'Loodzware' loting voor Fed-Cupteam Sport Toch proces Hillborough-ramp Nederland komt langszij Marco Visser opent op Roomburg tegen eredivisiespeler Brummer (A/OENSDAG 21 JULI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 -535644 Ruim tien jaar na de stadionramp in Shef field zijn alsnog twee ex-commissarissen van politie in staat van beschuldiging ge steld. Het gaat om Bernard Murray en David Duckenfield. Hen wordt doodslag en opzettelijk plichts verzuim ten laste ge- legd. Familieleden van twee slachtoffers van het Hillborough-dra- ma, waarbij 96 voet balfans het leven lie ten, hadden een ci viele procedure tegen het tweetal aange spannen. Een rechter in Leeds verklaarde gisteren de zaak ont vankelijk. Het proces dient op 24 augustus. Het eerste onder zoek door het open baar ministerie naar de gebeurtenissen op 15 april 1989 leidde niet tot een recht zaak. Volgens de con clusies in dat rapport viel de autoriteiten weinig tot niets te verwijten. De opdrin gende fans hadden de tragedie voor een groot deel aan zich zelf te wijten, aldus de aanklagers. Familieden van de omgekomen fans zijn evenwél een heel an dere mening toege daan. Zij vinden on der meer dat de dienstdoende autori teiten hebben gefaald bij het toezicht op de supportersstromen bij het stadion en bij de aanpak van de es calerende situatie. Tijdens de beker wedstrijd tussen Li verpool en Notting ham Forest in het verouderde stadion in Sheffield werden veel te veel mensen in een staanvak toe gelaten. Er ontstond grote paniek. In het gedrang werden bijna honderd supporters doodgedrukt en -ge trapt. Boateng naar Aston Villa Birmingham George Boateng staat de komende vier jaar onder contract bij Aston Villa. De Engelse club neemt de oud-Feyen- oorder voor een bedrag van ongeveer 15 miljoen gulden over van Coventry City. de club waar Boateng in december 1997 een contract voor 3,5 jaar tekende. Aston Villa maakte er afgelopen seizoen geen geheim van het contract van Boateng voor veel geld te willen afkopen. Coventry City kocht de speler destijds voor slechts 750.000 gulden bij Feyenoord weg. Lage boete voor WK-organisatie brussel Een boete van 1000 euro, dat is alles wat de organisa tie van het WK voetbal van vorig jaar in Frankrijk moet betalen voor de verkeerde kaartverkoop. De Europese Commissie ver oordeelde de WK-organisatie gisteren tot deze symbolische boete. De organisatie had Fransen voorrang verleend voor de ticketverkoop, wat in tegenspraak is met de Europese concur- rentiewetgeving. EU-commissaris Karei van Miert onderzocht de zaak vorig jaar. Als reden voor de lage boete droeg de com missie aan dat dit de eerste keer was dat een sportorganisatie bestraft werd voor zo'n vergrijp. Sydney verwacht 8,2 miljoen gasten sydney» Olympisch minister Michael Knight verwacht dat Syd ney volgend jaar tijdelijk 'feesthoofdstad van de wereld' wordt. Knight schat dat zo'n 8,2 miljoen mensen de Olympische Spe len in de Australische plaats zullen bezoeken. Sydney telt vier miljoen inwoners, maar gedurende de'Spelen zullen elke dag nog eens 400.000 mensen het centrum aandoen. „De stad zal moeten veranderen om zulke