehinderd. Steels: „Ik kijk niet meer terug, alleen nog vooruit." Hij heeft zijn zinnen gezet op de rit van zon dag met finish op de Champs Ely- sées. Hij won daar vorig jaar ook al. „In Parijs winnen, met al die men sen langs de kant, dat is iets speci aals." Steels heeft nog twee kansen Ma rio Cipollini (vier zeges) te onttro nen als sprintkoning. Erik Zabel, die opnieuw te kort kwam, nam in de strijd om de groene trui wel ver der afstand van Stuart O'Grady. De Australiër kwam anderhalve kilo meter voor het einde ten val en kwam minuten na het peloton over de finish. Frankrijk wacht nog steeds op zijn eerste ritwinst. In 1969 duurde het tot de negentiende etappe voor dat een Fransman succes had, 1926 is het enige jaar dat ze zonder rit winst bleven. Pavel Tonkov, elfde in het alge meen klassement, ging in Mourenx niet van start, Hij verliet de Tour omdat zijn vader onverwacht is overleden. Trainer Van den Haute levert met Van de Wouwer en Aerts eerste raspaardjes af BORDEAUX RENÉ BANIERINK GPD-VERSLAGGEVER Het meest succesvolle product van de Vlaamse wielerschool won gisteren zijn derde etappe in deze Tour de France: Tom Steels. Maar in deze ronde meld den zich ook twee andere ijverige leer lingen prominent aan het front, met name in de bergen: Mario Aerts en Kurt van de Wouwer. Laatstgenoemde bezet in het klassement de tiende plaats, debutant Aerts is 21ste na een 'kleine zakker" in de Pyreneeën. Het geheim achter de opkomst van het Vlaamse talent ligt bij de gestructu reerde aanpak in het Nederlandstalige deel van België, waarin ex-PDM-ploeg- leider Ferdi van den Haute als trainer een stevig aandeel heeft. De compleet nieuwe denkwijze in het Vlaamse wiel rennen begint zijn vruchten af te leve ren. De Belgen in de Tour zijn de koning te rijk. Al drie ritzeges voor Mapei-sprinter Tom Steels en daar kunnen er vandaag en zondag zomaar twee bijkomen. Maar wat de zuiderburen nog het meest deugd doet, zijn de prestaties van Mario Aerts en Kurt van de Wouwer. Vooral laatstgenoemde maakte indruk in de vier bergetappes: een keer vijfde, twee keer achtste en een keer 22ste. Zoiets is sedert de glorietijd van Lucien van Impe niet meer vertoond. Erg verrast is Ferdi van den Haute niet. De trainer van de Lotto-ploeg maakte de prachtige eruptie van Van de Wouwer in de eerste Pyreneeën-etappe niet aan den lijve mee, hij zag het op de televisie in een hotel in de Alpen. Daar verblijft hij momenteel met de andere helft van de Lotto-ploeg op trainingskamp. „Die trainingskampen en stages zijn onder deel van de nieuwe aanpak in het Vlaamse wielrennen", reageert Van den Haute. Van de Wouwer vaart er wel bij. Vorig jaar debuteerde hij in de Franse ronde met een zestiende plek. „Daarom is zijn programma dit jaar helemaal op de Tour afgestemd", zegt Van den Haute. Een blessure aan het zitvlak dreigde begin dit jaar nog roet in het eten te gooien. Van de Wouwer werd er twee keer aan De benen van het Vlaamse raspaardje Kurt van de Wouwer worden gemasseerd. foto gpd george nusmeijer geopereerd en toen het in de Waalse klassiekers maar niet wilde lukken, raak te hij lichtelijk in paniek. Maar Van den Haute stelde hem gerust en stoomde hem klaar voor de Tour. Met zeer door dachte trainingsschema's, die vooral ge richt zijn op kracht, klimmen en perio disering. Zo mocht hij in de Dauphiné Libéré tijdens beklimmingen niet boven een bepaalde hartslag komen om te voorkomen dat hij zich over de kop zou rijden. Het is een voorbeeld van de frisse wind die dankzij voormalige gymleraar Van den Haute in de Vlaamse wielersport is gaan waaien. Van de Wouwer (27) kan daar als geen ander over oordelen. Hij begon zijn loopbaan in 