Waterskiërs vangen bot bij provincie rse celstraf om li fles af te raken De beste brandweervrouw ter wereld Regio oorschotense moord &rdt nader onderzocht Jaar celstraf geëist voor tips aan overvallers eigenaar jachtwerf Vlaaien voor geslaagden w lijfsleider beroofd De bedrijfsleider van een winkel in de Wassenaarse JaTis gisteravond beroofd van zijn dagopbrengst van n jenden guldens, De 31-jarige Hagenaar fietste om A 0verzes door de winkelstraat met het geld in een plastic ^erd daar overvallen door twee mannen op een brom- j j hoogte van de Molenstraat sneden ze hem de weg af J t de passagier van de bromfietser het geld uit de handen j Hagenaar. De politie verzoekt getuigen zich te melden foonnummer: 070-5157311. Iteidsmaniak in Wassenaar q Politiemedewerkers betrapten de afgelopen nacht en ibeidsmaniak op de Wittenburgerweg in Wassenaar, p, eks half twee zagen ze een auto voorbij rijden met een hj n 133 kilometer per uur. De maximaal toegestane snel- plekke is 50 kilometer per uur. Op de kruising Witten- ty ieg/Zijdeweg reed de bestuurder, een 22-jarige Hage lden aor rood. Op de Van Alkemadelaan hield de politie de van imde. In overleg met de officier van justitie kreeg de Ha- een proces verbaal, werd zijn rijbewijs ingevorderd en in beslag genomen. "j ie drank gestolen bij inbraak ix g giJDE* Bij een winkel aan de Dorpsstraat in Zoeterwou- annacht 24 flessen sterke drank gestolen. De ruit van de werd ingegooid om binnen te komen. WARMOND CERBERUS laleÊ sera wrkomen dat een 41- :n nnonder meteen weer les grijpt, eiste officier hrijAe R. Bos gisteren 259 )rog elstraf waarvan 147 naai delijk. Met deze straf man, die verdacht een reeks diefstalle- Jnie aken, op 7 september voeten. Die dag is er n in Apeldoorn een iaaj reserveerd in een be nut, onenproject, waar hij n voortaan van de zoni e blijven, gran armonder wordt be- van in totaal acht en inbraken en een ?rste i oplichting. Een van or ildigingen betreft een imis de nacht van 3 op 4 terd I in snackbar Happy iffen an de Hortuslaan in nero im. Zelf zei de man ig meer van die in- kunnen herinneren, h hij bekend op 1 eski in dat jaar de verzeke- jon ischappij te hebben door valse aangifte te diefstal van vakantie- ït pasti ikv erkt n to 'ERNA STRAATSMA wil meer feiten boven Ze t gen over de moord op non Jort, die op op 26 ja- Ie z dit jaar in Voorscho- zeven kogels door zijn een bestelbusje werd n. De Haagse recht- ioit eft gisteren de voorlo- ïsen htenis van een 32-ja- leten wijkse verdachte ver- isked p 11 oktober komt de t is lieuw ter zitting, kan thter-commissaris be- eigt imende maanden on- of z f om drie getuigen te ge let gerechtelijk labo des i verricht nog een on naar sporen van de Daarnaast buigt een leskundige zich over len van het politie- van de Katwijker. De AGDEN te beid advocaat van Katwijker, mr. L. de Milliano is het eens over de aanhouding van de strafzaak tot 11 oktober. Over het mogelijk motief voor de moord wil justitie geen mededelingen doen. De Katwijker is twee maanden na de moord aangehouden. Balfoort was een handelaar die op 20 januari voor het laatst werd gezien, in de om geving van de Sandtlaan in Katwijk. De volgende ochtend zagen bewoners van de Douw van der Kraplaan in Voorscho ten een bestelbus op een par keerplaats staan. Een kleine* week later werd duidelijk dat het stoffelijk overschot van de Voorschotenaar toen al in de auto lag. Hij was door zijn fa milie ook al een week voordat hij werd gevonden als vermist opgegeven bij de politie. CHEF ERNA STRAATSMA. 