massa's te kunnen verwerken", zei Knight. In het centrum kunnen mensen op grote schermen de olympische wedstrijden volgen. Italië weer te sterk voor softbalsters Antwerpen De Nederlandse softbalvrouwen hebben dinsdag avond tijdens het EK in Antwerpen van rivaal Italië verloren. De Italiaansen kaapten twee weken geleden in eigen land ook het olympische startbewijs voor de neus van Oranje weg. Neder land was tijdens dat pre-olympische toernooi nog gelijkwaardig aan Italië. Ditmaal miste het team scherpte en verloor het kans loos met 4-1. Eerder op de dag versloegen de softbalsters wel Denemarken met 4-1. Na drie speelronden staan ze tweede achter Italië. Nederlanders onderuit in Scheveningen scheveningen Het Challenger-toernooi van Scheveningen ver loor gisteren twee Nederlandse tennissers. Zowel Dennis van Scheppingen als Melle van Gemerden ging in de eerste ronde onderuit. Van Scheppingen kwam niet in zijn spel tegen de Spanjaard Alavarez. Hij verloor tamelijk kansloos in twee sets: 6-4 6-1. Van Gemerden verweerde zich tegen de Fransman Gil bert beter. Na ruim verlies in de eerste set (1-6) won hij de twee de (6-4). In de derde set was Van Gemerden echter opnieuw de mindere (3-6). In het dubbelspel moesten Melvyn Op der Hey- de en Alphenaar Martin Verkerk zich terugtrekken wegens een lichte blessure bij de laatste. Hij kan het toernooi morgen in het enkelspel waarschijnlijk wel gewoon voortzetten. Ferguson voortaan Sir Ferguson Bollegraf/Vis nieuw dubbel in Amsterdam De tennissters hebben het niet getroffen met de loting voor de Fed Cup. In de strijd om de plaats in de wereld- groep moet Nederland het in groep I opnemen tegen Wit-Rusland, Japan en Slovenië. „Het wordt loodzwaar", concludeerde bondscoach Hans Felius in Amsterdam.In de andere poule spelen Australië, Roemenië, Argentinië en Taiwan tegen elkaar. Vanaf vandaag moeten Miriam Oremans, Kristie Boogert, Ma- non Bollegraf en Caroline Vis in Amsterdam met zeven andere landen de strijd aangaan om de laatste plaats in de wereldgroep van de Fed Cup. Na de 5-0-ne- derlaag tegen België werd Ne derland veroordeeld tot het spelen van deze kwalificatie ronde. De winnaars van beide groepen spelen zaterdag de fi nale, de verliezers zakken terug naar de regionale zones. Felius: „In principe zijn alle landen aan elkaar gewaagd. Al leen Argentinië en Taiwan mo gen tot de eenvoudigere tegen standers worden gerekend. He laas lopen wij die mis. Aan de andere kant moeten we nu in alle wedstrijden scherp zijn. Van onderschatting zullen we geen last hebben." Wit-Rusland geldt op papier als favoriet voor de landenwed- strijd. Natasha Zvereva is met de 21ste plaats in Amsterdam de hoogst genoteerde speelster op de WTA-lijst. De tweede speelster is Olga Barabanshiko- va (58ste van de wereld). Bo vendien staat Zvereva nummer één in het dubbel. Japan heeft Ai Sugiyama (32ste) in het team. Slovenië heeft met Kata- rina Srebotnik (61ste) en Tina Pisnik (127ste) twee speelsters in opkomst. Kristie Boogert, Miriam Ore mans en het dubbel Caroline Vis/Manon Bollegraf beginnen vandaag tegen Japan. Daarna volgt het duel met Wit-Rusland en vrijdag met