1994 bij Lotto, maar kwijnde in drie jaar tijd helemaal weg. Hij mocht van Jean-Luc Vanden- broucke alleen maar rondjes rond de kerk rijden. Maar als ergens het talent van Van de Wouwer niet lag, dan was het wel in de criteriums. Hij won geen wedstrijd en verkaste naar Vlaanderen 2002, de opleidingsploeg annex vergaar bak van opkomend en vastgelopen Vlaams talent die betaald wordt door de Vlaamse overheid. „Dat is mijn redding geweest", zegt Van de Wouwer. Ploegleider Roger Swerts vroeg Van de Wouwer voor het seizoen 1997 waar hij dacht dat zijn kwaliteiten lagen. De ren ner antwoordde schuchter dat hij 'wel aardig kon klimmen'. „Dan gaan we dit jaar het Circuito Montanes in ons pro gramma opnemen, voor jou", zei Swerts. Van de Wouwer was stomver baasd, maar beschaamde het vertrou wen niet. Hij werd meteen winnaar van het bescheiden maar lastige etappe- koersje. „Ik kon daar voor mijn eigen kans gaan en toen begon ik ook wed strijden te winnen." Vervolgens gaf ploegleider Swerts hem een opmerkelijk advies. „Ga terug naar een grote ploeg, want jij moet grote klas siekers en de Tour gaan rijden", sprak Swerts tot de stomverbaasde renner. Al dus geschiedde. Opmerkelijk genoeg ging hij terug naar het nog steeds door de Waal Vandenbroucke geleide Lotto. „Maar ik kwam daar heel anders binnen dan de eerste keer. Ik kon nu zeggen: Ik ga dit keer voor mijn eigen kans." Bo vendien was zijn persoonlijke begeleider Individuele tijdrit Avenlon 3km Futuroscope E hoogteverschil en moeilijkheidsgraad p De tweede en laatste tijdrit. Een licht glooiend parcours en dus bij uitstek geschikt voor de spe cialisten. Futuroscope is dit jaar dus twee keer finishplaats en mag in 2000 het 'Grand Départ' van de Tour organiseren. Dat zal dan na 1990 voorde tweede keer zijn. TOUR IN CIJFERS Zeventiende etappe, Mourenx - Bordeaux 1 Steels (Belg/MAP) 200 km in 4.22.29 (45,717 km/u), 2 McEwen (Aus/RAB). 3. Za- bel (Dui/TEL), 4 Hincapie (VSt/USP). 5. Mar- tinello (Ita/PLT), 6. Michaelsen (Den/FDJ), 7 Chanteur (Fra/CSO), 8. Mondim (Ita/CTA), 9. I Capelle (Fra/BIG), 10. Vinokoerov (Kaz/CSO), 11. Aggiano (Ita/VIT), 12. Durand (Fra/LOT), 13. Brochard (Fra/FES). 14. Simon (Fra/CAG), 1 15. Guesaon (Fra/FDJ). lb Sacchi (Ita/PLT). 17. Wuyts (Bel/LOT), 18 Moreau (Fra/FES). 19. Auger (Fra/BIG). 20. Voigt (Dui/CAG). 27 Lotz (Ned/RAB), 32. Dekker (Ned/RAB), 56. Boogerd (Ned/RAB) 0.08, 127. Jonker (Ne d/RAB) 0.56, 135. Den Bakker (Ned/RAB) 1 09. 141. en laatste Jeker (Zwi/FES) 04.36. Niet gestart: Tonkov (Rus/MAP) Algemeen klassement 1 Armstrong (VSt/USP) 82.254.30, 2. Escartin (Spa/KEL) 6.15, 3. ZOIIe (Zwi/BAN) 7.28, 4. Dufaux (Zwi/SAE) 10.30, 5. Virenque (Fra/PLT) 1140, 6 Nardello (Ita/MAP) 13.19. 7. Casero (Spa/VIT) 13.34, 8 Olano (Spa/ONC) 14.29. 9. Bell. (Ita/FES) 15.14, 10 Van de Wouwer (Bel/LOT) 18.27, 11. Etxebama (Spa/ONC) 19 31, 12. Peron (Ita/ONC) 20.17, 13 Salmon (Fra/CSO) 22.55, 14. Roland Meier (Zwi/COF) 23.37, 15. Heulot (Fra/FDJ) 24.07, 16 Hamilton (VSt) 25 24. 17. Lanfranchi (Ita/MAP) 26.03, 18. Contreras (Col/KEL) 26.46, 19. Elli (Ita /TEL), 20. Totschnig (Oos/TEL) 31 58. 54 Boogerd 1.34.19, 71. Lotz 1.58.24. 79 Den Bakker 2.09.32, 95. Jonker 2.22.43, 113. Dekker 2.34.13, 141. en laatste Durand 3,07.54, Ploegen, dagklassement 1. Big Mat Auber 13 07 27. 2 La Francaise des Jeux, 3. Lotto. 4 Rabobank, 5. Casino 0.08 Algemeen klassement 1. Banesto 247 38.53, 2. 0NCE 6.11, 3. Festina 13.01, 4. Mapei 13.15, 5. Kelme 13.44. Jongeren, dagklassement 1. Sacchi 4 22 29, 2. Aerts, 3. Hinault 0.08, 4 Mancebo, 5. Lan Algemeen klassement 1 Salmon 82 48 25, 2. Aerts 9 33. 