071-5356437.PLV -CHEF JUDY NIHOF. 071-5356416 Geen toestemming voor steiger in de Kaag De Snelvaar- en Waterskivereniging Kagerplas krijgt geen toestemming van de provincie om een start- en lan dingssteiger tegenover het eilandje Faljeril aan te leggen. De plannen van de club leveren te veel gevaar op voor het overige scheepvaartverkeer, stelt de provincie. bonnen. Daardoor incasseerde hij een bedrag van 1827 gulden. In werkelijkheid had de War- monder de vakantiebonnen aan een collega verkocht. De verzekeraar eiste het uitbetaal de geld gisteren terug. De inbraken in de eerste maanden van dit jaar zijn door de Warmonder wel bekend. Kantines en huizen waren een geliefd doelwit. Bij scouting Sassenheim werden tot twee keer toe kratten bier buit ge maakt. Bij hockeyclub Oegst- geest werd eveneens drank meegenomen. Een bezoeker van de pastorie in Warmond raakte zijn fiets kwijt toen hij iets bij de voordeur moest afge ven en zijn tweewieler even on bewaakt liet. De man werd op 19 april aangehouden toen hij 'proletarisch winkelde' bij su permarkt Hoogvliet in Sassen heim en het gehakt en de wijn niet afrekende. De man betoog de gisteren dat hij zijn leven wil veranderen. „Het zal heel moei lijk zijn, maar'ik moet het toch maar doen." De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Wereldtitels voor Voorschotense Yvonne van der Stoep LEIDEN/VOORSCHOTEN MAARTEN DESSING Het waren net de Olympische Spelen. De koning van Zweden was bij de opening. Er werd een vlam ontstoken, en vijftig landen liepen met hun ploeg het stadion binnen. Schitterend was het. Met ingehouden en thousiasme vertelt Yvonne van der Stoep in het Leidse sportcentrum De Spartaan over de World Police and Fire Games in Stock holm. De krachtsportster en brandweer vrouw uit Voorschoten won onlangs op de tweejaarlijkse internationale sportwedstrij den voor politie en brandweer gouden me dailles op de onderdelen gewichtheffen en bankdrulcken. Een Olympisch dorp was er niet. Wel hadden ze daar Heroes Bar, een soort eve nementenplein waar de sporters elkaar ontmoetten. „Dat was altijd afgeladen vol. Zelf ben ik daar nauwelijks geweest. Ik moest' me voorbereiden op m'n wedstrijd. En daarna ging ik meteen naar huis." De World Police and Fire Games waren voor de gewichthefster in de categorie tot 63 kilo een tussenstap naar de echte Olym pische Spelen. Daar meedoen, is het grote doel van de 39-jarige Van der Stoep. Om dat te bereiken moet ze bij het WK in no vember bij de eerste twaalf eindigen. „De criteria om volgend jaar in Sydney mee te mogen doen zijn heel zwaar. Als je dat redt, ben je al een kampioen." Trots toont Van der Stoep een van haar gouden medailles. „Ik ben onwijs blij met deze overwinning. Het betekent toch dat ik in mijn disciplines de beste brandweer vrouw van de wereld ben. En maandag ver beterde ik mijn wereldrecord bankdrukken voor brandweervrouwen. Honderd kilo is het nu. Dat stelt heel veel voor. Het niveau is hoog, hoor." Acht van de tien tegenstanders in Stock holm komt de gewichthefster in het gewo ne circuit ook tegen. Toch heeft deze wed strijd iets speciaals. „Je ziet elkaar nu in functie. Je wisselt niet alleen ervaringen uit over het gewichtheffen, maar ook over het werk. Hoe