Slovenië. Kristie Boogert is na de terugval van Oremans op wereldranglijst (93ste) en met de 83ste positie de kopvrouwe van Oranje. Zij speelt haar partijen tegen de nummer een van de andere landen. „Dit is nieuw voor mij", aldus Boogert. „Pas na de eer ste wedstrijd zal ik weten hoe het is. Maar het zullen allemaal zware partijen worden." In een opzet met twee enkel partijen en een dubbel spelen de wedstrijden van Vis en Bol legraf een belangrijke rol. Het duo is blij met deze uitdaging. „In de andere Fed Cup-duels hing het dubbel er als partij op de laatste dag altijd maar een beetje bij", aldus Bollegraf. „Het is een mooi om nu echt ergens voor te kunnen spelen. De echte spanning van een Fed Cup ontbreekt. Het voelt aan als een toernooi. Maar we we ten wat we moeten doen en dat is winnen." Vis en Bollegraf dubbelden in februari in Hannover voor het laatst samen in wedstrijdver band. In de tweede ronde ver loren ze toen van de zusjes Wil liams. In de andere internatio nale toernooien speelde Vis met de Roemeense Spirlea en Bollegraf met de Amerikaanse Arendt. Na Wimbledon zijn ze samen gaan trainen op de banen in Amsterdam. Bollegraf verhuist voor deze wedstrijd van rechts naar links. „Dat vraagt wat aan passing, maar op een niet zo'n snelle baan als in Amsterdam is het te doen. We weten dat we op papier het sterkste duo zijn. We hopen dat we het waar kun nen maken." Volgens bondscoach Felius zal veel afhangen van de eerste wedstrijd. „We benaderen die als een absolute finale. Als we die winnen, kunnen we in posi tieve spiraal terechtkomen." De KNLTB rekent op de steun van 2000 toeschouwers per dag. Felius: „Tegen België stond Oremans voor eigen publiek stijf van de spanning. Het is af wachten hoe dat nu zal gaan. Maar over het algemeen heeft een thuiswedstrijd alleen maar voordelen." DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (wim van Duivenbode) di gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Op deAlphenseZegerplas (bij Wet 'm Wild aan de Sport - laan 5) wordt dit weekeinde het Nederlands kampioenschap Waterskiën on cable gehouden. Zaterdag zijn er de hele dag wedstrijden op de onderdelen slalom, figuren en springen, zondag zijn vanaf 10.00 uur de finales Richard Kromhout uit Rijnsburg is achtste geworden op het NK dammen voor junio ren in Westerhaar. Zijn plaats genoot Arjen de Mooij werd elf de. Jeroen van den Akker uit Culemborg prolongeerde zijn titel Dermis van de IJssel ver sterkt de trainersstaf van ARC. De docent lichamelijke oefe ning gaat bij de Alphense hoofdklasser trainers opleiden en begeleiden, de scouting ver zorgen en het technische be leidsplan verder ontwikkelen. Van de IJssel werkte vorig jaar bij ADO Den Haag en was eer der actief bij Alphense Boys De Amstel-Cupwedstrijd tussen ARC en Sparta is verplaatst van woensdag 4 augustus naar za terdag 31 juli, aanvang 18.00 uur. Op 4 augustus ontvangt Al phense Boys Espagnol in het kader van de Alphense Voetbal- week Edgar van der Roer speelt volgend seizoen bij zater daghoofdklasser Excelsior Maassluis. Er was geen interes se van betaalde clubs voor de Schiedammer, die vorig seizoen uitkwam