3 Garcia Rodriguez 15.51, 4 Mancebo 22.01, 5. Perez Rodriguez 25.05. Ferdi van den Haute daar een jaar eer der trainer geworden. Van den Haute geeft ook onderricht aan de Vlaamse wielerschool, waar talenten vanaf de nieuwelingen op zijn schema's fietsen. Een soort Belgisch Rabo-plan dus. Mario Aerts is het laatste product. De pas 24-jarige coureur, net als Van de Wouwer geboren en getogen in Heren tals, maakt zijn debuut deze Tour en im poneerde als niet-rasklimmer in de Al pen. „In de Pyreneeën ging het wat min der, maar ik was al bang dat ik het in de derde Tour-week zwaar zou krijgen. Ik heb al een zwaar voorjaar achter de rug", zegt Aerts. Een imponerend voor jaar ook. Van februari tot en met de Am- stel Gold Race was hij in touw. Hij reed 'Vlaanderen', ging meteen door naar de Ronde van het Baskenland, waarin hij vijfde werd, om vervolgens als derde te eindigen in de Waalse Pijl en elfde in Luik-Bastenaken- Luik. „Achteraf is het allemaal iets te veel ge weest", zegt Aerts, die daarbij ook de hand in eigen boezem steekt. „Ik wilde mezelf graag bewijzen." Van den Haute vindt het een gezamenlijke fout. „We wisten allebei niet wat hij zou aankun nen. Dit is te veel geweest en daar gaan we van leren." De trainer denkt dat Van de Wouwer en Aerts nog beter kunnen worden, waarbij hij voor het rondewerk vooral aan Van de Wouwer denkt. „Want hij is een echte klimmer." Beide renners lijken echter te bedeesd en te bescheiden om een hele ploeg in hun dienst te laten rijden. Van den Hau te is het daar niet mee eens. „Kurt had bij de eerste zes kunnen staan. Hij heeft in de tweede etappe met die passage over de zeebodem zes minuten verloren. Dat zal hem volgend jaar niet meer ge beuren. Hij heeft zijn status als kopman nu afgedwongen, de ploeg zal zich vol gend jaar in zijn dienst stellen." De verhalen over een nieuwe Merckx en een nieuwe Tour-winnaar liggen in Bel gië al op de drukpers. „Ik mag met nie mand vergeleken worden, zeker niet met Merckx", zegt Van de Wouwer. Van den Haute is het daar mee eens. „Je moet niets uitsluiten en Aerts is nog jong. Maar ik zie in geen van beiden een toe komstig Tour-winnaar. Maar een podi umplek zou ook al heel mooi zijn." Rabo onderaan in geldklassement BORDEAUX ANP Van alle twintig ploegen in de Ronde van Frankrijk heeft de Rabobank het minst verdiend. In zestien etappes is het totale bedrag 32.400 francs. Omgere kend naar Nederlands geld is dat 10.690 gulden. Crédit Agricole (O'Grady) is koploper met 318.950 francs, tien keer zoveel als de Neder landers. Daarna volgen Tele kom (Zabel) met 316.500, Saeco (Cipollini) met 309.350, Mapei (Steels) met 305.400, Casino (Kirsipuu) met 294.700 en US Posted (Armstrong) met 261.200 francs. Het Italiaans Olympisch Comité (CONI) zal wielrenner Marco Pantani niet aanklagen wegens een te hoog hematocrietgehalte van zijn bloed. De winnaar van de Tour de France van vorig jaar werd uit de Ronde van Italië ge zet omdat zijn hematocriet- waarde 2 procent boven de toe gestane limiet van 50 kwam. Dat kan duiden op EPO-gebruik. „Het betrof een gezondheids test in plaats van een dopingon derzoek. Daarom kunnen we geen disciplinaire maatregelen nemen tegen Pantani", zei een CONI-woordvoerder. Tegen Pantani's arts, Roberto Rempi van de Mercatone Uno, worden wel stappen ondernomen. Hem wordt 'grove nalatigheid' verwe ten wat betreft de behandeling van Pantani. De coureur wil in oktober bij de wereldkampioen schappen in Italië zijn rentree maken. Krachtpatser Tom Steels (midden) sprint met een snelheid van 73 kilometer per uur naar zijn derde ritzege. Robbie McEwen (rechts, tweede) en Erik Zabel (links, derde) zijn geklopt. foto ap michel spingler

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21