draaien zij hun diensten? Hoe worden vrouwen bij hen geaccepteerd door mannen?" Vrouwen in een mannen wereld: dat is de opvallendste overeen komst tussen het gewichtheffen en de brandweer. Tevreden constateert Van der Stoep dat vrouwen steeds beter worden geaccep teerd. Het vrouwengewichtheffen staat in Sydney voor het eerst op het programma. Ook een vrouw in brandweeruniform wordt gewoon. „Brandweermannen kijken niet meer neer op de vrouwen. Wereldwijd accepteren ze hen nu." Maar een verband tussen haar twee passies ziet de blonde Voorschotense niet. „Het is puur toeval. Ik kom uit een krachtsportfamilie. Mijn vader was al gewichtheffer. En bij de brandweer was ik vrijwilliger, toen ik een vaste aanstel ling kreeg aangeboden." Wel heeft ze voor deel van haar baan. „Bij de brandweer leer je doorzettingsvermogen. Dat heeft iedere brandweerman in zich. Want als iedereen weggaat, komen wij." En andersom: „Door het gewichtheffen weet ik wel hoe ik iets moet tillen." WARMOND ERNA STRAATSMA Een steiger voor waterskiërs - in het noordelijke deel van de Ka- gerplassen, vlakbij Kaageiland - zou gevaarlijk zijn voor water sporters die vanaf de ringvaart in de Haarlemmermeerpolder naar de Kagerplassen varen. „Het is er gewoon te druk voor een steiger", aldus een woord voerster van de provincie. Daarnaast vindt de provincie ook dat dergelijke objecten 'ontsierend' zijn in de omge ving. Het bestuur van de vereni ging is teleurgesteld. Een ande re locatie voor een steiger, vlak bij de uitmonding van de Sas- senheimervaart, viel begin dit jaar ook al af na bezwaren van omwonenden en natuurorgani saties. „Dit had ik niet ver wacht", zegt J. de Ree namens Kagerplas „Ik had gedacht dat ons verzoek alleen beoordeeld zou worden op veiligheidsas pecten. Zo'n steiger steekt 40 centimeter boven het water uit. Een rietkraag is hoger. En dat zou ontsierend zijn in een om geving die onder de Kaagbaan ligt, vlak naast een snelweg en vlak naast een spoorlijn. Dan vind ik dit wat laf." De provincie gaf vorig jaar maart toestemming voor een steiger vlakbij de uitmonding van de Sassenheimervaart. Die vergunning leidde echter tot veel protesten, onder anderen van een zeilschool, enkele par ticulieren en een naastgelegen jachthaven. Ook op deze plaats zou een steiger te gevaarlijk zijn, stelden de bezwaarmakers. De provincie gaf gehoor aan de bezwaren en trok de vergun ning in februari van dit jaar weer in. „Met de bezwaarma kers hebben we vervolgens in overleg e*en alternatieve locatie uitgekozen, 200 meter verder op", zegt De Ree. De Ree zegt dat de skivereni ging inmiddels een advocaat in de arm heeft genomen om te kijken wat de mogelijkheden zijn om alsnog een steiger te realiseren. De club is inmiddels zo'n vijf jaar bezig met het pro ject, dat het mogelijk moet ma ken om 'droog te starten'. Zon der steiger moeten skiërs vanuit het water beginnen en dat is, vooral voor beginners, veel las tiger dan starten vanaf een stei ger. „Bovendien kun je een stei gertje gebruiken om je om te kleden of er wat spullen op te leggen. Nu hebben we helemaal niets, terwijl we met 300 leden de grootste waterskivereniging van Nederland zijn. We hebben ook geen clubgebouw. Het eni ge wat we hebben is een plas." Volgens de provincie kan de waterskiclub een bezwaar schrift indienen tegen dc afwij zing of een wederom een alter natieve locatie uitzoeken. Bij