voor ADO Den Haag. Excelsior Maassluis trok ook Ivo Reemnet aan. Na drie seizoe nen Dordrecht '90 keert de lin kerverdediger terug naar de club waar hij als jeugdspeler begon Meivin Delbin stapt over van Heracles naar zater daghoofdklasser Huizen Eer stejaarsprof Matthé Pronk van de Rabobankploeg brak bij een val tijdens een trainingsstage in de Vogezen zijn sleutelbeen en raakte gewond aan zijn schou derblad Houtrust Sport dreigt de A-status kwijt te raken als het sportpaleis niet wordt gere noveerd. Dat heeft de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie laten weten De Bodegraafse triatleet Paul ten Brink won op de open Nederlandse kampi oenschappen traitlon de zilve ren medaille bij de jeugd VVi op woensdagavond wil zome bridgen bij De Wasbeek in Sa senheim moet zich van tevoi opgeven: 0252-212907. Deeln mers strijden om een plaatsi de finale op 25 augustus Vai tot en met 15 augustus is dei gende Holland Casino Sche\< ningen Bridgeweek, voor info matie: 070-3515241 In de nieuwe geboorde Tweede He nenoordtunnel in Barendred wordt op zondag 19 septemb een grote bridgedrive gehou den. Inschrijven bij: 010- 2457457 Schaakclub Philidfl Leiden wil meer aandacht aa de jeugdopleiding gaan beste den. Een eerste actie is de or| nisatie van het Jeugdgrandpc toernooi op 18 september Duindigt wordt zondag gestn den om de laatste startplaats voor de Derby N voor Dravei op 8 augustus, waarvoor rul drie ton aan prijzengeld be schikbaar is De eerste Haam honkbaldagen hebben plaats van 29 juli tot en met 1 augus tus in het Leen Volkerijk stad on aan de Dedemsvaartweg opening is op donderdag om 18.00 uur, daarna speelt NT1 ADO Den Haag de eerste we strijd, tegen het Italiaanse li verno. De finale is op zondaj augustus om 15.00 uur De Leidse gymnastiekvereniging Excelsior heeft de 'magische' grens van honderd leden otf schreden. Het bestuur streel naar 150 leden in 2002, dan! staat de club 100 jaar Ooki ze zomer verblijft Real Betis villa weer in Noordwijkerho De Spaanse club logeert twe weken, tot 28 juli, in congres centrum Leeuwenhorst en traint op het complex van WSB. De Spanjaarden zijn twee weken eerder dan vorif jaren op trainingskamp en daardoor zag de Noordwijki houtse club zelf geen kanso een oefenpartij in te plannel tegen Real Betis Sevilla. De Spanjaarden oefenen nu teg Goes, NEC, AZ en GVW cowes Het Nederlands zeezeilteam is bij de strijd om de Admiral's Cup naar de gedeelde eerste plaats geklommen, zonder in actie te komen. Lei der Groot-Brittannië besloot zich een dag na de ze vende en voorlaatste etappe terug te trekken uit de uitslag van de IMS 50. Het team verspeelde daar door drie punten, genoeg voor Oranje om met 96 punten langszij te komen. De Britse ploeg was maandag in de IMS 50 betrokken bij een aanvaring met het Amerikaanse team. Om volledige diskwa lificatie of extra strafpunten te voorkomen, lieten de Britten zich uit de uitslag van de zevende etap pe schrappen. Het team eindigde in die wedstrijd op de zevende plaats. Op de foto inspecteert een bemanningslid van het Italiaanse team de masten voor de laatste race, die vandaag wordt gezeild. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 dinsdag 20 juli. 1-7-12-13-15-21-28-30-32-37-39-43 -45-49-50-55-66-68-75-80 (Uitslagen onder voorbehoud) Toto 28. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs, geen win naar; derde prijs-. 8 winnaars elk bruto f 6967,50. VOETBAL Vriendschappelijk. Halsteren Halsteren - Feyenoord 1-7 (0-4). Doel punten Feyenoord; Tomasson 3. Somalia 2, Kalou 1Korneev 1 Tubbergen Twents Elftal - FC Twente 0-4 (0-2). Doelpunten: Vennegoorof Hesselink 2. Booth 1. De Witte 1 Norg FC Groningen- De Graafschap 3-1 (2-1) Vis- caal 0-1. Drent 1-1. Broerse 2-1. Drent 3-1 Veenendaal. GVW - Betis Sevilla 0-6 (0-1). Topsco rer Finidi 2 Oploo Excellent - MW 0-14 (0-10) Doelpunten: Kortchaguine, Kociskt 4, Taiwo. Joordens 2, Sab- badim, Vriesde Beverwijk. Telstar - NEC 4-0 (1-0). Doelpunten: Di- bi 2, Ommel, Van den Herik. Baccum (Dui) SC Baccum - FC Den Bosch 0-6 (0- 4). Doelpunten: Bociek 2. Unneken, Verhagen, Mi- chels, Jones Mesum (Dui) Mesum - FC Utrecht 1-4 (0-3). Doel punten FC Utrecht Van der Gaag, Berger, Rekon- die. Robbemond Ede Blauw Geel - Willem II 0-16 (0-8) Doelpun ten: Sjoekov 4. 8ombarda 3. Ramzi, Sanou, Schulp 2. Gentile, Arts, Kapel Bakkeveen. Bakkeveen - Sparta 1-6 (1-3). Doelpun ten Sparta Langerak, Zym 2. Marbus en eigen doel punt Bakkeveen. CRICKET Leoville. Oefenduel Herefordshire (Eng) - Nederland 0-2. Herefordshire 210/9, Nederland 211/7. PAARDENSPORT Groningen, 20 jul Eerste koers, 1700 m: 1 Nevele Velvet (A.J. Molle- ma) 1 16,8, 2 Machteldnora 3 Lord Speed. Toto: winnend 2,50; plaats 2,10 2,40 4,00; koppel 13,00; trio 92,20. Tweede koers, 1700 m: 1 Merciless First (J. Pool) 1.17,6, 2. Justy 3. Knight Dream. Niet gestart: Moon Star W Toto: winnend 1,60; plaats 1,60 1,50 10,60, koppel 3,20; trio 17,30; dubbel winnend 3,20. Derde koers, 2240 m: 1. Nobel Friesma (P. Peter sen) 1 20,4, 2. No Tax Please 3 No Comment. To to. winnend 4,30; plaats 1.90 1,50 1,80; koppel 8,80; trio 72,40. Vierde koers, 2240 m: 1. Klavira Hollande (E. van der Galien) 1.18,5, 2 Lucky Go 3. Lovejoy Niet gestart Janco van Douma. Toto. winnend 13,80, plaats 1,90 1,20 2,00, koppel 20,30; trio 172,10 Vijfde koers, 2240 m: 1 Lars Pluto (J.G J Maurix) 1.19,1, 2 Jety Hollande 3 Kentaur Renka. Toto winnend 6,40; plaats 1,50 1,20 1,60; koppel 3,20; trio 53,70. Zesde koers, 1700 m: 1 Miss Medina (R L Pools) 1 18,3, 2. Iron Maiden C 3. Hustler. Niet gestart. Koert Buitenzorg. Toto. winnend 3,80; plaats 1,30 1,80 3,50; koppel 8,80; trio 146,90. Zevende koers, 1700 m: 1. Merciless First (J. Pool) 1.17,9, 2. Monica Anderen 3. Lexito Hendrika. Niet gestart: Moon Star W. Toto winnend 1,50; plaats 1,50 1,70 2,50, koppel 4,20; trio 69,90. Achtste koers, 1700 m: 1 Lucky Star (R L Pools) 1.18,2, 2. Nettie Meerswal 3. Noblesse W 4. Ma- rouscha Arlo. Niet gestart. Mariskha H. Toto: win nend 3,80, plaats 1,80 2,00 2,00; koppel 11,30; kwartet 355,60 Negende koers, 1700 m: 1 Meinart H (E Dragt) 1 18,6, 2. Mighty Renka 3 Lucy Buitenzorg Toto: winnend 4,20; plaats 1,60 1,30 3.50. koppel 4,20; trio 57.40. Totalisatoromzet: 80.425 TENNIS Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Novak (Tsj) - Santoro (Fra) 7-6 6-1, Gustafsson (Zwe) - Arazi (Mar) 6-2 2-6 6-3, Ruud (Noo) - Medvedev (Oek) 7-5 1-0 opgave Medvedev, Alami (Mar) - Calleri (Arg) 6-4 4-6 7-6, Kmppschild (Dui) - Kroslak (Slw) 6-4 6-3, Koubek (Oos) - Ine (Aus) 7-5 6-3, Gumy (Arg) - Grosjean (Fra) 6-2 6-1, Puerta (Arg) - Safin (Rus) 6-3 6-4 Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Ulihrach (Tsj) 6-3 4- 6 7-6, Clavet (Spa/12) - Phau (Dui) 6-4 6-0. From- berg (Aus) - El Aynaoui (Mar/15) 7-6 1-6 7-6. Scheveningen. Challenger, 150.000 gulden (man- Eerste ronde: Gilbert (Fra) - Van Gemerden (Ned) 6- 1 4-6 6-3, Varez (Spa) - Van Scheppingen (Ned) 6-4 6-1. Stanoitsjev (Bul) - Calatrava (Spa) 7-6 7-5, Ca- bello (Arg) - Morejon (Ecu) 6-3 2-b 7-5, Ran (Isr) - Huet (Fra) 6-1 6-4, De Chaunac (Fra) - Taicher (Bra) 7-6 6-2, Goossens (Bel) - Gonzalez (Chl) 6-4 6-4. Navarro (Spa) - Nicolas (Spa) 6-4 6-2. Fontaine (Bel) - Vinciguerra (Zwe) 2-6 6-4 6-1, Lopen-Moron (Spa) - Chauffray (Fra) 4-6 6-4 6-1 Dubbelspel, eerste ronde: Coutelot/Fontaine (Fra) - Op der Heyde/Verkerk (Ned) w.o. ZEILEN Hayling Island. EK Europe Stand na 5 races: 1 Matthijsse (Ned), Robertson (GBr) 5 punten. 3. Petzke (Dui) 13, 22. Maaike de Koning 35, 46. Bes 53. 58. Marcellen de Koning 64. londen Alex Ferguson, trainer van Manchester United, gaat voortaan als Sir Alex Ferguson door het leven. De Britse konin gin Elizabeth schonk de Schotse voetbaltrainer gisteren op Buckingham Palace de adelijke titel. Dat had Ferguson voorna melijk te danken aan het winnen van de 'treble', afgelopen sei zoen. Als eerste Engelse club behaalde Manchester deze drie ti tels: de Champions League, de FA-cup en het Engels kampioen schap. Ferguson: „De koningin zei me dat ze dacht dat dit suc ces nooit meer herhaald wordt. Ik denk dat ze gelijk heeft. Ik ben trots op de onderscheiding, het was een mooi moment voor mij. Maar ook voor mijn team, want daaraan is dit succes te danken." foto reuters leiden peter klein Districts BI-kampioen Marco Visser en de bij Dekker Tennis spelende Rotterdamse broers Martijn en Sijmen de Lange verzorgen vandaag in de late namiddag en de vroege avond de regionale inbreng bij de Open Leidse Tennis Kampioen schappen op Roomburg. De kopman van OLTC, die door de vijf vrouw sterke wedstrijdlei ding met een wildcard werd be deeld, bestrijdt om 16.30 uur Eric Brummer, die voor OAD Reizen/Topspinners in Ensche de in de eredivisie uitkomt. Martijn de Lange heeft een pittige loting tegen de als zesde geplaatste Bas Wild van hoofd klassekampioen Omaco/Zand- voort. Bij het begin van de avond treedt Sijmen de Lange, die vanwege studie in Amerika geen 'ranking' meer bezit en eveneens direct toegang kreeg, binnen de lijnen tegen Limbur ger Pascal Hooijmaijers. Tim de Rooij van Nieuw Ven nep werd de laatste wildcard- bezitter en werd ook de laatste van de 32 mannen, die in actie zal komen. Tegenstander is de in Leiden niet onbekende El- mar Gerth. Ook Bart van Delft kreeg een wildcard en mag daarmee in het hoofdschema aantreden tegen de lastige rou tinier Roger Warmenhoven. Bij de vrouwen, die in een schema van 24 deelnemers en acht byes zijn ingedeeld, kwa men twee geheel 'Leidse' eerste rondes uit de lotingsbeker. Lei- derdorpse Katja Nossik, inmid dels opgerukt tot een 29ste plek op de nationale ranglijst, stuit op Karoline Hoogeveen uit Koudekerk, die als districts B2- kampioene een wildcard vroeg en kreeg. De winnares van dit treffen komt in de tweede ron de uit tegen de in Leiden wo nende Stephanie Rottier, die vorig jaar het internationale tennis vaarwel zegde, maar bin nen Roomburg nog op rug nummer 3 mocht rekenen. Dat tenminste één Leidse speelster de kwartfinale zal ha len, werd hiermee tevens mooi 'geregeld'. Charlotte Zandber gen uit Zoeterwoude vroeg eveneens een rechtstreekse toe lating tot het hoofdschema aan en zag uit de lotingsbeker de naam van Ruby Pennings uit Noordwijkerhout getrokken worden. Barbara van der Gug- ten, die met een wildcard werd verblijd, wist pas kort voor aan vang de naam van haar eerste tegenstandster. De lijst van 'lucky losers', waaruit de ver vanger voor de geblesseerde Henriette van Aalderen moest worden geput, sloot pas van ochtend. In het BI-toernooi werkte Tim de Rooij zich inmiddels op tot de kwartfinale door Room burgtrainer Gert-Jan Anker in twee sets voor te blijven. De Nieuw-Venneper kan zich daar door vandaag geheel op het A- toemooi richten. Jeroen Boog- mans leek nog niet hersteld van een blessure, maar wilde de Open Leidse toch niet onge- speeld voorbij laten gaan. Ronald Lammens profiteerde sportief van de mindere vorm bij de Katwijkse kopman van Zee Duin. Tim Bavelaar en 'good old' Bub van der Zee hid den elkaar op het center court urenlang bezig. De speler van de Munnik was tenslotte met 7- 5 in de beslissende reeks net iets gelukkiger dan thuisspeler Van der Zee. ^eldschOagt/^ ryeoJ115 CIRCUIT IN CIJFERS Open Leidse Tennis Kampioenschappen, Roomburg Kwal. HEA, laatste ronde: M. Merry (1) - F Clausing 6-3 6-2; T. Schouten (2) - M. Flink 7-5 6-3; S. Lemmens - T. Rompa 6-2 6-1; R. Zijderhand - R. Nicolai (4) 3-6 7-5 6-1. HEB1, eerste ronde: B. ten Hoopen - M. Lexmond 6-4 6-4 Tweede ronde: T. de Rooij - GJ. Anker 6-4 6-1; R. Lammens - J. Boogmans 6-3 6-2. DEB1, eerste ronde: J. Tauladan - M. Groenleer 6-4 6-4. HEB2, eerste ronde: B. van Eeden - M. v.d. Luit 7-5 6-3. Tweede ronde: T. Bave laar - B. v.d Zee 2-6 7-5 7-5. DEB2, kwartfinale: I. van Santen - L. van Eijk 6-3 6-1. HEC1, eerste ronde: D. Prins (1) - F. Dijk stra 6-3 7-5. Tweede ronde: R. Frohwein - S. Brugman 4-6 7-5 6-2. DEC1, eerste ronde: T. van Duinen - J. Hagoort M. Aal- ders (2) - N. Lukkenaer 6-0 6-4. Kwartfi nale: M. Tseng - M. Kengen 6-1 6-0. Programma, vandaag 16.30 uur, HEA, eer ste ronde: B. Wild (6) - M. de Lange; M. Visser (wc) - E. Brummer; M. Merry (3) - K. v.d. Meer; T. Luca - M. Reuter (2). DEA, eerste ronde: F. Maas - J. Tauladan (kw). Vandaag 18.00 uur, HEA, eerste ronde: P. Hooijmaijers - S. de Lange (wc); J. Hein- huis - W. Zoomer (5); W. Thomas - R. Zij derhand (kw). DEA, eerste ronde: D. Hup- pes - T. Jonkman (kw). Vandaag 19.30 uur, eerste ronde: T. de Rooij (wc) - E. Gerth. Morgen vanaf 10.00 uur: HEA en DEA, tweede ronde.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20