het verzoek om een nieuwe plek moet de waterskiclub weer de gehele procedure doorlopen om een vergunning te krijgen. DEN HAAG/VOORSCHOTEN CERBERUS Voor het geven van een tip over een wekelijks geldtransport eis te officier van justitie M. Nieu- wenhuijsen gisteren een cel straf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De verdachte was een 4l-jarige Ne derlandse ex-werknemer van een Voorschotense jachtwerf. Op 28 augustus vorig jaar werd de eigenaar van een jacht werf in Voorschoten bij de Ra bobank in de Schoolstraat be roofd van een bedrag van ruim 23.000 gulden. De 41-jarige man wordt ervan beschuldigd de twee overvallers verteld te hebben dat de eigenaar iedere vrijdagmorgen bij de bank veel geld ophaalde om het perso neel uit te betalen. De overval lers, twee Hagenaars, zijn in middels veroordeeld tot tien jaar cel. Naast de beroving in Voorschoten hebben de twee Hagenaars nog verschillende andere overvallen gepleegd. De 41-jarige man was een bekende van de twee overval lers, die hij leerde kennen in een afkickcentrum in Scheve- ningen. Volgens de man heeft hij in het afkickcentrum, ruim twee jaar geleden, verteld over de gewoonte van zijn voormali ge baas om veel geld op te ha len voor de wekelijkse salaris sen. „Tijdens de therapie werd gevraagd: heb je wel eens ver borgen gedachtes. Denk je wel eens aan drank of criminele toestanden", zei de man. „Ik heb toen gezegd dat ik wel eens met de gedachte rondliep om mijn ex-werkgever op vrijdag morgen van de salarissen af te helpen". De officier van justitie hechtte echter geen enkel ge loof aan dit verhaal. „Eerder hebt u iets anders verteld en ook de twee overvallers zeggen dat zij getipt zijn. Ik acht bewe zen dat de tip enkele weken voor de overval gegeven is". De eigenaar van de jachtwerf is door de handelwijze van zijn ex-werknemer ernstig ge krenkt. „Deze werknemer is tij dens zijn dienstverband uiterst coulant behandeld", schreef het slachtoffer aan de recht bank. „Hij toont door zijn han delwijze geen enkele respect voor de mensen, die hem heb ben geholpen". De eigenaar van de jachtwerf diende een schadeclaim van 20.450 gulden in omdat hij slechts een gering deel van het gestolen geld van de verzeke ring had teruggekregen. Deze schadeclaim kan volgens de of ficier toegewezen worden. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. lum .30? istelijke Scholenge- 'Castellum in Alphen iRTENl n zijn geslaagd: 8-30'lninistratie (kort) Ijes, And ras Wester- t (kort) ninistratie (lang) "meester, Olaf Buite- tiginji liaan van der Haven, mg, Agatha de Kort, Meerten, Rik Nijen- ieNoordermeer, Jos van n ivan de Plasse, Remco nPtoeJ eVerslu|s, Michael We- 'ndJ* l(lang) CASSf nan, Claudia Bek, Mar leren 5Beid. Marianne Bui- enand >hne Ie Fèbre, Kitty de Haar, Patricia Koning, Sylvia Lam- pe, Madelein Mur, Odilia Mur, Sa rina Pelle, Gepke Scholte, Sabine Schwithal, Merel Springvloed, Ma- rije Verbeij, Patricia Ververs, Josy van der Vos, Sharyn van der Weij- den, Jolien Yark. Commerciële dienstverlening (lang) Patricia Abrahams, Mohammed Baddouri, Jeroen Beekman, Wiet- se Beuker, Mario Blom, Anne-Ro- se Boelens, Erwin de Boer, Jille Brugman, Kees de Bruin, Orban Büller, Lisette Devilee, Sander Dissel, Frederik van Gelder, Gido van Graas, Astrid l'Herminez, Su zanne Hofstra, Marjanne den Hol lander, Astrid Hoogendoorn, Johan van der Horst, Linda Kapteijn, Lin da Konijn,.Rob Koning, Marco Kraan, Jan-Willem Liefhebber, Marjolijn Meijer, Tamara Meijer, Elske van Reeuwijk, Susanne van Rossenberg, Jessica van Schaik, Roy Schaaij, Wendy Tersteeg, Da vid Tromp, Boudewijn Verburg, Marjolein Zoetemelk, Angelique Verkade, Reinier Visser, Dennis Wijnands, Patrick Zuidam. Bedrijfsadministratief medewerker Tlaïtmas Amghar, Nadia van der Voorn. Administratief medewerker Tamuna Demetrashvili, Colinda Gorissen, Ashla Jawalapersad, Ni cole van Luiing, Sharon van Rijs- dam, Eric de Ronde, Noura Sakka. Assistent Secretaresse Erlina Hoek. Verkoopchef Karin Hoogervorst, Martine de Vries. Vertegenwoordiger, medewerker inkoop en commercieel medewer ker binnendienst Dave Franke. Activiteitenbegeleiding Mirella Bon, John-Paul Bos, Ma rion van Dorp, Linda Fransen, Da- niëlle van Gils, Gaitrie Ramnarain, Nienke van de Sande, Marjolein Schroten, Annette Spruit, Patricia van Velzen, Mattijs van Zuilen. Sociaal-pedagogisch werk Natascha Blok, Maartje Blom, Marjolein van Bostelen, Karen Di- els, Stephanie van Donk, Marjanne Doolhoff, Mariska van Doorn, Eve lien Eberhard, Mariska van Es, Hephzibah Freitag, Mirjam Geldof, Suzanne Griffioen. Danielle de Groot, Jessica Hartman, Ilse Haze- broek, Miranda Heemskerk, Mir jam de Heij, Ruby-Ann Heijmans, Het Leidsch Dagblad publi ceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen zich melden bij redactiesecretari aat: Gerry Broxterman of Yvonne Leenart (071- 5356401/5356404). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de winnaars de vlaai kunnen ophalen. De winnaars van vandaag zijn: Dave Francke (Castellum) en N. Eisenga (Nova College). Arartka van der Helm, Kim den Hertog, Tamara Hinderink, Mandy Hoogervorst, Sabrine van der Horst, Bianca Hulscher, Hendra Kieboom, Marloes Klomp, Esther Kom, Ingrid van Kooperen, Debby Kuipers, Kim Lek, Sophia van der Linde, Monique Luiten, Barbara van der Meer, Esther Meijer, Patri cia Neelen, Maaike Nijbroek, Heil- ke Otter, Narida Poorter, Debora Qualm, Dave Raats, Sharon Reumermann, Bianca van der Riet, Chantal Schuurhof, Somia Soubahi, Margot Swart, Natascha van Velde, Rosanne Vergunst, Al- bertine Verhage, Wendy Verkade, Jessica Vermeulen, Monique Ver sluis, Kim Vrisekoop, Brenda Wals, Ruth van der Wielen, Suzanne van Wijk, Lizette Zintel, Elia Zweve- rink. Modehandel Wilco de Boer, Michael Bos, Bas van Diggele, Walter van der Gaast, Bianca van der Hoorn, Diandra Kasanpawiro, Mark Peper, John Roggeveen, Maaike Rijswijk, Dion van der Ster, Natascha Wagner. Nova College Aan het Nova College in Lisse zijn geslaagd: Diploma bedrijfsadministratief medewerker D. Duivenvoorden, M. Meijer, H. Latafi, R. Meeldijk, L. Verbaas. Diploma assistent secretaresse W. Tukker, J. van Biezen, C. Mes man, A. Allis, M. van Eenennaam, A. Slootweg, N. Eisenga. Certificaat administratie niveau 2 W. van Rijnsoever, L. van Wierin- gen, H. Essalhi. Diploma winkelassistent R. van Nobelen, J. Gijzen, R. Schouten. Certificaat winkelassistent M. Boot, S. Ultee, L. Stol. uit de Leidsch Dagblad ANNO 1899 Vrijdag 21 Juli LEIDEN - De werklieden zangvereenigmg 'Kunst na Arbeid' had tegen gisteravond in den tuin van 'Zo- merzorg' een gezellige bijeenkomst uitgeschreven. Bij ongunstig weder - zoo stond er op het programma - zou ze in de zaal plaats hebben. Daarvan behoefde echter geen sprake te zijn. De natuur was zoo uitste kend mogelijk voor zulk een samenzijn in de open lucht. Men kon het niet beter wenschen. De op komst was dan ook zeer talrijk. De werkende leden voerden in de muziektent, waar tevens het vaandel prijkte, eenige nommers uit, waarvan de ervaring was opgedaan dat ze op vroegere uitvoeringen het meest in den smaak waren gevallen. Het succes bleef daarom niet uit. 'Pepita' werd zelfs herhaald en 'Op het Kerkhof' extra ten beste gegeven. Ook de vaandelpromenade door den tuin tusschen de eerste en tweede afdeeling had de meesten van hun stoelen doen opstaan om daaraan deel te ne men. De bijeenkomst had werkelijk een gezellig Ka rakter. ANNO 1974 Zaterdag 20 juli Leiden - Weinig Leidenaars maakten gebruik van de mogelijkheid om de deelnemers van de Statentocht te bekijken. foto archief leidsch dagblad LEIDEN - De Statentocht, een jaarlijks terugkeren de autotourtocht ter gelegenheid van de eerste vrije statenvergadering 400 jaar geleden, trof het giste ren met het weer, maar daardoor niet met de drukte in de Breestraat. De hele week was het erg druk in de binnenstad, maar op de eerste echte zonnige dag in de bouwvakantie was men de stad uitgetrokken. En daardoor stonden er maar weinig mensen langs de defilee-route van de Statentocht in de Breestraat. Ze hebben nog weinig gezien ook, want op auto's met wimpeltjes ben je gauw uitgekeken. Len aantal dames en heren moest het helemaal afkijken, van auto 1 tot en met auto 255. Dat waren de autoritei ten, die bij het stadhuis stonden opgesteld: twee Commissarissen der Koningin (Zuid- en Noord-h'.ol- land) en burgemeesters van Statensteden waarlangs de tocht ging. Alsmede vertegenwoordigers van de 3 Oktober-vereniging, die de deelnemers in dit her denkingsjaar marsepeinen hutspot aanbood. De VW deed er een vaantje bij. Uit Leiden zelf namen twin tig auto's aan de tocht deel. KERKRADÊ - Voor het eerst in de geschiedenis van het Wereldmuziekconcours in Kerkrad-? heeft de in ternationale jury geweigerd een muziekkorps te be oordelen. Dat gebeurde gisteren toen het Italiaanse muziekkorps Citta Di Terlizzi optrad. Toen het gezel schap begon te musiceren, viel het publiek van de ene lachbui in de andere omdat de ene muzikant nog valser speelde dan de andere. De jury trok zich ijlings terug. De muzikanten waren daarna zo de kluts kwijt dat ze alleen nog maar het Italiaanse volkslied wisten te spelen. PARIJS - Op elk identiteitsbewijs zou een afdruk van lippen van de eigenaar moeten staan. Dit zegt de Parijse arts dr. Renaud. Hij heeft 'de afdruk van een kus' intensief bestudeerd en ontdekt, dat lipaf- drukken even persoonlijk zijn als vingerafdrukken en even gemakkelijk kunnen werden geïdentificeerd. Volgens hem is zo'n lipafdruk een waardevol aanvul lend hulpmiddel bij de identificatie van personen. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertiei.1 dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvings kaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 Bij 18 ln zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, La.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB lelden of door contante betaling aan de balie van hel leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. Yvonne van der Stoep: „Brandweermannen kijken niet meer neer op vrouwen. Wereldwijd accepteren ze hen nu. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15